Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: και λίγες αλήθειες. όχι μόνο μπράβο

Προεπιλογή

Θα παρακαλουσα για το θεμα της πρωτευουσας του Κρητα να μη γινει αλλο σχολιο, αυτος
    που ανελαβε τη συγκεκριμενη αμυνα εχει αναλαβει την ευθυνη για το φιασκο και δεν εχει
    νοημα να αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια...Επισημη θεση υπαρχει και ειναι και που θα επρεπε
    καλυπτει οποιαδηποτε απορια-κατηγορια.

Οι σχεσεις chain - cb εχω την αισθηση οτι περνανε τη μεγαλυτερη κριση τωρα που τελειωσε
    ο σερβερ, ενω δε θα επρεπε..Να μην ξεχναμε οτι ειμαστε και οι δυο συμμαχιες της ανταντ,
    οτι πορευθηκαμε μαζι μεχρι εδω, οτι συνεργαστηκαμε καλα σε πολλους τομεις, σε αλλους
    ισως να δυσκολευτηκαμε, και αυτο ομως λογικο ειναι...η διαφορετικοτητα δεν ειναι θεμα
    σχολιων, ουτε λογος να βγουν μαχαιρια...Ισως καποιες συζητησεις καλο θα ηταν να εχουν
    γινει νωριτερα, οχι οτι θα αλλαζε κατι, αλλα τουλαχιστον δε θα υπηρχαν ανευ λογου παρεξηγησεις.
    Και οι δυο συμμαχιες τηρησαν αυτα για τα οποια δεσμευτηκαν και αυτο ειναι που πρεπει να
    μας μεινει ως επιλογος των μεταξυ μας σχεσεων.

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KRITAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ζητήστε την ειλικρινή απάντηση από τον παίχτη της EEX που ενήργησε ως ποντικός εισβάλλοντας στο account μου. αν ποτε σας την δώσει... ξέρουμε ποιός είναι, ξέρετε ποιος είναι, ρωτήστε τον πως μπήκε........
    παλι καλα που το παραδεχεσαι τουλαχιστον στο τελος του σερβερ γιατι στα προηγουμενα post ελεγες οτι ο dimath και o damien μπηκαν στο account σου να διωξουν τις αμυνες για να μη χασουν τους στρατους τους οι ΕΕΧ.
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Wink

Νικόλα (Asoee) το θεμα μεταξύ εμένα και του Δημητρη (Krita) εχει ληξει προ καιρου εκτος φορουμ, οπου μπορουν οι ανθρωποι να μιλησουν με μεγαλυτερη ειλικρινια.
    Τα ποστ του Δημητρη εμενα με ειχαν ενοχλησει, οπως με ειχαν ενοχλησει και αλλα ποστ αλλα δεν ειχα ποτε την προθεση να τσακωθω με καποιον στο καφενειο των φιλαφλων. Συγκεκριμενα ειχα σχηματισει ασχημη αποψη για τον Δημητρη την οποια φυσικα δεν την εχω πλεον.
    Kαι μαλιστα τον θεωρω απολυτα δικαιολογημενο με αυτα που ειχε ακουσει, να εχει σχηματισει καποια συγκεκριμενη αποψη. Κατα τη γνωμη μου στο παιχνιδι υπαρχουν πολλοι καλοθελητες, παρατρεχαμενοι και ψευταραδες που μπορουν να αλλιωσουν γεγονοτα.(μπορει να ειμαι και εγω ενας απο αυτους)
    Θα εβαζα και ενα τραγουδακι για αυτους, αλλα δεν θελω να κλειδωθει αυτο το θεμα γιατι δημιουργηθηκε απο ενα ανθρωπο που ειχε το θαρρος της γνωμης του να καταθεσει την αληθεια που αυτος ειδε στο παιχνιδι.
    Ενα και να καiει Πανουλη...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~damien~ : 22-03-10 στις 04:11
    Damien of Hashshashins
    Δείμος 1/2 ClS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asoee Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλι καλα που το παραδεχεσαι τουλαχιστον στο τελος του σερβερ γιατι στα προηγουμενα post ελεγες οτι ο dimath και o damien μπηκαν στο account σου να διωξουν τις αμυνες για να μη χασουν τους στρατους τους οι ΕΕΧ.

όπως έχω εξηγήσει και στον dimath και το κατάλαβε μέχρι και αυτός, οποτε μάλλον από παρεξήγηση δεν το κατάλαβες και εσύ, αυτό που είχα αναφέρει ήταν ένα σενάριο όπως αυτά που κατά κόρον έγραφε και ο dimath. είπα λοιπόν ότι και αυτό είναι ένα σενάριο αλλα τα σενάρια πρέπει κάποιος να τα αποδείξει, ειδάλλως παραμένουν σενάρια και μάλιστα ψεύτικα όπως και τα σενάρια που υποστήριζε αυτός.
    βεβαια το forum δεν εξυπηρέτησε ( ειδικά στον σ1) τον σκοπό της ύπαρξης του, αλλά χρησιμοποιήθηκε σαν ένα αναπόσπαστο μέρος του παιχνιδιού και της στρατηγικής που ορισμένα άτομα επέλεξαν να ακολουθήσουν. μέσα σε αυτά τα πλαίσια κινήθηκε και η δικη μου παρουσία και αυτό ξεκαθαρίστηκε εξαρχής. το αν κατηγόρησα, ποίους κατηγόρησα και για ποιο λόγο άσε με να το γνωρίζω πολύ καλύτερα από εσένα.
    Mε τον δημήτρη ( Damien) , όπως και ο ίδιος ανέφερε, έχουμε ξεκαθαρίσει ότι είχαμε να ξεκαθαρίσουμε και κρατάω τις καλύτερες των εντυπώσεων για το άτομο του. καλο θα ήταν λοιπόν να μην αναφέρεστε σε πράγματα που δεν σας αφορούν προσωπικά.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KRITAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο server τελειωσε εδώ και μέρες, κανεις δεν ζήτησε την γνώμη σας για άλλες συμμαχίες, το κάνατε με δική σας πρωτοβουλία, δεν αφορά κανέναν άλλον εκτος από εσάς και συνεχίζετε το ίδιο τροπάριο. κανεις δεν αναφέρθηκε για κάτι μεμπτό σε εσάς, εσείς αντίθετα το κάνατε αυτό. και προσπαθήσατε σε ανύποπτο χρόνο να υποστηρίξετε ότι οφείλουμε όλοι τα μέγιστα στην συμμαχία σας για το ότι υπήρξε η antant και η cont-end. λυπουμαστε για οποια σχέση μπορεί να είχατε με την bears, αλλα δεν σας ζήτησε κανεις να μας την πείτε. εσείς ασχολείστε και μονο εσείς. το σχόλιο μου περί χολής δεν είναι προσωπικό, έχει αναφερθεί από πολλούς συμμαχους της cont-end και αφορά την στάση σας και τις όποιες απαιτήσεις σας, ειδικά στο τελείωμα του server. είναι κοινή πεποίθηση πολλών της cont-end αυτό και όχι προσωπική μου κριτική. όπως είναι και κοινή πεποίθηση ότι τελικά από την μεριά σας δεν δείξατε την ανάλογη εμπιστοσύνη στον συνασπισμό, είχατε αλλα σχέδια για το τέλος και φυσικά επιδιώξατε με κάθε μέσον να τερματίσει πρώτο το WW που στηρίζατε, λες και ήταν κάτι το ξεχωριστό. όλα τα αλλα που λέτε είναι απλά για να λέγονται. οι εντυπώσεις μένουν. και οι εντυπώσεις από τα όσα πράξατε και όσα έχουν λεχθεί και απαιτηθεί από την συμμαχία σας δεν είναι και οι καλύτερες.

φυσικα και το καναμε με δικη μας πρωτοβουλια, φυσικα και δε θεωρησα οτι χρειαζεται να κανω αιτηση πρωτα η να ζητησω καποια ειδικη αδεια, αν θεωρεις οτι παραβιασα καποιο πρωτοκολλο λυπαμαι, δεν ειχα σχετικη γνωση, αν θελεις αναρτησε το σχετικο κειμενο καπου για ολους.
    Αν δε σ αφορα εσενα παλι, δε βλεπω για ποιο λογο εχεις ασχοληθει τοσο πολυ... Δεν ανεφερα πουθενα την cb οποτε μη μπλεκεις τα γενια με τα χτενια και συμφωνω με την Νασια. Εαν η προταση μου οτι χαρηκαμε την νικη της κοντ εντ σου περασε απο το ενα ματι και σου βγηκε απο το αλλο, πραγματικα, δε μπορω να κανω κατι γι αυτο.
    Ομως οταν λες παλι οτι επιδιώξαμε με καθε μεσο να τερματισει το θαυμα που ειχαμε τι εννοεις ακριβως? οτι ειχαμε πολυ καλη αμυνα? οτι ειχαμε πολυ καλη τροφοδοσια? εαν ασχοληθηκες τοσο μ ενα θεμα που δε σ αφορα μονο και μονο για να πεις αυτο, πραγματικα δε το καταλαβαινω... Οσο για το τι εχει απαιτηθει απο τη συμμαχια μας, δε θυμαμαι ποτε να απαιτησαμε κατι για το οποιο δεν ειχε προηγηθει συμφωνια, αλλα ειμαι σιγουρη οτι το να ζηταμε συνεπεια στα συμφωνηθεντα ειναι κατι που ενοχλει πολλους η τουλαχιστον οσους αναφερεις να εχουν αυτες τις κοινες πεποιθησεις... Τελος, εχω την εντυπωση οτι απαντω σ εναν ανθρωπο που εχει κολλησει την ασθενεια του φορουμ και μιλαει γενικολογα και με πεποιθηση για πραγματα για τα οποια, και δεν τον αφορουν αμεσα, και η "ερευνα" που εχει κανει ειναι ελλειπης, μονοπλευρη και προκατειλλημενη... μεγαλη επιτυχια ο Τραγκας, αν θελεις να του μοιασεις βαδιζεις στα σωστα χναρια

Ιανε-Νικε ξεκολλα, η "χολη" (τι χαριτωμενη λεξη και ποσο σας αρεσει να την λιβανιζετε) δεν οφειλεται στο οτι δε βγηκε το θαυμα μας πρωτο, εαν σ αρεσει να το λες παντου και να μεταφερεις ετσι το βαρος απο τη συμπεριφορα σας ομως, παει καλα, - εγω αλλωστε το εχω ηδη πει, σου αξιζει το μεταλλιο του καλλιτερου διπλωματη του σερβερ, επιβιωσες με καθε κοστος, μπραβο σου!

Ποπη-μαμα αρκουδα για οσα μιλας εχουμε κανει απειρες ανωφελες συζητησεις και εξακολουθεις να λες τα ιδια, φυσικα η επαναληψη ειναι μητερα καθε επαναληψεως και λεγε-λεγε, μενει η εκδοχη των γεγονοντων η πιο πολυειπωμενη... δε σε παρεξηγω ομως ουτε εγω, ουτε κανενας αλλος, ετσι ειναι οι μαμαδες...

Προεπιλογή

@ azazel (και εν μέρει Κριτά): Συμφωνώ μαζί σου Νάσια (χμ... συνήθως συμφωνούσαμε και στο παιχνίδι, αλλά και με τον Κριτά συμφωνούσαμε...). Απλά να επισημάνω ότι μετά το πέρας του server 1 και την μη συνέχιση της chain of σε άλλο σέρβερ, οι σχέσεις της με τις συμμαχίες του σέρβερ παραμένουν στην κατάσταση που ήταν στο παιχνίδι. Ούτε θα φτιάξουν, ούτε θα χαλάσουν οι σχέσεις μας με τους CB επειδή ο Κριτάς αποφάσισε να γίνει αυτόκλητος υπερασπιστής ενός καλόπαιδου του τράβιαν και των άλλων καλόπαιδων της ηγεσίας αυτής της συμμαχίας. Τον καταλαβαίνω γιατί δεν γνώρισε τη συμμαχία αυτή (την ηγεσία της συμμαχίας, όχι τους παίκτες) ούτε εκ των έσω, ούτε τις κρίσιμες εποχές για την επιβίωσή μας. Το τελευταίο δίμηνο που παίζαμε όλοι μας τις κουμπάρες και την τσιγκολελέττα μέχρι να πατήσει κάποιος το 100 δεν είναι κατάλληλο για να αντιληφθείς την αηθεία και την κουτοπονηριά. Όμως γιατί δεν ρωτάει τη δικη του ηγεσία του Ιουλίου για τα συμπαθή του Αρκουδάκια, να μάθει τι έλεγαν αυτοί για αυτούς, τότε που τους πρόδωσαν με τον ίδιο τρόπο? Πολύ χειρότερα από όσα λέμε τώρα εμείς. Γιατί δεν ρωτάει την ηγεσία της ΕΕΧ για τις κολοτούμπες και αλητείες που τους έκαναν τον Ιούνιο? ... Παρόλο, όμως, που τον καταλαβαίνω τον Κριτά, δεν τον δικαιολογώ. Εχει κριτήριο (και καλό μάλιστα) για να δει πίσω από τα παραπετάσματα που του στήνει ο Ιανός και η παρέα του. Αν δεν βλέπει δεν πρέπει να οφείλεται στην ελλιπή όρασή του...

@ ηγεσία των Bears (πρωην EEX-FBI, FBI, CoB): Μαζί σας δεν θα ήθελα να έχω ούτε πυρετό. Αλλά θα το πω άλλη μια φορά και τελευταία για να ακούει και ο όψιμος φίλος σας, ο Κριτάς: Αν δεν είχατε το Θαύμα αυτό κοινό με τους CB θα είχαμε ζητήσει από την ANTANT να φύγετε από τη συμμαχία όταν μάθαμε την τελευταία ανοίκεια πράξη σας, το στήσιμο αμυνών σε αντίπαλο χωριό ενώ του κάναμε επίθεση. Όχι ότι οι άλλες πράξεις που αναφέρει η JoC ήταν λιγότερο μεμπτές και αντισυμμαχικές... Απλά εγώ ήμουν τότε πολύ μαλακοπίτουρας και σας δικαιολογούσα. Φάτην τώρα και μη μιλάς θα μου πείτε, αλλά τι να κάνω? Εχω την άποψη ότι τους αλήτες, τους προδότες και τους αναίσχυντους πρέπει να τους αποκαλύπτεις και να μην τους χαρίζεσαι στο όνομα της υστεροφημίας σου.

Παναγιώτης

Προεπιλογή

κοίτα να δεις τι έχασα τόσες μέρες χωρίς internet!!!!!!! είμαι απαράδεκτος, την επομενη φορα θα παίρνω μαζί μου στικακι για ασύρματο :P

επί την ευκαιρία της επιστροφής μου να ευχηθώ χρονια πολλά σε όλους και χριστός ανέστη!!!!

αγαπητέ /η σαλμονέλα σε ένα πράγμα έχεις απόλυτο δίκιο. το forum είναι ασθένεια και την είχα κολλήσει για τα καλά!!!!

παναγιώτη τι να σου πω? δε με πείραξε τόσο τα όσα λέχθηκαν όσο οι χαρακτηρισμοί που διατυπώθηκαν. έχω γνωρίσει σχεδόν όλους τους ingame "εχθρούς" μου εκτος παιχνιδιού. και αυτούς που μου έπαιξαν "μπινιά" και ας μην το παραδέχτηκαν και αυτούς που μου εξηγήθηκαν στην τελική. μια χαρά παιδιά ήταν όλοι τους, ο κάθε ένας με το στυλ του παιχνιδιού του αλλα στην ουσία χωρίς να έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. για αυτό το λόγο αντιδρώ πάντα ίσως λίγο έντονα απέναντι σε xαρακτιρισμους,εστω και αν δεν απευθύνονται σε εμενα αλλα σε αλλα άτομα, είτε τα γνωριζω είτε όχι. και είναι κάτι με το οποιο διαφωνώ αλλα το μεταχειρίζομαι και εγώ ανάλογος αν παραστεί ανάγκη. δεν κάνω το δικηγόρο κανενός δηλαδη αλλα γενικώς. λάθος? ίσως! πάντως δεν έχουμε χα χωρίσουμε τίποτα με κανέναν. να είστε όλοι καλά και χρονια πολλά και πάλι!!!!!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-13, 14:15
  2. Λίγες μέρες πρίν τα WW....
    By aporos in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-10, 12:16
  3. Προσεχώς....μόνο αλήθειες
    By tita in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-10, 15:28
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-09, 17:11
  5. Αλήθειες για το τέλος του σ2...
    By katsantonis in forum Αρχείο Server 2 (1)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-09, 10:32

Δικαιώματα - Επιλογές