Σελίδα 2 από 20 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 199

Θέμα: ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΧΑ(Ζ)ΟΣ....

Περιοχή
    Παντού και πουθενά

Προεπιλογή

Συνοψίζοντας :
    Μια συμμαχία 40 acc ( δικά σας λόγια ) αποφασίζει να μείνει μόνη της στο +/+ χωρίς να έχει κάνει καμμιά διπλωματική κίνηση προηγουμένως , γνωρίζοντας οτι πιθανόν να βρεθεί στο στόχαστρο 2 (τουλάχιστον) συμμαχιών των 3+ wings . . .

I am impressed by your balls . . ( συγνώμη Ανθή , μη το πάρεις προσωπικά )

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisXT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνοψίζοντας :
    Μια συμμαχία 40 acc ( δικά σας λόγια ) αποφασίζει να μείνει μόνη της στο +/+ χωρίς να έχει κάνει καμμιά διπλωματική κίνηση προηγουμένως , γνωρίζοντας οτι πιθανόν να βρεθεί στο στόχαστρο 2 (τουλάχιστον) συμμαχιών των 3+ wings . . .

I am impressed by your balls . . ( συγνώμη Ανθή , μη το πάρεις προσωπικά )
    Όντως έτσι έγινε φίλε papakias. Και η αλήθεια είναι ότι το ίδιο κάναμε και πέρυσι, όχι με 40 λογαριασμούς που είχαμε φέτος, άλλα με 15. Και όπως και προσωπικά γνωρίζεις, δεν είναι στο στυλ μας μετά από αποχωρήσεις να μιλάμε με πρώην συμμάχους με στόχο να πάρουμε παίχτες ή να κατηγορήσουμε την ηγεσία, κάτι που φέτος έγινε προς παίχτες μας και από την ΧΑΟΣ και από την πλευρά της ELITE. (ηγετικά στελέχη και οι 2 αποστολείς των μηνυμάτων)

Μέσα στις πρώτες μέρες μας πλησίασαν Hellas και αργότερα S.A.S, μετα τα σπασίματα

Το έχουμε αναφέρει αυτό και σε άλλο τοπικ
    δες εδω αναλυτικα http://forum.travian.gr/showpost.php...5&postcount=94

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο blackshape Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για οσα ακουστηκαν για τον περσινο σερβερ για τα +/+, μεχρι πριν γινει ι ενωση saints-hellas-xaos, στα +/+ οι χαος εδωσαν πολυ ξυλο στους ζ και καταφεραν να επικρατησουν στα +/+ μετα απο μαχες συνεχομενες μεταξυ τους. (στο τελος απλα οι αλλες συμμαχιες δεν μπορεσαν να κρατησουν τις υπερσυμαχιες τους ενωμενες).
    Τωρα για οσα λεγοντε για τους ΒΒΤ που φυγανε απο τους χαος και πηγανε με s.a.s.
    Οσο ειμασταν στην χαος συνεχεια διναμε οτι μας ζητουσαν μεχρι που ζητησαμε και εμεις κατι. Δεν το πηραμε ποτε και μας αφησαν ξεκρεμαστους την στιγμη που ειχαμε την αναγκη της συμμαχιας.
    η σκεψη ηταν κατευθειαν, θα μας την ξανακανουν και αργοτερα??? Οποτε ειπαμε, φευγουμε απο χαος λογο μη εμπιστοσυνης και μονοπλευρης βοηθειας....
    Μειναμε μονοι μας ενα μηνα αν θυμαμαι καλα να σπαμε Ζ και να μην εχουμε συμμαχια με κανεναν.
    μεσα στις πρωτες μερες μας πλησιασαν οι S.A.S και οι HELLAS. Αποφασισαμε μετα απο ενα μηνα σχεδον δινοντας τον δικο μας αγωνα σαν μια απο της πιο μικρες συμμαχιες ατα +/+ αλλα καλα συντονισμενες (γεγονος ειναι οτι σε πολεμο με ειτε με S.A.S ειτε με Z ειτε με ΧΑΟΣ δεν θα τα βγαζαμε περα, σιγουρα οχι πανω απο εβδομαδα).
    Μετα λοιπον απο σκεψη καταληξαμε να παμε με τους Σ.Α.Σ με τουσ οποιους ειχαμε δωσει μαχες και πριν αλλα και μετα οσο ειμασταν μονοι μας (αλλωστε τα 3 αμυντικα μεταλια και τα 2 επιθετικα λογω τον σ.α.σ οφειλοντε...).
    Και παραθετω την απαντηση που δωσαμε στους HELLAS με ωρα και ημερομηνια:
    [28/1/2011 12:05:51 πμ] blackshape athlios: Καλησπέρα, αποφασισαμε να γραψουμε την αποφαση μασ με μορφη κειμενου.

