Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Καλή συνέχεια

Προεπιλογή Καλή συνέχεια

Μιας και τελείωσε ο server θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά της Cont-End που δούλεψαν για την νίκη και να ευχαριστήσω όσους ήταν κοντά μου σε αυτήν την πορεία . Ξεκινώντας θα ήθελα να ευχαριστήσω την Κατερίνα (never enough) που αν δεν ήταν εκείνη δεν θα ξεκινούσα τον server (ίσως και να σωζόμουνα δλδ ) και δεν θα έβρισκα και στο πρόσωπό της τον τέλειο sitter, ίσως και να το παρακάναμε λίγο κατερινιό.
    Συνεχίζοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω την συμμαχία μου που με τίμησε με την εμπιστοσύνη της καθώς και όλα τα μέλη της που ποτέ δεν μου έδειξαν ότι αμφέβαλλαν για αυτή ούτε μια στιγμή. Επίσης ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά των Τ.Ε, ΕΕΧ1, ΕΕΧ-NBD για τις μάχες καθ’όλη την διάρκεια του server που ως επί τον πλείστον ήταν πετυχημένες.
    Τελείωσε ένας πολύ κουραστικός server, για εμάς τουλάχιστον, ο οποίος θα ήταν ακόμα δυσκολότερος χωρίς τον Νίκο (Alain giresse) που βοήθησε με όλες του τις δυνάμεις στα όρια της εξάντλησης, την Φιλίτσα (fili), Πάνος (Radious), τον Mits13 (I like), τον Μάριο (600rr). Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στα παιδιά στα WW που ξόδεψαν άπειρες ώρες στέλνοντας εμπόρους (δεν θα σε πάρω τηλέφωνο να σε ξυπνήσω για βάρδια Μαρία(Ιο Μαρια), το υπόσχομαι ).
    Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην Ανθή (broken) που ήταν το άτομο που στις δύσκολες στιγμές με την τρέλα που κουβαλάει μας έκανε να ξεφεύγουμε.
    Πολλές ευχαριστίες σε όλα τα παιδιά της Cont-end για την σχεδόν άψογη συνεργασία σε επίθεση και άμυνα και κυρίως στην Ιωάννα (Clara bell), Φώτη(Corsikios), pit (MadamFoster), Δημήρη(dkanari),Σωκράτη(Soch) και Νάσια (Azazel).
    Να μην ξεχάσω και τον ακατανόμαστο (devilsnake) που τόσες φορές με ξύπνησε με τα τηλεφωνήματά του.
    Τελευταίος αλλά ίσως σημαντικότερος άνθρωπος στην travianική μου ζωή, αν και σε αυτό τον server την σκαπούλαρε, ο δάσκαλός μου και ένα από τα πιο αξιόλογα άτομα που γνώρισα στο travian, ο Δημήτρης(Vascontselos).
    Δυστυχώς δεν νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω κανέναν από τους «εχθρούς» μου μιας και με την στάση τους στο forum αλλά και μέσα στο παιχνίδι δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον σεβασμό μου και αυτό το γεγονός με λυπεί ιδιαιτέρως. Ίσως και οι εκείνοι με την σειρά τους να έχουν την ίδια άποψη για μένα.
    Αυτά τα λίγα, ελπίζω να μην κούρασα και καλή συνέχεια σε όλους.

Προεπιλογή

Με τη σειρα μου θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ολους τους συντελεστες της νικης!!!
    Ωστοσο,αισθανομαι την αναγκη να ευχαριστησω ιδιαιτερα και δημοσια τον παικτη και ανθρωπο με ισχυρο χαρακτηρα Δημητρη (γνωστο στο travian Ever dream) , ανθρωπο που εκτος των αλλων με εμαθε οσα ξερω για αυτο το παιχνιδι.
    Kανοντας μια ανασκοπηση στο πιο δυσκολο τεταρτημοριο του σερβερ (+/-) , ειδαμε τη συμμαχια ΕΕΧ και wing (EEX1, EEX-NBD) να βρισκονται κυκλωμενοι απο πολυπληθης πρωην εχθρους σε αναλογια 1/4 περιπου.
    Αντι να καταρρευσει ευκολα, σταθηκε ορθια κερδιζοντας το σεβασμο εχθρων και φιλων.
    Σημαντικο μεριδιο σε αυτο ειχε η αμυντικη οργανωση στην οποια συνεβαλε καταλυτικα ο φιλος μου Δημητρης.Ακουραστος, με αυταπαρνηση και μπολικο ξενυχτι στησαμε πολλες αμυνες οι οποιες συσπειρωσαν τις συμμαχιες αυτες δημιουργοντας μια ομοιογενεια που δυσκολα συναντας!!
    Ευχομαι τετοια συμπνοια να ξανασυναντησω στη ζωη μου σε αλλους τομεις!
    Δε μπορω να μην αναφερω και ολα τα υπολοιπα παιδια (Φιλι,Πανος,Μαρια,Μαριος,Θοδωρης,Κατερινα,Θωμας ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕΛΗ) χωρις τη βοηθεια των οποιων τιποτα απο τα παραπανω δεν θα ηταν εφικτο.
    Με εκτιμηση, mits13- EEX1

