Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 39

Θέμα: Μια φορά και έναν καιρό .....

Προεπιλογή

Να σαι καλα ρε συ Πανο , συγγνωμη αν ειμαι λιγο καυστικος στα μηνυματα μου αλλα...παιχνιδι ειναι.Και το καυστικος δεν σημαινει μη κυριος.
    Μετα τις τελευταιες εξελιξεις - ρε συ Δουκα μηπως εισαι ο Μητσοτακης? Εκει που ελεγες οτι ολα πανε παραλληλα τα θαυματα τσουπ ... σε λιγες ωρες ολα αλλαξαν .... η' μηπως κατι ηξερες???
    Θα δωσω και μια απαντηση στο προφιλ του Βουκεφαλα-του φιλου μου του Σπυρου στο παιχνιδι. Εγω φιλε μου Σπυρο -ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΝΑΥΤΕΣ ΤΟΝ Σ-6. ''Μεγα το της θαλλασης κρατος'' λοιπον...και βλεπουμε..

Το avatar του χρήστη Asoee
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Νέες επιθέσεις στα ΠΘ της αναστασίας και των +SMP+
    http://travian-reports.net/gr/report...9f,38093094c44
    http://travian-reports.net/gr/report...fc,380925565f3
    http://travian-reports.net/gr/report...9c,3809418cbd1

4 παρατηρήσεις πάλι.
    Α. Συνεχίζουν να εμφανίζονται στρατοί με αστραπές και ιμπερατόρις σε hammers.
    Β. Συνεχίζουν να απουσιάζουν από την αντίπαλη πλευρά rammers καθώς τα χωματένια τείχη μένουν στο 20.
    Γ. Έγινε overkill στο -34/34 με τους 2 τελευταίους να βαράνε θαύμα από το 22 στο 0 και ο τελευταίος ειδικά να βαράει στάρι :P
    Δ. Το πιο σημαντικό από όλα το 32/33 πάλι είναι πιο πάνω σαν θαύμα καθώς έμεινε στο 81 επίπεδο οπότε θα χρειαστεί πάλι να το ξαναβαρέσετε σε σύντομο χρονικό διάστημα και δε νομίζω να έχουν μείνει και αρκετοί στρατοί πλέον από τη μεριά της φιλικής εταιρίας.
    Τσουτσούνα με φωνάζουν από μικρό

Το avatar του χρήστη Panosmatz
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη λλεμεεεε

Προεπιλογή

Η ένταση σε ολόκληρο τον συνασπισμό μεγάλη!!!!

Τα συναισθήματα χλιαρά ......!!!

Λίγο οι φωνές του καθενός, λίγο το ποδοβολητό των στρατών που είχαν παραταχθει αναμένοντας το πρόσταγμα των αρχηγών, λίγο το βουβάλι στιφάδο που ήταν μάπα και έκανε αρκετούς να κλ@νουν θαρρείς και είχαν τρομπέτα στον beeeeep , ένας χαμός με λίγα λόγια ! ! !

Και εκεί μέσα στον χαμό, αναφώνησε με οργή ένας Οπλαρχηγός τον οποίο φωνάζουν καραβοκύρη :

"¶ρχοντες ελάτε να μαζευτούμε και πάλι!
    Η νύχτα ακόμα δεν έχει πέσει αλλά οι επιθέσεις που δεχόμαστε πολλές! "

Γρήγορα και με ρυθμούς Γαλάτη μαζεύτηκαν γύρω από μια μεγάλη φωτιά που είχαν στήσει λίγο παρακάτω......

Συνεχίζοντας ο καραβοκύρης, είπε :

"Πρέπει να ανασυνταχτούμε και να τους δώσουμε ένα μάθημα!
    Εκείνος ο ακατανόμαστος ο panos matz έχει βγει στο forum και μας διαπομπεύει!
    Πρέπει απόψε κιόλας να δώσουμε το πρόσταγμα και να τους δείξουμε πως στρατοί υπάρχουν !!
    Εκεί στο (-34/34) πρέπει να τα δώσουμε όλα!!!
    Έχω την άποψη να πάμε όλοι εκεί!!!!!!!!!!!!!!"

Με μιας όλοι σχεδόν συμφώνησαν εκτός από μερικούς οι οποίοι είχαν άλλη άποψη!

Και τότε ένας πιο ψύχραιμος αρχηγός μιας φυλής πήρε τον λόγο!:

"Ναι όντως πρέπει να πάμε εκεί που λες!
    Αλλά πρέπει να πάμε και στα άλλα Θαύματα τους!!!!
    Μην ξεχνάς το endgame είναι στο επίπεδο 100 ! ! ! !"

Σαστισμένος ο καραβοκύρης απάντησε :

"Οοοοοο Δεν το ήξερα αυτό άρχοντα, εγώ νόμιζα τελείωναν στο επίπεδο 300!
    Χμμμμ …… Τότε αλλάζουν τα πράγματα!

Στο Life θα πάει ο εφοπλιστής (lefta yparxoun) – ο άλλος ο παλαβός ο ρωμαίος που πάει Kavala ακόμα και στην τουαλέτα, ο Ηum(meria) που θα φάνε και η Persephone !
    Aν και κατά την άποψη μου πρέπει να πάνε και άλλοι!!!

Τέλος πάντων….. στο (-10/112) θα πάνε οι κρητικοί (Sinteknoi), εκείνος ο ινδιάνος που με έχει πρήξει να με λέει πως έχει και κριάρια και πρέπει να πάει δεύτερος !! στην επίθεση (TomaHwk) και φυσικά ο ΔιαστημόΒlaxos !!!

Τέλος στο 32/33 θα πρέπει να ρίξουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε!

Πρώτος θα πάει ο τSαμπίΚος, θα τον ακολουθήσει ο Kapo –στα καπάκια θα πάει και το χέλι ο Atseis, o Atomic φυσικά ο πηδηχτούλης, ο Paramedic –oχι ρε το Navara μην το πάρεις μαζί σου!, και τελευταίος ο anargiros!
    Ρε παιδιά ξέχασα κανένα?

