Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιος ειναι ο καλυτερος συγγραφεας στο king of the hill?

Ψήφισαν
43. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • oddy17-0

4 9,30%
  • galata gul

18 41,86%
  • Pa*oS

6 13,95%
  • PowerleSS

6 13,95%
  • Π.C.

0 0%
  • jaschan

1 2,33%
  • sotiris tsepel

0 0%
  • Infernus

3 6,98%
  • Pseiras47

4 9,30%
  • Somebody

1 2,33%
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 37

Θέμα: king of the hill top 3

Το avatar του χρήστη Π.C.
    Περιοχή
    Chameleon΄s Jungle

Προεπιλογή

Οκ.Κατανοώ και επικροτώ τον τρόπο λειτουργίας σου στο παιχνίδι,ο οποίος οφείλεται στην εμπειρία σου πάνω σε αυτό.Και πάλι συγχαρητήρια για τα κείμενά σου

Υ.Γ:Είσαι 20-35(για να είμαι πιο συγκεκριμένος:23) Σωστά? απάντα μου κι εσύ σε pm..
    Πιστεύω πως αν δεν επηρεάσουμε τα πράγματα με τις υπερβολικές ενέργειές μας ή ακόμη και με την αδράνειά μας και τα αφήσουμε να κυλήσουν ομαλά, αυτά θα τείνουν προς το καλύτερο.

Το avatar του χρήστη galata gul
    Περιοχή
    pcfansnews

Προεπιλογή

Χαιρομαι που δεν υπηρξε αντιπαραθεση.Απλα να πω οτι ακομα και δικα του να μην ηταν τα κειμενα,εμενα με ενδιαφερει που περασα καλα και γελασα με την ψυχη μου.Το διασκεδασα περισσοτερο απο οτι διασκεδαζω παιζοντας τραβιαν.

Το avatar του χρήστη jaschan
    Περιοχή
    Χανια τσι Κρητης

Wink λιγα λογια για την ιστορια του πολεμιστη

Ωρα να μιλησω και εγω μου φαινεται...
    Προς τον Π.C.
    Καταρχας ειμαι Ο jaschan και οχι η jaschan. Εξαλου ο ηρωας στο διηγημα μου στα αληθεια ειναι ο πολεμιστης και οχι η κοπελα. Απλως αυτη κανει την εξιστορηση απο την δικια της οπτικη γωνια (εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον ετσι). Επισης θα σε διορθωσω στον αριθμο για τα πανακια. τα πανακια ηταν 2 και οχι τρια. Το πρωτο πανακι ξαναεμφανιζεται στο τελος στο σημειο οπου το αφησε ο πολεμιστης και βοηθαει την κοπελα να τον θυμηθει και να ανεβει τον λοφο να τον βρει. Με αλλα λογια το 1ο και το 3ο πανακι ειναι το ιδιο που ξαναεμφανιζεται στη ροη της ιστοριας.

Απ' οτι βλεπω απο τα σχολια καποιων η ιστορια μου αρεσε σε αρκετους, χαιρομαι για αυτο αν και αναμενομενο αφου ειχα εξαιρετικη εμπνευση τη δεδομενη στιγμη που εγραφα το κειμενο.
    Εφτιαξα εναν ηρωα σχετικα λιγομιλητο, σκοτεινο και ανεκφραστο που δεν ξερουμε σχεδον τιποτα για αυτον και αντιθετα με οτι γινεται στα περισσοτερα αν οχι σε ολα τα ποστ δεν ειναι αυτος στο επικεντρο. Την ιστορια μας την λεει μια κοπελα (αν θυμαμαι καλα δεν την ονομασα) που δεν ξερουμε πως βρεθηκε εκει που βρεθηκε αλλα και ουτε πως μοιαζει. Η ιστορια εχει πολλα κενα τα οποια ομως δεν φαινεται να ληπουν και οι περισσοτεροι δεν θα εδιναν σημασια σε αυτα. Παρ' ολα αυτα ειναι δεδομενο οτι δεν μας δινεται το ονομα της κοπελας, το πως βρεθηκε στη λιμνη, το πως οταν ξυπνησε την επομενη μερα ειχε προσωρινη αμνησια η και το πως ο πολεμιστης ηξερε οτι η κοπελα ειχε βρει το πανακι που εγραφε το ονομα του. Αυτη θα μπορουσα να πω οτι ειναι και η μαγεια του κειμενου. Δεν στα δινει ετοιμα και σε αφηνει να φανταστεις και να σκεφτεις.

προς Pseiras47
    Ειχα σκοπο να γραψω τουλαχιστον αλλη μια ιστορια η οποια θα ηταν συνεχεια της προηγουμενης αλλα δεν βρηκα τον χρονο και την διαθεση να το κανω. Αν υπαρξει επομενος γυρος οπως εσυ λες θα γραψω εκει τη συνεχεια.

Περιοχή
    Chameleon΄s Jungle

Προεπιλογή

Εντάξει ρε άντρακλα,ούτε εγώ ούτε ο Οδυσσέας είχαμε σκοπό να το τραβήξουμε..

Πάντως μιας που ξαναγράφω στο θέμα ήθελα να ρωτήσω κάτι,και απευθύνομαι κυρίως σε εσένα.
    Ως προς την ψηφοφορία: Κάποιοι είπαν ότι ψήφισαν τον εαυτό τους αρχικά,μετά όμως είδαν ότι αυτό δεν έπρεπε να γίνει και έδωσαν τυπικά την ψήφο τους σε άλλο "συγγραφέα".
    Εγώ νομίζω πως είναι φανερό ότι δεν ψήφισα τον εαυτό μου όμως άλλοι μπορεί να το έκαναν και να την άφησαν τη ψήφο τους,εφόσον αυτό δεν ελέγχεται και δεν μπλοκάρεται από το σύστημα.Εσύ ως mod μπορείς να το ελέγξεις?

Α,και κάτι τελευταίο:παιδιά μόνοι μας ψηφιζόμαστε,είναι λίγο ανούσιο αυτό...Ποιος θα διαβάσει 10 σελίδες forum για να ψηφίσει...
    Πιστεύω πως αν δεν επηρεάσουμε τα πράγματα με τις υπερβολικές ενέργειές μας ή ακόμη και με την αδράνειά μας και τα αφήσουμε να κυλήσουν ομαλά, αυτά θα τείνουν προς το καλύτερο.

Περιοχή
    Chameleon΄s Jungle

Προεπιλογή

"Καταρχας ειμαι Ο jaschan και οχι η jaschan. Εξαλου ο ηρωας στο διηγημα μου στα αληθεια ειναι ο πολεμιστης και οχι η κοπελα. Απλως αυτη κανει την εξιστορηση απο την δικια της οπτικη γωνια (εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον ετσι). Επισης θα σε διορθωσω στον αριθμο για τα πανακια. τα πανακια ηταν 2 και οχι τρια. Το πρωτο πανακι ξαναεμφανιζεται στο τελος στο σημειο οπου το αφησε ο πολεμιστης και βοηθαει την κοπελα να τον θυμηθει και να ανεβει τον λοφο να τον βρει. Με αλλα λογια το 1ο και το 3ο πανακι ειναι το ιδιο που ξαναεμφανιζεται στη ροη της ιστοριας."

-Καταρχάς,για να είμαι ειλικρινής πίστευα ότι είμαι από τους λίγους που έλαβαν υπόψην τους ότι ήταν γυναίκα η αφηγήτρια.Οι περισσότεροι δεν το σχολίασαν.Anyway,δεν υπάρχει πρόβλημα φίλε jaschan,άλλωστε ήταν πολύ ευφυής η έμπνευσή σου να γράψεις την ιστορία από την οπτική γωνία μιας κοπέλας.Επίσης,με μια λίγο προσεκτική ματιά θα μπορούσε να συμπεράνει κανείς ότι υπήρξαν 4 πανάκια στην ιστορία σου...Άλλωστε,λες ότι η κοπέλα ξύπνησε στην απέναντι πλευρά την όχθης από αυτήν που άφησε το πανάκι ο πολεμιστής.Είναι λίγο μπερδεμένο σε αυτό το σημείο για να καταλάβει ο αναγνώστης ότι είναι το ίδιο πανάκι...Όμως εξίσου ωραία έμπνευση.

-Θέλω όμως να πω ότι το κείμενό μου,μιας που έρχεται σε αντίθεση με το δικό σου όντας το επόμενο,πλεονεκτεί στο ότι είναι πιο ζωντανό(άποψή μου)."Η λίμνη κι ο λόφος" είναι πολύ σκοτεινά και μυστηριώδη,οπότε έχουν διαφορετικό στυλ.

-Τέλος(αυτό πάει σε όλους,το λέω ΚΑΙ για μένα),θέλω να σας προτρέψω να ξαναδιαβάζετε τα (μεγάλα) κείμενά σας πριν τα ποστάρετε ή έστω αφού τα ποστάρετε.Κι εγώ όσο μπορώ το κάνω αυτό(τα περισσότερα τα έχω ξαναεπεξεργαστεί).Πολλές φορές χωρίς να το προσέχουμε γράφοντας το κείμενο κάνουμε πολλές επαναλήψεις οι οποίες είναι συνήθως άσκοπες.Έτσι κι αλλιώς όμως δεν "ακούγονται" ωραία.

Το avatar του χρήστη galata gul
    Περιοχή
    pcfansnews

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Π.C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει ρε άντρακλα,ούτε εγώ ούτε ο Οδυσσέας είχαμε σκοπό να το τραβήξουμε..

Πάντως μιας που ξαναγράφω στο θέμα ήθελα να ρωτήσω κάτι,και απευθύνομαι κυρίως σε εσένα.
    Ως προς την ψηφοφορία: Κάποιοι είπαν ότι ψήφισαν τον εαυτό τους αρχικά,μετά όμως είδαν ότι αυτό δεν έπρεπε να γίνει και έδωσαν τυπικά την ψήφο τους σε άλλο "συγγραφέα".
    Εγώ νομίζω πως είναι φανερό ότι δεν ψήφισα τον εαυτό μου όμως άλλοι μπορεί να το έκαναν και να την άφησαν τη ψήφο τους,εφόσον αυτό δεν ελέγχεται και δεν μπλοκάρεται από το σύστημα.Εσύ ως mod μπορείς να το ελέγξεις?

Α,και κάτι τελευταίο:παιδιά μόνοι μας ψηφιζόμαστε,είναι λίγο ανούσιο αυτό...Ποιος θα διαβάσει 10 σελίδες forum για να ψηφίσει...
    Κατ'αρχην για το ερωτημα σου.Εαν καταλαβα καλα,με ρωτας αν μπορω να δω εαν καποιος ψηφισε τον ευατο του.Αυτο(απο εμενα τουλαχιστον,δεν ξερω αν εχει την δυνατοτητα ο αντμιν,αν και πιστευω οτι ουτε εκεινος την εχει)δεν μπορει να ελεγχει,η ψηφοφορια ειναι μυστικη.Οσο για το τελευταιο που λες οτι <<μονοι μας ψηφιζομαστε>>,σε διαβεβαιωνω οτι υπαρχουν ατομα που διαβαζαν την ιστορια χωρις ομως να θελησουν να συμμετεχουν(οπως αρχικα σκεφτηκα κι εγω) απλα γιατι ηταν κατι το ενδιαφερον.Οποτε και εκεινοι ψηφισαν

Υ.Γ Οδυσσεα,θελουμε Παρτ2(εχω ακομα μπολικες ιδεες,αν και μερικες απο αυτες για να τις γραψω,θα επρεπε να μπει ενα μεγαλο 18+ στο φορουμ....ενα ΧΧΧ...για οσους δεν καταλαβαν στειλτε ΠΜ)

Το avatar του χρήστη oddy17-0
    Περιοχή
    κυριως μπροστα απο το υ/η

Προεπιλογή

οκ θα εχουμε παρτ 2 οταν ομως ξεθυμανουν τα 3 που τρεχουν αυτην την στιγμη....επιπλεον για τον βασιλια του κλουβιου αποφασισα να μην συμετασχω καθως δεν μου αρεσε πολυ...(ο λογος βασικα ειναι που δεν σεβαστηκαν τον τακερ... πλακα κανω)

Το avatar του χρήστη Pseiras47

Προεπιλογή

Καλημερίζω τους Βασιλείς του Λόφου!

επειδη βαριεμαι να κανω multi quote θα τα ριξω ψιλο χυμα

Κατ αρχας τον σκύλο μου τον έλεγα Όντι (από το σκυλάκι του γκάρφιλντ μιας κ ζουσε με γατες).
    Κατά δεύτερον πιστεύω ότι τα μεγάλα κείμενα (όταν είναι πετυχημένα κ χωρίς επαναλήψεις όπως σωστά επισημάνθηκε) αρμόζουν καλύτερα σε τέτοιου είδους παιχνίδια μιας και ο δημιουργός τους μπορεί να δωσει εικονες και διάθεση στον αναγνώστη με το προσωπικο του ύφος (γι αυτο κ ξεχωρισα το ποστ του jaschan και καποια απο τα ποστ του oddy).

Τέλος θα ήθελα να πω ότι το συγκεκριμενο γκέιμ ξεχώρισε απ όλα τ άλλα γιατί (εκτός ολίγων εξαιρέσεων) τα αρχικά ποστ ήταν ευφυή και δεν είχαν το κλασικό ούργκα στυλ "σκαει ο ματσο-μαν κ τους καθαρίζει όλους". Διαβάζοντάς τα λοιπόν (παρ όλο που όπως φαίνεται κ απο τον αριθμο των ποστ μου εδω και 2 χρονια δεν πολυσυμμετέχω στο φόρουμ) με τράβηξαν να κολλήσω και να "ασχοληθώ" (κ τελικά να κερδίσω κιόλας ανεξάρτητα απο τις πονηριες του powerless ). Περιμένω λοιπόν να ολοκληρωθούν τα τρέχοντα γκέιμς (όπου η τεστοστερόνη κ το αίμα έχουν πλημμυρίσει το συμπαν...) για να ξαναπαίξουμε έναν ωραίο γύρο και προτείνοντας να αυξηθεί ο αριθμός των ποστ απο 100 σε 250 αν οι (καλές) συμμετοχές είναι βέβαια οι ανάλογες...

Μέχρι τότε τα σέβη μου σε όλους

ΥΓ (προς όσους κράζουν γενικά τα αρ πι τζι γκέιμς του φόρουμ σε στυλ γκετ ε λάιφ κλπ): όποιος παίζει τράβιαν δε δικαιούται να κάνει τέτοια σχόλια...

ΥΓ2 (προς όσους ψήφισαν τον galata gul): τσανακογλύφτεεεεεςςςς μην τον καλοπιανετε για να σπαμάρετε στα θεματα που διαχειριζεται...ο Άντρακλας με τα Ροζ ειναι αδυσώπητος...
    Birdy Nam-nam
    PROUD MEMBER of NoName s3 v.1

Το avatar του χρήστη Infernus
    Περιοχή
    Purgos, Greece

Thumbs up

Καλη σας μερα

διαβασα τα παραπανω
    ΔΕΝ ψηφησα και ουτε προκειται

Το game σαν πρωτη εντυπωση ηταν μια ευκαιρια για να χαλασω κατι κ να ξενερωσω μερικους, μετα ειδα οτι ηταν ωραιο και γι αυτο εφτιαξα και το king of the cage, οπως ειδατε δεν με ενδιεφερε να γινω βασιλιας αλλα να νικαω τους αντιπαλους και ετσι να τους την δινω στα νευρα, τεσπα...

μου αρεσαν τα ποστ του gul επειδη ειχαν αρκετο χιουμορ και ειδα και στο king of the cage οτι και εκει εκανε χιουμορακι, οποτε θα μπορουσα να σε ψηφισω, μου αρεσε ο επιζων σαν χαρακτηρας του παιχνιδιου λογο οτι δεν ξεμενει ευκολα απο ιδεες και εχει και καλες ιδεες οποτε θα μπορουσα να ψηφισω και αυτον
    δεν μου αρεσε κανενας αλλος γενικοτερα

τωρα σαν game ειναι πολυ ωραιο γιατι ειναι σαν να γραφεις μια ιστορια με παρεα
    οσο γι αυτο το παει ενας και τους καθαριζει ολους ετσι γινεται γιατι για την κυριαρχια γινεται ο αγωνας

Μην περιοριζεστε σε αυτα τα game, χρησιμοποιηστε την φαντασια σας και μην σκεφτεστε ποτε οτι αυτο ειναι βλακεια, πανω απο ολα σκεφτητε οτι ειναι παιχνιδι, σεβομαστε και τους αντιπαλους και παιρνουμε μερος για να γελασουμε

Υ.Σ.
    Με τσαντισαν πολυ τα ποστ του nekros και του INDEPENDENT
    (Ρε βρειτε καμμια γκομενα,εχετε αρχισει και σαλταρετε απο το πολυ pc....)
    Για χαλαρωστε λιγο....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Infernus : 16-04-10 στις 14:27
    The Soulfly logo is a Brazilian tribal symbol for when the soul leaves the body....

http://www.soulfly.com/board_posts/rise-of-the-fallen-2

Προεπιλογή

Εγω παιδια εδωσα την ψηφο μου στον gul επιση το κειμενο του ειχε αυτο σαρκασμο....και χιουμορ..το πρωτο ιδιως ειναι κατι που λειπει απο τις μερες μας μιας και ολοι μονο τον συνανθρωπο τους ξερουν να σαρκασουν και δεν σατηριζουν ποτε τον εαυτο τους,,για αυτο λοιπον εδωσα εκει την ψηφο μου και οχι για να σπαμαρω ανετα....νομιζω το οτι δεν με ενδιαφερει ο αριθμος ποστ φαινεται απο το ποσα εχο μεσα σε 2 χρονια και συμμετοχης στο φορουμ...<<το μηνυμα δεν εχει αυταρχικο τονο ουτε σκοπευω να παω σε αντιπαραθεση αν φαινεται αυτο..το λεω καθαρα επεξηγηματικα>>

Επεισης μου αρεσε ο Epizwn γιατι οπωτε διαβαζα τα ποστ του μου ερχοταν χυμα ιδεες .. μου εδεινε εμπνεση πως να το πω...

ο Οδυσσεας ειχε ενα δικο του καπος γλαφυρο υφος που εδινε ενα αλλο χρωμα στο thread ...επεισης τα περισσοτερα απο τα κειμενα ειχαν καλες ιδεες και επισης προσπαθουσε με τον καναπε του να αλλαξει λιγο το περιβαλον<<επιπλεον ειναι ο εμπνευστης του γαιδαρακου...>>

ο Pseiras ηταν μια ωραια αναμετρηση στο τελος <<οπου κερδισα εγω με λαδια>>

με τους υπολοιπους δεν ειχα προσωπικα πολλες διαμαχες για τον λοφο..αρα δεν εχω καποια προσωψπικη αποψη περα απο το ειχαν πολοι ωραιες ιστοριες p.x. jaschan Π.C. ktlp....

αυτα απο εμενα ..Α ειχα ξεκινησει στο σπαμμερ και το λοστ αλλα μαλλον τα παρατησα....ελπιζω να τα πουμε στον επομενο γυρω μας και ολοι να ειμαστε βελτιωμενοι...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. King of The Hill[Forum game]come back
    By draculino in forum RPG Forum
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-11, 23:35
  2. King of the hill [Forum game][no2]
    By oddy17-0 in forum RPG Forum
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-10, 08:02
  3. King of the hill [Forum game]
    By oddy17-0 in forum RPG Forum