Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29

Θέμα: συμμαχιες σ5 και end game

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο el malo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και απο εμενα!!!
    τελικα δεν ξερω ποιος εχει ξεφυγει εδω μεσα!!!
    Πραγματικα δεν εχω καταλαβει τι θελεις να αποδειξης με ολο αυτο το ποστ σου , τεσπα δεν θα το χαρακτηρησω!!!!
    κατσε να σε ποιασω απο πανω προς τα κατω...
    οσον αφορα το ποιους συμμαχους εχει η συμμαχια σου κοιτα στο προφιλ και θα το δεις , εκτος και αν εχετε κανενα ατυπο , αν και δεν νομιζω παρολο που ολοι γνωριζουν οτι τουλαχηστον εσυ μιλας με LA...
    μιλαω με ελ εη απ την αρχη του παιχνιδιου και ειχα προτεινει να κανουμε συμμαχια μαζι τους και να σας πατησουμε ολους. παιζουν επιθετικα οπως κι εμεις και μ αρεσει αυτο.

οσον αφορα το ονομα σας στο θαυμα , καλο θα ηταν αν δεν το θες εκει να το βλεπεις , να ζητησεις απο τους συμμαχους σου μιας και δεν θες να τους βοηθησεις , να το αφαιρεσουν νομιζω δεν ειναι δυσκολο ...
    ειναι δυσκολο, γιατι ουσιαστικα η μια κλικα (κλικα=καποια ατομα που συνεργαζοντε καλα μαζι και εχουν αλλους στοχους απο αλλες κλικες της ιδιας συμμαχιας) ηθελε να παει για θαυμα (μας το χε κρυφο τοσο καιρο) και συζηταει ενεργα με μια δικια σας κλικα οπως και με μια απο αβε, αρα μεταξυ τους τα κανουν ολα, δεν εχουν σχεση ολα τα παιδια της συμμαχιας με αυτη την αποφαση.

οσον αφορα τους LA , ναι η αληθεια ειναι οτι τους προσεγγησαμε να παμε απο κοινου , αλλα , υπαρχουν πολλα "αλλα" απλα με λιγα λογια θα πω οτι δυστηχος καποιοι απο εκει μεσα υπερεκτιμησαν τις δυναμεις τους σαν συμμαχια και ταυτοχρονα υποτιμησαν εμας
    δεν υπαρχουν αλλά, υπαρχει οτι σας εχουν ρημαξει στον κοπανο τοσο καιρο και αν δεν ηταν 1-2 ατομα που αν μπορουσαν θα καν συμμαχια με ολους τους σερβερ του τραβιαν μαζι, δε θα συζητουσατε καν.

Αλλα δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα τελικα σε διορησαν αρχηγο στους GNG και τους εκθετης με αυτο τον τροπο , αν οχι , λεγε σε παρακαλω την αποψη σου σε πραγματα που γνωριζεις πραγματικα να εκθετης μονο τον εαυτο σου , αν ναι τοτε καλα θα κανεις να κατεβεις απο το καλαμι διοτι η σταση σου ειναι πολυ υπεροπτικη και δυστηχος περνει μπαλα πολλους που δεν εχουν την ιδια αποψη με εσενα...
    δεν εχουμε διορησει κανεναν αρχηγο, ουτε εγω εμενα, ουτε κανεναν αλλον. υπαρχουν αρκετοι που πιστευουν οτι ουσιαστικα εγω ειμαι ο αρχηγος, αλλα επειδη τη λεξη αρχηγος την εχετε παρεξηγησει πολλοι εδω μεσα, να διευκρινησουμε κατι.
    -Αρχηγος σε μια συμμαχια, δεν ειναι αυτος που γραφει το προφιλ της συμμαχιας σαν ιδρυτης. ιδρυτης ειναι αυτος που εχει την πρεσβια στο χωριο του απ την οποια γινανε οι προσκλησεις. αρχηγος ειναι αυτος που ειναι υπευθηνος για πολλα θεματα, κανονιζει και βοηθαει τους παικτες της συμμαχιας του και πολλες φορες τους οργανωνει επιθετικα, αμυντικα και για αλλα θεματα. με λιγα λογια ειναι ο υπευθηνος της συμμαχιας.
    αν εσεις εχετε παρε δωσε με 4-5 ατομα απο εμας, δε σημαινει οτι αυτα τα ατομα ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ δραματικα με το παιχνιδι. απλα ετυχε να υπαρχουν στο προφιλ της συμμαχιας ανα καιρους.
    για παραδειγμα ο υπευθηνος αμυνας: ηφαιστος, με τον οποιο τα πατε καλα και σας γλειφει καθε φορα που σας ξεκατινιαζω, δεν εχει ασχοληθει ποτε με καμια αμυνα απο τη συμμαχια (ουτε καν για τον εαυτο του) και τα μονα μαζικα που θυμαμαι να χει στειλει για αμυνες, ειναι για πρωτευουσες της Πακρητιας.

εγω απ την αλλη λυνω και δενω ενα σωρο πραγματα εδω μεσα τοσο καιρο. πολλοι τοχουν εκτιμησει, αλλοι το χουν εκμεταλευτει. αυτοι που το χουν εκτιμησει με θεωρουν αρχηγο τους, η αλλιως υπευθηνο για πολλα θεματα στη συμμαχια.

οσων αφορα το ναπ που λες, ισχυει, κοιταξα στο προφιλ μας ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ;
    το να με βαλει στη θεση μου ο "αρχηγος" μου οπως το ιδιο ειχε γραψει κι ο κυριος σαρουμαν (και συγκεκριμενα ειχε πει "δε σε βλεπω καν στο προφιλ της συμμαχιας, πως εχεις εσυ ενας απλος λογαριασμος το δικαιωμα να μου μιλας ετσι;") δεν ισχυει για κανενα απολυτως λογο. δε γραφω υπεροπτικα, την αληθεια γραφω, απλα εχετε συνηθησει στα φορουμ να μιλατε με υποννοουμενα. εγω τα λεω χυμα, πειραζει ε;
    gr1.beta server xeno
    1ος s1.gr xeno -=M=- Myrmidones
    1ος s3.gr wicked TDE
    1ος s4.gr Astral GnG
    1ος s5.gr xeno BG-GNG
    2ος s5.gr vicodin GnG

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MHNAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΧΕΝΟ ενα 8α σου πω. δεν εισαι πραμα αλλο μονο (ΦΡΟΥ ΦΡΟΥ ΚΑΙ ΑΡΩΜΑΤΑ )
    δεν καταλαβαινω τι λες, ουτε ξερω ποιος εισαι, αλλα μαλλον κανα θηγμενο κρητικοπουλο θα σαι. πιες ενα τσαγακι, θα σου περασει.
    gr1.beta server xeno
    1ος s3.gr wicked TDE
    1ος s4.gr Astral GnG
    1ος s5.gr xeno BG-GNG
    2ος s5.gr vicodin GnG

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xeno Εμφάνιση μηνυμάτων
    τοτε επεσες θυμα μεγαλης ατυχιας φιλε θαλη. νομιζαμε οτι ειστε οι "κακοι" γι αυτο βγαλαμε τοσο μισος πανω σας... σας μπερδεψαμε ειλικρινα, νομιζαμε οτι ησασταν στο τεταρτημοριο το οποιο κυριαρχησαμε, οτι ησασταν εχθροι η μας βαρουσατε κι εσεις καποια ατομα (πραγμα απιθανο ε , οτι ησασταν κοκκινα κουτακια στο χάρτη μας βρε αδερφε.. εσεις παιζετε ειρινικα τοσο καιρο και φτιαχνετε και μια πολυκατοικια τωρα για να μεινετε ολοι μαζι. μια μεγαλη παρεξηγηση λοιπον!
    ...
    Πράγματι, μπορεί να αστειεύεσαι, όμως έτσι όπως τα γράφεις έχουν τα πράγματα. Το -/- είναι το κυρίως τεταρτημόριό μας κι όχι το δικό σας, πράγμα που μπορείς να διαπιστώσεις απ τη συντριπτική πλειοψηφία των αρχικών χωριών μας αλλά και από την πλειονότητα όσων περιοχών ‘κρατήσαμε’ (αδιάφορο αν τις κρατήσαμε από ανοχή, τύχη, ή ό,τι άλλο) στο κέντρο του παιχνιδιού, απ’ όσο θυμάμαι προσωπικά δε σας βαρούσαμε ποτέ, πράγματι παίζουμε ειρηνικά για πολλούς λόγους (είμαστε μεγάλοι άνθρωποι ο ένας, γλυκύτατοι επίσης ο άλλος, ενώ έχουμε και κάποια συνείδηση των δυνατοτήτων μας που είναι μικρές και δε θα μπορούσαμε να σκεφτούμε επιθετικές ενέργειες έναντι μιας πολύ μεγαλύτερης και ισχυρότερης συμμαχίας / κι επειδή ήμουν υπεύθυνος απ την αρχή του παιχνιδιού και οι άλλοι βαριόντουσαν να βοηθήσουν, θα το είχα πάρει χαμπάρι αν είχε σχεδιαστεί και γίνει επιθετική ενέργεια έναντί σας), και πράγματι φτιάχνουμε και μεις μια πολυκατοικία για την οποία δεν είναι βέβαιο πως θα μας φτάσει το τσιμέντο για να ολοκληρώσουμε τα μπετά, και η οποία βρίσκεται στον ίσκιο άλλων, πολύ μεγαλύτερων πολυκατοικιών αρκετά πιο εύρωστων εργολάβων

Εσάς μπορεί να σας βολεύει να το σκέφτεστε αλλιώς, όμως μου φαίνεται κουφό να θες να πείσεις κάποιον πως είναι άλλος απ αυτό που ο ίδιος γνωρίζει. Μπορείς να κοιτάξεις στα βοηθήματα, από πού προέρχονται οι παίκτες της συμμαχίας μας, και θα διαπιστώσεις τα όσα (αυτονόητα για εμάς) σου περιγράφω και πιο πάνω αγαπητέ Xeno.

Αλλά το βασικότερο, πέρα και από αυτές τις παρεξηγήσεις (γιατί τέτοιες είναι) είναι το εξής: Είναι η αξία του αντίπαλου που προσδιορίζει την αξία μιας μάχης (ή πολέμου), και νομίζω πως είναι ασύμμετρο να σκέφτεται κοτζάμ GnG τι θα κάνει με τους E&E, που όπως και να το κάνουμε είναι ο τελευταίος τροχός του endgame.
    Καλή συνέχεια φίλτατε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά το βασικότερο, πέρα και από αυτές τις παρεξηγήσεις (γιατί τέτοιες είναι) είναι το εξής: Είναι η αξία του αντίπαλου που προσδιορίζει την αξία μιας μάχης (ή πολέμου), και νομίζω πως είναι ασύμμετρο να σκέφτεται κοτζάμ GnG τι θα κάνει με τους E&E, που όπως και να το κάνουμε είναι ο τελευταίος τροχός του endgame.
    Καλή συνέχεια φίλτατε.
    θα παραλειψω να σχολιασω τα πιο πανω, γιατι στο χω ξαναπει. απ τη στιγμη που βαλατε μεσα στη συμμαχια σας ατομα απο βαραγγους, εμεις θελαμε να σας βαρεσουμε. αν παρατηρησεις οι επιθεσεις που καναμε ηταν στο τεταρτημοριο μας, δεν ακουμπησαμε ΚΑΝ το - - σας! αρα γιατι σου φαινεται παραλογο; αλλιως σας αρεσει να παιζετε εσεις, αλλιως εμας. Οσο για την παραθεση στο σχολιο σου, δε βαρεσαμε εσας επειδη σας βρικαμε μικρους, σας βαρεσαμε επειδη ηταν η ΜΟΝΗ συμμαχια (ανω των 5-10 ατομων) που ειχε μεινει κοντα μας. κι αφου δεν ειστε στο συνασπισμο, προφανως θα ειστε εχθροι! το οτι μιλας με το Μοτορχεντ και τον γλυφεις που και που μπας και με κοψει και σας λυπηθουμε, δε βγαζει πουθενα! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΜΑΣ, αλλα κανεις σας δεν το καταλαβαινει. Αν δεν πηγαινε με τα νερα σας, ισως το καταλαβαινατε. ουφ δεν κρατηθηκα τελικα, τα σχολιασα τα απο πανω :Ρ

