Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 62

Θέμα: ? WW

Προεπιλογή ? WW

Xωρίς φόρουμ του τράβιαν, είναι εικόνα χωρίς φωνή...

Ήρθε λοιπόν και η σειρά μου να παραθέσω την ως τώρα διαδρομή του σερβερ 2 second...
    Aν και μπήκα στη μέση του σέρβερ μετά από παρότρυνση φίλων, με τυράκι τη μετέπειτα γειτονιά μου...

Τόσα που είδα και γνώρισα, σίγουρα είναι σταγόνα στον ωκεανό αυτα που είχα περάσει σε προηγούμενους σέρβερς...

Όσοι με ξέρουν σαν παίκτη του τράβιαν, ξέρουν ότι βασική μου επιδίωξη είναι να ενώσω το τεταρτημόριό μου, όσο το δυνατόν περισσότερο, ώστε να έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες νίκης στο τέλος!!!

Αυτό προσπάθησα να κάνω και στο νέο σέρβερ 2. Βρήκα βέβαια μια κατάσταση γνωστή από τον προηγούμενο, αφού κάποιοι είχαν προηγούμενα και αποθημένα...
    Όποιος μπερδεύει τους ελληνικούς σέρβερς μεταξύ τους είναι σαν να μπερδεύει τη "βούρτσα με την π@@..." που λένε και στο χωριό μου

Σε όλα αυτά, υπήρχε μια παίκτης γνωστή και μη εξαιρετέα για τα αλαζονικά της αισθήματα, που υπερκαλύπτουν κάθε ματαιόδοξη προσπάθεια άλλων συμμαχιών και υποταγή σε αυτήν.

Άρα, ή θα έπρεπε να συνηγορήσω σε αυτή τη κατεύθυνση ή θα διαχώριζα και εγώ, μαζί με τα περισσότερα παιδιά της συμμαχίας μου, τη θέση μας... "Ή ταν ..ή επί τας" ... Όπως καταλαβαίνεται ακολουθήσαμε το δεύτερο τρόπο παιχνιδιού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμέσως προσπάθησα να φέρω σε επαφή όλες τις πλευρές που είχαμε κοινή πορεία, ώστε να επιτευχθεί με τον καλύτερο τρόπο μία συμφωνία.

Απευθύνθηκα καταρχήν στην ηγεσία του μεγάλου συνασπισμού ΜΑΤΡΙΧ... εκεί επικρατούσε μια σύγχυση μεταξύ των αρχηγών και δυσαρμονία σε επίπεδο αποφάσεων...(όπου λαλούν πολλοί κοκόροι...)

Για κακή μου τύχη, όπως διαπιστώθηκε μετέπειτα, τους μισούς αρχηγούς της ΜΑΤΡΙΧ τους είχε θέλξει με τα «κάλλη» της η παξικαν, αφού είχαν κρυφές συνομιλίες μεταξύ τους, με σκοπό να πετάξουν από το συνασπισμό τη συμμαχία μας και να συμπράξουν μαζί...

Συγχρόνως ήρθα σε επαφή με παίκτες από τους Ζ, που είχαμε κοινή πορεία από άλλους σέβερς, ώστε να πιέσουν αλλά και να πετάξουν εκτός την μέχρι τότε αρχηγό τους, αφού όπου και αν παίζει κάνει το δικό της σύμφωνα με το άκρατο ΕΓΩ της...
    (Εδώ να παραθέσω την προσφιλή της τακτική... Δημιουργεί δεκάδες λογαριασμούς σε όλο το σέρβερ, τους βάζει σε διάφορες συμμαχίες, ώστε να τις ελέγχει εμμέσως, τους φαρμάρει μονίμως, εξού και τα πολλά, αλλά επίπλαστα μετάλλια... και μόλις έρθει η ώρα της συμφωνίας με άλλες συμμαχίες για κοινή πορεία... διατρανώνει τα εγω της με την δικαιολογία ότι υπάρχουν πολλές φάρμες στη συμμαχία σας...ώστε να εισέρθουν ως wing στην συμμαχία της... Για του λόγου το αληθές, δείτε πόσα μετάλλια κλεφτών έχει...πότε τα απέκτησε και πότε σταμάτησαν να κρεμιούνται στο προφίλ της...για να μην ψάχνεστε σας λέω ότι, σταμάτησαν όταν η ομάδα τράβιαν έβαλε στο σύστημα Αυτόματη προστασία pushing / φιλικών πυρών… η μεγάλη πλάκα ήταν όταν πήγε να πάρει ένα χωριό από παίκτη της ΧΑΟΣ-Α και της έβγαλε αναφορά επίθεσης… «δεν μπορείτε να κατακτήσετε το χωριό γιατί παίζετε από τον ίδιο υπολογιστή»
    Για όσους δεν ήξεραν… δε ρώταγαν;
    Tι να τους κάνω, από τη σκύλλα στη χάρυβδη...

