Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 88

Θέμα: Συζήτηση για το θέμα "Δίκαιο παιχνίδι"

Περιοχή
    Στα όρη, στ άγρια βουνά...

Προεπιλογή

Και γιατί δεν το κλειδώνεται τότε αφού απαντήσατε Κύριε Ξυδάκι;

Μήπως χρειάζονται τα σχόλια των παικτών ως επιβεβαίωση στην μαμά εταιρεία για τις επόμενες αναβαθμίσεις που θα μας πλασάρει με αντάλαγμα το χρυσό μας;;;;;;;

Αν υπάρχουν κάποιοι που νομίζουν ότι θα εξαιρέσουν το beyond είναι γελασμένοι.

flogovolos
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tzavelasf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω πως στόχος τους είναι να εξαλειφθούν τα φαινόμενα "αυτόματου πιλότου" στο παιχνίδι.
    Μέχρι στιγμής διαπιστώνω ότι δαιμονοποιούνται όλα τα scripts που μπορούν να φoρτωθούν μέσω του greasemonkey. Αντιθέτως από αναφορές που μου έχουν έρθει φαίνεται ότι αφήνεται ανέπαφο το travian manager bot (συνδρομητικό bot).
    Αν τελικά μαζί με τα ξερά καούν και τα χλωρά και το beyont που πραγματικά βελτιώνει το user interface και παρέχει ευκολίες ως προς το διαθέσιμο χρόνο του χρήστη τεθεί εκτός νομιμότητας, βλέπω να τρώνε πόρτα.
    Σε άλλο online παιχνίδι που συμμετέχω (πολύ παλαιότερου του travian) ότι έχει βελτιώσει το user interface θεωρείται απολύτως νόμιμο και προτείνεται από την ίδια τη μαμά εταιρεία. Μιλάω για μερικές εκατοντάδες scripts που προτείνονται ανάλογα με τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη.
    Στο travian ο "αυτόματος πιλότος" είναι ευκολο να εντοπιστεί με το σύστημα capcha και προτείνω στην αυτόματη ποινή να δίνεται ένα χρονικό περιθώριο για να απαντήσει ο χρήστης. Αν στο χρονικό περιθώριο δεν συμπληρωθούν τα γράμματα, θεωρείται ότι αυτόματα ότι έχει βάλει τον "αυτόματο πιλότο" και δικαίως του επιβάλλεται ποινή.
    +1
    Πολύ σωστή ανάλυση

RuLeR
    Guest

Προεπιλογή

Ένα ένα τα δεδομένα παιδιά..

Δεν έχουμε 6πύρηνα ί7 με DDR3 για μυαλό...

Μεγάλη πιθανότητα modules όπως το βοηθητικό Beyond να υπάρχουν σε επόμενη αναβάθμιση του παιχνιδιού.

Να τελειώσουμε με αυτά εδώ , να βρούνε και μία λύση για το προσωρινό ban των browser και βλέπουμε.

Το avatar του χρήστη ANDREASGR
    Περιοχή
    KERKYRA

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skinmaister Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειράζει που θέλω να στέλνω ύλες πατώντας 2-3 πλήκτρα και όχι 123?? (Σύμφωνα με την "μαμά" travian, ναι)
    Πειράζει που θέλω να βλέπω χρωματάκια για διαθέσιμες αναβαθμίσεις, διαθέσιμες αναβαθμίσεις με npc, αδύνατες αναβαθμίσεις και ολοκληρωμένες αναβαθμίσεις? (Σύμφωνα με την "μαμά" travian, ναι)
    Πειράζει που θέλω να ξέρω πότε γεμίζουν οι αποθήκες μου και πότε αδειάζουν οι σιταποθήκες μου χωρίς να χρειάζομαι αριθμομηχανή? (Σύμφωνα με την "μαμά" travian, ναι)
    Πειράζει που θέλω να παίζω το παιχνίδι για να διασκεδάζω και να χαλαρώνω από τους απαιτητικούς ρυθμούς που η κοινωνία μας επιβάλλει και όχι να παίζω για να κουράζομαι περισσότερο? (Σύμφωνα με την "μαμά" travian, ναι)
    Πειράζει που χρησιμοποιώ αρκετό (εώς πολύ) gold? (Σύμφωνα με την "μαμά" travian, όχι)
    Πειράζει που οι Γερμανοί δημιουργοί του παιχνιδιού τα έχουν βρει σκούρα με την οικονομική κρίση και ψάχνουν τρόπους για να μας πάρουν περισσότερα χρήματα? (Σύμφωνα με τον πελάτη, ναι)

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι όλα όσα καταργούνται με την απαγόρευση του beyond δεν θα πλασαριστούν ως νέο και πρωτοποριακό feature του παιχνιδιού με το αζημίωτο φυσικά!
    Κάποιοι άνθρωποι θα εκμεταλευτούν σε βάθος χρόνου τη δουλειά που κάποιοι άλλοι έχουν κάνει αφιλοκερδός ώστε να πλουτίσουν!
    Αν θέλετε να πιστεύουμε ότι έχουμε λόγο στο παιχνίδι που παίζουμε (για το οποίο υπάρχει και επίσημο forum, οπότε εσείς μας δίνεται το βήμα ώστε να εκφράσουμε τις απόψεις μας) προτείνεται στους δημιουργούς, να οργανώσουν ένα δημοψήφισμα όπως κάνουν και για να τους πούμε αν είμαστε ευχαριστημένοι από το παιχνίδι, ρωτώντας μας αν θέλουμε να καταργηθεί ή όχι το beyond.
    Είμαι σίγουρος πως μετά τα αποτελέσματα θα αλλάξουν γνώμη και το συγκεκριμένο script θα νομιμοποιηθεί.
    Δεν συμφέρει καμμιά κερδοσκοπική εταιρεία να χάσει το μεγαλύτερο μέρος της πελατείας της ώστε να ικανοποιήσει τους λίγους.
    Εξ' άλλου μιλώντας για δικαιοσύνη ανάμεσα στους παίχτες κάνουμε ένα σημαντικότατο λάθος.
    Ψάχνουμε να βρούμε κάτι που έτσι κι αλλιώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μιας και όποιος έχει το ΧΡΗΜΑ έχει και το πλεονέκτημα!
    Ποια δικαιοσύνη αναζητούμε, λοιπόν?
    Και σημειώστε ότι αυτά τα λέει ένας παίχτης που χρησιμοποιεί gold, οπότε απολαμβάνει τα πλεονεκτήματα που αυτό προσφέρει!
    Θέλετε ισονομία και ισοτιμία κύριοι?
    Απενεργοποιήστε το gold και προσφέρετε μας το παιχνίδι δωρεάν και επί ίσοις όροις.
    Μόνο και μόνο τότε θα παραδεχτώ ότι υπάρχει δικαιοσύνη και θα δεχτώ την απαγόρευση των βοηθημάτων κάθε είδους.

Αυτά από μένα και θέλω να ξεκαθαρίσω πως μιλάω αποκλειστικά και μόνο για το travian beyond και κανάνεα άλλο βοήθημα.

ΕΝΑΣ ΠΕΡΗΦΟΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ TRAVIAN BEYOND!!
    Πολυ σωστα ολα τα παραπανω ισως ομως η επομενη αναβαθμιση του σερβερ αγαπητε RuLeR γινει μετα απο μηνες !!!
    οποτε θα περιμενουμε .....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ANDREASGR : 23-04-10 στις 12:24
    Αδικεί πολλάκις ο μη ποιών τι, ου μόνον ο ποιών τι.

Thumbs down

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RuLeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής κάποια προβλήματα έχουν παρουσιαστεί όταν ο παίκτης χρησιμοποιεί το σύστημα πολλαπλών επιθέσεων κάνοντας πολλά clicks μαζί.

Το σύστημα ανιχνεύει τα clicks αρνητικά , και βγάζει Captcha.

Προσπαθήστε να κάνετε τα waves με TABS καθώς χρειάζονται λιγότερα clicks.

Το τεχνικό τμήμα έχει ενημερωθεί για το πρόβλημα , και προσπαθούν να βρουν μια λύση.
    Καλημερα και απο εμενα

Οταν το τεχνικο τμημα βρει την λυση, τοτε πειτε το και σε εμας για να συνεχισουμε το παιχνιδι.....

Μπορει σε καποιον αλλο server

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΡΑΤΑΩ, ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ SERVER ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ..........

Προεπιλογή

Μέχρι στιγμής κάποια προβλήματα έχουν παρουσιαστεί όταν ο παίκτης χρησιμοποιεί το σύστημα πολλαπλών επιθέσεων κάνοντας πολλά clicks μαζί.

Το σύστημα ανιχνεύει τα clicks αρνητικά , και βγάζει Captcha.

Προσπαθήστε να κάνετε τα waves με TABS καθώς χρειάζονται λιγότερα clicks.

Το τεχνικό τμήμα έχει ενημερωθεί για το πρόβλημα , και προσπαθούν να βρουν μια λύση.
    Εγω χρησιμοποιω tabs και μου βγάζει αυτό

Ο λογαριασμός σου έχει κλειδωθεί προσωρινά.

Κανονικά αυτό το κλείδωμα διαρκεί μόνο ένα κλάσμα ενός δευτερολέπτου και αποτρέπει τις ενέργειες λόγο κατά λάθος πατήματος δύο φορές του "ποντικιού".

Εάν υπάρχουν πάλι προβλήματα, πάτησε εδώ.

Κατόπιν πρέπει πάλι να συνδεθείς

Τι είναι αυτά τα πράγματα ρε παιδιά, ούτε μια επίθεση της προκοπής δεν μπορούμε να κάνουμε

flogovolos
    Guest

Προεπιλογή

Παρατηρήθηκε μια μείωση των επιθέσεων (στο σέρβερ 5) της τάξεως του 5-6%. Το παραπάνω ποσοστό αντιστοιχεί μάλλον σε πρώην χρήστες bot.
    Επιπροσθέτως όμως παρατηρέιτε μια δυσλειτουργία του σέρβερ στα κύμματα επιθέσεων και με tab και με εργασία χωρίς σύνδεση. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το να αδυνατούν να βγουν ομαδικές επιθέσεις.
    Ευελπιστώ στην άμεση λύση του συγκεκριμένου προβλήματος από πλευράς τεχνικού τμήματος. Είναι κάτι λογικό, αρκεί να λυθεί άμεσα. Αλλιώς οι αρνητικές επιπτώσεις θα είναι σημαντικότερες των θετικών.
    Ευελπιστώ ότι το τεχνικό τμήμα θα επιλύσει το πρόβλημά γρήγορα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη flogovolos : 26-04-10 στις 13:46

Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Ρε παιδιά τι θα γίνει με το λαγκάρισμα των σέρβερ πότε θα διορθωθεί το θέμα? Εδώ και μια βδομάδα στον server classic 3 η κατάσταση είναι δραματική.

Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από μένα
    Διαφωνώ με την άποψη και κανόνα του παιχνιδιού ότι η ευκολία (Beyond) = κλείδωμα (άνισο παιχνίδι...παιδιά εσείς που δεν παίζετε με beyond και θεωρείτε ότι εμείς υπερτερούμε κατεβάστε το δεν πληρώνετε τίποτα )να μια λύση να είμαστε ίσοι(που ποτέ δεν θα μαστέ)
    το σωστό είναι = πλήρωμα εκεί πάει το θέμα ρε παιδιά αλλά εμείς στην Ελλάδα δεν προοδεύουμε χωρίς να πληρώσουμε

Η τελική είναι μάλλον να πληρώσουμε τις ευκολίες τα αυτονόητα...... φιλαράκια μου εκεί θα παει το τραβιαν...άποψη μου έτσι

φιλικά
    '' Ή αλήθεια απλώς υπάρχει......
    ........το ψέμα πρέπει να εφευρεθεί.....''e

Προεπιλογή

Εγώ πάλι παλιότερα ....... είχα χρόνο και δεν χρειαζόμουν κανένα Bot ή script. Ακόμα και θαύμα που ήμουν keeper με σωστή οργάνωση και ενημέρωση μεταξύ της συμμαχίας μια χαρά υπολόγιζα τα κενά και τους χρόνους έστω και κατά προσέγγιση με ελάχιστες απώλειες.
    Πλέον όμως δεν έχω τον απαιτούμενο χρόνο και το botάκι μια χαρά με έχει βολέψει. Όποιος παίζει με gold έχει πάντα ένα ασύγκριτο πλεονέκτημα σε σχέση με τους άλλους και δεν το αμφισβητεί κανείς. Το gold βέβαια δεν μπορεί να κατηργηθεί γιατί αλλιώς δεν θα υπάρχει travian. Αυτοί που τα σκάνε (όπως τα έσκαγα και εγώ κάποτε και μάλιστα χοντρά γιατί αλλιώς δεν θα έκανα τίποτα) είναι και αυτοί που υποστηρίζουν το παιχνίδι και χρήζουν κάποιου σεβασμού μιας και στις πλάτες τους παίζουν όσοι δεν βάζουν. (όχι gold = όχι τεχνική υποστήριξη, ούτε καν σέρβερ και βασικά ... όχι Travian)
    Μια καλή λύση για όσους θέλουν δίκαιο παιχνίδι είχα ακούσει το 2007 στον com. Να ανοίξει σε κάθε χώρα ένας μόνο server χωρίς gold και όλοι οι υπόλοιποι κανονικά. Αν θυμάμαι καλά ο moderator εκεί το είχε απορρίψει γιατί έτσι ...... οι καινούριοι πελάτες (πελάτης = πληρώνω) θα μειώνονταν αισθητά με ό,τι αυτό σήμαινε για το παιχνίδι (δεν του δίνω και άδικο).
    Επειδή το θέμα είναι τα "βοηθήματα" ... η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν πάρα πολλά τα οποία είναι μη ανιχνεύσιμα όπως ξέρουν όσοι τα χρησιμοποιούν και εξυπηρετούν και το παιχνίδι μιας και ο άλλος δεν παρατάει το παιχνίδι λόγω έλλειψης χρόνου ή δεν στρέφεται στα dual τα οποία μειώνουν τα έσοδα του παιχνιδιού, την συμμετοχή και την ανταγωνιστικότητα.
    Αν θέλετε "δίκαιο" παιχνίδι κόψτε τα δεύτερα,τρίτα και τέταρτα account.
    Εγώ σε 3 Ελληνικούς σέρβερ έπαιζα από την αρχή με 8 account στο καθένα και ούτε μία φορά δεν κλειδώθηκα. Και αυτό όμως δεν γίνεται γιατί χωρίς αυτά δεν θα είχαμε hammer και rammer αλλά οδοντογλυφίδες ....................

Τόμπολα

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-11, 19:36
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-10, 08:14
  3. Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-10, 14:24
  4. ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕΤΑΞΙ "G-O-F" KAI "Res"
    By harris2 in forum Αρχείο Server 4 (1)
    Απαντήσεις: 3