Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: Ερώτηση αναπάντητη

Προεπιλογή Ερώτηση αναπάντητη

Μετά από χρόνια ακόμα έχω μία απορία, αν μπορεί κάποιος να την απαντήσει θα είμαι ευγνώμων.

Ως γνωστόν το ένα χωριό οποιουδήποτε ακάουντ δεν εξαφανίζεται, μπορεί να τα κατεδαφίσεις όλα, θα πάει 0 pop, θα εξαφανιστεί, όμως θα εμφανιστεί πάλι στο μπλοκ με μηδενικό pop και θα μένει εκεί, αν δεν διαγραφεί ο λογαριασμός δεν καταστρέφεται το χωριό.

Η ερώτηση είναι η εξής: Στο δευτερόλεπτο-α που το τελευταίο χωριό ενός ακάουντ εξαφανίζεται, χάνονται τυχόν ενισχύσεις που έχει στείλει σε άλλο χωριό, οποιουδήποτε παίκτη; Η δεδομένου του ότι το σύστημα δεν εξαφανίζει το ακάουντ και το χωριό επανεμφανίζεται παραμένουν εν ενεργεία τα στρατεύματα που έχουν βγει από εκεί;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

*** Παρακαλώ μόνο όσοι ξέρουν να απαντήσουν, όχι όσοι νομίζουν πως ξέρουν, εικασίες έχω κάνει κι εγώ, κάποιος που να το έχει τεστάρει και να ξέρει ας πει ποιο είναι το αποτέλεσμα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodorh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από χρόνια ακόμα έχω μία απορία, αν μπορεί κάποιος να την απαντήσει θα είμαι ευγνώμων.

Ως γνωστόν το ένα χωριό οποιουδήποτε ακάουντ δεν εξαφανίζεται, μπορεί να τα κατεδαφίσεις όλα, θα πάει 0 pop, θα εξαφανιστεί, όμως θα εμφανιστεί πάλι στο μπλοκ με μηδενικό pop και θα μένει εκεί, αν δεν διαγραφεί ο λογαριασμός δεν καταστρέφεται το χωριό.

Η ερώτηση είναι η εξής: Στο δευτερόλεπτο-α που το τελευταίο χωριό ενός ακάουντ εξαφανίζεται, χάνονται τυχόν ενισχύσεις που έχει στείλει σε άλλο χωριό, οποιουδήποτε παίκτη; Η δεδομένου του ότι το σύστημα δεν εξαφανίζει το ακάουντ και το χωριό επανεμφανίζεται παραμένουν εν ενεργεία τα στρατεύματα που έχουν βγει από εκεί;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

*** Παρακαλώ μόνο όσοι ξέρουν να απαντήσουν, όχι όσοι νομίζουν πως ξέρουν, εικασίες έχω κάνει κι εγώ, κάποιος που να το έχει τεστάρει και να ξέρει ας πει ποιο είναι το αποτέλεσμα
    Το τελευταιο χωριο,δεν εξαφανιζεται κ επανεμφανιζεται οπως περιγραφεις.
    απλως δεν εξαφανιζεται καθολου..αρα κ τα στρατευματα του παραμενουν
    s4:val-Revenge
    s1:dorinaki- CB
    grx4 alokotes_meres Μ.Λ
    grx5 Clyde ΕΛΛΑΣ
    grx6 alokotes_meres/LoT/Bonnie Μ.Λ
    s2 v4 Bonnie & Clyde

Προεπιλογή

εξαφανιζεται και επανεμφανιζεται, αυτο το εχω δει με τα ματια μου

αλλος;

Το avatar του χρήστη thanos 95
    Περιοχή
    μπροστα απο τον Η/Υ

Προεπιλογή

αφου το εχεις δει να εξαφανιζεται γιατι δεν προσεξες τα στρατα......
    και κατι αλλο, αν εισαι σε τετοια θεση θα στειλεις τον στρατο σου σε αλλον παιχτη?? εστω και επι8ετικα να ειναι........
    χρονια πολλα!!
    το στυλ μου ειναι ειρωνικο.....

Προεπιλογή

εξαφανιζεται και επανεμφανιζεται, αυτο το εχω δει με τα ματια μου

αλλος;
    Μια περιπτωση στον προηγουμενο σπιντ ηταν οταν ενα χωριο καταστραφει ολοκληρωτικα αλλα επειδη ειχε πολυτιμο αντικειμενο μεσα δεν χαθηκαν τα στρατα.... οταν ξαναπηγαν και του πηραν το αντικειμενο τοτε εξαφανιστηκε το χωριο μαζι με τον στρατο βεβαια....
    vamos arianara

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanos 95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου το εχεις δει να εξαφανιζεται γιατι δεν προσεξες τα στρατα......
    και κατι αλλο, αν εισαι σε τετοια θεση θα στειλεις τον στρατο σου σε αλλον παιχτη?? εστω και επι8ετικα να ειναι........
    χρονια πολλα!!

αφενός δεν πρόσεξα τα στρατά γιατί δεν ήταν δικό μου ακάουντ, ξένο ήταν, άρα δεν μπορούσα να ξέρω τι έγιναν τα στρατά (αν είχε καν).

κατά δεύτερον ρωτάω διότι (και απαντάω στο αν εισαι σε τέτοια θέση γιατί να το κάνεις) υπάρχουν πολλοί που κάνουν δεύτερο και τρίτο και τέταρτο ακάουντ, δεν σηκώνουν δεύτερο χωριό, παρά μόνο ένα, βγάζουν από εκεί άμυνες μόνο, αναβαθμίζουν πανοπλία και απλά ενισχύουν τα χωριά του κύριου ακάουντ τους. Αν, λοιπόν, με αυτόν τον τρόπο τελικά χάνονται τα στρατά, είναι ένας τροπος να χτυπήσεις έναν παίκτη που κάνει λαμογιές. Αν ισχύει πολύ θα ηθελα να το ξέρω, εξ ου και το ρωτάω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thodorh : 24-12-10 στις 17:53

Smile

αφενός δεν πρόσεξα τα στρατά γιατί δεν ήταν δικό μου ακάουντ, ξένο ήταν, άρα δεν μπορούσα να ξέρω τι έγιναν τα στρατά (αν είχε καν).

κατά δεύτερον ρωτάω διότι (και απαντάω στο αν εισαι σε τέτοια θέση γιατί να το κάνεις) υπάρχουν πολλοί που κάνουν δεύτερο και τρίτο και τέταρτο ακάουντ, δεν σηκώνουν δεύτερο χωριό, παρά μόνο ένα, βγάζουν από εκεί άμυνες μόνο, αναβαθμίζουν πανοπλία και απλά ενισχύουν τα χωριά του κύριου ακάουντ τους. Αν, λοιπόν, με αυτόν τον τρόπο τελικά χάνονται τα στρατά, είναι ένας τροπος να χτυπήσεις έναν παίκτη που κάνει λαμογιές. Αν ισχύει πολύ θα ηθελα να το ξέρω, εξ ου και το ρωτάω...
    μηδενισε το να μην ξαναβγαλει

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris tvphone Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηδενισε το να μην ξαναβγαλει
    ,μετα θα βαρεθει να το ανεβασει

Περιοχή
    N.Smirni

Προεπιλογή

φιλε μου αν το χωριο δεν σβηστει απο τον χαρτη εντελως δεν χανονται τα στρατα του. 0 pop να ειναι αν εχει στρατα και ειναι σε ενισχυση (δηλαδη δεν εχει αρνητικη παραγωγη) ζουνε κανονικα και κανουν την δουλεια τους. ουτε τα χωρια χανονται και επανεμφανιζονται. απλα δεν χανονται ποτε. οπως και τα στρατα τους... στα θαυματα οταν θελουν να σταματησουν μια επιθεση σπανε το χωριο εντελως. οχι 0 pop αλλα να σβηστει απο τον χαρτη. μονο τοτε σκοτωνονται τα στρατα του χωριου. τελικα για την ερωτηση σου οχι. δεν χανονται τα στρατα του 2ου λογαριασμου και κανουν κανονικα την δουλεια τους στην αμυνα με την οποια αναβαθμισει εχουν ηδη υποστει απο το πανοπλοιειο. ελπιζω να καταλαβες και να σε βοηθησα...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmb Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου αν το χωριο δεν σβηστει απο τον χαρτη εντελως δεν χανονται τα στρατα του. 0 pop να ειναι αν εχει στρατα και ειναι σε ενισχυση (δηλαδη δεν εχει αρνητικη παραγωγη) ζουνε κανονικα και κανουν την δουλεια τους. ουτε τα χωρια χανονται και επανεμφανιζονται. απλα δεν χανονται ποτε. οπως και τα στρατα τους... στα θαυματα οταν θελουν να σταματησουν μια επιθεση σπανε το χωριο εντελως. οχι 0 pop αλλα να σβηστει απο τον χαρτη. μονο τοτε σκοτωνονται τα στρατα του χωριου. τελικα για την ερωτηση σου οχι. δεν χανονται τα στρατα του 2ου λογαριασμου και κανουν κανονικα την δουλεια τους στην αμυνα με την οποια αναβαθμισει εχουν ηδη υποστει απο το πανοπλοιειο. ελπιζω να καταλαβες και να σε βοηθησα...
    μαλλον η πιο εμπεριστατωμενη απαντηση ηταν η δικη σου, αλλα είσαι λάθος στο αν χανονται ή, οχι τα χωρια.

Είμαι βέβαιος στο οτι χάνονται γιατί στο grx3 είχα διπλα μου ενα παρατημενο χωριο (ανενεργος δυο μηνων) με ελαχιστο pop και ενα βραδυ που με πεθαινε η βαριεμαρα εστειλα επιθεσεις να το ισιωσω, απο το κυμα 12 επιθεσεων που ειχα στειλει οι μισες χτυπησαν στο ονομα του χωριου, οι αλλες εβγαλαν (?) και το χωριο εξαφανιστηκε. Μετα από πολυ λιγη ωρα (δεν θυμαμαι αν ηταν δευτερολεπτα η, λεπτα) επανεμφανιστηκε στο μπλοκ με 0 pop. Αυτο το χωριο, αν ειχε ενισχυσεις, αυτες εζησαν; Αυτο ηταν εξ αρχης το ερωτημα και ουσιαστικα μπορει να απαντηθει μονο από παικτη που ειχε καποτε δευτερο ακαουντ και του το κατεδαφισαν (απιθανο μοιαζει, αλλα λεω μπας και ετυχε...).

*** Το γεγονός εχει πέσει στην αντιληψη κι άλλου παικτη, συμμαχου μου, εκεινο, το ιδιο βραδυ, δεν υπαρχει περιπτωση να ξεγελαστηκα ή, να εκανα λαθος. Εξαφανιστηκε και επανεμφανιστηκε με 0 pop σε πολυ μικρο χρονο, δευτερολεπτων αν δεν κανω λαθος (δεν νομιζω να ειχε περασει καν λεπτο, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα)

Από την περιεργεια που με τρωει ειμαι ετοιμος να ανοιξω για πρωτη φορα δευτερο ακαουντ, να φτιαξω ενα ροπαλο να μου το στειλω ενισχυση να κατεδαφισω το χωριο για να δω αν θα συμβει παλι το ιδιο (εξαφανιση και επανεμφανιση) και να διαπιστωσω αν ζησει το ροπαλακι... Να απαντησω μονος μου το ερωτημα μου δηλαδη...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μια ερώτηση
    By roussos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-11, 14:21
  2. ερώτηση
    By giannhsdaras in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-10, 20:48
  3. ερώτηση
    By jakou in forum Γενικά