Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: Ένα απο τα σημεια που (δεν) αλλαξε ο server

Προεπιλογή Μασάει η κατσίκα ταραμά; (συνέχεια 2)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mits13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή και ο παραλογισμός έχει τα όρια του θα απαντήσω για τελευταία φορά στο forum (αν και δεν ξέρω αν τελικά αξίζει τον κόπο) καθώς παρατηρώ ότι πιο πολύ καποιοι προσπαθούν να ανοίξουν κουβέντα παρά να καταλάβουν αυτά που είπα.

Alefantos:Το παρατάω τα όπλα δεν τιμάει κάποιον που παίζει στρατιωτικό παιχνίδι.

Απ.Δεν παρατήσαμε τα όπλα. Το συγκεκριμένο ww παρατήσαμε.Είχαμε τη γνώμη οτι στην AOW τα 4 ww ήταν πάρα πολλά.Συνεχίσαμε κανονικά όλοι να στέλνουμε αμυνες όπου μας υπέδειξαν.
    O ghostrider γιατί έγινε ghost σκέτο;
    Το ότι συνεχίσατε κανονικά είναι αστείο έτσι;

Alefantos:Οι στρατηγοί της ~Ι~ την έκαναν με delet-άκια από την AOW 1 μήνα πριν το τέλος του server. Τι σημαίνει αυτό; Κάναμε την πλάκα μας στην ΑΟW και ίσως μας καθόταν να πάρουμε τα noob-οσίταρα και τις noob-οάμυνες. Όταν πήγε 0 το WW την κάναμε και δεν στηρίξαμε τον συνασπισμό. Να μην αναλύσουμε το ότι η S1 φρόντισε όσο μιλούσε με τους noobs για συνασπισμό να τους κλέψει το αντικείμενο του εκπαιδευτή. Ακόμη και η αυτοανακύρηξη ως καλύτερης ηττημένης συμμαχίας είναι στοιχείο αλαζονείας. Να αναγνωρίσω πως εδώ η S1 είναι τουλάχιστον συνεπής και στα χνάρια των ιστορικών ηγετών της ~Ι~ και διατηρεί το στυλάκι των χιλίων καρδιναλίων.

Απ.: Το πως εισχώρησαν αυτοί μεσα στην AOWS1 δε γνωρίζω,καθώς όπως είπα απουσίαζα από το παιχνίδι για 3 μήνες περίπου, μάλλον τον speedkiller πρέπει να ρωτήσεις. Χώρια που νομίζω οτι αποχώρησαν πολύ πριν τις επιθέσεις στο WW.
    ΄Οσο για τον εκπαιδευτή που μιλάς καλύτερα να μάθεις καλύτερα τα γεγονότα παρά να μιλάς έτσι αόριστα.Το ξέρω ότι είμαστε Έλληνες αλλά κάποια στιγμή πρέπει να προοδεύσουμε...
    Εγώ μίλησα για τα απλά μέλη τα οποία αγνοείτε όλοι...
    Όσο για το ύφος 1000 καρδιναλίων είναι μάλλον άτοπο καθώς δεν έχω σταματήσει να θίγω τις "ηγεσίες" που έφεραν τον συνασπισμό σε αυτήν την κατάσταση.Άλλωστε ηττημένος και τέτοιο ύφος μόνο ο συνονόματος σου έχει... Απλά η AOWS1 όντας απομονωμένη θεωρώ ότι τα πήγε καλύτερα ειδικά μετά την απομάκρυνση του speedkiller που δεθήκαμε όλα τα παιδια.Σαν αρχηγούς τους πρώην ηγέτες της ~Ι~ δε τους γνώρισα μέσα στο παιχνίδι στον συγκεκριμένο server.Πιο πολύ υπήρχαν παρά συμμετείχαν θεωρώ...
    Μια χαρά τα ξέρω τα γεγονότα ενώ εσύ απαντάς αόριστα.
    Εσύ τελικά όποτε σε συμφέρει παίζεις και όποτε δεν σε συμφέρει δεν παίζεις (Όπως και όποτε θες γνωρίζεις και όποτε θες δεν γνωρίζεις) Αποφάσισε τελικά.

Το ύφος των χιλίων καρδιναλίων των έκπτωτων της ~Ι~ είναι γνωστό και το έχει όποιος στέλνει στα γενέθλια του συγχαρητήριο τηλεγράφημα στην μάνα του. Και αυτό το thread είναι σε αυτό το πνεύμα.
    Μάλλον είναι κολλητικό.

Κοιτάς ποιους έχεις συνεργάτες,ποια τα όπλα σου και ή το παλεύεις ή το παρατάς...
    Και συστάσεις από σένα για πρόοδο και τέτοια δεν δέχομαι - κοίτα την κλασική συμπεριφορά "Ελληνάρα" που δείξατε όταν κοιτάξατε τον εαυτούλη σας και τα παρατήσατε και μετά κάνε παρατηρήσεις.

Alefantos:E και; Μηδέν εις το πηλίκον…… Αν σας κάνει καλύτερους το γεγονός ότι είχατε καλύτερους στρατούς από τους noob-oστρατούς μπράβο σας. Το θέμα είναι γιατί δεν οδηγήσατε εσείς την ΑΟW στην νίκη; Γιατί απλά η ΑΟW θα ήταν καλή μόνο αν κέρδιζε το δικό σας WW. (Υποθέτω μάλιστα πως η παρέλαση έγινε για να σας μείνουν οι αναφορές των επιθέσεων και όχι για να βοηθήσετε τον συνασπισμό - αλλιώς θα είχαν γίνει με περισσότερη σοφία και με διαφορετικό χρονισμό και όχι με την λογική "την κάνουμε και τα στέλνουμε" )

Aπ.: Τα παραπάνω συμπεράσματα είναι προφανές ότι είναι δικά σου και μόνο... Γεια σου ρε Αλέφαντε!
    Ναι δικά μου είναι και όσων καταλαβαίνουν 2-3 πράγματα, εσύ τελικά τι απαντάς;
    Αν η απάντηση σου είναι γεια σου ρε Αλέφαντε σου απαντώ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ κ. MITS13!

Alefantos: Αναφέρομαι επικριτικά κυρίως στην ηγετική ομάδα της S1 και όχι στους απλούς παίκτες που μάλλον θα ήθελαν να δουν αυτό που θα ήθελα να έχω δει και εγώ. O mits13 δεν ήθελε να τα δει;

Απ.:Ηγετική θεωρώ, ειδικά απο τη στιγμή που επέστρεψα εγω, ότι είμασταν όλα τα απλά μέλη.Ανοικτό μυαλό, δεκτή η κάθε άποψη. Πράγμα που σπάνια συναντάς. Λυπάμαι αν η ενημέρωσή σου συνεχίζει και είναι ελειπής...
    ΟΚ είστε δημοκρατική συμμαχία..... Και DimAth και ο Asoee δεν άντεξαν την πολλή δημοκρατία και έκαναν delete.

basilis112a:Μάλλον οι χειρότεροι ηττημένοι είναι γιατί εξ' αρχής έκαναν την χειρότερη επιλογή έφυγαν από μια συμμαχία που τους έδινε τα εχέγγυα για μια (τουλάχιστον) αξιοπρεπή πορεία στον σέρβερ.
    Κάνω λάθος?

Aπ.:Δε μπορώ να απαντήσω καθώς δεν ήμουν παρών.Και μόνο εξ ακοής δε μπορώ να κρίνω μία κατάσταση.

Υ.Γ.1 : Μου αρέσει που στέκεστε όλοι στο κουτσομπολίστικο της υπόθεσης.Από ουσία τίποτα...Αναφέρω και άλλα πράγματα τα οποία αποφύγατε επιμελώς...
    Υ.Γ.2 : Alefantos μήπως γνωριζόμαστε απο κάπου και σε λένε και Νίκο; Δε σε βρίσκω κάπου στο χάρτη...
    Γιατί δε λες ποιος παίκτης είσαι;

Τέλος πάντων εγώ επιμένω στις απόψεις μου και στα γεγονότα που επικαλούμαι και δεν θεωρώ την S1 πιο αξιόλογη συμμαχία των ηττημένων. Πιστεύω πως πολλοί συμφωνούν μαζί μου . Αν σου χάλασα την εικόνα για την συμμαχία σου λυπάμαι. Εσύ βέβαια μπορείς να συνεχίσεις να λες μπράβο στον εαυτό σου, στον ghostrider και τον speedkiller και να ανακηρύσσεις την S1 πιο αξιόλογη συμμαχία ενώ στην ουσία δεν παίξατε End Game. Εμένα πάντως μου αρέσουν οι συμμαχίες που παίζουν για τον συνασπισμό τους και όχι για τον εαυτό τους. Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

Όντως Νίκο με λένε, Νίκο Αλέφαντο! Όσο για το που είμαι στον χάρτη είμαι εκεί που είναι και ο ghostrider Στο φόρουμ δεν έχει σημασία ποιος είμαι αλλά τι λέω - εκεί να εστιάζεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alefantos : 24-06-10 στις 02:55
    Ρε παίξτε travian.... παίξτε travian.... Όλο στα φορούμια γράφετε....

Προεπιλογή

[QUOTE=sikelos3;102834]ολα τα θυμαμαι μην σε ανησυχει για αυτο και ο mits ανοιξε αυτο το θεμα για να δειξει την ανυπαρξια που υπηρχε στους matrix και την ελλειψη γνωσης στησιματος συμμαχιων και στο τελος ενος συνασπισμου απο τον κυριο υπευθυνο η αρχηγο η οπως θελει να τον πει ο καθενας και τους υπευθυνους που ειχε διπλα του,ειπε την αποψη του για την s1 και παρακολουθω μια επιθεση προς την αποψη του οτι στειλαμε τους στρατους κτλ με τελικο αποτελεσμα να λετε οτι η s1 δεν εκανε και τιποτα στην τελικη και εγω περιμενω ευθυς απαντηση ποιον καλυτερο αντιπαλο ειχες απο s1 ?ΔΕΝ θελω αναλυσεις το τι εγινε τα ξερουμε ολοι μας απλα τα πρωην μελη της matrix ειχαμε την ατυχια να πεσουμε στον speedkiller δεν μπορει κανεις να μας κατηγορησει για τιποτα απο την στιγμη που δεν γνωριζαμε και δεν ενημερωθηκαμε απο κανεναν που ηξερε(δεν οφειλαν κι'ολας) ουτε πουθενα μας ειδες να παραπονιομαστε και για κατι , παιξαμε τιμια και χασαμε τιμια απλα δεν δεχομαστε οτι η s1 δεν εκανε κατι και τελος για θεμα στρατηγικης και επιθεσεων ειναι νομιζω αυτονοητο οτι αν ειχαμε την σωστη στρατηγικη μπορει και να ηταν αλλο το αποτελεσμα νικησε αυτος που ειχε την καλυτερη στρατηγικη ,την ηττα την αναγνωριζουμε απλως σεβασμος και στους αντιπαλους δεν ειναι δυνατον να μην εκαναν τιποτα σε ολον το server γιατι αν ειναι ετσι αδικα πανηγυριζεις τοτε επαιζες μονος σου[/QUOTE

φιλικα βαγγελης και το οτι δεν παιξαμε μαζι το ειπες απο μονος σου δεν εκατσαν οι συγκιριες

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sikelos3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα τα θυμαμαι μην σε ανησυχει για αυτο και ο mits ανοιξε αυτο το θεμα για να δειξει την ανυπαρξια που υπηρχε στους matrix και την ελλειψη γνωσης στησιματος συμμαχιων και στο τελος ενος συνασπισμου απο τον κυριο υπευθυνο η αρχηγο η οπως θελει να τον πει ο καθενας και τους υπευθυνους που ειχε διπλα του,ειπε την αποψη του για την s1 και παρακολουθω μια επιθεση προς την αποψη του οτι στειλαμε τους στρατους κτλ με τελικο αποτελεσμα να λετε οτι η s1 δεν εκανε και τιποτα στην τελικη και εγω περιμενω ευθυς απαντηση ποιον καλυτερο αντιπαλο ειχες απο s1 ?ΔΕΝ θελω αναλυσεις το τι εγινε τα ξερουμε ολοι μας απλα τα πρωην μελη της matrix ειχαμε την ατυχια να πεσουμε στον speedkiller δεν μπορει κανεις να μας κατηγορησει για τιποτα απο την στιγμη που δεν γνωριζαμε και δεν ενημερωθηκαμε απο κανεναν που ηξερε(δεν οφειλαν κι'ολας) ουτε πουθενα μας ειδες να παραπονιομαστε και για κατι , παιξαμε τιμια και χασαμε τιμια απλα δεν δεχομαστε οτι η s1 δεν εκανε κατι και τελος για θεμα στρατηγικης και επιθεσεων ειναι νομιζω αυτονοητο οτι αν ειχαμε την σωστη στρατηγικη μπορει και να ηταν αλλο το αποτελεσμα νικησε αυτος που ειχε την καλυτερη στρατηγικη ,την ηττα την αναγνωριζουμε απλως σεβασμος και στους αντιπαλους δεν ειναι δυνατον να μην εκαναν τιποτα σε ολον το server γιατι αν ειναι ετσι αδικα πανηγυριζεις τοτε επαιζες μονος σου
    Φαντάζομαι πως από όσα ήδη έχω γράψει το κεντρικό συμπέρασμα είναι πως όντως υπάρχει σεβασμός, όπως και προς κάθε παίχτη και πως κανένας δεν κατηγορεί τους απλούς παίχτες για την "λάθος" επιλογή αρχηγού.
    Αν εννοείς ως καλύτερο σας παιχνίδι τις επιθέσεις σε "γυμνές" πρωτεύουσες, ναι αυτό σας το παραδέχομαι πράξατε όπως έπρεπε. Όχι όμως με απώτερο σκοπό το endgame. Φαντάζομαι συμφωνείς και εσύ σε αυτό.

Δεν υπάρχει καμία επίθεση προς την τοποθέτηση του mits, ούτε προς την δική σου, γόνιμο διάλογο κάνουμε για τα πεπραγμένα.

την ηττα την αναγνωριζουμε απλως σεβασμος και στους αντιπαλους δεν ειναι δυνατον να μην εκαναν τιποτα σε ολον το server γιατι αν ειναι ετσι αδικα πανηγυριζεις τοτε επαιζες μονος σου[/QUOTE]

Μα κάνατε....... απλά και αυτό που κάνατε δεν ήταν αρκετό για να μας σταματήσει. Και σου ξαναλέω το ότι είχατε τους στρατούς για να κάνετε ότι κάνατε ήταν εντελώς συγκυριακό σ.σ βλέπε παλαιότερη ανάρτηση μου στο ίδιο θέμα. Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν κρατήσατε τους στρατούς σας για τα ww. Αυτό αν θες μου το εξηγείς....

Μπορεί ατομικά να είσαι πολύ καλός παίχτης (προφανώς και είσαι) απλά η συμμαχία σου δεν σε βοήθησε να το αναδείξεις. Όσο για το αν είχαν ενημερωθεί κάποιοι για τον speedkiller..... ρώτα μέσα στην συμμαχία σου. Υπάρχει καταγεγραμμένη η φράση "παίρνω το wing μου( ; ) και φεύγω"

Και κάτι τελευταίο για την ιστορία και μόνο, αφορμή (και όχι λόγος) για την διάσπαση ήταν οι τρεις παίχτες της matrix που μπήκαν στους (τότε) saints2 χωρίς την σύμφωνη γνώμη του συμβουλίου, αλλά με την απόφαση μόνο του speedkiller. Ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι απ όσο γνωρίζω

Φιλικά
    Βασίλης
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη basilis112a : 24-06-10 στις 07:23

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis112a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι πως από όσα ήδη έχω γράψει το κεντρικό συμπέρασμα είναι πως όντως υπάρχει σεβασμός, όπως και προς κάθε παίχτη και πως κανένας δεν κατηγορεί τους απλούς παίχτες για την "λάθος" επιλογή αρχηγού.
    Αν εννοείς ως καλύτερο σας παιχνίδι τις επιθέσεις σε "γυμνές" πρωτεύουσες, ναι αυτό σας το παραδέχομαι πράξατε όπως έπρεπε. Όχι όμως με απώτερο σκοπό το endgame. Φαντάζομαι συμφωνείς και εσύ σε αυτό.

Δεν υπάρχει καμία επίθεση προς την τοποθέτηση του mits, ούτε προς την δική σου, γόνιμο διάλογο κάνουμε για τα πεπραγμένα.

την ηττα την αναγνωριζουμε απλως σεβασμος και στους αντιπαλους δεν ειναι δυνατον να μην εκαναν τιποτα σε ολον το server γιατι αν ειναι ετσι αδικα πανηγυριζεις τοτε επαιζες μονος σου
    Μα κάνατε....... απλά και αυτό που κάνατε δεν ήταν αρκετό για να μας σταματήσει. Και σου ξαναλέω το ότι είχατε τους στρατούς για να κάνετε ότι κάνατε ήταν εντελώς συγκυριακό σ.σ βλέπε παλαιότερη ανάρτηση μου στο ίδιο θέμα. Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν κρατήσατε τους στρατούς σας για τα ww. Αυτό αν θες μου το εξηγείς....

Μπορεί ατομικά να είσαι πολύ καλός παίχτης (προφανώς και είσαι) απλά η συμμαχία σου δεν σε βοήθησε να το αναδείξεις. Όσο για το αν είχαν ενημερωθεί κάποιοι για τον speedkiller..... ρώτα μέσα στην συμμαχία σου. Υπάρχει καταγεγραμμένη η φράση "παίρνω το wing μου( ; ) και φεύγω"

Και κάτι τελευταίο για την ιστορία και μόνο, αφορμή (και όχι λόγος) για την διάσπαση ήταν οι τρεις παίχτες της matrix που μπήκαν στους (τότε) saints2 χωρίς την σύμφωνη γνώμη του συμβουλίου, αλλά με την απόφαση μόνο του speedkiller. Ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι απ όσο γνωρίζω

Φιλικά
    Βασίλης[/QUOTE]

Χωρις να εκροσωπω το συμβουλιο της συμαχειας σε αυτο το ποστ

φιλε σικελε (και γειτωνα) δεν μπορεις να λες οτι δεν ξερατε τι εστι γιαννης οταν μπηκατε στην συμαχεια
    των saints γινατε saints και αυτοι ειχαν ενα συμβουλιο και δεν το ακολουθησατε αλλα ακολουθησατε εναν αρχηγο ενα μελος του συμβουλιου σε εναν δρομο που σας εφερε εδω.
    το οτι σας παραμυθιαζε σας το ειπαμε τοτε το οτι μας εβριζε ολους σε μαζικα το ειδατε και δεν αναρωτηθηκατε γιατι Τα μηνηματα που εστελνα εγω βαζοντας μεσα κομματια απο σκυπε συζητησεις μαζι
    του τα αγνωησατε (ηταν κοματια που αφορουσαν αυτα που εσερνε σε μενα βλ ανυπαρκτος ,αντικειμενο κτλπ) φυσικα δεν τα εστειλα σε σενα δεν σε γνωριζω αλλα για ρωτα μεντορα , και λατο.

και τελος παντων εγινε...... οκ οταν καταλαβατε (οταν εκανε delete ο γιαννης), τι ειπατε στην περηπτωση να ερθετε μαζι μας ξερεις?
    "δεν δεχομαστε να αποροφηθουμε απο saints oi s1 ειμαστε ικανοι να κρατησουμε μεχρι 2ww" ποιος το
    ειπε? καποιος που προφανως ετσι νομιζε Στην τελικη δεν σας φταιει ουτε ο γιαννης μονοι σας ακολουθησατε αυτο τον δρομο.

τα συνχαρητηρια μου σε νικητες ηττμενους σε αλλο ποστ οταν τελειωσει ο σερβερ

Παρης

s1 Proud member of -=M=-
    s2 Proud member of saints

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Alefantos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πάντα όλα θα πούμε γιατί πολλά ακούμε.

Γιατί οι S1 είναι ότι πιο αξιόλογο; Γιατί τερμάτισαν με WW lvl 0 και την έκαναν με ελαφρά delet-άκια;

Που ήταν η ένδοξη ηγεσία της ~Ι~; Έκαναν delete οι έκπτωτοι ή το πάλεψαν;

Ξέχασα, είναι πλέον τιτανοτεράστιοι για παίζουν με noob-αδες και να τους κατευθύνουν στη νίκη. Οι noob-άδες θα ήταν όμως πολύ καλοί αν έστελναν σιταράκια και άμυνα στο WW της S1.

Ρε μασάει η κατσίκα ταραμά;

ΥΓ: Ο παίκτης ghostrider δεν υπάρχει! Αυτό βγάζει το search.
    ΥΓ2: Οι Saints γιατί την σούταραν την S1? Γιατί μάλλον με αυτούς να τους καπελώνουν δεν θα έκαναν προκοπή. Θυμίζω το "ΖΗΤΩ Η RATM!" του παλιού s2.
    Hello, επειδη τωρα ειδα το post και επειδη προφανως αναφερεσε σε μενα και στο dimath μπορω αν θες να σου λυσω ολες σου τις αποριες του delete μεσω skype η εδω. Ολοι το skype το δικο μου το γνωριζουν και επισης η lato γνωριζει τους λογους που πατηθηκε το delete. Για να το απαντησω δημοσια στην ερωτηση σου ομως καλο ειναι να μου πεις και το ακαουντ σου και αν επαιζες στην ΑOW~S~1. Γιατι εγω δημοσια απανταω σε οσους εχουν τουλαχιστον το θαρρος να παραδεκτουν το λογαριασμο τον οποιον επαιζαν στο server.

ΥΓ1 Αν δε ξερεις το skype μου ειναι αριστερα το πατας και με βρισκεις.
    ΥΓ2 Παντως δεν ειναι τυχαιο οτι απο τα 19 post που εχεις κανει τα παραπανω απο τα μισα αναφερονται στο dimath και τους ~I~ τους εχεις μια αδυναμια απο οτι φαινεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Asoee : 24-06-10 στις 15:53
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Προεπιλογή Ανωνυμία ή όχι

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asoee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι εγω δημοσια απανταω σε οσους εχουν τουλαχιστον το θαρρος να παραδεκτουν το λογαριασμο τον οποιον επαιζαν στο server.
    Η λογική του να μην αποκαλύπτει κανείς το όνομα του δεν έχει να κάνει με φυσικά με το θάρρος αλλά γίνεται να μην πέφτουμε στην λογική του "και ποιος είσαι εσύ που μιλάς" και του "ξέρεις ποιος είμαι εγώ" (πιστεύω πως για αυτό δεν απαιτείται από τους κανόνες). Επίσης η λογική του δεν σου απαντάω επειδή δεν λες ποιος είσαι είναι δυνατόν να ερμηνευτεί σαν δεν ξέρω τι να απαντήσω και αλλάζω θέμα. (στην περίπτωση αυτή δεν ισχύει αλλά μου έχει τύχει αλλού).

Φυσικά δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις δημόσια (αν και νομίζω πως θα ενδιέφερε αρκετούς) όπως και εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να αποκαλύψω τον λογαριασμό που έπαιζα (ενδιαφέρει σαφώς λιγότερους).

Για μένα το forum πρέπει είναι πεδίο αντιπαραθέσεων ουσίας και όχι εντυπώσεων και νομίζω πως αυτό πρέπει να επιδιώκουμε όλοι. Αν δούμε το φόρουμ υπ' αυτό το πρίσμα θα καταλάβουμε πως η ανωνυμία ή η επωνυμία έχει μικρή σημασία.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asoee Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ2 Παντως δεν ειναι τυχαιο οτι απο τα 19 post που εχεις κανει τα παραπανω απο τα μισα αναφερονται στο dimath και τους ~I~ τους εχεις μια αδυναμια απο οτι φαινεται.
    Το ότι τα μισά post μου έχουν να κάνουν με τον έκπτωτο ερμηνεύεται στατιστικά. Εκείνος έχει στείλει το 50% των συνολικών μηνυμάτων του forum.

ΥΓ: ΣΟΣ - Μην στέλνετε καταπέλτες στους Alefantos του παιχνιδιού - δεν είμαι κάποιος από αυτούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alefantos : 30-06-10 στις 14:07
    Ρε παίξτε travian.... παίξτε travian.... Όλο στα φορούμια γράφετε....

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Alefantos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λογική του να μην αποκαλύπτει κανείς το όνομα του δεν έχει να κάνει με φυσικά με το θάρρος αλλά γίνεται να μην πέφτουμε στην λογική του "και ποιος είσαι εσύ που μιλάς" και του "ξέρεις ποιος είμαι εγώ" (πιστεύω πως για αυτό δεν απαιτείται από τους κανόνες). Επίσης η λογική του δεν σου απαντάω επειδή δεν λες ποιος είσαι είναι δυνατόν να ερμηνευτεί σαν δεν ξέρω τι να απαντήσω και αλλάζω θέμα. (στην περίπτωση αυτή δεν ισχύει αλλά μου έχει τύχει αλλού).

Φυσικά δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις δημόσια (αν και νομίζω πως θα ενδιέφερε αρκετούς) όπως και εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να αποκαλύψω τον λογαριασμό που έπαιζα (ενδιαφέρει σαφώς λιγότερους).

Για μένα το forum πρέπει είναι πεδίο αντιπαραθέσεων ουσίας και όχι εντυπώσεων και νομίζω πως αυτό πρέπει να επιδιώκουμε όλοι. Αν δούμε το φόρουμ υπ' αυτό το πρίσμα θα καταλάβουμε πως η ανωνυμία ή η επωνυμία έχει μικρή σημασία.

Το ότι τα μισά post μου έχουν να κάνουν με τον έκπτωτο ερμηνεύεται στατιστικά. Εκείνος έχει στείλει το 50% των συνολικών μηνυμάτων του forum.

ΥΓ: ΣΟΣ - Μην στέλνετε καταπέλτες στους Alefantos του παιχνιδιού - δεν είμαι κάποιος από αυτούς.
    Το forum οπως ειπες ειναι πεδιο αντιπαραθεσεων. Οι αντιπαραθεσεις που γινονται δημοσια γινονται για καποιο σκοπο. Για να τονισεις νεες τακτικες και για το πως εγιναν, για λαθη που εγιναν απο τη μερια των αντιπαλων η συμμαχων, για δυσκολιες που αντιμετωπισες για να φτασεις ως εκει που εφτασες, για να τονισεις λαθη και παραλειψεις του παιχνιδιου και γενικα για να προσπαθησεις να δικαιολογησεις τη τακτικη σου που σε εφερε στη νικη ή την ηττα. Ολα αυτα για να γινουν ειδικα οταν προκειται για αντιπαραθεσεις σε στρατηγικες και ειδικα οταν δεν μιλανε 2 ατομα αλλα απευθυνεσαι σε ευρυτερο κοινο το οποιο θελει να μαθει 1-2 πραγματα παραπανω για να κρινει το ιδιο ποια ειναι η αληθεια και ποια οχι γιατι υπαρχουν πολλες οπτικες γωνιες βασικος κανονας ειναι για το προσδορισει ειναι να μαθει τους παικτες τραβιανικα. Την συμμαχια που ηταν, τι ρολο ειχαν στις αποφασεις τις συμμαχιες οταν παρθηκαν, επαιζε στο server ή ηταν παρατηρητης, ηταν συμμαχος η αντιπαλος γιατι διαφορετικα λαμβανεις τη γνωμη ενος συμμαχου και διαφορετικα ενος αντιπαλου αφου υπαρχει και διαφορετικο κινητρο. Για να τα μαθεις ολα αυτα πρεπει να ξερεις το username αυτων των οποιων μιλανε. Οπως σου ειπα για να μπω σε αυτη τη διαδικασια επειδη δεν μιλαμε οι 2 μας αλλα απευθυνομαστε σε ευρυτερο κοινο θελω να πιστευω πρεπει να αποκαλυψεις το username σου. Αν θες να μιλησουμε ιδιαιτερος το skype μου ειναι γνωστο και ειναι και στο τραβιαν στο profil μου φτιαξε ενα account νεο στο skype αν δε θες να αποκαλυψεις ουτε το skype σου και καλεσε με να μιλησουμε.
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. server 2
    By natasha in forum Bugs και αναφορές λαθών
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-13, 18:19
  2. Server 5
    By indefix_95 in forum Αρχείο Server 5 (1)
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-10, 16:12
  3. Grx server
    By jamesbond1 in forum Αρχείο Speed 2
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-09, 13:17
  4. server 4 &2
    By GEIA SAASS in forum Αρχείο Ερωτήσεων
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-09, 14:53

Δικαιώματα - Επιλογές