Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 81

Θέμα: GERAKIA

Προεπιλογή GERAKIA

Γεράκια Συμμαχικός Απολογισμός

Φτιάξαμε μια συμμαχία μόλις 3 μήνες πριν, από παίχτες που φύγαμε από τα κοράκια, από ένα wing και από απογοητευμένους παίχτες των αετών.

Μείναμε χωρίς αρχηγούς και ο καθένας προσέφερε όσο ήθελε και μπορούσε.
    Όλοι οι παίχτες μας από ένα μέχρι 50 χωριά, άπειροι ή έμπειροι, ήταν ισότιμοι και εξίσου σημαντικοί.

Συμμαχήσαμε με αετούς, καθώς είχαμε αποφασίσει να παίξουμε ενάντια στους υάτα, γειτνιάζαμε και μας ένωναν κοινοί στόχοι και διαδρομή.

Πήραμε ένα ww village και θα μπορούσαμε να χτυπήσουμε και 2ο άνετα (το αφήσαμε εν γνώσει μας στους vip).
    Μάλιστα ο παίκτης που γειτνίαζε σε αυτό το ww, κινήθηκε αυτόβουλα και το καθάρισε με το στρατό του, χωρίς όμως να το κρατήσει.

Το final game μας βρήκε με 15-20 hummers & rummers.

Κατόπιν για λόγους στρατηγικής ενώσαμε το ww που είχαμε, μαζί με το άλλο ww στο λογαριασμό του STELLAR και της υπερσυμμαχίας των Α~G~F.

Χθες το πρωί, στρατοί μας έδωσαν τελευταίο καθοριστικό χτύπημα στο ww των hunters και έδωσαν τη ΝΙΚΗ στην υπερσυμμαχία μας!!!!!

Joathens Προσωπικός Απολογισμός

Μετά το τέλος του 2ου speed έδωσα υπόσχεση σε φίλους και συμπαίχτες να ξαναμπώ στον χειμερινό speed για να πάρουμε τη μεγάλη ρεβάνς από την υάτα.

"Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή"

Ξανασυστήσαμε τη συμμαχία των ~ΕΜ~ (Έλληνες Μαχήτες από τον speed 2) και ξεκινήσα τις μάχες και τα ξενύχτια. Η συμμαχία μου, χωρίς τη σύμφωνη γνώμη μου, βρέθηκε κάτω από την ομπρέλλα των αετών.

Κάποια στιγμή βρέθηκα να διαφωνώ σε ριζικές αποφάσεις και προτίμησα να πορευτώ εκτός συμμαχίας, παρά να υπομένω κάτι που δεν με εξέφραζε.

Στην απόφασή μου αυτή με ακολούθησαν αρχικά και με τιμάει ιδιαίτερα αυτό ο Χρήστος (ave ne ve), o Αβρίλης (skatotreloi) και αργότερα και άλλοι.
    Ως άστεγους μας προσέγγισαν τα κοράκια, να ενταχτούμε σε αυτούς.

Έναν όρο έθεσα στον Θοδωρή (RebelArmy) για να 'μπούμε: "Δεν είμαστε υατάδες και σε οποιαδήποτε φιλική κίνηση προς τη υάτα θα φύγουμε"

Με τα κοράκια είμασταν η no1 συμμαχία στον server με μεγάλη συγκέντρωση πυρός, με έμπειρους μπαρουτοκαπνισμένους παίχτες από προηγούμενους server και προσωπική μου εκτίμηση το πρώτο φαβορί τότε για την επικράτηση στον server.

Πως τα φέρνει ο καιρός και η ιστορία!
    Η υάτα προσέγγισε για συμμαχία το επιτελείο των κορακιών και αυτοί ενέδωσαν.

Δημιουργήθηκε ένα αλλαλούμ. Πάνω από το 50% των παιχτών των κορακιών διαφωνούσαν σε αυτή την ενέργεια και έτσι η συμμαχία διαλύθηκε εκ των έσω.

