Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 62

Θέμα: ? WW

Προεπιλογή

καλησπέρα / καλημέρα και από μένα

θα συμφωνήσω απόλυτα με το post του ρένου , άπειροι είμαστε και ουδέποτε το παίξαμε έμπειροι και γνωστες τον πάντων, άποψης είχαμε όπως όλος ο κόσμος και δεν μπορεί να μας το στέρηση κανεις αυτό.

όπως ουδέποτε ζητήσαμε ούτε εγώ ούτε οικεία αρχηγία σε συνασπισμό ούτε καν στην συμμαχία που ήμασταν εκπρόσωποι ήμασταν και έτσι παραμείναμε έως το τέλος.

και αν είχαμε κάποιες θέσεις στο επιτελείο στο συνασπισμό ήταν μονο και μονο όπως είπε ο ρένος κανένας από τους έμπειρους δεν ήθελε να αναλάβει τα ηνία οποτε κάποιος έπρεπε να μπει μπροστά , και είμαστε περήφανοι γιατί κάναμε την προσπάθεια μας και όπως είπε ο σικελός 2 μήνες διέρκησαν τα θαύματα γιατί άραγε.

και επίσης εμείς δεν κάναμε κωλοτούμπες τις άποψης μας κατά το συμφέρον νίκης κάθε φορα.

όλοι είχανε μερίδιο ευθύνης από την διάλυση matrix - avatar δεν έχει καμια σημασία αν κάποιος είχε λίγο η πολύ όλοι βάλανε το χεράκι τους.

τουλάχιστον ας κρατήσουμε μια αξιοπρέπεια και να αποχαιρετιστούμε σαν πολιτισμένη άνθρωποι και όχι με ξεκατίνιασμα μεγάλα παιδιά είστε ας σοβαρευτούμε λιγάκι επιτέλους.

p.s. jigsaw σαφώς σε ένα συνασπισμό μερίδιο στην νίκη έχουν όλοι όπως και στην ήττα συγχαρητήρια για την νίκη σας.

p.s.2 Με την σειρά μας να ευχαριστήσουμε και εμείς την συμμαχία AOW S1 ήταν άψογοι απέναντι μας και γενικά σε όλες τις συμμαχίες του συνασπισμού απλά ένα bravo στα παιδιά ήταν κύριοι.

καλή συνεχεια σε όλους και καλο καλοκαίρι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xfman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα σημείο θα σταθώ:
    Η νίκη όταν έρθει δεν θα είναι μιας συμμαχίας του συνασπισμού, αλλά του συνασπισμού. Καμία συμμαχία του συνασπισμού δεν θα ήταν στη θέση που είναι τώρα χωρίς τους υπόλοιπους.

Και μπορώ να δώσω τουλάχιστον 4 πρόχειρα επιχειρήματα γι'αυτή την τοποθέτηση:
    - Αν τα υπόλοιπα μέλη του συνασπισμού δεν ήταν σύμμαχοι των SAINTS, θα ήταν ίδια η έκβαση;
    - Αν δεν υπήρχαν οι στρατοί των XAOSElit για να πάρουν το x3 της ania, τι αποτέλεσμα θα είχαν οι επιθέσεις;
    - Αν δεν υπήρχαν οι 3 rammers των XAOS εχθές θα ήταν ίδιο το αποτέλεσμα;
    - Αν δεν υπήρχε το θάυμα του ΑΛΛΟΣ που πρωτοστατούσε σε αμυντική δύναμη επί μήνες, θα ήταν ίδιο το αποτέλεσμα;

Είναι σαν να λέτε ότι οι ZGST δεν συνέβαλαν στον συνασπισμό σας.

Παρ'όλα αυτά σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

jigsaw
    Καλησπέρα jigsaw,

Το αποτελεσμα θα ηταν το ιδιο, απλα θα ερχοταν πιο δυσκολα για εσας.
    Σίγουρα καθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και σίγουρα κάπου βοήθησε και ο στρατός τως χαος.

Αλλά για να αντιληφθεις το νόημα της ερώτησής μου, την παραφράζω:

To αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο, χωρίς την δική σου διοίκηση και των συνεργατών σου?

Σίγουρα όχι, γιατί ο σχεδιασμός σας ξεκίνησε από την αρχή του σέρβερ. Και παρ όλο που χάσατε ένα σημαντικό κομμάτι με την αποχώρηση της s1, πάλι περίπατο κάνατε. Τόσο καλά είχατε οργανωθεί.

Εμείς από την άλλη, σαν νέοι παικτες στην συντριπτική πλειοψηφια μας, ψάχναμε να βρούμε τις συνεργασίες μας και τις συμμαχίες στις οποίες θα μπούμε σαν νεοι παίκτες.

Αυτοί που ανέλαβαν την αρχική διοίκηση της ΜΑΤΡΙΞ, την έκαναν με ελαφρά. Έτσι, νεόι και άπειροι παίκτες, προσπαθήσαμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούσαμε για το κοινό καλο, προσπαθόντας να συνδυασουμε την κοινή λογική, αλλά και ότι "έπιανε το αυτί μας" απο παλαιότερους παίκτες. Πέσαμε σε παγίδες λόγω αυτής της απειρίας μας, πραγμα απολύτως λογικό.
    Με αυτά τα δεδομένα, πιστεύω ότι αποτελέσαμε έναν αξιο αντίπαλο στον σέρβερ αυτον.

Είμαι σίγουρος ότι με μια ελαφρώς χειρότερη διοίκηση από την δική σας, αν μη τι άλλο θα είχαμε ντέρμπυ.

Οι αναφορές μου στην χαος δεν εχουν σκοπό να μειώσουν την δύναμή της. Αυτό που με ενοχλεί είναι να γράφονται ψευδή στοιχεία απο παίκτες της εν λόγω συμμαχίας προς εμάς. Και αυτό είναι κάτι το οποίο μειώνει τον συνασπισμό σας, δεν το χρειάζεστε. Εσείς σαν ΣΑΙΝΤΣ δεν το κάνατε αυτό ποτέ, τουλάχιστον δεν έπεσε στην αντίληψή μου κατι τέτοιο.

Και επειδή όλο αυτό το σκηνικό που γίνεται εδώ το θεωρώ κατινίστικο, δεν θα υπάρξει ανταπάντηση από μέρους μου πάνω σε αυτό το θέμα.

Και πάλι συγχαρητήρια και άντε για κανα μπανάκι όλοι μας, να δούμε και κανα 200άρι+ ευρώ στην τσέπη μας. Τουλάχιστον για λίγο, μέχρι τον επόμενο σέρβερ, χαχαχα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renosteogr Εμφάνιση μηνυμάτων
    .........
    Αυτοί που ανέλαβαν την αρχική διοίκηση της ΜΑΤΡΙΞ, την έκαναν με ελαφρά. Έτσι, νεόι και άπειροι παίκτες, προσπαθήσαμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούσαμε για το κοινό καλο, προσπαθόντας να συνδυασουμε την κοινή λογική, αλλά και ότι "έπιανε το αυτί μας" απο παλαιότερους παίκτες. Πέσαμε σε παγίδες λόγω αυτής της απειρίας μας, πραγμα απολύτως λογικό.......
    Εαν ειναι ετσι τα πραγματα γιατι δε παραιτηθηκατε ωστε να αναλαβουν πιο εμπειροι παικτες?Δεν υπήρχε ουτε ενας πρόθυμος?
    Master Devil of Seduction

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mds Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν ειναι ετσι τα πραγματα γιατι δε παραιτηθηκατε ωστε να αναλαβουν πιο εμπειροι παικτες?Δεν υπήρχε ουτε ενας πρόθυμος?
    αφου την απαντηση την ποσταρεις παλι, τι ρωτας?

Προεπιλογή

αχαχαχααχα

Προεπιλογή

Κατ' αρχάς ντροπή να μην ευχαριστήσουμε όλες τις συμμαχίες που έλαβαν μέρος στα WW, και ας μην είχαν WW στην κατοχή τους. Π.Χ η OPUS DEI, βοήθησαν πολύ στην εξέλιξη του Server.
    Με τους επιθετικούς τους στρατούς, με τα αμυνικά που έστελναν στα WW και τα σιτάρια που έστελναν καθημερινά.
    Προφανώς θα υπάρχουν και στους άλλους συνασπισμούς παρόμιες καταστάσεις...

Κατα δεύτερον Πρέπει να πούμε σε όλα τα μέλη των συμμαχιών ένα ευχαριστώ και ένα μπράβο, ασχέτως αν κέρδισαν ή όχι, γιατί χωρίς αυτούς δεν θα υπήρχαν άμυνες στα Θαύματα, αλλα και ούτε κανένας αρχιγός συμμαχίας, ή WW Keeper, θα μπορούσε να συντηρήσει τις άμυνες μόνος του.

Μπράβο στα παιδιά που έκαναν τα Rammer-Hammer, αφού ξόδεψαν πολλά χρήματα σε gold, ώστε να μπορέσουν να φτιάξουν αυτό το στρατό, αλλα και να τον συντηρήσουν κιόλας....

Μπράβο σε όλους. Είναι ένα παιχνίδι...Επειδή κέρδισε κάποιος Συνασπισμός, δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι όλοι είναι για πέταμα...
    Μπορούν να δούν τα λάθη τους και του χρόνου, να έχουν καλύτερη πορεία στο WW RACE.

Αυτά για τώρα, αν μου έρθουν κι άλλα θα συμπληρώσω...

Smile

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ' αρχάς ντροπή να μην ευχαριστήσουμε όλες τις συμμαχίες που έλαβαν μέρος στα WW, και ας μην είχαν WW στην κατοχή τους. Π.Χ η OPUS DEI, βοήθησαν πολύ στην εξέλιξη του Server.
    Με τους επιθετικούς τους στρατούς, με τα αμυνικά που έστελναν στα WW και τα σιτάρια που έστελναν καθημερινά.
    Προφανώς θα υπάρχουν και στους άλλους συνασπισμούς παρόμιες καταστάσεις...

Κατα δεύτερον Πρέπει να πούμε σε όλα τα μέλη των συμμαχιών ένα ευχαριστώ και ένα μπράβο, ασχέτως αν κέρδισαν ή όχι, γιατί χωρίς αυτούς δεν θα υπήρχαν άμυνες στα Θαύματα, αλλα και ούτε κανένας αρχιγός συμμαχίας, ή WW Keeper, θα μπορούσε να συντηρήσει τις άμυνες μόνος του.

Μπράβο στα παιδιά που έκαναν τα Rammer-Hammer, αφού ξόδεψαν πολλά χρήματα σε gold, ώστε να μπορέσουν να φτιάξουν αυτό το στρατό, αλλα και να τον συντηρήσουν κιόλας....

Μπράβο σε όλους. Είναι ένα παιχνίδι...Επειδή κέρδισε κάποιος Συνασπισμός, δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι όλοι είναι για πέταμα...
    Μπορούν να δούν τα λάθη τους και του χρόνου, να έχουν καλύτερη πορεία στο WW RACE.

Αυτά για τώρα, αν μου έρθουν κι άλλα θα συμπληρώσω...
    με συγκινησες
    ΑΘΛΙΟΣ

Smile

ykoia μην το παρεις προσωπικα,
    η σταση σου σε ολη τη γνωριμια μας μεσα απο το παιχνιδι ηταν για μενα μια καλη εμπειρια!
    ΑΘΛΙΟΣ

Προεπιλογή Η δικη μου οπτικη

Δυστιχως δεν ειναι πληρης αλλα θα γραψω οτι ξερω
    Φτιαξαμε τους ΧΑΟΣ μια παρεα απο τους Βορειους του προηγουμενου σερβερ με σκοπο οχι τη νικη αλλα τον χαβαλε. Και ετσι ηταν στην αρχη και μια χαρα περναγαμε κιόλας. Η συμμαχια μας στερουνταν της κλασικης στιβαρης ηγεσιας και καναμε το κομαμτι μας. Δυστιχως πολυς κόσμος εχει βαλει σκοπό οτι δεν μπορει να επιτυχει στη ζωη του να το πετυχει εδω. Δεν ξερω μπορει να εχω και λαθος και να προκειτε για ακρως επιτυχημενα ατομα (μακαρι κιολας) αλλα το να βγαζει τ' απωθημενα του καποιος σε ενα απλο παιχνιδι δεν εχει νοημα, ουτε εχει ουσια το να κοκορευεται οτι κατι πετυχε εαν κερδισει τελικα.
    Επειδη λοιπον πεσαμε σε τετοιους τυπους (βλεπε παλαιοτερο ποστ μου εδω περα) εγω στις αρχες αυγουστου τα παρατησα και δεν χαλασα τη ζαχαρενια μου.
    Επεστρεψα Μαρτη με εναν λογ με 2 μονο χωρια και βρηκα μια κατασταση τελειως διαφορετικη απο την αρχικη. Πλεον ειχε γινει καθημερινη κατασταση το σπασιμο χωριων δικων μας αλλα και των Ζ και γενικα ηταν μια "και πολυ γουσταρω" φαση. Επειτα πολεμικο ειναι το παιχνιδι δεν ειναι sim city και μεσα στην ουσια του ειναι ρε παιδι μου οχι μονο το θαυμα και το χαμμερ αλλα και η συνεχης μαχη και στρατηγικη.
    Δε ξαναπηρα ηγετικη θεση. Εδινα και εγω τη γνωμη μου οπως πολλα μελη μας.
    Οι συμπαικτες μου ηταν καποιοι γνωστοι και καποιοι παντελως αγνωστοι. Παντως υπηρχε το καταλληλο κλιμα και εβαλα και εγω το λιθαρακι μου στην πεμτουσια του παιχνιδιου : Να γουσταρουμε να παιζουμε και οχι να αγχωνομαστε.
    Σχετικα με συμμαχιες κτλ το μονο που θα πω ειναι οτι η διασπαση των saints μας εδωσε το πατημα να κανουμε τελικα την συμμαχια μαζι τους. Αυτο ειναι μια προσωπικη αποψη και γνωριζω οτι πολλα μελη θα προτιμουσαν να διεγραφαν παρα να ειναι στην ιδια συμμαχια με τον speedkiller. Γουστα ειναι αυτα και περι ορεξεως ουδεις λόγος.
    Το γιατι δεν ευδοκιμησαν λοιπες πιθανες συνεργασίες θα αναφερθουν πιστευω απο τους πλεον αρμοδιους της συμμαχιας μου.
    Ο τελικος συνασπισμος που εγινε με Hellas (respect), Saints (respect), Opus Dai (respect) και ELit (respect) ειχε μεγαλο ειδικο βάρος σε σχεση με τους υπόλοιπους συνασπισμους και ειδικα αφου η ενωση ~1~ και AWO δεν πραγματωθηκε στο σωστο χρονο και σε ουσιαστικο επιπεδο παρα μονο σε επιπεδο κοινων επιθεσεων εναντιον μας (ΑΛΛΟΣ) και βαζοντας μεσα και το ποσα χαμμερ τους πηγαν στραφι πιστευω οτι ηταν μεσα σε λογικα πλαισια το αποτελεσμα αν οχι αναμενομενο.
    Εμεις σαν ΧΑΟΣ ποτε δεν διαχωρησαμε το θαυμα μας και τους στρατους μας απο τον συνασπισμο.
    Αμυνες εσταλθησαν σε ολα τα θαυματα οταν αυτες κριθηκαν απαραιτητες και παροτι εχω μια οπτικη ουσιαστικα εξω απο το κεντρο σχεδιασμου πιστευω οτι η αρμονια στις αποφασεις ηταν βασικο στοιχειο της νικης. Ποιο θα τερματησει δε παιζει ρολο. Ολα στο ιδιο σχημα ειναι.
    Τελος το οτι αντιπαλοι συνασπισμοι στα +/+ υποχρεωθηκαν να κρατουν μεγαλες αμυνες στα χωρια τους επαιξε και αυτο το ρολο του. Εγω προσωπικα εχω αδεια χωρια 2 μηνες τωρα. Φυσικα μεγαλο ρολο επαιξε και η πολυμηνη διαμαχη με τους Ζ.
    Δεν θα χαιρετησω ονομαστικα αλλα συνολικα ολα τα παιδια των ΧΑΟΣ για το χρονο που αφιερωαν και το παθος που εδειξαν στο παιχνιδι. Χαρηκα πολυ που επαιξα παλι μαζι με τους παλιους και γνωρισα και νεους συμπαικτες και χαρηκα ιδιαιτερα που δεν ειχαμε παρτακηδες στη συμμαχια μας γιατι αυτο το παιχνίδι ειναι καθαρα ΟΜΑΔΙΚΟ

Αρνητικο στοιχειο οτι ηταν οι τοσοι λιγοι λογαρισμοι του σερβερ και πολυ λιγοτεροι οι πραγματικοι παικτες.

Καλη δυναμη να εχετε ολοι συμμαχοι και αντίπαλοι (αυτοι οι ρολοι ειναι προσωρινοι) και καλη επιτυχια στη πραγματικη ζωη σας.
    Θα ξαναβρεθουμε πιστευω στο μελλον.

ΥΣ: Δεν εσκασα ουτε σεντς στους Γερμανους και αυτο το περιφανευομαι.
    ΥΣ2: Για να το ξεκαθαρισουμε. Εμεις δε πηγαμε με τους νικητες. Πηγαμε για να νικησουμε. Μεγαλη διαφορα
    ΥΣ3: Εαν καποιοι στραβωσαν απο τα σχολια μου στο φορουμ θα τους ελεγα οτι ειναι τυχεροι που ο Μπαμιατζης δεν ηταν μαζι μας φετος
    ΥΣ4: Χρωσταω ενα ποιηματακι στα παιδια και θα το ριξω αλλη μερα στο φορουμ μαζι με την "Αρρωστεια 2". Οι περσινοι ξερουν γιατι μιλω
    ΥΣ5: Markoniko κανονισε το φαι στη Λαρισα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mds : 22-06-10 στις 02:06

Προεπιλογή PSEMA

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renosteogr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε βρε βρε, καλως τους αδικημενους.

Η φυγη των ΑΒΑΤΑΡ- ηταν η τελευταια ε? Οι υπολοιπες αβαταρ σας αφησαν μονους? Και καλα, εδω προσπαθειτε να δημιουργησετε εντυπώσεις σε όσους παίκτες δεν γνωρίζουν τις θέσεις σας? Διότι κύριοι, η απόφασή σας να στηρίξετε τους ΣΑΙΝΤΣ ήταν κανονισμένη, από τοτε που είσασταν στην ΜΑΤΡΙΞ ακομη και ψιλοπαρακαλάγατε να μπείτε. Τό έλεγαν τότε πολλοί παίκτες παλαιότεροι ότι θα την κάνετε με ελαφρά προς ΣΑΙΝΤΣ μεριά. Ολες οι άβαταρ σας εγκατέλειψαν, όταν μαθεύτηκε η συνεργασία σας με τους ΣΑΙΝΤΣ και ενω είσασταν ενεργά μέλη του συνασπισμού. Οπότε μην μιλάτε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου, γιατί η προδοσία (αν μπορείς να την πεις έτσι, γιατί στην τελική, ένα παιχνίδι είναι για να περνάμε ευχάριστα) ήταν απο μέρους σας. Μην με προκαλείτε να βγάλω στον αέρα συζητήσεις που έγιναν στα κανάλια του skype.
    Απλά το παιχνιδάκι σας για διάσπαση του συνασπισμού το παίξατε καλά και μπράβο σας. Τώρα για ποιό λόγο προσπαθείτε να σπείρετε ζιζάνια, πριν τελειώσει ο σέρβερ, δεν ξέρω. Μήπως ανησυχείτε για κάτι?
    Καλά κάνετε, αν και οι ΣΑΙΝΤΣ παραμένουν το φαβορί κατά την γνώμη μου, λόγω καλύτερης οργάνωσης.
    Reno ekei hmoun k ego opos polloi.
    H fygh tous opos k h dikh mou egine meta to adeiasma pou fagame apo olous sas otan mesa se 5 meres k katopin kryfon room k syzhthseon me no name k panthirious meta apo mia apousia 15hmeron... sas ekane 5 arxhgous tou +/- na alaksete rota k apopseis k na mou peite pos pame me Z k hekate pleon.
    Epishs h fygh tous egine giati pistevan k pistevoun sto omadiko game kati pou polloi ligoi megaloi paiktes kseroun na kanoun sto +/- opos mas apodeiksate.
    Prota mathaite na kratate th stash sas k tis appopseis k meta rikste osh lasph thelete...

O prodoths
    (opos me apokaloun oi laspologoi-anikanoi)

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές