Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: End Game

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GANT Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέχασα κάτι !!!!! ...................... Iωάννα τι φοράς ?????
    εδω αργυρησ. να σου πω εγώ ?????

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kolompos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω αργυρησ. να σου πω εγώ ?????
    μονο ο κουβας λειπει απο εδω
    sikelos3 winner s4 και οχι μαιμου winner

Προεπιλογή

Οι καλύτερες συμμαχίες (επιθ.)
    Top 10αμυνόμενοςεπιτιθέμενος
    Συμμαχία Παίκτες Ø Βαθμοί
    1. =CLS= 55 84344 4638946
    2. ~TGR~ 56 73492 4115554
    3. SSS 54 36591 1975889
    αυτο για μια απαντηση που ηθελα να δωσω γιατι πολλα εχουν ακουστει

Οι καλύτερες συμμαχίες (αμυν.)
    Top 10αμυνόμενοςεπιτιθέμενος
    Συμμαχία Παίκτες Ø Βαθμοί
    21. VLS™ 60 5580 334794
    22. =CLS= 55 5789 318420
    23. SSS-G 59 5333 314669

και Συμμαχία Παίκτες Ø Βαθμοί
    1. =CLS= 55 15125 831851
    2. SSS 54 12382 668628
    3. BEARS 60 10550 633028
    4. VLS™ 60 9847 590811
    5. ~TGR~ 56 10308 577261

γιατι τα νουμερα λενε την αληθεια οπως ελεγαν και απο την αντιπερα οχθη
    αν και στις πρωτες θεσεις κανουμε αυτο που λεει οτι ειναι σωστο η καρδια μας
    sikelos3 winner s4 και οχι μαιμου winner

Προεπιλογή

Εγω θα πω λιγα λογια και καλα.
    Αν και ειχα αποφασισει να μην ξαναπαιξω Τραβιαν, η προταση απο τον φιλο κωστα να παιξουμε μαζι το acc του και να εχω συμπαιχτες καποιους που ηταν παντα απεναντι μου στις μαχες στους προηγουμενους servers ηταν μεγαλη προκληση για μενα. Το ονομα της συμμαχιας; ClS δηλαδη κυκλωνες και ηταν πραγματικοι Κυκλωνες. Κυριολεκτικα ισοπεδωσαν τα παντα στο τεταρτημοριο μας. Ηρθαν, περασαν ισοπεδωνοντας τα παντα στο διαβατα τους και φευγουν με ψηλα το κεφαλι για τα επιτευματα τους. Ηταν πραγματικα τιμη μου που επαιξα μαζι σας. Η οργανωση και οι "απαιτησεις" σας ηταν απιστευτες. Δεν θελω να πω πιο πολλα, ολοι ξερουν τι καταφεραμε και τι θα καταφερναμε...
    Μονο αυτο, το τραβιαν για μενα εχει οριστικο τελος αλλα δυστηχως δεν φευγω με τα καλυτερα συναισθηματα για τους γνωστους λογους που ολοι ξερουν.
    Και παλι τιμη μου που επαιξα μαζι σας.

Να προσθεσω κατι τελευταιο. Τα ομαδικα μηνυματα ηταν απιστευτα και προκαλουσαν αφθονο γελιο. ΡΕ ειστε ΤΡΕΛΟΙ !!!

Δημητρης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hummer : 26-11-10 στις 22:15
    hummer SmurfsHF S1.gr V1
    hummer AETOI S2.gr V1
    terror ~L~ S1.gr V2
    mitsaras S2.com
    costarlos (1/2) =CLS= S4.gr V2

Προεπιλογή

Γεια σας κι από μένα

«Παιχνίδι είναι»
    Κι αυτό σημαίνει ότι παίζω σύμφωνα με τους συγκεκριμένους κανόνες, κυνηγώντας τους συγκεκριμένους στόχους, οι οποίοι επιτυγχάνονται με αυτήν ή την άλλη στρατηγική, όπως αυτή απορρέει από το πλαίσιο του ίδιου του παιχνιδιού.

Η χαλάρωση, τα γέλια, η ανθρώπινη επαφή, αισθήματα χαράς, λύπης, ικανοποίησης, αυτοεπιβεβαίωσης, όλα μα όλα αυτά, είναι παρεπόμενα μόνο και όχι στόχοι του παιχνιδιού.
    Μπορεί φυσικά κανείς να θέτει άλλους, επιμέρους στόχους, πέρα από το θαύμα, πχ να επιτύχει ατομικό ρεκόρ επιθετικών πόντων, να φτιάξει 62 χωριά ή 100 θησαυροφυλάκια, ο στόχος όμως του παιχνιδιού παραμένει το θαύμα και προς αυτόν πρέπει να κατατείνουν όλες οι ενέργειες, όλων των παικτών μιας συμμαχίας.
    Επίσης μπορεί κανείς να θέτει άλλους ατομικούς καθαρά στόχους όπως το να γνωρίζει κόσμο, να μαθαίνει κουτσομπολιά, να διαφημίζει την επιχείρησή του και άλλα πολλά, όμως όλα αυτά παραμένουν ατομικοί του στόχοι και όχι στόχοι του παιχνιδιού.

Έτσι, το παιχνίδι είναι πράγμα σοβαρό, όπως σοβαρά είναι όλα τα παιχνίδια, από τους ολυμπιακούς αγώνες μέχρι τα παιχνίδια στις αλάνες, για όσους συμμετέχουν σε αυτά. (εκτός αν θεωρείται αποδεκτό οι παίκτες μιας ποδοσφαιρικής ομάδας να αλλάζουν στρατόπεδα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού ή να ξαπλώνουν στη μέση του γηπέδου για έναν υπνάκο ή να πίνουν καφέ για μια ωρίτσα με φίλους δίπλα στο γκολπόστ).

Σίγουρα δεν μπορούν όλοι οι παίκτες να αφιερώσουν τον χρόνο και την ενέργεια που απαιτεί το τράβιαν, μπορούν όμως ή να μην παίξουν ή να λάβουν τα απαιτούμενα μέτρα ώστε η ύπαρξη του λογαριασμού τους να μην βλάπτει το παιχνίδι της συμμαχίας τους, εκείνων δηλαδή των παικτών που, ανεξάρτητα από τα καθήκοντα και τις αντιξοότητες της ζωής, παίζουν σωστά το παιχνίδι και αναπληρώνουν τις ελλείψεις των άλλων. Σε κάθε περίπτωση, οφείλουν να σέβονται τον κόπο, την εμπειρία, τις ειδικές γνώσεις και την κατάθεση ψυχής των παικτών της συμμαχίας, παρόλο που συχνά οι δικές τους παικτικές γνώσεις δεν τους βοηθούν στο να το αναγνωρίσουν αυτό.

Οι Μεγάλοι Παίκτες του γκέιμ, εκείνοι δηλαδή που γνωρίζουν συνολικά το παιχνίδι και μπορούν να αναπροσαρμόσουν τις γνωστές συνταγές επιτυχίας ανάλογα με τις ιδιαιτερότητες του καινούργιου κάθε φορά χάρτη, εκείνοι που μπορούν να αναλάβουν και να κατανείμουν καθήκοντα, να διαπραγματεύονται με άλλες συμμαχίες και να καθοδηγούν τους συμμάχους τους και, περισσότερο από όλα, εκείνοι που παρά τα όσα ξέρουν, εξακολουθούν να μαθαίνουν, είναι ελάχιστοι.

Η CLS είναι μια συμμαχία Μεγάλων Παικτών. Αδιαμφισβήτητα.
    Ανάμεσά τους, ο Pitakos, ο Damien, ο Vagosniki (μα και άλλοι που δεν δραστηριοποιήθηκαν τόσο) αντιπροσωπεύουν ο Pitakos την ιδανική θεωρητική κατάρτιση, ο Δείμος την ιδανική εφαρμογή της θεωρίας και βέβαια, ο αρχηγός μας, Vagosniki, την ψυχή, την αποφασιστικότητα, την τόλμη και την ευθύτητα των Κυκλώνων. Ό,τι είχα να τους πω το γνωρίζουν ήδη και ήταν τιμή μου που έπαιξα μαζί τους. (LIA έμεινες για πολύ λίγο…., Dkanari μακάρι να είχες περισσότερο χρόνο…. Devilsnake…).

Η συμμαχία αυτή που έδωσε τη χαρά να συνεργαστώ με παλιούς και έμπειρους παίκτες του γκέιμ και παλιούς συμμάχους, όπως ο Rockulas (γνήσιος επιθετικός παίκτης), η Kouki (η μάνα του φάρμινγκ), o ChristosRod (θεωρητικός και γνώστης της ιστορίας του γκέιμ), o Corsikanna (οργανωτής μαζικών επιθέσεων), ο Nightmare (¶ραβα, είσαι παλληκάρι) και ο Dalex (μαχητικός παίκτης, Δημήτρη, με εγκατέλειψες).

