Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 127

Θέμα: μεγαλοι παιχτες ....σ6

Προεπιλογή μεγαλοι παιχτες ....σ6

Αυτες τις μέρες, τις λιγες που εκανα εγραφη στον σ6 προσπαθησα να κάνω μια έρευνα για το τι και ποιος παιζει. οπως να το κανουμε σε κάθε συμμαχια συμμετέχει κάποιος που επαιξε σε προηγουμενο. Για να γίνει μια συμμαχια μεγάλη και καλη θα πρέπει να στελεχόνονται ή να ηγούνται απο μεγάλους παλαιούς παίχτες.

Στον κλασικό αυτο σερβερ έχουν μαζευτει μεγάλα ονόματα του παλαιου τράβιαν, αλλα παρολα που προσπαθησα να βρω κάποιους παλαιους γνωριμους δεν τους βρηκα. παρόλο που στο φορουμ ειχαμε πληροφορίες ακόμα και εμφάνιση του ακατανόμαστου .οι ελπιδες μου διαψευστήκαν. Ειχα την ελπιδα οτι θα βρω ικανους αντιπάλους για οχθρους......
    Αναρωτιέμε λοιπον αφου δεν βρισκωνται αναμεσά μας οι πολέμαρχοι speedkiller και dimath (πιπέρι στο στόμα μου) υπήρξαν αραγε μεγάλοι παίχτες????????
    Μηπως ήταν απλος τυχεροι? μηπως αυτοι που ηταν απο κατω τους ηταν ικανοι και χωρίς αυτους?????

επειδη δεν ειναι λίγοι που τους ξέρουνε είτε σαν εχθροι είτε σαν σύμμαχοι νομίζω οτι έχετε αποψη.

Κυριε ixidaki θα σας παρακαλούσα να κάνετε μια δημοσκόπηση ενα poll για να γνωρίζουμε την αποψη των παιχτων για τις ικανότητες των παραπάνω παιχτων:

Υπηρξανε ποτε μεγαλοι παιχτες οι speedkiller και dimath?
    ναι
    οχι
    δεν ξερω?δεν απαντω
    Κλαίγε Ακατανομαστε, να σκασεις και να πλανταξεις τωρα που δεν μπορεις να μιλας στο φορουμ τι θα κανεις? θα πατας αναβαθμησεις και θα στελνεις σιταρια!!!! χοχοχοχο

Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ φιλε μπαμια........δεν ξερω κατα ποσο μπορει να νοιαζει αυτο το θεμα τους νεους παιχτες και αναγνωστες του φορουμ.....καλο θα ηταν να ξεπερναμε τα κοληματα μας και να μην μενουμε σε αυτα.....εγω προσωπικα με τον μητσο(dimath)ειχα σκοτωθει ουκ ολιγες φορες στο φορουμ μπινελικια γαλλικα αγγλικα τα παντα.....ομως μην ξεχναμε οτι ειναι ενα παιχνιδι....και ασχετα απο παιχτικη αξια ο μητσος ειναι οκ παλικαρι...(δεν το πιστευω οτι το λεω εγω αυτο παντως τοεννοω)

οσον αφορα τωρα την παιχτικη αξια το να εισαι αρχηγος των ~I~ ΜΟΝΟ ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.....
    Γιατί η -=M=- κάνει τη διαφορά!!

http://travian-reports.net/gr/report/45475f69e10

Προεπιλογή

Μπαμια , το ποστ εινα Ατοπο - Ακαιρο - Αστοχο.
    Ειναι σαν τα οσπρια 3Α= φακες -φασολια- ρυζι που ηταν και παλια διαφημηση!
    Ομως ειμαι φορουμακιας και θα απαντησω μιας και το φορουμ δεν ειναι εχει ζωντανεψει ακομα.
    Συμφωνω με τον παραπανω φορουμακια (Μητσο) , οτι καποια κοληματα μας πρεπει απλα να τα ξεχναμε γιατι απλα ειναι ενα παιχνιδι.
    Επαιξα 3 σερβερ αντιπαλος με τον οπως τον λες ακαταναμαστο (dimath). Με νικησε στον εναν , τον νικησα στον αλλον και χασαμε και οι δυο στον τριτο.
    Σαν αρχηγοι συμμαχιων τσακωθηκαμε ουκ ολιγες φορες και μαλιστα την μια χοντρα. Τωρα τι πρεπει να ψαξω δηλαδη , ποιος απο τους δυο μας ηταν ο ? Εγω παντως ημουν , ειμαι και θα ειμαι βλαμενος. Ειναι στο DNA μου ...
    Οταν ομως εισαι αρχηγος μιας μεγαλης συμμαχιας οπως ηταν η ~I~ αυτο κατι λεει απο μονο του οπως λεει και ο αλλος φορουμακιας - βλαμενος (παρτα ) city7 !
    Θα κανεις και σωστες και λαθος κινησεις. Καποιες κινησεις θα σου βγουν και θα κερδισεις και καποιες οχι και θα χασεις.
    Ψηφιζω λοιπον πως ναι , ειναι μεγαλος παιχτης. Εξαλλου εναν καλο παιχτη δεν τον κρινεις απο το ποσες φορες νικησε ή εχασε. Ουτε απο το ποσες κοντρες ειχε ή δεν ειχε. Διαφορετικα θα λεγαμε οτι καλοι παιχτες ειναι μονο οσοι εχουν παρει σερβερ ή μονο οσοι εχουν περασει απο το ποστο του αρχηγου μιας συμμαχιας. Τον καλο παιχτη τον κρινεις απο το ποσο καλα ξερει το παιχνιδι σαν παιχνιδι. Και ο Δημητρης το ξερει καλα.
    Κι αυτο ειμαι σιγουρος οτι το γνωριζεις κι εσυ ....

ps. Λες για μεγαλα ονοματα του κλασικου σερβερ και οτι εψαξες και βρηκες πολλους. Θες να μας πεις μερικους γιατι βαριεμαι να ψαχνω ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη farditsis : 06-04-12 στις 14:57
    επεστρεψα "Δημητριος" και ποιον βρηκα ? τον αλλον Δημητριο ... αυτα ειναι!!!!

Προεπιλογή

(yawn)
    Καλημέρες.
    Ενα thread με 3 posts, απο 3 αγαπημένους μου forumάκηδες. (Nαι farditsis, ειμαι και εγω ενας απο αυτους που απολαμβάνουν να διαβάζουν τα post σου )
    Μιας και οι 2 φίλτατοι απο πάνω απάντησαν για τον Δημήτρη, ας απαντήσω και εγώ για τον Speedkiller. Η απάντηση θα είναι μόνο για τις παιχτικές του ικανότητες και όχι για οτι άλλο έχει συμβεί.
    ο Γιάννης, για εμένα ήταν το άτομο που με "μύησε" στο travian. Έπαιζα 2,5 χρονια πριν τον γνωρισω περιπου, αλλά ποτέ δεν είχα πάρει στα σοβαρά το παιχνίδι, ίσως γιατί δεν ήξερα να παίζω. Ο Γιάννης ήταν αυτός που μου έμαθε travian, με πίεσε για να πετύχω κάποιους στόχους, και μου έδειξε και τις καλές και τις κακές πλευρές του travian. Επο εποχή SPEEDKILLER έβγαλα την πρώτη μου άμυνα, το 1ο μου rammer, έκανα τις πρώτες μου κατακτήσεις, και έκανα τα πρώτα μου crop-locks.
    Οπότε για εμένα ο SPEEDKILLER ήταν ένας καλός παίχτης και καλός "δάσκαλος". Ασχέτως που μετά, με διάφορα γεγονότα που συνέβησαν δεν θέλω να τον δω ούτε ζωγραφιστό

Φιλικά,
    Πέτρος

Υ.Γ. Από εκεί και πέρα, για να μην παρεξηγηθώ ή αδικήσω, οπως ειπα ο speed απλώς με μύησε. αυτός που με έμαθε το travian που ξέρω τώρα (αν μπορώ να πω ότι ξέρω) είναι ο Jigsaw.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NEKROMANTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    (yawn)
    Έπαιζα 2,5 χρονια πριν τον γνωρισω περιπου, αλλά ποτέ δεν είχα πάρει στα σοβαρά το παιχνίδι, ίσως γιατί δεν ήξερα να παίζω. Ο Γιάννης ήταν αυτός που μου έμαθε travian, με πίεσε για να πετύχω κάποιους στόχους, και μου έδειξε και τις καλές και τις κακές πλευρές του travian. Επο εποχή SPEEDKILLER έβγαλα την πρώτη μου άμυνα, το 1ο μου rammer, έκανα τις πρώτες μου κατακτήσεις, και έκανα τα πρώτα μου crop-locks. ............................................
    Από εκεί και πέρα, για να μην παρεξηγηθώ ή αδικήσω, οπως ειπα ο speed απλώς με μύησε. αυτός που με έμαθε το travian που ξέρω τώρα (αν μπορώ να πω ότι ξέρω) είναι ο Jigsaw.
    Γεννάται λοιπόν ένα ερώτημα και μια διαπίστωση ..................
    Eρώτημα για δυνατούς λύτες) Πόσα χρόνια πρέπει να παίζεις ένα παιχνίδι για να το μάθεις ? Πόσο μαζόχας πρέπει να είσαι για να παίζεις για χρόνια το παιχνίδι χωρίς να κάνεις κάτι ? Και στο playstation να έπαιζες μόνος σου μετά από μια βδομάδα αν δεν σου καθόταν επιτυχία και τα 5-χρονα θα το είχαν παρατήσει και θα έπαιζαν άλλο

Διαπίστωση(για αδύνατους λύτες) : Εγώ και καμιά δεκαριά άλλοι που ξέρω που χρειαστήκαμε μόλις 2 μήνες να ασχοληθούμε σοβαρά με το παιχνίδι διαβάζοντας στον ελεύθερο χρόνο μας (μεταξύ δουλειάς - φροντιστήριο παιδιών και ειδήσεων του STAR ..... εκτός από την μέρα που έδειχνε τις "Μάγισσες της Σμύρνης" (όχι για το σενάριο αλλά για τα χανούμ μπουρέκ)) τα φόρουμ του com και στον επόμενο σέρβερ κάναμε τα πάντα (εκτός από το να πάρουμε τον σέρβερ) ......... μήπως τελικά χαραμιζόμαστε και έπρεπε να πάμε να δουλέψουμε στην NASA ?

Προεπιλογή

Βλέπω όταν κάποιος θέλει να ρίξει χολή, δεν χάνει την ευκαιρία, ακόμα και αν χαλάει το θέμα. Ας απαντήσω μονάχα μια φορά. Όπως έγραψα, "ποτέ δεν είχα πάρει στα σοβαρά το παιχνίδι". Παίζοντας σε εναν de και κάνοντας 2-3 log-in την ημέρα, δεν μαθαίνεις travian. Παίζεις απλά για να γεμίζεις τον ελάχιστο ελευθερο χρόνο σου. Από εκεί και πέρα, οπως είπα, ο speed με έκανε να ασχοληθώ σοβαρά.
    Αν παρόλαυτα εσύ με τα δικά σου μάτια βλέπεις τα γραφόμενα ως εξής "επι 2 χρονια προσπαθουσα να μαθω τραβιαν αλλα δεν τα καταφερνα" τότε, sorry dude, but you have a big problem

Δεν θα έχεις άλλη απάντηση από εμένα, βγάλε όση χολή θες Αν και θα σου πρότεινα να μην χαλάσεις άλλο το θέμα.

Φιλικά,
    Πέτρος

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

το θέμα στο τράβιαν είναι ένα , υπάρχουν παίχτες που γνωρίζουν το παιχνίδι άψογα και είναι απο χαρακτήρα αστα βραστα , υπάρχουν παιχτες που ξέρουν αρκετα καλά το game - το παίζουν ιστορίες ενω δε ξερουν την τυφλα τους , υπάρχουν αυτοι που δεν ξερουν την τυφλα και μιλάνε σαν να ξερουν τα παντα , υπάρχουν τα καλά παιδια που ξέρουν λίγα και μιλάνε σαν να τα ξερουν όλα υπάρχουν τα καλα παιδια που ξέρουν τα παντα και βοηθάνε τον κόσμο ..... υπάρχουν δλδ τα παντα εδω μέσα απο χαρακτήρες και παιχτες και παιχταραδες . το ζητημα ειναι οτι παλια ευχαριστιόμασταν παιχνίδι και τωρα εχει ξενερωσει όλος ο κόσμος . τωρα σε ποια κατηγορία ειμαι εγω προσωπικά .. παίζω τόσα χρονια , τράβιαν ξέρω και ακόμα μερικά πραγματα τα μαθαίνω .
    τωρα το να βγαζει χολή ο καθένας το τι έκανε του εκανε ο αλλος αυτο είναι θέμα χαρακτήρων και όχι παιχτών

δοκιμάστε να μη σκοτωνεστε και ίσως να αρχιζουμε να παίζουμε πάλι όπως παλιά , καλή παρέα και καλό παιχνίδι
    αντε τσίου
    Χρήστος
    Life is a journey...Are you Ready for the Ride?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο remalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεννάται λοιπόν ένα ερώτημα και μια διαπίστωση ..................
    Eρώτημα για δυνατούς λύτες) Πόσα χρόνια πρέπει να παίζεις ένα παιχνίδι για να το μάθεις ? Πόσο μαζόχας πρέπει να είσαι για να παίζεις για χρόνια το παιχνίδι χωρίς να κάνεις κάτι ? Και στο playstation να έπαιζες μόνος σου μετά από μια βδομάδα αν δεν σου καθόταν επιτυχία και τα 5-χρονα θα το είχαν παρατήσει και θα έπαιζαν άλλο
    Το να κανεις κατι ειναι εντελως υποκειμενικο. Δεν πρεπει απαραιτητα να εχεις παρει σερβερ για να πεις οτι εκανες κατι στο τραβιαν.
    Μπορει να μην εχεις παρει σερβερ ποτε αλλα να εχεις κανει το μεγαλυτερο hammer ή rammer . Μπορει να παιζεις για να περνας ευχαριστα 1 , 2 , 5, 10 , μιση ωρα την ημερα και να μην σε νοιαζει ο σερβερ. Πολλα μπορει να ειναι τα "μπορει" . Μπορει να παιζεις γιατι το παρεακι ειναι καλο και το γουσταρεις.
    Εξαρτατε με τι στοχους θα ξεκινησεις το παιχνιδι σου. Αν δεν εχει παρει σε 5 χρονια σερβερ να το παρατησεις ? "Δε νομιζω Τακη". Γιατι να το παρατησεις αν περνας καλα και γουσταρεις την ολη φαση ? Αν δεν εχεις σαν αυτοσκοπο να παρεις σερβερ , κανεις χαβαλε , γελας και δεν στεναχωριεσαι για τιποτα. Κατι σε φαση στρουμφ δηλαδη. Κατι ομως ... Οχι ακριβως!!! Γιατι τα στρουμφακια παντα εμπαιναν με βλεψεις για σερβερ και παντα εχαναν τον δρομο. Αυτο ειναι ενα θεμα .... Δεν τα κατηγορω. Οσοι με ξερουν , ξερουν οτι τα συμπαθουσα πρωτα απο ολες τις συμμαχιες αφου απο εκει ξεκινησα , αλλα εγω ειχα αλλες βλεψεις την δευτερη χρονια και για αυτο εφυγα απο εκει μαζι με καποιους αλλους που θελαμε το κατι παραπανω!
    Παιχνιδι ειναι. Τα παιχνιδια τα παιζουμε για να περναμε καλα κι αν σου κατσει η νικη .... σου κατσε.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο remalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαπίστωση(για αδύνατους λύτες) : Εγώ και καμιά δεκαριά άλλοι που ξέρω που χρειαστήκαμε μόλις 2 μήνες να ασχοληθούμε σοβαρά με το παιχνίδι διαβάζοντας στον ελεύθερο χρόνο μας (μεταξύ δουλειάς - φροντιστήριο παιδιών και ειδήσεων του STAR ..... εκτός από την μέρα που έδειχνε τις "Μάγισσες της Σμύρνης" (όχι για το σενάριο αλλά για τα χανούμ μπουρέκ)) τα φόρουμ του com και στον επόμενο σέρβερ κάναμε τα πάντα (εκτός από το να πάρουμε τον σέρβερ) ......... μήπως τελικά χαραμιζόμαστε και έπρεπε να πάμε να δουλέψουμε στην NASA ?
    Καλα δεν ειναι και καμια πυρινικη φυσικη το παιχνιδι. Α -Β -Γ -Δ .... ειναι αρχικα. Μετα ειναι το πως εσυ θα εκμεταλευτεις τις ευκαιριες και τις εμπειριες που εχεις για να το κανεις πιο φαντεζι .
    Αν πρεπει να δουλεψετε στην ΝΑSΑ αυτο το ξερετε εσεις. Αλλα και στην ΝΑSA να μην μπορεις να δουλεψεις , σιγουρα σε ενα καλο πολίτικο εστιατοριο θα μπορεις. Τι διαολο , τοσα χανουμ μπουρεκ ειδες να φτιαχνονται , χαμενες θα πανε τοσες γνωσεις ?

ps. (καλα αυτα τα ps τα γουσταρω με χιλια ) . Να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι πλεον κανας καλος παιχτης. 2 χρονια περιπου , με εχουν κανει να ξεχασω αρκετουτσικα πραγματα και ψιλοζοριζομαι. Αλλα το παλευω για να τα ξαναθυμηθω. Θα κανω αρκετα λαθη μαλλον. Δε πειραζει ομως. Χαβαλες να υπαρχει.

ps1. (xo xo xo καλο ε?). Θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος γνωστης γενικα των ελληνικων σερβερ , αν εχει καταριφθει το ρεκορ 2 ξεχωριστων κλοπων πολυτιμων που ηταν στην κατοχη συμμαχιας , απο αποπειρες ενος μεμονομενου παιχτη. Μου ειχαν πει οτι το ειχα ισοφαρισει (πριν εναμιση χρονο με το acc τεσσερις) και στο τσακ ημουν να το σπασω αλλα δεν τα καταφερα. Μιας και το θυμηθηκα τωρα , για ενημερωστε αν ξερετε τπτ !

Φιλικα ,
    Αντωνης

Προεπιλογή

nekromantis , lamogio παιζουν στον σερβερ ή ειναι απλοι παρατηρητες oeo ?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο farditsis Εμφάνιση μηνυμάτων
    nekromantis , lamogio παιζουν στον σερβερ ή ειναι απλοι παρατηρητες oeo ?
    Εγώ σταμάτησα ότι έχει σχέση με travian πριν 2 μήνες. Δεν είμαι ούτε καν παρατηρητής, απλά 1ον μου αρέσουν τα θέματα που ανοίγει ο μπαμιατζής, και 2ον το θεώρησα ενδιαφέρον να απαντήσω για τους 2 παίχτες που ρώτησε

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές