Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Σύνδεση με κινητό

Περιοχή
    Alexandroupoli

Προεπιλογή Σύνδεση με κινητό

Προσπαθω αρκετες μερες να μπω στο λογαριασμο μου απο το κινητο μου, χωρις κανενα αποτέλεσμα.
    Λόγο δουλειάς, βρισκομαι πολλες ωρες μακρια απο pc. Στην προσπαθεια μου να κανω ελεγχο στο λογαριασμο μου κολλάει η διαδικασια οταν παταω το κουμπι της συνδεσεις.
    Πέρυσι έμπαινα κανονικα αλλα φετος ειναι αδύνατον.
    Επικοινονισα με το τμημα υποστηριξεις μεσο email αλλα δεν βρήκαν τον χρονο να μου απαντησουν τις τελευταίες 10 μερες περιπου. Το παιχνιδι προχωρά και η αναγκη να βλεπω τον λογαριασμο μου ανα τακτά διαστήματα, επιτακτική.
    Μπορεί να βοηθησει οτι η συσκευη μου ειναι ενα sony ericsson U10i.
    Παίζω στον 4
    Ευχαριστω εκ των προτέρων όποιους προσπαθησουν να με βοηθήσουν.
    Ο έξυπνος υποχωρεί, ο πονηρός ελίσσεται και ο βλάκας επιμένει...

Community Manager Το avatar του χρήστη ixydakis
    Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,

καταρχήν από ότι μπορώ να δω, το Support σας απάντησε ακριβώς την επόμενη ημέρα αφότου στείλατε το email σας.

Σε σχέση με το ερώτημά σας, μπορώ να δω ότι πολλοί παίκτες συνδέονται μέσω κινητού τηλεφώνου χωρίς πρόβλημα, οπότε ίσως έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις της συσκευής σας ή του δικτύου. Δεν μπορώ όμως να γνωρίζω τι ρυθμίσεις ακριβώς χρειάζεται να κάνετε.

Φιλικά,
    ixydakis
    Customer Service Representative
    Travian: Legends Greece

Email: admin@travian.gr

Περιοχή
    Alexandroupoli

Προεπιλογή

Καλησπερα και απο μενα.
    Πρώτα να ζητησω συγνώμη, γιατι πραγματι η απάντηση απο το support εγινε οπως ακριβώς ειπε ο ixydakis. Βρήκα την απαντηση στην "ανεπιθύμητη αλληλογραφία", δεν ξερω γιατι. Ολα τα υπολοιπα email ερχονται κανονικα (απο οτι καταλαβαίνετε τα pc με ταλαιπωρούν, τα ανακάλυψα καπως μεγαλος).
    Επικοινώνησα με την cosmote, με βεβαίωσαν οτι αφου κυκλοφορώ χωρις αλλο προβλημα στο internet, ειναι ολα καλα απο τη μερια τους.
    Η Sony Ericsson Ελλαδος μου ειπε οτι δεν υπάρχει καποια αλλη ρύθμιση για το κινητο μου και ειναι ολα ενταξι και απο αυτους.
    Εσεις απο οτι καταλαβαίνω λετε οτι και απο εσας ειναι ολα κανονικα.
    Εγω ομως δεν μπορώ να μπω στο λογαριασμό μου. Οπως ειπα και παραπάνω, πέρυσι εμπαινα απροσκοπτα στον s4.
    Φτανω στο σημειο που βαζω το ονομα και τον κωδικο και οταν πατήσω το πρασινο κουμπάκι στη σελιδα που γραφη "σύνδεση".........δεν γινετε τιποτε. Απολύτως τιποτα, ουτε μήνυμα σφαλματος, ουτε φορτωνει...τιποτα.
    Αφου με τους εμπλεκόμενους δεν βρηκα ακρη, ισως και καποιος αλλος να αντιμετώπισε το ιδιο προβλημα και να βρήκε τι λυση, ωστε να δω φως και εγω.

Το avatar του χρήστη el malo
    Περιοχή
    chania

Προεπιλογή

καλησπερα

μηπως μπορειτε να δειτε με καποιο τροπο στις ρυθμησεις οτι τα cookies και τα προσωρινα αρχεια ειναι ενεργα αν υπαρχει αυτη η δυνατοτη.???
    και αν επισης μπορειτε να βαλετε αλλη εφαρμογη οπως opera ή κατι αντιστοιχο...

Το avatar του χρήστη galata gul
    Περιοχή
    pcfansnews

Προεπιλογή

Καλησπερα με την σειρά μου.Πιστευω οτι ευθυνεται η "βαρια" κεντρικη σελιδα του Τραβιαν για αυτο το πρόβλημα.Ειχα και εγω το ιδιο περιπου και το αντιμετώπισα "φτιάχνοντας" ενα σύνδεσμο όπως αυτός:
    http://ts5.travian.gr/build.php?id=27 Πηγαινοντας σε αυτον τον συνδεσμο,βγαινεις κατευθειαν στην οθονη συνδεσης του σερβερ 5(οπου ts5 μπορει να μπει ts4 για τους αλλους σερβερ δεν το εχω δοκιμασει).Εκει βάζεις τα στοιχεια σου και μπαινεις κανονικα.Αυτο που δεν μπορεσα να κανω ειναι αναβαθμισεις και μηνυματα(για αυτο ισως ευθυνεται η οθονη του κινητου μου,που ειναι μικρη σχετικα)
    Δοκιμαστε το και πειτε μου

Περιοχή
    Alexandroupoli

Προεπιλογή

Στο σημείο αυτο ακριβός εχω σταματησει. Βαζω τα στοιχεια και δεν μπαίνει.

Προεπιλογή

να σε ρωτήσω ποιό κινητο έχεις;

Προεπιλογή

επειδη ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα , ειχα δυο επιλογες. Η να σταματησω την δουλεια η να αλλαξω κινητο. πηρα το nokia και σωθηκα..

Προεπιλογή

Εγώ προσωπικά, με το Iphone 3g λειτουργώ ως εξής :

T3,6 = Πάει σφαίρα, δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.
    Τ4 = Επειδή κολλάει αρκετά, έχω κάνω το εξης. Έχω περάσει TeamViewer και στο κινητό και στο pc μου, και όταν θέλω, μπαίνω μέσω κινητού και χειρίζομαι τον Η/Υ. Πάει πάλι σφαίρα, και καταναλώνει και πολύ λίγα MB (όταν είμαι με WAP)

Υποθέτω ότι κάποιο πιο καινούργιο iphone (3gs, 4, 4s) δεν θα έχει πρόβλημα με το Τ4

Φιλικά,
    Nekromantis

Προεπιλογή

ένα κινητο με android 2.2 λες να λειτουργήσει το τ4?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. χάρτης από κινητό με android
    By ioaniskal in forum Bugs και αναφορές λαθών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-14, 09:45
  2. Κοινή Σύνδεση.
    By draculino in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-11, 20:51
  3. είχανε κινητά οι ρωμαίοι..?
    By rainbowpower in forum Ιδέες