Συνεργάστηκα με εξαιρετικούς, σιωπηλούς παίκτες, που αξίζουν τον σεβασμό και την αναγνώριση όλων, όπως ο Παπαγάλος, ο Σημαδεμένος, ο Κόκου, ο Ντουντούκα και η Τόνια (με την οποία μας συνδέουν - αόρατα πια - νήματα από το παρελθόν) και κάποιοι άλλοι που πιθανώς μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή.

Συνεργάστηκα με καταπληκτικές ομάδες παικτών: Με την ομάδα του Δείμου, τους Hassassins stelioskol, ???, Zina, Kouki, grpassenger, mafiozos, FOUTOURISTIKOS με την ομάδα του Πιτάκου, τους CoM Τυφ, Γωγώ, Πανάγος, galaxian, Ζαχαριας και με τις ομάδες της δίαιτας, τους Κώστηδες, όπως λέει ο νεαρός παραπάνω.

Γνώρισα (και ταλαιπώρησα) νεότερους σχετικά παίκτες, Mpekatsas (¶ννα, πόσο σε κούρασα…), Saos (Μάγδα, ανιχνεύσεις έστειλες?), Esus (Σικελέ μου, χρειάζομαι κι άλλους δρυίδες), Αρίστος (ο ¶ριστος), Έντυ (δεν υπάρχουν πάρκινγκς), Κοσμάς (η προσωποποίηση της φιλομάθειας) Βλάχος (μαχητικός επιθετικός με μεγάλους δασκάλους) και το Κοράκι (Μην τον πετάτε από το παράθυρο!!!!).

Erne, νεαρέ μου, βοήθησες παντού, ασχολήθηκες με όλα, όντως το χιούμορ σου στα μαζικά πολλές φορές δεν έγινε αντιληπτό, αλλά δεν πειράζει, Πίνε και Κάπνιζε…., αυτό το χιούμορ κράτησε ζωντανή τη συμμαχία στις δύσκολες και τις καλές της στιγμές. Πολύ δύσκολα ένας επιθετικός παίκτης (ναι, επιθετικός, από αυτούς τους λιγόψυχους.... που πατάνε όλη μέρα στρατούλη και δεν έχουν επαφή με τον σέρβερ παρά μόνο στο τέλος.....) θα συνέχιζε το παιχνίδι μετά την απώλεια του ράμμερ του (που ήταν καθαρά δική μου ευθύνη), και μόνο γι αυτό σου αξίζει η αναγνώριση και ο σεβασμός όλων.

Έτσι, η CLS, αυτό το συμπίλημα από βεντέτες, όπως συχνά ειπώθηκε, με τα πολλά της ελαττώματα, έκανε την υπέρβασή της δυο φορές:
    Πρώτα, για όσους συμμετείχαν, κατόρθωσε να διαμορφώσει «το αίσθημα ότι ανήκει κανείς σε μία “ξεχωριστή ομάδα”, ότι ζει σε μία εξαιρετική κατάσταση συμμετοχής σε κάτι σπουδαίο, σε μία κατάσταση κοινής απομάκρυνσης από τον κόσμο και άρνησης των συνήθων κανόνων, διατηρεί τη μαγεία του και μετά το τέλος του ατομικού παιχνιδιού”. (Huizinga, Homo Ludens, p. 27)
    Και, το κυριότερο, είχε το θάρρος και τον αυτοσεβασμό να αποχωρήσει από ένα βρώμικο παιχνίδι, θυσιάζοντας τα 40 της χάμμερς (προσοχή! πραγματικά χάμμερ και όχι ό,τι φαντάζεται ο καθένας ότι μπορεί να είναι χάμμερ), τον κόπο, την ενέργεια και την αξιοσύνη των Μεγάλων της Παικτών.

Τέλος, κάπου εδώ, θα έπρεπε να αποδώσω τιμές στους αντιπάλους, πράγμα που κάνω σε κάθε σέρβερ, είναι όμως φανερό πως δεν αξίζουν κάτι τέτοιο, παρότι στην αρχή φάνηκε να υπόσχονται πολλά.

ΑντΆ αυτού, θα κλείσω και πάλι με τα λόγια του Huizinga, για κάποιους «παίκτες» που δεν παίζουν με πιθανότητες, καθώς σίγουρα πια, δεν ξέρουν πώς να παίξουν με πιθανότητες:
    Κάτι διακυβεύεται” - η ουσία του παιχνιδιού περιέχεται σε αυτή τη φράση. Αλλά αυτό το “κάτι” δεν είναι το υλικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού, ούτε απλώς και μόνο το γεγονός ότι η μπάλα μπήκε στα δίχτυα, αλλά το ιδεατό γεγονός ότι το παιχνίδι είχε επιτυχία ή ότι ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Η επιτυχία χαρίζει στον παίκτη μία ικανοποίηση που διαρκεί λιγότερο ή περισσότερο ανάλογα με την περίπτωση και το ευχάριστο αυτό αίσθημα της ικανοποίησης μεγαλώνει με την παρουσία θεατών, μολονότι δεν είναι απαραίτητοι γιΆ αυτό.”

Black Dog
    http://www.youtube.com/watch?v=dJAtHZdSB2s

JoC-Clarabell-Cheese (s.3 HERO, s.1 CoM, s.4 CLS)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JoC : 28-11-10 στις 17:35

Το avatar του χρήστη Cornelius
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή Αποχαιρετιστήριο

Πολλές φορές, πνιγμένοι μέσα στις λεπτομέρειες, χάνουμε το γενικότερο νόημα, όχι μόνο του παιχνιδιού αλλά και της ίδιας της ζωής - γιατί τίποτα δεν είναι ανεξάρτητο από το νόημα της ίδιας της ζωής...

Εγώ..., ήταν να σταματήσω το τράβιαν στον προηγούμενο σέρβερ. Με παρακάλεσε όμως ένας φίλος να παίξω άλλον ένα σέρβερ για να του κάνω τον σίττερ μια και με εμπιστευόταν... Έτσι λοιπόν βρέθηκα σε μια συμμαχία όπου οι περισσότεροι ήταν γνωστοί μεταξύ τους, στην πορεία όμως γνωρίατηκα με κάποια από τα παιδιά, διαδικτυακά πάντα...
    Πολύ νωρίς συνειδητοποίησα ότι επρόκειτο για μια παρέα σφιχτή αλλά και πολυπληθή, με ικανούς παίκτες, που το διασκέδασαν ως το "τέλος"...
    Με συγκίνησε ο τρόπος που χόρεψαν το "χορό του Ζαλόγγου" και συμμετείχα κι εγώ με έντονα συναισθήματα...
    Επίσης, με συγκίνησε το προσωπικό δέσιμο μεταξύ τους καθώς αποτυπωνόταν στα αποχαιρετιστήρια μυνήματα τα οποία διάβαζα ανελλειπώς...
    Τα υπόλοιπα του παιχνιδιού δεν με ενδιαφέρουν, πλέον...

Αποχαιρετώντας τα παιδιά (μια και το τράβιαν τέλειωσε για μένα) θα ήθελα να πω ότι πρόκειται απλά για ένα παιχνίδι που όμως εμφανίζει σε μικρογραφία τα προτερήματα ή ελαττώματα του χαρακτήρα μας... Και πρωταρχικός σκοπός θα 'πρεπε να είναι η χαρά μας να εξαρτάται από τη χαρά που θα δώσουμε στον συμπαίκτη, σύμμαχο ή αντίπαλο. Κι επειδή το παιχνίδι αυτό το βρίσκω αλληλένδετο με την ίδια τη ζωή, θα σας αφήσω με ένα γνωστό γράμμα του Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες (προς τους ανθρώπους - καθώς, λόγω της ασθένειάς του, ο θάνατός του πλησίαζε) που θυμήθηκα και που ταιριάζει νομίζω στην περίσταση...
    (Σημείωση: Όπου "Θεός", "Κύριος", κλπ. βάλετε ό,τι θέλετε)

«Αν ο Θεός ξεχνούσε για μια στιγμή ότι είμαι μια μαριονέτα φτιαγμένη από κουρέλια και μου χάριζε ένα κομμάτι ζωή, ίσως να έλεγα όλα αυτά που σκέφτομαι, αλλά σίγουρα θα σκεφτόμουν όλα αυτά που λέω εδώ. Θα έδινα αξία στα πράγματα, όχι γιΆ αυτά που αξίζουν, αλλά γιΆ αυτό που σημαίνουν. Θα κοιμόμουν λίγο, θα ονειρευόμουν πιο πολύ, γιατί για κάθε λεπτό που κλείνουμε τα μάτια, χάνουμε εξήντα δευτερόλεπτα φως.
    Θα συνέχιζα όταν οι άλλοι σταματούσαν, θα ξυπνούσα όταν οι άλλοι κοιμόνταν. Θα άκουγα όταν οι άλλοι μιλούσαν και πόσο θα απολάμβανα ένα ωραίο παγωτό σοκολάτα!
    Αν ο Θεός μου δώριζε ένα κομμάτι ζωή, θα ντυνόμουν λιτά, θα ξάπλωνα μπρούμυτα στον ήλιο, αφήνοντας ακάλυπτο όχι μόνο το σώμα αλλά και την ψυχή μου. Θεέ μου, αν μπορούσα, θα έγραφα το μίσος μου πάνω στον πάγο και θα περίμενα να βγει ο ήλιος. Θα ζωγράφιζα μΆ ένα όνειρο του Βαν Γκογκ πάνω στα άστρα ένα ποίημα του Μπενεντέτι κι ένα τραγούδι του Σερράτ θα ήταν η σερενάτα που θα χάριζα στη σελήνη. Θα πότιζα με τα δάκρυά μου τα τριαντάφυλλα, για να νοιώσω τον πόνο από τΆ αγκάθια τους και το κοκκινωπό φιλί των πετάλων τους...
    Θεέ μου, αν είχα ένα κομμάτι ζωή... Δεν θα άφηνα να περάσει ούτε μια μέρα χωρίς να πω στους ανθρώπους ότι αγαπώ, ότι τους αγαπώ. Θα έκανα κάθε άνδρα και γυναίκα να πιστέψουν ότι είναι αγαπητοί μου και θα ζούσα ερωτευμένος με τον έρωτα. Στους ανθρώπους θα έδειχνα πόσο λάθος κάνουν να νομίζουν ότι παύουν να ερωτεύονται όταν γερνούν, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι γερνούν όταν παύουν να ερωτεύονται! Στο μικρό παιδί θα έδινα φτερά, αλλά θα το άφηνα να μάθει μόνο του να πετάει. Στους γέρους θα έδειχνα ότι το θάνατο δεν τον φέρνουν τα γηρατειά αλλά η λήθη. Έμαθα τόσα πράγματα από σας, τους ανθρώπους... Έμαθα πως όλοι θέλουν να ζήσουν στην κορυφή του βουνού, χωρίς να γνωρίζουν ότι η αληθινή ευτυχία βρίσκεται στον τρόπο που κατεβαίνεις την απόκρημνη πλαγιά.
    Έμαθα πως όταν το νεογέννητο σφίγγει στη μικρή παλάμη του, για πρώτη φορά, το δάχτυλο του πατέρα του, το αιχμαλωτίζει για πάντα. Να λες πάντα αυτό που νοιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι. Αν ήξερα ότι σήμερα θα ήταν η τελευταία φορά που θα σΆ έβλεπα να κοιμάσαι, θα σΆ αγκάλιαζα σφιχτά και θα προσευχόμουν στον Κύριο για να μπορέσω να γίνω ο φύλακας της ψυχής σου. Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα σΆ έβλεπα να βγαίνεις από την πόρτα, θα σΆ αγκάλιαζα και θα σού ΅δινα ένα φιλί και θα σε φώναζα ξανά για να σου δώσω κι άλλα.
    Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα άκουγα τη φωνή σου, θα ηχογραφούσα κάθε σου λέξη για να μπορώ να την ακούω ξανά και ξανά. Αν ήξερα ότι αυτές θα ήταν οι τελευταίες στιγμές που σΆ έβλεπα, θα έλεγα "σΆ αγαπώ" και δεν θα υπέθετα, ανόητα, ότι το ξέρεις ήδη. Υπάρχει πάντα ένα αύριο και η ζωή δίνει ευκαιρίες για να κάνουμε τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει μόνο το σήμερα, θαΆ ήθελα να σου πω πόσο σΆ αγαπώ κι ότι ποτέ δεν θα σε ξεχάσω. Το αύριο δεν το έχει εξασφαλίσει κανείς, είτε νέος είτε γέρος. Σήμερα μπορεί να είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τους ανθρώπους που αγαπάς. ΓιΆ αυτό μην περιμένεις άλλο, κανΆ το σήμερα, γιατί αν το αύριο δεν έρθει ποτέ, θα μετανιώσεις σίγουρα για τη μέρα που δεν βρήκες χρόνο για ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, ένα φιλί και ήσουν πολύ απασχολημένος για να κάνεις πράξη μια επιθυμία. Κράτα αυτούς που αγαπάς κοντά σου, πες τους ψιθυριστά πόσο πολύ τους χρειάζεσαι, αγάπα τους και φέρσου τους καλά, βρες χρόνο για να τους πεις "συγγνώμη", "συγχώρεσε με", "σε παρακαλώ", "ευχαριστώ" κι όλα τα λόγια αγάπης που ξέρεις. Κανείς δεν θα σε θυμάται για τις κρυφές σου σκέψεις. Ζήτα απΆ τον Κύριο τη δύναμη και τη σοφία για να τις εκφράσεις.

Δείξε στους φίλους σου τι σημαίνουν για σένα».
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Cornelius : 28-11-10 στις 12:40
    "Κανείς δεν είναι πιο ανέλπιδα σκλαβωμένος από αυτούς που εσφαλμένα πιστεύουν ότι είναι ελεύθεροι..." Γκαίτε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JoC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας κι από μένα

«Παιχνίδι είναι»
    Κι αυτό σημαίνει ότι παίζω σύμφωνα με τους συγκεκριμένους κανόνες, κυνηγώντας τους συγκεκριμένους στόχους, οι οποίοι επιτυγχάνονται με αυτήν ή την άλλη στρατηγική, όπως αυτή απορρέει από το πλαίσιο του ίδιου του παιχνιδιού.

[....]

JoC-Clarabell-Cheese (s.3 HERO, s.1 CoM, s.4 CLS)

Να ριξω κι εγω μια χαιρετουρα και ας μην ειμαι cls.
    Ιωαννα και λοιποι, παντα θαυμαζα τις κινησεις μαζικου delete, για οποιονδηποτε λογο και αν γινονταν. Δυσκολα κλωτσαει κανεις την γεματη καρδαρα με το γαλα...
    Ασχετα απο αυτο παντως θεωρω λαθος την κινηση σας. Οταν ο Βαγγος μου ελεγε, ελα να φτιαξουμε την μεγαλυτερη συμμαχια του ελληνικου τραβιαν, το εννοουσε και πιθανον το κανατε. Αυτο ομως ποσο συμβαδιζει με την πρωτη σου παραγραφο?
    Οταν λεμε κανονες παιχνιδιου εννοουμε τους επισημους ή τους ανεπισημους? Αν δεχτεις του επισημους, τοτε η cls ηταν μια καλα οργανωμενη, πλην ομως cheater, συμμαχια που μπορουσε να κερδιζει τα μεγιστα απο τις παρανομιες που μπορουσε να κανει (διπλα ακαουντ για παρκινγκ, σπαινγκ, φαρμινγκ κλπ). Αν δεχτεις τους ανεπισημους κανονες ηταν μια φοβερη συμμαχια απο παιχτες που ξερουν τα μυστικα του παιχνιδιου αλλα την πατησαν απο καποιους πιο πονηρους...
    Τα ιδια πανω-κατω εγραψε και η rust προχτες. Απο τη στιγμη που μαζευεις τα pass της συμμαχιας σου και κρατας τα παρατημενα ακαουντ για αμυνες, εχεις ηδη περασει σε αλλο πλαισιο κανονισμων... Και ποιος ειναι αυτος που θα ορισει τα πλαισια της ανηθικοτητας?
    Καποιος εγραψε οτι ειναι ποινικο αδικημα να μπαινεις σε ξενο ακαουντ. Και ηθελα να ρωτησω... Προβλεπει ο νομος το αν ειναι ακαουντ της δικης σου συμμαχιας η ξενης?

Ας μην κρυβομαστε παιδια. Η περιοδος αθωοτητας στο τραβιαν χανεται μετα τον πρωτο σερβερ του καθε ενος. Οποιος ξαναμπαινει το κανει με "δικη του ευθυνη" και ξεροντας τι θα βρει μπροστα του. Και οι admins δεν μπορουν να παριστανουν τον αυστηρο δασκαλο. Ειναι τετοια η φυση αυτων των παιχνιδιων που παντα θα βρεις τον τροπο να κλεψεις.

Καλη συνεχεια σε οτι κανετε. Και για οσους πατησατε delete, ελπιζω να μην μεταφερατε το gold σε δικο σας ακαουντ σε αλλο σερβερ

Jabba the Hutt
    S2#1: idefix_gr
    S3#1: Qui-Gon Jinn
    S4#2: Jabba the Hutt

Περιοχή
    below...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ossus Keeper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ριξω κι εγω μια χαιρετουρα και ας μην ειμαι cls.
    Ιωαννα και λοιποι, παντα θαυμαζα τις κινησεις μαζικου delete, για οποιονδηποτε λογο και αν γινονταν. Δυσκολα κλωτσαει κανεις την γεματη καρδαρα με το γαλα...
    Ασχετα απο αυτο παντως θεωρω λαθος την κινηση σας. Οταν ο Βαγγος μου ελεγε, ελα να φτιαξουμε την μεγαλυτερη συμμαχια του ελληνικου τραβιαν, το εννοουσε και πιθανον το κανατε. Αυτο ομως ποσο συμβαδιζει με την πρωτη σου παραγραφο?
    Οταν λεμε κανονες παιχνιδιου εννοουμε τους επισημους ή τους ανεπισημους? Αν δεχτεις του επισημους, τοτε η cls ηταν μια καλα οργανωμενη, πλην ομως cheater, συμμαχια που μπορουσε να κερδιζει τα μεγιστα απο τις παρανομιες που μπορουσε να κανει (διπλα ακαουντ για παρκινγκ, σπαινγκ, φαρμινγκ κλπ). Αν δεχτεις τους ανεπισημους κανονες ηταν μια φοβερη συμμαχια απο παιχτες που ξερουν τα μυστικα του παιχνιδιου αλλα την πατησαν απο καποιους πιο πονηρους...
    Τα ιδια πανω-κατω εγραψε και η rust προχτες. Απο τη στιγμη που μαζευεις τα pass της συμμαχιας σου και κρατας τα παρατημενα ακαουντ για αμυνες, εχεις ηδη περασει σε αλλο πλαισιο κανονισμων... Και ποιος ειναι αυτος που θα ορισει τα πλαισια της ανηθικοτητας?
    Καποιος εγραψε οτι ειναι ποινικο αδικημα να μπαινεις σε ξενο ακαουντ. Και ηθελα να ρωτησω... Προβλεπει ο νομος το αν ειναι ακαουντ της δικης σου συμμαχιας η ξενης?

Ας μην κρυβομαστε παιδια. Η περιοδος αθωοτητας στο τραβιαν χανεται μετα τον πρωτο σερβερ του καθε ενος. Οποιος ξαναμπαινει το κανει με "δικη του ευθυνη" και ξεροντας τι θα βρει μπροστα του. Και οι admins δεν μπορουν να παριστανουν τον αυστηρο δασκαλο. Ειναι τετοια η φυση αυτων των παιχνιδιων που παντα θα βρεις τον τροπο να κλεψεις.

Καλη συνεχεια σε οτι κανετε. Και για οσους πατησατε delete, ελπιζω να μην μεταφερατε το gold σε δικο σας ακαουντ σε αλλο σερβερ

Jabba the Hutt

Το βρισκεις σωστο και ομορφο σε ενα ποστ που ο καθενας μπαινει και ανοιγει την καρδια του να συνεχιζεις να λες τετοια πραγματα???Σε ενα ποστ που θα ειναι το τελευταιο μας???Που ειναι η διαθηκη μας???
    Θα σε παρακαλουσα, αν μπορεις, επειδη εδω μαλλον ανοιγει ο καθενας την καρδια και λεει οτι νιωθει να το παρεις αυτο απο εδω και να ανοιξεις οπου αλλου θελεις..
    Αυτο βεβαια αν καταλαβαινεις την σοβαροτητα της καταστασης που νομιζω οτι την καταλαβαινεις...Ετσι το μονο που καταφερνεις ειναι να στεναχωρησεις 5-10 ανθρωπους...
    Δεν λεω οτι δεν υπαρχει ελευθερια λογου...Σαφως και υπαρχει...

Αυτα μονο ειχα να πω,δεν σχολιαζω κατι αλλο,ουτε με ενδιαφερει να απαντησω σε καποια "κατηγορια"...Ειδικα εδω μεσα...Αν ανοιξει αυτο αλλου ισως ανοιξουμε διαλογο...Ισως μιλησουμε αλλιως,Ισως, ισως, ισως...Ειναι δικη σου αποφαση, δικο σου και το ποσταρισμα...

Φιλικα Ακης...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akahissa : 27-11-10 στις 18:10
    s.4 v.1: akahissa (Revenge)
    s.2 v.2: sikelos3 1/2 (~S~1)
    s.4 v.2: Erne (proud member of =CLS=)

(Mr. Pipinis/Τρισμεγιστος)

Προεπιλογή

H Αννα ανοιξε αυτο το thread αρα μπορει να ζητησει να σβηστει απο τους moderators το παραπανω post.
    hummer SmurfsHF S1.gr V1
    hummer AETOI S2.gr V1
    terror ~L~ S1.gr V2
    mitsaras S2.com
    costarlos (1/2) =CLS= S4.gr V2

Προεπιλογή

"Είμαστε πολλοί αλλά είμαστε σκόρπιοι...Μας πήρανε αμπάριζα οι δήθεν και οι όποιοι"
    Και βέβαια δε ξέρω ποιος το εγραψε αλλά ταιριάζει γάντι στο συναίσθημα που μ αφήνει αυτή η πορεία που ξεκίνησε πριν μερικούς μηνες με όρεξη , όνειρα, φιλοδοξίες...

