Σελίδα 1 από 45 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 450

Θέμα: S5 - H ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ

Προεπιλογή S5 - H ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ

Επειτα απο την αναγκαια καζουρα εις βαρος της συμμαχιας των χορηγων και των επι 300 ημερων loosers του σερβερ, θα σοβαρευτω και θα επιχειρησω μια αναλυση, καθως πλεον εχουμε μια ολοκληρωμενη εικονα για του συνασπισμους και τις μαχες που θα ακολουθησουν.

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ F ---> 397 Aκαουντ ---> 8 πλανα ---> 4 WW ----> X5 , X3 , MOΝΑΔΙΚΗ ΣΥΓΧΗΣΗ
    Κατα τα φαινομενα το φαβορι του σερρβερ. 2 απο τα WW του εχουν δεχτει χτυπηματα, ενω 1 WW εχει ξεκινησει απο 0 ποπ. Βαση της εικονας στηριζει και τα 4 WW. Aν πραγματικα συμβαινει αυτο, εχουμε 100 ακαουντ για καθε WW. Χρησιμοποιει το Χ5 σε ενα WW, το Χ3 σε αλλο. Εντυπωση προκαλει οτι δεν εκμεταλευεται τη μοναδικη συγχηση, με την οποια μπορει να διασφαλισει τα πλανα, αφου το θησαυροφυλακιο δεν μπορουν να το σημαδεψουν οι αντιπαλοι κατας. Αντιθετα σε 1 WW χρησιμοποιει μεγαλα ματια και το 4ο δεν εχει τα πλεονεκτηματα κανενος αντικειμενου. 2 WW τους εχουν δεχτει ηδη χτυπηματα και ενα αλλο ξεκινησε απο 0 ποπ
    Τα WW του θα δεχτουν τα περισσοτερα χαμμερ απο ολα τα WW, ενω χτυπαει ολους τους υπολοιπους.

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ VRgG-ΨΥΧΩ-Rence ---> 346 Ακαουντ ---> 2 πλανα ---> 3 WW ---> Χ3, ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΧΗΣΗ

Φαινομενικα το αντιπαλο δεος των F. Αποτελειτε απο τις δυο μεγαλυτερες (σε ποπ) συμμαχιες του σερβερ εκ των οποιων κατα τα φαινομενα παντα, η μια εχει μηδενικες απολειες σε στρατους και ως εκ τουτου θα παρουσιασει τα μεγαλυτερα χαμμερ του σερβερ. Στηριζει 2 WW , δηλαδη αντιστοιχουν 170 ακαουντ σε καθε WW. Μεγαλυτερη βαρυτητα διδεται στο WW ΨΥΧΩ-Rence, το οποιο κατεχει το Χ3 και βαση των συμμαχιων στηριζεται τελικα απο 215 ακαουντ, ενω των VrgG απο τα υπολοιπα 130 περιπου. Το θαυμα των ΨΥΧΩ-Rence δεν θα βαρεσει ΚΟΥΡΟΥΣ και BG και ουτε θα βαρεθει απο αυτους, δεdομενου οτι οι ΨΥΧΩ εχουν συμμαχια και συμφωνα με τον εν λογω συνασπισμο, συν του οτι οι BG εδωσαν πλανο στους Rence χωρις ανταλλαγμα, ασχετα αν αυτοι ηταν ανικανοι να το κρατησουν. To παραπανω WW θα δεχτει χαμμερ απο F αλλα και θα χτυπησει F.
    Το WW των VRgG τωρα ενδεχεται να δεχτει επιθεσεις εκτος απο F και απο Παγκρητια,λογω των τελευταιων γεγονοτων και ισως απο BG. Με τη σειρα τους θα χτυπησουν F (εχουν ηδη χτυπησει) και δευτερευοντος τον αντιπαλο συνασπισμο, με σκοπο να μην δεχτουν και αυτοι επιθεσεις τους.

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ BG-KOYΡΟΙ-ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ-ElCam ---> 252 Ακαουντ ---> 3 πλανα ----> 2 Χ3, ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΧΗΣΗ
    Ο νεος συνασπισμος ειναι θεμα χρονου να αποκτησει σαρκα και οστα. Βαση ακαουντ θεωρειται το αουτσαϊντερ του σερβερ, αφου αντιστοιχουν 80 ακαουντ / WW, αλλα λογω των συνθηκων αλλα και των σωστων χειρισμων του στην πορεια των WW, για μενα ειναι το μεγαλο φαβορι. Ενα ρωμαικο WW εχει το ρολο του λαγου και χρησιμοποιει την μεγαλη συγχηση, ενω τα 2 αλλα θωρακιζονται απο τα 2 Χ3. Εχουν δεχτει χτυπηματα 2 WW απο τους F, το ενα το Ρωμαικο με μικρη ζημια και το οποιο βρισκεται αρκετες μερες μπροστα απο ολα τα WW του σερβερ και το αλλο των Κρητικων. Τα WW των BG και των ΚΟΥΡΩΝ θα δεχτουν χτυπηματα μονο απο F και ισως απο VrgG. Κατα τη γνωμη μου ενα απο τα δυο θα ειναι το νικητηριο, αφου και οι F θα προτιμουσουν να μην αναδειχτει νικητηρια συμμαχια η συμμαχια των Rence και ο συνασπισμος των VrgG - ΨΥΧΩ - Rence δεν θα τους χτυπησει. Αουτσαιντερ το θαυμα των Κρητων. Με τη σειρα τους και αυτοι θα ρξουν το βαρος στους F και προς τα εκει θα κινηθουν τα χαμμερ τους.