Η ερμηνεία που έδωσα στο να ενωθούν τα κοράκια με την υάτα, ήταν ο φόβος κάποιων παιχτών από το επιτελείο για τα hummerοχώρια τους, καθώς γειτνίαζαν με τα χωριά των ardenal & armageddon.

Έτσι πιστός στις αρχές μου, ξαναβρέθηκα άστεγος και περήφανος και όχι προσκυνημένος.

Σε εκείνο το σημείο γνωρίστηκα με τη Μαρία (milanezos), αρχηγό του wing των κορακιών και μαζί με τα άλλα παιδια που έφυγαν από κοράκια, φτιάξαμε μια νέα συμμαχία από το μηδέν, την οποία και βαφτίσαμε μετά από ψηφοφορία ΓΕΡΑΚΙΑ.

Με τη διάλυση των κορακιών, πολλοί καλοί παίχτες βρέθηκαν στους αετούς, οι οποίοι μετά από αυτό και την συμμαχία μαζί μας, επανέκαμψαν από την μέχρι τότε καθοδική τους πορεία.

Έτσι δημιουργήθηκε ένας δυνατός πόλος, που μπορούσε να διεκδικήσει και να πάρει τον server.

Έτσι κι έγινε....

http://www.youtube.com/watch?v=UeqK2...eature=related

Jo

ΥΣ: Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, που κόπιασαν, ξενύχτησαν, πάλεψαν, αγωνίστηκαν, τα έδωσαν όλα για να φτάσουμε όλοι μαζί σε αυτή τη ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joathens : 29-05-10 στις 16:16
    OXI ΣΕ ΥΠΟΤΕΛΕΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ KAI ΣΥΜΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΡΙΟΝΕΤΤΕΣ

Η ποταμίσια μου καρδιά, δε θέλει να λιμνιάσει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joathens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημιουργήθηκε ένα αλλαλούμ. Πάνω από το 50% των παιχτών των κορακιών διαφωνούσαν σε αυτή την ενέργεια και έτσι η συμμαχία διαλύθηκε εκ των έσω.

Η ερμηνεία που έδωσα στο να ενωθούν τα κοράκια με την υάτα, ήταν ο φόβος κάποιων παιχτών από το επιτελείο για τα hummerοχώρια τους, καθώς γειτνίαζαν με τα χωριά των ardenal & armageddon.

Έτσι πιστός στις αρχές μου, ξαναβρέθηκα άστεγος και περήφανος και όχι προσκυνημένος.

Τα συγχαρητήρια τα έδωσα σε άλλο ποστ, αλλά και σε εσένα προσωπικά Γιάννη λέω μπράβο με τόνο.

Τρεις παρατηρήσεις μόνο:
    Α) Δεν ήταν πάνω από το 50% που ΔΕΝ ηθελε ΥΑΤΑ, ήταν 50% + 1 που ΗΘΕΛΑΝ ΥΑΤΑ. Ο,τι κι αν ηθλενα οι υπόλοιποι οφειλαμε να ακολουθησουμε. Αλλοι δεν θελατε και την κανατε με ελαφρια πηδηματακια. Επιλογές ειναι αυτες που δικαιωνουν ή, όχι αυτον που τις παιρνει.
    Β) Κανενας δεν ειχε φοβο για χαμεροχωρια, ισα ισα θα ελεγα. Αποδειχτηκε εκ των πραγματων πως αυτο που ειχα πει "αν παμε με ΥΑΤΑ ο πρωτος που τελειωνει απο το σερβερ ειμαι εγω" (ειχα 12 χωρια εν μεσω 2.000 και βαλε των ΑΕΤΩΝ) ηταν πραγματικοτητα. Εχασα 2 στρατους που ετοιμαζα για δικα μου χαμερ απλα και μονο για φαπες με διπλανους και παραδιπλανους, στο εντ γκειμ δεν συμμετειχα παρα μονο σε φαγωμαρα με αντιπαλους. Αν υπηρξε φοβος για χαμεροχωρια θα μεναμε οπως ειμασταν.Αλλοι ηταν οι λογοι ειτε θελεις να τους κατανοησεις ειτε οχι
    Γ) Προσκυνημενος δεν ειναι κανεις και προσβαλεις συμπαικτες σου (πρωην συμμαχους και μη) επειδή δεν γουσταραν να παιξουν με την ομαδα που ηθελες εσυ. Λαθος σου, ειπαμε, επιλογες καναμε ολοι. Οπως εσυ αισθανεσαι δικαιωμενος να εισαι βεβαιος πως αισθανονται και αλλοι παικτες κι ας μην κερδισαν το σερβερ. Μεγαλη κουβεντα.

και παλι μπραβο για τη νικη σε επικο (απο αποψη χρονου) σερβερ

Προεπιλογή

[QUOTE=joathens;100092]Γεράκια Συμμαχικός Απολογισμός

Πήραμε ένα ww village και θα μπορούσαμε να χτυπήσουμε και 2ο άνετα (το αφήσαμε εν γνώσει μας στους vip).
    Μάλιστα ο παίκτης που γειτνίαζε σε αυτό το ww, κινήθηκε αυτόβουλα και το καθάρισε με το στρατό του, χωρίς όμως να το κρατήσει.

QUOTE]

To WW πηγε να το παρει ο σκατοτρελοι με καθαρα υπουλο τροπο . Ενω ειχαμε συμφωνησει να το παρουμε εμεις (VIP) το πηρε ο σκατοτρελοι και μετα απο λιγα δευτερολεπτα το πηραμε εμεις. Βεβαια μετα απο αυτην την κινηση του κοψαμε καθε μορφη συμμαχιας η συμφωνου μη επιθεσης με γερακια. Σαν γερακια ( ο σκατοτρελοι εκει ανηκει) χτυπησατε δευτερο θαυμα αλλα πολυ απλα δεν το πηρατε. και εμεις εκει στρατους ειχαμε οτι και να κανατε δεν θα εμενε σε σας. Νεα συμμαχια εισασταν οποτε καποια λαθη δικαιολογουνται. Αλλα οτι μπορουσατε να εχετε δευτερο θαυμα και μαλιστα ΑΝΕΤΑ χτυπαει καπως παραξενα ....
    vamos arianara

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joathens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεράκια Συμμαχικός Απολογισμός

Φτιάξαμε μια συμμαχία μόλις 3 μήνες πριν, από παίχτες που φύγαμε από τα κοράκια, από ένα wing και από απογοητευμένους παίχτες των αετών.

Μείναμε χωρίς αρχηγούς και ο καθένας προσέφερε όσο ήθελε και μπορούσε.
    Όλοι οι παίχτες μας από ένα μέχρι 50 χωριά, άπειροι ή έμπειροι, ήταν ισότιμοι και εξίσου σημαντικοί.

Συμμαχήσαμε με αετούς, καθώς είχαμε αποφασίσει να παίξουμε ενάντια στους υάτα, γειτνιάζαμε και μας ένωναν κοινοί στόχοι και διαδρομή.

Το final game μας βρήκε με 15-20 hummers & rummers.

Κατόπιν για λόγους στρατηγικής ενώσαμε το ww που είχαμε, μαζί με το άλλο ww στο λογαριασμό του STELLAR και της υπερσυμμαχίας των Α~G~F.

Χθες το πρωί, στρατοί μας έδωσαν τελευταίο καθοριστικό χτύπημα στο ww των hunters και έδωσαν τη ΝΙΚΗ στην υπερσυμμαχία μας!!!!!

Joathens Προσωπικός Απολογισμός

Μετά το τέλος του 2ου speed έδωσα υπόσχεση σε φίλους και συμπαίχτες να ξαναμπώ στον χειμερινό speed για να πάρουμε τη μεγάλη ρεβάνς από την υάτα.

"Η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή"

Ξανασυστήσαμε τη συμμαχία των ~ΕΜ~ (Έλληνες Μαχήτες από τον speed 2) και ξεκινήσα τις μάχες και τα ξενύχτια. Η συμμαχία μου, χωρίς τη σύμφωνη γνώμη μου, βρέθηκε κάτω από την ομπρέλλα των αετών.

Κάποια στιγμή βρέθηκα να διαφωνώ σε ριζικές αποφάσεις και προτίμησα να πορευτώ εκτός συμμαχίας, παρά να υπομένω κάτι που δεν με εξέφραζε.

Στην απόφασή μου αυτή με ακολούθησαν αρχικά και με τιμάει ιδιαίτερα αυτό ο Χρήστος (ave ne ve), o Αβρίλης (skatotreloi) και αργότερα και άλλοι.
    Ως άστεγους μας προσέγγισαν τα κοράκια, να ενταχτούμε σε αυτούς.

Έναν όρο έθεσα στον Θοδωρή (RebelArmy) για να 'μπούμε: "Δεν είμαστε υατάδες και σε οποιαδήποτε φιλική κίνηση προς τη υάτα θα φύγουμε"

Με τα κοράκια είμασταν η no1 συμμαχία στον server με μεγάλη συγκέντρωση πυρός, με έμπειρους μπαρουτοκαπνισμένους παίχτες από προηγούμενους server και προσωπική μου εκτίμηση το πρώτο φαβορί τότε για την επικράτηση στον server.

Πως τα φέρνει ο καιρός και η ιστορία!
    Η υάτα προσέγγισε για συμμαχία το επιτελείο των κορακιών και αυτοί ενέδωσαν.

Σε εκείνο το σημείο γνωρίστηκα με τη Μαρία (milanezos), αρχηγό του wing των κορακιών και μαζί με τα άλλα παιδια που έφυγαν από κοράκια, φτιάξαμε μια νέα συμμαχία από το μηδέν, την οποία και βαφτίσαμε μετά από ψηφοφορία ΓΕΡΑΚΙΑ.

Με τη διάλυση των κορακιών, πολλοί καλοί παίχτες βρέθηκαν στους αετούς, οι οποίοι μετά από αυτό και την συμμαχία μαζί μας, επανέκαμψαν από την μέχρι τότε καθοδική τους πορεία.

Έτσι δημιουργήθηκε ένας δυνατός πόλος, που μπορούσε να διεκδικήσει και να πάρει τον server.

Έτσι κι έγινε....

http://www.youtube.com/watch?v=UeqK2...eature=related

Jo

ΥΣ: Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, που κόπιασαν, ξενύχτησαν, πάλεψαν, αγωνίστηκαν, τα έδωσαν όλα για να φτάσουμε όλοι μαζί σε αυτή τη ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ.
    πες τα φιλε μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Προεπιλογή Πράγματα που δεν ειπώθηκαν

Φίλε μου και παλιέ σύμαχε JohnAthens, ωραία αυτά που λες όμως δεν τα λες όλα ή δεν τα ξέρεις όλα

Έγραψες:
    "Φτιάξαμε μια συμμαχία μόλις 3 μήνες πριν, από παίχτες που φύγαμε από τα κοράκια, από ένα wing και από απογοητευμένους παίχτες των αετών."

* Αυτό το αναφέρεις για να δείξεις τι (οτι δεν είχατε προετοιμαστεί κατάλληλα, ότι δεν είχατε χρόνο να ετοιμάσετε στρατό);
    * Αν οι παίχτες ήταν απογοητευμένοι από τους αετούς πως συμαχήσατε μαζί τους (ΑΕΤΟΙ) στο θαύμα, έπαψαν αυτοι οι παίχτες να είναι απογοητευμένοι;

Έγραψες:
    "Ξανασυστήσαμε τη συμμαχία των ~ΕΜ~ (Έλληνες Μαχήτες από τον speed 2) και ξεκινήσα τις μάχες και τα ξενύχτια. Η συμμαχία μου, χωρίς τη σύμφωνη γνώμη μου, βρέθηκε κάτω από την ομπρέλλα των αετών."

* Η συμμαχία μας (~ΕΜ~) δεν αριθμούσε παρα 5-6 άτομα όταν ξεκίνησε ο speed τα υπόλοιπα ήταν ΑΕΤΟΙ (και φυσικά και σπιούνοι που δεν λείπουν από καμία συμμαχία). Παρ' όλο που είμασταν μειοψηφία στην συμμαχία ΑΕΤΟΙ~Μ δεν είμασταν wing των ΑΕΤΩΝ, είχαμε λόγο στο συμβούλιο των αρχηγών και εσύ John είχες τη θέση του Στρατηγού λόγω της πείρας που είχες από τον Speed 2 και γω τη θέση του αρχηγού (κάτι που δεν κυνήγησα από την αρχή). Άρα ουσιαστικά δεν "βρεθήκαμε κάτω από την ομπρέλλα των αετών" αλλά ξεκινήσαμε σαν ΑΕΤΟΙ (κάθε σέρβερ όπως σου εξήγησα είναι διαφορετικός)

Έγραψες:
    "Στην απόφασή μου αυτή με ακολούθησαν αρχικά και με τιμάει ιδιαίτερα αυτό ο Χρήστος (ave ne ve), o Αβρίλης (skatotreloi) και αργότερα και άλλοι."

* Από τη συμμαχία μας έφυγε πρώτος ο Αβρίλης (τον έδιωξα εγώ προσωπικά) γιατί όχι μόνο από την αρχή υποδαύλιζε την ενότητα της συμμαχίας, όχι μόνο "έδωσε" στον ΜΗ κάποιον σύμμαχο για διπλό account αλλά και γιατί προσπάθησε να έρθει σε συνενόηση με τους Λιθουανούς να συνάψουμε συμμαχία χωρίς να ενημερώσει κανέναν. Άρα ουσιαστικά εσύ ακολούθησες τον Αβρίλη. Τώρα όσον αφορά τους υπόλοιπους που σε ακολουθησαν όπως αναφέρεις, ο Αβρίλης τα παράτησε σχετικά νωρίς, και ο Χρήστος (Ave ne Ve) λίγο αργότερα. 2-3 άλλοι που ήρθαν μαζί σας δεν ήταν παρά φίλοι του Αβρίλη από τους ΥΑΤΑ που ακόμα δεν κατάλαβα τι ρόλο παίζανε

Έγραψες:
    "Ως άστεγους μας προσέγγισαν τα κοράκια, να ενταχτούμε σε αυτούς."

Δεν θα άντεχατε παραπάνω μόνοι σας. Πρώτον τα χωριά σας ήταν μέσα στου ΑΕΤΟΥΣ και το ξέρατε. Είχαν αρχίσει ήδη οι επιθέσεις εναντίον σας και αν δεν μπαίνατε στους Ravens δεν θα αντέχατε ούτε μήνα. Άρα δεν ξέρω αν σας προσέγγισαν οι Ravens ή αν προσέγγισε ο Αβρίλης τους Ravens (που όπως έλεγε είχε πολλές διασυνδέσεις σε όλες τις συμμαχίες). Από την άλλη οι Ravens που απο την αρχή ήταν σύμμαχοι με τους ΑΕΤΟΥΣ αρέσκονταν να "πολεμούν" την συμαχία μαζί τους (με τους ΑΕΤΟΥΣ) όχι βέβαια όλοι αλλά αρκετοί από αυτούς, ίσως βρήκαν μία καλή ευκαιρία να πάρουν κοντά τους δυνατούς παίχτες (πρώην ΑΕΤΟΥΣ όπως εσένα και τον Αβρίλη) γιαυτό και σας προσέγγισαν (γνώμη μου).

Έγραψες:
    "Με τη διάλυση των κορακιών, πολλοί καλοί παίχτες βρέθηκαν στους αετούς, οι οποίοι μετά από αυτό και την συμμαχία μαζί μας, επανέκαμψαν από την μέχρι τότε καθοδική τους πορεία."

* Πολλοί καλοί παίχτες βρέθηκαν με τους αετούς γιατί απλά ήταν αετοί και βρίσκονταν με τους Ravens για λόγους στρατηγικής
    * Οι αετοί δεν είχαν ποτέ καθοδική πορεία, αυτό το μαρτυρά τα μετάλλια που έχουν σαν συμμαχία (και όχι μόνο η κεντρική). Τώρα αν νομίζεις πως τα Γεράκια υπήρξαν σανίδα σωτηρίας για τους Αετούς απατάσε. Οι ΑΕΤΟΙ, ένα είναι σίγουρο, και χωρίς τα Γεράκια θα καταφέρναν αρκετά (αν όχι τη νίκη σίγουρα να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο), μη ξεχνάς το πολύτιμο αντικείμενο που κρατήσανε και πάνω του είχαν σκοτωθεί εκατοντάδες χιλιάδες στρατός της ΥΑΤΑ για να το πάρει.

Όλα τα παραπάνω που αναφέρω είναι μόνο και μόνο για να δείξω σε όλους πως γίνανε πολλά μέχρι να έρθει η νίκη (πολλά που ούτε εγώ αλλά ούτε και συ γνωρίζουμε πως ακριβώς έγιναν). Αυτό που μετρά είναι η νίκη και τίποτα άλλο. Και αφού ήρθε καλό είναι να φανερωθεί η αλήθεια (ή έστω αυτή που πιστεύω εγώ). Σευχαριστώ που "πολέμησες" δίπλα μου στον speed2 αλλά και σε αυτόν έστω και μέσα από διαφορετικές συμμαχίες. Μακάρι στη συνέχεια να βρεις τη συμμαχία που αποζητάς (εγώ έτσι κιαλλιως δεν θα ξαναπαίξω)

Takis7up
    Αρχηγός των ΑΕΤΟΙ~Μ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodorh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα συγχαρητήρια τα έδωσα σε άλλο ποστ, αλλά και σε εσένα προσωπικά Γιάννη λέω μπράβο με τόνο.

Τρεις παρατηρήσεις μόνο:
    Α) Δεν ήταν πάνω από το 50% που ΔΕΝ ηθελε ΥΑΤΑ, ήταν 50% + 1 που ΗΘΕΛΑΝ ΥΑΤΑ. Ο,τι κι αν ηθλενα οι υπόλοιποι οφειλαμε να ακολουθησουμε. Αλλοι δεν θελατε και την κανατε με ελαφρια πηδηματακια. Επιλογές ειναι αυτες που δικαιωνουν ή, όχι αυτον που τις παιρνει.
    Β) Κανενας δεν ειχε φοβο για χαμεροχωρια, ισα ισα θα ελεγα. Αποδειχτηκε εκ των πραγματων πως αυτο που ειχα πει "αν παμε με ΥΑΤΑ ο πρωτος που τελειωνει απο το σερβερ ειμαι εγω" (ειχα 12 χωρια εν μεσω 2.000 και βαλε των ΑΕΤΩΝ) ηταν πραγματικοτητα. Εχασα 2 στρατους που ετοιμαζα για δικα μου χαμερ απλα και μονο για φαπες με διπλανους και παραδιπλανους, στο εντ γκειμ δεν συμμετειχα παρα μονο σε φαγωμαρα με αντιπαλους. Αν υπηρξε φοβος για χαμεροχωρια θα μεναμε οπως ειμασταν.Αλλοι ηταν οι λογοι ειτε θελεις να τους κατανοησεις ειτε οχι
    Γ) Προσκυνημενος δεν ειναι κανεις και προσβαλεις συμπαικτες σου (πρωην συμμαχους και μη) επειδή δεν γουσταραν να παιξουν με την ομαδα που ηθελες εσυ. Λαθος σου, ειπαμε, επιλογες καναμε ολοι. Οπως εσυ αισθανεσαι δικαιωμενος να εισαι βεβαιος πως αισθανονται και αλλοι παικτες κι ας μην κερδισαν το σερβερ. Μεγαλη κουβεντα.

και παλι μπραβο για τη νικη σε επικο (απο αποψη χρονου) σερβερ

Στο Α)
    Δεν υπολογιζεις νομιζω την γνωμη της wing που δινατε τοσο σημασια συμφωνα με τα λεγομενα σας τοτε ενω οι αετοι μας θελαν για φαρμα. Μαλλον σας χρειαζετε αλλος μαθηματικος γιατι και χωρις την wing τα αποτελεσματα τα θυμαμαι και ειχατε χωρισει αυτους που δεν θελανε yatta σε 2-3 επιλογες..
    ΠΑΟΚ και ας μην βρω δουλεια ποτε!

Mortal

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο takis7up Εμφάνιση μηνυμάτων
    * Αν οι παίχτες ήταν απογοητευμένοι από τους αετούς πως συμαχήσατε μαζί τους (ΑΕΤΟΙ) στο θαύμα, έπαψαν αυτοι οι παίχτες να είναι απογοητευμένοι;
    Απορία μου και μένα μεγάλη αυτή... Ίσως φταίνε τα άτομα που εξαρχής τους πλάνεψαν για να διασπάσουν την συμμαχία που πήγαινε full για νίκη.

Από την άλλη οι Ravens που απο την αρχή ήταν σύμμαχοι με τους ΑΕΤΟΥΣ αρέσκονταν να "πολεμούν" την συμαχία μαζί τους (με τους ΑΕΤΟΥΣ) όχι βέβαια όλοι αλλά αρκετοί από αυτούς, ίσως βρήκαν μία καλή ευκαιρία να πάρουν κοντά τους δυνατούς παίχτες (πρώην ΑΕΤΟΥΣ όπως εσένα και τον Αβρίλη) γιαυτό και σας προσέγγισαν (γνώμη μου).
    Μάλλον αναφέρεσαι και προσωπικά σε μένα. Τι είδουσ συμμαχία θα μπορούσαμε να είχαμε όταν ΕΙΧΑΤΕ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ μέσα σε μας? Τι είδους εμπιστοσύνη.

* Πολλοί καλοί παίχτες βρέθηκαν με τους αετούς γιατί απλά ήταν αετοί και βρίσκονταν με τους Ravens για λόγους στρατηγικής
    Αγαπητέ takis αν αναφέρεσαι σε ρουφιάνους με κόσμιο τρόπο δεν έχω πρόβλημα. ΝΑ ξέρεις όμως ότι ουδείς από τους παίκτες της main(πέρα των ρουφ σας) δεν ήταν και δεν υπήρξε ποτέ αετός. Ότι κάποια κοράκια βρήκαν στέγη σε διάφορες συμμαχίες σε ανυπαρκτο καλοκαιρινό server δεν σημαίνει κάτι. Ας σταματήσουμε να καπελώνουμε τους πάντες.

Τώρα αν νομίζεις πως τα Γεράκια υπήρξαν σανίδα σωτηρίας για τους Αετούς απατάσε.
    ΝΑΙ ήταν. Προσωπική άποψη.
    ~GR-Rav~
    GR - The Ravens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tak tak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Α)
    Δεν υπολογιζεις νομιζω την γνωμη της wing που δινατε τοσο σημασια συμφωνα με τα λεγομενα σας τοτε ενω οι αετοι μας θελαν για φαρμα. Μαλλον σας χρειαζετε αλλος μαθηματικος γιατι και χωρις την wing τα αποτελεσματα τα θυμαμαι και ειχατε χωρισει αυτους που δεν θελανε yatta σε 2-3 επιλογες..
    Όχι δεν υπολογίζουμε στα νούμερα το wing. To λάθος με το wing ήταν ότι υπήρχε στην ψηφοφορία επιλογή ΑΕΤΟΙ. Ας ειναι καλά οι διασπαστες...
    ~GR-Rav~
    GR - The Ravens

Προεπιλογή

Καλησπέρα Τάκη,

Στα μόνα που θα απαντήσω είναι σε ανακρίβειες, καθώς δε θέλω να 'μπω σε αυτή τη λογική:
    α) το ότι συμμαχήσαμε με αετούς ήταν γιατί μας ένωνε ο κοινός εχθρός των υάτα.
    β) 1ος έφυγα εγώ από τους ΑΕΤΟΥΣ~Μ και ο ave έπαιξε μέχρι τέλους.
    γ) Κανείς δε μας επιτέθηκε, όσο είμαστε εκτός συμμαχιών.

Σε όλα τα άλλα είναι διαφορετική η οπτική γωνία που βλέπουμε τα πράγματα και θα αναφέρω το παρακάτω παράδειγμα (το ίδιο ισχύει και για Θοδωρή και monoari):

Μαζεύτηκε μια παρέα από φίλους σε ένα ουζερί και τα πίνανε.
    Την επόμενη μέρα κάποιος τους ρώτησε πως πέρασαν.
    Ο 1ος είπε γαμάτα, καλή παρέα, καλοί μεζέδες, το ούζο φοβερό.
    Ο 2ος είπε τα ίδια, οι ίδιοι παλιόφιλοι, οι ίδιες μαλακίες, ρουτίνα.
    Ο 3ος είπε έτσι και έτσι, το ούζο καλό, οι μεζέδες όχι.
    Ο 4ος είπε χάλια, τσακωθήκαμε, το ούζο μάπα, οι μεζέδες της πλάκας.

Καλή Καρδιά
    Jo

YΣ: Που θα γίνει το μεγάλο πάρτυ των Α~G~F?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joathens : 30-05-10 στις 04:40
    OXI ΣΕ ΥΠΟΤΕΛΕΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ KAI ΣΥΜΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΡΙΟΝΕΤΤΕΣ

Η ποταμίσια μου καρδιά, δε θέλει να λιμνιάσει.

Προεπιλογή

καλησπερα κ απο εμενα
    η πορεια μου στο travian σαν κορακι ξεκινησε στον gr2 speed οταν απεγνωσμενα κ οντας στους Α&Α προσπαθουσα να κρατησω ορθια τα χωρια μου απο τους αρχηγους/κατας της πολυ επιθετικης ~GR-Rav~....
    ηταν ενας εφιαλτης... η φοβερη κ τρομερη merry poppins (να σε καλα αλεξαντρα) μια ρωσιδα που πιστεψτε με ηξερε το παιχνιδι με εβαλε στα κορακια κ μου εμαθε αρκετα για να συνεχισω....
    εκεινη ομως ηταν μια συμαχια που ολοι ηλπιζαν απλα να μην τους επιτιθεται..!
    στο σημερα ομως,
    τα κορακια αυτου του server δεν θυμηζαν πολυ εκεινη την συμαχια... τουλαχιστον οχι σε εμενα..
    η ηγεσια δεν με επεισε για τις διαθεσεις κ προθεσεις της... (βλ. ενδοσυμαχικη διαφορα, συμαχια με yata)
    σε εκεινη την φαση ηρθαν αρκετες ανατροπες κ μεταφερθηκαμε (4 acc) στα μετεπειτα GERAKIA...
    αυτο εγινε λογο του milanezos (γεια σου μαρακι!) κ δεν το μετανιωσα στιγμη!!!
    ωραια παρεα, χαβαλε διαθεση κ βεβαια καποιοι που ασχοληθηκαν περισσοτερο κ δικαιωθηκαν απο τα 99lvl του WW μας! (αντε κ 100 στον μεθεπομενο).
    ηταν για πολλους ο καλυτερος server, καλος κ για εμενα ομως γενικα δεν μου αρεσουν οι αλλαγες στους κανονισμους (βλ. αντεικημενα) γιατι χανεται η συνγκρηση με πρηγουμενους servers...
    αισθανομαι πολυ ωραια ομως για τους φιλους που απεκτησα!!!
    αυτα απο εμενα
    μπορει να με βρειτε σε καποιον απο τους επομενους χαρτες να χτιζω χωρια... (ααα, κ στρατο!!!)

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. GERAKIA
    By joathens in forum Αρχείο Speed 6
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-11, 12:06
  2. AETOI GERAKIA FAMILI
    By areimanios in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-10, 16:38

Δικαιώματα - Επιλογές