Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Χρυσός στο Τ4

Το avatar του χρήστη draculino
    Περιοχή
    Στο Τάτουην

Προεπιλογή Χρυσός στο Τ4

Λοιπόν εχω ακούσει πολλούς να λένε ότι με την καινούρια έκδοση του ΤΡΑΒΙΑΝ πρέπει να βάζεις πολλή περισσότερο χρυσό οπότε πρέπει να χαλάς και πολύ περισσότερα λεφτά δηλαδή είναι ποιο ακριβό.
    Παρακάτω θα το διαψεύσω αυτό και θα αποδείξω πως αντιθέτως αν προσεχείς μπορείς να παίξεις χωρίς να βάζεις πολύ χρυσό:

Λοιπόν 20χρυσός(από ένα Κουεστ)+20(από ενα άλλο που σου δεινει)=40+5000 ασήμι (με αποστελες και αλλα)=Δηλαδη 40+100=140 χρυσος που σου δεινει μονο του παιχνιδη
    Οποτε Βαζεις Γκολντ και σου περισεβουν 40 τα οποια βαζεις σε +25% σε ολα δηλαδη 40-20=20 βαζεις 5 σε ασεμη δηλαση μετα θα εχεις 1000 ασιμη και 15 χρυσο βαζεις και 15 εσυ και εχεις 30(αν θες αν δεν θες συνεχίζεις με αυτά που έχεις ).Συνεχιζουμε εχεις 15 αν θες πλας βαζεις πλας αλλα καλιτερα κρατας για NPC και για να χτιζεις κατευθείαν
    Master-~AoE~.server2.

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι
    http://www.youtube.com/watch?v=kpXe2kBjPjQ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο draculino Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν εχω ακούσει πολλούς να λένε ότι με την καινούρια έκδοση του ΤΡΑΒΙΑΝ πρέπει να βάζεις πολλή περισσότερο χρυσό οπότε πρέπει να χαλάς και πολύ περισσότερα λεφτά δηλαδή είναι ποιο ακριβό.
    Παρακάτω θα το διαψεύσω αυτό και θα αποδείξω πως αντιθέτως αν προσεχείς μπορείς να παίξεις χωρίς να βάζεις πολύ χρυσό:

Λοιπόν 20χρυσός(από ένα Κουεστ)+20(από ενα άλλο που σου δεινει)=40+5000 ασήμι (με αποστελες και αλλα)=Δηλαδη 40+100=140 χρυσος που σου δεινει μονο του παιχνιδη
    Οποτε Βαζεις Γκολντ και σου περισεβουν 40 τα οποια βαζεις σε +25% σε ολα δηλαδη 40-20=20 βαζεις 5 σε ασεμη δηλαση μετα θα εχεις 1000 ασιμη και 15 χρυσο βαζεις και 15 εσυ και εχεις 30(αν θες αν δεν θες συνεχίζεις με αυτά που έχεις ).Συνεχιζουμε εχεις 15 αν θες πλας βαζεις πλας αλλα καλιτερα κρατας για NPC και για να χτιζεις κατευθείαν
    1oν μπορεις να μου πεις πιο αναλυτικα πως βγαινει ο 140 χρυσος?

Και 2ον ειναι πολυ πιο ακριβο για να σταθεις στο ιδιο επιπεδο ανταγωνιστηκοτητας που βρισκοσουν ως τωρα για τους εξης λογους :
    Εκτος απο το συνηθισμενο γκολντ που ετρωγε ως τωρα ενας παιχτης σε +25%,plus,gold club,αυτοματες ολοκληρωσεις και npc τωρα ενας παιχτης που βαζει πολυ gold αγοραζει :
    -Παγιδες που του προσφερουν ζωα για αμυνα την ωρα που αλλος χαλαει υλες σε αμυντικα στρατευματα.
    -oιntment να γιατρευει τον ηρωα οποτε γινεται τουμπανο ο ηρωας παρα πολυ γρηγορα τη στιγμη που αλλος περιμενει να γιατρευτει μονος για να μη του σκοτωθει!
    -Επιδεσμους που του επιστρεφουνε ποσοστο του χαμενου του στρατου.
    -Αντικειμενα για ποντους πολιτισμου οποτε βγαζει τα χωρια πολυ πιο γρηγορα.
    Σε αυτα προσθεσε και τον εξοπλισμο του ηρωα σε οπλισμο αν και το μεγαλυτερο προβλημα και την αυξηση καταναλωσης gold τη δημιουργουν τα αντικειμενα μιας χρησης!

Προεπιλογή

και κάτι ακόμα.
    1 χρυσος = 100ασήμι
    200 ασήμι= 1 χρυσός
    δλδ άμα βάλει χρυσό για να πάρεις ασήμι για ένα πλειστηριασμό και είτε δεν τα καταφέρεις είτε σου περισσέψει ασήμι και θες να το κάνεις πάλι χρυσό χάνεις την μισή αξία.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stavros-mgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    1oν μπορεις να μου πεις πιο αναλυτικα πως βγαινει ο 140 χρυσος?

Και 2ον ειναι πολυ πιο ακριβο για να σταθεις στο ιδιο επιπεδο ανταγωνιστηκοτητας που βρισκοσουν ως τωρα για τους εξης λογους :
    Εκτος απο το συνηθισμενο γκολντ που ετρωγε ως τωρα ενας παιχτης σε +25%,plus,gold club,αυτοματες ολοκληρωσεις και npc τωρα ενας παιχτης που βαζει πολυ gold αγοραζει :
    -Παγιδες που του προσφερουν ζωα για αμυνα την ωρα που αλλος χαλαει υλες σε αμυντικα στρατευματα.
    -oιntment να γιατρευει τον ηρωα οποτε γινεται τουμπανο ο ηρωας παρα πολυ γρηγορα τη στιγμη που αλλος περιμενει να γιατρευτει μονος για να μη του σκοτωθει!
    -Επιδεσμους που του επιστρεφουνε ποσοστο του χαμενου του στρατου.
    -Αντικειμενα για ποντους πολιτισμου οποτε βγαζει τα χωρια πολυ πιο γρηγορα.
    Σε αυτα προσθεσε και τον εξοπλισμο του ηρωα σε οπλισμο αν και το μεγαλυτερο προβλημα και την αυξηση καταναλωσης gold τη δημιουργουν τα αντικειμενα μιας χρησης!
    Φιλε μου καλε , εγω δεν θα υποστηριξω οπως ο Βασιλης (αν και καταθετει ευστοχα επιχειρηματα) , οτι η νεα εκδοση ειναι ποιο οικονομικη , αν θες , και για στοχοποιηση της τοποθετησης μου να δεχτω οτι ειναι ποιο ακριβο , ομως , σε καμμια περιπτωση μην μου βαζεις οτι χαμηλωνει τον αναταγωνισμο ,και εξηγω .
    Εσυ στην τοποθετηση σου κανεις μια αναφορα στα σημεια που θεωρεις οτι ειναι αρνητικα στην νεα εκδοση , αν , και τα σημεια αυτα ειναι πλεονεκτηματα για ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΑΙΞΟΥΝ ΧΡΥΣΟ , και οχι για ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΠΑΙΚΤΙΚΗ ΦΥΛΗ , ,παρολα αυτα , δεν αναφερεσαι στα οσα ισχυαν μεχρι τωρα κατι που χρειαζεται για να υπαρχει το μετρο συγκρισης .
    Ετσι το οτι μεχρι τωρα οι Τευτονες , ειχαν το ποιο φτηνο επιθετικο στρατο(ροπαλο) απο αρχης (χωρις ερευνα) , και ολες οι αλλες φυλες αμυντικα , δεν το σχολιαζεις .
    Το οτι μεχρι τωρα οι Τευτονες , ως αλλοι νταβατζηδες (δεν μπορω να βρω λογικο επιχειρημα γιαυτο) , υπερεβεναν τις αποθηκες , δεν το σχολιαζεις.
    Το οτι μεχρι τωρα οι Τευτονες ειχαν και εχουν τα ποιο φτηνα στατευματα , δεν το σχολειαζεις .
    Το οτι παροτι ειχαν και εχουν τον ποιο φτηνο και γρηγορα δημειουργηθεν στρατο , τους εδινε και δινει και τον μεγαλυτερο εμπορα(ποσο υλων) , δεν το σχολιαζεις .
    Αληθεια γιατι το Τευτονικο τοιχος να θελει περρισοτερα κριαρια για να πεσει , για να εχουμε ντε και καλα μονο keeper Τευτονες ; Ουτε αυτο το σχολιαζεις .
    Ακου καλε μου Φιλε , ενα παιχνιδη για να ειναι αναταγωνιστικο και δικαιο και βεβαια ενδιαφερον εκεινο που χρειαζετε ειναι να παιζουν ολοι με τους ιδιους ορους , προς αυτη την κατευνθηνση λοιπον οτι γινεται πρεπει να το στηριζουμε , ακομα (κακκως βεβαια) και αν χρειαζετε να το πληρωσουμε .

Μονο Φιλικα Χαραλαμπος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΟΙΝΟΚΤΗΜΟΣΥΝΗ : 01-03-11 στις 16:37
    Είτε Αρεστό , Είτε οχι , Η Λαική Επανάσταση μας σώζει , μέχρι τότε ....... Είδωμεν

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΟΙΝΟΚΤΗΜΟΣΥΝΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου καλε , εγω δεν θα υποστηριξω οπως ο Βασιλης (αν και καταθετει ευστοχα επιχειρηματα) , οτι η νεα εκδοση ειναι ποιο οικονομικη , αν θες , και για στοχοποιηση της τοποθετησης μου να δεχτω οτι ειναι ποιο ακριβο , ομως , σε καμμια περιπτωση μην μου βαζεις οτι χαμηλωνει τον αναταγωνισμο ,και εξηγω .
    Εσυ στην τοποθετηση σου κανεις μια αναφορα στα σημεια που θεωρεις οτι ειναι αρνητικα στην νεα εκδοση , αν , και τα σημεια αυτα ειναι πλεονεκτηματα για ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΑΙΞΟΥΝ ΧΡΥΣΟ , και οχι για ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΠΑΙΚΤΙΚΗ ΦΥΛΗ , ,παρολα αυτα , δεν αναφερεσαι στα οσα ισχυαν μεχρι τωρα κατι που χρειαζεται για να υπαρχει το μετρο συγκρισης .
    Ετσι το οτι μεχρι τωρα οι Τευτονες , ειχαν το ποιο φτηνο επιθετικο στρατο(ροπαλο) απο αρχης (χωρις ερευνα) , και ολες οι αλλες φυλες αμυντικα , δεν το σχολιαζεις .
    Το οτι μεχρι τωρα οι Τευτονες , ως αλλοι νταβατζηδες (δεν μπορω να βρω λογικο επιχειρημα γιαυτο) , υπερεβεναν τις αποθηκες , δεν το σχολιαζεις.
    Το οτι μεχρι τωρα οι Τευτονες ειχαν και εχουν τα ποιο φτηνα στατευματα , δεν το σχολειαζεις .
    Το οτι παροτι ειχαν και εχουν τον ποιο φτηνο και γρηγορα δημειουργηθεν στρατο , τους εδινε και δινει και τον μεγαλυτερο εμπορα(ποσο υλων) , δεν το σχολιαζεις .
    Αληθεια γιατι το Τευτονικο τοιχος να θελει περρισοτερα κριαρια για να πεσει , για να εχουμε ντε και καλα μονο keeper Τευτονες ; Ουτε αυτο το σχολιαζεις .
    Ακου καλε μου Φιλε , ενα παιχνιδη για να ειναι αναταγωνιστικο και δικαιο και βεβαια ενδιαφερον εκεινο που χρειαζετε ειναι να παιζουν ολοι με τους ιδιους ορους , προς αυτη την κατευνθηνση λοιπον οτι γινεται πρεπει να το στηριζουμε , ακομα (κακκως βεβαια) και αν χρειαζετε να το πληρωσουμε .

Μονο Φιλικα Χαραλαμπος
    ολα αυτα που λες δεν εχουν καμια σχεση με το gold,οποτε δε θα τα σχολιασω!
    Το θεμα μας ειναι το gold και οχι η συγκριση των φυλων!
    Εισαι εκτος θεματος ,αν θες να παραθεσεις τα δικα σου μπορεις να ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα!

Υ.Σ
    Ειμαι της αποψης οτι οι ρωμαιοι ειναι η καλυτερη φυλη του παιχνιδιου!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stavros-mgl : 01-03-11 στις 18:37

Προεπιλογή

Aν εισαι τυχερος δεν θελεις και πολλη gold. Αν τυχεις 1ος ενα καλο αντικειμενο το πουλας και βγάζεις τον χρυσο!
    Δεν ειπατε τα 100 gold του gold club.
    ΑΝ ΚΑΙ Η ΠΡΑΞΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΥΛΑΓΙΣΤΩΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ
    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΠΑΙΞΤΕ ΤΟ TRAVIAN.GR ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ http://help.travian.gr/?from=gr ΚΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ (ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΕΝΗΣ ΠΡΟΣΟΜΙΩΤΗΣ ΜΑΧΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) (ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΗΣΗΜΟ) http://kirilloid.ru/travian/index.php
    ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ

Το avatar του χρήστη Panosmatz
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη λλεμεεεε

Προεπιλογή

Οπως και να χει η ουσια ειναι μια και ο μπακλαβας γωνία!

Για να ειναι ανταγωνιστικό ενα acc πρεπει να γίνει κατάθεση .....

Τέλος!

Τώρα όσον αφορα το αν ειναι πιο οικονομική η νέα έκδοση...... ειναι σα να ρωτάτε πόσο gold οφείλει να χωσει ενας παικτης.....

Δηλαδή έλεεεεοος!!!!!!!!!

ΥΣ 1

Τα νέα χαρακτηριστικα καλοδεχούμενα, αλλωστε για οσους συνεχίσουν, ειναι κοινή γνώση πως ενα φρεσκαρισμα το χρειαζόταν το game......

ΥΣ 2

Μπάμπη δεν άντεξα να μη το γραψω οπότε να με συγχωρεις....
    '' Οι επαναστάσεις δεν γίνονται απο το καναπεεεε''
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panosmatz : 02-03-11 στις 09:13

Το avatar του χρήστη Cornelius
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή Δημοπρασίες και... πράσινα άλογα!

Δεν λέω... καλές οι καινοτομίες και οι αναβαθμίσεις αλλά υπάρχει κάτι που κάνει "μπάμ".
    Πολύ καπιταλιστικό το σύστημα, ρε παιδιά... Η δημοπρασία δείχνει ότι ο πιο κονομημένος ήρωας με χρυσό/ασήμι θα είναι και οπλισμένος σαν "αστακός"...
    Τώρα θα μου πεις, τι περίμενες από καπιταλιστές να σου φτιάξουν κομμουνιστικό σύστημα;
    Όχι, δεν είπα αυτό...
    Περίμενα να ισχύει ότι ισχύει για όλα τα πνευματικά παιχνίδια... Να εξαρτάται η έκβασή τους από το μυαλό του παίχτη κι όχι από την τσέπη του...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Cornelius : 11-03-11 στις 14:26
    "Κανείς δεν είναι πιο ανέλπιδα σκλαβωμένος από αυτούς που εσφαλμένα πιστεύουν ότι είναι ελεύθεροι..." Γκαίτε

Smile

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cornelius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λέω... καλές οι καινοτομίες και οι αναβαθμίσεις αλλά υπάρχει κάτι που κάνει "μπάμ".
    Πολύ καπιταλιστικό το σύστημα, ρε παιδιά... Η δημοπρασία δείχνει ότι ο πιο κονομημένος ήρωας με χρυσό/ασήμι θα 'ναι και σαν "αστακός"...
    Τώρα θα μου πεις, τι περίμενες από καπιταλιστές να σου φτιάξουν κομμουνιστικό σύστημα;
    Όχι, δεν είπα αυτό...
    Περίμενα να ισχύει ότι ισχύει για όλα τα πνευματικά παιχνίδια... Να εξαρτάται η έκβασή τους από το μυαλό του παίχτη κι όχι από την τσέπη του...
    Αυτος ο παραγοντας σαφως και στην νεα εκδοση ειναι πολυ ποιο αναβαθμισμενος απο οτι ηταν μεχρι τωρα , σαφως αλλη διαχειρηση ειχε ενας λογαριασμος πριν και αλλη τωρα , εστω και αν η "τσεπη" ειναι αναποφευκτη .
    Τωρα ,σαφως και η επανασταση δεν γινεται απο τον καναπε , αλλα εκει μπορει να γραφτουν πυρινα κειμενα που θα την βοηθησουν .
    Μονο φιλικα Χαραλαμπος
    Είτε Αρεστό , Είτε οχι , Η Λαική Επανάσταση μας σώζει , μέχρι τότε ....... Είδωμεν

Παρόμοια Θέματα

1. Χρυσός
    By exalos! in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-10, 11:16
  2. goal και χρυσός
    By soupia gate 10 in forum Ιδέες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-10, 11:25
  3. Χρυσός μπόνους?
    By baben in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 8