Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Αναβάθμιση Παιχνιδιού

Προεπιλογή Αναβάθμιση Παιχνιδιού

Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός μετά από πολλά χρόνια, να γίνει μία σωστή αναβάθμιση στο παιχνίδι με γνώμονα τον παίκτη.
    Έτσι λοιπόν για αρχή έχω να προτείνω 3 Βασικές κατηγορίες.

Αγορά.

-> Δεν γίνεται να γράφουμε ονόματα χωριών ή συντεταγμένες ακόμα στο Travian, είδικά όταν στέλνουμε ύλες σε χωριά που είναι στο ίδιο μας το Account.
    Προτείνω ένα εικονίδιο δίπλα στην λίστα των χωριών που να σε οδηγεί στην αγορά και να βάζει αυτόματα τις συντεταγμένες του χωριού.
    Δηλαδή:
    Έχω 2 χωριά (Α και Β)
    βλέπω το χωριό A και θέλω να στείλω ύλες στο χωριό Β. Στα δεξιά που έχω τη λίστα με τα χωριά πάω στο χωριό Β και πατάω κάποιο εικονίδιο, που με οδηγεί στην Αγορά του χωριού Α με τις συντεταγμένες του χωριού Β Συμπληρωμένες.

-> Αυτοματοποίηση Υλών προς αποστολή.
    Να υπάρχουν επιλόγές ώστε να αποστέλνουν οι παίκτες, είτε ισόποσσες ύλες, είτε ανάλογα με το % των υλών που υπάρχουν στα χωριά.

Πχ ένα χωριό έχει 20.000 ύλες απο κάθε υλικό (ξύλο, σίδερο, πυλός ) και 40000 σιτάρι.
    να μπορεί αυτόματα (με κάποιο τρόπο) η αγορά να στέλνει την αναλογία του κάθε υλικού
    δηλαδή 4.000 απο σίδερο, πυλό, ξυλο και 8000 απο το σιτάρι.

Επίσης, θα έπρεπε να μπορεί να στέλνει ισόποσσες ύλες δηλαδή 5.000 απο σιτάρι, πυλό, ξύλο, σίδερο.

Πλατεία συγκέντρωσης
    Παρόμοια με την αγορά.
    Εικονίδιο δίπλα στην λίστα με τα χωριά που να κάνεις ενίσχυση στα δικά σου χωριά με ένα click.
    Δεν είναι δυνατόν να γράφουμε χωριά και συντεταγμένες με το χέρι....

->Και κάτι τελευταίο...
    Ενισχύσεις, απο τον ίδιο λογαριασμό, να μην χρειάζεται να επιστρέψουν στο χωριό που δημιουργήθηκαν, για να μεταβιβαστούν σε άλλο χωριό.

Δηλαδή.
    έχω 3 χωριά Α, Β, Γ.
    στο Α παράγω αμυντικά.
    Τα στέλνω ενίσχυση στο χωριό Β.
    Αν θέλω να τα στείλω ενίσχυση στο χωριό Γ, να μην χρειαστούν να επιστρέψουν στο χωριό Α και μετά να τα στείλω στο χωριό Γ.

Φυσικά αυτό να ισχύει μόνο για τα χωριά εντός του λογαριασμού.
    Αν θέλω να τα στείλω σε άλλο λογαριασμό από το Β να πρέπει να επιστρέψουν στο Χωριό Α πρώτα.

Χάρτης
    Να μου δείχνει την απόσταση που έχω απο το χωριό που είμαι και πόση ώρα θέλει κάθε unit για να φτάσει εκεί.
    ΠΧ να μου λέει η απόσταση είναι 10 τετράγωνα.
    Ο Μαχητής με ρόπαλο θέλει 10 λεπτά
    Ο Μαχητής με ακόντιο θέλει 10 λεπτά
    Ο Μαχητής με τσεκούρι θέλει 13 λεπτά
    κλπ
    (τα νούμερα και οι χρόνοι είναι εντελώς τυχαίοι)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτό θα κάνει το παιχνίδι πιο εύκολο και πιο απλό.
    Και Φυσικά θα πρέπει να είναι στην δωρεάν έκδοση του παιχνιδιού, γιατί αλλιώς θα δίνει πλεονέκτημα στους παίκτες που το χρησιμοποιούν

Προεπιλογή

βασικα εκει με την αγορα στα χωρια τα δικα μας θα ηθελα να προσθεσω να γινετε μια ανταλαγη εμπορων ωστε να μην περιμενουμε οι εμποροι να πανε και να ξαναρθουν για να τους χρησιμοποιοισουμε δηλαδη

στο χωριο Α εχω αγορα 15 και στελνω 5 εμπορους στο Β αλλα εκει εχω αγορα 4οσοι εμποροι ειναι διαθεσημοι στο Β να πηγενουν την ιδια στιγμη στο Α ωστε να μην περιμενουμε 5 ωρες πανε και 5 ελα και μετα οσοι περισευουν να να επιστρεψουν πισω...
    http://1.bp.blogspot.com/_lC5-eEv4GTo/Sw5BdjSCCbI/AAAAAAAAAcs/QsNcQb1nLLQ/s1600/Rock%2520Lee%25202.jpgΑδειάζουν Οι Ουρανοί Και Περιμένεις Περιστέροι Έσκασε Μύτοι Στην Γειτονιά Το Νέο Αστέρι

Το avatar του χρήστη JWalker
    Περιοχή
    Αθηνα

Προεπιλογή

Μια απο τις λιγες καλες ιδεες που εχω δει τον τελευταιο καιρο.
    +1 απο εμενα.Καλα θα ηταν να την υλοποιουσαν κιολας....

Προεπιλογή

εγω λεω να κανουν νομιμο το beyond
    κανει οσα αναφερεις και δεν ειναι κατι που σε δινει αβαντας σε σχεσει με καπιον αλλο
    s1-=Μ=-Η...
    s4 =CLS=

Το avatar του χρήστη hippie
    Περιοχή
    Salonika

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kil Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω να κανουν νομιμο το beyond
    κανει οσα αναφερεις και δεν ειναι κατι που σε δινει αβαντας σε σχεσει με καπιον αλλο
    ακριβως αυτο θα εγραφα αλλα με προλαβες φιλε

νομιμοποιηστε το beyond!!!!!!!!!!!!
    Ήμουν και γω ένας από αυτούς που έκαναν οτι μπορούσαν για να σώσουν τα θαύματα W4W (I) στον gr1

Επίσης ένας κοινός παίχτης στον gr2 που κατέληξα να βοηθάω την ΧΑΟΣ χωρίς να υπάρχει λόγος (άποψη μου)

Προεπιλογή

Το beyond ως script είναι σίγουρα παράνομο...
    Αλλά ίσως θα μπορούσαν να πάρουν ιδέες από εκεί και να δούν τι ακριβώς θέλουν οι παίκτες να έχει το παιχνίδι.

Οι παίκτες θέλουν ένα πιο έυκολο παιχνίδι...
    καλή η κίνηση στα μυνήματα να βγαίνει το χωριό...είναι μία καλή αρχή.
    Προχωρήστε τώρα και στα υπόλοιπα...και θα δείτε ότι μετά δεν θα χρειάζεται να χρησιμοποιούν οι χρήστες scripts και αηδίες....

ΑΑΑΑΑΑ, και κάτι ακόμα που μου ήρθε τώρα....
    Κατατροπώστε τους SPY στο παιχνίδι....

Δώστε δικαίωμα σε ένα παίκτη κάθε συμμαχίας, να μπορεί να δει αν τα μέλη της συμμαχίας του έχουν Same pc Usage (Nai ξέρω έχει καταργηθεί, αλλά λειτουργεί ως αυτοματοποιημένο σύστημα), και να μπορεί να δει με ποιους παίκτες είναι Same PC. (Χωρίς να εμφανίζεται το IP)

Έχει καταντήσει κουραστικό το παιχνίδι με τους SPY.

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το beyond ως script είναι σίγουρα παράνομο...
    Αλλά ίσως θα μπορούσαν να πάρουν ιδέες από εκεί και να δούν τι ακριβώς θέλουν οι παίκτες να έχει το παιχνίδι.

Οι παίκτες θέλουν ένα πιο έυκολο παιχνίδι...
    καλή η κίνηση στα μυνήματα να βγαίνει το χωριό...είναι μία καλή αρχή.
    Προχωρήστε τώρα και στα υπόλοιπα...και θα δείτε ότι μετά δεν θα χρειάζεται να χρησιμοποιούν οι χρήστες scripts και αηδίες....

ΑΑΑΑΑΑ, και κάτι ακόμα που μου ήρθε τώρα....
    Κατατροπώστε τους SPY στο παιχνίδι....

Δώστε δικαίωμα σε ένα παίκτη κάθε συμμαχίας, να μπορεί να δει αν τα μέλη της συμμαχίας του έχουν Same pc Usage (Nai ξέρω έχει καταργηθεί, αλλά λειτουργεί ως αυτοματοποιημένο σύστημα), και να μπορεί να δει με ποιους παίκτες είναι Same PC. (Χωρίς να εμφανίζεται το IP)

Έχει καταντήσει κουραστικό το παιχνίδι με τους SPY.
    Αυτο δε θα μπορουσε να γινει γιατι ειναι προσωπικα δεδομενα. Ενα αλλο που θα μπορουσε καλιστα να γινει και το εχω δει και στο ikariam ειναι το παιχνιδι απο μονο του να δινει 4 θεσεις στη συμμαχια που αυτοι οταν θελουν να εχουν προσβασιμοτητα στα νουμερα των λογαριασμων των παικτων. πχ ο στρατηγος επιθεσης στα επιθετικα unit του καθε account, ο αναπτυξης στο τι ειναι κτισμενο μεσα σε ολα τα χωρια του καθε account, ο αμθνας στα αμυντικα unit του καθε account, και ο αρχηγος σε ολα.
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Παρόμοια Θέματα

1. Κανόνες παιχνιδιού
    By ixydakis in forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-16, 10:48
  2. Μετά απο τρεις μήνες Παιχνιδιού...
    By WaRLoRD in forum Αρχείο Server 3 (2)
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-10, 17:55
  3. Μετά απο δυο εβδομάδες παιχνιδιού..
    By tciou in forum Αρχείο Server 3 (2)