Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: S1 - Θα είμαστε και εμείς εκεί ?

Προεπιλογή

εχω την αισθηση οτι πλεον τον τραβιαν στην Ελλαδα (γιατι δεν ξερω για τις αλλες χωρες) πεθαινει.
    H πολιτικη της εταιρειας ειναι απαραδεκτη!!!
    1.Δεν μπορει μια χωρα σαν την δικια μας να εχει 5 σερβερς ενεργους οταν σε com ειναι 10 ενεργοι!!!!! Που να βρουμε τα ατομα να τους γεμισουμε σαν χωρα για να γινονται ωραια παιχνιδια.
    2. Η τιμολογιακη πολιτικη τους εχει μεινει ιδια και απαραλαχτη οταν η χωρα μαστιζεται απο τεραστια οικονομικα προβληματα και οι τσεπες των πελατων τους δεν εχουν 20ευρα να διαθετουν καθε 20 - 30 μερες.
    3.Εχω την αισθηση οτι δεν μπαινει πλεον νεο αιμα στο παιχνιδι.Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη εκτιμιση. Οι παλιοι ή μεγαλος αριθμος απο αυτους αποχωρουν σιγα σιγα , και την θεση τους δεν τις παιρνουν καινουργια ατομα.

Ολα τα παραπανω λοιπον , κατα την αποψη μου , εχουν συμβαλει στο να γινονται ολο και πιο μικροι σε συμμετοχες οι ελληνικοι σερβερς.

Προταση ?

-Μειωστε τους σερβερς ή καντε τους ετσι ωστε να μην παιζουν 5 μαζι αλλα να ειναι συνεχεια με 2 ή μαξιμουμ 3 τον χρονο
    -Φτιαξτε τις τιμες στο plus
    -Καντε διαφημιση

ps. Και κατι και για ολους τους παιχτες. Το διπολο στο τελος ξενερωνει.......... Διωχνουμε κι εμεις οι ιδιοι καποιους απο την επανεγγραφη τους σε επομενους σερβερς.
    Ας κανουμε κι εμεις το παιχνιδι μας πιο εντυπωσιακο!!!!!
    επεστρεψα "Δημητριος" και ποιον βρηκα ? τον αλλον Δημητριο ... αυτα ειναι!!!!

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Απο διαφημιση το τραβιαν εχει κανει αρκετη ποσο πια? Οτι εικονα ανοιξεις στο facebook τραβιαν βλεπεις. Απλως ολα τα προιοντα κανουν το κυκλο τους και καποτε τελειωνουν.
    Οσον αφορα το διπολο τα λιγοστα ακαουντ και ο νεος τροπος παιχνιδου απο τον Τ3.1 και μετα εχουν φτασει τη κατασταση στο διπολο. Οταν εχεις σαν συμμαχια 2 ΠΘ, 1 με πλανο και 1 με αντικειμενο χωρια να συντηρησεις και μηδαμινη συμμετοχη στα σταρια και στις αμυνες τοτε αναγκαζεσαι να παιξεις διπολο αλλιως τρελενεσαι στο να βλεπεις κιτρινους και κοκκινους και ο καθε ενεργος παικτης σε ποσους λογαριασμους να μπει να στειλει και ποσες φορες την μερα μπουχτιζει στο τελος. Καλα στο σπιντ ειναι το δραμα που εχουν φτασει οι χειμερινοι να κρατανε 5,5 μηνες με τα αντικειμενα και παιζουν περισσοτερο χρονο ΠΘ απο τους αργους πλεον Πρεπει να μειωσουν τις μερες που βγαινει το θαυμα και τα αντικειμενα στις 90 και στις 45 μερες μηπως και αρχιζουν να τελειωνουν φυσιολογικα στο τελος.
    Οταν ηταν περισσοτεροι οι λογαριασμοι υπηρχαν 3πολα και 4πολα τωρα που φτανουν οι σερβερς στα 1,500 εγγεγραμενα με ενεργα ουτε τα 1,000 που στη πραγματικοτητα οι αληθινοι παικτες ειναι κοντα στους 200 και πολλους σου λεω τοτε πως να παιξεις 3πολο και 4πολο? με τι κουραγια?
    Κανονικα το ελληνικο τραβιαν αυτη τη στιγμη εχει 6 σερβερς μαζι με το σπιντ ενω ο com εχει 11 μαζι με το σπιντ. Ο ελληνικος εχει 13,000 συνολο ενω ο com 63,000 οποτε μια πραξη να κανεις 63,000/11 σου βγαινει περιπου 5,700 ενω στον ελληνικο 14,000/6 ειναι περιπου 2,500. Επομενως για να φτασουμε σε επιπεδα com το ελληνικο τραβιαν πρεπει να εχει 4 σερβερς ενα speed και 3 αργους. Τουλαχιστον ετσι δεν θα βλεπουμε σερβερς με 700 λογαριασμους.
    Παντως υπαρχουν πολυ ακριβοτερα παιχνιδα απο το τραβιαν. Αυτο πιστευω που διωχνει τους νεους παικτες ειναι η πολυπλοκοτητα του παιχνιδιου και η μεγαλη συνεργασια που πρεπει να εχεις για να τα καταφερεις + του οτι πρεπει να εισαι πολλες ωρες μεσα. Οποτε αν καποιος δεν ασχοληθει μαζι σου να σου μαθει το παιχνιδι θα γινεις αργα ή γρηγορα φαρμα ή θα σου κλεψουν το χωριο και θα το παρατησεις. Δυσκολα νεοι παικτες απο μονοι τους θελουν να μαθουν και στο τελος μαθαινουν να παιζουν χωρις να τους δειξει καποιος. Ειδικα τωρα με την Τ4 ουτε και εμεις που παιζουμε 3-4 χρονια δεν μπορουμε να κλειδωσουμε τον αλλο, αφου δεν εχουν βγει εργαλεια για Τ4 + οτι πρεπει να κοιτας τι εχει ο ηρωας και μετα με τα 2α και 3α επιπεδα απλως δεν γνωριζεις . Μετα πρεπει να κανεις και προσομειωση που πραγματικα βαριεμαι να κανω με τοσες πληροφοριες που χρειαζομαι και ολα αυτα σε ελαχιστο χρονο. Φεξε μου και γλιστρησα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Asoee : 27-05-11 στις 03:50
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Προεπιλογή

