Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 29 από 29

Θέμα: συμμαχιες σ5 και end game

Προεπιλογή

Φωνες μεγαλες , δυνατες, φωνες που σπαν καρυδια
    φωνες που με τσαντιζουνε , φωνες που σπαν τ' ..παραθυρα.

Παρεμβαση σημαντικη , χωρις καμμια κακια
    θα κανει ο κωτσος, κι ας πουν οτι πραττει λαλακια.

Ολοι μα ολοι θελετε απο ανατολη ως δυση
    ενα γερό και βαναυσο και ελεεινο γγγ..ιουβετσι.

Ο ενας αρχισε προχτες και προκαλει τους παντες
    δηθεν δαντελα πως φορουν , και πως δεν ειναι αντρες
    Ρε σεις παιγνιδι ειν αυτο εδω, κι ακομα κι αν παινιεσαι
    καποιος κατι θα σου βρει να πει οτι γ..αργαλιεσαι

Παντα εδω στου τραβιαν, αυτην την οικουμενη
    ενας μαγκακος βρισκεται, και ολους μαμει και δερνει.
    Δεν ειναι πραματα αυτα, αυτα ειναι βλακειες
    παιξτε το παιγνιδι σας και εξω οι λαλακιες.

Ασε που βλεπουν γκομενες και ωραια πιπινακια
    που εχουν σκεψεις πονηρες για καποια αγορακια
    κι οταν σας βλεπουν σαν γριες , εδω να φωνασκειτε
    σκεφτονται " παιδακια μου μεχρι εδω, δε πα να γ..ευματισετε;"

Αυτα τα λεει ενας σοφος , σορρυ που μιλαω σολο
    μα ετσι χτες εχαιδεψα εναν ωραιο κ... ( σορρυ mod αλλα τι να βαλω; ελεος πια, κρατιεμαι κρατιεμαι. ποσο πια)
    η γκομενα με λατρεψε για τα ποιηματακια
    και ηρθε σπιτι να με δει , ειχα και γιουβαρλακια.
    Τα εφαγε και ρευτηκε, και λιγο πριν το τελος
    βγηκε στην τηλεοραση αυτος ο Βενιζελος.
    Μας πηδηξε την λιμπιντο , και εκει που εκοιταζαμε πισω απ το παραθυρι
    και αγκαλια χαζευαμε το υπεροχο το δειλι
    εκει που ημουν πισω της, και ειχα καλα "παρκαρει"
    και φυσαγα στα αυτακια της , με τροπο και με χαρη,
    ακουστηκε ο πάνχοντρος, εκει, απ τις βρυξελλες
    και αρχισε παλι τις γνωστες και αστειες παπαρδελες.

Και το πιπινι τσινισε και εχασε τον οιρμο του,
    θυμηθηκε τον μικρο και ελεεινο μισθο του.

300 παιρνω η καψερη, πως θα πορευτουμε;
    μηπως εσυ θα ηθελες, λεω, να παντρευτουμε;

Τσουτσουριασε η τριχα μου, ασπρισε το μαλλι μου,
    μου επεσε το ηθικο , μαζι και το πουλι μου.

Τωρα που σκεφτομαι θα αρχιζω και εγω να βριζω
    κι ολημερις και ολοβραδυς ολους να σας πρηζω.
    Δεν ξαναγραφω ποιηματα , γιατι οδηγουν σε γαμο,
    καλυτερα και μονος μου να την χτυπαω χαμω..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικηφόρος : 27-10-11 στις 22:15 Αιτία: Βρισιές

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγπητέ Xeno, δοκιμάζεις διάφορες εκφράσεις, στα όρια της αγένειας, αλλά δε σε παρεξηγώ: Ίντερνετ είναι, μπορούμε να γράφουμε χωρίς να τα σκεφτόμαστε και πολύ τα πράγματα.
    Απαντάς λοιπόν εδώ σε πράγματα που δεν είπα, και που δεν έκανα. Ούτε σε παρακάλεσα ή σε παρακαλώ τώρα βέβαια –παρά σου εξηγώ μια άλλη θέση απ τη δική σου-, ούτε είπα πως το παιχνίδι είναι κάτι άλλο από πολεμικό. Τουναντίον, ακριβώς επειδή ΕΙΝΑΙ πολεμικό, έχει στρατηγική. Πόλεμος χωρίς ευρύτερη στρατηγική και κάποια τελικά ζητούμενα δεν γνωρίζω να υπήρξε. Ξέρεις μήπως καμία μεγάλη δύναμη να ρίχνει πύραυλους αδιακρίτως? Να φεύγουν μια μέρα για να πλήξουν την Μπανανία την άλλη, δίχως εμφανή λόγο? Έτσι αντιλαμβάνομαι λοιπόν τα πράγματα και στο παιχνίδι: Χτυπώντας εμάς, απλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς χτυπάτε. Κι έτσι και μεις, όπως και η Μπανανία του άνωθεν παραδείγματος, απορούμε τι στο καλό σας έπιασε.
    Υπάρχει όμως ένα άλλο στυλ «πολέμου»: Το λεγόμενο στριτφάϊτ. Δηλαδή, βγαίνουμε στο δρόμο και πλακωνόμαστε χωρίς να γνωριζόμαστε, χωρίς ευρύτερη στρατηγική, χωρίς εμφανή αιτία, μόνο και μόνο επειδή έχουμε τα ρόπαλα στο σπίτι μας και τη διάθεση. Στα μάτια μου αυτό κάνετε με μας – διότι αφού δεν έχετε ένα ευρύτερο ζητούμενο απ αυτό το παιχνίδι (να το κερδίσετε σύμφωνα με τους ίδιους του τους κανόνες), εκλείπει λοιπόν και η γενικότερη στρατηγική, και επιδίδεστε σε αυτό το στριτφάϊτ ακριβώς, θα τολμούσα όμως κιόλας να πω και εκ του ασφαλούς εφόσον υπάρχουν υπέρτερες δυνάμεις στο παιχνίδι, δυνατότερες συμμαχίες και συνασπισμοί.
    Αλήθεια, και ακαδημαϊκά τώρα, με τόσους καλούς παίκτες, δυνατούς λογαριασμούς, στρατούς, γιατί δεν δοκιμάζετε κι εσείς να πάρετε τον σέρβερ? Μπαίνετε σε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου και δε σας νοιάζει να κερδίσετε τον αγώνα, παρά μόνον να κάνετε ντρίπλες και τακουνάκια στη σέντρα?
    Καλησπερα φιλτατε, γενικα μιλας λογικα αλλα επετρεψε μου να εχω ορισμενες διαφωνιες πανω σε αυτα που γραφεις.
    Παιζουμε απλα ενα παιχνιδι που ο καθενας το βλεπει και διασκεδαζει με αυτο διαφορετικα. Ετσι οπως γινανε οι σερβερ, ειναι πολυ ευκολο και αν εισαι συμμαχια σαν την Gng ακομα ευκολετερο να κερδισεις το σερβερ, αφου μπορεις να επιτυχεις συνεργασιες με αρκετους στο σερβερ, να κανεις ενα υπερσυνασπισμο και στο τελος να στεφθεις νικητης ακομα και αν δεν φτασει το WW σου το μαγικο 100. Αν εισαι και η 1η επιθετικη συμμαχια κανεις δεν θα πει οτι δεν αξιζεις να ονομαζεσε νικητης.
    Απλα ειναι ενα παιχνιδι ομως και ετσι το βλεπουν αρκετα παιδια που γνωρισα και εχω επαφες και στην Gng. αλλα και σε αλλες συμμαχιες που γουσταρω.. Με τις μαχες του, το δουλεμα στους αντιπαλους ακομα και στους συμμαχους σου.
    Επισης το να χτυπησεις μια μικροτερη συμμαχια, δεν το βρισκω κακο, πολυ ευκολα μπορει και ο μικροτερος αντιπαλος να σου κανει ζημια.

Απο την αλλη θα ηθελα να πω οτι συμμαχια ειναι ο απο κοινου αγωνας με μια ομαδα συμπαικτων σου. Οσο πιο δεμενη ειναι οι συμπαικτες σου, τοσο καλυτερο αποτελεσμα βγαινει. Γιαυτο και σε καθε συμμαχια υπαρχει η ηγεσια η οποια προσπαθει να κρατησει ενωμενο το συνολο με σκοπο να λειτουργει σαν ομαδα. Οποιος στελνει διασπαστικα μνματα στους συμμαχους τους, κατα την προσωπικη μου αποψη δεν εννοειτε να λογιζετε σαν αρχηγος της ομαδας. Επισης δε νοειτε ηγετης συμμαχιας να βγαινει δημοσια και "την λεει" στους υπολοιπους ηγετες της ομαδας του. Αν καποιος πιστευει οτι δεν μπορει να λειτουργησει με τους αλλους ηγετες, παιρνει τους συνοδοιπορους, φευγει απο την συμμαχια και μετα μπορει να πει οτι θελει.
    ΥΓ. Αγαπητε Μηνα, ενα παιχνιδι ειναι, λογια του στυλ ελα εξω να πουμε δεν νομιζω οτι σου δινουν ποντους. Το αντιθετο θα ελεγα

Προεπιλογή

βρωμοπουλο τολμησες να σπαμαρεις αμεσως μετα το ποστ μου; την ωρα που πληθη θαυμαστων μου στελνουν πριβε; δωσε τις συντεταγμενες σου στον 2 γρηγορα

Προεπιλογή

Παρακαλώ κρατήστε ένα επίπεδο στο φόρουμ γιατί το θέμα θα κλειδωθεί.
    Φιλικά,
    Νικηφόρος

Προεπιλογή

Είμαι σύμφωνος μ αυτά φίλτατε Γύπα Αυτό που ίσως δεν διαφαίνεται σε όσα γράφω είναι πως, παρόλα αυτά, κατανοώ κι άλλες θέσεις σχετικά με το παιχνίδι απ τις δικές μου. Δεν μέμφομαι τον Χeno, ούτε όσους παίζουν διαφορετικά απ' αυτό που εγώ αντιλαμβάνομαι για "λογικό" εντός του παιχνιδιού, και πολύ καλά καταλαβαίνω πως αντλούν με άλλους τρόπους κάποιου είδους διασκέδαση απ αυτό το πράγμα που όλοι μας μπλέξαμε. Εχω πάντως την περιέργεια να δω που θα τραβήξει αυτή η συμμαχία (η GnG δηλαδή) με τους τόσους καλούς παίκτες, τι θα κάνουν στο τέλος, τι θα κάνουν με τους στρατούς που σιγουρα θα έχουν μείνει - ε δεν είναι δυνατόν, σε κάποια ww θα πέσουν φαντάζομαι. Κι εκεί είμαι περίεργος: Θα υπάρχει κάποιου είδους "στρατηγική", κάποια συμμαχική συνισταμένη, θα χτυπήσουν για να πετύχουν κάτι υπερ κάποιων, ή όπου θέλει καθείς θα τα στέλνει?
    Αυτά από 'μένα, κι εξαφανίζομαι -γιατί τα περισσότερα ποστ εδώ μέσα τείνουν από ένα σημείο και πέρα προς τον εκτροχιασμό.
    Καλά να περνάτε.

(Ωραίος, kotsos43 )

Προεπιλογή

φιλε μου γυπα εχεις απολειτο δικιο σε αφτα που λες ,αλλα λογο οτι δεν ειμαι και με τα καλα μου γενικως, αμα βλεπω ατομα σαν τον χενο που δεν λεει κανεις οτι δεν δουλεψε, αλοστε ολοι λιγο πολυ οτι μπορουμε κανουμε για την συμμαχια μας ,να βγαινει και να απαξειονει ολους τους υπολοιπους και μαλιστα δημοσιως και σημπαικτες του ακομα και συμμαχους κατοπιν εορτης και να το παιζει ο πονυρουλης του σερβερ απλα σαλτερνω και βγαινω απο τα ρουχα μου.

Προεπιλογή

Βρε παιδια βρε παιδια τι λετε σε τοσες σελιδες forum? Για ολα φταινε οι εξωγίηνοι που στειλάνε τον Γιωργάκη να μας καταστρέψει σαν χώρα και σαν ευρωπαική ενώση.......
    Μάλλον δεν έχετε καταλάβει οτι αυτό που ΠΑΙΖΟΥΜΕ (γιατι για παιχνίδι πρόκειται) ειναι ενα παιχνίδι στρατηγικής ,μεσα λοιπον στο παιχνίδι δεν υπάρχουν φιλίες , στον πόλεμο και στον έρωτα όλα επιτρέπονται γι’ αυτο λοιπόν μην μας ζαλίζετε τον εωτρα.
    Οσα χρόνια και να πέζω σε αυτό το παιχνίδι δεν έχει υπάρξει ουτε ένας ελληνικός server που να μην έχουμε γίνει μπίλιες μεταξύ μας , ξεκινάμε σαν κολητάρια και καταλήγουμε να είμαστε στα μαχαίρια εχω αρχίσει να πιστεύω οτι είναι κάποιο έθιμο αυτό και είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε μην χάσουμε την ταυτοτητα μας σαν εθνος . Μηνα και Θαλή (και δεν θα υποστηριξώ κανέναν απο τους δύο σας) Το παρατραβήξατε εδω μπήκαμε για να περάσουμε καλά (αν και με τις μουυλουκουτανιες που διαβασα εδω μεσα γελασα πολυ) να μπούμε στο παιχνίδι τις λίγες ώρες που μας απομένουν κενές μεσα στην μέρα και να παίξουμε με ηρεμία , τώρα αν η μια συμμαχια είναι δυνατότερη και ορμάει στην αδυναμη και αν ο ενας παιχτης γλυφει τον αλλο παιχτη κτλ δεν μας αφορα ...στο κάτω κάτω εσεις αναλώνεστε εδω μέσα και αυτοί που πραγματικά παιζουν και χαίρονται το παιχνίδι είναι και θα παραμείνουν πρώτοι μέχρι το τέλος. Γι’αυτο ταπεινη μου γνώμη είναι να αφησετε τις ‘’πολιτισμένες υβρεις ‘’ και να τελειώσετε το παιχνίδι με αξιοπρέπεια γιατι στο τέλος τέλος η ζώη πάιζει περίεργα παιχνίδια και μπορεί στον επόμενο server να είμαστε συμμαχοι.

ΥΣ. δεν θα αντεξω να συμετάσχω σε ένα παιχνίδι με μια παρέα ΄΄ ατίθασων παιδιών΄΄

J.R-γιάννης

Προεπιλογή

Εμένα τώρα τι με αναφέρεις, τι παρατράβηξα; Είδες πουθενά να έχω νεύρα, να κατηγορώ ανθρώπους ή να προσπαθώ να τους υποτιμήσω; Ούτε να επιχειρηματολογήσει δεν μπορεί κανείς στις μέρες μας
    Άντε καληνύκτα!

Προεπιλογή

χαχαχαχαχαχαχαχα συμφονω μαζι σου θαλη εσυ κυριος . μη σε παρη η μπαλα αδικα αμαρτια ειναι χαχααχαχαχαχαχα

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. End Game - WW στον S2
    By T3RM1N4TOR in forum Αρχείο Server 2 (4)
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-12, 17:05
  2. end game
    By Railgun in forum Αρχείο Server 1 (4)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-12, 14:09
  3. End Game
    By xarisanna in forum Αρχείο Server 4 (2)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-10, 20:13
  4. GAME
    By glafkos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-10, 12:46
  5. ww end game
    By den paizw speed in forum Αρχείο Speed 4
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-10, 17:23

Δικαιώματα - Επιλογές