Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: αρνητικό σιτάρι

Question αρνητικό σιτάρι

Καλημέρα,

παίζω για πρώτη φορά και είμαι στον server 5. είμαι στο σημείο όπου έχω φτιάξει δημαρχείο και πατώντας στο κτήριο βλέπω την επιλογή για μικρή γιορτή, από κάτω έχει μια σημείωση που λέει "Έχετε αρνητικό σιτάρι και γι αυτό δεν μπορείτε ποτέ να φτάσετε τις απαιτούμενες ύλες."

τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Το avatar του χρήστη fragofonias
    Περιοχή
    Ηλιουπολη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vayia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

παίζω για πρώτη φορά και είμαι στον server 5. είμαι στο σημείο όπου έχω φτιάξει δημαρχείο και πατώντας στο κτήριο βλέπω την επιλογή για μικρή γιορτή, από κάτω έχει μια σημείωση που λέει "Έχετε αρνητικό σιτάρι και γι αυτό δεν μπορείτε ποτέ να φτάσετε τις απαιτούμενες ύλες."

τι ακριβώς σημαίνει αυτό?
    καθε στρατευμα στο χωριο σου καταναλωνει σιταρι ανα 1 ωρα(ποσοτητα αναλογα το στρατευμα)
    επισης οι κατοικοι του χωριου σου κατναλωνουν σιταρι ανα μια ωρα....
    το αρνητικο σιταρι σημαινει οτι αυτην την στιγμη δν παραγεις σιταρι γιατι η καταναλωση ξεπερνα την παραγωγη...αρα πρεπει να ανεβασεις χωραφι σιταριου....
    δν φταις εσυ....
    ο πατερας σου φταιει που δν τραβηχτηκε....
    ..

Προεπιλογή

οκ κατανοητό αυτό, όμως πάνω δεξιά που λέει κατανάλωση/παραγωγή σιταριού είναι 260/466. εγώ τόσο καιρό αυτό κοιτάω για να βλέπω αν φτάνει το φαΐ για όλους. κάνω λάθος αυτό το νούμερο σημαίνει κάτι άλλο?

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

Το avatar του χρήστη fragofonias
    Περιοχή
    Ηλιουπολη

Προεπιλογή

οκ κατανοητό αυτό, όμως πάνω δεξιά που λέει κατανάλωση/παραγωγή σιταριού είναι 260/466. εγώ τόσο καιρό αυτό κοιτάω για να βλέπω αν φτάνει το φαΐ για όλους. κάνω λάθος αυτό το νούμερο σημαίνει κάτι άλλο?

τοτε δν γινεται να πηγαινεις με μειον σιταρια......
    δν φταις εσυ....
    ο πατερας σου φταιει που δν τραβηχτηκε....
    ..

Προεπιλογή

Mηπως την ωρα που πηγες να κανεις την γιορτη ειχες τον Ηρωα να παραγει αλλη υλη και το σιταρι σου τρεχει με μειον?

Απο το τι εχουμε βαλει τον Ηρωα να παραγει,επιρεαζεται η παραγωγη ολων των υλων.
    PROUD MEMBER OF BEARS
    Proud Member of E.R grx 2011-12 win. 2012-13 win.2013-14 win.
    http://www.youtube.com/watch?v=HGE19...ature=youtu.be

Το avatar του χρήστη draculino
    Περιοχή
    Στο Τάτουην

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aetios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mηπως την ωρα που πηγες να κανεις την γιορτη ειχες τον Ηρωα να παραγει αλλη υλη και το σιταρι σου τρεχει με μειον?

Απο το τι εχουμε βαλει τον Ηρωα να παραγει,επιρεαζεται η παραγωγη ολων των υλων.
    Όντως αυτή είναι η πιο λογική εξήγηση κοίτα στο ήρωα τη ύλες του έχεις βάλεις να παράγει
    Master-~AoE~.server2.

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι
    http://www.youtube.com/watch?v=kpXe2kBjPjQ

Προεπιλογή

100 σιτάρι παράγει ο ήρωας. δεν είναι αυτό.
    παίζει να βγαίνει αυτό το μήνυμα για όποια ύλη και να έχει έλλειψη? δηλαδή μήπως είχα έλλειψη εκείνη τη στιγμή σε ξύλο ας πούμε και δεν το πρόσεξα? μπορεί! θα το ξανά τσεκάρω όταν γεμίζω πάλι.

Το avatar του χρήστη General Grievous
    Περιοχή
    Ταξίδι στα Τάρταρα

Προεπιλογή

εαν δεν ισχύει κάτι που αναφέρθηκε πιο πάνω τότε η μόνη εξήγηση είναι ότι είναι κάποιο Bug. καλύτερα να μιλήσεις με τον multihunter για να το ελέγξει
    Εγώ ψήφισα τον Αλή Μπαμπά..γιατί έχει μόνο 40 κλέφτες...

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=K3JnvGWS4A0

Προεπιλογή

Ειναι bug.

Ουσιαστικα θελει να σου πει να μεγαλωσεις την αποθηκη γιατι απαιτουνται υλες περισσοτερες απο τη χωρητικοτητα της. Σε εμενα τουλαχιστον αυτο ηταν το προβλημα.
    Hfaistos / O-GnG, S4 #1
    Bic / BG, S5 #1 (WW holder)
    Hfaistos / GnG, S5 #2

Το avatar του χρήστη koyliakas
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Τον ίδιο ακριβώς συνέβη και σε μένα στην αρχή,είχα παραγωγή,η οποία δεν ήταν στο μείον,δεν έπαιζε αυτό που αναφέρθηκε με το ήρωα και όμως μου έλεγε πως έχω αρνητικό σιτάρι και για αυτό δεν μπορώ να κάνω γιορτή. Αυτό που δεν θυμάμαι, είναι αν είχα τσεκάρει την αποθήκη όπως αναφέρθηκε σε κάποιο σημείο. Προφανώς είναι κάποιο bung του server, και δεν είναι και το μόνο. Είχε ανακοινωθεί πως με την αναβάθμιση του server θα διορθώνονταν πολλά από αυτά τα προβλήματα. Εγώ δεν είδα να διορθώθηκε κάτι, στο σημείο που δείχνει ότι έχεις αδιάβαστα μηνύματα στο φόρουμ χωρίς να έχει γράψει κανείς μου έδειχνε σήμερα πριν την αναβάθμιση 150 αδιάβαστα μηνύματα, μετά την αναβάθμιση τη σημερινή το πήρε από την αρχή, έχω μόνο 39!!!!!!!!

Παρόμοια Θέματα

1. - Σιτάρι
    By ellhnas in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-10, 12:12
  2. Ζυθοποιείο-Σιτάρι
    By Sound in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-10, 14:55
  3. Σιτάρι
    By panfost in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1