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mits13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη σειρα μου θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ολους τους συντελεστες της νικης!!!
    Ωστοσο,αισθανομαι την αναγκη να ευχαριστησω ιδιαιτερα και δημοσια τον παικτη και ανθρωπο με ισχυρο χαρακτηρα Δημητρη (γνωστο στο travian Ever dream) , ανθρωπο που εκτος των αλλων με εμαθε οσα ξερω για αυτο το παιχνιδι.
    Kανοντας μια ανασκοπηση στο πιο δυσκολο τεταρτημοριο του σερβερ (+/-) , ειδαμε τη συμμαχια ΕΕΧ και wing (EEX1, EEX-NBD) να βρισκονται κυκλωμενοι απο πολυπληθης πρωην εχθρους σε αναλογια 1/4 περιπου.
    Αντι να καταρρευσει ευκολα, σταθηκε ορθια κερδιζοντας το σεβασμο εχθρων και φιλων.
    Σημαντικο μεριδιο σε αυτο ειχε η αμυντικη οργανωση στην οποια συνεβαλε καταλυτικα ο φιλος μου Δημητρης.Ακουραστος, με αυταπαρνηση και μπολικο ξενυχτι στησαμε πολλες αμυνες οι οποιες συσπειρωσαν τις συμμαχιες αυτες δημιουργοντας μια ομοιογενεια που δυσκολα συναντας!!
    Ευχομαι τετοια συμπνοια να ξανασυναντησω στη ζωη μου σε αλλους τομεις!
    Δε μπορω να μην αναφερω και ολα τα υπολοιπα παιδια (Φιλι,Πανος,Μαρια,Μαριος,Θοδωρης,Κατερινα,Θωμας ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕΛΗ) χωρις τη βοηθεια των οποιων τιποτα απο τα παραπανω δεν θα ηταν εφικτο.
    Με εκτιμηση, mits13- EEX1
    Κατα λαθος ξεχασα και τον φιλο μου Νικο (Alain giresse)καθως η συμβολη του ηταν πολυ σημαντικη στην προοδο της συμμαχιας μας.Με συγχωρεις Νικο μου.Ησουν απο τους πιστοτερους συμμαχους!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mits13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα λαθος ξεχασα και τον φιλο μου Νικο (Alain giresse)καθως η συμβολη του ηταν πολυ σημαντικη στην προοδο της συμμαχιας μας.Με συγχωρεις Νικο μου.Ησουν απο τους πιστοτερους συμμαχους!!!!
    Δανεικό σας τον είχαμε δώσει, εμείς είχαμε το Θεοδόση.
    Τον ψιλοκάψατε στα θαύματα και φύλαγα γερμανικά νούμερα για να μη χάσει το χωριό στο offenbach

