Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 86

Θέμα: ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΤΡΑΒΙΑΝ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

Προεπιλογή ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Το να συμμαχούν 2 τεταρτημόρια ,οι πρώτες συμμαχίες του server,από τον 4 μηνα
    δείχνει "παικτικο",μεγαλείο .
    Tο να κάνει delete μια μεγάλη συμμαχία γιατί της πήραν το μπιφτέκι της
    δείχνει "παικτικο" μεγαλείο
    όλα τα αλλα είναι μικρότητες
    Παίδες μάλλον κάποιος δε σας τα είπε καλά
    εύχομαι ο άγιος βασίλης να σας βοηθήσει να κατεβείτε από το καλάμι που καβαλάτε
    και να καταλάβετε ,ότι οι server κερδίζονται με τις μάχες ,και όχι με τις μικρότητες και τις κακίες
    Συγχαρητήρια σε όλους όσους έλαβαν μέρος σε αυτή την επιχείρηση,αφήνοντας τους αντιπαλους
    απλά στο ρολο του σχολιαστή
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Προεπιλογή

2. Το αποτέλεσμα μιάς τέτοιας επιχείρησης είναι πιο σημαντικό σε εναν απλό λογαρισμό παρά σε εναν λογαριασμό θαυματος δεδομένου οτι στην πρώτη περίπτωση ο λογαριασμός οδηγείται στην διαγραφή ενω΄στην περίπτωση του ww η ζημιά ειναι σχεδόν μηδαμινή
    ( Εαν η συμμαχια ειναι οργανωμενη η ζημιά που του εκανε ειναι καθυστέρηση λιγοτερο απο 24 ώρες ήτοι οσο θα ηταν το μηδένισμα 2 χωραφιών σταριού στο θαυμα η 2 επίπεδα σε μεγάλη αποθήκη )

Θεωρω το κομματι την πιο σοβαρη τοποθετηση σε ολο το ποστ, χωρις ομως να μειωνει την οργανωση μιας τετοιας επιχειρησης απο καποιον, αλλα σε θαυμα απλα δεν σημαινει τιποτα περαν της καθυστερησης.
    Οσοι ξερουν τραβιαν μπορουν ευκολα να καταλαβουν γιατι...

Καλη χρονια σε ολους!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanosd : 31-12-10 στις 22:34

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angelo57dm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο σενα που εαν και δεν γνωριζόμαστε σε εχω σε μεγάλη εκτίμηση περιμενα να κάνεις εκτίμηση του τι λείπει απο το θαυμα για να προχωρήσει και απο εκει και πέρα ειναι ευκολο να υπολογίσεις τους χρόνους που απαιτούνται για αποκατάσταση .
    Αλήθεια τι λείπει και σε ποση ώρα μπορεί να φτιαχτεί ουτως ωστε το θαύμα να αλλάξει keeper η να συνεχίσει με τον ίδιο ?
    Aντε λοιπον να κανω μια μικρη εκτιμηση με τα λιγα που ξερω και να δουμε αν φτανουμε στις 24 ωρες.
    Με διορθωνεις οπου εχω λαθος γιατι ποτε δεν υποστηριξα οτι εγω τα λεω σωστα απλα ανοιξα ενα post για μια συγκεκριμενη επιχειρηση που μου εκανε εντυπωση και εδωσα τα αναλογα μπραβο.
    Παμε λοιπον.
    1.Ελπιζω οτι συμφωνουμε οτι το ww race ειναι ενας αγωνας ποιος θα φτασει πρωτος στο 100 και οχι απλα ποιος θα φτασει στο 100.Αρα η καθε καθυστερηση ειναι σημαντικη.

2.24 ωρες θελεις μονο απο την στιγμη που θα ξαναπαρεις το πλανο και μεχρι αυτο να ενεργοποιηθει ξανα.Αρα νατες οι πρωτες 24 ωρες.

3.Για να μπορεσεις να κανεις το οτιδηποτε πρεπει πρωτα να αποκτησεις 2ο χωριο.Αν υποθεσουμε οτι το συγκεκριμενο ww δεν ειναι μαγικο δεν εχει δηλαδη καμια 40 slots αλλα εχει οσο και τα αλλα χωρια σε αυτο το χρονικο σημειο του παιχνιδιου λογικα ολα τα slots ειναι γεματα.
    Αρα θα πρεπει να γρεμισουμε κατι σημαντικο προφανος (αλλιως δεν θα το χτιζαμε) να φτιαξουμε ενα μεγαρακι να περιμενουμε να βγαλουμε αποικους απο το ww (αυτο και αν ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια) και να ιδρυσουμε ενα δευτερο χωριουδακι.Μεσα απο το ww ολα αυτα μην ξεχνιομαστε.

4.Αφου ιδρυσουμε το 2ο χωριουδακι τοτε εχουμε 2 επιλογες.
    α.Να ερθει καποιος να το παρει οπως ειπες και εσυ αρα ολα τα levels του ww καθως και το τοιχος και ενα level απο οτι εχουμε χτισει μεσα θα χαθουν οποτε μαλλον δεν μας βολευει γιατι τοτε ξεπερναμε κατα πολυ το χρονικο διαστημα που περιεγραψες και δεν λεει οποτε παμε στο β
    β.Να σηκωσουμε ανετα με τις υλες του συνασπισμου και τo plus το 2ο χωριουδακι να φτιαξουμε το ηρωων να περιμενουμε να βγει ενας φτηνος ηρωας να παει να φερει το plano και να περιμενουμε 24 ωρες να ενεργοποιηθει για να συνεχισουμε.Παραλληλα θα πρεπει να ξαναγρεμισουμε το μεγαρο μεσα στο ww για να ξαναχτισουμε οτι ειχαμε γρεμισει.Μεχρι εδω νομιζω εχουμε ξεπερασει αρκετα τις 24 ωρες.

Δεν αναφερω καν οτι πρεπει να φτιαξουμε και 3ο χωριο για να μπορεσουμε να βαλουμε και ενα πολυτιμο σταθεροτητας γιατι αλλιως θα πεσει σαν χαρτινος πυργος σε οποια επιθεση.

5.Η επιθεση δεν εγινε ουτε την 1 Δεκεμβριου ουτε την 25η Μαρτιου εγινε 3 ωρες πριν την ανακωχη που σημαινει απο μονο του ακομα και στην μαγικη εκεινη περιπτωση που τα καναμε ολα αυτα σε 24 ωρες οπως λες για 3 μερες δεν θα ειχαμε πλανο αρα μονο απο την χρονικη συγκυρια 3 μερες καθυστερηση.

6.Ολα αυτα που εγιναν ακομα και να διορθωνοντουσαν μαγικα σε 24 ωρες οπως λες , εγιναν χωρις να χαθει ουτε ενα hummer απο την αντιπαλη πλευρα (φανταζομαι συμφονουμε οτι αυτο ειναι το ζητουμενο να φαμε τα hummer του αντιπαλου ωστε να προλαβει καποιο ww μας να πατησει πρωτο το 100)

Ξανασκεψουτα λοιπον ολα αυτα διορθωσε με οπου κανω λαθος και περιμενω να μου πεις αν επιμενεις στο 24 ωρες καθυστερηση.

Περα απο ολα τα παραπανω ομως επειδη μαλλον παρεξηγηθηκα για τα λεγομενα μου να ξεκαθαρισω οτι ουτε παιζω στον s4 ουτε συμμετηχα στον σχεδιασμο της οποιας επιχειρησης.Διατηρω φιλικες σχεσεις με παιδια απο τον συνασπισμο της trojan παιδια που εχουμε παιξει μαζι σε αλλους servers οπως διατηρω αριστες σχεσεις και με παρα πολλους και απο την cls .
    Οι ελληνικοι servers δυστηχως ειναι μικροι οποτε ολοι γνωριζομαστε μεταξυ μας.
    Βρηκα την συγκεκριμενη επιχειρηση προτοτυπη για τους λογους που σου εξηγησα παραπανω και ειπα τα αναλογα μπραβο.Το ιδιο ακριβως θα κανω οταν θα δω κατι αναλογο και απο την αλλη πλευρα δεν βλεπω που ειναι το κακο.

Να μαθουμε επιτελους ολοι μας σε μια ομορφη ενεργεια να λεε μπραβο και να μην ψαχνουμε παντου φαντασματα.

Καλη χρονια
    http://www.travian-reports.net/gr/re...41,1561253ca25

2 σε 1 νοικοκυρεμενα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sniper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρες από την αντίπαλη συμμαχία έγκριση ν αναρτήσεις τις αναφορές ;;;;

Όπως και να χει, θα κάνω έναν παραλληλισμό, και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε..

Φανταστείτε λοιπόν, να παίζετε μπάλα. Την ώρα που αμύνεστε, να είστε ο ΜΟΝΟΣ ο οποίος προσπαθεί να συμμαζέψει την άμυνα, και ν αντικρίζει 11 επιτιθέμενους..

Υγ 1 : Αποφασίσαμε να μείνουμε μετά το delete των CLS ( λάθος κατ εμέ ) αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι 2 σας WW δεν πρόκειται να κερδίσουν.

Υγ 2 : Καλή Χρονιά σε όλα τα παιδιά που έζησαν απ την αρχή αυτόν τον σέρβερ, εύχομαι προσωπικές και οικογενειακές επιτυχίες...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!
    Απλα copy paste απο τους κανονες του forum

§5b. Link μέσα από το παιχνίδι απαγορεύονται εντελώς.
    Ο κανόνας ισχύει και για άλλα link αναφοράς και chain letter links.
    Δημοσιεύσεις αναφορών μαχών χωρίς απόκρυψη των ονομάτων και στοιχείων των εμπλεκομένων , ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.

Εξαιρούνται αναφορές από : χωριά με ΠΘ , χωριά με Πολύτιμα Αντικείμενα , χωριά με Σχέδια Κατασκευής , χωριά Natars.
    Εάν θέλετε να δημοσιεύσετε μία αναφορά που δεν εντάσσεται σε αυτές που εξαιρούνται ,πρέπει να έχετε την άδεια και από τις δύο πλευρές. Επειδή δεν μπορούμε να ερευνήσουμε τις αναφορές , στην περίπτωση αυτή , θα πρέπει να στείλετε της αποδοχές δημοσίευσης και από τις δύο πλευρές στον Super Moderator ή Administrator , καθώς και το Link της αναφοράς για έλεγχο.

Mην βλεπουμε παντου φαντασματα
    http://www.travian-reports.net/gr/re...41,1561253ca25

2 σε 1 νοικοκυρεμενα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sc0rpi0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια ολο αυτο το καταπληκτικο σχέδιο , είχε αντίδοτο κατι πολύ απλουστατο... που απλα δεν εγινε πραγματικοτητα λόγω των ημερων. Προς έκπληξη όλων , ο server αν και διανυουμε περιοδο θαυματων ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΕΘΗΚΕ απο την ανακωχη όπως στο παρελθον. Γιατι άραγε? Ας μη την ψαχνω όντως......
    Ειπαμε μην βλεπουμε παντου φαντασματα

Αγαπητοί παίκτες,

επειδή στο παρελθόν είχαν δημιουργηθεί διάφορα θέματα σχετικά με το πότε θα πρέπει αν υπάρχει ανακωχή σε έναν server και πότε όχι σε περίοδο endgame, αυτό που ισχύει γενικά είναι:

1. Σε έναν κανονικής ταχύτητας server θα υπάρχει ανακωχή αν κανένα από τα Παγκόσμια Θαύματα δεν έχει φτάσει στο επίπεδο 70.

2. Σε speed server δεν θα υπάρχει ανακωχή από την στιγμή που ξεκλειδώνονται τα χωριά με τα Παγκόσμια Θαύματα και αρχίζει και το endgame.

Φιλικά,
    ixydakis

2 σε 1 νοικοκυρεμενα

angelo57dm
    Guest

Talking

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bothros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξανασκεψουτα λοιπον ολα αυτα διορθωσε με οπου κανω λαθος και περιμενω να μου πεις αν επιμενεις στο 24 ωρες καθυστερηση.

Να μαθουμε επιτελους ολοι μας σε μια ομορφη ενεργεια να λεε μπραβο και να μην ψαχνουμε παντου φαντασματα.

Καλη χρονια
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ

Το παραπάνω μύνημα αφορά εμένα και για τον λόγο αυτό θα προσπαθήσω να είμαι πιο αναλυτικός στο πώς φτάσαμε να εγκαλούμαι .....
    ΑΡΧΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΕΞΕΙ

Παραμονή πρωτοχρονιάς ... Μπαίνω στο φόρουμ και ξαφνικά βλέπω νέο θέμα με τεράστια γράμματα " ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΤΡΑΒΙΑΝ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ " ... Λεω δεν μπορεί ... Κατι εντυπωσιακό έγινε και απο την στιγμή που δεν ειναι συγγραφέας ο taratata πράγματι πρέπει να αξίζει ...Ανοίγω το λίνκ και αρχίζω να διαβάζω ....
    ... όταν το τραβιαν συναντά την φαντασία τότε πραγματικά γίνονται θαύματα.
    Σκέφτομαι .... Δεν μπορεί κατι το εξαιρετικό έγινε για να βάζουν τις λέξεις φαντασία και θαύμα ... Κάποια φανταστική ενέργεια έγινε που αλλάζει το τράβιαν οπως το ξέρουμε ... Ενα ετεροχρονισμένο θαύμα των χριστουγέννων στον κόσμο του τράβιαν... Συνεχίζω το διάβασμα ...
    ... μας έδειξαν πώς καταστρέφεις ενα θαύμα χωρίς ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ.
    Τσιμπίεμαι και αφού βεβαιώνομαι ότι είμαι ξύπνιος αναρωτιέμαι .... Πως γίνεται αυτό βρε παιδιά ... Πού ήμουν εγώ και έχασα τέτοιο κοσμοιστορικό γεγονός ????
    Συνεχίζω παρακάτω για να δώ το θαύμα η εστω να μαθω πως γίνεται να σκοτώνεις χωρίς να σκοτωνεις ...Αλλά εις μάτην ... Μονο λιβανιστηρια και τεράστια και πομπώδη λόγια για συγχαρητήρια στους συντελεστές του θαυματος αλλά για το θαύμα κουβέντα καμμία...Προχωράω παρακάτω... Παλι συγχαρητήτηρια αλλα για το πάπλωμα κουβέντα ...Αλλα να...Ανάμεσα στον καπνό απο τα λιβάνια κατι βλέπω
    keeper συνασπισμου με 12 χωρια εμεινε σημερα το πρωι με ενα μονο με το θαυμα ουσιαστικα αχρηστευθηκε ενα θαυμα χωρις ποτε να χτυπηθει
    Τσιμπιέμαι πάλι και αναρωτιέμαι .... Καλά τι μας λέει αυτός ???? ... Κοιτάω παραπάνω ...
    ... μας έδειξαν πώς καταστρέφεις ενα θαύμα χωρίς ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ.
    Ξανακοιτάω το αλλο ...
    ουσιαστικα αχρηστευθηκε ενα θαυμα χωρις ποτε να χτυπηθει
    Ανοίγω το λεξικό ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ για να δώ μήπως στην συγχρονη Ελληνική γλώσσα η λέξη καταστροφή είναι συνώνυμο της έκφρασης ουσιαστική αχρήστευση ... Αλλά τίποτα ... Οι λέξεις εχουν την ίδια σημασία απο τότε που παράτησα το δημοτικό ... Αρχίζω να θυμώνω για την παραπλανητική διαφήμιση που μου πασαραν για να διαβάσω το θέμα ... Επιστρατεύω τις λίγες γνώσεις μου απο τράβιαν και σκέφτομαι
    Τί χρειάζεται για να προχωρήσει το θαύμα ????? ..... Ενα χωριό με πλάνο .... Πού θα το βρεί εαν ο keeper δεν ειχε ετοιμους αποίκους απο το ww ???? Και γιατί να μην έχει αραγε ??? ... Αλλά και για να μήν έχει μπορεί να βγάλει???? .... αναρωτιέμαι.... Και φυσικά μπορεί να βγάλει ... Και πώς μπορεί να βγάλει αμα ρε φίλε δεν εχει ελεύθερο σλότ ??? Και πάλι αναρωτιέμαι ... Μα τόσο αμπαλος ειναι να μήν έχει κάποια κτίρια στο 1 ? ... Αναρωτιέμαι και πάλι .... Και καλά να μη εχει αποθήκη και σιταποθηκη στο 1 όπως κάνεις εσυ λέω στον εαυτό μου , δεν εχει αγορά στο 1 ??? η την εχει ανεβάσει παραπάνω ? ...
    Αφού λοιπόν κάνω την μικρή αξιολόγηση αυτή καταλήγω στο ότι ακόμα και εαν ο keeper δεν είχε αποίκους στο ww έτοιμους μπορεί να βγάλει αποίκους σε 18 ώρες περίπου γκρεμίζοντας την αγορά και η μόνη επίπτωση θα ειναι να δουλεύει όπως δούλευαν παλια στα ww για 12 ώρες
    Με λίγα λόγια δεν μιλάμε για καταστροφή θαύματος ούτε για ουσιαστική αχρήστευση του WW αλλά μόνο για καθυστέρηση ... Καί για πόση καθυστέρηση μιλάμε .... Να είναι 1 , 2 , 3 μέρες ... Και τι σημαίνει αυτό ... ??? 2, 4 , 6 λέβελ στο WW ??? Και τι σημαίνει αυτό .... ???
    Ρε λέω στον εαυτό μου θυμάσαι αυτόν που ξεκίνησε 30 λέβελ πίσω ... εγινε λαγός .... πέρασε μπροστά και παραλίγο να τερματίσει σαν λαγός .... τον βάρεσαν .... τον πήγαν πίσω 10 μέρες .... και τελικά ο λαγός πάλι πρώτος και μάλιστα τερμάτισε ... και πρωτος ....

Τώρα είναι που θυμώνω για τα καλά ....
    Κάθομαι και γράφω

Αν και δεν συμμετέχω στον σέρβερ οφείλω να παρατηρήσω τα εξής
    1. Απο την στιγμή που μία τακτική εχει χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν - και μάλιστα κατα κόρον - η σύλληψη ενος παρόμοιου σχεδίου δεν ειναι φαντασία αλλά αντιγραφή
    2. Το αποτέλεσμα μιάς τέτοιας επιχείρησης είναι πιο σημαντικό σε εναν απλό λογαρισμό παρά σε εναν λογαριασμό θαυματος δεδομένου οτι στην πρώτη περίπτωση ο λογαριασμός οδηγείται στην διαγραφή ενω΄στην περίπτωση του ww η ζημιά ειναι σχεδόν μηδαμινή
    ( Εαν η συμμαχια ειναι οργανωμενη η ζημιά που του εκανε ειναι καθυστέρηση λιγοτερο απο 24 ώρες ήτοι οσο θα ηταν το μηδένισμα 2 χωραφιών σταριού στο θαυμα η 2 επίπεδα σε μεγάλη αποθήκη )
    3. Ειναι εμφανης η απραξία του keeper που θα μπορουσε να εχει σωσει τουλαχιστον τα 6 χωρια δεδομενου οτι η απόσταση μεταξυ των αρχηγών ηταν τετοια που δεν χωραγε μονο απλή σφήνα αλλά ολόκληρος ο σερβερ :p
    Σε απλά τραβιανά ήθελα να πώ ότι
    1. Κάτι που εχει χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν παύει να είναι προτότυπο για να διεκδικούν καποιοι την πατρότητα ώστε να ζητάνε να μπούν στο βιβλίο Γκινες
    2. Οτι δεν απαντήθηκε το ερώτημα για το αυγο του κολόμβου και παρά την ουσιαστική τρύπα στο νερό δεν ειναι δυνατή η διεκδικηση του βραβειου ΝΟΜΠΕΛ
    3. Οτι καποιοι εκλεψαν εκκλησία και παρακαλούνται οι τραβιανοι ιερεις να ειναι πιο προσεκτικοι για να μην ξεχνάμε και το λιγο τράβιαν που ξέρουμε

ΟΜΩΣ
    Στην βιασύνη μου να απαντήσω δεν ελαβα υπόψη μου παράγοντες όπως χρόνος ενεργοποίησης WW , ανακωχή κλπ και εκτέθηκα .......

Δεν ντέπομαι λοιπόν να πώ ότι εκανα λάθος σε οτι αφορά τον χρόνο καθυστέρησης και ζητάω ειλικρινά συγνώμη για την παράλειψη μου αυτη αλλά τι σημασία λιγη καθυστέρηση παραπάνω όταν ο αλλος μίλαγε για καταστροφή .... εξουδετέρωση ..... κλπ ??

Εγώ λοιπόν διορθωσα και ζήτησα και συγνώμη . Είναι δυνατόν λοιπόν εσυ να μας πείς τελικά είναι ????
    α._ Καταστροφή θαύματος ????
    β._ Ουσιαστική εξουδετέρωση ???
    γ._ Καθυστέρηση ???
    δ._ Φαντασία ???
    ε._ Θαυμα ??
    στ._ Ολα τα παραπάνω μαζί ???
    ζ._ Κανένα απο τα παραπάνω ???

ΤΕΛΟΣ ....ΕΝΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ , ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑ
    ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Οταν απο εναν λογαρισμό θαυματος πέρνουμε τα περισσοτερα χωριά μήπως τον κανουμε τον keeper - κατά την εκφραση φίλου και εξαίρετου παικτη - τσάμπα μάγκα λόγω μεγαλυτέρου αμυντικού μπονους ?

ΠΡΟΤΑΣΗ
    Δεν κοστιζει τιποτα να βγαζει ο keeper αποικους απο το ww - μονο 75.000 ύλες και απο χρόνο μηδαμινό . Ας το κανει

ΙΔΕΑ
    Οταν θελουμε να ευλογίσουμε τα γένια μας μπορούμε να το κανουμε και χωρίς παραπλανητική διαφήμιση . Αρκει λίγο λινανιστηρι και ολα καλά

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ

ΥΓ Ζητώ συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη αλλά δοκιμάστε και εσεις να γράψεται ελληνικά με κυριλικό πληκτρολόγιο και θα δούμε ποιος κανει περισσότερα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη angelo57dm : 01-01-11 στις 16:33

KOINOKTIMOSINI
    Guest

Προεπιλογή

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ

Το παραπάνω μύνημα αφορά εμένα και για τον λόγο αυτό θα προσπαθήσω να είμαι πιο αναλυτικός στο πώς φτάσαμε να εγκαλούμαι .....
    ΑΡΧΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΕΞΕΙ

Παραμονή πρωτοχρονιάς ... Μπαίνω στο φόρουμ και ξαφνικά βλέπω νέο θέμα με τεράστια γράμματα " ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΤΡΑΒΙΑΝ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ " ... Λεω δεν μπορεί ... Κατι εντυπωσιακό έγινε και απο την στιγμή που δεν ειναι συγγραφέας ο taratata πράγματι πρέπει να αξίζει ...Ανοίγω το λίνκ και αρχίζω να διαβάζω ....
    Σκέφτομαι .... Δεν μπορεί κατι το εξαιρετικό έγινε για να βάζουν τις λέξεις φαντασία και θαύμα ... Κάποια φανταστική ενέργεια έγινε που αλλάζει το τράβιαν οπως το ξέρουμε ... Ενα ετεροχρονισμένο θαύμα των χριστουγέννων στον κόσμο του τράβιαν... Συνεχίζω το διάβασμα ...
    Τσιμπίεμαι και αφού βεβαιώνομαι ότι είμαι ξύπνιος αναρωτιέμαι .... Πως γίνεται αυτό βρε παιδιά ... Πού ήμουν εγώ και έχασα τέτοιο κοσμοιστορικό γεγονός ????
    Συνεχίζω παρακάτω για να δώ το θαύμα η εστω να μαθω πως γίνεται να σκοτώνεις χωρίς να σκοτωνεις ...Αλλά εις μάτην ... Μονο λιβανιστηρια και τεράστια και πομπώδη λόγια για συγχαρητήρια στους συντελεστές του θαυματος αλλά για το θαύμα κουβέντα καμμία...Προχωράω παρακάτω... Παλι συγχαρητήτηρια αλλα για το πάπλωμα κουβέντα ...Αλλα να...Ανάμεσα στον καπνό απο τα λιβάνια κατι βλέπω

Τσιμπιέμαι πάλι και αναρωτιέμαι .... Καλά τι μας λέει αυτός ???? ... Κοιτάω παραπάνω ...

Ξανακοιτάω το αλλο ...

Ανοίγω το λεξικό ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ για να δώ μήπως στην συγχρονη Ελληνική γλώσσα η λέξη καταστροφή είναι συνώνυμο της έκφρασης ουσιαστική αχρήστευση ... Αλλά τίποτα ... Οι λέξεις εχουν την ίδια σημασία απο τότε που παράτησα το δημοτικό ... Αρχίζω να θυμώνω για την παραπλανητική διαφήμιση που μου πασαραν για να διαβάσω το θέμα ... Επιστρατεύω τις λίγες γνώσεις μου απο τράβιαν και σκέφτομαι
    Τί χρειάζεται για να προχωρήσει το θαύμα ????? ..... Ενα χωριό με πλάνο .... Πού θα το βρεί εαν ο keeper δεν ειχε ετοιμους αποίκους απο το ww ???? Και γιατί να μην έχει αραγε ??? ... Αλλά και για να μήν έχει μπορεί να βγάλει???? .... αναρωτιέμαι.... Και φυσικά μπορεί να βγάλει ... Και πώς μπορεί να βγάλει αμα ρε φίλε δεν εχει ελεύθερο σλότ ??? Και πάλι αναρωτιέμαι ... Μα τόσο αμπαλος ειναι να μήν έχει κάποια κτίρια στο 1 ? ... Αναρωτιέμαι και πάλι .... Και καλά να μη εχει αποθήκη και σιταποθηκη στο 1 όπως κάνεις εσυ λέω στον εαυτό μου , δεν εχει αγορά στο 1 ??? η την εχει ανεβάσει παραπάνω ? ...
    Αφού λοιπόν κάνω την μικρή αξιολόγηση αυτή καταλήγω στο ότι ακόμα και εαν ο keeper δεν είχε αποίκους στο ww έτοιμους μπορεί να βγάλει αποίκους σε 18 ώρες περίπου γκρεμίζοντας την αγορά και η μόνη επίπτωση θα ειναι να δουλεύει όπως δούλευαν παλια στα ww για 12 ώρες
    Με λίγα λόγια δεν μιλάμε για καταστροφή θαύματος ούτε για ουσιαστική αχρήστευση του WW αλλά μόνο για καθυστέρηση ... Καί για πόση καθυστέρηση μιλάμε .... Να είναι 1 , 2 , 3 μέρες ... Και τι σημαίνει αυτό ... ??? 2, 4 , 6 λέβελ στο WW ??? Και τι σημαίνει αυτό .... ???
    Ρε λέω στον εαυτό μου θυμάσαι αυτόν που ξεκίνησε 30 λέβελ πίσω ... εγινε λαγός .... πέρασε μπροστά και παραλίγο να τερματίσει σαν λαγός .... τον βάρεσαν .... τον πήγαν πίσω 10 μέρες .... και τελικά ο λαγός πάλι πρώτος και μάλιστα τερμάτισε ... και πρωτος ....

Τώρα είναι που θυμώνω για τα καλά ....
    Κάθομαι και γράφω

Σε απλά τραβιανά ήθελα να πώ ότι
    1. Κάτι που εχει χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν παύει να είναι προτότυπο για να διεκδικούν καποιοι την πατρότητα ώστε να ζητάνε να μπούν στο βιβλίο Γκινες
    2. Οτι δεν απαντήθηκε το ερώτημα για το αυγο του κολόμβου και παρά την ουσιαστική τρύπα στο νερό δεν ειναι δυνατή η διεκδικηση του βραβειου ΝΟΜΠΕΛ
    3. Οτι καποιοι εκλεψαν εκκλησία και παρακαλούνται οι τραβιανοι ιερεις να ειναι πιο προσεκτικοι για να μην ξεχνάμε και το λιγο τράβιαν που ξέρουμε

ΟΜΩΣ
    Στην βιασύνη μου να απαντήσω δεν ελαβα υπόψη μου παράγοντες όπως χρόνος ενεργοποίησης WW , ανακωχή κλπ και εκτέθηκα .......

Δεν ντέπομαι λοιπόν να πώ ότι εκανα λάθος σε οτι αφορά τον χρόνο καθυστέρησης και ζητάω ειλικρινά συγνώμη για την παράλειψη μου αυτη αλλά τι σημασία λιγη καθυστέρηση παραπάνω όταν ο αλλος μίλαγε για καταστροφή .... εξουδετέρωση ..... κλπ ??

Εγώ λοιπόν διορθωσα και ζήτησα και συγνώμη . Είναι δυνατόν λοιπόν εσυ να μας πείς τελικά είναι ????
    α._ Καταστροφή θαύματος ????
    β._ Ουσιαστική εξουδετέρωση ???
    γ._ Καθυστέρηση ???
    δ._ Φαντασία ???
    ε._ Θαυμα ??
    στ._ Ολα τα παραπάνω μαζί ???
    ζ._ Κανένα απο τα παραπάνω ???

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Οταν απο εναν λογαρισμό θαυματος πέρνουμε τα περισσοτερα χωριά μήπως τον κανουμε τον keeper - κατά την εκφραση φίλου και εξαίρετου παικτη - τσάμπα μάγκα λόγω μεγαλυτέρου αμυντικού μπονους ?

ΠΡΟΤΑΣΗ
    Δεν κοστιζει τιποτα να βγαζει ο keeper αποικους απο το ww - μονο 75.000 ύλες και απο χρόνο μηδαμινό . Ας το κανει

ΙΔΕΑ
    Οταν θελουμε να ευλογίσουμε τα γένια μας μπορούμε να το κανουμε και χωρίς παραπλανητική διαφήμιση . Αρκει λίγο λινανιστηρι και ολα καλά

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ

ΥΓ Ζητώ συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη αλλά δοκιμάστε και εσεις να γράψεται ελληνικά με κυριλικό πληκτρολόγιο και θα δούμε ποιος κανει περισσότερα
    Απλα , απολυτος σεβασμος σε σενα Φιλε μου , οχι για την περιεκτικη αναλυση που εκανες , αλλα για την ψυχικη σου ηρεμια να απαντας στα μεγαλυτερα παικτικα Λ....ια (δεν μιλω για κανενα συγκεκρειμενο κυριο , η κυρια , αλλα για αυτους που μπορουν να χαιροντε κατι που ειναι κλεμενο , κλεμενο με υφαρπαγη κωδικων η και σπασιμο κωδικων η και "στρατηγικο" σπαι , και εμενα , και το δικαιο τελικα , δεν μας ενδιαφερει οτι το καναν αυτοι και οι αλλοι αλλα οτι το ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ.

Προεπιλογή

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Καλοδιατυπωμενη απαντηση!Οντως μιλαμε για καθυστερηση!
    Αλλα υπαρχει και ενα λαθος νομιζω!
    Εχω την εντυπωση οτι το αμυντικο μπονους λογω μικρου πλυθησμου δεν ισχυει για τα χωρια των WW!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KOINOKTIMOSINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα , απολυτος σεβασμος σε σενα Φιλε μου , οχι για την περιεκτικη αναλυση που εκανες , αλλα για την ψυχικη σου ηρεμια να απαντας στα μεγαλυτερα παικτικα Λ....ια (δεν μιλω για κανενα συγκεκρειμενο κυριο , η κυρια , αλλα για αυτους που μπορουν να χαιροντε κατι που ειναι κλεμενο , κλεμενο με υφαρπαγη κωδικων η και σπασιμο κωδικων η και "στρατηγικο" σπαι , και εμενα , και το δικαιο τελικα , δεν μας ενδιαφερει οτι το καναν αυτοι και οι αλλοι αλλα οτι το ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ.

Ένα πουλάκι μου είπε οτι τους παρακαλούσες να μπεις στα WW μαζί τους. Και τώρα τους κατηγορείς κύριε κολοτουμπα? Ρε τι άλλο θα ακούσουμε σε αυτόν το server.

KOINOKTIMOSINI
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο toubano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα πουλάκι μου είπε οτι τους παρακαλούσες να μπεις στα WW μαζί τους. Και τώρα τους κατηγορείς κύριε κολοτουμπα? Ρε τι άλλο θα ακούσουμε σε αυτόν το server.
    Το πουλακι να του πεις οτι σε κανει και σενα ελεηνο ψευτη και να αποφευγεις κακες παρεες ακουσε κολοτουμπααααα ;

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. η δηκεοσινη στο τραβιαν
    By xabos in forum Αρχείο Speed 11
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-13, 14:59
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-11, 23:56
  3. τραβιαν τελος
    By city7 in forum Αρχείο Server 1 (3)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-11, 20:18