απο τα χριστουγεννα που αποχωρήσαμε απο το σχήμα της XAOS, προσπαθουμε να κάνουμε μια συνολική εκτίμηση του server όσο και των συσχετισμων στα +/+.

Με Hellas εχουμε πάιξει μαζί και γνωριζουμε ότι ο λόγος σας ειναι συμβόλαιο. Μια συμαχία μαζι σας μας τιμά.

Για μας, ειναι δεδομένο ότι δε μπορουμε να συμμαχήσουμε με Ζ.
    Επίσης ειναι δεδομενο ότι η XAOS δεν πρόκειται να μας υποστηρίξει και πιθανότατα έχουν ήδη κάνει συμφωνια κάτω απο το τραπέζι με Ζ.

Πέρα απο το συνολικό παιχνιδι και την προοπτική του endgame, πρέπει να βρουμε τρόπο να υποστηρίξουμε τους λογαριασμους μας και τους μικρους μας παικτες στην περιοχή μας.
    Πρακτικά όμως τόσο εσεις όσο και οι ZGeist ειστε πολύ μακρυά και έχετε άλλα μέτωπα ανοιχτά για να μπορέσετε να μας βοηθήσετε στα +/+.

Με αυτα τα δεδομενα, όπως καταγράφονται πλεόν οι συσχετισμοί δυνάμεων στα +/+, το μονο που μας μένει, αν θέλουμε να επιβιωσουμε, ειναι να συμμαχήσουμε με SAS.

Έχουμε σκεφτεί πολύ αυτη την κινηση μας και δυστυχώς φαινεται ότι δεν έχουμε κάποια άλλη επιλογή.

Σας ευχαριστουμε για τη μέχρι τώρα συνεργασία μας η οποια πιθανοτατα μεχρι καποιο σημειο θα υπαρχει ακομα σε οσα επιπεδα μπορει να συνεχιστει.

Blackshape-Pfs-Blossom

Δεν εχουμε να σχολιασουμε κατι αλλο για τις κινησεις μας σαν ββτ.
    Καλες μαχες να εχουμε.
    κατά τα άλλα, όπως λέει και το ανέκδοτο είναι αλήθεια πάρα πολύ δύσκολο να αποδείξεις ότι δεν υπάρχουν ελέφαντες πίσω από το θάμνο, γιατί είδες τι καλά που κρύβονται?

ΥΓ: καμία παρεξήγηση για το σχόλιο, άλλωστε πλανάται μια θεωρία ότι μάλλον διαθέτω ίσως και μεγαλύτερα από κάποιους άλλους που απλά τα φέρουν.

Προεπιλογή

ειναι πολυ απλο.....
    λεει η σ.α.ς δηλωσε και οχι η ββτ. μηπως ηταν διπλωματια της σ.α.ς??? για σκεψου το λιγο..... το χεις????
    και για να δεις ποσο ωραια ολα αυτα που πιπιλατε τοσο καιρο και ηταν αυτο το τελευταιο σας οπλο σε ολα αυτα που σας αποστομοσαμε....... παρε και το επομενο σαν απαντηση....
    ζητησαμε αμυνες για λφα παραμονες χριστουγεννων αν θυμαμαι καλα
    πηραμε τα.....
    την επομενη μερα σπασαμε απο την χαος, δηλαδη 25/12/10.
    καπακι σπασανε οι σ.α.ς και οχι εμεις τον πολεμο που ειχαν μαζι μας.
    γιατι ομως συνεχιζουμε και μας σπανε οι σ.α.ς και εμεις τους σ.α.ς μεχρι και τα μεσα ιανουαριου??? για κοιτα τα μεταλια.... 16 εβδομαδα ειμαστε πρωτη αμυντικοι απο επιθεσεις των σ.α.ς και 17 εβδομαδα 5η επιθετικη απο επιθεσεις στους σ.α.ς αυτα ειναι εβδομαδες του ιανουαριου μετα δηλαδη αφου σπασαμε απο εσας.
    πως εχουμε ετσι κρυφη συμφωνια με τουσ σ.α.ς???
    και αν θελεις να δεις και ποια λογ σπαστικανε τοτε μπορω και να στα δειξω και απο ποιους....
    ΟΠΟΤΕ δεν ειμαι και ΧΑ(Ζ)ΟΣ....
    και κλεινοντας θα βαλω τα λογια σου:
    προσωπικα μου αρεσει να παιζω τραβιαν και οχι να γραφω στο φορουμ, κατι το οποιο διαπιστωνετε σχετικα ευκολα αφου σπανια ποσταρω κατι.
    Καποιοι αλλοι ομως κανουν το αντιθετο διοτι πιθανον τους αρεσει το καφενειακο στυλ παιχνιδιου-διαλογων.
    Δικαιωμα τους!!!
    Οταν ομως γραφονται ανακριβιες και θιγονται συμμαχιες αμεσα και η ηγεσια τους εμμεσα οφειλουμε να απανταμε.
    Τελικα ηταν τοσο απλο;
    Πως δεν το σκεφτηκα και μου περασαν τοσο πολυπλοκα καχυποπτες σκεψεις απο το μυαλο μου.
    Προφανως δεν το΄χα...
    Χαχαχαχα
    Ετσι ειναι μαγκες, οταν δεν εχεις το σθενος να πεις: ''παιδια η πιεση ειναι μεγαλη, πρεπει να αραξω ηρεμα για να συνεχισω να παιζω'' , καταφευγεις σε ''μικροσκοπια'' για πραγματα που φαινονται με γυμνο ματι.
    Τελος παντων καλα να ειστε, εκει που ειστε.

Με σεβασμο
    Το travian είναι απλά ένα παιχνίδι και ως τέτοιο πρέπει να το αντιμετωπίζουμε...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanosd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα ηταν τοσο απλο;
    Πως δεν το σκεφτηκα και μου περασαν τοσο πολυπλοκα καχυποπτες σκεψεις απο το μυαλο μου.
    Προφανως δεν το΄χα...
    Χαχαχαχα
    Ετσι ειναι μαγκες, οταν δεν εχεις το σθενος να πεις: ''παιδια η πιεση ειναι μεγαλη, πρεπει να αραξω ηρεμα για να συνεχισω να παιζω'' , καταφευγεις σε ''μικροσκοπια'' για πραγματα που φαινονται με γυμνο ματι.
    Τελος παντων καλα να ειστε, εκει που ειστε.

Με σεβασμο
    Το ειπαμε καθαρα και στο φορουμ.
    οτι απο τι στιγμη που μειναμε μονοι μας στα +/+, μετα απο ενα μηνα αφου σπαστικαμε ξανα και μονοι μας και με σ.α.ς και με ζ, γιατι ξαναλεω αμα δεν το επιασες... τα μεταλλια αμυντικα και επιθετικα τα πηραμε λογο των σ.α.ς αφου σπασαμε απο χαος και μετα, πολυ πριν συμμαχισουμε με σ.α.ς, ανοιξαμε πολεμο και με ζ, που τοτε ειχαν "συμφωνια" με σ.α.ς.....
    και ξαναλεω το ειχαμε πει στο φορουμ... οτι αποφασισαμε να παμε με σ.α.ς για να συνεχισουμε το παιχνιδι πιο "ηρεμα" να κρατησουμε τουλαχιστον ενα μηνα ακομα στο παιχνιδι.... και ετσι εχει γινει.
    και... οκ... εμεις σπασαμε με χαος λεγοντας οτι δεν πηραμε αμυνες οταν τις ειχαμε αναγκη....., εχω και μια μικρη ερωτηση... γιατι οι ελιτ σπασανε απο χαος, την επομενη που τους εκανε επιθεση η σ.α.ς??? μηπως για τον ιδιο λογο??? ρωταω... δεν ξερω....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blackshape : 23-02-11 στις 21:26
    ΑΘΛΙΟΣ

Smile

Αν οι S.A.S κάνανε πρόταση για ένωση για όλα τα +/+ σε προηγούμενο τόπικ και δεν την αποδέχθηκε κανείς..... κάνουμε εμείς μία μικρή πρόταση... χωρίς συν και πλην.... ακούστε το ράδιο που έχουμε φτιάξει στην ββτ και παρακαλω να μη σβηστεί, δεν είναι κερδοσκοπικό ούτε αποσκοπεί κάπου, είναι απλά παρεΐστικο
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων τον διαχειριστή.
    http://bonobians.listen2myradio.com/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blackshape : 23-02-11 στις 22:16
    ΑΘΛΙΟΣ

Προεπιλογή

Το ειπαμε καθαρα και στο φορουμ.
    οτι απο τι στιγμη που μειναμε μονοι μας στα +/+, μετα απο ενα μηνα αφου σπαστικαμε ξανα και μονοι μας και με σ.α.ς και με ζ, γιατι ξαναλεω αμα δεν το επιασες... τα μεταλλια αμυντικα και επιθετικα τα πηραμε λογο των σ.α.ς αφου σπασαμε απο χαος και μετα, πολυ πριν συμμαχισουμε με σ.α.ς, ανοιξαμε πολεμο και με ζ, που τοτε ειχαν "συμφωνια" με σ.α.ς.....
    και ξαναλεω το ειχαμε πει στο φορουμ... οτι αποφασισαμε να παμε με σ.α.ς για να συνεχισουμε το παιχνιδι πιο "ηρεμα" να κρατησουμε τουλαχιστον ενα μηνα ακομα στο παιχνιδι.... και ετσι εχει γινει.
    και... οκ... εμεις σπασαμε με χαος λεγοντας οτι δεν πηραμε αμυνες οταν τις ειχαμε αναγκη....., εχω και μια μικρη ερωτηση... γιατι οι ελιτ σπασανε απο χαος, την επομενη που τους εκανε επιθεση η σ.α.ς??? μηπως για τον ιδιο λογο??? ρωταω... δεν ξερω....
    Μια διευκρύνηση που δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει και 100%.

Οι Ελιτε είχαν σπάσει με ΧΑΟΣ 1-2 μέρες πριν τους χτυπήσουμε. Συγκεκριμένα έσπασαν τη μέρα που ο papagalos έχασε τη μεγάλη δίαιτα αν δεν κάνω λάθος.

Smile

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KRHTH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια διευκρύνηση που δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει και 100%.

Οι Ελιτε είχαν σπάσει με ΧΑΟΣ 1-2 μέρες πριν τους χτυπήσουμε. Συγκεκριμένα έσπασαν τη μέρα που ο papagalos έχασε τη μεγάλη δίαιτα αν δεν κάνω λάθος.
    Ναι τοτε ηταν, 28-29/1.
    Αλλα... ειχα συνομιλια τοτε με dutch και ξερω γιατι ρωταω
    Ειναι ακομα μια περιπτωση που η σιωπη.... ειναι θετικη απαντηση.... ..
    ΑΘΛΙΟΣ

Προεπιλογή

, εχω και μια μικρη ερωτηση... γιατι οι ελιτ σπασανε απο χαος, την επομενη που τους εκανε επιθεση η σ.α.ς??? μηπως για τον ιδιο λογο??? ρωταω... δεν ξερω....
    Να σου απαντήσω εγώ στην ερωτηση σου??

Η θα μου απαντήσεις μετά.... και θα ανοίξουμε στιχομυθία εδώ μέσα???

με ελιτ έγινε όπως ακριβώς τα λέει ο κρήτη....

ρώτα τον φίλο σου τον ducth για λεπτομέριες

Περιοχή
    Στα όρη, στ άγρια βουνά...

Προεπιλογή

-Εγώ δεν ξέρω τι έκαναν με τους ΕΛΙΤΕ και ούτε με νοιάζει. (δεν θα τους χαρακτηρίσω απο κει)

-Εγώ ξέρω ότι για τις "παρεκλίσεις" της Χαός απο την αρχική συμφωνία ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ με αποχώρηση πριν την οριστική ρήξη.
    Την πρώτη φορά μάλιστα ακόμα δεν είχε καν διαφανεί η επικράτηση της SAS στο κέντρο.

Για μένα ηγετικά οι Χαοτικοί δεν ήταν "εντάξει" και δεν υπήρχε περίπτωση να το ανεχτώ περισσότερο ακόμη και αν μέναμε μόνοι μας μέχρι να μας σπάσουν...

Όσο για τα περσινά το ότι δεν κάνω αναφορά δεν σημαίνει ότι ήμουν και ευχαριστημένος....

πάντα καλά....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο papagalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου απαντήσω εγώ στην ερωτηση σου??

Η θα μου απαντήσεις μετά.... και θα ανοίξουμε στιχομυθία εδώ μέσα???

με ελιτ έγινε όπως ακριβώς τα λέει ο κρήτη....

ρώτα τον φίλο σου τον ducth για λεπτομέριες
    Το ιδιο απαντησα ακριβως απο πανω παπαγαλε...
    Αλλα η ερωτηση μου ηταν αλλη....
    ΑΘΛΙΟΣ

Σελίδα 2 από 20 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. τι ειναι?
    By john lag in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-10, 09:35
  2. Τη ειναι ??????
    By crist in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-09, 17:42