Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 31

Θέμα: Κλοπή δίαιτας

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

Διαβάζω με προσοχή όσα γράφετε, αρχικά θέλω να αναφέρω ότι δεν είχα σκοπό να μειώσω και να προσβάλω αντίπαλους παίχτες. Έκανα μια αναφορά στις κλοπές αντικειμένων σχολιάζοντας κάποιες αδυναμίες.

Όντως ο συνασπισμός will-.t.e είναι περισσότερος αριθμητικά, όμως όταν κλέβει αντικέιμενα με την χρήση 1 ή 2 το πολύ hammer τότε υπάρχει πρόβλημα αμυντικό και οχι αριθμητικό στην αντίπαλη συμμαχία.
    Έχω παίξει και σε άλλους πιο μαχίμους σερβερ(όπως και σεις πιστεύω) και έχω αποτελέσει και εγώ μειονότητα όμως για να μας έκλεβε κάποιος αντικείμενο έφτυνε αίμα.
    Έχω δει μειονότητες να κατατροπώνουν στρατούς ολοκλήρους.
    Τους αριθμούς τους βλέπουμε στις αναφορές και δεν αντιπροσωπεύουν την χρονική στιγμή του παιχνιδιού που είμαστε έστω και αν είστε λιγότεροι.
    Ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσετε τον αμυντικό σας σχεδιασμό και να αρχίσετε να βγάζετε άμυνες.

Όλα τα παραπάνω αποτελούν προσωπικές παρατηρήσεις και τίποτα παραπάνω. Κάθε ανταλλαγή απόψεων ευπρόσδεκτη ..

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω με προσοχή όσα γράφετε, αρχικά θέλω να αναφέρω ότι δεν είχα σκοπό να μειώσω και να προσβάλω αντίπαλους παίχτες. Έκανα μια αναφορά στις κλοπές αντικειμένων σχολιάζοντας κάποιες αδυναμίες.

Όντως ο συνασπισμός will-.t.e είναι περισσότερος αριθμητικά, όμως όταν κλέβει αντικέιμενα με την χρήση 1 ή 2 το πολύ hammer τότε υπάρχει πρόβλημα αμυντικό και οχι αριθμητικό στην αντίπαλη συμμαχία.
    Έχω παίξει και σε άλλους πιο μαχίμους σερβερ(όπως και σεις πιστεύω) και έχω αποτελέσει και εγώ μειονότητα όμως για να μας έκλεβε κάποιος αντικείμενο έφτυνε αίμα.
    Έχω δει μειονότητες να κατατροπώνουν στρατούς ολοκλήρους.
    Τους αριθμούς τους βλέπουμε στις αναφορές και δεν αντιπροσωπεύουν την χρονική στιγμή του παιχνιδιού που είμαστε έστω και αν είστε λιγότεροι.
    Ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσετε τον αμυντικό σας σχεδιασμό και να αρχίσετε να βγάζετε άμυνες.

Όλα τα παραπάνω αποτελούν προσωπικές παρατηρήσεις και τίποτα παραπάνω. Κάθε ανταλλαγή απόψεων ευπρόσδεκτη ..

Φίλε μου προς Θεού δεν τα αναφέρω αυτά που λέω επειδή νιώθω μειωμένος..Απλά συζήτηση να γίνεται και χαβαλές!Όσο γι αυτό που λες ότι υπάρχει αριθμητικό πρόβλημα δεν ισχύει.Έχω δει προσωπικά χωριό των Ν.Ε.Μ.Ο να τρέχει με -750κ σιτάρια.Απλά έτυχε και η επίθεση δεν ήταν εκεί.fake εδώ fake εκεί,που είναι η real?Όταν σου κάνουν 12 συμμαχίες 60-70 waves σε 50δικούς σου ψάξε να βρεις τη real,γίνεται???Δεν νομίζω...

Τέσπα το παιχνίδι έχει χαθεί από τα τέλη Ιουνίου-αρχές Ιουλίου όταν τελικά το άτυπο σύμφωνo Τ.Ε.-will επιβεβαιώθηκε..Με τη ψυχολογία να συνεχίσεις?Ήρθε και το καλοκαίρι και πολλοί βρήκαν κι αυτό ως αφορμή και το παράτησαν..Όσο κ αν αντισταθείς κάποια στιγμή θα πέσεις έτσι δεν είναι?

