Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: Λίγο πριν τα WW!!

Το avatar του χρήστη logims
    Περιοχή
    online : s3 classic

Προεπιλογή Λίγο πριν τα WW!!

φτάσαμε και εμείς του 3 στο end game του παιχνιδιού..
    για πείτε λοιπόν.. πως βλέπετε το server και ποιον θεωρείτε φαβορί ?

δικη μου γνώμη είναι ότι οι Angels έχουν ένα μικρό καλο προβάδισμα!!
    για να βλέπω γνώμες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη logims : 16-06-10 στις 03:11
    -----------Ubi concordia, ibi victoria-----------
    | NightStand NS| ELIT | Badboys |

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο logims Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτάσαμε και εμείς του 3 στο end game του παιχνιδιού..
    για πείτε λοιπόν.. πως βλέπετε το server και ποιον θεωρείτε φαβορί ?

δικη μου γνώμη είναι ότι οι Angels έχουν ένα μικρό καλο προβάδισμα!!
    για να βλέπω γνώμες
    Μια τελευταία απέλπιδα προσπάθεια να σπείρουν οι Ευγενείς μας αντίπαλοι διχονοια στο συνασπισμό μας.
    Μα καλά γιαυτό χρησιμοποιείτε το forum???
    η μήπως είστε νέος στο παιχνίδι και δεν γνωρίζετε ότι όλες οι συμμαχίες που ανήκουν σε ένα συνασπισμό όπως αυτον της "Ε" παίζουν για την ομάδα που έχουν κάνει από την αρχή του παιχνιδιού?(όπως φυσικά συμβαίνει σε οποιοδήποτε συνασπισμό?) Και φυσικά τα αδέλφια μας της Ε~Angels μαζί με 1-2 ακόμα συμμαχίες θα έχουν πολύ καλές πιθανότητες σε σχέση με τους αντιπαλους τους. Εγώ θέλω να δω πως θα πειστούν άτομα που "σφάζονται" σε όλο το server να υποστηρίξουν το ίδιο θαύμα άμεσα ή έμεσα.
    Αυτό και αν είναι κολοτούμπα ολκής. Αλλά ξέχασα , η διπλωματία παίζει καθοριστικό ρόλο στο αντίπαλο στρατόπεδο της συμμαχίας NS - EPLKT - TEMPLARS - KRHTH .
    Υπάρχει ένα ρητό Κυρίες και Κύριοι που λέει : Εκεί που..... φτύνουμε δεν γλύφουμε
    Αξιοπρέπια παρακαλώ .It's just a game!!!!!!!

Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα

Το avatar του χρήστη logims
    Περιοχή
    online : s3 classic

Προεπιλογή

μα καλά .. ποσο κακοπροαίρετος μπορεί να είσαι?
    εγώ απλά τι γνώμη μου είπα.. βλέποντας τα στοιχεια του server..
    επίσης ένα ρητό λέει.. οποιος έχει τι μύγα μυγιάζεται..
    απορώ τόσο καιρό που σε ψάχναν στο thread (6*μήνες..)
    δεν εμφανιζόσουν... και τώρα που απλά είπα τι γνώμη μου σαν παίχτης .. έβγαλες 1002 πράγματα από το μυαλό σου..
    tespa..
    παρακαλώ να παραμείνετε στο θέμα του topic..
    πως βλέπετε το server και ποιος πιστεύετε θα κερδίσει..
    μα τόσο δύσκολο είναι?

p.s
    δεν χρειάζεται να σας σπείρουμε τίποτα.. όπως σου είπα είσαι αρκετά στενόμυαλος.. στο forum γράφουμε όλα τα παιδιά αντίπαλοι και σύμμαχοι σε πολύ καλο ύφος και χωρίς να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι κακό..
    μην χαλάς το κλίμα.. είσαι και αρχηγός-αντιπρόσωπος η όπως αλλιώς θες.. τον E...
    -----------Ubi concordia, ibi victoria-----------
    | NightStand NS| ELIT | Badboys |

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο logims Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα καλά .. ποσο κακοπροαίρετος μπορεί να είσαι?
    εγώ απλά τι γνώμη μου είπα.. βλέποντας τα στοιχεια του server..
    επίσης ένα ρητό λέει.. οποιος έχει τι μύγα μυγιάζεται..
    απορώ τόσο καιρό που σε ψάχναν στο thread (6*μήνες..)
    δεν εμφανιζόσουν... και τώρα που απλά είπα τι γνώμη μου σαν παίχτης .. έβγαλες 1002 πράγματα από το μυαλό σου..
    tespa..
    παρακαλώ να παραμείνετε στο θέμα του topic..
    πως βλέπετε το server και ποιος πιστεύετε θα κερδίσει..
    μα τόσο δύσκολο είναι?

p.s
    δεν χρειάζεται να σας σπείρουμε τίποτα.. όπως σου είπα είσαι αρκετά στενόμυαλος.. στο forum γράφουμε όλα τα παιδιά αντίπαλοι και σύμμαχοι σε πολύ καλο ύφος και χωρίς να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι κακό..
    μην χαλάς το κλίμα.. είσαι και αρχηγός-αντιπρόσωπος η όπως αλλιώς θες.. τον E...

Kαταρχήν δεν είμαι εκπρόσπωπος της Ε επειδή τυνχάνει να λέω την άποψή μου σχετικά.
    Κατα δεύτερον ο "κακή προαίρεση μου " δεν είνια τυχαία όπως σου εξήγησα και στο πρώτο μισό του μυνήματός μου.
    Και κατα τρίτον είπα την άποψή μου για το θαύμα στο 100 αλλά μάλλον δεν θέλησες να την προσέξεις.
    Τέταρτον, θα τελειώσει ο server και ακόμα μύγες θα ψαχνεις Κε συμπαίκτα!!
    Δυστιχώς για σένα δεν υπάρχουν μύγες . Όσες μύγες υπήρχαν εμφανίστηκαν κατα τη διάρκεια...ζζζζζζζζζ....... (χάρην αστεϊσμού)

Υ.Γ. 1Κάποια μέρη του μυνήματός μου δεν σχολιαστηκαν (μάλλον παρακάμφθηκαν .....εσκεμενα )
    Σχετικα με την αδόκιμη πολιτική να μπουν υπο μία σκέπη αυτή των NS συμμαχίες που είχαν έντονες διαμάχες σε όλη την πορεία του server. Αραγε ποιος είναι ο στόχος? Να μην το πάρει η Ε το server ή να τον πάρει κάποια αντίπαλη συμμαχία γιατί αν ισχύει το δεύτερο που θα χειροκροτήσω σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να καταλάβω πως θα τελεσφορίσουν κάποιες συμμαχίες και πώς θα βοηθηθεί το ανάλογο θαύμα. Αν το δω και αυτό .....τοτε όντως θα έχω δει πολλά σε αυτό το server

Υ.Γ. 2 "απορώ τόσο καιρό που σε ψάχναν στο thread (6*μήνες..)" Παρακαλώ? το account μου και στο παιχνιδι και στο forum είναι αρκετά active ώστε να με βρει αυτός που με ψάχνει . Ας αφήσει ένα μύνημα σε τελική ανάλυση και θα τον βρω εγώ Δεν είδα όμως κάτι πουθενά!Ισως να φταίει και η ζέστη ¨.... Μηπως μου διέφυγε κάτι? Είμαι εδώ να επανροθώσω
    Kαλοκαιράκι είναι Ας μην μείνουμε σε γκρίνιες

Πάμε γερά να τελειώσουμε το server και οποιος τον παρει μωρε...... Σκάμε από τη ζέστη.Δεν θα σκάσουμε και γιαυτό.
    Θέλω άδεια!!!!!!!!!!! Και βουτιές στη θάλασσα!!!!!!!!!!!!!! αααα!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη D.M. : 16-06-10 στις 04:34

Προεπιλογή

Κατα τη γνωμη μου το παιχνιδι θα γινει γυρω απο τη διπλωματια.Θα παραμεινει η Ε ενωμενη ωστε να σηκωσουν ολοι μαζι ενα θαυμα?Θα υπαρξει συννενοηση μεταξυ των υπολοιπων ωστε να γινει μια ενιαια προσπαθεια?Οταν θα εχουμε απαντηση σε αυτα τοτε μονο νομιζω θα μπορουμε να βγαλουμε και τα απαραιτητα συμπερασματα...

Γνωμη μου παντως οτι δεν θα διαρκεσει πολυ τo end-game...Ανεξαρτητα του τελικου νικητη

Προεπιλογή

End Game λοιπόν Logism Ε?
    Όλα θα κριθούν από τους στρατούς που υπάρχουν και ποιος θα κινηθεί πιο γρήγορα,
    αν θυμάμαι καλά τις τελευταίες μέρες κάποιοι έχασαν αρκετούς στρατούς σε πολύ κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού κάποιοι άλλοι έχουν ακόμα στρατούς από την πλευρά των Ε αλλά τον έκαναν αφού πήγαν στα κατσάβραχα και έπαιζαν sim sity(έτσι δεν το λένε αυτό το παιχνιδάκι?). Στο κέντρο λίγοι έμειναν και πάλεψαν και άλλοι τα κατάφεραν και άλλοι όχι. Όπως και να έχει ένα παιχνίδι είναι ΑΛΛΑ είναι παιχνίδι διπλωματίας μην το ξεχνάτε αυτό, γι αυτό δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Υπάρχουν πολλοί καλοί αντίπαλοι κυρίως στους Ε_mafia και καλά παιδιά απ' όσα γνωρίζω και ακούω και γενικότερα απ΄όλες τις συμμαχίες. Τώρα ο D.M πως την είδε (δεν ξέρω και ποιος είναι ) δεν μπορώ να καταλάβω.
    Καλά μπάνια σε όλους.
    Φυσικά και τον server θα τον πάρουν οι NS γιατί έχουν όλα αυτά που χρειάζονται για να τον πάρουμε,
    αρκεί να μην είμαστε όλοι στις παραλίες...

Προεπιλογή

χαχαχαχα κοκλεος ... ξεχάσαμε να αναφέρουμε και την πολύ καλή σχέση μας με τους ΜΗ, τους Admin, το Support και τον καφετζή της Travian Games Co!! Κάτι το οποίο σαφώς μας διασφαλίζει την νίκη.
    (ε DM? )

Το καλά παιδιά δεν έχει να κάνει με την πορεία του endgame. Ο DM είναι ο αρχηγός των E-mafia Κώστα.

Πολλές φορές τσιγκλάει επίτηδες και μέσα από τις ελάχιστες πληροφορίες που μπορεί να έχει. Φυσικά και προσπαθεί να δημιουργήσει αίσθημα "τύψεων" σε κάποιους που πορεύονται με ξεχωριστό τρόπο από ότι αυτός, αλλά δεν είναι σε θέση να γνωρίζει και ακριβώς ποιά είναι η πραγματική σχέση και το υπόστρωμα τόσο καιρό Στο κάτω κάτω ? Το ίδιο θα έκανα κι εγώ στην θέση του, με όλη την πονηριά που θα έπρεπε να διαθέσω για να δημιουργήσω πρόβλημα στους αντιπάλους

Επι της ουσίας τώρα.

Οι Ε έχουν πληθυσμιακό πλεονέκτημα. Ο σέρβερ μοιάζει να έχει κριθεί αν βάλεις κάτω και υπολογίσεις την υπερδύναμη αυτή που στήνετε επί τόσους μήνες!! Αν τελικά δεν τον πάρουν οι Ε τον σέρβερ, θα είναι ένα τεράστιο κατόρθωμα για εμάς τους υπόλοιπους. Και αυτό ναι ... είναι μια πρόκληση πάρα πολύ καλή!!

Να φοβάστε τις προκλήσεις σε άτομα σαν εμάς όλους, που αντέξαμε έναν κλάσικ σέρβερ μέχρι τέλους!(χωρίς να προτιμήσουμε την ευκολία του να γίνουμε κι εμείς ...μια ακόμα Ε)
    Don't try to fix me ... I am not broken

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο inferno77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα τη γνωμη μου το παιχνιδι θα γινει γυρω απο τη διπλωματια.Θα παραμεινει η Ε ενωμενη ωστε να σηκωσουν ολοι μαζι ενα θαυμα?Θα υπαρξει συννενοηση μεταξυ των υπολοιπων ωστε να γινει μια ενιαια προσπαθεια?Οταν θα εχουμε απαντηση σε αυτα τοτε μονο νομιζω θα μπορουμε να βγαλουμε και τα απαραιτητα συμπερασματα...

Γνωμη μου παντως οτι δεν θα διαρκεσει πολυ τo end-game...Ανεξαρτητα του τελικου νικητη
    Συμφωνώ σε όλα μαζί σου

Προεπιλογή

Αγαπητή Ania

σχετικά με το....

"Το καλά παιδιά δεν έχει να κάνει με την πορεία του endgame. Ο DM είναι ο αρχηγός των E-mafia Κώστα. "

ΨΕΜΑ!!!!!! Αρχηγός των E-MAFIA αυτής της ...απεχθούς συμμαχίας είναι ο Iapetoss3 τύπεις και ουσία.

Επίσης......

""Πολλές φορές τσιγκλάει επίτηδες και μέσα από τις ελάχιστες πληροφορίες που μπορεί να έχει. Φυσικά και προσπαθεί να δημιουργήσει αίσθημα "τύψεων" σε κάποιους που πορεύονται με ξεχωριστό τρόπο από ότι αυτός, αλλά δεν είναι σε θέση να γνωρίζει και ακριβώς ποιά είναι η πραγματική σχέση και το υπόστρωμα τόσο καιρό ''

Αυτό ειλικρινά δεν το κάνω. (τσιγγλάω??)
    Άμεσα μιλάω παιδιά και για όσους πιθανον να μην κατάλαβαν επειδή ίσως κάποια παιδιά να μην γνωρίζουν εδω μέσα και κάποια αλλα παιδιά κάνουν ότι δεν γνωρίζουν μιλάω για τις σχέσεις EPLKT και Templars που χτυπιόντουσαν σε όλο το παιχνίδι .τώρα μπορούν απλά να υποστηρίξουν το ίδιο γι την νίκη θαύμα?
    όπως επίσης και για όσα ειπώθηκαν και έγιναν ενθεν και ενθεν μεταξύ ΝS(διοίκησης) και Άγγελου(Black Angel) Που πρόσφατα έκανε μια πολύ καλή στρατηγική κίνηση δημιουργόντας τη ΝΕΑ ΚΡΗΤΗ.
    Απλά είπαμε παιδιά . Η συμμαχία-Συνασπισμός των Ε ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΘΗΚΕ από την αρχή του game για να αποφευχθούν αυτά που συμβαίνουν τώρα στην αντίπαλη πλευρά , όσο "άχαρο" αλλά και δύσκολο να ήταν για όσους εργάστηκαν και εργάζονται για το κοινό καλό όλων αυτων των συμμαχιων που ανήκουν στην Ε.

" Το ίδιο θα έκανα κι εγώ στην θέση του, με όλη την πονηριά που θα έπρεπε να διαθέσω για να δημιουργήσω πρόβλημα στους αντιπάλους "

Δεν έχω τέτοιο σκοπό dear Ania. Η αλήθεια είναι αυτή που πιθανόν να δημιουργήσει προβλημα στους "αντιπάλους" όχι κάποιο άτομο. Τα δεδομένα υπάρχουν και είναι γνωστά σε όσους ασχολήθηκαν με Διπλωματία στον S3. δεν είναι στη φαντασία κάποιου όπως θέλουν κάποιοι να τα παρουσιάσουν.

"Επι της ουσίας τώρα.

Οι Ε έχουν πληθυσμιακό πλεονέκτημα. "

Συμφωνώ. Βέβαια για να φτάσουμε σε αυτό το επίπεδο ξεπεράστηκαν από όσο γνωρίζω πολλές δυσκολίες σχετικά με farming , Ανάπτυξη , μεμόνομένα περιστατικά σε καθημερινή όμως βάση που έψαχναν πυροσβέστες.... Γενικά για να δημιουργήσεις μια κατάσταση σαν αυτή της Ε σίγουρα δεν ήταν όλα ρόδινα εξ αρχης οπότε αξίζει να απολάβουν κάποιοι και μαζί όσοι συμμετέχουν στην Ε ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΤΗΣ αυτό για το οποίο "δούλεξαν" 10 μήνες τώρα.

"Ο σέρβερ μοιάζει να έχει κριθεί αν βάλεις κάτω και υπολογίσεις την υπερδύναμη αυτή που στήνετε επί τόσους μήνες!! Αν τελικά δεν τον πάρουν οι Ε τον σέρβερ, θα είναι ένα τεράστιο κατόρθωμα για εμάς τους υπόλοιπους. Και αυτό ναι ... είναι μια πρόκληση πάρα πολύ καλή!! "

Κρίθηκε ο server?????? Ρε παιδιά δεν είναι έτσι τα πράγματα. Δεν έχουμε δει που θα βγουν τα θαύματα
    Πολύ σημαντικό για την εκβαση ενος server όπως βεβαίως-βεβαίως ποσα σχέδια θα παρθούν από το κάθε στρατόπεδο επίσης πολύ σημαντικό
    Μην ξεχνάμε ότι η Ε είναι πράγματι ένας μεγάλος Συνασπισμός-Συμμαχία-Παρέα Αλλά η διπλωματία
    της αντίπαλης πλευράς κάνει καλή δουλειά αφού κατάφερε να "Ενώσει" εν μια νυκτή όλον τον υπόλοιπο server εναντίον της Ε και των συμμάχων .
    Από τη μια πλευρά έχουμε την Ε και τους συμμάχους της που θαπαίξουν να σηκώσουν το θαύμα τους
    και από την άλλη όλον τον υπόλοιπο server όπως δείχνουν τα πράγματα που θα σηκώσουν το δικό τους
    Σε μια τέτοια διαμορφωμένη κατάσταση δεν υπάρχει φαβορί .
    Καλή επιτυχία και στους δύο

Ας κερδίσει ο καλύτερος!!! και γρήγορα να πάμε για κανένα μπανάκι.

" Να φοβάστε τις προκλήσεις σε άτομα σαν εμάς όλους, που αντέξαμε έναν κλάσικ σέρβερ μέχρι τέλους!"

Προκλήσεις??? Μα όποιος στήνεται στο Κέντρο να παίξει ένα παιχνίδι Travian χωρίς να αποικήσει φυσικά
    και αντέχει τις προκλήσεις κάτι το οποίο έχει γίνει και από τις δύο πλευρές .

"(χωρίς να προτιμήσουμε την ευκολία του να γίνουμε κι εμείς ...μια ακόμα Ε)"

Μα μόλις το κάνατε!!!!!! Ενώθηκε όλος ο υπόλοιπος server εναντίον της Ε , υπό αντίξοες ...μεταξύ των συμμάχων σχέσεις (λογικό αφού η ένωση έγινε στο τέλος του παιχνιδιού και ενδιάμεσα υπήρξαν αντιπαλότητες - αυτό το οποίο εμείς ως Ε αποφύγαμε και έχουμε ήσυχη τη συνείδησή μας χάσουμε κερδίσουμε ότι παίξαμε με αυτούς που είμασταν εξαρχής και κρατήσαμε τις καλές παρείστικες σχέσεις που είχαμε από την αρχη του παιχνιδιού

Οπως και να επέλεξε να παίξει ο καθένας το παιχνίδι του βάσει της εμπειρίας του και των γνώσεών του
    ένα είνια σίγουρο ....όσοι μείναμε να παίξουμε μέχρι τέλους το παιχνίδι εν μέσω καλοκαιριού αξίζουμε ... ή συγχαρητήρια ή το παράσημο της ανοιχτής παλάμης....
    όπως το δει κανείς .....

Κυριε Ixidaki!!!!! Βγάλτε τα σχέδια μαζί με τα χωριά!!!!!!!!
    Μας ταράξατε χωρίς οάσεις και 12άρια χωράφια στις πρωτεύουσες!!!!!!

Προεπιλογή

Αγαπητέ μου Δημήτρη .. απλα θα σου ξανατονίσω οτι δεν τα γνωρίζεις όλα! Αρα μιλάς με γνώμονα τις διπλωματικές πληροφορίες που μπορείς να έχεις από την θέση που είσαι. Τουλάχιστον παραδέξου οτι δεν μπορεί να τα γνωρίζεις όλα. Κι εμείς με τους τεμπλαρς χτυπιόμασταν στο παρελθόν. Αυτό δεν σημαίνει οτι είχαμε ΑΝΤΙΠΑΛΛΟΤΗΤΑ που τόσες φορές εκφράζεις!

Και σαφώς αυτό το "ενώνει εν μια νυκτή" που λες είναι εντελώς άκυρο στην πραγματικότητα.

Θα συμφωνήσω όμως απόλυτα για τα εύσημα και τα παράσημα!! χαχαχαχαχα

Κάντε κάτι να τελειώσουμε γρήγορα γιατί στο τέλος ο ιξιδάκης θα μείνει μόνο να κρατάει τα WW μας!!!
    Don't try to fix me ... I am not broken

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-13, 21:03
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-13, 21:06
  3. Saints: Η πορεία ... λίγο πριν από το τέλος
    By basilis112a in forum Αρχείο Server 2 (2)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-10, 15:13
  4. Λίγο πριν τα πολύτιμα
    By flogovolos in forum Αρχείο Server 5 (1)
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-10, 23:12
  5. Λίγο άσχετη αλλα ερώτηση
    By Αγγελουδάκι in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 22:44

Δικαιώματα - Επιλογές