Α ναι –θα ονομάσουμε όλοι τις πρωτεύουσες μας:

Η κομπανί-Α ή μήπως να τις λέγαμε Οι Α-μείλικτοι?
    Μπααααα ας τις ονομάσουμε Φ.αρμάκι Ε.ρχεται! "

Ενθουσιασμός κυρίευσε το στρατόπεδο του συνασπισμού!!!

Στρατιές ολόκληρες ξεκίνησαν με στόχο να μηδενίσουν τις Συνταξιούχες αλλά και όλα τα Θαύματα του συνασπισμού τους!

Μην έχοντας κάτι άλλο να κάνουν παρά να αναμένουν, οι υπόλοιποι έπεσαν για ύπνο….

"Θαύμα – Θαύμα!!!!!"

Φώναζε τρέχοντας ο αγγελιοφόρος μόλις διέσχισε την πύλη του χωριού που είχαν στρατοπεδεύσει!

"Ρίξαμε το -34/34 ! ! ! ! Το Μηδενίσαμε!!!"

Με μια φωνη όλοι ρωτησαν:

"Και το -10/112 ??? τι εγινε δαυτο!!!?"

"Α καλά το κατεβάσαμε στο επίπεδο 48 !!!!!!!!"

Ανταποκρίθηκε ο αγγελιοφόρος!

"Ε τότε το 32/33 πρέπει να το εξαφανισαμε από τον χάρτη!!!!!!!"

Εκεί κόμπιασε ο αγγελιοφόρος και δεν ήξερε πώς να το ανακοινώσει…..

"Εεεεε….. όχι ακριβως ..!! αλλα του κάναμε αρκετη ζημιά!"

"Δηλαδή??"

"Εεεε …το ριξαμε 8 ΟΛΟΚΛΗΡΑ επιπεδα!!!"

"Και τώρα?"

Εδω αρχίζουν και πάλι τα συμπεράσματα αλλα και μια, ακομα μη εξακριβωμενη φήμη !!!

Συμπέρασμα 1ο :

Ειδατε? Κοψατε τις ρετσίνες και σας βγηκε σε καλο!!!

Συμπέρασμα 2ο :

ακόμα αγνοειτε τι εστι rammer η τα κρύβετε επιμελώς.....ακόμα!

Συμπέρασμα 3ο:

πετάξατε στα σκουπίδια 131.500.000 ύλες, κοινως 2 ολοκληρα και υπερπολυτιμα χαμεράκια.........
    οπως προανέφερε πιο πανω και ο νικολας.........

Συμπέρασμα 4ο :

Ως τώρα καταναλώσατε μαζι με τα προχθεσινα 20 επιθετικούς στρατους!!!!

Αν βάλω και τα ρετάλια στην σουμα που ειχατε πεταξει στα σκουπίδια λίγο πριν τα θαύματα?

Κλαφτα χαράλαμπε...!

Συμπέρασμα 5ο :

Δεν είχατε συντονισμο στις επιθεσεις!

Συμπέρασμα 6ο :

Aντι για Φ.Ε θα επρεπε να ονομάσετε τις πρωτεύουσες σας Φ.-αρμάκι Η.πιαμε!!! χοοχοχοχο

Μη εξακριβωμένη Φήμη:

Ειναι αλήθεια πως στο τέλος της συναντησης εκει διπλα απο τον Γεροπλάτανο και γύρω απο την μεγαλη φωτια, γνωστός οπλαρχηγός αναφώνησε το επικο :

Tωρα μένει να τους πούμε τα κάλαντα!!!
    ΤΆ αγγειά γινήκαν θυμιατά και τα σκ@τά λιβάνι....
    Οι βλάχοι γίναν δήμαρχοι κι οι γύφτοι καπετάνιοι.....

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trelokaravo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σαι καλα ρε συ Πανο , συγγνωμη αν ειμαι λιγο καυστικος στα μηνυματα μου αλλα...παιχνιδι ειναι.Και το καυστικος δεν σημαινει μη κυριος.
    Μετα τις τελευταιες εξελιξεις - ρε συ Δουκα μηπως εισαι ο Μητσοτακης? Εκει που ελεγες οτι ολα πανε παραλληλα τα θαυματα τσουπ ... σε λιγες ωρες ολα αλλαξαν .... η' μηπως κατι ηξερες???
    Θα δωσω και μια απαντηση στο προφιλ του Βουκεφαλα-του φιλου μου του Σπυρου στο παιχνιδι. Εγω φιλε μου Σπυρο -ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΝΑΥΤΕΣ ΤΟΝ Σ-6. ''Μεγα το της θαλλασης κρατος'' λοιπον...και βλεπουμε..

ο μητσοτακης μαλλον εσυ εισαι, (οταν βαζεις το χερακι σου σε σχεδιασμο επιθεσης, ολα πανε κατα διαολου. δεν το χεις.)
    εγω δεν ειμαι καν στην συμμαχια απο τον ιουνιο και το ξερεις πολυ καλα. ειμαι εκτος ολων των καναλιων της συμμαχιας, και τυποις βρισκομουν εκει.
    και αυτο χαρην καποιων παικτων σας, που συμπαθω, και εκτιμω.
    αυτο ομως ειναι μια αλλη κουβεντα επι προσωπικου που δεν εχω σκοπο να την ανοιξω δημοσια, τουλαχιστον ακομα.

και ενα σχολιο... μετα απο τοσους μηνες με 4 αν δεν απατωμαι εκπαιδευτες... στον συνασπισμο, ενα ρημαδι ραμμερ δεν βγαλατε?
    τι το φυλατε για το τελος?

τωρα για τους ναυτες που λες. το μονο που παιζει ετσι οπως εσυ το θετεις, ειναι να εχετε καμια κρυφη συμφωνια μαζι τους...
    θεωρια συνομωσιας ειναι αλλα δεν σημαινει οτι δεν εχει και βαση...
    ¶ ρε δούκας που σας χρειάζεται....

Δούκας

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asoee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέες επιθέσεις στα ΠΘ της αναστασίας και των +SMP+
    http://travian-reports.net/gr/report...9f,38093094c44
    http://travian-reports.net/gr/report...fc,380925565f3
    http://travian-reports.net/gr/report...9c,3809418cbd1

4 παρατηρήσεις πάλι.
    Α. Συνεχίζουν να εμφανίζονται στρατοί με αστραπές και ιμπερατόρις σε hammers.
    Β. Συνεχίζουν να απουσιάζουν από την αντίπαλη πλευρά rammers καθώς τα χωματένια τείχη μένουν στο 20.
    Γ. Έγινε overkill στο -34/34 με τους 2 τελευταίους να βαράνε θαύμα από το 22 στο 0 και ο τελευταίος ειδικά να βαράει στάρι :P
    Δ. Το πιο σημαντικό από όλα το 32/33 πάλι είναι πιο πάνω σαν θαύμα καθώς έμεινε στο 81 επίπεδο οπότε θα χρειαστεί πάλι να το ξαναβαρέσετε σε σύντομο χρονικό διάστημα και δε νομίζω να έχουν μείνει και αρκετοί στρατοί πλέον από τη μεριά της φιλικής εταιρίας.

κριμα οι κατας...

Δούκας

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panosmatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ένταση σε ολόκληρο τον συνασπισμό μεγάλη!!!!

Τα συναισθήματα χλιαρά ......!!!

Λίγο οι φωνές του καθενός, λίγο το ποδοβολητό των στρατών που είχαν παραταχθει αναμένοντας το πρόσταγμα των αρχηγών, λίγο το βουβάλι στιφάδο που ήταν μάπα και έκανε αρκετούς να κλ@νουν θαρρείς και είχαν τρομπέτα στον beeeeep , ένας χαμός με λίγα λόγια ! ! !

Και εκεί μέσα στον χαμό, αναφώνησε με οργή ένας Οπλαρχηγός τον οποίο φωνάζουν καραβοκύρη :

"¶ρχοντες ελάτε να μαζευτούμε και πάλι!
    Η νύχτα ακόμα δεν έχει πέσει αλλά οι επιθέσεις που δεχόμαστε πολλές! "

Γρήγορα και με ρυθμούς Γαλάτη μαζεύτηκαν γύρω από μια μεγάλη φωτιά που είχαν στήσει λίγο παρακάτω......

Συνεχίζοντας ο καραβοκύρης, είπε :

"Πρέπει να ανασυνταχτούμε και να τους δώσουμε ένα μάθημα!
    Εκείνος ο ακατανόμαστος ο panos matz έχει βγει στο forum και μας διαπομπεύει!
    Πρέπει απόψε κιόλας να δώσουμε το πρόσταγμα και να τους δείξουμε πως στρατοί υπάρχουν !!
    Εκεί στο (-34/34) πρέπει να τα δώσουμε όλα!!!
    Έχω την άποψη να πάμε όλοι εκεί!!!!!!!!!!!!!!"

Με μιας όλοι σχεδόν συμφώνησαν εκτός από μερικούς οι οποίοι είχαν άλλη άποψη!

Και τότε ένας πιο ψύχραιμος αρχηγός μιας φυλής πήρε τον λόγο!:

"Ναι όντως πρέπει να πάμε εκεί που λες!
    Αλλά πρέπει να πάμε και στα άλλα Θαύματα τους!!!!
    Μην ξεχνάς το endgame είναι στο επίπεδο 100 ! ! ! !"

Σαστισμένος ο καραβοκύρης απάντησε :

"Οοοοοο Δεν το ήξερα αυτό άρχοντα, εγώ νόμιζα τελείωναν στο επίπεδο 300!
    Χμμμμ …… Τότε αλλάζουν τα πράγματα!

Στο Life θα πάει ο εφοπλιστής (lefta yparxoun) – ο άλλος ο παλαβός ο ρωμαίος που πάει Kavala ακόμα και στην τουαλέτα, ο Ηum(meria) που θα φάνε και η Persephone !
    Aν και κατά την άποψη μου πρέπει να πάνε και άλλοι!!!

Τέλος πάντων….. στο (-10/112) θα πάνε οι κρητικοί (Sinteknoi), εκείνος ο ινδιάνος που με έχει πρήξει να με λέει πως έχει και κριάρια και πρέπει να πάει δεύτερος !! στην επίθεση (TomaHwk) και φυσικά ο ΔιαστημόΒlaxos !!!

Τέλος στο 32/33 θα πρέπει να ρίξουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε!

Πρώτος θα πάει ο τSαμπίΚος, θα τον ακολουθήσει ο Kapo –στα καπάκια θα πάει και το χέλι ο Atseis, o Atomic φυσικά ο πηδηχτούλης, ο Paramedic –oχι ρε το Navara μην το πάρεις μαζί σου!, και τελευταίος ο anargiros!
    Ρε παιδιά ξέχασα κανένα?

Α ναι –θα ονομάσουμε όλοι τις πρωτεύουσες μας:

Η κομπανί-Α ή μήπως να τις λέγαμε Οι Α-μείλικτοι?
    Μπααααα ας τις ονομάσουμε Φ.αρμάκι Ε.ρχεται! "

Ενθουσιασμός κυρίευσε το στρατόπεδο του συνασπισμού!!!

Στρατιές ολόκληρες ξεκίνησαν με στόχο να μηδενίσουν τις Συνταξιούχες αλλά και όλα τα Θαύματα του συνασπισμού τους!

Μην έχοντας κάτι άλλο να κάνουν παρά να αναμένουν, οι υπόλοιποι έπεσαν για ύπνο….

"Θαύμα – Θαύμα!!!!!"

Φώναζε τρέχοντας ο αγγελιοφόρος μόλις διέσχισε την πύλη του χωριού που είχαν στρατοπεδεύσει!

"Ρίξαμε το -34/34 ! ! ! ! Το Μηδενίσαμε!!!"

Με μια φωνη όλοι ρωτησαν:

"Και το -10/112 ??? τι εγινε δαυτο!!!?"

"Α καλά το κατεβάσαμε στο επίπεδο 48 !!!!!!!!"

Ανταποκρίθηκε ο αγγελιοφόρος!

"Ε τότε το 32/33 πρέπει να το εξαφανισαμε από τον χάρτη!!!!!!!"

Εκεί κόμπιασε ο αγγελιοφόρος και δεν ήξερε πώς να το ανακοινώσει…..

"Εεεεε….. όχι ακριβως ..!! αλλα του κάναμε αρκετη ζημιά!"

"Δηλαδή??"

"Εεεε …το ριξαμε 8 ΟΛΟΚΛΗΡΑ επιπεδα!!!"

"Και τώρα?"

Εδω αρχίζουν και πάλι τα συμπεράσματα αλλα και μια, ακομα μη εξακριβωμενη φήμη !!!

Συμπέρασμα 1ο :

Ειδατε? Κοψατε τις ρετσίνες και σας βγηκε σε καλο!!!

Συμπέρασμα 2ο :

ακόμα αγνοειτε τι εστι rammer η τα κρύβετε επιμελώς.....ακόμα!

Συμπέρασμα 3ο:

πετάξατε στα σκουπίδια 131.500.000 ύλες, κοινως 2 ολοκληρα και υπερπολυτιμα χαμεράκια.........
    οπως προανέφερε πιο πανω και ο νικολας.........

Συμπέρασμα 4ο :

Ως τώρα καταναλώσατε μαζι με τα προχθεσινα 20 επιθετικούς στρατους!!!!

Αν βάλω και τα ρετάλια στην σουμα που ειχατε πεταξει στα σκουπίδια λίγο πριν τα θαύματα?

Κλαφτα χαράλαμπε...!

Συμπέρασμα 5ο :

Δεν είχατε συντονισμο στις επιθεσεις!

Συμπέρασμα 6ο :

Aντι για Φ.Ε θα επρεπε να ονομάσετε τις πρωτεύουσες σας Φ.-αρμάκι Η.πιαμε!!! χοοχοχοχο

Μη εξακριβωμένη Φήμη:

Ειναι αλήθεια πως στο τέλος της συναντησης εκει διπλα απο τον Γεροπλάτανο και γύρω απο την μεγαλη φωτια, γνωστός οπλαρχηγός αναφώνησε το επικο :

Tωρα μένει να τους πούμε τα κάλαντα!!!

για τα δικα μου τα μαζικα μηνυματα λεγαν στην συμμαχια οτι ειναι μεγαλυτερα απο τα βιβλια της αγκαθα κριστι. αλλα εσυ εισαι ανυπερβλητος. μην τυχον και βρεθουμε ποτε στην ιδια συμμαχια. δεν θα σου δωσω δικαιωματα να βγαζεις ΜΜ

Δούκας

Το avatar του χρήστη Panosmatz
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη λλεμεεεε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatisti2005 Εμφάνιση μηνυμάτων

για τα δικα μου τα μαζικα μηνυματα λεγαν στην συμμαχια οτι ειναι μεγαλυτερα απο τα βιβλια της αγκαθα κριστι. αλλα εσυ εισαι ανυπερβλητος. μην τυχον και βρεθουμε ποτε στην ιδια συμμαχια. δεν θα σου δωσω δικαιωματα να βγαζεις ΜΜ

xoxoxoxooxooxo
    ΤΆ αγγειά γινήκαν θυμιατά και τα σκ@τά λιβάνι....
    Οι βλάχοι γίναν δήμαρχοι κι οι γύφτοι καπετάνιοι.....

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

ακουω μερικους παικτες που λενε, ελα μωρε , ενα παιχνιδι ειναι...

γιατι το λετε αυτο? το τραβιαν ειναι παιχνιδι για εναν νεο παικτη που θα κανει 5 χωριουδακια αν επιζησει σε εναν σερβερ. που θα μπει μια φορα την μερα και αν, και που δεν θα βαλει ποτε του χρυσο, ή θα βαλει μονο το πλας.

παικτες που ασχολουμαστε πανω απο 6 ωρες την μερα, και λεω λιγες... καθημερινα, για συνεχομενους σερβερ, οπως οι περισσοτεροι απο εδω μεσα, δεν ειναι παιχνιδι.
    ειναι τροπος ζωης το τραβιαν. λετε ειναι παιχνιδι για να καλυψετε προφανως καποια αλλα πραγματα.
    συγγνωμη αλλα εγω εδω, εχω βρει φιλους, εχω συναψει επαγγελματικες σχεσεις με παικτες που τους ξερω οσα χρονια παιζω τραβιαν. το μονο που δεν εχω κανει ακομα ειναι να βγαλω γκομενα, ή να κουμπαριασω με κανεναν απο εδω μεσα.
    το τραβιαν ειναι για παικτες οπως ειμαστε εμεις του φορουμ, και οχι μονο, τροπος ζωης.
    παμε για δουλεια και σκεφτομαστε τα σταρια που ειναι μειον, ή τις αποθηκες που γεμιζουν. ξενυχταμε, βαζουμε ρολοι για να δουμε τις αναφορες, ειναι κομματι της καθημερινοτητας μας.

διαφωνω καθετα οτι το τραβιαν ειναι παιχνιδι. ειναι μια ασχολια, ενα χομπυ, που ομως δεν εχει καμια σχεση με το χομπυ που γνωριζουμε γιατι το χομπυ δεν εχει απαιτησεις. δεν παω στο μπιλιαρδαδικο σωνει και καλα 2 φορες την μερα...

οταν κατι σε υποχρεωνει εμμεσα ή αμεσα να ασχοληθεις με αυτο, τοτε αυτο το κατι, δεν ειναι παιχνιδι.
    κοφτε αυτην την μπουρδα λοιπον, το και παλι φιλοι θα μαστε, γιατι μπορουμε να γινουμε και εχθροι. ειδικα οταν πατε κοντρα στα συμφεροντα μου, που αυτα, μεταφρασονται σε ΕΥΡΩ.

μονο παιχνιδι δεν ειναι, κατι ξερουν οι γερμανοι...

Δούκας

Προεπιλογή

Καλησπερα σας και καλο μηνα.
    Μιας και φτασαμε εδω που φτασαμε και καναμε και την τελευταια παιξια μας(?) σαν συμμαχια θα ηθελα και εγω να πω μια ιστορια.
    Συμφωνω με ολους σας , αντιπαλους και συμμαχους (!) , βασικα ο μονος συμμαχος που ομιλει ειναι ο Δουκας και αυτος αυτοαποκαλειται <<πρωην>>....
    ....φετος λοιπον οι πιο πολλοι απο τους Α μαζευτηκαμε, οχι για να παιξουμε , αλλα απλα για να συνεχισουμε να εχουμε μια επαφη. Μια επαφη και μια φιλια η οποια ξεκινησε με τα πιο πολλα παιδια απο τους Angels στον s3 του 2009-10 νομιζω , συνεχιστηκε στον s1 , τοτε προστεθηκαν κι αλλα παιδια , ημασταν και αυτοι που φτασαμε στο 100 το θαυμα του ixa συμμετεχοντας στην RIP και αλλαζοντας αρκετα ονοματα κατα την διαρκεια του σερβερ, συνεχιστηκε στον περσινο s3 σαν W4NTED , περσυ προστεθηκαν και αρκετα παιδια απο τους ΚΟΥΡΟΥΣ στην παρεα..... η οποια στο περασμα αυτων των 3-4 ετων συνοδευτηκε με αρκετα ομαδικα τραπεζωματα, συναντησεις μεσα απο τις οποιες δημιουργηθηκαν δυνατες φιλιες.
    Ετσι λοιπον ειδοποιηθηκαμε ολοι μας οτι ξεκιναει ο τελευταιος ελληνικος classic και οτι μιας και ειχαμε αγαπησει ολοι μας το παιχνιδι που μας εφερε σε επαφη δεν ελεγε να μην παιξουμε στον <<τελευταιο>> σερβερ του. Υπηρχε ομως μια διαφορα απο τους υπολοιπους σερβερ ... δεν ηθελε και δεν ειχε κανεις χρονο για να αφιερωσει στο παιχνιδι , το μονο που θελαν σχεδον ολοι ειναι να μιλαν στο σκαιπ για την καθημερινοτητα , υπηρχε μεγαλη διαφορα στην ορεξη για το παιχνιδι μετα απο ολα αυτα που ειχα αλλαξει στις δουλειες μας και στην χωρα μας το τελευταιο χρονικο διαστημα. Ετσι λοιπον η ηγεσια της Α εκλεχθηκε σχεδον δια της ισατοπου απαγωγης.... βασικα οτι γινοταν , γινοταν απο το φιλοτιμο του καθενος. Αφου ολοι γνωριζομασταν , η' σχεδον ολοι , δεν ειχαμε προβλημα να μην τα παμε καλα στον σερβερ , μας εφτανε μονο που λεγαμε μια καλημερα στα ρουμ και καναμε χαβαλε οταν ειχαμε ορεξη.
    Ξαναγυριζω στον φιλο μου τον Δουκα που φωναζε και ηθελε μια θεση στην ηγεσια της συμμαχιας και θελω να του θυμισω οτι τον λογαριασμο μου του τον ειχα δωσε εν λευκω να τον στελλνει οπου θελει, δεν με ενοιαζε , τις πρωτες 3 στουκες που εφαγε το trelokaravo δεν τις εστειλλε το trelokaravo αλλα οι <<sitter>> του. Πλανο δεν υπηρχε απο την συμμαχια ουτε για τον end game ουτε για την διαρκεια του σερβερ....αλλος ηταν ο σκοπος της υπαρξης της και το χαιρομασταν. Πατουσαμε να βγαινει στρατος μπας και χρειαστει...αλλος εκανε τα ποπ του...απο αμυντικα τελειως αλλου για αλλου, αυτη ειναι η αληθεια. Αγνωστα ατομα στα ρουμ , μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και λιγοτερα ισως, φιλε Δουκα για αυτο κανεις δεν συνηγορουσε ωστε να αναβαθμιστεις και να μπεις σε θεση υπευθυνη στην συμμαχια...γιατι απλα ολοι ειμασταν χυμα και δεν θελαμε να μπουμε σε καλουπια και οχι γιατι δεν το αξιζες.
    Ετσι λοιπον , μετα απο την επιχειρηση των αμιτων που σπασανε τις καπ του trelokaravou και του atseis , χανοντας και αυτοι καποιους στρατους μπηκε λιγο ο εγωισμος στην συμμαχια και ειπαμε να συμμαζευτουμε, αλλα ηδη ειχαν περασει 8 μηνες σχεδον και ξερετε στο τραβιαν η οργανωση απο την αρχη παιζει μεγαλο ρολο. Εντελως φιλικα μου δοθηκε και εμενα η εντολη να στησω κατι της....ε το εκανα , τα αποτελεσματα τα ξερετε , ολοι οι φιλοι μου στην συμμαχια ηταν ευχαριστημενοι ειτε στουκαραν ειτε οχι εκτος απο τον φιλο μας τον Δουκα παλι ,πραγματικα τοτε ειχα ντραπει γιατι νομιζα οτι του ειχα κανει κατι πολυ κακο , ε και μετα απο 2-3 αναφορες του στο προσωπο μου οτι η επιχειρηση ηταν χαλια του τα <<χωσα>> , ισως με ασχημο τροπο αλλα εντελως ανθρωπινα. Δουκα ισως να επαιξες με λαθος συμμαχια φετος , εμεις δεν πληρουσαμε τα στανταρ τα δικα σου, αλλα τουλαχιστον ακομα στα ρουμ γελαμε ακομα και με τα λαθη μας, ολοι μαζι και οχι πριβε , γιατι ρουμ 20 ατομων δεν πιστευω να λεγονται πριβε ασχετα που δεν βαζαμε μεσα τους γκρινιαρηδες. Δικαιολογησε μας.....
    .....δεν εκμεταλλευτηκαμε τα αντικειμενα , δεν προγραμματισαμε ουτε ραμμερ , και τα χαμερ μας περισσοτερο για χαμστερ μας φαινονται, αμυντικα ξυπνησαμε αργα , στην διπλωματια βασιζομασταν περισσοτερο στην φιλια και στις γνωριμιες παρα στο τι μας συμφερει, αντικατασκοπεια ουτε για πλακα, εδω δεν μπαιναμε στους λογαριασμους μας , <<ρουφιανους>> θα σπερναμε?
    Αυτη λοιπον ηταν η ιστορια των Ανικανων , των Αμπαλων και Απονων Βοναπαρτηδων της Α στον s6 ... συγχαρητηρια σε καποιους και ειδικα σε καποιες απο μας που τρεξαν και τρεχουν ακομα παραπανω απο τους αλλους και λυπουμαστε που δεν προσφεραμε θεαμα και αιμα και σ αυτον τον σερβερ οπως περιμεναν συμμαχοι και αντιπαλοι....ισως αν παιξουμε μεχρι το Πασχα να παρουσιασουμε κι ενα ραμμερ εφαμιλλο των προσδοκιων σας.
    Συγγνωμη που μακρηγορισα, ισως να το εκανα για τελευταια φορα σε φορουμ του travian.
    Συνεχιζουμε και ειθε να κερδισει ο καλυτερος...

Υ.Γ. Δουκα εγω ξερω οτι κατω απο το τραπεζι εχω τα ποδια μου , κι αν ειμαι κανα 10ωρο στη δουλεια οπως και σημερα και σκυψει καποιος σιγουρα δεν θ αντεξει πανω απο 5 δευτερολεπτα .... οποτε κατω απο το τραπεζι δεν παιζει τιποτα εκτος απο βρωμα.... απλα βγηκα στο φορουμ και ειπα για το προφιλ του φιλου μου του Βουκεφαλα και επειδη ειναι αρκετοι οι φιλοι μου απο κει ειπα την προτιμηση μου. Αλλωστε το στρατιωτικο μου στο Ναυτικο το εκανα....

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trelokaravo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας και καλο μηνα.
    Μιας και φτασαμε εδω που φτασαμε και καναμε και την τελευταια παιξια μας(?) σαν συμμαχια θα ηθελα και εγω να πω μια ιστορια.
    Συμφωνω με ολους σας , αντιπαλους και συμμαχους (!) , βασικα ο μονος συμμαχος που ομιλει ειναι ο Δουκας και αυτος αυτοαποκαλειται <<πρωην>>....
    ....φετος λοιπον οι πιο πολλοι απο τους Α μαζευτηκαμε, οχι για να παιξουμε , αλλα απλα για να συνεχισουμε να εχουμε μια επαφη. Μια επαφη και μια φιλια η οποια ξεκινησε με τα πιο πολλα παιδια απο τους Angels στον s3 του 2009-10 νομιζω , συνεχιστηκε στον s1 , τοτε προστεθηκαν κι αλλα παιδια , ημασταν και αυτοι που φτασαμε στο 100 το θαυμα του ixa συμμετεχοντας στην RIP και αλλαζοντας αρκετα ονοματα κατα την διαρκεια του σερβερ, συνεχιστηκε στον περσινο s3 σαν W4NTED , περσυ προστεθηκαν και αρκετα παιδια απο τους ΚΟΥΡΟΥΣ στην παρεα..... η οποια στο περασμα αυτων των 3-4 ετων συνοδευτηκε με αρκετα ομαδικα τραπεζωματα, συναντησεις μεσα απο τις οποιες δημιουργηθηκαν δυνατες φιλιες.
    Ετσι λοιπον ειδοποιηθηκαμε ολοι μας οτι ξεκιναει ο τελευταιος ελληνικος classic και οτι μιας και ειχαμε αγαπησει ολοι μας το παιχνιδι που μας εφερε σε επαφη δεν ελεγε να μην παιξουμε στον <<τελευταιο>> σερβερ του. Υπηρχε ομως μια διαφορα απο τους υπολοιπους σερβερ ... δεν ηθελε και δεν ειχε κανεις χρονο για να αφιερωσει στο παιχνιδι , το μονο που θελαν σχεδον ολοι ειναι να μιλαν στο σκαιπ για την καθημερινοτητα , υπηρχε μεγαλη διαφορα στην ορεξη για το παιχνιδι μετα απο ολα αυτα που ειχα αλλαξει στις δουλειες μας και στην χωρα μας το τελευταιο χρονικο διαστημα. Ετσι λοιπον η ηγεσια της Α εκλεχθηκε σχεδον δια της ισατοπου απαγωγης.... βασικα οτι γινοταν , γινοταν απο το φιλοτιμο του καθενος. Αφου ολοι γνωριζομασταν , η' σχεδον ολοι , δεν ειχαμε προβλημα να μην τα παμε καλα στον σερβερ , μας εφτανε μονο που λεγαμε μια καλημερα στα ρουμ και καναμε χαβαλε οταν ειχαμε ορεξη.
    Ξαναγυριζω στον φιλο μου τον Δουκα που φωναζε και ηθελε μια θεση στην ηγεσια της συμμαχιας και θελω να του θυμισω οτι τον λογαριασμο μου του τον ειχα δωσε εν λευκω να τον στελλνει οπου θελει, δεν με ενοιαζε , τις πρωτες 3 στουκες που εφαγε το trelokaravo δεν τις εστειλλε το trelokaravo αλλα οι <<sitter>> του. Πλανο δεν υπηρχε απο την συμμαχια ουτε για τον end game ουτε για την διαρκεια του σερβερ....αλλος ηταν ο σκοπος της υπαρξης της και το χαιρομασταν. Πατουσαμε να βγαινει στρατος μπας και χρειαστει...αλλος εκανε τα ποπ του...απο αμυντικα τελειως αλλου για αλλου, αυτη ειναι η αληθεια. Αγνωστα ατομα στα ρουμ , μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου και λιγοτερα ισως, φιλε Δουκα για αυτο κανεις δεν συνηγορουσε ωστε να αναβαθμιστεις και να μπεις σε θεση υπευθυνη στην συμμαχια...γιατι απλα ολοι ειμασταν χυμα και δεν θελαμε να μπουμε σε καλουπια και οχι γιατι δεν το αξιζες.
    Ετσι λοιπον , μετα απο την επιχειρηση των αμιτων που σπασανε τις καπ του trelokaravou και του atseis , χανοντας και αυτοι καποιους στρατους μπηκε λιγο ο εγωισμος στην συμμαχια και ειπαμε να συμμαζευτουμε, αλλα ηδη ειχαν περασει 8 μηνες σχεδον και ξερετε στο τραβιαν η οργανωση απο την αρχη παιζει μεγαλο ρολο. Εντελως φιλικα μου δοθηκε και εμενα η εντολη να στησω κατι της....ε το εκανα , τα αποτελεσματα τα ξερετε , ολοι οι φιλοι μου στην συμμαχια ηταν ευχαριστημενοι ειτε στουκαραν ειτε οχι εκτος απο τον φιλο μας τον Δουκα παλι ,πραγματικα τοτε ειχα ντραπει γιατι νομιζα οτι του ειχα κανει κατι πολυ κακο , ε και μετα απο 2-3 αναφορες του στο προσωπο μου οτι η επιχειρηση ηταν χαλια του τα <<χωσα>> , ισως με ασχημο τροπο αλλα εντελως ανθρωπινα. Δουκα ισως να επαιξες με λαθος συμμαχια φετος , εμεις δεν πληρουσαμε τα στανταρ τα δικα σου, αλλα τουλαχιστον ακομα στα ρουμ γελαμε ακομα και με τα λαθη μας, ολοι μαζι και οχι πριβε , γιατι ρουμ 20 ατομων δεν πιστευω να λεγονται πριβε ασχετα που δεν βαζαμε μεσα τους γκρινιαρηδες. Δικαιολογησε μας.....
    .....δεν εκμεταλλευτηκαμε τα αντικειμενα , δεν προγραμματισαμε ουτε ραμμερ , και τα χαμερ μας περισσοτερο για χαμστερ μας φαινονται, αμυντικα ξυπνησαμε αργα , στην διπλωματια βασιζομασταν περισσοτερο στην φιλια και στις γνωριμιες παρα στο τι μας συμφερει, αντικατασκοπεια ουτε για πλακα, εδω δεν μπαιναμε στους λογαριασμους μας , <<ρουφιανους>> θα σπερναμε?
    Αυτη λοιπον ηταν η ιστορια των Ανικανων , των Αμπαλων και Απονων Βοναπαρτηδων της Α στον s6 ... συγχαρητηρια σε καποιους και ειδικα σε καποιες απο μας που τρεξαν και τρεχουν ακομα παραπανω απο τους αλλους και λυπουμαστε που δεν προσφεραμε θεαμα και αιμα και σ αυτον τον σερβερ οπως περιμεναν συμμαχοι και αντιπαλοι....ισως αν παιξουμε μεχρι το Πασχα να παρουσιασουμε κι ενα ραμμερ εφαμιλλο των προσδοκιων σας.
    Συγγνωμη που μακρηγορισα, ισως να το εκανα για τελευταια φορα σε φορουμ του travian.
    Συνεχιζουμε και ειθε να κερδισει ο καλυτερος...

Υ.Γ. Δουκα εγω ξερω οτι κατω απο το τραπεζι εχω τα ποδια μου , κι αν ειμαι κανα 10ωρο στη δουλεια οπως και σημερα και σκυψει καποιος σιγουρα δεν θ αντεξει πανω απο 5 δευτερολεπτα .... οποτε κατω απο το τραπεζι δεν παιζει τιποτα εκτος απο βρωμα.... απλα βγηκα στο φορουμ και ειπα για το προφιλ του φιλου μου του Βουκεφαλα και επειδη ειναι αρκετοι οι φιλοι μου απο κει ειπα την προτιμηση μου. Αλλωστε το στρατιωτικο μου στο Ναυτικο το εκανα....
    φιλε πετρο, σε αποκαλω φιλο, γιατι ναι, λες τα πραγματα με το ονομα τους.
    οντως μου εδωσες τον λογαριασμο σου εν λευκω, κατι το οποιο ομως δεν διαχειριστηκα με ασχημο τροπο.

για αυτες τις λιγες μερες που εγινε αυτο. με εμπιστευτηκες παροτι δεν με ηξερες. και σε ευχαριστω για αυτο. ανταλλαξαμε κουβεντες μεταξυ μας, και μεταξυ της συμμαχιας, εφυγα, ιδρυσα αλλη συμμαχια, τα ΑΜΕΑ, και κατοπιν αυτου , με βγαλατε απο τα καναλια της συμμαχιας, γιατι προφανως δεν με εμπιστευοσασταν πλεον.
    με αρπαξατε ολη η συμμαχια οταν σας ειπα οτι δεν ειναι δυνατον οι (+) να σας σπανε πρωτευουσες και σεις να προσπαθειτε να βγαλετε αμυνες. επρεπε να υπαρχουν αντιποινα, αλλα επιθετικα ή δεν θελατε, ή δεν μπορουσατε να συντονιστειτε. ηταν η διαφωνια μας.
    μετα απο λιγο καιρο με παρακαλεσε ο φιλος ο βαγγελης να αναλαβω τα παπακια, και οντως ετσι εγινε, γιατι πραγματικα ηθελα να βοηθησω, και οχι γιατι εχω αρχηγικες βλεψεις. ειλικρινα σου λεω δεν με απασχολει καθολου. απλα επειδη εχω διατελεσει σε ηγεσιες συμμαχιων, ενας παικτης με εμπειρια, θελει να γνωριζει και την ιντριγκα... κατι απο το οποιο με ειχατε αποκλεισμενο.

και γω κουρασμενος απο τους προηγουμενους σερβερ το πρωτο 3μηνο ειχα μολις 4 χωρια, και αυτα για τα μαυρα χαλια με πρωτευουσα 9ρι. απο τον περσυνο σ5 με την ΑVE που ανεβασαμε το θαυμα 4 φορες στο 100, ολοι κι ολοι 17 παικτες, και τον σ2 που δεν πηγε η συμμαχια hellas γιατι ολοι πραγματι δεν ειχαμε διαθεση και χρηματα, απεναντι σε μια εξαιρετικη tgr, οι περισσοτεροι τα παρατησαν και μονο 4 παικτες , ενας εξ αυτων και εγω, (apostolis78, mascottex, lieber) ηρθαμε εδω εξαιτιας της γνωριμιας με καποια παιδια της ηγεσιας.
    ασχετως της κουρασης λοιπον ειμαστε παικτες που εχουμε εγωισμο, και θελουμε να παιξουμε. λυπαμαι παρα πολυ που διεγραεψε ο χαρης, ενας εκ των καλυτερων διπλωματων σε ελληνικους σερβερ.

εγω φιλε πετρο σε αυτον τον σερβερ ξοδεψα τα περισσοτερα χρηματα που εχω βαλει ποτε σε ελληνικο σερβερ. πανω απο 7500 χρυσο. ειχα απαιτησεις απο τον ευατο μου και απο την συμμαχια. εξελαβα την αρνηση σας για αυτο που ζητουσα, σχεδον καθημερινα, και με τροπο ισως πιεστικο πολλες φορες, την διοικηση δηλαδη του επιθετικου κομματιου της συμμαχιας, ως αρνηση στο προσωπο μου και θεμα καθαρα εμπιστοσυνης. οσοι με ξερουν απο παλιοτερους σερβερ θα γνωριζουν οτι ειχα την απολυτη γνωση να το κανω.
    οσον αφορα την τιμιοτητα μου, δεν τιθεται κανενα θεμα.
    εχω γνωριμιες με αντιπαλους στον σ6, μιλαω καθημερινα και μιλαγα με πολλα παιδια απο + και smp, αλλα παντα στα πλαισια του παιχνιδιου, και ποτε δεν εδωσα πληροφοριες για την συμμαχια, ουτε εκανα το χαλασμενο τηλ. μαλιστα δεχτηκα και επιθεσεις πολλες φορες που μου κατεδαφισαν κτιρια απο την πρωτευουσα μου.
    αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν και οι ιδιοι που καποιοι παιζουν παρεα μου ως συμμαχοι στον τωρινο σ2.

ειμαι ανθρωπος που δεν κρατω κακιες, δεν εχω εμπαθειες. και επειδη στο τραβιαν οπως λεω, δειχνουμε τον πραγματικο μας εαυτο , δεν ειναι μονο ενα παιχνιδι για καποιους απο μας, θελω να γνωριζουν ολοι οι φιλοι , οι πρωην συμμαχοι οτι δεν εχω τιποτα προσωπικο με αυτους. διαφωνησα στην τακτικη του παιχνιδιου, και τιποτα παραπανω. τωρα θα τελειωσω τον σερβερ παλι στην συμμαχια των 3 με apostolis78 & mascottex, το οφειλω σε αυτους, γιατι ουσιαστικα παιξαν ως δεκανικι μου. δεν ευχαριστηθηκαν το παιχνιδι.
    εκτιμω πολυ παικτες οπως τον ιακωβο, ασχετα που δεν μιλιομαστε πια.
    τεσπα, ζητω συγγνωμη δημοσια για πραγματα που ειπα πριβε σε σενα, και σε μερικους αλλους συμμαχους.
    προσπαθησα να κανω κριτικη στην τακτικη σας, δημοσια , με τροπο που θεωρουσα οτι δεν σας προσβαλε , αλλα θα σας ταρακουνουσε να ξυπνησετε λιγο, γιατι ακομα και μεσω skype δεν μου δινατε σημασια , καποιοι απο σας οταν σας μιλουσα. ο εγωισμος ειναι το μεγαλυτερο κινητρο στο τραβιαν. και σεις οπως παραδεχεσαι για πολλους λογους δεν τον ειχατε τον πρωτο καιρο τουλαχιστον.
    οντως ξυπνησατε λιγο στο επιθετικο κομματι αλλα μαλλον ηταν αργα...
    θα τελειωσει και αυτος ο σερβερ, και παλι φιλοι θα ειμαστε.
    σε ευχαριστω που βγηκες δημοσια και μιλησες με αυτον τον τροπο, ηθελε θαρρος να το κανεις.

επισης ζητω συγγνωμη απο τους φορουμακηδες για αυτη την παρενθεση επι προσωπικου και δεν θα επανελθω δημοσια σε αυτο. οτι ειχα να πω το ειπα.
    προσωπικα θελω αυτον τον σερβερ να τον παρουν οι πιο ικανοι, οποιοι και αν ειναι αυτοι. αυτο ειναι το σωστο και το δικαιο.
    και κατι ακομα...
    ειχα σκοπο να μπω στο τελος του σερβερ στην συμμαχια που πιστευω οτι θα κερδισει τον σερβερ, αλλα μετα απο αυτη σου την παρεμβαση δεν θα το κανω. δεν αξιζει να ειμαι σε καμια συμμαχια που θα κερδισει, ασχετως που θα ριξω τον στρατο μου, γιατι δεν παλεψα για καμια συμμαχια , αλλα επαιξα μοναχικα φετος. κριμα , πολυ κριμα, γιατι ειχα ολη την διαθεση να βοηθησω οσο μπορουσα, με τις γνωσεις και τον χρονο που διεθεσα.

Δούκας

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Travian: Η Αρχεία Ευρώπη σε ακόμα έναν γύρο
    By ixydakis in forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 12:35
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-14, 10:12
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-14, 16:15