Προσωπικά, θέλω να πω ένα μπράβο στους Τ.Ε. που μετά από υπεράνθρωπες προσπάθειες και χάνοντας τον μοναδικό ανόητο την πρώτη βδομάδα αφού κατακτήθηκαν τα αντικείμενα,το πήρανε πίσω και επέλεξαν να πάνε με will απλά γιατί δεν τους άρεσε ένας 50-50 server..Eίναι αυτό που είπε ένας φίλος παραπάνω.

"""πως θα υπαρχει ανταγωνισμος στο Ελληνικο τραβιαν αφου ολοι κοιταζουν να ειναι με το μερος των υποθετικα νικητων?οταν η μονη εννοια των μεγαλων πολεμαρχων ειναι απλα να βαλουν ενα win μπροστα στο προφιλ τους?δυστηχως εχουν ξεχασει ολοι (επειδη τους βολευει βασικα) το ρητο <η αξια του ηττημενου δινει τη δοξα στο νικητη)""""

Νομίζω αυτό τα λέει όλα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DownUnder : 08-09-12 στις 04:31

Προεπιλογή

σε ενα μονο σημειο θα απαντησω... οταν οι ΝΕΜΟ αποφασισαν να χτυπησουν και να παρουν τον μοναδικο ανοητο απο την ΤΕ τοτε θα επρεπε να ειχαν αποφασισει να πανε εναντιον της ΤΕ ... και σε καποιες συζητησεις που εκανα μετα αυτο ειπα σε ΝΕΜΟ που μου μιλησε.. Αρα πιστευαν οτι μπορουνε να πανε μονοι τους στην συνεχεια του σερβερ... το οτι δεν τους βγηκε ειναι αλλο θεμα .. γιαυτο μην υποστηριζουν οτι η ΤΕ πηγε με την will για αλλους λογους.. εβαλαν το δακτυλακι τους και αυτοι..
    Νικος κατα τραβιαν κοσμο zeichen
    Zeichen σε ολους τους σερβερ ελληνιστι Οιωνος

Προεπιλογή

Είναι κατανοητή η απογοήτευση από τα παιδιά στην ΝΕΜΟ. Καλλιεργήθηκε η άποψη μέσα στην συμμαχία τους προηγούμενους μήνες πως αυτόν τον σερβερ θα τον πάρουν περίπατο. Ξαφνικά λοιπόν βρίσκονται χωρίς θαύμα, χωρίς αμυντικά και μονό με στρατούς που πάνε να στουκαρουν για να διαγράψουν. Γνώμη μου είναι πως όσο ποπ και να έχεις, όσους στρατούς και να έχεις αν δεν επικοινωνεί τουλάχιστον το 70% των μελών μιας συμμαχίας -και αν 4 παίκτες νομίζουν πως κρατάνε το παιχνίδι- κάποια στιγμή όλο αυτό καταρρέει και καταλήγεις να ζητάς γνώμες για το σε ποιον θα στουκαρεις.
    Φυσικά το να φύγει από την μέση η ΝΕΜΟ δεν είναι καλό για το ίδιο το παιχνίδι αφού ετσι -με τα σημερινά τουλάχιστον δεδομένα- θα χαθεί η ανταγωνιστικότητα.
    Και πάνω από όλα μην ξεχνάμε πως είναι παιχνίδι και ο σκοπός του είναι να περάσουμε καλά, να κάνουμε καζουρα, να δεχτούμε καζουρα, και τελικά κάποιος να κερδίσει.

ελσταρ

Προεπιλογή

Ατυχια ειναι οταν αποφασιζεις να μπεις σε αυτον τον σερβερ μετα απο 2 χρονια απραξιας και ξαφνικα,εκει που εχεις κολυμπησει στα βαθεια,εκει που εχεις ξεπερασει το 50% της διαδρομης να ανακαλυπτεις ποσο μοναχικο ταξιδι ειναι,πως καπεταναιοι και πληρωμα την εκαναν και βρισκεσαι με το πηδαλιο και 5-6 ακομα ναυκληρους σαν εσενα να προσπαθουν.....μου θυμιζει αυτους που με περισσια χαρα και αγαπη αγοραζουν ενα σκυλακι και ορκιζονται οτι θα το φροντιζουν για παντα.Και το σκυλακι γινετε αδεσποτο σε καποιον ερημο δρομο γιατι,απλα,το εγκατελειψαν.
    Οχι κυριοι,δεν χωραει κριτικη αυτος ο σερβερ,ειμαι σιγουρος οτι οπως εγω συντομα θα τον ξεχασω ετσι και εσεις,οι νικητες,δεν θα εχετε κατι καλο να θυμοσαστε.Το κριμα μονο στους κοπους,χρηματα και ξενυχτια,που ολοι μας καναμε.Τουλαχιστον επιτρεψτε μου να απονειμω τα ευσημα σε ολους αυτους που μεινανε και στηριξανε την προσπαθεια,παιδια χωρις εμπειριες,πρωτοβγαλτα στο παιχνιδι που εδωσαν τα παντα,ακομα και οταν χτυπιοντουσαν απο παντου και δεν ειχαν που να πανε,ποιον να ρωτησουν....για μενα ειναι νικητες.
    Ισως ανταμωσουμε στο μελλον Νικο και ελσταρ,με ποιο ανταγωνιστικες συμμαχιες και παιξουμε το τραβιαν ετσι οπως θα επρεπε.Βεβαια,και τελειωνω γιατι σας κουρασα,ειχατε την δυναμη να δωσετε,εστω και στο τελος,ενδιαφερον στο παιχνιδι απλα δεν το κανατε[δεν σας κατηγορω αλλα θεωρω μια πυρρειο νικη σημαντικοτερη απο μια νεροβραστη επελαση]
    Καλη συνεχεια,εις το επανιδειν

Προεπιλογή

μαζευτηκαν οι αμπαλοι,αυτο κι αν ειναι καρμα !!!!!!!
    και νικητη εχρισανε την πιο μεγαλη φαρμα

αφιερωμενο εξαιρετικα στο 99.99% του σερβερ
    περαστικα σας ΑΞΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη τι ειναι αυτα? : 19-09-12 στις 06:49

Προεπιλογή

και τωρα που οι αντιπαλοι θεωρητικα δεν υπαρχουν
    αντε να δουμε πιο θαυμα θα τερματησει πρωτο
    αντε να δουμε τελικα ποιος ειναι ο leader του υπερσυνασπισμου
    και αυτο θα το δουμε μιας και τα θαυματα δεν τελουν κατω απο την ιδια στεγη :Ρ

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

Παιδιά εγώ θέλω να σας συμβουλεύσω να το πάρουμε πιο ψύχραιμα το θέμα. Το ότι αυτός ο σέρβερ είναι χαλαρός δεν σημαίνει και ότι είναι αποτυχημένος. Το πώς θα τελειώσει είναι άλλο θέμα! Υπάρχει μεγάλο ποσοστό που του αρέσει αυτός ο ρυθμός.
    1) Γιατί χρειάζεσαι λιγότερο Gold από ότι σε άλλους σερβερ.
    2) Γιατί δεν χρειάζεται να ξενυχτήσεις ούτε ένα βράδυ
    3) Λιγότερες ώρες online.
    3) Δίνεται η ευκαιρία σε νέους παίχτες να μάθουν το game.

Όποιος θέλει ξενύχτια, κόντρες, αγωνιά, κατανάλωση GOLD, μίσος, διχόνοιες, προδοσίες, επαναλαμβανόμενες μάχες, εναλλαγές συναισθημάτων και πολυήμερες συζητήσεις στo forum ο server 2 ενδείκνυται για τέτοιες καταστάσεις, σας το προτείνω.

Υ.Γ. Μεγάλη αλήθεια για το forum : πάντα εμφανίζετε ένας γκρινιάρης ένας υπερόπτης και ένας άκυρος!

Προεπιλογή

με λιγα λογια αλλο παιχνιδι !!!!!!!!!
    τοτε τι θα μαθουν οι νεοι παικτες ?
    παντως οχι τραβιαν
    αυτο που εμαθαν ειναι να αποκαλουν leader τον καθε τυχαιο που σε αλλο σερβερ δεν θα επιβιωνε περισσοτερο απο εναν μηνα.
    αλλα παλι θα μου πεις... πως αλλιως θα τρεφονταν ο εγωισμος ορισμενων αν οχι ετσι!!!!!!!!!!
    ΑΞΙΟΙ ΑΞΙΟΙ ΑΞΙΟΙ

Προεπιλογή

Καλημερα
    Καλο θα ηταν οταν καποιος γραφει εδω μεσα να βαζει και την υπογραφη του και για να εχουν υποσταση τα οσα λεει και για να ξερουν οι υπολοιποι με ποιον μιλανε
    Τουλαχιστον αν θελει να τον παιρνουν στα σοβαρα........
    Del Arco Iris-dual Olympous

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μεγάλος έλεγχος δίαιτας...
    By caverman in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-12, 11:40
  2. WW - Αντικείμενο Δίαιτας
    By SPEEDO in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-10, 00:39
  3. Κλοπή account