Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 157 από 157

Θέμα: Απολογισμοί.....

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο krako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον θα υπάρξει ένας server στην έκδοση που θέλουν πολλοί παλιοί παίκτες να παίξουν... (η τουλάχιστον πιο κοντά στην Τ3.0 που θα θέλανε να παίξουνε)...
    Καλα ναι αλλα συμφωνω απολυτα. Με αυτα που κανουν "καινε" τον ενα σερβερ με τον αλλον Μεσα σε 3 μηνες θα ανοιξουν 4 σερβερ. 5,4,1 speed Τους υπολοιπους 6 μηνες η δε θα ανοιξει κανενας αλλος ή θα γινει και σερβερ 6
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asoee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ναι αλλα συμφωνω απολυτα. Με αυτα που κανουν "καινε" τον ενα σερβερ με τον αλλον Μεσα σε 3 μηνες θα ανοιξουν 4 σερβερ. 5,4,1 speed Τους υπολοιπους 6 μηνες η δε θα ανοιξει κανενας αλλος ή θα γινει και σερβερ 6
    Δεν είμαι ειδικός στα οικονομικά, αλλά δεν νομίζω ότι οι καινούργιοι παίκτες στο παιχνίδι θα αφήσουν πιο πολύ χρήμα στο server από ότι οι παλιοί.

Εγώ πάντως κατά πάσα πιθανότητα δεν θα ξανασχοληθώ εκτός και αν εμφανιστεί πάλι κάποιος σε παλιά μορφή (το πολύ Τ3.6) στον οποίο θα υπάρχουν προσδοκίες ότι θα εμφανιστούν πάλι οι παραδοσιακές δυνάμεις ... Και τότε δεν θα χρειάζεται ούτε να παρακαλάμε για πολλούς πόλους στο end game ούτε αν έχει ενδιαφέρον το mid game... Ούτε με ποιον θα συμμαχήσει ο ένας και με ποιον ο άλλος...
    =======================================
    Autokratorix - s1.gr
    Alfred Hitchcoc - speed.gr
    Bolek - s1.gr

http://www.travian-reports.net/gr/report/222256db73e
    =======================================

Προεπιλογή

Κι ενώ έλεγα να κάτσω λίγο φρόνιμα, πρωινιάτικο πληροφορούμαι οτι ξανανοίγει ο s1 και μάλιστα μέσα σε δυόμιση βδομάδες από τη λήξη του. Τελικά τόση μεγάλη απελπισία έχουμε στα ταμεία; Μα επιτρέπονται τέτοιοι χειρισμοί; Μια χώρα με δέκα νοματέους και ποσοστιαία ελάχιστους σταθερούς τραβιανίστες θέλει τόσους πολλούς σέρβερ ταυτόχρονα; Και αφήνουμε και λίγες μέρες να περάσουν ώστε οι καμμένοι να έχουν προλάβει να χωθούν σε άλλο σέρβερ κι ύστερα τούς πετάμε στα μούτρα οτι ξανανοίγει ο s1 στη γνωστή τους έκδοση. Δεν παύετε να με εκπλήσσετε, κύριοι, και συνήθως καταφέρνετε να με εκπλήξετε δυσάρεστα. Προσπαθείτε μανιωδώς να μάς κάνετε να στραφούμε σε άλλη ασχολία στον ελεύθερο χρόνο μας;

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Βρε μεριλιν τι ειναι αυτα που λες? Καταλαβανε ποσο σου ελειψε το ΠΘ και το ξαναβαλανε αλλα επρεπε να βαλουν Τ4 να το κοιτας απο τη πρωτη μερα :P. Παντως προσπαθουν να κανουν ολους τους παιχτες νικητες. Δεν μπορει τοσοι σερβερ θα νικησει το ΠΘ σου δεν μπορει του π...τη
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Περιοχή
    αθηνα

Προεπιλογή

Αλλοι τοσοι να εισαστε με την οργανωση που υπηρξε, παλι θα εκλινε η πλαστιγγα προς την Ρ.Ι.Π.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lorelei Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ολοκλήρωση αυτού του s1 θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να πω κάποια πράγματα.
    Η περυσινή RIP, αν και ετερόκλητη ομάδα, υπήρξε ωστόσο μια δεμένη και αγαπημένη ομάδα. Η φετεινή όμως θεωρώ οτι υπήρξε πραγματικά πολύ δυνατή. Η σύνθεσή της ήταν ποικίλη αφού και περυσινά ριπάκια συνέχισαν φέτος, μάς τίμησαν και περυσινοί μας αντίπαλοι ως συμπαίκτες πολύτιμοι και προστέθηκαν στη συντροφιά και νέα μέλη, αξιόλογα, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μιά πραγματικά δυνατή και δεμένη ομάδα. Σε σχέση με το πόσοι ήμασταν οι διαφωνίες μας τελικά υπήρξαν ελάχιστες και το κλίμα άριστο.
    Αν και ίσως κουράσω, λίγο σαν τους τίτλους τέλους μιάς ταινίας, τώρα όμως θέλω να αναφερθώ σε πρόσωπα και πράγματα.
    Ξεκινάω με το Γιώργο (EvilPotato) που μάς εξέπληττε όλους κάθε φορά που σχεδίαζε επιθέσεις. Ακόμα κι αυτοί που ήθελαν να ξεφορτωθούν στρατούς, τους έβλεπαν να γυρίζουν πίσω. Στα τελειώματα ακούσαμε να τον φοβερίζουν "κανόνισε να γυρίσει πάλι πίσω και θα έρθω στο σπίτι σου να σε βρω"! Διέθεσε ώρες ατελείωτες να σχεδιάζει και να μελετάει την κάθε λεπτομέρεια. Τον θεωρώ κορυφαίο.
    Ο Δημήτρης (city7) παρότι με θύμωνε που τον έβλεπα κυρίως στο φόρουμ και ήξερα οτι βαριέται στο σκάιπ, παραμένει κορυφή σε διπλωματικό επίπεδο και η παρουσία του έκανε μεγάλη διαφορά.
    Η Φώφη (VengefulPriest) και η Αγγελική (tabanotherapeia) υπήρξαν πολυτιμότατες για τη συμμαχία αφού υπήρξαν τα παιδιά για όλες τις δουλειές στο μεγαλύτερο μέρος του σέρβερ (από άμυνες, σε επιθέσεις, σε σιτάρισμα των θαυμάτων).
    Ο αγαπημένος μου Κώστας (Sultan), στον οποίο έχω τεράστια αδυναμία από την ώρα που τον γνώρισα (ως αντίπαλο τότε), που κατάφερνε να με στήνει ακόμα και στο παιχνίδι και να μού δίνει τηλεφωνικές εντολές όταν δεν ήταν με τα φιλαράκια του, δεν έκανε "ντουζάκι" ή δεν κάπνιζε στο μπαλκόνι. Παραμένει μεγάλη μούρη στο παιχνίδι όσο κι αν βαριέται.
    Ο Άλεξ (Venom), ο κατεξοχήν επιθετικός παίκτης και με απίστευτο χιούμορ τύπος, που μάς έκανε όλους να λιώνουμε στο γέλιο όταν έγραφε και ταυτόχρονα μάς τα διάβαζε να τ' ακούμε κιόλας... Καθάρισε το κέντρο και μάς άφησε απερίσπαστους να ασχοληθούμε με άλλα.
    Ο Γιώργος (Merlin), που επίσης γνώριζα ως αντίπαλο πέρυσι, αλλά είναι πολύ όμορφο να τον έχεις συμπαίκτη γιατί είναι οργανωτικός και ψύχραιμος.
    Ο Πέτρος και ο Νικόλας (taste_frost) αποτέλεσαν μεγάλο κεφάλαιο για τη συμμαχία από τότε που ήρθαν και χαίρομαι ιδιαίτερα που τούς είχα φέτος συμπαίκτες.
    Ο Πάνος (Romeo&Juliet) που θα μού κακιώσει γιατί ο στρατός του ποτέ δεν πρόλαβε να βγει και κρίμα, υπήρξε αυτός που στήριξε τα τρία θαύματα του atrina τις δύσκολες νύχτες που όλοι ροχάλιζαν.
    Ο Πάνος (CyranoDBergerac), θα μείνει πάντα αξέχαστος για τα ομαδικά του μηνύματα και το ταλέντο του στην εμψύχωση της ομάδας (γκαν γκαν γκαν γκαν).
    Ο Κώστας (Bolek), που υπήρξαν στιγμές που έλεγα οτι θα τον κρεμάσω ανάποδα γιατί ακουγόταν ακόμα χειρότερα κι απ τον ήχο του κινητού του, αποτελεί ωστόσο επίσης μεγάλη μούρη, σετάκι με το Φάνη (LoLeK) και με κάνουν να συμπαθώ τους κάποτε αντιπάλους GnG ιδιαίτερα...
    Μεγάλη μου τιμή υπήρξε που είχα κι εδώ συμπαίκτη μου τον παλιό μου αρχηγό στον s4, το Μάνο (TUS). Είναι γνώστης, είναι κύριος και είναι πολύτιμος.
    Θερμά ευχαριστώ τη Σούζη (milopita) για όλη της τη στήριξη καθ' όλο το διάστημα και για την υπομονή της (κυρίως με τον Κώστα).
    Ιωάννα (xameno kormi), ακόμα προσπαθώ να το καταπιώ οτι δεν είχες ξαναπαίξει. Μεγάλη μας χαρά που βρεθήκαμε μαζί σου φέτος.
    Στα αγαπημένα μου παλιά ριπάκια, Αντώνη (atrina), Ανδρέα (teacher), Χρήστο (tsakas18), Πάνο (karidaki) αλλά και στα φιλαράκια τους που είχαμε φέτος τη χαρά να παίξουμε μαζί τους, τον Πλούταρχο (STED), το Λευτέρη (libero), το Βασίλη (vasilisps) και το Χρήστο (Viskas), στη Ντίνα (darkflower), στο Στέφανο (violet) και στον Παντελή (kalatravian) ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη βοήθεια και την υπομονή σας.
    Χάρηκα πολύ που παίξαμε μαζί και με το Θανάση και το Δήμο (comatrix και ΣΑΧ ΣΕΧΡΙΓΙΑΡ) που πέρυσι μού είχαν χαλάσει τον ύπνο ουκ ολίγες φορές.
    Θέλω επίσης να κάνω ιδιαίτερη μνεία στα κουμπαράκια (Θέμη, Αντώνη, Μιχάλη, Αντρέα). Παιδιά, ευχαριστώ για τη συνέπεια και όλη σας τη βοήθεια.
    Πολύ σημαντική η παρουσία φίλων που ήρθαν ολόκληρη ομάδα από την Παγκρήτια του προηγούμενου s5 (Πάνο, Μάνο και Σταμάτη, υπήρξατε πολύτιμοι).
    Οι Ζαφείρηδες (dark mac και moikanos), o Κυριάκος (vet) και ο Πάνος (matinaki), o Άγγελος (icefox), οι κυρίες (περυσινές ριπίτσες) Κρίστια (koutsompola) και Τόνια (twnara), o Χρήστος (sanidof) που με πήγε μηχανάδα στη Θεσσαλονίκη, ο Νικόλας (pirate station), o Γιώργος (kanram) και ο Δημήτρης (enas) που είχα φέτος τη χαρά να τους γνωρίσω, ο Μάνος (mparmpas) που απορώ με τα κέφια του να ασχολείται με κολλημένους...
    Συμπαίκτες όπως ο Θύμιος (asxetos), Γιώργος (zous2008), Σάντυ (dejavu), Δήμητρα (bee) και Θοδωρής (lololos) πάντα στήριξαν τη συμμαχία σε οτιδήποτε χρειάστηκε και ήταν καταπληκτικό παρεάκι σε κάποια απαραίτητα ξενύχτια. Θύμιο, ελπίζω έστω και στο τσακ να προλάβουμε να δούμε στρατό.
    Θερμά ευχαριστώ επίσης τον Τάσο (vell53), το Μάξιμο (maximos), τον Τασούλη (tasos13), το Διαμαντή (diamel), τον Κώστα (nissan133) και το Σπύρο (s.blackmilk), το Ζήνωνα που πρώτος πήρε το Graveyard, τον Πέτρο και το Γιάννη (panoramix4 και maik-fafis), την υπέροχη Έρα (Αερικό) και το Μπάμπη τον φλου, όπως αυτοαποκαλείται (KAIZER74), όπως και το Σπύρο (spdimitriou) και τη Στελλίτσα (stiliani).
    Επίσης να ευχαριστήσω για τη στήριξή τους το Θάνο (ten-ten) και το Γιώργο (m.popkins).
    Τελειωμό δεν έχει, το ξέρω, αλλά θα τα πω όλα, αλλιώς θα σκάσω.
    Ο Απόστολος μάς τίμησε με την παρουσία του αναλαμβάνοντας το nirsos και κάνοντας το στρατό που έκανε.
    Θερμά συγχαρητήρια στο τρίο Δημήτρη (fousekis) - Χρήστου (bakayoko) - Τεό (thodorix) για την φανταστική προσπάθεια στο θαύμα του bakayoko.
    Να πω τέλος θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της RIP S για το κατοστάρισμα σε λίγες ώρες στο θαύμα του ixa. Μάς κάνατε όλους πολύ περήφανους με αυτό τον αγώνα δρόμου. Μπράβο, Ιάκωβε, μπράβο, Μαριλού, μπράβο, Πετράν, Νινέτα, Άλκη, Βασίλη, Κωστή, μπράβο σε όλους.
    Μεγάλη μας τιμή και χαρά η παρουσία του Σταύρου και του Δημήτρη (devilsnake και damien) έστω και συμβουλευτικά.
    Ελπίζω να μην έχω παραλείψει τίποτα. Ευχαριστούμε όλους όσους μοιράστηκαν αυτούς τους δεκάμιση μήνες μαζί μας στο σέρβερ, ως σύμμαχοι ή αντίπαλοι. Άγγελε, θερμές ευχαριστίες σε σένα και τα παιδιά της ΗΜ, Χρήστο, ευχαριστίες και σ' εσένα όπως και στα παιδιά των Ολυμπίων που μάς πρόσφεραν ένα ενδιαφέρον. Τα σέβη μου στον Παναγιώτη (Pilouris) για το ήθος του πρωτίστως και στο πιωμένο άλογο για την τελευταία του τοποθέτηση.
    Καλή συνέχεια σε όλους και καλή αντάμωση σε άλλον σέρβερ για όποιους ξαναπαίξουν.
    θα ήθελα και γω με τη σειρά μου να σας ευχαριστήσω για το παρεάκι που φτιάξαμε και περνάγαμε αυτές της ατελείωτες ώρες του παιχνιδιού.
    Τον θυμιο με τα ατελείωτα πειράγματα στη στελλα μας
    τη νελλη που στο τέλος μας ελλειψε την δημητρα(beeeeeeee) την σαντυ με της σφήνες της(δεν θα ξεχάσω την σφήνα σαντυ με τους 900 καταπέλτες) που έφαγες στον τύπο που ερχόταν να με σπάσει τον teo-lololo ένα από τα καλύτερα φιλαράκια μου, τον city- τον σουλτανο την φωφη στα απίστευτα ξενύχτια της και για την βοήθεια της στην άμυνα που στήσαμε ένα βράδυ
    τον Γιώργο potato συγχαρητήρια για όλα γιωργο τον Alex venom για τα τρελλα γέλια που κάναμε interpene.....xaxaxa
    τον μακη- τον αντωνη7 τον φίλο και αδερφό μου σταματη (hellrider) που με έβαλε στο παιχνίδι και γνώρισα όλους εσάς ακόμα και την βούλα (melodia) παρόλο που δεν τελείωσε μαζί μας η βοήθεια που μου δώσε στην αρχή ήταν μεγάλη
    τον καβουρααααααα το καλό μου φιλαράκι που ψοφάγαμε στο γέλιο ton pano navigator- ton petran taste frost πετρο σταμάτα ρε φιλε την έπνιξες τη μέλισσα χαχαχαχαχαχα
    zen(ζηνωνας) μοντελο προς μιση δεν υπαρχει παιδια ζηνωνα χαρηκα πολυ που ειμασταν συμπαικτες και συχαρητηρια για το ηθος σου σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου, για το χιουμορ σου δεν μιλαω φιλε να πας να κανεις μια περμανατα για να σταματησεις να χτενιζεσε............χχχαχαχαχααχ( θυμαμαι οτι εχεις γεμισει απο μπουκαλια ουσκι θα ρθω αμα μειναω φιλε να φορτωσω στο υποσχομαι στεναχωρηθηκα που δεν σε ειδα στη συγκεντρωση μας,ελπιζω να σαι καλα φιλαρακι!!!!!!
    την μαριτσα και την ερα θα σου πήγαινε η δουλειά του DJ ερα μου
    τον πανο γκαν γκαν γκαν με τα απίστευτα μηνύματα του (μην μου κρατάς κακία μωρή μουχριτσα περασμένα ξεχασμένα)
    την αγγελική ταβανακι, την νινετα τη μαριλου τον κωστη μας (νεοςς θα πηξης) και γενικά όλα τα παιδιά της συμμαχίας
    Την αρχηγο μας lorelei......... απίστευτος άνθρωπος κατάφερε να κρατήσει μια συμμαχία μέχρι το τέλος ενωμένη και φυσικά τον ζαρκοοοοοοοοοο ο οποίος περίμενε την μαμά να νυστάξει για να πάνε για ύπνο
    Μαιρυλιν χάρηκα πολύ που σε γνωρισα, που παίξαμε μαζί, και για όλα όσα μου έμαθες για το παιχνίδι
    σου αφιερώνω το κομμάτι ......να σαι πάντα καλά

http://www.youtube.com/watch?v=2HZZeiuD-W8
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zous2004 : 09-05-11 στις 23:13

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

ωχχχχχ κι άλλος σερβερ , αυτά ειναι γούστα λέμε . σπιτι δουλειά και τράβιαν .ζωάρα κάνουμε ορε παλικάρια .
    ε φαίνεται ρε δε πήγε το Τ4 όπως περιμένανε , όλοι το ρίξαμε στη δημοπρασία :P
    τεσπά εγω θα μπώ , να πάρω το σερβερ μπουαααααααααααχαχαχα
    Life is a journey...Are you Ready for the Ride?

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516

Δικαιώματα - Επιλογές