Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Saints: Η πορεία ... λίγο πριν από το τέλος

Προεπιλογή Saints: Η πορεία ... λίγο πριν από το τέλος

Άνοιξα αυτό το θέμα με την σκέψη πως στην διαφαινόμενη αυτή νίκη πρέπει να ειπωθούν ορισμένα πράγματα θετικά και αρνητικά..... όπως τα είδα εγώ μέσα από αυτό το υπέροχο "ταξίδι" που διήρκησε ένα χρόνο και κάτι.

Ξεκαθαρίζω ότι νικητές είμαστε όλοι οι Saints hellas opus και φυσικά Xaos.
    Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά των υπολοίπων συμμαχιών που προσπάθησαν να κερδίσουν.

Θέλω να κάνω μια μικρή αναδρομή και να δώσω την δική μου οπτική στην διαδρομή των Saints μέχρι το τέλος.

Όταν ξεκίνησε ο σέρβερ γνώριζα πως είχα μπει σε μια συμμαχία με τεράστιες απαιτήσεις από τους παίχτες που έφθανε στο σημείο "επαγγελματισμού". Όταν ολοι οι υπόλοιποι παίχτες προσπαθούσαν να ανεβάσουν η να δημιουργήσουν πρωτεύουσες εμείς είχαμε ήδη τον πρώτο μας "μικρό" επιθετικό στρατό. Από την αρχή υπήρχε σχεδιασμός για το πως θα δημιουργηθεί η απαραίτητη εδαφική ακεραιότητα.

Έτσι ήρθαν μαζί μας τα παιδιά από TNDM, PW και CARTEL. Το τεταρτημόριο ήταν "καθαρό".

Επόμενος στόχος να εξουδετερώσουμε γρήγορα γρήγορα του πρώτους σημαντικούς αντιπάλους Ματριχ (το γρήγορα γρήγορα δεν έιναι υποτιμητικό)
    Η επιχείρηση ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη "έσπασαν" πολλές πρωτεύουσες και δημιουργήθηκαν αρκετοί τρυγμοί.

Είμασταν έτοιμοι να δώσουμε το τελειωτικό χτύπημα και να "καθαρίσουμε" στο μέτρο του δυνατού τον σερβερ καθώς άλλη σοβαρή συμμαχία εκείνη την περίοδο δεν υπήρχε με επόμενο μακρυνό στόχο τους Ζ.

Όμως όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο θεός γελά...... Έτσι έγινε και στην δική μας περίπτωση. Οι εσωτερικές τριβές μεταξύ μελών της ηγεσίας γιγαντώθηκαν με αποτέλεσμα οι Saints να χάσουν ένα κομάτι της δύναμης τους.

Οι saints2 πρώην cartel έγιναν s1 υπο την καθοδήγηση του speedkiller. Μαζί του έφυγαν λίγοι ελάχιστοι Saints και ακόμα περισσότεροι πάτησαν delete επειδή δεν ήθελαν να μπουν στην μέση (βλεπε jabbar ο πρώτος παίχτης του σερβερ μέχρι εκείνη την ώρα , η ajax να είσαι καλά φίλε).

Κάποιοι είπαν ότι οι Saints έκαναν simcity. ΟΧΙ δεν κάναμε κάτι τέτοιο.

Η ηγεσία των Saints αποφάσισε να μην χτυπηθεί με τους S1 και να καθαρίσει την περιοχή (όπως έπρεπε να κάνει κατά την γνώμη μου). Ο λόγος από ότι γνωρίζω είναι πως ήλπιζαν να βρεθεί μια κοινά αποδεχτή λύση και να συνεχίσουμε εκ νέου μαζί.

Ακόμα και όταν ο Speedkiller έκανε διαγραφή, για τους όποιους λόγους το έκανε και πάλι δεν αποφασίστηκε να γίνουν οι απαραίτητες εκκαθαριστικές επιθέσεις εν όψει πλεόν των ww.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα τα παιδιά των cartel να παίξουν ένα παιχνίδι δίχως αύριο και να προκαλέσουν αρκετές ζημίες χτυπώντας τις αφύλαχτες από αμυντικά πρωτεύουσες (λόγω ww race), να χαθούν στρατοί που όμως ευτυχώς δεν χρειάστηκαν τελικά.

Θέλω να πω και δύο πράγματα για την στρατηγική.
    Κομβικό ήταν το σημείο που αποφασίστηκε να παίξουμε την στρατηγική του "αργοπόδαρου λαγού". Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χαθούν 4 μεγάλοι στρατοί των cartel σε ένα ww (τρια πουλάκια) που κάποιοι θεώρησαν πως αυτό θα έβγαινε.
    Μεγάλη στρατηγικά νίκη ήταν όταν με δύο στρατούς σπάσαμε το ww των cartel (S1). Προφανώς τότε κατάλαβαν ότι δεν μπορούν να υποστηρίξουν μόνοι τους ένα θαύμα και αποφάσισαν απλά να χαλάσουν τα δικά μας σχέδια και να μας επιτεθούν με στόχο τις πρωτεύουσες .

Νομίζω πως όταν ήρθαν οι επιθέσεις στο DNT γνωρίζαμε πλέον ότι είχαμε το "πάνω' χέρι καθώς είχαμε την επόμενη κίνηση. Μερικά "χειρουργικά" χτυπήματα και το DNT βρέθηκε πρώτο. Τα τρία και πλέον (υπήρχαν ήδη μέσα κάτι περισσότερα από 2 milion) εκατομμύρια άμυνες που μαζεύτηκαν είτε το πιστεύετε είτε όχι "μπήκαν" μέσα σε κάτι παραπάνω από 72 ώρες

Νομίζω πως καλύτερο και εμπειρότερο leader από τον Βλάσση (jigsaw) δεν έχω γνωρίσει. Τα πάντα ήταν οργανωμένα πριν συμβούν απλά τέλειος. Ελπίζω να έχω γνωρίζει και έναν καλό φίλο.
    Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον δάσκαλο Γιώργο (Geo) ήταν ο πανταχού παρών.
    Τα απεριόριστα σέβη μου στην Ανθή (Babylon). Ακούραστη ψύχραιμη και καταλυτική ακόμα και όταν μας έπιανε η ...λαλακια μας (δεν είναι περίεργο που την φωνάζουμε duracel)
    Μιχάλης (crazykiller) τι να πει κανεις........ το όνομα αρκεί (και ψυχάρα)
    Ανδρέας (Andreasdal)......... ο απο μηχανής θεός (ερχόταν για βάρδια πάνω στην ώρα της απελπισίας)
    Γιώργος (undertaker) το νυχτοπούλι μας...... και πάνω από όλα παλικάρι, έβαλε "πλάτη" πολλές φορές
    Πάρης (Teykros) ο καλός ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνετε (τυχαίο? δεν νομίζω)
    Γιώργος(GK14) Τι να πω...... τα πάντα όλα ο Γίωργος μας. Ο βενιαμίν της παρέας δεν θα ξεχάσω ποτέ τους χαβαλέδες που κάναμε
    Ακης (Ακις7) βοήθησε στην ψυχολογία μας όταν βλέπαμε την συμμαχία να διαλύετε....... thanks man
    Το ζεύγος Μιχάλης- Νίκη (memnon)(leontarios) Δίδαξαν ήθος αξιοπρέπεια και δίκαιο παιχνίδι. (Μην προσπαθήσετε ποτέ να τους πάρετε όαση..... απλά μάταιος κόπος )
    Ιταλος (Guiseppe scalco) ο μάστορας των fake..... καποιος πρέπει να του εξηγήσει πως 500 καταπέλτες δεν στέλνονται για fake μέγιστος υπερπαιχταράς και ψυχάρα....
    Υπάρχουν ακόμα πολλά παιδιά που ίσως θα έπρεπε να θυμηθώ ξεχωριστά γιαυτό ζητώ συγγνώμη σε όσους νιώθουν ότι τους ξέχασα.

Εννοείται πως το μεγαλύτερο "μερτικό" ,δικαιωματικά, για την νίκη μας το έχουν όλοι οι απλοί παίχτες που προσέφεραν έστω και ένα κόκο σιταριού για να συντηρηθούν οι ελπίδες για την νίκη ζωντανές.

Αυτό που έχω να πω κλείνωντας είναι πως η νίκη των ?WW είναι δίκαιη απόλυτα. καθώς τα 2/3 του σέρβερ βρίσκονταν απέναντι μας.

Σας ευχαριστώ καλή συνέχεια και καλό καλοκαίρι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη basilis112a : 22-06-10 στις 17:08

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-13, 21:06
  2. Λίγο πριν τα WW!!
    By logims in forum Αρχείο Server 3 (2)
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-10, 16:35
  3. Λίγο πριν τα πολύτιμα
    By flogovolos in forum Αρχείο Server 5 (1)
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-10, 23:12
  4. Πορεία και απολογισμός
    By Συμμαχια AGF in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-10, 14:21
  5. Λίγο άσχετη αλλα ερώτηση
    By Αγγελουδάκι in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 22:44

Δικαιώματα - Επιλογές