υ.γ. τα μηνυματα σου στους διαφορους συμπαικτες μου, μας προσεφεραν απειρες στιγμες γελιου και μονο γι αυτο θα θελα να σε καλεσω σε καποιο επομενο μιτινγκ της συμμαχιας, ησουν απο διασκεδαστικος εως ξεκαρδιστικος! ασχετα αν τα γραφες με χαβαλε η σοβαρα
    gr1.beta server xeno
    1ος s3.gr wicked TDE
    1ος s4.gr Astral GnG
    1ος s5.gr xeno BG-GNG
    2ος s5.gr vicodin GnG

Προεπιλογή

Ξερεις πολυ καλα ποιος ειμαι ,αυτος που σου κανε περισι γεμματη τρυπες την καπ σου στον 5.
    κιαμα θαρεις πως εισαι πραμα ουτε σε θορω (βλεπω) κα8ολου και ευτυχως που εισαι gng αλιως θα στην εκανα και φετος και επειδη σεβομαι πολλα παιδια απο την gng που φορανε παντελονια και ξερουν τι τους γεινεται οχι σαν εσενα που δεν ξερεις καν τι γηνεται μεσα στην συμμαχια σου γιαυτο σταματα να γραφεις γιατι θυγεις την συμμαχια σου και κανεναν αλλον.
    εδω στην Κρητη πεινουμε ρακες οχι σαν εσενα που την βγαζεις με χαμομυλια

Προεπιλογή

θα παραλειψω να σχολιασω τα πιο πανω, γιατι στο χω ξαναπει. απ τη στιγμη που βαλατε μεσα στη συμμαχια σας ατομα απο βαραγγους, εμεις θελαμε να σας βαρεσουμε. αν παρατηρησεις οι επιθεσεις που καναμε ηταν στο τεταρτημοριο μας, δεν ακουμπησαμε ΚΑΝ το - - σας! αρα γιατι σου φαινεται παραλογο; αλλιως σας αρεσει να παιζετε εσεις, αλλιως εμας. Οσο για την παραθεση στο σχολιο σου, δε βαρεσαμε εσας επειδη σας βρικαμε μικρους, σας βαρεσαμε επειδη ηταν η ΜΟΝΗ συμμαχια (ανω των 5-10 ατομων) που ειχε μεινει κοντα μας. κι αφου δεν ειστε στο συνασπισμο, προφανως θα ειστε εχθροι! το οτι μιλας με το Μοτορχεντ και τον γλυφεις που και που μπας και με κοψει και σας λυπηθουμε, δε βγαζει πουθενα! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΜΑΣ, αλλα κανεις σας δεν το καταλαβαινει. Αν δεν πηγαινε με τα νερα σας, ισως το καταλαβαινατε. ουφ δεν κρατηθηκα τελικα, τα σχολιασα τα απο πανω :Ρ

υ.γ. τα μηνυματα σου στους διαφορους συμπαικτες μου, μας προσεφεραν απειρες στιγμες γελιου και μονο γι αυτο θα θελα να σε καλεσω σε καποιο επομενο μιτινγκ της συμμαχιας, ησουν απο διασκεδαστικος εως ξεκαρδιστικος! ασχετα αν τα γραφες με χαβαλε η σοβαρα

Θα απαντήσω το λοιπόν και σ’αυτά που εδώ λες αγαπητέ Xeno: Με τον Φάνη μιλώ όπως μιλώ και με άλλους παίκτες της συμμαχίας σου, όπως ακριβώς μιλώ και με σένα τώρα δα. Δεν έχω πρόβλημα με τους ανθρώπους, τους παίρνω με καλό μάτι από πρώτο χέρι, και ξέρω πως θα μπορούσαμε να πίνουμε μπύρες την ίδια στιγμή που επιλέγετε να μας βλέπετε ως ‘εχθρούς’ σε ένα ανόητο ιντερνετικό παιχνίδι. Δεν γλύφω κανέναν, αλίμονο – παρά μιλώ και προσπαθώ να πείσω για όσα θεωρώ ορθά, κι όσα θεωρώ αξιόλογα, και ασφαλώς για όσα είναι προς το συμφέρον της συμμαχίας μου. Το ίδιο κάνω και με σένα τώρα: Δεν θεωρώ ούτε ορθή την αντίληψή σου για μας, που μας θέλει κάτι σαν προέκταση των VrG (καμία σχέση, πώς να το κάνουμε!), ούτε αξιόλογη την έφεσή σας να προβαίνετε σε επιθετικές ενέργειες έναντί μας (δεν βλέπω ποιο το στρατηγικό όφελος, αλλά δεν βλέπω και την αξία του πράγματος – είμαστε υποδεέστερη κατά πολύ δύναμη, όπως είπα). Αυτά λέω και του Φάνη παρεμπιπτόντως, και χαίρομαι που μου δίνεται η ευκαιρία να τα σημειώσω και σε σένα.
    Χαίρομαι όμως που διαπιστώνω πως μηνύματά μου έχουν κάνει την αίσθηση που μου περιγράφεις, και ασφαλώς προσβλέπω στο να με βάλεις στο δωμάτιό σας να σας γράψω κι άλλα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MHNAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερεις πολυ καλα ποιος ειμαι ,αυτος που σου κανε περισι γεμματη τρυπες την καπ σου στον 5.
    κιαμα θαρεις πως εισαι πραμα ουτε σε θορω (βλεπω) κα8ολου και ευτυχως που εισαι gng αλιως θα στην εκανα και φετος και επειδη σεβομαι πολλα παιδια απο την gng που φορανε παντελονια και ξερουν τι τους γεινεται οχι σαν εσενα που δεν ξερεις καν τι γηνεται μεσα στην συμμαχια σου γιαυτο σταματα να γραφεις γιατι θυγεις την συμμαχια σου και κανεναν αλλον.
    εδω στην Κρητη πεινουμε ρακες οχι σαν εσενα που την βγαζεις με χαμομυλια
    χαχαχαχαχαχα ουαου...... οταν ειχα φυγει και ηταν ανενεργος ο λογαριασμος (και σιταρε που και που ο φανης) εσπασε καποια σιταροχωραφα!!!! εισαι παικτουρα πως να το κανουμε! ποιοι φορανε παντελονια λες απο GnG ?? χαχαχαχαχα μιλαμε ειστε μεγαλα τρεχαντηρια... αν ειχες ερθει συγκεκριμενα φετος, δε θα χες παρει ουτε αναφορα... αλλα αν δεν ειχαν βαλει το ναπ οι "παντελονατοι" που αναφερεις, παιζει να μην ειχες καν λογαριασμο! ουστ απο δω, παλιο γλυφτη κι εσυ, κουρτινα και οφφλαιν μια ζωη στο σκαιπ κι οταν θελεις κατι, πριβε στον xeno να σε παρηγορησει, περηφανε κρητικε της ντροπης
    gr1.beta server xeno
    1ος s3.gr wicked TDE
    1ος s4.gr Astral GnG
    1ος s5.gr xeno BG-GNG
    2ος s5.gr vicodin GnG

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θεωρώ ούτε ορθή την αντίληψή σου για μας, που μας θέλει κάτι σαν προέκταση των VrG (καμία σχέση, πώς να το κάνουμε!), ούτε αξιόλογη την έφεσή σας να προβαίνετε σε επιθετικές ενέργειες έναντί μας (δεν βλέπω ποιο το στρατηγικό όφελος, αλλά δεν βλέπω και την αξία του πράγματος – είμαστε υποδεέστερη κατά πολύ δύναμη, όπως είπα)
    δεν εχω ξανασυναντησει πιο κολλημενο ανθρωπο στη ζωη μου. ουσιαστικα μας παρακαλεις τοσο καιρο να μη σας βαραμε και μας χαρακτηριζεις τρομοκρατες και 1000 αλλα τοσα, ενω ουσιαστικα κανουμε αυτο που λεει το παιχνιδι. Εχεις παρατηρησει οτι εχεις μπει σ ενα πολεμικο παιχνιδι; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΦΕΗΣΜΠΟΥΚ. οι γειτονες που βλεπεις στο χαρτη δεν ερχονται απο επαφες σου στο φεησμπουκ. Ειναι αλλοι παικτες που σκοπο εχουν να σε τελειωσουν!

ναι υπαρχουν διαφορα στυλ παιχνιδιου, αλλα ολα καταλληγουν σε ενα δρομο!

δεν υπαρχει σε λυπαμαι ή εισαι πιο μικρος αρα δε σε βαραω. οταν κανεις επιθεση σε μικροτερο παιρνεις αρνητικα μπονους. αρα εχει μια ελπιδα κι αυτος. Οσο για μας, ας ειναι οι καλα οι σταχτες των προηγουμενων μαχων μας και μας φοβηθηκαν ποσοι, αλλιως 5 ατομα παιζαμε. δεν ειμαστε 200 και 300 οπως πολλοι μας λενε, 5-10 ατομα μαξ παιζουνε και σας τα κανουνε ολ αυτα.
    gr1.beta server xeno
    1ος s3.gr wicked TDE
    1ος s4.gr Astral GnG
    1ος s5.gr xeno BG-GNG
    2ος s5.gr vicodin GnG

Προεπιλογή

ποτε βρε λουλου ειρ8α στο σκυπε σου να με παριγωρισεις σε εχουμε παρει χαμπαρι ολοι οτι εισαι ενας ψευτης και μισος ολα αυτα που λες τωρα και κανεις ειναι αποτελεσμα της αρχηστουκας και επειδη δεν εχεις τι να κανεις και να ασχολιθεις πλεον ασχολεισαι με το φορουμ ,παρε τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια δεν σε παιρνει εδω,πολυ μαγκας το παιζεις πεισω απο το λαπ τοπ και δεν λεει φιλαρακοοο αν 8ες να μιοσεις καπιον επι προσωπικου οπως κανεις ειναι τουλαχιστον ανανδρο να το κανεις πεισω απο μια ο8ονη ΣΑΛΙΑΡΗ Ε ΣΑΛΙΑΡΑΚΟ.
    το σκυπε μου το εχεις αν εχεις και @@ ελα απο κει

Προεπιλογή

δεν εχω ξανασυναντησει πιο κολλημενο ανθρωπο στη ζωη μου. ουσιαστικα μας παρακαλεις τοσο καιρο να μη σας βαραμε και μας χαρακτηριζεις τρομοκρατες και 1000 αλλα τοσα, ενω ουσιαστικα κανουμε αυτο που λεει το παιχνιδι. Εχεις παρατηρησει οτι εχεις μπει σ ενα πολεμικο παιχνιδι; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΦΕΗΣΜΠΟΥΚ. οι γειτονες που βλεπεις στο χαρτη δεν ερχονται απο επαφες σου στο φεησμπουκ. Ειναι αλλοι παικτες που σκοπο εχουν να σε τελειωσουν!

ναι υπαρχουν διαφορα στυλ παιχνιδιου, αλλα ολα καταλληγουν σε ενα δρομο!

δεν υπαρχει σε λυπαμαι ή εισαι πιο μικρος αρα δε σε βαραω. οταν κανεις επιθεση σε μικροτερο παιρνεις αρνητικα μπονους. αρα εχει μια ελπιδα κι αυτος. Οσο για μας, ας ειναι οι καλα οι σταχτες των προηγουμενων μαχων μας και μας φοβηθηκαν ποσοι, αλλιως 5 ατομα παιζαμε. δεν ειμαστε 200 και 300 οπως πολλοι μας λενε, 5-10 ατομα μαξ παιζουνε και σας τα κανουνε ολ αυτα.

Αγπητέ Xeno, δοκιμάζεις διάφορες εκφράσεις, στα όρια της αγένειας, αλλά δε σε παρεξηγώ: Ίντερνετ είναι, μπορούμε να γράφουμε χωρίς να τα σκεφτόμαστε και πολύ τα πράγματα.
    Απαντάς λοιπόν εδώ σε πράγματα που δεν είπα, και που δεν έκανα. Ούτε σε παρακάλεσα ή σε παρακαλώ τώρα βέβαια –παρά σου εξηγώ μια άλλη θέση απ τη δική σου-, ούτε είπα πως το παιχνίδι είναι κάτι άλλο από πολεμικό. Τουναντίον, ακριβώς επειδή ΕΙΝΑΙ πολεμικό, έχει στρατηγική. Πόλεμος χωρίς ευρύτερη στρατηγική και κάποια τελικά ζητούμενα δεν γνωρίζω να υπήρξε. Ξέρεις μήπως καμία μεγάλη δύναμη να ρίχνει πύραυλους αδιακρίτως? Να φεύγουν μια μέρα για να πλήξουν την Μπανανία την άλλη, δίχως εμφανή λόγο? Έτσι αντιλαμβάνομαι λοιπόν τα πράγματα και στο παιχνίδι: Χτυπώντας εμάς, απλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς χτυπάτε. Κι έτσι και μεις, όπως και η Μπανανία του άνωθεν παραδείγματος, απορούμε τι στο καλό σας έπιασε.
    Υπάρχει όμως ένα άλλο στυλ «πολέμου»: Το λεγόμενο στριτφάϊτ. Δηλαδή, βγαίνουμε στο δρόμο και πλακωνόμαστε χωρίς να γνωριζόμαστε, χωρίς ευρύτερη στρατηγική, χωρίς εμφανή αιτία, μόνο και μόνο επειδή έχουμε τα ρόπαλα στο σπίτι μας και τη διάθεση. Στα μάτια μου αυτό κάνετε με μας – διότι αφού δεν έχετε ένα ευρύτερο ζητούμενο απ αυτό το παιχνίδι (να το κερδίσετε σύμφωνα με τους ίδιους του τους κανόνες), εκλείπει λοιπόν και η γενικότερη στρατηγική, και επιδίδεστε σε αυτό το στριτφάϊτ ακριβώς, θα τολμούσα όμως κιόλας να πω και εκ του ασφαλούς εφόσον υπάρχουν υπέρτερες δυνάμεις στο παιχνίδι, δυνατότερες συμμαχίες και συνασπισμοί.
    Αλήθεια, και ακαδημαϊκά τώρα, με τόσους καλούς παίκτες, δυνατούς λογαριασμούς, στρατούς, γιατί δεν δοκιμάζετε κι εσείς να πάρετε τον σέρβερ? Μπαίνετε σε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου και δε σας νοιάζει να κερδίσετε τον αγώνα, παρά μόνον να κάνετε ντρίπλες και τακουνάκια στη σέντρα?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. End Game - WW στον S2
    By T3RM1N4TOR in forum Αρχείο Server 2 (4)
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-12, 17:05
  2. end game
    By Railgun in forum Αρχείο Server 1 (4)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-12, 14:09
  3. End Game
    By xarisanna in forum Αρχείο Server 4 (2)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-10, 20:13
  4. GAME
    By glafkos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-10, 12:46
  5. ww end game
    By den paizw speed in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-10, 17:23

Δικαιώματα - Επιλογές