Η συνέχεια ήταν να συνεχίσουμε μόνοι μας και να βρούμε συμμαχίες για συνεργασία στο end game…
    O δρόμος της συνεργασίας με τους saints-Hellas-opus dei ήταν μονόδρομος… Για τους saints ήξερα πόσο άξιοι αντίπαλοι είναι, τώρα διαπίστωσα πόσο έξοχοι και άψογοι σύμμαχοι είναι, αφού μέχρι τώρα η συνεργασία μας είναι αρμονική και η λειτουργία μας είναι για σεμινάριο τράβιαν…

Μετά το τελευταίο χτύπημα στον ΑΛΛΟΣ, και αν πάρουμε το χτύπημα ως κύκνειο άσμα, η συνέχεια είναι υπολογίσιμη, αφού τους νικητές τους ξέρουμε, μένει μόνο να μάθουμε το θαύμα που θα τερματίσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με αγάπη
    Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!
    Κώστας

Υ.Γ. Δεν ήξερα ότι χωράνε τόσοι πολλοί στο βρα_ _ της…
    Υ.Γ. 1 Η δικαίωση μας ήρθε λίγο αργά από τους πρώην συμμάχους μας, πα΄ρολο που έφαγα τα περισσότερα χάμερς στο σερβερ (16 τον αριθμό μαζεμένα) τιμή μου!!!!!!!!!!!
    katsantonis Inner Peace gr.2 v3 WiN
    caligae (S.g & VLS) gr.4 v.2 WIN
    LORD OF HORROR gr.2 ? WW v.2 WIN
    angel killer gr.1 Cont End v.2 WIN
    kara gr.4 So wat? WIN
    katsatnonis | GALATHS end game gr.2 Babel WIN

Προεπιλογή

Πως μπορείς να λες τέτοια πράγματα για την κατερίνα?

Προεπιλογή

εγώ ένα ξέρω, όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο papagalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ ένα ξέρω, όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια
    Όσα δεν φτάνει η αλεπού πηδάει και τα φτάνει

Thumbs down

poios ALLOS EXEI seira

Προεπιλογή

Φίλε Κατσαντώνη, νομίζω ότι βιάστηκες λίγο να κρεμάσεις το συγκεκριμένο post Θα είχε πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον αν περίμενες λίγες μέρες ακόμα να δύσει οριστικά ο ήλιος σε κάποια αυτοκρατορία, ώστε μετά το δειλινό να κάτσουμε με την υσηχία μας να ξα-κετινια-στούμε εδώ πέρα καίγοντας και τα ελάχιστα ζωντανά κύτταρα του εγκεφάλου που θα μας έχει αφήσει ο server
    ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ..............
    Ωστε να έχουμε τον χρόνο να διαβάζουμε και να ποστάρουμε με την σειρά μας ότι θεωρούμε σημαντικό γιατί τώρα με την πίεση για σιτισμό σε θαύματα, πλάνα, ΠΑ, cap και επιθετικά χωριά ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΑ είναι δύσκολο να γίνει ουσιαστικός διάλογος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsantonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xωρίς φόρουμ του τράβιαν, είναι εικόνα χωρίς φωνή...