Ο σέρβερ 1 τελείωσε και πέρα από την εύκολη νίκη της Cont End θα μείνει στην ιστορία ως ο πρώτος σέρβερ όπου τα αντίπαλα θαύματα καταστράφηκαν ολοσχερώς!!! Οι νικητές του σέρβερ προφανώς θα τον προσπεράσουν και όσοι συνεχίσουν την πορεία τους στο παιχνίδι θα πάνε γι αλλα. Οι ηττημένοι έχουν να διαχειριστούν την πιο εξευτελιστική ήττα που συνέβει ποτέ.
    Για μένα ήταν ο τελευταίος ενεργός λογαριασμός στο παιχνίδι μετά από 2 χρόνια καθημερινής ενασχόλησης με τους σέρβερς που έπαιζα. Πλην των τελευταίων δύο μηνών οι σέρβερς ήταν τουλάχιστον 2.
    Κάποιοι εκ των νικητών θα νιώθουν άβολα με την εύκολη νίκη, οι κακεντρεχείς εκ των ηττημένων θα προσπαθούν να μειώσουν τους νικητές. Το σίγουρο είναι ότι αυτός ο σέρβερ είχε το υψηλότερο επίπεδο εμπειρίας, όχι μόνο επειδή κάποια ονόματα ηχούσαν βαρύγδουπα στα αυτιά των απλών παιχτών, αλλά κι επειδή χρόνο με το χρόνο η εμπειρία θ ανεβαίνει και οι κινήσεις σε μελλοντικούς σέρβερς θα πρέπει να γίνονται σαν να παίζεται μια παρτίδα σκάκι.
    Στη συμμαχία μου παίξαμε στο απόλυτο. Μπήκαμε αργά, με σαφείς προσανατολισμούς και κανείς μας δεν παρέκλεινε της πορείας που θέσαμε. Δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς άλλωστε από τη στιγμή που υπήρχε ένας leader ο οποίος δεν αμφησβητήθηκε από κανένα. Οτι και να πώ για το Βασίλη (KENTRI) είναι λίγο. Θα περιοριστώ να δηλώσω πως μόνο μαζί του θα ξαναπαίξω τράβιαν σε υψηλό επίπεδο. Η NmS των υπολοίπων παιχτών υπήρξε αυτή που της άρμοζε να είναι. Αριστα προετοιμασμένη και ώριμη σαν παλιό καλό κρασί. Τόσο στον s2 όσο και στον s4 το "κάψιμο" στο παιχνίδι χτυπούσε κόκκινα. Τον s1 τον χάρηκα περισσότερο όμως επειδή όλοι οι συμπαίχτες μου παίζανε με μυαλό, χωρίς άσκοπες κινήσεις.

Καλή συνέχεια σε όλους όσους θα βρίσκονται στις επάλξεις του παιχνιδιού.

Υ.Γ1 Για τον Ηρακλή: Μικρέ είχα δίκιο που σου έλεγα το Μάιο ότι αυτό το σέρβερ θα τον κερδίσουμε. Σ ευχαριστώ που μου εμπιστεύτηκες το phantom αποχωρώντας. Είναι πλέον λογαριασμός στους νικητές αυτού του σέρβερ σε πείσμα αυτών που σε έδιωξαν κακήν κακώς απ τους ~Ι~.

Υ.Γ2. Σταύρο επίσης είχα δίκιο όταν δήλωνα πως ήρθαμε για να κερδίσουμε το σέρβερ. Η αποδοχή της παρουσίας μας στο +/+ απ τους -=Μ=- ήταν καταλυτική και το μόνο που μας έμενε ήταν να σας δικαιώσουμε στεκούμενοι ως άξιοι μαχητές δίπλα σας.

Υ.Γ3 Βρήκα άλλο online παιχνίδι για να περνάω το χρόνο μου. χεχε
    s2 tzavelasf NMS-Babel, s4 yumigeo S.E. - So wat?, s1 (second) Hell Angel N-=M=-S - Cont End

Προεπιλογή

[QUOTE=tzavelasf;92308] Οι ηττημένοι έχουν να διαχειριστούν την πιο εξευτελιστική ήττα που συνέβει ποτέ.

Καλησπέρα. Μα είναι δυνατόν να υποστηρίζεις κάτι τέτοιο φίλε μου?....γνωρίζω οτι είσαι πολύ έμπειρος παίκτης...
    Ηταν η πιο εξευτελιστική ήττα για ποιον λόγο? Επειδή δεν καταφέραμε να πείσουμε την Chain of να έρθει μαζί μας, μία πρόταση που εν πάσει περιπτώσει χαρακτηρίστηκε ''καλή στρατηγικά'' και από τους ίδιους, αλλά δεν ευοδώθηκε επειδή τα παιδιά έκριναν ορθότερο να μείνουν ενωμένοι με τους υπόλοιπους συμμάχους τους?
    Μετά την δημιουργία του συνασπισπού Cont-End το παιχνίδι ήταν ουσιαστικά διαδικαστικό ή μήπως κάνω λάθος. Δηλαδή τι περιμένες, θεωρείς λογικό να είμασταν ανταγωνιστικοί έως το τέλος με τέτοια συντριπτική εις βάρος μας αναλογία?
    Νομίζω, συνεπώς, οτι η φράση σου αυτή είναι αν μη τι άλλω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.

Και για να μην νομίζεις οτι δεν αναγνωρίζω δικά μας λάθη...θεωρώ πως το μεγαλύτερο λάθος μας ήταν η αλαζονεία που επιδείξαμε από την αρχή, υπήρχαν ορισμένα post από την πλευρά μας αρκετά υπεροπτικά...ακόμα και μένα με εκνεύριζαν. Η συμπεριφορά μας αυτή με τον ένα ή τον άλλο τρόπο επιτάχυνε την συνένωση όλων των υπολοίπων εναντίων μας.

Εγώ από την πλευρά μου θέλω να ευχαριστήσω τους συμμάχους μου στους ~L~ απ'όπου προέρχομαι και ιδιαίτερα τον Δημήτρη, τον Κώστα, τον Χάρη, τον Νίκο, τον Σπύρο, τον Θοδωρή αλλά και όλα τα υπόλοιπα παιδιά με τα οποία περάσαμε ευχάριστες στιγμές. Oι F-S απέδειξαν γιατί μας δημιουργούσαν προβλήματα όταν είμασταν αντίπαλοι.

Επίσης, θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά από τους ~T~, με τους οποίους από ένα σημείο και μετά ήμασταν ''ένα-μια γροθιά''. Ιδιαίτερα θέλω να ευχαριστήσω την Ρίτα, τον Κώστα, τον Γιώργο, τον Θανάση, τον Παναγιώτη, τον Νίκο που μου χάρησαν έντονες στιγμές και η ηγεσία τους με εμπιστεύτηκε σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού...όλοι οι ~Τ~ πολέμησαν και ήταν αξιόμαχοι.

Από τους αντιπάλους προσωπικά απονέμω συγχαρητήρια στους RS με τους οποίους πολεμούσαμε διαρκώς και πρέπει να είχαν απίστευτη οργάνωση για να μας δημιουργήσουν τόσα προβλήματα και για να μας αντιστέκονται τόσο σθεναρά...μπράβο σας παιδιά! Οι =Τ.Ε= αποδείχτηκαν εξίσου σκληρά καρύδια. Ακόμα, σέβομαι και την CSU με την οποία έγιναν αρκετες μάχες, με εκατέρωθεν απώλειες. Ετυχε, μάλιστα, να διαβάσω ένα μήνυμα του CosmicSoda στον Ere και μου έκανε εντύπωση η ωραία συμπεριφορά του μετά από μία οριακή (αν θυμάμαι καλά) νίκη του.

Η CoNt-EnD είναι ο νικητής συνασπισμός και για αυτό πρέπει να τους συγχαρώ, αλλά, κατά την ταπεινή μου άποψη, υπολείπεται σαφώς σε 'βαθμό δυσκολίας' από άλλες νίκες (λ.χ BABEL στον s2gr).

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
    Θεολόγος-Openminded

Υ.Γ1: Είμαι πραγματικά ενθουσιασμένος που ήμουν σύμμαχος με τους ~Η~, τι να πω παιδιά για σας....απλά respect και είμαι τυχερός που δεν βρέθηκα στο διάβα σας!
    Y.Γ2: Οι ~Ε~ δώσανε πολλές μεγάλες μάχες με αποκορύφωμα νομίζω την περιβόητη κατάληψη (για λίγο βέβαια) του θαύματος...well done!

Παρόμοια Θέματα

1. Καλή συνέχεια
    By NEKROMANTIS in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-12, 00:57
  2. Καλή Αρχή...
    By lizard in forum Αρχείο Server 3 (4)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-11, 05:59
  3. ~S~AINTS FALLEN (συνέχεια)
    By hyperlite in forum Αρχείο Server 2 (3)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-11, 17:19
  4. καλή αρχή
    By otto in forum Αρχείο Server 3 (3)
    Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-11, 14:58
  5. Καλή αρχή
    By Zwgrafos Hunters in forum Αρχείο Speed 5
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-10, 13:00

Δικαιώματα - Επιλογές