Έτσι λοιπόν γραφείτε το τέλος μιας παρέας. Ενός σύνολου που πάλεψε και αγωνίστηκε με πάθος για ένα κοινό σκοπό...
    Όταν , Βαγγέλη, το προπροηγουμενο καλοκαίρι ήρθες και με βρήκες...
    Ήτανε να σταματώ να παίζω από τότε αν θυμάσαι...Σ είχα πει τότε “για δέκα φίλους παίζω ακόμα”
    Γιατί, Βαγγέλη, “πίσω από τις οθόνες και πάνω από τα πλήκτρα υπάρχουνε άνθρωποι”
    Χαίρομαι φίλε που με κάλεσες και με όλα αυτά που έγιναν μπορώ να είμαι κερδισμένος που γνώρισα κάποιους ακόμα αξιόλογους ανθρώπους.
    Θεωρώ τιμή που συμμετείχα σε μια τέτοια προσπάθεια.
    Ελπίζω κάποια στιγμή οι πολλοί “σκόρπιοι” να επικρατήσουν παντού και να ζήσουμε σε ένα κόσμο
    διαφορετικό που να μην μας πληγώνει παντού...ακόμα και σε ένα παιχνίδι....
    Σε αυτά τη προσπάθεια θέλω να ευχαριστήσω όλους τους σύμμαχους και να πω και δυο λόγια για κάποιους που προσωπικά τους ξεχώρισα σε αυτοί το γύρο.

Βαγγέλη...Δεν υπάρχουν λόγια αδερφέ...

Δημήτρη , Δείμο σε κουβάλησα εδώ και σε ταλαιπωρήσαμε αρκετά ....σε γνώρισαν όμως κι αλλοι και κατάλαβαν τι παιδιά είσαι. Μάλαμα.

Καναρακο σε αγαπάνε πολλοί κι αυτο δεν είναι τυχαίο

Ακη μακάρι όλα τα νέα παιδιά να είχαν την ωριμότητα σου και το μυαλό σου.

Φώτη έχω πιο πολλά μαλλιά. Θες λίγα? Είσαι φανταστικό παιδί.

Ιωάννα μόνο να μάθουμε έχουμε από εσένα χαράς την υπομονή σου να μας δείχνεις....

Αννα, Μαγδα, Μανια, Σικελε, Τευτο, Μαφιοζε, Εντυ , Παπαγαλε, Παπατζιμ, Πιττακο, Βινια ,
    ¶ραβα και όλα τα παιδιά που παίξαμε μαζί σας εύχομαι από καρδιά καλή τύχη και καλή αντάμωση.

Πέτρο τον καφέ που λέγαμε....

Όσον αφορά το τρελοπαρεακι μας , την ομάδα μας....

Μαρία είσαι η καλύτερη σίττερ και φίλη που μπορεί να υπάρξει. Σ ευχαριστώ. Μόνο αυτό.
    Νικόλ χωρίς εσένα απλά..δε γίνετε.....
    Κατερίνα έχεις μόνο ένα ελατωμα. Παντρεύτηκες αυτόν.
    Κουκι μου , Σουζάνα, είσαι μια και άλλη καμία. Σου αξίζουν τα καλύτερα γιαυτό που είσαι και που έχεις καταφέρει στη ζωή και το παιχνίδι.
    Σάκη βλαχοδήμαρχε σου χρωστάω ένα ερωτικό χορό επάνω στην μπάρα. Δε ξεχνάω.
    Γιωργηηηη το νου σουυυυ!
    Καπταιν σε περιμένω στην Αθήνα.
    Ακατονόμαστε ετοιμάσου...Ερχόμαστε....
    Για το τέλος άφησα αυτόν τον άχρηστο. Τον μόνο άνθρωπο που θα ξαναεκανα για παρτυ του ότι κάναμε τότε...στα δύσκολα. Αυτόν που μπορούσα να καταλάβω ακόμα και με κλειστά μάτια. Χωρίς να τον ακούσω , χωρίς να τον δω. 1971 είσαι ξεχωριστός άνθρωπος και καλός φίλος.

Αντί επιλόγου: http://www.youtube.com/watch?v=9_Iq9CWuqMM
    Διεγραμμενος Χρηστης

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Game of Thrones
    By NEKROMANTIS in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-13, 14:59
  2. end game
    By Railgun in forum Αρχείο Server 1 (4)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-12, 14:09
  3. Travian Was Just A Game????
    By flogovolos in forum Αρχείο Server 5 (1)
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-10, 01:24
  4. GAME
    By glafkos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-10, 12:46
  5. ww end game
    By den paizw speed in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-10, 17:23

Δικαιώματα - Επιλογές