Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Πορεία και απολογισμός

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Remind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω μια έχθρα στα post σου προς τη CN, φαντάζομαι τι θα γινόταν αν έπαιρνε και server.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντιμετώπιση. Τόσο καιρό κλαιγόσουν για συμμαχίες κάτω από το τραπέζι με AFG και στο 99 έχεις την απαίτηση να στραφούν εναντίον μεταξύ τους; Γιατί είναι κομπλεξική η CN και δεν είναι κομπλεξική η YATA, αφού και αυτή είχε hammer να ρίξει;
    Κανείς δεν έχει αναφέρει τυχών hammer των αετών (πιστεύω πως και αυτοί είχαν). Αν εισασταν μάγκες ας ρίχνατε τον stellar 5 level, ίσα ίσα να κάτσει κάτω από badboy-alokotes. Είναι βέβαια πολύ πιο εύκολο να κατηγορίσεις τη CN για κομπλεξισμό, παρά να παραδεχτείς την ήττα σου.
    λογικα λογω καλοκαιριου(μπανια ξενυχτια) εχεις χασει αρκετα ποστ..τυχερε(εγω ακομα δουλευω)σε αφηνω να ενημερωθεις..δεν υπαρχει λογος να λεμε συνεχως τα ιδια εξαλλου..

Προεπιλογή

Βλέπω μια έχθρα στα post σου προς τη CN, φαντάζομαι τι θα γινόταν αν έπαιρνε και server.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντιμετώπιση. Τόσο καιρό κλαιγόσουν για συμμαχίες κάτω από το τραπέζι με AFG και στο 99 έχεις την απαίτηση να στραφούν εναντίον μεταξύ τους; Γιατί είναι κομπλεξική η CN και δεν είναι κομπλεξική η YATA, αφού και αυτή είχε hammer να ρίξει;
    Κανείς δεν έχει αναφέρει τυχών hammer των αετών (πιστεύω πως και αυτοί είχαν). Αν εισασταν μάγκες ας ρίχνατε τον stellar 5 level, ίσα ίσα να κάτσει κάτω από badboy-alokotes. Είναι βέβαια πολύ πιο εύκολο να κατηγορίσεις τη CN για κομπλεξισμό, παρά να παραδεχτείς την ήττα σου.
    Μπορω να παρατηρησω κατι;
    Εριξε χαμμερ η CN ...
    Απλως επιασε η μπλοφα των αητων στο τελος που ειπαν οτι παει η ΥΑΤΑ και δεν εστειλαν αλλο!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Πηνελοπη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να παρατηρησω κατι;
    Εριξε χαμμερ η CN ...
    Απλως επιασε η μπλοφα των αητων στο τελος που ειπαν οτι παει η ΥΑΤΑ και δεν εστειλαν αλλο!
    Γειά σου Πενέλοπε!
    Δυστυχώς δεν είμουν στον πυρήνα που αποφάσιζε τα χτυπήματα. Είμαι σε θέση όμως να ξέρω πως η "μπλόφα" των αετών στήθηκε από την πρώτη φορά που ο STELLAR πάτησε το 100 αλλά δεν έπιασε. Δεν καταλαβαίνω τι σε κάνει να πιστεύεις λοιπόν ότι η CN "πιάστηκε κορόιδο".
    Κακά τα ψέματα, ο πρώτος που άνοιξε το thread είπε μια φράση πολύ εύστοχη:
    Πρωτίστως ευχαριστούμε τον Θεό του Τravian που ονομάζεται Καχυποψία.
    Καχυποψία υπήρχε από παντού, αρκετές φορές και μέσα στη CN.

Να πω εδώ το εξής, χωρίς καμία δόση σαρκασμού, ή δεν ξέρω τι. Η YATA χειρίστηκε αρκετά λάθος το WW race. Δε μιλώ για σφάλματα στη στρατιγική και στα χτυπήματα, λάθη γίνονται πάντα και είναι μέσα στο παιχνίδι. Μιλάω κυρίως για διπλωματικές/πολιτικές κινήσεις. Η παρουσία της στο forum, και η διακύρηξη ότι έχουν hammer να χτυπάνε μέχρι τους ολυμπιακούς του Λονδίνου, έφερε σε συσπείρωση τα αντίπαλα στρατόπεδα. Φάουλ θεωρώ και την κίνηση του Kartalos στο τέλος, να βγει και να πεί ότι "δεν έχουμε άλλα hammer", μάλιστα χωρίς να έχει προηγηθεί δυνατό χτύπημα, ή να έχει εμφανιστεί κάποιος υπερ-στρατός στο άμεσο παρελθόν. Μόνο δυσπιστία και καχυποψία προκάλεσε (δεν ξέρω, ίσως και να ήταν το ύφος του post).

@DPS:
    Η αλήθεια είναι ότι δεν διαβάζω όλα τα post που γίνονται, όχι γιατί είμαι σε διακοπές, ακριβώς το αντίθετο. Θεωρώ την απάντησή σου απαξιωτική οπότε δεν το συνεχίζω.

Προεπιλογή

Γειά σου Πενέλοπε!
    Δυστυχώς δεν είμουν στον πυρήνα που αποφάσιζε τα χτυπήματα. Είμαι σε θέση όμως να ξέρω πως η "μπλόφα" των αετών στήθηκε από την πρώτη φορά που ο STELLAR πάτησε το 100 αλλά δεν έπιασε. Δεν καταλαβαίνω τι σε κάνει να πιστεύεις λοιπόν ότι η CN "πιάστηκε κορόιδο".
    Κακά τα ψέματα, ο πρώτος που άνοιξε το thread είπε μια φράση πολύ εύστοχη:

Καχυποψία υπήρχε από παντού, αρκετές φορές και μέσα στη CN.

Να πω εδώ το εξής, χωρίς καμία δόση σαρκασμού, ή δεν ξέρω τι. Η YATA χειρίστηκε αρκετά λάθος το WW race. Δε μιλώ για σφάλματα στη στρατιγική και στα χτυπήματα, λάθη γίνονται πάντα και είναι μέσα στο παιχνίδι. Μιλάω κυρίως για διπλωματικές/πολιτικές κινήσεις. Η παρουσία της στο forum, και η διακύρηξη ότι έχουν hammer να χτυπάνε μέχρι τους ολυμπιακούς του Λονδίνου, έφερε σε συσπείρωση τα αντίπαλα στρατόπεδα. Φάουλ θεωρώ και την κίνηση του Kartalos στο τέλος, να βγει και να πεί ότι "δεν έχουμε άλλα hammer", μάλιστα χωρίς να έχει προηγηθεί δυνατό χτύπημα, ή να έχει εμφανιστεί κάποιος υπερ-στρατός στο άμεσο παρελθόν. Μόνο δυσπιστία και καχυποψία προκάλεσε (δεν ξέρω, ίσως και να ήταν το ύφος του post).

@DPS:
    Η αλήθεια είναι ότι δεν διαβάζω όλα τα post που γίνονται, όχι γιατί είμαι σε διακοπές, ακριβώς το αντίθετο. Θεωρώ την απάντησή σου απαξιωτική οπότε δεν το συνεχίζω.
    Καλημερα σας
    την πρωτη φορα που το στελλαρ πατησε το 100 ηταν πολυ προσφατο το μηνυμα του Καρταλου στο φόρουμ.
    Καχυποψία ναι υπαρχει εχετε δίκιο. Λογικό δεν ειναι σε ενα παιχνίδι που δεν ξερει "η δεξια σου" αν ειναι ρουφι "η αριστερα σου" (χειρα εννοω και οχι παραταξη)
    Η Υατα εκανε λαθη αν θυμαμαι καλα βγηκε και τα παραδεχτηκε ο αρχηγος της οποτε ...
    Και τελος πολλοι ειναι αυτοι που γραφουν απαξιωτικα ή υβριστικα ή "με υφακι" στο φορουμ ... ειναι ενας τροπος να προκαλεις εντυπωσεις και αυτος.

ΥΓ. Με ποιον εχω την τιμη να συνομιλω;

Προεπιλογή

Θα τα πω για μια τελευταία φορά.
    Όταν ξεκινάς ένα endgame με 160 hammer σίγουρα νιώθεις πολύ δυνατός. Ήταν λοιπόν πρόκληση για μας να δοκιμάσουμε να σας αντιμετωπίσουμε όλους μαζί, σε συνδυασμό μάλιστα με την προηγούμενη εμπειρία που έλεγε ότι μας περισσεύουν hammer . Σίγουρα κάποιες δηλώσεις για την υπεροπλία μας ήταν λανθασμένες και σίγουρα βοήθησαν στην ένωση εναντίον μας. Από εκεί και πέρα κάποια λάθη σε τακτικό επίπεδο (Τσίπος, WW σε γαλάτες) μας στοίχισαν πολύ περισσότερο από ότι μπορούσαμε να αντέξουμε. Όταν λοιπόν είδαμε ότι δεν μπορούσαμε να τελειώσουμε τον server με αυτά που μας απέμεναν έπρεπε να σας πετάξουμε το γάντι όπως και έγινε. Η εκτίμηση και σύμφωνα με τις πληροφορίες και τους υπολογισμούς, η δίκια μου, ήταν 6 hammer για τους αετούς και 5 για τους CN, σύνολο 11. Ο Καυτός υπολογίζοντας τα hammer που δαπανήσαμε στα stellar, περίπου 80, τα οποία αποταμίευαν και οι cn, εκτός από αετούς και με την αναλογία των παιχτών σε αριθμό και ποιότητα υπολόγιζε ότι υπήρχαν συνολικά 25 απέναντι (όπως βλέπεται μέχρι και την τελευταία στιγμή σας βλέπαμε συνολικά απέναντι και όχι τον έναν η τον άλλον ξεχωριστά). Τελικά ο Χρήστος ήταν πιο κοντά, αλλά καλώς ή κακώς η τελικές αποφάσεις ήταν δικές μου. Σύμφωνα με τον σχεδιασμό λοιπόν θα ήταν τεράστιο λάθος να ρίχναμε hammer αν δεν έπεφταν τουλάχιστον τα hammer που είχα υπολογίσει εγώ γιατί τότε θα είχαμε σίγουρη ήττα μια και αυτό θα σας ξανά ένωνε εναντίον μας. Δεύτερη περίπτωση να πέσουν hammer ήταν να βγει το stellar εκτός παιχνιδιού, μια που τους cn τους είχαμε μόνους και ελπίζοντας ότι δεν θα μπλεκόταν οι αετοί βλέποντας ότι τους έβγαλαν εκτός οι cn. Και στις 2 παραπάνω περιπτώσεις χρειαζόμασταν ένα καλό WW γιατί είχαμε μόνο μια ευκαιρία από την στιγμή που θα αποκτούσαμε πλεονέκτημα, μια και τα hammer μας δεν έφταναν για δεύτερη προσπάθεια για αυτό και βάλαμε 20Μ στο kosmaria. Ξέραμε ότι είχαμε λίγες πιθανότητες άλλα δεν είχαμε και πολλές επιλογές. Από εκεί και πέρα η μόνη μπλόφα την όποια επέβαλε η κατάσταση, στο μήνυμα μου, ήταν ότι τελείωσαν τα hammer μας, όλα τα άλλα ίσχυαν έτσι όπως ακριβώς δοθήκαν. Προτιμούσαμε για νικητές τους αετούς έστω και αν χρειαζόταν να χρησιμοποιήσουμε τα hammer μας υπέρ τους. Κάποιοι YATAδες είπαν γιατί δεν κάναμε την κίνηση με το μήνυμα νωρίτερα, προκειμένου να γλιτώσουμε περισσότερα hammer, για 2 λόγους:
    1. Γιατί υπήρχαν acc τα οποία ήξεραν οι αντίπαλοι ότι είχαν hammer.
    2. Γιατί πολλοί βλέποντας το μήνυμα θα έδιωχναν τα hammer τους χωρίς εντολή, κάτι που συνέβη και τώρα αλλά σε πολύ μικρότερη κλίμακα μια και οι παίχτες ήταν λιγότεροι και επομένως ήταν ευκολότερο να ελεγχθούν.
    Τελικά συμπεράσματα:
    1. Καλύτερα που ενωθήκατε εναντίον μας γιατί αλλιώς ο server δεν θα είχε κανένα ενδιαφέρον.
    2. Αν και ενωθήκατε εναντίον μας τελικά η νίκη κρίθηκε στα σημεία
    α. Το Χ5
    β. Τα τακτικά λάθη
    ---------------------
    kartalos/George
    Chief of YATA™

Προεπιλογή

1. Καλύτερα που ενωθήκατε εναντίον μας γιατί αλλιώς ο server δεν θα είχε κανένα ενδιαφέρον.
    α. Το Χ5
    β. Τα τακτικά λάθη[/QUOTE]

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Caucasian Dog Εμφάνιση μηνυμάτων
    α. Το Χ5
    β. Τα τακτικά λάθη

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια[/QUOTE]

Μάθε πρώτα το QUOTE και μετά θα πούμε και άλλες παροιμίες
    ---------------------
    kartalos/George
    Chief of YATA™

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kartalos/George Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

Μάθε πρώτα το QUOTE και μετά θα πούμε και άλλες παροιμίες
    Μην Γινεσαι Στριμενος .... δεν αξιζει τον κοπο!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Πηνελοπη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην Γινεσαι Στριμενος .... δεν αξιζει τον κοπο!
    Bρε άσε να έχουμε και λίγη ένταση γιατι τα πραγματα είναι πολύ ψόφια εδώ μεσα...
    ~GR-Rav~
    GR - The Ravens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Patman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bρε άσε να έχουμε και λίγη ένταση γιατι τα πραγματα είναι πολύ ψόφια εδώ μεσα...
    Απλως επεσημανα οτι δεν αξιζει τον κοπο...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. O server τελείωσε - απολογισμός
    By zouli84 in forum Αρχείο Server 4 (3)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-12, 19:17
  2. Πολύτιμα - Απολογισμός
    By Skorp_Monk in forum Αρχείο Server 5 (2)
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-11, 02:15
  3. Μικρός απολογισμός - SP
    By Komios in forum Αρχείο Speed 6
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-11, 23:28
  4. Saints: Η πορεία ... λίγο πριν από το τέλος
    By basilis112a in forum Αρχείο Server 2 (2)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-10, 14:13

Δικαιώματα - Επιλογές