Ενδιαφερον εχουν και οι σχεσεις των λοιπων Ν, οι οποιοι σαφως και διαθετουν ορισμενα, οχι πολλα αλλα ισως τα χαμμερ που θα κανουν την διαφορα.

Ο σερβερ λοιπον μας βγηκε τριπολικος σε συνασπισμους και διπολικος σε επιθεσεις. Οι F ειναι ο μεγαλυτερος συνασπισμος, με τα περισσοτερα και καλυτερα αντικειμενα, αλλα θα εχει να αντιμετωπισει στρατους απο πολυ περισσοτερα ακαουντ. Θα σημαδευει 5 WW με καποια χαμμερ που βρισκονται αναμεσα σε 400 ακαουντ, ενω τα 4 WW του θα δεχτουν επιθεσεις απο χαμμερ που βρισκονται αναμεσα σε 600 λογαριασμους

Καλο end game σε ολους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΥΠΑΣ : 29-10-10 στις 11:39

Προεπιλογή

τι ειπε ρε ο ανθρωπας;

βρωμοπουλο ωρες ωρες σε θαυμαζω!!!!

Προεπιλογή ΣΥΜΦΩΝΩ 100%

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΚΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΒΛΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΑΡΙΑ.
    ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ ΤΡΑΒΙΑΝ ΔΕ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΖΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΙΩΣ.

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ

http://www.wwf.gr/

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kotsos43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ειπε ρε ο ανθρωπας;

βρωμοπουλο ωρες ωρες σε θαυμαζω!!!!
    Προσωπικα σε θαυμαζω σε καθε σου ποστ
    Ιδιαιτερα τωρα που η αφεντια σου εγινε διασερβερικη, μιας και επεκταθηκες και στον σερβερ 1
    Aλλωστε πλακα στην πλακα εισαι απο τους ελαχιστους σοβαρους συνομιλητες στο φορουμ

Συμμαχε Dark Knight, ετσι οπως τα λες ειναι.....με μονη διαφορα απο το σκακι, οτι ειναι και ομαδικο παιχνιδι στρατηγικης, οποτε το εγχειρημα γινεται ακομα πιο πολυπλοκο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΥΠΑΣ : 29-10-10 στις 23:06

Προεπιλογή

Και για να μην ξεχασω!!!!
    το WW της bloodsucker δεχτηκε αττακ απο την συμμαχια των χορηγων και εναν εκ των χορηγων τους, αλλα αλλου συνασπισμου και συνεπως μη συμμαχο τους
    Τυχαιο? Δεν νομιζω
    ΥΓ Νομιζω οτι επιβεβαιωνεται η παραπανω αναλυση μου. Ισως και αφου επεξεργαστουν λιγο παραπανω οι κινησεις, η αναλυση μπορει να προχωρησει και ακομα παραπανω.
    Οι BG αλλωστε παιζουν σαφως το πιο στρατηγικο game σε ολο το σερβερ

ΥΓ Συγχαρητηρια στα παιδια για τα αττακ τους

YΓ1. Αληθεια το Χ5 το κανουν βολτες???????
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΥΠΑΣ : 29-10-10 στις 23:12

Το avatar του χρήστη Π.C.
    Περιοχή
    Chameleon΄s Jungle

Προεπιλογή

Κοίτα να δεις... κι εγώ το απλό φανταράκι της Πακρήτιας δεν είχα αντιληφθεί ότι -άκουσον,άκουσον- θα τα βρούμε με τους BG και τους Κούρους...
    Έχω και κάτι γείτονες BG-εντάξει μωρέ,καλά παιδάκια είναι
    Απλά τα παίρνουν στα κράνα που και που και τα κάνουν όλα λοίμπα τριγύρω τους..
    Φάση θα'χει να το δω κι αυτό
    Πιστεύω πως αν δεν επηρεάσουμε τα πράγματα με τις υπερβολικές ενέργειές μας ή ακόμη και με την αδράνειά μας και τα αφήσουμε να κυλήσουν ομαλά, αυτά θα τείνουν προς το καλύτερο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Π.C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι' αυτό τους αγαπανε όλοι - φίλοι κι εχθροί! <3 <3 <3

Πολλές αγάπες στο Φάνη Χωριοσπάνη, Μήτσο-Μπουκίτσο και τη μια και μοναδική Θεά με τον αγαπητικό της Μουτζαχεντίν!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Π.C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα να δεις... κι εγώ το απλό φανταράκι της Πακρήτιας δεν είχα αντιληφθεί ότι -άκουσον,άκουσον- θα τα βρούμε με τους BG και τους Κούρους...
    Φάση θα'χει να το δω κι αυτό
    Ακομα να το δεις
    Ηδη ο φιλτατος elmalo και η συμμαχια σας γευοντε τους καρπους τους 2ου πλανακιου Ριξε μια ματια στο θησ/κειο σου

PAKRHTIA
    Φυλή: Τεύτονες
    Συμμαχία: Thou Vou
    Ιδιοκτήτης: el malo

Λογικο ηταν, δεν προξενει καμμια εντυπωση και φυσικα οπως εχω ξαναπει επαληθευει οτι οι BG ειναι πολυ μπροστα απο ολους στο παιχνιδι στρατηγικης.

ΥΓ. Ακομα να συνελθω απο το μεγεθος των χαμμερ της συμμαχιας των χορηγων
    Τελικα ισχυε το αναλογια στρατου / ποπ = 1 /100

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΥΠΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα να το δεις
    Ηδη ο φιλτατος elmalo και η συμμαχια σας γευοντε τους καρπους τους 2ου πλανακιου Ριξε μια ματια στο θησ/κειο σου

PAKRHTIA
    Φυλή: Τεύτονες
    Συμμαχία: Thou Vou
    Ιδιοκτήτης: el malo

Λογικο ηταν, δεν προξενει καμμια εντυπωση και φυσικα οπως εχω ξαναπει επαληθευει οτι οι BG ειναι πολυ μπροστα απο ολους στο παιχνιδι στρατηγικης.

ΥΓ. Ακομα να συνελθω απο το μεγεθος των χαμμερ της συμμαχιας των χορηγων
    Τελικα ισχυε το αναλογια στρατου / ποπ = 1 /100
    με τιμα ιδιαιτερα οτι πλεον εχεις αρχισει να ασχολεισαι και μαζι μου κοιταζωντας το προφιλ μου.ωστοσο τα καλυτερα ερχονται κ συντομα θα εχετε ξανα νεα μου

Υ.Γ και μην ξεχασω...η αμυνα που ειχατε μεσα ηταν τεραστια...εμεινα εκπληκτος.
    RΕNCE POWER

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο galats Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τιμα ιδιαιτερα οτι πλεον εχεις αρχισει να ασχολεισαι και μαζι μου κοιταζωντας το προφιλ μου.ωστοσο τα καλυτερα ερχονται κ συντομα θα εχετε ξανα νεα μου

Υ.Γ και μην ξεχασω...η αμυνα που ειχατε μεσα ηταν τεραστια...εμεινα εκπληκτος.
    Σπανια βγαινετε να μιλησετε για στρατηγικες και τεχνικες και πραγματικα χαιρομαι να διαβαζω τις αποψεις σας.
    Για παραδειγμα οταν σας κλεψαμε το πλανακι κομπαζατε οτι θελατε να μας φατε τα επιθετικα, βεβαια για το οτι ξεχασατε το πλανο μεσα, μουγκα
    Βλεπεις με τις υλες που χρειαζονται για να ανεβασεις ενα θησ/κειο στο λεβελ 10, μπορεις να ανεβασεις 5πλασιο ποπ στο αλλο χωριο και επισης να μην γκρεμισεις το αρχικο και χασεις ποπ
    Απο τη στιγμη αλλωστε που παντου γυρω μας υπαρχουν κοροιδα χορηγοι που δεν ζητανε τιποτα.....ποιος ο λογος να αφαιρεσετε ποπ και υλες απο τα χωρια σας?????
    Αληθεια τι ονομα θα δωσετε στο συνασπισμο σας? Αν παντως ημουν στην συμμαχια των χορηγων σας, αυτων που δηλωναν οτι ποτε δεν θα εκαναν συμμαχια μαζι σας, πλανακι θα σας εδινα, αλλα το συνασπισμο VrgGWW θα τον ονομαζα
    Οσο για τις αμυνες στα WW μας και εκει υπαρχει στρατηγικη αναπτυξης. Βλεπεις δεν ανεβαζουμε μονο ενα WW για να βαζουμε ολες μας τις αμυνες μεσα σε ενα, αλλα 4. Θεωρειτε φανταζομαι με βαση οσα λες, οτι ολα τα ανεβαζουμε με την ιδια θερμη
    Γιαυτο μου αρεσει να μιλαω μαζι σας για στρατηγικες, αλλα πρεπει να σου πω οτι βαση σχεδιασμου αυτο θα ειναι το νικητηριο WW μας. Γιαυτο ειχε και τεραστια αμυνα μεσα
    Τα αλλα ουτα καν στρατα με πανοπλοιειο 20 δεν εχουν

ΥΓ. Προς F...... Αληθεια το Χ5 γιατι το κλεψαμε. Για να το βαλουμε στο μουσειο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΥΠΑΣ : 30-10-10 στις 18:32

Σελίδα 1 από 45 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές