Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27

Θέμα: και λίγες αλήθειες. όχι μόνο μπράβο

Προεπιλογή και λίγες αλήθειες. όχι μόνο μπράβο

Άλλος ένας βαρετός σχολιασμός του σέρβερ. Ίσως. Θα προσπαθήσω όμως να είμαι αντικειμενικός και να πω ότι πιστεύω χωρίς να με νοιάζει αν θα χαϊδέψω αυτιά.
    Ξεκίνησα και τελείωσα παρέα με το Μιχάλη (zorro στους grx). Σκοπός μας αρχικά ήταν να βγούμε πρώτοι επιθετικοί, γιατί δεν πιστεύαμε ότι με τη cb είχαμε ελπίδες για νίκη. Στη συμμαχία αυτή μπήκαμε γιατί εκεί ήταν κάποιοι φίλοι από τον σ2 και φυσικά ο εκτός τράβιαν φίλος και υπεύθυνος για 2 χρόνια χαμένου ελεύθερου χρόνου Αντώνης Φαρδίτσης. Με τα κοινά δεν ήθελα ποτέ να ανακατευτώ , αλλά με έσυραν για ένα διάστημα κατά το οποίο είδα κι έμαθα πολλά που τα παραθέτω στη συνέχεια.
    Σε αυτό το διάστημα μεγάλωσε η αντιπάθειά μου για τον ντιμαθ όταν είδα τα αλαζονικά μηνύματα στον τότε αρχηγό μας κακαβουλίξ. Η πρακτική του ήταν απλή. Κάνουμε πολλές συμμαχίες και σιγά σιγά τις σπάμε με μία γελοία αφορμή ώστε στο τέλος να κερδίσουμε μόνοι μας. Το έκανε και στον σ2 αλλά το πάθημα δεν έγινε μάθημα. Κρίμα γιατί ακούω από παιδιά που εκτιμώ, ότι στη ζωή του είναι τελείως διαφορετικός άνθρωπος (γεγονός που μάλλον ισχύει και εξηγεί και την αγάπη που του έχουν οι κοντινοί του σύμμαχοι).
    Η συμμαχία ΕΕΧ ήταν η χαρά μου. Σιχαίνομαι αυτό που εκπροσωπεί το όνομά της και ως εκ τούτου διασκέδασα όσο τίποτα τις μεταξύ μας αναμετρήσεις. Δυστυχώς, αυτό διακόπηκε από όταν αποφασίστηκε η δημιουργία της contend. Πράγματι, οι Ι και οι Μ-ΕΕΧ ήθελαν να φτιάξουν υπερσυμμαχίες διασπώντας την Ανταντ. Δέχομαι αυτά που λέει ο φόστερ περί αποκλεισμού της cb, για τον απλούστατο λόγο ότι και η cb είχε παρόμοιες προτάσεις. Τότε επέμεινα όσο κανείς στην προσπάθεια για 3ο πόλο, επειδή έβλεπα την ανουσιότητα του σέρβερ των 1600 ενάντια στους 600. Η απαντήσεις όμως του φόστερ ‘δεν υπάρχει Αντάντ και 3ος πόλος’ και ‘εγώ παίζω μόνο για να πάρω το σέρβερ’ μου κατέστησαν σαφές ότι η υπόθεση τελείωσε. Τα μέλη της Ανταντ προτίμησαν το κοκοκο και τη σιγουριά της νίκης από την προσπάθεια για πραγματική μάχη και πιθανώς ήττα. Το συμβούλιο λοιπόν της cb αποφάσισε να συνεχίσει σαν μέλος της υπερσυμμαχίας αντί να τραβήξει το δρόμο της μοναξιάς που διάλεξαν τα τρελοστρουμφάκια.
    Ήθελα να ξερα πόσο πολύ αισθάνονται νικητές τα απλά μέλη των συμμαχιών. Γιατί πράγματι η κοντεντ έμεινε ενωμένη, αλλά σε επίπεδο ηγεσίας. Και αυτό είναι το πρόβλημα όλων των ηγεσιών. Δεν ακούνε τις από κάτω φωνές. Μόνο δίπλα τους. Πιθανώς να αδικώ κάποια κομμάτια της contend που συνεργάστηκαν. Αλλά να σας δείξω τι εννοώ
    Ουδέποτε υπήρξε κεντρική διαχείριση των στρατών και πολύ περισσότερο των θαυμάτων. Οι επιχειρήσεις γίνονταν και η κάθε συμμαχία έπαιρνε μέρος των στόχων και κανόνιζε μόνη της. Άμυνες σπανίως μεταφέρονταν. Στα ww κάθε μέλος της υπερσυμμαχίας κανόνιζε μόνος του το θαύμα του. Ο καθένας έχτιζε με μία λογική που δεν κοινοποιούσε στους άλλους και φυσικά είχε σκοπό να κερδίσει το δικό του έναντι των συμμάχων του. Φυσικά προς τα έξω έβγαινε η άποψη ότι ‘όλα δικά μας είναι’. Αλλά η ουσία ήταν μία. Είμαστε τόσοι πολλοί που θα κερδίσουμε ότι π…ριά και να κάνουμε. Με λίγα λόγια η contend ήταν ένα ναπ και τίποτα παραπάνω. Επειδή έπιναν και έτρωγαν 5 ηγέτες μαζί, τη λέγαμε και συμμαχία. Όταν τους προσκάλεσα να στηρίξουν 1 θαύμα (όχι της cb) και να μην αφήσουν τους Ι να λένε ότι αυτοί καθόρισαν το νικητή, με έβρισαν ανεξήγητα.
    Οι Μ και οι ΕΕΧ είχαν το δυσκολότερο έργο και για αυτό εξαιρούνται της ανάλυσης . Ήξεραν ότι θα δεχθούν τα περισσότερα hammers όπως και έγινε. Οι υπόλοιποι θα τρέχαμε για την πρωτιά. Απλά respect στον devilsnake που δεν ζήτησε να στηριχθεί το δικό του, ενώ ήταν το 50% της συμμαχίας και θα μπορούσε να είχε πάει μόνος. Μπράβο του και γιατί δεν διέσπασε τη συμμαχία ούτε στο τέλος, όταν παραλίγο να γίνει ντιμάθ με τις άδικες κατηγορίες εναντίων των rs. Χρεώνεται όμως κι αυτός το κοκοκο γιατί φοβήθηκε μην ξαναχάσει έχοντας τη μεγαλύτερη πολεμική δύναμη και τους ικανότερους παίχτες.
    Οι csu-rip έκαναν ακριβώς το ίδιο με μας, είχαν την καλύτερη άμυνα, αλλά είχαν την ατυχία να ξεκινήσει ο thor ένα thread στο οποίο σύσσωμη η εεχ έπεισε τους w4w ότι ριπ = εεχ. Έτσι εισέπραξαν τα αναμενόμενα. Μήπως γι’ αυτό έφυγε το εεχ από το ριπ? Δεν το ξέρω . Εικάζω.
    Η NMS δεν είχε ελπίδα γιατί έχει την τάση να προκαλεί στο φορουμ όσο κι ο εχθρός της. Έχει παιχταράδες αλλά και ποιος δεν έχει τελικά? Λίγοι λογαριασμοί όμως.
    Οι chain δεν κατάλαβα ποτέ τι έκαναν. Δεδομένου ότι δεν έχω καμία εκτίμηση προς τον άνθρωπο και παίχτη φόστερ, πιθανολογώ ότι έμεινε πίσω φτιάχνοντας σιταποθήκες για να μην του ψοφάνε. Φυσικά και δέχθηκε περισσότερα hammers αφού ήταν 3ος στην κλίμακα μίσους των αντιπάλων. Μπράβο όμως για την άμυνά σας. Γενικά η chain ήταν μια ομάδα που και προσωπικά με βοήθησαν με άμυνες και δε θέλω να παρεξηγηθώ συνολικά.
    Η RS ήταν η πιο συμπαθής στους αντιπάλους, αλλά το θαύμα τους χτιζόταν από άσχετους. Σόρρυ κώστα, αλλά 20 αγορά σε θαύμα δεν είναι προϊόν σαμποτάζ. Είναι πολλές οι αναβαθμίσεις και πολύωρες. Οποιοσδήποτε λογικός θα το έβλεπε και θα ακύρωνε.
    Σαν ένας από τους 2 που συναποφάσιζαν για το πώς θα χτιστεί το θαύμα μας, σας λέω ευθαρσώς ότι αυτό θέλαμε. Να εκμεταλλευτούμε το ναπ και το μίσος των αντιπάλων προς τους άλλους προκειμένου να βγάλουμε πρώτο το δικό μας. ¨Ότι και να πουν, όλοι αυτό ήθελαν. Οι κακίες περί τηλεφωνημάτων σε αντιπάλους για να μην φάμε ξύλο είναι αστείες. Άντε κι έγινε και άντε και είχε αποτέλεσμα. Λοιπόν? Αναιρούμε τα περί ‘όλα ίδια είναι’ ? Εγώ θα στήριζα και το εεχ αν το αποφασίζατε. Αλλά δεν τολμήσατε κύριοι. Τόσο πια σας φόβιζε η ήττα από τον ακατανόμαστο?

Θα συμφωνήσω με το δράκο ότι βρίσκεις εντάξει άτομα παντού και να χαιρετήσω για αυτό τους ever dream, radious.
    Bears, και μόνο η χολή του φόστερ με κάνει να σας γουστάρω . Είσασταν βέβαια φιλοεεχ, αλλά δεν πειράζει. Έφυγε κι ο μπισμαρκ μόλις μας είδε στο ίδιο θαύμα (τελικά προκαλούμε όση αηδία μας προκαλούν) και συνεργαστήκαμε όμορφα.
    Hashashins, αν ξανάπαιζα (που δεν πρόκειται) μαζί σας θα ήμουν. Γιατί είχατε τον καλύτερο τύπο στην ηγετική ομάδα. Τον Damien. Χάρηκα που σε γνώρισα και πιστεύω να σε βλέπω καμιά φορά.

Παιδιά της cb, ήταν τιμή μου να παίζω μαζί σας παλιονοομπάδες Τελικά χωρίς τους υπερπαίχτες μάκη, τζιμ κλπ τα καταφέραμε καλύτερα. Έκανα το λάθος να πιστεύω ότι κάποιοι τύποι αξίζουν περισσότερο από τη διάθεση του πλήθους. Αυτοί αποδείχθηκαν λίγοι και εμείς παιχταράδες τελικά. Και πονάει πολύς κόσμος για αυτό . ακόμα άμπαλους μας λένε. Περαστικά τους…

Ps. Το χαμεράκι μας το φτιάξαμε χωρίς pushing και μπορεί να το βεβαιώσει όλη η συμμαχία. Δεν πήραμε ύλες από κανένα. Είχε λίγα κατας γιατί πηγαίναμε για ραμερ των 25κ, αλλά τελευταία στιγμή αποφασίστηκε ότι δεν χρειαζόμασταν άλλο ραμερ και το γυρίσαμε. Δεν πειράζει. Ούτως ή άλλως στην καινούργια έκδοση θα καταριφθεί μάλλον εύκολα το ρεκορ. Για τους πικρόχολους που λένε ότι το φτιάχναμε για να το πετάξουμε, όπως και τα άλλα που πήγαν άδικα, έχω να πω ότι δεν έχετε ιδέα από τραβιαν. Το παιχνίδι είναι χαμερς εναντίων αμυνών. Τα άλλα είναι να περνανε τον καιρό τους όσοι δεν μπορούν να κάνουν ένα από τα 2.
    Ps2, Το χαμερ του 600rr που είναι? Χεχεχε. Σε οάσεις πήγαινε πολύς κόσμος άλλά δεν είχε την τύχη να ξέρει ποιος είναι κίτρινος και κόκκινος . μπράβο μάριε που μας πέρασες στην λίστα για 60κ, αλλά όσο ψεύτικο είναι το δικό μας άλλο τόσο και το δικό σου. Εμείς σφάξαμε μαϊμού θαύμα κι εσύ έπαιξες με πολλά pass. Ούτε στον κρίτα δε στούκαρες :P
    Μην το παίζουμε και θεοί. Μπορεί και να υπάρχει και να μας βλέπει…
    Ps3. Το παιχνίδι έγινε πανάκριβο. Όσοι συνεχίσετε παίξτε χωρίς Gold. Κι ας μην είστε πρωταγωνιστές. Μόνο έτσι αλλάζουν οι κανόνες.
    Οι υπερσυμμαχίες σκοτώνουν το ενδιαφέρον. χωρίς αυτή βέβαια δε θα κερδίζαμε ποτέ ούτε 200κ πεζικό θα χτίζαμε.

Ο Μιχάλης ήταν ο καλύτερος συμπαίχτης που θα μπορούσα να έχω. Έμαθα πολλά και τον έμαθα κάτι λίγα. Και παρέα ανακαλύψαμε περισσότερα!!! Ευχαριστώ.

Είπαμε δεν ξαναπαίζω οριστικά. Βρίστε και λασπολογήστε ελεύθερα. Μάλλον δε θα ξαναγράψω. Καλή συνέχεια σε όλους.

Πάνος – ο ένας εκ των 2 που έπαιξαν το λογαριασμό diakoreftis.

Το avatar του χρήστη Asprogenis
    Περιοχή
    Αθηνα-Κ.Φαληρο(Τζιτζιφιες)

Προεπιλογή

Eπιτελους.........υπαρχουν και ανθρωποι που δεν ειναι ουτε φαντασμενοι ουτε ψωνακια της σειρας.....ΜΠΡΑΒΟ ρε Φιλε.....the best post ever σε οτι εχει να κανει με αυτον τον σερβερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pgr : 15-03-10 στις 18:25
    «Το πάθος για καταστροφή είναι δημιουργικό πάθος» - M.A.MΠΑΚΟΥΝΙΝ
    ★♠☣☠Ⓐ☠☣♠★ http://www.the-exploited.net/home.htm ★♠☣☠Ⓐ☠☣♠★

Το avatar του χρήστη Infernus
    Περιοχή
    Purgos, Greece

Προεπιλογή

υποκλινομαι
    The Soulfly logo is a Brazilian tribal symbol for when the soul leaves the body....

http://www.soulfly.com/board_posts/rise-of-the-fallen-2

Προεπιλογή

Tους χαιρετησμους μου στον Μιχαλη , τον ειχα και εγω συμμαχο ... ειναι πολυ καλος παιχτης ... και λυπηθηκα που εκανε delete στον speed ... αλλα συμβαινουν αυτα .
    Οσο για τον dimath , εχω εντελως διαφορετικη αποψη ... αλλα ευτυχως δε μπορουμε ολοι να εχουμε την ιδια ...
    Καλη συνεχεια .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pgr : 15-03-10 στις 19:43
    alfa_boul2g(speed)

OΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ , ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ

http://bea-travian.blogspot.com/2010...from-yata.html

Προεπιλογή

Αν και ο χώρος του forum δεν μου είναι συμπαθής έκρινα οτι έπρεπε να απαντήσω σε αυτό το post μιας και είναι από άτομο το οποίο γνωρίζει αρκετά πράγματα μέσα απο την cont-end και αυτά που γράφει έχουν μια βαρύτητα.
    Πράγματι, οι Ι και οι Μ-ΕΕΧ ήθελαν να φτιάξουν υπερσυμμαχίες διασπώντας την Ανταντ. Δέχομαι αυτά που λέει ο φόστερ περί αποκλεισμού της cb, για τον απλούστατο λόγο ότι και η cb είχε παρόμοιες προτάσεις. Τότε επέμεινα όσο κανείς στην προσπάθεια για 3ο πόλο, επειδή έβλεπα την ανουσιότητα του σέρβερ των 1600 ενάντια στους 600. Η απαντήσεις όμως του φόστερ ‘δεν υπάρχει Αντάντ και 3ος πόλος’ και ‘εγώ παίζω μόνο για να πάρω το σέρβερ’ μου κατέστησαν σαφές ότι η υπόθεση τελείωσε. Τα μέλη της Ανταντ προτίμησαν το κοκοκο και τη σιγουριά της νίκης από την προσπάθεια για πραγματική μάχη και πιθανώς ήττα. Το συμβούλιο λοιπόν της cb αποφάσισε να συνεχίσει σαν μέλος της υπερσυμμαχίας αντί να τραβήξει το δρόμο της μοναξιάς που διάλεξαν τα τρελοστρουμφάκια.
    Θα ήταν από την πλευρά μου λάθος να μιλήσω για την ΑΝΤΑΝΤ προ Cont-End εποχής γιατί υπάρχει κίνδυνος να υποπέσω σε ανακρίβιες και ημι-αλήθειες. Η μόνη παρατήση που θα ήθελα να κάνω εδώ ειναι ότι κατα την γνώμη μου τρεις πόλοι κάνουν εναν server πιο <<βρωμικο>>, αλλά είναι μια μεγάλη συζήτηση που δεν νομίζω οτι είναι ο λόγος του post μου.

Ήθελα να ξερα πόσο πολύ αισθάνονται νικητές τα απλά μέλη των συμμαχιών. Γιατί πράγματι η κοντεντ έμεινε ενωμένη, αλλά σε επίπεδο ηγεσίας. Και αυτό είναι το πρόβλημα όλων των ηγεσιών. Δεν ακούνε τις από κάτω φωνές. Μόνο δίπλα τους. Πιθανώς να αδικώ κάποια κομμάτια της contend που συνεργάστηκαν. Αλλά να σας δείξω τι εννοώ
    Θα μιλήσω για την δικιά μου συμμαχία και μόνο μιας και δεν είναι σωστό να παρουσιαστώ σαν αυτόκλητος υπερασπιστής της cont-end. Τα μέλη της ΕΕΧ λοιπόν ενημερώθηκαν για τις συζητήσεις με την ΑΝΤΑΝΤ ,πολύ πριν αυτές δείξουν οτι οδεύουμε σε συμμαχία ,στα κανάλια των εκάστοτε συμμαχιών και αυτό που αποδείχτηκε είναι οτι μακράν η πλειοψηφία των μελών ήταν υπέρ της συμμαχίας. Ακούστηκαν όλες οι απόψεις χωρίς να φημόθεί κανείς ούτε να απαξιωθεί κανεις γιατί είχε αντίθετη άποψη και αποτέλεσμα αυτού να μην φύγει κάνενα μέλος από την συμμαχια.

Ουδέποτε υπήρξε κεντρική διαχείριση των στρατών και πολύ περισσότερο των θαυμάτων. Οι επιχειρήσεις γίνονταν και η κάθε συμμαχία έπαιρνε μέρος των στόχων και κανόνιζε μόνη της.
    Ο κυριότερος λόγος που γράφω αυτό το Post είναι αυτό και το επόμενο κομμάτι γιατί αγγίζουν εμένα. Το σχέδιο επιθέσεων της cont-end το πρότεινα εγώ προσωπικά και αφού όλα τα μέρη του συνασπισμού συμφώνησαν ανέλαβα να το <<τρέξω>>. Και επειδή η πλειοψηφία των αναγνωστών δεν το ξέρει, το περιγράφω εν τάχει. Δημιούργησα 6 groups απο αντίπαλα accounts, τα οποία δόθηκαν το καθένα σε μια συμμαχία του συνασπισμού. Τα groups αυτά περιείχαν 6 accounts περίπου απο κάθε αντίπαλη συμμαχία(από τις μεγαλύτερες αρχικά). Έτσι προέκυπτε καθε group να έχει τα περί 40 accounts από ολες τις αντίπαλες συμμαχίες. Αποφασίζαμε στο κανάλι των επιθέσεων μια συγκεκριμένη ώρα οπου σε όλα τα παραπάνω accounts θα σκάνε 3 κύμματα fake καταπελτών, επίσης καθ' όλη την διάρκεια των επιθέσεων σκάγανε ασυνχρόνιστα κύμματα ανεξαρτήτου τύπου στρατεύματος. Οι υπεύθυνοι κάθε συμμαχίας αποφάσιζαν, ακολουθώντας τις συμβουλές των υπολοίπων στο κανάλι(εφ όσον το επιθυμούσαν), σε ποιους στόχους θα γίνουν τα real. Τα groups αυτά άλλαζαν κάθε βδομάδα απο μένα έτσι ωστε όλες οι συμμαχίες να έχουν κάποια στιγμή την δυνατότητα να χτυπήσουν τους παίκτες που κρίνουν σημαντικότερα γεωγραφικά να χτυπηθούν. Το ποσοστό επιτυχίας των επιθέσεων ήταν από 80-96% σε όλη την διάρκειά τους. Τα συγχρονισμένα fakes αφαίρεσαν την δυνατότητα από τους αντιπάλους να στουκάρουν στρατούς χωρίς σοβαρότατες απώλειες, μιας και οι πρωτεύουσες που μπορούσαν να καλύψουν μια δεδομένη στιγμή ήταν πεπερασμένες. Τα κύματα των 3 fakes pου ήταν ασυγχρόνιστα έδωσε την δυνατότητα να χτυπηθούν μεγάλοι παίκτες σε στιγμές που δεν το περίμεναν (αναφορά ονομάτων θα γίνει απο μένα μόνο αν αμφισβητηθεί αυτό). Το να έπαιρνε ενα άτομο στα χέρια του όλους τους στρατούς και να έβγαζε ένα σχέδιο δεν θα έδινε κανένα πλεονέκτημα κατά την γνώμη μου ενώ θα είχε τα ακόλουθα μειονεκτήματα:
    1) μιας και οι στρατοί ήταν πάρα πολλοι θα απαιτούσε πολύ χρόνο από ένα μόνο άτομο να καταγράψει, να καταχωρήσει και να παραδόσει το σχεδιο καθε φορα. Ως αποτέλεσμα θα ήταν αδύνατο να γίνονται κάθε βδομάδα επιχειρήσεις.
    2) το άτομο που θα αναλάμβανε να βγάλει το σχέδιο δεν θα ήταν σε θέση να γνωρίζει κατα πόσο ο κάτοχος του κάθε στρατου ειναι στην θέση να εκτελέσει τις συγχρονισμένες επιθέσεις του, εκτός και αν κάθε βδομάδα μίλαγε με 100+ άτομα (τοσοι στρατοι επιχειρούσαν εβδομαδιαία). Το οποίο ειναι πρακτικά αδύνατο
    3) επίσης ειναι πρακτικά αδύνατο ένα άτομο να γνωρίζει τους γείτονες κάθε μέλους της υπερσυμμαχίας όσο καλά τους γνωρίζει ο υπεύθυνος επίθεσης της συμμαχίας που ανήκει το μέλος. Άρα η αποτελεσματικότητα των επιθέσεων που γίνονταν ασυνχρόνιστα θα ήταν μειωμένη.
    Επίσης κανένας υπεύθυνος επίθεσης των συμμαχιών της cont-end δεν πρότεινε κανένα άλλο σχέδιο ως αποδοτικότερο. Δεν διεκδικώ το αλάθητο ,αλλά πιστεύω οτι εχω δείξει οτι είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση.
    Όσων αφορά τις επιθέσεις στα αντίπαλα θαύματα συμφωνήθηκαν σε κανάλι με υπεύθυνο απο κάθε συμμαχία. Ονόματα υπευθύνων και στα δύο κανάλια θα δοθούν μόνο αν οι ίδιοι το επιθυμούν.
    και στα δύο είδη επιθέσεων ο συνασπισμός δούλεψε κατά την γνώμη μου πολύ καλά και συμμετείχαν όλες οι συμμαχίες όπως δείχνουν και οι αναφορές.

Άμυνες σπανίως μεταφέρονταν
    Σαν υπεύθυνος Άμυνας της ΕΕΧ έχω εντελώς αντίθετη άποψη σε αυτό. Δεν γνωρίζω πως πληροφορήθηκες κάτι τέτοιο αλλά νομίζω οτι η συνεργασία των υπευθύνων άμυνας της cont-end συμπεριλαμβανομένου και της υπευθύνου άμυνας της CB ήταν άψογη (σε ρεαλιστικά πλαισια πάντα). Χαρακτηριστικά θα αναφέρω άμυνες που βγήκαν σε 600rr, dragonld οπου η πλειοψηφία της άμυνας δεν προερχόταν από την ΕΕΧ. Και το σημαντικότερο, στην άμυνα στο αντικείμενο σταθερότητας του dimis-neverland στην επίθεση των τερμιτών τα 500κ από την συνολική άμυνα δεν προερχόταν από την ΕΕΧ.

Στα ww κάθε μέλος της υπερσυμμαχίας κανόνιζε μόνος του το θαύμα του. Ο καθένας έχτιζε με μία λογική που δεν κοινοποιούσε στους άλλους και φυσικά είχε σκοπό να κερδίσει το δικό του έναντι των συμμάχων του.
    Ο τρόπος που θα ανέβουν τα θαύματα συζητήθηκε σε RL συνάντηση στην οποία συμμετείχε και εκπρόσωπος της CB. Από μία συμμαχία δεν υπήρξε εκπρόσωπος και με αυτόν έγινε η συζήτηση τηλεφωνικά μιας και πίεζε ο χρόνος, αφού τα θαύματα έπρεπε να ανέβουν. Οσο για τον σκοπό που λες οτι είχαν κάποιοι να κερδίσει το δικό τους θαύμα σίγουρα δεν αφορά την ΕΕΧ και την Μ οπως αναφέρεις άλλωστε, μιας και η τακτική μας σε μια τέτοια περίπτωση θα ήταν διαφορετική. Θα κρύβαμε 30 crashers από τους συνολικά 80+ που είχαμε και θα τους ρίχναμε αφού ειχαν πάει όλα τα θαύματα της w4w στο 0. Αλλά η στάμπα του προδότη δεν μας ταιριάζει. Νομίζω τιμήσαμε τους συμμάχους μας σε όλη μας την πορεία και με όλες μας τις κινήσεις. Επίσης δεν είδα καμμία επίθεση από άλλο σύμμαχο στο WW της Illuminati. Αν ήθελαν τόσο πολύ να κερδίσει το δικό τους WW δεν νομίζω οτι θα αντιστέκονταν στο να κάνουν επίθεση μιας και υπάρχουν ακόμα crashers πίσω. Άλλωστε φορμές για να σπάσεις μια συμμαχία αν θέλεις πάντα βρίσκεις.

Όταν τους προσκάλεσα να στηρίξουν 1 θαύμα (όχι της cb) και να μην αφήσουν τους Ι να λένε ότι αυτοί καθόρισαν το νικητή, με έβρισαν ανεξήγητα.
    Πιστεύω οτι μια συζήτηση για το "βρίσιμο" δεν ενδιαφέρει τους αναγνώστες του forum και σίγουρα θα ρίξει το επίπεδο. Στην ουσία τωρα, πες οτι αφήνεις ολα τα WW και στέλνεις άμυνα σε ένα, πως θα θραφούν 25Μ άμυνα σε ένα συγκεκριμένο σημείο του χάρτη. Οι έμποροι δεν θα επαρκουν να την θρέψουν. Αλλά ας υποθέσουμε οτι αυτό ειναι εθικτό, πώς σου διασφαλίζει αυτό οτι θα κερδίσει αυτό το θαύμα. Αν οι αντίπαλοί σου ρίξουν τα πάντα σε εκέινο το WW θα σου κάνουν ζημιά, έστω και μικρή, οποτε τα υπόλοιπα που δεν στα χτυπήσουν καθόλου θα περάσουν μπροστά. Ο μόνος τρόπος για να αποφασίσεις να κερδίσει ένα συγκεκριμένο WW (και ισχίει στην δικιά μας περίπτωση όπου τα αντίπαλα ήταν ολοσχερως διαλυμένα) είναι να μην πατήσουν το 100 τα WW που θα περάσουν μπροστά μετά τις επιθέσεις. Αλλά όπως είπα και στον εκπρόσωπο της CB, πες μου ένα λόγο να αποφασίσουμε να κερδίσει ένα συγκεκριμένο θαύμα, αφού για μας είναι όλα cont-end, συνασπισμός κερδίζει και οχι συμμαχία. Το επιχείρημα να μην αφήσουμε τους αλλους να λένε δεν μου λέει τίποτα. Αυτή είναι η δουλειά του ηττημένου που δεν σέβεται τον εαυτό του, να προσπαθει να μειώσει την νίκη του νικητή.

όταν παραλίγο να γίνει ντιμάθ με τις άδικες κατηγορίες εναντίων των rs.
    Δεν ήταν κατηγορίες. Απλώς έδοσε ο σταύρος τα στοιχεία που είχαμε στον υπεύθυνο από τους RS. Αν υπήρχε πρόβλημα εμπιστοσύνης με την RS σαν σύνολο δεν υπήρχε λόγος να είμασταν σύμμαχοι. Γιατί μπορεί μεν η αγορά στο 20 να είναι προιόν ασχετοσύνης οπως λες και συμφωνώ, αλλά το να γκρεμίζεις αποθήκες στο θαύμα το ξεπερνάει αυτό.

Σαν ένας από τους 2 που συναποφάσιζαν για το πώς θα χτιστεί το θαύμα μας, σας λέω ευθαρσώς ότι αυτό θέλαμε. Να εκμεταλλευτούμε το ναπ και το μίσος των αντιπάλων προς τους άλλους προκειμένου να βγάλουμε πρώτο το δικό μας. ¨Ότι και να πουν, όλοι αυτό ήθελαν.
    Λυπάμαι αν σκέφτεσαι έτσι, αδυνατώ να πιστέψω οτι και οι υπόλοιποι της συμμαχίας σκέφτονται έτσι. Δεν νομίζω να σε τιμάει κιολας. Αλλα περι ορέξεως....

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ever dream Εμφάνιση μηνυμάτων

Λυπάμαι αν σκέφτεσαι έτσι, αδυνατώ να πιστέψω οτι και οι υπόλοιποι της συμμαχίας σκέφτονται έτσι. Δεν νομίζω να σε τιμάει κιολας. Αλλα περι ορέξεως....
    To παληκαρακι ειπε την αληθεια, το ομολογησε ευθαρσως οπως γραφει και αυτο στα ματια εμενα του ανεξαρτητου τον τιμαει εν αντιθεση με αλλους που ειναι βυθισμενοι στην υποκρισια.
    Κανεις επισης λογο για το τριπολο οτι θα εκανε τον σερβερ πιο <<βρωμικο>>.
    Σαν υποστηρικτης κι εγω της ιδεας μιας αυτονομης ΑΝΤΑΝΤ (κατι που θα εκανε το παιχνιδι πολυ πιο ωραιο) και επειδη καταλαβαινω τι εννοεις, ακομα και το διπολο θα μπορουσε να ηταν <<βρωμικο>> για να μην σου πω ακομα και ο 1 πολος (δεν αποκλειεται να το δουμε κι αυτο).

Περιοχή

Προεπιλογή

Και γιατι δλδ θα πρεπει να ειναι ισοδυναμοι οι συνασπισμοι?
    Επειδη κι εγω σπαταλησα πολυ χρονο και χρημα σε αυτο τον σερβερ (ευτυχως που το ψιλοπαρατησα κιολας στην αρχη του προηγουμενου speed.......λυπαμαι κατι αλλα παιδακια που τα εχωναν μεχρι τελους) το ζητουμενο ποιο ειναι τελικα ??????????
    Να διασκεδασεις μεσω ενος παιχνιδιου γνωριζωντας 10-20 ανθρωπους που αργοτερα θα τους εχεις και φιλους , να κανεις το χαβαλε σου και την πλακα σου η αποκλειστικα μονο η ΝΙΚΗ ?????
    Αν ειναι ετσι παιδες την επομενη φορα να κανετε εναν πολο και ολοι μαζι να την πεσετε στον κακο, υπεροπτη dimath η οποιος αλλος ειναι σε αυτη τη θεση εκεινη τη στιγμη........ετσι μαλον και πιο <<καθαρη>> θα ειναι η νικη και πιο σιγουρη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pgr : 16-03-10 στις 05:30

flogovolos
    Guest

Προεπιλογή

Επειδή όπως ενημερώθηκα, στα πλαίσια της ατομικής προπαγάνδας έγινε προσπάθεια να χρεώθεί η ήττα των w4w από τους EEX, μέσω του κυρίου Raiden σε 4-5 άτομα και ανάμεσα σε αυτά ήμουν και εγώ θα επιχειρήσω να βάλω τα πράγματα στη θέση τους και να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
    Καταρχάς ξεκίνησα να γράφω στο φόρουμ μετά τη συνένωση ΑΝΤΑΝΤ με Μ - ΕΕΧ και πολύ εύκολα μπορείτε να το διαπιστώσετε. Εξαίρεση 1-2 ποστ σε προσπάθεια των ΕΕΧ να χρησιμοποιήθούν οι τερμίτες στη προπαγάνδα σας. Άρα το μόνο για το οποίο μπορώ να κατηγορηθώ είναι ότι με αυτά που έγραφα σας βοήθησα να κρατηθείτε ενωμένοι, μέχρι τέλους, δεχόμενος την αντίστοιχη προπαγάνδα από μέρους σας.
    Κατά δεύτερον ως γνωστόν δεν συμμετείχα στα επιτελεία και στα κέντρα αποφάσεων των w4w, πόσο μάλλον σε διπλωματικές ενέργειες των w4w και αυτό το γνωρίζετε πολύ καλά.
    Προς τι λοιπόν η χθεσινή προσωπική επίθεση??? Θα σας εξηγήσω παρακάτω
    Ως γνωστόν, στηριχθήκατε στην ατομική προπαγάνδα για να κρατήθείτε ενωμένοι και χαρακτηρίσατε ένα ολόκληρο συνασπισμό μέσω ενός ατόμου. Όπως αναφέρθηκε και από τον 1 από 2 που παίζαν το λογαριασμό Διακορευτής, o 2ος καλύτερος επιθετικός του σέρβερ και με λόγο στο νικητήριο θαύμα των CB, υπήρχε μια σχέση των αρχηγών των cont-end και μια συνεργασία που επουδενί δεν εναρμονιζόταν με τις απόψεις και τη θέληση των απλών (μη αρχηγών) μελών των cont-end. Σαν απάντηση σχολιάσατε σε 15 παραγράφους τον τρόπο που πρέπει να παίζει κάποιος στο τράβιαν και για την ταμπακιέρα είπατε απλά ότι τα λόγια του δεν έχουν καμμιά αξία, έπρεπε να ντρέπετε για τις απόψεις περι του νικητή του σέρβερ και ότι δεν έχει κανένα λόγο επειδή προφανώς δεν άνηκε στους αρχηγούς σας. Ποιος? Ο 2ος καλύτερος επιθετικός και ένας εκ των 2 που είχαν λόγο στο νικητήριο θαύμα σας. Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.
    Έχω πολλάκις πει και καταθέσει εδώ στο φόρουμ, για τον έξυπνο τρόπο που χειρίστηκαν τα του σέρβερ οι ΑΝΤΑΝΤ και το δίκαιο της επικράτησής τους μέσω του θαύματος των CB. Οι ΑΝΤΑΝΤ οι οποίοι έπαιξαν για τη νίκη την οποία και κατέκτησαν, που δύσκολα με οποιοδήποτε άλλο τρόπο θα το επιτυγχάνανε. Εσείς όμως δεν παίξατε για τη νίκη αλλά για τη μη νίκη των w4w. Καταντήσατε το end-game Jenga όπου συλλέγατε συμμαχίες και αν δεν έπεφτε το οικοδόμημα δεν θα χάνατε. Είδαμε ένα end-game simcity θαύματος, όποιος το χτίσει πιο γρήγορα και αυτό όχι επειδή δεν είχατε στρατούς, αλλά επειδή δεν είχατε τα κότσια να παίξετε, να πολεμήσετε. Δεν σας ενδιέφερε να κερδίσετε αλλά να μην χάσετε. Κρατήσατε στρατούς στο τέλος, στείλατε στρατούς σε σαπόρτ και όχι στο θαύμα για να γυρίσουν πίσω, αλλά και πάλι φοβηθήκατε. Αυτή τη φορά τα 3 θαύματα των συμμάχων σας και τους στρατούς που σίγουρα θα είχαν και αυτοί φυλαγμένους. Δεδομένου ότι τα θαύματα των Μυρμιδόνων ήταν εκτός μάχης, δεν βρήκατε στήριξη από αυτούς και μετά ρίχνατε τους στρατούς σας στο θαύμα σας για να διασκεδάσετε τις εντυπώσεις.
    Όλα αυτά που σας τα γράφω σας ενοχλούν. Αν δεν ίσχυαν δεν θα ασχολιόσασταν με ένα απλό παίκτη αλλά θα διασκεδάζατε και εσείς με τις "βλακείες" που γράφονται.
    Καταλαβαίνω τους νικητές ΑΝΤΑΝΤ που πανηγυρίζουν επειδή κέρδισαν. Δέχομαι και ότι εσείς πανηγυρίζετε επειδή δεν κέρδισαν οι w4w. Με την δειλία σας όμως, κάνατε το end-game για τα πανηγύρια.
    Η προσωπική προπαγάνδα λοιπόν συνεχίζετε, αφού ήταν άκρως επιτυχημένη, με σκοπό να εμφανιστείτε και εσείς νικητές του σέρβερ. Με το να χρεώνεται την ήττα των w4w σε ένα παίκτη που έγραψε στο φόρουμ μετά τη συνένωση ΑΝΤΑΝΤ με Μ - ΕΕΧ και ο οποίος δεν λάμβανε μέρος στα κέντρα αποφάσεων, με τιμάτε. Μάλλον είχα υποτιμήσει τον εαυτό μου. Θα το δεχτώ λοιπόν και θα πάρω το τίτλο, για να σας πάρω και τη μοναδική νίκη σας, την μη επικράτηση των w4w.
    Ζητώ συγνώμη από τους συμμάχους μου για το ότι με όσα έγραψα χάσαμε το σέρβερ

Καλημέρες

Προεπιλογή Αλλο ένα προσχέδιο διαφήμισης απορρυπαντικού

[...] Σαν ένας από τους 2 που συναποφάσιζαν για το πώς θα χτιστεί το θαύμα μας, σας λέω ευθαρσώς ότι αυτό θέλαμε. Να εκμεταλλευτούμε το ναπ και το μίσος των αντιπάλων προς τους άλλους προκειμένου να βγάλουμε πρώτο το δικό μας. Ότι και να πουν, όλοι αυτό ήθελαν. [...] Οι chain δεν κατάλαβα ποτέ τι έκαναν. Δεδομένου ότι δεν έχω καμία εκτίμηση προς τον άνθρωπο και παίχτη φόστερ, πιθανολογώ ότι έμεινε πίσω φτιάχνοντας σιταποθήκες για να μην του ψοφάνε. Φυσικά και δέχθηκε περισσότερα hammers αφού ήταν 3ος στην κλίμακα μίσους των αντιπάλων. Μπράβο όμως για την άμυνά σας. Γενικά η chain ήταν μια ομάδα που και προσωπικά με βοήθησαν με άμυνες και δε θέλω να παρεξηγηθώ συνολικά. [...]

[...] Η απαντήσεις όμως του φόστερ ‘δεν υπάρχει Αντάντ και 3ος πόλος’ και ‘εγώ παίζω μόνο για να πάρω το σέρβερ’ μου κατέστησαν σαφές ότι η υπόθεση τελείωσε. Τα μέλη της Ανταντ προτίμησαν το κοκοκο και τη σιγουριά της νίκης από την προσπάθεια για πραγματική μάχη και πιθανώς ήττα. [...]

[...] Bears, και μόνο η χολή του φόστερ με κάνει να σας γουστάρω . Είσασταν βέβαια φιλοεεχ, αλλά δεν πειράζει. [...]
    Τα περισσότερα από όσα ειπώθηκαν σε αυτό το post του διακορεφτή, ο Everdream τα έχει καλύψει. Γνώστης όσο λίγοι και για το παιχνίδι και τις τακτικές που πρέπει να ακολουθηθούν σε κάθε περίπτωση, αλλά κυρίως ως οργανωτής εκ των έσω και όχι ως θεατής ή ως ηδονοβλεψίας του συνασπισμού ContEnd, απολύτως φυσικό είναι ο λόγος του να είναι εμπεριστατωμένος, ακριβής και έγκυρος. Δεν γράφω, όμως, για να τον εκθειάσω αλλά για να σημειώσω 3 σημεία των λόγων του διακορεφτή που μάλλον αφορούν εμένα και τη συμμαχία μου.

1ον: Πρέπει να διαλέξεις τι από όλα φταίει και δεν βγήκε πρώτο το Θαύμα στο -40|-250. Είχε πολλές σιταποθήκες? Το βάρεσαν ανηλεώς οι γιωτάδες? Ξέρεις είναι διαφορετικά πράματα αυτά. Αν οι Γιωτάδες όπως λες μας είχαν 3ους στην κατάταξη μίσους (μπορεί να μας είχαν και πιο ψηλά, ποτέ δεν ξέρει κανείς με τόσα αλλοπρόσαλλα που έκαναν στον σέρβερ αυτό) έπρεπε να έχουμε από νωρίς μεγάλες άμυνες. Και εμείς, σε αντίθεση με σας που σας στήριζαν πάνω από 250 λογαριασμοί, είχαμε μόνο 120 και τους περισσότερους μακριά από το Θαύμα. Πώς θα κρατούσαμε μεγάλη άμυνα με λίγες σιταποθήκες? Αν βέβαια δεν είμασταν στη λίστα θανάτου των γιωτάδων ίσως να τα καταφέρναμε και με μία, αλλά είμασταν και το γνωρίζαμε αυτό καλά. Και μην μου πει κανείς ότι εάν παίζαμε με μία σιταποθήκη και βρισκόμασταν κάποια στιγμή το πρώτο Θαύμα θα τρώγαμε λιγότερα πυρά? Εδώ είμασταν πέμπτοι και έριξαν στρουμφίτα και ντιμάθ και μετά damien για σιγουριά (δεν ξέρω αν γνωρίζεις κάτι για τη στρουμφίτα, αλλά είναι προσωπική μας φίλη --ρίξε και μια ματιά στο προφίλ της-- αλλά κανείς δεν την πήρε τηλέφωνο για να μην ρίξει το χάμερ της πάνω μας... το θεωρήσαμε μεγάλη μπινιά και ντροπή να κάνουμε κάτι τέτοιο και χαιρόμαστε πολύ που δεν το κάναμε). Αυτό και μόνο αναιρεί τα λεγόμενά σου περί "ο καθένας ήθελε να στρέψει τους αντιπάλους προς τα άλλα θαύματα για αυτό το λόγο το ίδιο έκανε και η CB". Η CB μπορεί να το έκανε (ή, πάλι, όχι) και να καυχέται κιόλας, αλλά ούτε εμείς, ούτε η ΕΕΧ και πολύ περισσότερο ούτε η -Μ- και η CSU-RIP το έκαναν. Ποιοί λοιπόν είναι οι "όλοι που αυτό ήθελαν"? Και μόνο που το λες αυτό (και βάζεις και στο στόμα σου και τους άλλους παίκτες της CB) είναι ντροπή. Είμαι σίγουρος ότι δεν το υποστηρίζουν αυτό όλοι οι συμπαίκτες σου.

2ον: Το παιχνίδι αυτό είναι κατά τη γνώμη μου ένα παιχνίδι στρατηγικής. Δεν είναι το παλιό γνωστό, θάρρος ή αλήθεια, που παίζαμε μικροί. Το να ζητάς από 5-6 συμμαχίες που ήταν η ΑΝΤΑΝΤ τότε (μαζί με τα wing της καθεμιάς) να βρεθούν στη θέση που βρέθηκαν τώρα οι γιωτάδες (και ακόμα χειρότερη) δεν είναι ούτε μαγκιά ούτε ανδρεία. Γιατί, διαφορετικά, τα διπλωματικά λάθη των αντιπάλων μας που τους έφεραν στην ανυπαρξία (αρνητικό ρεκόρ για end game του τράβιαν το άθροισμα μηδέν των θαυμάτων τους) δεν θα τα θεωρούσαμε λάθη, αλλά μεγάλη επιτυχία. Δεν είναι έτσι όμως. Οι γιωτάδες δεν πανηγυρίζουν σήμερα ούτε για τη μεγάλη νίκη τους, ούτε για το θάρρος τους. Μπορεί εσύ και εγώ να τους βγάζουμε το καπέλο επειδή πολέμησαν μέχρι το τέλος, αλλά αυτό είναι ένα είδος οίκτου και όχι επιβράβευσης της στάσης τους.

3ον: Δικαίωμα σου να μην με γουστάρεις, όπως και δικαίωμα του καθενός. Ούτε και τη συμμαχία μας. Διότι πράγματι ποτέ δεν προσπαθήσαμε να γίνουμε αρεστοί. Ίσως να μην προλαβαίναμε (άμυνες γαρ) ίσως απλώς να προτιμούσαμε να λέμε τα σύκα-σύκα. Αυτή η εκπληκτική διάθεση πολλών να στρογγυλεύουν τις θέσεις τους για να είναι αρεστοί μας προκαλεί αποστροφή. Εχεις μια άποψη? Την λες. Κάνεις λάθος, το παραδέχεσαι και ζητάς συγνώμμη. Απλά πράματα, ξεκάθαρα και μετρημένα. Διότι όταν στρογγυλεύεις πολύ τα πράματα κινδυνεύεις να τα κάνεις μπαλόνι. Και τα μπαλόνια ή φεύγουν από τα χέρια σου και πετάνε μακριά και άντε μετά να τα φτάσεις ή κινδυνεύουν να σκάσουν, όπως όλες οι φούσκες άλλωστε. Το ίδιο και με το θέμα των Bears (ή αλλιώς FBI-ΕΕΧ αν θυμάσαι ή αλλιώς CoB, είχαν και αυτοί πολλά ονόματα). Οταν λοιπόν ήταν FBI και σας έκαναν τη λαδιά που σας έκαναν, δικαιολογημένα τα είχατε πάρει στο κρανιό και τους σπάγατε. Οταν λοιπόν έκαναν τη λαδιά σε μας (ποια λαδιά? με τόσους λεκέδες που έχουν κάνει από εδώ και από εκεί θα πρέπει να διαφημίζω μια ζωή απορρυπαντικά --που λέει και ο αρχηγός(?) τους-- για να καθαρίσουν) εμείς τότε δεν το ξέραμε. Το μάθαμε αργότερα και προτιμήσαμε, αντί να απαιτήσουμε να φύγουν από την ContEnd, να το βουλώσουμε κυρίως για να μην προκληθεί πρόβλημα στο ωραίο Θαύμα που κρατούσατε μαζί. Και διότι αρκετές φορές κατηγορηθήκαμε ότι είμαστε εκβιαστές επειδή ζητούσαμε τα αυτονόητα.

Αλλά όχι, δεν πρόκειται να το κρατήσουμε αυτό κρυφό τώρα που τελείωσε ο σέρβερ. Ούτε αυτό, ούτε όλες τις άλλες φορές που μας κορόιδευαν νομίζοντας ότι κάνουν κάτι έξυπνο και σπουδαίο με το να μην συμμετέχουν στις άμυνες και τις επιθέσεις της συμμαχίας και του συνασπισμού. Τα αίσχη και η ανηθικότητα πρέπει να αποκαλύπτονται και με αυτό τον τρόπο να τιμωρούνται. Είναι το ίδιο θανάσιμα αμαρτήματα με την αχαριστία (την οποία μια χαρά έχουν σε περίσσευμα τα συμπαθή σου αρκουδάκια). Δεν σε τιμά λοιπόν η συμπαράταξη μαζί τους εξαιτίας μιας προσωπικής απέχθειας προς εμέ. Σε κατεβάζει κοντά στο επίπεδό τους και σίγουρα, ό,τι και να έχω πει κατά καιρούς, δεν σου ταιριάζει... Και αυτό δεν έχει να κάνει με το αν θα ξαναπαίξεις το παιχνίδι ή όχι...

Παναγιώτης
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pitakos : 16-03-10 στις 15:50 Αιτία: Ορθογραφικός έλεγχος

Προεπιλογή

μετά από παράκληση του Ιανού και μέχρι να ενεργοποιηθεί το account του ώστε να μπορεί να απαντήσει ο ίδιος, μεταφέρω το κείμενο του μέσα από το δικό μου account, χωρίς να εκφέρω άποψη, χωρίς λογοκρισία, επιδοκιμασία ή αποδοκιμασία των όσων γραφει.....

μια λίστα από ανακρίβειες :

1)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pitakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο και με το θέμα των Bears (ή αλλιώς FBI-ΕΕΧ αν θυμάσαι ή αλλιώς CoB, είχαν και αυτοί πολλά ονόματα). Οταν λοιπόν ήταν FBI και σας έκαναν τη λαδιά που σας έκαναν,
    οι leaders τις cb ας μας απαντήσουν για την λάδια
    αλλα τωρα που το σκέφτομαι τι να απαντήσουν οι άνθρωποι σε φαντασίες και μυθεύματα

2)
    δικαιολογημένα τα είχατε πάρει στο κρανιό και τους σπάγατε.
    οι leaders τις cb ας μας πουν αν ποτε μας εσπασαν χωριο ,
    αλλα τωρα που το σκέφτομαι τι να απαντήσουν οι άνθρωποι σε φαντασίες και μυθεύματα .
    3)
    Ούτε αυτό, ούτε όλες τις άλλες φορές που μας κορόιδευαν νομίζοντας ότι κάνουν κάτι έξυπνο και σπουδαίο με το να μην συμμετέχουν στις άμυνες και τις επιθέσεις της συμμαχίας και του συνασπισμού.
    τα report από τις επιθέσεις μας ευτυχώς τα έχουμε κρατήσει.
    όσο αφορά τις άμυνες οι παίκτες τις chain σίγουρα ξέρουν αν και τι άμυνες και ύλες
    τους εστελναν οι σύμμαχοι τους .

4)
    Τα αίσχη και η ανηθικότητα πρέπει να αποκαλύπτονται και με αυτό τον τρόπο να τιμωρούνται. Είναι το ίδιο θανάσιμα αμαρτήματα με την αχαριστία (την οποία μια χαρά έχουν σε περίσσευμα τα συμπαθή σου αρκουδάκια). Δεν σε τιμά λοιπόν η συμπαράταξη μαζί τους εξαιτίας μιας προσωπικής απέχθειας προς εμέ. Σε κατεβάζει κοντά στο επίπεδό τους και σίγουρα, ό,τι και να έχω πει κατά καιρούς, δεν σου ταιριάζει... Και αυτό δεν έχει να κάνει με το αν θα ξαναπαίξεις το παιχνίδι ή όχι...

Παναγιώτης
    θα σταθώ μονο στο φράση - Τα αίσχη και η ανηθικότητα πρέπει να αποκαλύπτονται και με αυτό τον τρόπο να τιμωρούνται.- θα συμπληρώσω,το ίδιο και η μικρότητα η συκοφαντία και η φαντασιοπληξία, όταν μάλιστα αυτά είναι αυταπόδεικτα. φυσικά και δεν πρόκειται να απαντήσω στο ίδιο ύφος γιατί σέβομαι την πικρα τις προσωπικής ήττας που βιώνουν κάποιοι ,και δε συνηθίζω να αρέσκομαι σε προσωπικές κόντρες
    η νίκη τις cont-end στον σ1 είναι αναμβισβήτητη και συνολική για όλες τις συμμαχίες που είχαν την τιμή να είναι μελη της δυστυχώς όμως κάποιοι ..προσπαθούν να διαχειριστούν την προσωπικη ήττα τους και επικαλούνται φαντάσματα γιατί ίσως : την cont-end την είδαν απλά σαν ένα σκαλοπάτι για μια προσωπική τους νίκη, που δεν ήρθε ποτε ... λυπάμαι για αυτούς πάντα πίστευα ότι οι μικρότητες , οι κακίες και οι συκοφαντίες είναι ένα δηλητήριο ,που ποτίζει αυτόν που τις σκέφτεται και καταφεύγει σε αυτές . αλλα τα αρκουδάκια δεν μπορούν να κάνουν κάτι για να τους βοηθήσουν
    απλά λυπάμαι
    ianos-s
    μέλος των bears
    μέλος της cont-end
    νικητήριου συνασπισμού του δευτερου σ1 gr.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KRITAS : 17-03-10 στις 22:44

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-13, 14:15
  2. Λίγες μέρες πρίν τα WW....
    By aporos in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-10, 12:16
  3. Προσεχώς....μόνο αλήθειες
    By tita in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-10, 15:28
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-09, 17:11
  5. Αλήθειες για το τέλος του σ2...
    By katsantonis in forum Αρχείο Server 2 (1)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-09, 10:32

Δικαιώματα - Επιλογές