Ήρθε λοιπόν και η σειρά μου να παραθέσω την ως τώρα διαδρομή του σερβερ 2 second...
    Aν και μπήκα στη μέση του σέρβερ μετά από παρότρυνση φίλων, με τυράκι τη μετέπειτα γειτονιά μου...

Τόσα που είδα και γνώρισα, σίγουρα είναι σταγόνα στον ωκεανό αυτα που είχα περάσει σε προηγούμενους σέρβερς...

Όσοι με ξέρουν σαν παίκτη του τράβιαν, ξέρουν ότι βασική μου επιδίωξη είναι να ενώσω το τεταρτημόριό μου, όσο το δυνατόν περισσότερο, ώστε να έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες νίκης στο τέλος!!!

Αυτό προσπάθησα να κάνω και στο νέο σέρβερ 2. Βρήκα βέβαια μια κατάσταση γνωστή από τον προηγούμενο, αφού κάποιοι είχαν προηγούμενα και αποθημένα...
    Όποιος μπερδεύει τους ελληνικούς σέρβερς μεταξύ τους είναι σαν να μπερδεύει τη "βούρτσα με την π@@..." που λένε και στο χωριό μου

Σε όλα αυτά, υπήρχε μια παίκτης γνωστή και μη εξαιρετέα για τα αλαζονικά της αισθήματα, που υπερκαλύπτουν κάθε ματαιόδοξη προσπάθεια άλλων συμμαχιών και υποταγή σε αυτήν.

Άρα, ή θα έπρεπε να συνηγορήσω σε αυτή τη κατεύθυνση ή θα διαχώριζα και εγώ, μαζί με τα περισσότερα παιδιά της συμμαχίας μου, τη θέση μας... "Ή ταν ..ή επί τας" ... Όπως καταλαβαίνεται ακολουθήσαμε το δεύτερο τρόπο παιχνιδιού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμέσως προσπάθησα να φέρω σε επαφή όλες τις πλευρές που είχαμε κοινή πορεία, ώστε να επιτευχθεί με τον καλύτερο τρόπο μία συμφωνία.

Απευθύνθηκα καταρχήν στην ηγεσία του μεγάλου συνασπισμού ΜΑΤΡΙΧ... εκεί επικρατούσε μια σύγχυση μεταξύ των αρχηγών και δυσαρμονία σε επίπεδο αποφάσεων...(όπου λαλούν πολλοί κοκόροι...)

Για κακή μου τύχη, όπως διαπιστώθηκε μετέπειτα, τους μισούς αρχηγούς της ΜΑΤΡΙΧ τους είχε θέλξει με τα «κάλλη» της η παξικαν, αφού είχαν κρυφές συνομιλίες μεταξύ τους, με σκοπό να πετάξουν από το συνασπισμό τη συμμαχία μας και να συμπράξουν μαζί...

Συγχρόνως ήρθα σε επαφή με παίκτες από τους Ζ, που είχαμε κοινή πορεία από άλλους σέβερς, ώστε να πιέσουν αλλά και να πετάξουν εκτός την μέχρι τότε αρχηγό τους, αφού όπου και αν παίζει κάνει το δικό της σύμφωνα με το άκρατο ΕΓΩ της...
    (Εδώ να παραθέσω την προσφιλή της τακτική... Δημιουργεί δεκάδες λογαριασμούς σε όλο το σέρβερ, τους βάζει σε διάφορες συμμαχίες, ώστε να τις ελέγχει εμμέσως, τους φαρμάρει μονίμως, εξού και τα πολλά, αλλά επίπλαστα μετάλλια... και μόλις έρθει η ώρα της συμφωνίας με άλλες συμμαχίες για κοινή πορεία... διατρανώνει τα εγω της με την δικαιολογία ότι υπάρχουν πολλές φάρμες στη συμμαχία σας...ώστε να εισέρθουν ως wing στην συμμαχία της... Για του λόγου το αληθές, δείτε πόσα μετάλλια κλεφτών έχει...πότε τα απέκτησε και πότε σταμάτησαν να κρεμιούνται στο προφίλ της...για να μην ψάχνεστε σας λέω ότι, σταμάτησαν όταν η ομάδα τράβιαν έβαλε στο σύστημα Αυτόματη προστασία pushing / φιλικών πυρών… η μεγάλη πλάκα ήταν όταν πήγε να πάρει ένα χωριό από παίκτη της ΧΑΟΣ-Α και της έβγαλε αναφορά επίθεσης… «δεν μπορείτε να κατακτήσετε το χωριό γιατί παίζετε από τον ίδιο υπολογιστή»
    Για όσους δεν ήξεραν… δε ρώταγαν;
    Tι να τους κάνω, από τη σκύλλα στη χάρυβδη...

Η συνέχεια ήταν να συνεχίσουμε μόνοι μας και να βρούμε συμμαχίες για συνεργασία στο end game…
    O δρόμος της συνεργασίας με τους saints-Hellas-opus dei ήταν μονόδρομος… Για τους saints ήξερα πόσο άξιοι αντίπαλοι είναι, τώρα διαπίστωσα πόσο έξοχοι και άψογοι σύμμαχοι είναι, αφού μέχρι τώρα η συνεργασία μας είναι αρμονική και η λειτουργία μας είναι για σεμινάριο τράβιαν…

Μετά το τελευταίο χτύπημα στον ΑΛΛΟΣ, και αν πάρουμε το χτύπημα ως κύκνειο άσμα, η συνέχεια είναι υπολογίσιμη, αφού τους νικητές τους ξέρουμε, μένει μόνο να μάθουμε το θαύμα που θα τερματίσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με αγάπη
    Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!
    Κώστας

Υ.Γ. Δεν ήξερα ότι χωράνε τόσοι πολλοί στο βρα_ _ της…
    Υ.Γ. 1 Η δικαίωση μας ήρθε λίγο αργά από τους πρώην συμμάχους μας, πα΄ρολο που έφαγα τα περισσότερα χάμερς στο σερβερ (16 τον αριθμό μαζεμένα) τιμή μου!!!!!!!!!!!
    εγω ξερω να πω φιλτατε κωστα που εισαι κ συντοπιτης οτι αν δν ειχες ερθει στον σερβερ μασ οι χαοσ θα ειχαν λυγισει προπολου...εξηγωντας τα παραπανω,αναφερομαι στην φιλια σ με τον αρη που εδωσεσ στουσ χαοσ στηριξη πολιτικη(αρα κ διαπραγματευτικη),γοητρου κ στρατιωτικη..εμεισ ουδεποτε ειχαμε προβλημα με χαοσ για να μην λετε αερολογιεσ,ειχαμε με bt η οποια κ αφομοιωθηκε απο χαοσ..θελαμε ενα ισχυρο τεταρτημοριο οπωσ λεσ κ εσυ αλλα θα μ επιτρεψεισ να πω οτι καποιοι γυρευανε αφορμη για να χαλασουν τη συμμαχια κ βρισκανε πατημα στα αθλια ελληνικα τησ κατερινασ κ σε μικροσυμπλοκεσ παικτων π δν ειχαν ενημερωθει...{πιπιλα κανατε το χωριο που πηρε ο ολλανδοσ μασ αλλα την ιδια μερα ο exterminator(σορρυ δν ξερω το ονομα τ) απετυχε να παρει χωριο απο εμασ γτ ειχε πατησει γιορτη-ασχετοσυνη η αμελεια δν γνωριζω..πεσ το τυχη πεσ το οπωσ θεσ εκατσε σε μασ να βγουμε οι κακοι}...

κ επειδη παραπανω υποτιμασ την νοημοσυνη μ,τησ συμμαχιασ μ(ΗΡΑ)κ των συμμαχων μ λεγωντασ οτι ακολουθουμε τισ αποψεισ μιασ,θα πω οτι ανεκαθεν οι αποψεισ αυτεσ μ φαινοντουσαν ορθεσ κ οταν δν συνεβαινε αυτο πολυ απλα οι αποψεισ αυτεσ μεναν στο περιθωριο κ υπο διαπραγματευση...αλλα σε ολη τη διαρκεια του σερβερ εμεινα πιστοσ σε οτι λογω ειχα δωσει αντιθετα με εσενα π ο λογοσ π εδωσεσ στον φιλοσ σ αρη πηγε περι ανεμων...