πολυ σωστα συμφωνω και εγω η διαφημηση ειναι αρκετη αυτο που θα πρεπει να κανει το τραβιαν ειναι:
    1.να μειωθουν οι τιμες του πλας
    2.ο σερβερ 1 να γινει Τ4 και ο σερβερ 2 Τ3.6 και ο σπηντ να μπαινει ο καλοκαιρινος σε Τ4 και ο χειμερινος σε Τ3.6
    3.να αναγκαζονται στο τελος να ειναι 3ή 4 πολοι τουλαχιστον

αυτα
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Το avatar του χρήστη meg
    Περιοχή
    Travian

Προεπιλογή

οντως συμφωνω και γω...3 σερβερ πιστευω ειναι αρκετοι για την ελλαδα...ενας σπιντ και 2 κανονικοι..

Προεπιλογή

εγω σαν Ανδρεας εχω μια απορεια η συμμαχια που μας κυρηξε πολεμο τοσο συντομα τη θα κανει θα μας φαρμαρει μεχρι τελικης πτωσης? η οταν δολοφονουμε αρουρια ειναι ειδος εκδικησης για τα χαμενα ροπαλα ? χαχα για το αλλο 700 λογαριασμοι οικογενιακος και στενου κυκλου ο σερβερ για το καλοκαιρι! βλεπω τελικη επικρατηση των ναταριων στο διπολο ανθρωποι εναντιων ναταριων αυτα για την ωρα καλο βραδυ

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasapoel2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω σαν Ανδρεας εχω μια απορεια η συμμαχια που μας κυρηξε πολεμο τοσο συντομα τη θα κανει θα μας φαρμαρει μεχρι τελικης πτωσης? η οταν δολοφονουμε αρουρια ειναι ειδος εκδικησης για τα χαμενα ροπαλα ? χαχα για το αλλο 700 λογαριασμοι οικογενιακος και στενου κυκλου ο σερβερ για το καλοκαιρι! βλεπω τελικη επικρατηση των ναταριων στο διπολο ανθρωποι εναντιων ναταριων αυτα για την ωρα καλο βραδυ
    πάλι καλά που δεν εχουμε λεφτά για διακοπές δλδ και θα μείνουμε το καλοκαίρι στο σπίτι . μπυρόνια , ξάπλες και τράβιαν .
    απ τη άλλη επειδή πολλοί μου λένε " είσαι άνθρωπος εσύ ?" λέω να πάω με τους νατάριους . θα γίνω πολεμικός ελέφαντας .
    αααααααααααχχαχαχααχαχ
    Life is a journey...Are you Ready for the Ride?

Προεπιλογή

χαχαχαχαχαααχααααχα ωραιος

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 17:21
  2. ...και εκεί που βαριόμουνα...
    By dxrysiko in forum Αρχείο Speed 6
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-10, 15:13
  3. Απαντήσεις: 412
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-09, 15:09