Σελίδα 7 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 206

Θέμα: ΑΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ , ΘΑ ΕΓΡΑΦΕ ΒΙΒΛΙΟ

Ananias o 15os
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο monoaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    βληματα? για προσεχε αιμιλιε το επιπεδο . με ΥΑΤΑ καναμε συμμαχια οχι με τουρκους. τους λογους τους ξερεις αρα απο τον συνασπισμο ειστε οι μονοι που δεν πρεπει να μιλατε για μας.
    Οσον αφορα την διπλωματια, εκει πηγαινε. Και για παρηγορια σου, οι ΣΝ ειναι μεγαλυτερα μακραν
    Το παιρνω πισω παντως και το αντικαθιστω με :
    ατομα που παιζανε ολο το παιχνιδι, για να φτασει το τελος και να δωσουνε τα παςς τους σε καποιον αλλο.
    Τωρα αν εσεις θεωρειτε επιτυχια που το θαυμα σας θα αλλαξει ονομα μονο σε περιπτωση νικης τους, οκ, δεκτο. Τελος παντων μην βγαινουμε εκτος θεματος, δεν ειναι τα γιατα γουινκ το θεμα μας

den paizw speed
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ananias o 15os Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΛΟΛ....θλιψη

μετα τους βιπ-μακεδον-γρραβ, ψαχνετε και για αλλα βληματα;
    δεν σας φτανανε αυτοι; τελικα αυτη η νικη θα εχει κατι απο γιατα;;;

Οι βλακες οι γιατα ειναι διατεθειμενοι να χασουνε εχοντας 30 χαμερ αχρησιμοποιητα, ενω οι εξυπνοι οι αετοι πρεπει να διασφαλισουνε τη νικη τους ε;;;

βεβαια δεν φταιας εσυ γενικα, καλα κανεις αφου βρισκεις και τα κανεις

Αποδειξη: βιπ, μακεδον, γρραβ, μεχρι και τα παςς τους δωσανε...(γογο γιατα)
    εσυ εχεις πιο πολλα παςς στη ΥΑΤΑ απο ολους μας οποτε αυτο το θεμα αστο καλυτερα..

οι αετοι αν παιζουν για να νικησουν αυτοι και οχι απλα για να χασουμε εμεις πρεπει να εχουν στο δρομο χαμμερ..αλλιως ας σκυψουν το κεφαλι και να παρακαλανε τους cn να τους κανουν ALLY στο τελος..ΑΠΛΟ..

για τους vip-mac μην το παλευεις..εδω ειναι ο αρης θα στα πει μονος του..διπλωματικο φαουλ λοιπον

Ananias o 15os
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο den paizw speed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσυ εχεις πιο πολλα παςς στη ΥΑΤΑ απο ολους μας οποτε αυτο το θεμα αστο καλυτερα..

οι αετοι αν παιζουν για να νικησουν αυτοι και οχι απλα για να χασουμε εμεις πρεπει να εχουν στο δρομο χαμμερ..αλλιως ας σκυψουν το κεφαλι και να παρακαλανε τους cn να τους κανουν ALLY στο τελος..ΑΠΛΟ..

για τους vip-mac μην το παλευεις..εδω ειναι ο αρης θα στα πει μονος του..διπλωματικο φαουλ λοιπον
    ε νομιζω μετα τους mineiro, EB και δεν θυμαμαι ποιους αλλους, επρεπε να υπαρξει και ενας αντιλογος.

Λοιπον δηλωνω εδω, οτι εχω ετοιμο το pass του badboy , αν ειναι 98 λβλ και δεν εχει εισερχομενες επιθεσεις (απο αετους εννοω ε, γιατι εσεις ειπαμε τους κρατατε να ανεβει η αξια τους) τοτε θα τους δωσω παςς/μαιλ κτλ να βαλουνε το badboy στη συμμαχια τους! (αλα παπαδεας)

Νομιζω θα ειναι μια νικη που εγκρινουν και οι βιπ.

ΥΓ: ο αρης πηγε για ποτο...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Πηνελοπη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ! Ολοι τον ζηλευετε ...
    επειδη ... ειχε μια συμμαχια που την ελεγαν παιδικη χαρα και εκει συνεβαιναν ολα τα απιθανα στον προηγουμενο σερβερ ή μηπως επειδη ειναι και ωραιος και παιχταρας;
    καλα πηνελοπη μην ξερασω τωραααα!!!!! παιχταραδες οι υαταδες χαχαχαχαχαχαχαχα
    υατα == τετελεστετ, παναφον, βονταφον, τιμ

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΥΑΤΑΔΕΣ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
    dO nOt oR nOt dO?

Γι@Τ@Μπάζ@

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Πηνελοπη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου λες Γιαννη, το συμπτωση απο το συν + πτωση δεν προερχεται ετοιμολογικα;;;;;
    αρα αφου τα χαμμερ ολων αυτων που δεν ειναι συμμαχοι πεφτουν μαζι ειναι συν+ πτωση ΑΡΑ συμπτωση!
    ετοιμολογία και ετυμολογία

Η λέξη ετοιμολογία σημαίνει την ετοιμότητα κάποιου να πει κάτι, την ικανότητά του να δώσει γρήγορη και σωστή απάντηση σε ερώτηση που του έχει τεθεί. Παραδείγματα: Τον θαυμάζω για την ευφράδεια και την ετοιμολογία του. Η ετοιμολογία γράφεται με -οι- γιατί περιέχει το επίθετο έτοιμος, με βάση το οποίο σχηματίζονται και τα ετοιμοπαράδοτος, ετοιμοπόλεμος, ετοιμόρροπος κ.ά. Το πρόσωπο που διακρίνεται για ετοιμολογία ονομάζεται ετοιμόλογος.

Η λέξη ετυμολογία δηλώνει την αναγωγή στην αρχική μορφή ή και σημασία μιας λέξης, φράσης κτλ., π.χ. ετυμολογία κυρίων ονομάτων. Γράφεται με -υ- γιατί προέρχεται ετυμολογικά από το έτυμον, ουδέτερο του αρχαίου επιθέτου έτυμος, που σήμαινε τον αληθινό. Εναλλακτικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί η αρχαιοπρεπής λέξη έτυμον. Λέξεις της ίδιας οικογένειας: ετυμολογικός, ετυμολογώ. Ο ασχολούμενος με την ετυμολογία ονομάζεται ετυμολόγος. (από την Άσπρη Λέξη)

Έτσι για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους θέση. Για να καταλάβω ως ετυμολόγος ή ως ετοιμόλογος την κάνατε την επισήμανση.
    Στο θέμα τώρα: Όντας λίγο καιρό στο παιχνίδι πολλά μου είναι ακατανόητα. Από τα λίγα που μπορώ να αποκρυπτογραφήσω από όσα γράφονται εδώ και την λίγη εμπειρία μου πραγματικά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα με τις επιλογές όσον αφορά τις συμμαχίες της όποιας πλευράς. Ξαφνικά ανακαλύπτονται κανόνες και μάλιστα με όρους ηθικής στο παρά πέντε του παιχνιδιού. Έχω διαβάσει εκατοντάδες φορές απαντήσεις στο φόρουμ και σε προφίλ στο παιχνίδι του τύπου¨"σε πολεμικό παιχνίδι είμαστε τι περιμένεις;", "τώρα θα μιλήσουν τα στρατά", "στο 7Χ7 μου, στο 13Χ13 μου etc μη διανοηθείτε να πλησιάσετε" και άλλα πολεμοχαρή και αιμοβόρα. Δεν ξέρω τι παίζεται κάτω από το τραπέζι γιατί θεωρώ ότι το παιχνίδι από την αρχή παίζεται κάτω από ένα τραπέζι. Π.χ υποκλίνομαι στα νούμερα του στρατού της ομάδας Britney, το ερώτημά μου είναι υπήρχε περίπτωση να φτιαχτεί αυτός ο στρατός εάν δεν είχε καλλιεργηθεί από πριν ο μύθος του; Θα τον θεωρήσουμε αποτέλεσμα μιας ευφυούς ομάδας παικτών που ξέρουν όσα εμείς δεν ξέρουμε ή το συνδυασμό ευφυών παικτών και συγκυριών που οδηγούσαν εκεί; Θα έλεγα το δεύτερο χωρίς αυτό να αναιρεί το σημαντικό της προσπάθειας.
    Κακά τα ψέμματα σε εμένα το παιχνίδι δείχνει να κινείται γύρω από αυτούς που χρονικά προηγήθηκαν και διαμόρφωσαν το χώρο τους και τον αναπαραγάγουν από σέρβερ σε σέρβερ σε ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο. Δεν είναι κακό εάν έτσι σας αρέσει, αλλά το να ξεκινάμε π.χ. 3000 άτομα και να παίζουν τα 300 (με τους διπλούς, τριπλούς λογαριασμούς μέσα) θα έπρεπε να μας προβληματίσει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mania Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετοιμολογία και ετυμολογία

Η λέξη ετοιμολογία σημαίνει την ετοιμότητα κάποιου να πει κάτι, την ικανότητά του να δώσει γρήγορη και σωστή απάντηση σε ερώτηση που του έχει τεθεί. Παραδείγματα: Τον θαυμάζω για την ευφράδεια και την ετοιμολογία του. Η ετοιμολογία γράφεται με -οι- γιατί περιέχει το επίθετο έτοιμος, με βάση το οποίο σχηματίζονται και τα ετοιμοπαράδοτος, ετοιμοπόλεμος, ετοιμόρροπος κ.ά. Το πρόσωπο που διακρίνεται για ετοιμολογία ονομάζεται ετοιμόλογος.

Η λέξη ετυμολογία δηλώνει την αναγωγή στην αρχική μορφή ή και σημασία μιας λέξης, φράσης κτλ., π.χ. ετυμολογία κυρίων ονομάτων. Γράφεται με -υ- γιατί προέρχεται ετυμολογικά από το έτυμον, ουδέτερο του αρχαίου επιθέτου έτυμος, που σήμαινε τον αληθινό. Εναλλακτικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί η αρχαιοπρεπής λέξη έτυμον. Λέξεις της ίδιας οικογένειας: ετυμολογικός, ετυμολογώ. Ο ασχολούμενος με την ετυμολογία ονομάζεται ετυμολόγος. (από την Άσπρη Λέξη)

Έτσι για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους θέση. Για να καταλάβω ως ετυμολόγος ή ως ετοιμόλογος την κάνατε την επισήμανση.
    Στο θέμα τώρα: Όντας λίγο καιρό στο παιχνίδι πολλά μου είναι ακατανόητα. Από τα λίγα που μπορώ να αποκρυπτογραφήσω από όσα γράφονται εδώ και την λίγη εμπειρία μου πραγματικά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα με τις επιλογές όσον αφορά τις συμμαχίες της όποιας πλευράς. Ξαφνικά ανακαλύπτονται κανόνες και μάλιστα με όρους ηθικής στο παρά πέντε του παιχνιδιού. Έχω διαβάσει εκατοντάδες φορές απαντήσεις στο φόρουμ και σε προφίλ στο παιχνίδι του τύπου¨"σε πολεμικό παιχνίδι είμαστε τι περιμένεις;", "τώρα θα μιλήσουν τα στρατά", "στο 7Χ7 μου, στο 13Χ13 μου etc μη διανοηθείτε να πλησιάσετε" και άλλα πολεμοχαρή και αιμοβόρα. Δεν ξέρω τι παίζεται κάτω από το τραπέζι γιατί θεωρώ ότι το παιχνίδι από την αρχή παίζεται κάτω από ένα τραπέζι. Π.χ υποκλίνομαι στα νούμερα του στρατού της ομάδας Britney, το ερώτημά μου είναι υπήρχε περίπτωση να φτιαχτεί αυτός ο στρατός εάν δεν είχε καλλιεργηθεί από πριν ο μύθος του; Θα τον θεωρήσουμε αποτέλεσμα μιας ευφυούς ομάδας παικτών που ξέρουν όσα εμείς δεν ξέρουμε ή το συνδυασμό ευφυών παικτών και συγκυριών που οδηγούσαν εκεί; Θα έλεγα το δεύτερο χωρίς αυτό να αναιρεί το σημαντικό της προσπάθειας.
    Κακά τα ψέμματα σε εμένα το παιχνίδι δείχνει να κινείται γύρω από αυτούς που χρονικά προηγήθηκαν και διαμόρφωσαν το χώρο τους και τον αναπαραγάγουν από σέρβερ σε σέρβερ σε ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο. Δεν είναι κακό εάν έτσι σας αρέσει, αλλά το να ξεκινάμε π.χ. 3000 άτομα και να παίζουν τα 300 (με τους διπλούς, τριπλούς λογαριασμούς μέσα) θα έπρεπε να μας προβληματίσει.
    Ωραιο το copy paste ... μας εντυπωσιασες .
    Γιατι δεν μας ποσταριζες το link να τελειωναμε ...
    alfa_boul2g(speed)

OΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ , ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ

http://bea-travian.blogspot.com/2010...from-yata.html

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ananias o 15os Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε νομιζω μετα τους mineiro, EB και δεν θυμαμαι ποιους αλλους, επρεπε να υπαρξει και ενας αντιλογος.

Λοιπον δηλωνω εδω, οτι εχω ετοιμο το pass του badboy , αν ειναι 98 λβλ και δεν εχει εισερχομενες επιθεσεις (απο αετους εννοω ε, γιατι εσεις ειπαμε τους κρατατε να ανεβει η αξια τους) τοτε θα τους δωσω παςς/μαιλ κτλ να βαλουνε το badboy στη συμμαχια τους! (αλα παπαδεας)

Νομιζω θα ειναι μια νικη που εγκρινουν και οι βιπ.

ΥΓ: ο αρης πηγε για ποτο...
    Πω πω ...
    Μιλαμε για τρομερη διαπλοκη ...
    Το θεμα ειναι να εχεις τα κοτσια να το κανεις ρε ανανια ... και τι θα λαβεις απο ολα αυτα .
    Αν υπονοεις την συμμαχια με τους vip >... οι πλευρες εκατερωθεν εχουν τα κοτσια και το δηλωνουν , εσεις μαλλον ντρεπεστε για τους συμμαχους σας ...
    Εγω ψηφηζω bad boy , αυτος ειναι κακο παιδι τουλαχιστον ... πως εμπλεξε με εσας τα αγιοπαιδα ... ???

Τελικα εχετε τραπεζια στη συμμαχια σας ή χρησιμοποιητε καρεκλες ???

Μαλλον ειδατε φως και μπηκατε ...

Ερωτηση ... ποιος θα ενημερωσει τον georgef να μην βαραει συμμαχους ... χαχαχαχαχαχα

Εντελως yataμπαζα ...
    alfa_boul2g(speed)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alfa_romeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιο το copy paste ... μας εντυπωσιασες .
    Γιατι δεν μας ποσταριζες το link να τελειωναμε ...
    Φοβήθηκα ότι δε θα ξέρατε πως να το ανοίξετε!!! Παραμένει συγκινητικό πάντως όταν κάποιος στηρίζει τις γυναίκες της συμμαχίας του... Και αυτό το εννοώ.
    Και μάλλον είχα δίκιο... Στο δεύτερο σημείο του κειμένου μου εννοώ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβήθηκα ότι δε θα ξέρατε πως να το ανοίξετε!!! Παραμένει συγκινητικό πάντως όταν κάποιος στηρίζει τις γυναίκες της συμμαχίας του... Και αυτό το εννοώ.
    Και μάλλον είχα δίκιο... Στο δεύτερο σημείο του κειμένου μου εννοώ.
    Τουλαχιστον εχεις hummor
    alfa_boul2g(speed)

Το avatar του χρήστη Gavrohori
    Περιοχή
    Νίκαια

Προεπιλογή

Φίλε ΜΠ(Ανανία) καλό θα ήταν να βγάλεις την συμμαχία μου απο την υπογραφή σου.
    GR-RAV, A&A, Hunters, m&m, Spartans, RavenJ, +Family+, GETO, VIP, Macedon & wings

Δέν έχουμε θέση δίπλα σε συμμαχίες όπως η Family(ούτε κάν τους ξέρω)
    Μαcedon (επίσης δεν γνωρίζω ούτε έναν)
    Spartans (μας επιτίθονταν απο την πρωτη βδομάδα έως και πρίν τα ww)
    Vip( μας πήραν και χωριό και επίσης δεν τους γνωρίζω)
    ΥΑΤΑ και ειδικά ΖΚΙ που μας πήραν 10 χωριά και τους πήραμε 8 στα -/-

Σύμμαχοί μας είναι οι Hunters τους οποίους και στηρίζουμε ως το τέλος
    και οι Gr rav έγιναν όταν τους βοηθήσαμε με κάποια αμυντικά σε επιθέσεις απο Αετούς και όταν οι ίδιοι
    μας το ζήτησαν και μάλιστα η συμμαχία μαζί τους ήταν και ο λόγος που δέν χτυπήσαμε το ww της ΖΚΙ όπως και είχαμε σκοπό.

Οπότε καλό θα είναι να μήν κάνεις τον ξερόλα όπως και οι περισσότεροι για συμμαχίες που ούτε κάν ξέρεις και δεν θα γνωρίσεις και ποτέ.

to tr@in@ki toy GETO®

http://travian-reports.net/gr/report...5b,43778ff0057
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gavrohori : 16-05-10 στις 22:20
    [B][COLOR="Cyan"]Red Fighter G.E.T.O

to tr@in@ki toy G.E.T.O
    http://travian-reports.net/gr/report/
    437734fe2a5,43775684ba8,4377714b55b,43778ff0057

Σελίδα 7 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΗΜΕΡΑ ΑΝΑΚΟΧΗΣ!!!
    By stogian in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 9