Υ.Γ:ο καιροσ εδειξε πωσ αδικα σε κατηγορουσαμε οτι εδωσεσ τον σερβερ στουσ SAINTS γτ απλα δουλευεσ γτ την παρτη σ...τελικα η νικη σε ενα παιχνιδι εχει αναχθει αξια που ισοπεδωνει ολεσ τισ υπολοιπεσ(φιλια,τιμη,σεβασμοσ κ.α)...οπωσ λεει κ ο θανοσ ειναι απλα ενα παιχνιδι..
    (αν δν μπορει να σε γεμισει μν το αφηνεισ να σε αδειαζει..)

Προεπιλογή

Καλησπερα και απο εμενα,

εχω βαρεθει σε αυτον τον server να ακουω και απο τις δυο πλευρες εδω και μηνες τα ιδια και τα ιδια. Οι πρωην βορειοι που μας προδωσαν απο την μια πλευρα και η Κατερινα που ειναι ετσι και αλλιως απο την αλλη πλευρα.

Ξεκατινιασμα και παλι ξεκατινιασμα. Απορω δεν εχετε βαρεθει??? Ή δεν εχετε καταλαβει οτι ειναι απλα ενα παιχνιδι για να περναει η ωρα μας. Δεν ειναι η ιδια μας η ζωη ειναι απλα ενα ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ετσι πρεπει να το αντιμετωπιζουμε ολοι μας.

Πραγματικα πιστευω οτι δεν παιζετε πλεον για να ευχαριστηθειτε το παιχνιδι, παιζετε μονο και μονο για να "εκδικηθειτε" ο ενας τον αλλον.

Ξεκατινιασμα του τυπου εχει δεκαδες λογαριασμους και τα λοιπα και τα λοιπα ειναι πιστευω απλα λυπηρο απο εναν παιχτη σαν και εσενα.

Δεν ετυχε να τα βρουν οι δυο συμμαχιες προς τα τελη Νοεμβρη (αν θυμαμαι καλα) και αυτο ειναι ολο, η καθε μια τραβηξε τον δρομο της και εσεις αλλαξατε πολιτικη ουκ ολιγες φορες αλλα και εμεις, αυτο ειναι ολο.

Φιλικους χαιρετισμους απο τον ΕΣ,
    Hulk

Προεπιλογή

Κανεις δεν περιμενει να μαθει τι ακριβως συνεβει με τους ΧΑΟΣ και τους Ζ τωρα στο τελος του σερβερ
    ειναι γνωστα ολα απο τη μια οι Χαος-Β και το ατοπημα του προηγουμενου σερβερ απο την αλλη η Κατερινα
    Αλλα να θυμισω στον φιλο Κατσαντωνη οτι μας στεναχωρησαν που εφυγαν απο τη συμμαχια
    AVATAR και εδωσαν μεγαλο προβαδισμα στους Saints
    Τελικα οι αντιρροπες δυναμεις απωθουνται και τωρα οι Ζ απεξαρτημενοι απο την παρουσια των
    ΖG(λεγε με Πανθηριους-Παπαγαλος) ηρθαν στους AOW
    Ειδωμεν.......
    Γιαννης

Wink

[QUOTE=poseidonas;102529]εγω ξερω να πω φιλτατε κωστα που εισαι κ συντοπιτης οτι αν δν ειχες ερθει στον σερβερ μασ οι χαοσ θα ειχαν λυγισει προπολου...

Ρε Κωστη πως θα λυγιζε μια συμμαχία η οποια μεχρι και το endgame ηταν με διαφορα πρωτη στο σερβερ επιθετικα και αμυντικα αλλα και πριν την ελευση του καρα;
    Μην κανεις υποθεσεις αβασιμες αλλα κοιτα απλα τα στοιχεια.

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές