Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: I-Phone and Smart Phones applications για το Travian

Το avatar του χρήστη thf
    Περιοχή
    Thessaloniki

Προεπιλογή I-Phone and Smart Phones applications για το Travian

Με δεδομένο την φύση του παιχνιδιού και καθώς πολλοί παίκτες μπαίνουν απο τα κινητά τους για να κάνουν κάποιες κινήσεις ή για να κάνουν έλεγχο στον λογαριασμό τους θα ήθελα να προτείνω την δημιουργία απο την εταιρία μιας εφαρμογής για Smartphones (ι-phone, Android κτλ) με χαρακτηριστικά του παιχνιδιού για mobile έτσι ώστε να είναι εφικτή η άνετη περιήγηση στον λογαριασμό μας.
    Στο apple store ήδη υπάρουν αρκετές εφαρμογές για On line games (π.χ. Farmville).

Τέλος αν αυτό δεν είναι άμεσα εφικτό κατά πόσο θα μπορούσε να γίνει ένα Mobile site για το Travian με γραφικά και λειτουργίες που λαμβάνουν υπόψιν το ότι κάποιος μπαίνει απο κινητό, άρα μικρή οθόνη και φυσικά το ότι μπορεί να είναι σε δίκτυο 3G άρα πληρώνει. Κατά συνέπεια το Mobile site πρέπει να έχει τα απαραίτητα χαρακτηριστικά χωρίς όμορφα αλλά περιττά γραφικά.

Νομίζω ότι με τόσο τεχνολογία που υπάρχει και με δεδομένο τον χαρακτήρα του παιχνιδιού θα μπορούσε να υλοποιήθει η πρόταση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thf : 17-09-10 στις 18:58

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

+1 για iphone application

Προεπιλογή

Εν μέρη διαφωνώ και προτείνω να φτιαχνόταν μια εφαρμογή για μεγαλύτερο εύρος συσκευών
    Οι χρήστες που οι συσκευές κινητών τους έχουν τη δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο με χρήση wap είναι σίγουρα περισσότεροι από αυτούς που έχουν Smartphones.
    Εγώ έχω πρόσβαση σε wap και μάλιστα η καρτοκινητή μου διαθέτει και προνομιακό πακέτο για αυτόν τον λόγο. Το πρόβλημά μου είναι ότι για να παίξω απ το κινητό μου πρέπει να κατεβάσω αρκετά Mb για να κάνω ένα πράγμα στον λογαριασμό μου το οποίο γίνεται αν ήξερα το link για να πάω απευθείας (πχ. για να postarw στο forum της συμμαχίας μου θα πρέπει να μπω σε 7-8 σελίδες)
    Άν φτιαχνόταν μια εφαρμογή που να επιτρέπει τέτοιες κινήσεις απευθείας θα συνέφερε αρκετά τους χρήστες και θα είχε ως αποτέλεσμα πολύ ενεργούς παίχτες χωρίς να επηρεάζει την ισορροπία.
    Επίσης αν η διοίκηση του game με μια συνεργασία με κάποια εταιρία παροχής κινητής τηλεφωνίας θα μπορούσε να έχει κέρδος. (Θέλω ποσοστά για τη ιδέα ε το νου σας :P δέχομαι χρήματα, gold, resourses klp)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με δεδομένο την φύση του παιχνιδιού και καθώς πολλοί παίκτες μπαίνουν απο τα κινητά τους για να κάνουν κάποιες κινήσεις ή για να κάνουν έλεγχο στον λογαριασμό τους θα ήθελα να προτείνω την δημιουργία απο την εταιρία μιας εφαρμογής για Smartphones (ι-phone, Android κτλ) με χαρακτηριστικά του παιχνιδιού για mobile έτσι ώστε να είναι εφικτή η άνετη περιήγηση στον λογαριασμό μας.
    Στο apple store ήδη υπάρουν αρκετές εφαρμογές για On line games (π.χ. Farmville).

Τέλος αν αυτό δεν είναι άμεσα εφικτό κατά πόσο θα μπορούσε να γίνει ένα Mobile site για το Travian με γραφικά και λειτουργίες που λαμβάνουν υπόψιν το ότι κάποιος μπαίνει απο κινητό, άρα μικρή οθόνη και φυσικά το ότι μπορεί να είναι σε δίκτυο 3G άρα πληρώνει. Κατά συνέπεια το Mobile site πρέπει να έχει τα απαραίτητα χαρακτηριστικά χωρίς όμορφα αλλά περιττά γραφικά.

Νομίζω ότι με τόσο τεχνολογία που υπάρχει και με δεδομένο τον χαρακτήρα του παιχνιδιού θα μπορούσε να υλοποιήθει η πρόταση.
    ΕΤΕΡΟΧΡΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΥΠΗΡΞΕΣ.
    + Android
    DARK KN1GHT

Προεπιλογή

Στο appstore υπαρχει μια εφαρμογη.Λεγεται mTravian.Τσεκαρε το

Το avatar του χρήστη thf
    Περιοχή
    Thessaloniki

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο christoscv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο appstore υπαρχει μια εφαρμογη.Λεγεται mTravian.Τσεκαρε το

Αυτή την εφαρμογή δεν την βρίσκω αλλά υπάρχει μια που λέγεται Travian Helper που απλά υπολογίζει ύλες αλλά δεν λέει τίποτε. Μήπως είναι για το Iphone4?
    Εγώ αναφέρομαι σε μια επίσημη εφαρμογή που θα βλέπουμε τα χωριά μας, επιθέσεις, κτλ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την εφαρμογή δεν την βρίσκω αλλά υπάρχει μια που λέγεται Travian Helper που απλά υπολογίζει ύλες αλλά δεν λέει τίποτε. Μήπως είναι για το Iphone4?
    Εγώ αναφέρομαι σε μια επίσημη εφαρμογή που θα βλέπουμε τα χωριά μας, επιθέσεις, κτλ.

Το εψαξα μολις και οντως δεν υπαρχει.Παντως το εχω κατεβασει και μεχρι στιγμης δουλευει.Δεν ξαναδοκιμαζεις σε 1-2 μερες μηπως εχει κολλησει τιποτα??

Προεπιλογή

Δυστυχως μερικές εφαρμογές που κατέβασα απο το android market ήταν πραγματικά φτωχές... 1000 φορές μέσω browser. By the way, όσοι χρήστες εχετε android 2.1 και μεταγενεστερο (σιγά μην εχετε ) ο Dolphin HD "φυσάει".
    DARK KN1GHT

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

+1για το iphone

Παρόμοια Θέματα

1. Η συμαχια SMART ψαχνει μελη
    By zan in forum Αρχείο Speed 1
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-08, 18:12

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές