Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Γιατί ξαναβγήκαν τα σβησμένα αντικείμενα...

Προεπιλογή Γιατί ξαναβγήκαν τα σβησμένα αντικείμενα...

Θα ηθελα να με διαφωτισετε σε κανα δυο αποριες που μου προεκυψαν σημερα.

1ον. Γιατι επανεμφανιστηκαν τα διεγραμμενα αντικειμενα...

2ον. Γιατι δεν επανεμφανιστηκαν στα σημεια που σβηστηκαν...

3ον. Τι εννοειτε "για την αποκατασταση των ισορροπιων στον server"...

Εγω πχ βλεπω οτι τα 2 πιο σημαντικα αντικειμενα, τα μοναδικα, βγηκαν στην "αγρια Δυση" (-,- και -,+_) ενω στην "ηρεμη Ανατολη" (+,+ και +,-) βγηκαν "μεγαλες παντοφλες" και αλλα παρομοια δευτερευουσης σημασιας...

Και ερωτω, ειχε η υπερσυμμαχια (ΔΑΦΝί - ΜΤ – MSB -- ΠΑΟΚΑΡΑ ΔΑΦΝί1 – ΔΑΦΝί2 – ΜΤ1 – ΜΤ2 – ~MSB~ – ^*MSB*^ – *MSB* – ΠΑΟΚ T.G.A – ^MSB^)
    λιγοτερα μοναδικα απο την καψερη και ερμη BL-PS?

Ειναι τοσο "βαρβατη" η BL-PS, που επρεπε να παρουν οι παραπανω υπερσυμμαχοι, τη μοναδικη διαιτα και τον μοναδικο εκπαιδευτη (διπλα τους) για να πατσισουν οι δυναμεις του σερβερ?

Μηπως ειχαν ζητησει μοναδικα δωρα απο τον Αι Βασιλη και επειδη δεν τους τα εστειλε ακομα, φιλοτιμηθηκατε εσεις?

Εχουν μαζευτει που εχουν μαζευτει το 80% του σερβερ σε μια υπερσυμμαχια και τα βαζουν με τους λοιπους, πρεπει να εχουν και "μοναδικα" προνομια?

Μηπως απλα βγαλατε τα αντικειμενα στις θεσεις που τα ειχατε βγαλει την πρωτη φορα? και αν ειναι ετσι τοτε για ποια αποκαταστση των ισορροπιων στο σερβερ μιλατε, γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει τα μαλα...

Φιλικά, εγώ...

Community Manager Το avatar του χρήστη ixydakis
    Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλησπέρα,

όπως αναφέρεται και εδώ:

Αντικείμενα τα οποία υπάρχουν σε έναν λογαριασμό που διαγράφεται, θα διαγραφούν. Ο Admin μπορεί να ζητήσει από το τεχνικό τμήμα να επαναφέρει ένα διαγραμμένο αντικείμενο.
    Πιστεύω ότι τα πολύτιμα αντικείμενα έχουν κάποιο συγκεκριμένους λόγους ύπαρξης και ένταξής τους στο παιχνίδι. Ο λόγος που ζήτησα από το τεχνικό τμήμα να επανέλθουν τα αντικείμενα που είχαν διαγραφεί, ήταν γιατί πιστεύω ότι ο κάθε παίκτης μέσα στο παιχνίδι πρέπει να έχει την ίδια δυνατότητα κατάκτησης ενός αντικειμένου. Φυσικά κάποιοι παίκτες μπορούν να θέλουν να διαγράψουν τους λογαριασμούς τους αλλά δεν μπορούν να στερούν την δυνατότητα από άλλους παίκτες να εκμεταλλευτούν τις ιδιότητες των αντικειμένων. Με αυτή την έννοια έγραψα "ισορροπίες του server", εννοώντας ισορροπίες μεταξύ παικτών και δυνατότητα χρήσης αντικειμένων.

Τα αντικείμενα, όπως ήδη ανέφερα, εντάσσονται από το τεχνικό μας τμήμα στην Γερμανία και με τον τρόπο που επίσης αναφέρεται στο θέμα που σας επέδειξα.

Φιλικά,
    ixydakis
    Customer Service Representative
    Travian: Legends Greece

Email: admin@travian.gr

Προεπιλογή

παιζουμε με τις λεξεις δηλαδη. ισοροπια δεν σημαινει το ενα αλλα το αλλο. οκ. οπως ειπατε ''πιστευετε'' οτι εχουν συγγεκριμενο λογο υπαρξης. φυσικα και εχουν αλλα και εμεις πιστευουμε ,οτι απο τη στιγμη που οι ισοροπιες ειναι ουτος η αλος εναντιων μας και εφοσον παιχτες πατησαν ντελιτ για να μην μπορεσουν οι αντιπαλοι να εκμεταλευτουν αυτες τους τις ιδιοτητες, δεν θα πρεπε να επανεμφανιστουν. επισης φυσικα και θα πρεπε να μπορουν παιχτες με τη διαγραφη τους να στερουν αυτες τις ιδιοτητες απο αλλους. δηλαδη επειδη απλα δεν μπορειτε να παρετε αλλο χρυσο απο τα διεγραμενα ακαουντ πρεπει να τα επανεμφανισετε για να βαλουν αλοι? δεν ειναι μονο ενα το σημειο που διαφωνω και ξερω οτι σιγουρα η απαντηση σας θα ειναι αποστομοτικη οπως παντα σε καθε σερβερ. απλα θελω να ξερω αν οι εχθροι μας εντος παιχνιδιου θα ηθελαν να παιξουν εναν σερβερ μονοι τους σε περιπτωση διαγραφης και των δικων μας λογαριασμων. επισης εχετε τη δυνατοτητα μεχρι και διακοπης του σερβερ αν το θελετε. απο μερους μας σαν bl-ps διεκοψτε τον απο τωρα και δωστε τη νικη στους αντιπαλους. δεινουμε το ελευθερο. αν εστω και ενας δικος μας διαφωνει με αυτο ας μιλησει εδω. τελος σε καθε σερβερ βλεπω και κατι το οποιο εχει να κανει με τους μουλτιχαντερ, μην επεκταθω, ολοι οσοι παιζουν θα ξερουν οτι παντα κατι τετοιο γινεται και μετα ολοι παντανε ντελιτ.αφου βλεπετε οτι εχουν ερημωσει ολοι οι σερβερ τι προσπαθειτε να κανετε? να μας διωξετε τελειως απο τους ελληνικους σερβερς? τεσπα. ξερω αποστομοτικη οπως παντα η απαντηση οποτε δεν ξαναλεω τιποτα

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,

χρησιμοποιώντας το λίνκ που μας δώσατε διάβασα αυτό εδώ το σημείο κάτω από τον γενικό υπότιτλο "Πρόσθετες Πληροφορίες"

Όλα τα αντικείμενα διασκορπίζονται τυχαία σε μια καθορισμένη περιοχή - γύρω από το κέντρο (0|0) και ισόποσα σε όλα τα τεταρτημόρια. Τα Μοναδικά αντικείμενα εμφανίζονται πιο κοντά στο κέντρο (περίπου 0 - 50 προς όλες τις κατευθύνσεις), αντικείμενα Λογαριασμού (50 - 150 προς όλες τις κατευθύνσεις), αντικείμενα χωριού (150 - 300 προς όλες τις κατευθύνσεις).

Αντιλαμβάνομαι ότι η τοποθέτησή τους λοιπόν γίνεται αυτόματα και τυχαία (όπως μας αναφέρατε από το τεχνικό τμήμα) εντός όμως αυτής της καθορισμένης περιοχής.

Πως λοιπόν μπορείτε να μου εξηγήσετε ότι η μοναδική δίαιτα βρέθηκε στο -100 | -99
    (επισυνάπτω και την σχετική φωτογραφία: http://prntscr.com/vxypt)
    Τα μαθηματικά δεν βγαίνουν...

Αν και σίγουρα, κάτι εντυπωσιακό θα ακούσουμε!

Ακολουθεί μήνυμα από την Αρχηγό:
    Η αρχηγός των πανθήρων δίνει τα συγχαρητήρια της στους γερμανούς γιατι μαθαίνουν πολύ γρήγορα τον τρόπο σκέψης των ελλήνων και τον ακολουθούν πιστά (βλέπε το μέσον βοηθάει να πας μπροστά)

Φιλικά,
    Σε μουά

Προεπιλογή

Τελικά θα πρέπει να μας δώσετε εξηγήσεις γι αυτό το θέμα, οι ποιο πάνω δεν είναι αρκετές ...εγώ το θεωρό λάθος να επαναφέρετε διαγραφέντα αντικείμενα..ποια ισορροπία του σερβερ και δικαιολογίες φαίνεται από την ποιο πάνω φοτο που βγήκε η δίαιτα και δεν έχει σχέση με τους κανονισμούς του τράβιαν..από την στιγμή που τα αντικείμενα ήταν στους λογαριασμούς και διεγράφησαν θα πρέπει να επαναφέρετε και τους λογαριασμούς και θα πρέπει να ενημερώσετε τους παίχτες να ξανά παίξουν γιατί μπορεί να μην ήθελαν να χάσουν τα αντικείμενα και βάση αυτής τις λογικής φτιάξανε την αυτοκτονία των λογαριασμών τους και την διακοπή τους από τον παρόν σερβερ...
    όπως και να έχει θα πρέπει να ενημερωθούμε ποιος άλλος εκτός από τους γερμανούς ( που εγώ δεν πιστεύω ότι ενδιαφέρθηκαν για τον σ1 ) ποιος άλλος ήταν αυτός που θέλησε να επαναφέρει τα αντικείμενα και αν μιλάμε για τον moultihanter γιατί εκεί πηγαίνει το μυαλό όλων μας...μας δίνετε την εντύπωση ότι ο σερβερ στήνετε πριν ακόμα ξεκινήσουν τα θαύματα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billy74 : 12-03-13 στις 09:04

Community Manager Το avatar του χρήστη ixydakis
    Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλησπέρα,

τα πολύτιμα αντικείμενα αποτελούν στοιχείο του παιχνιδιού, όπως π.χ τα Παγκόσμια Θαύματα. Μπορεί, φυσικά, όποιος θέλει να διαγράψει τον λογαριασμό του, αλλά δεν μπορεί να με αυτόν τον τρόπο να αφαιρεί βασικά στοιχεία του παιχνιδιού, τα οποία προσθέτονται για να προσφέρουν περισσότερο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, διασκέδαση στους παίκτες και προτερήματα. Με αυτό το σκεπτικό επανέρχονται τα Πολύτιμα αντικείμενα.

Σχετικά με την τοποθεσία επανεμφάνισης των αντικειμένων, μίλησα με το τεχνικό τμήμα και με ενημέρωσαν ότι γίνεται εντελώς τυχαία και δεν έχει σχέση με την φόρμουλα που αναφέρω στο θέμα μου. Ήταν δική μου αντίληψη άρα και λάθος μου να το αναφέρω.

Τέλος, οι ΜΗ δεν έχουν καμία σχέση με τα αντικείμενα. Δεν μπορούν και δεν έχουν δικαίωμα να ζητήσουν την επανεμφάνισή τους.

Φιλικά,
    ixydakis
    Customer Service Representative
    Travian: Legends Greece

Email: admin@travian.gr

Προεπιλογή

θέλω ένα e-mail απο το τεχνικό τμήμα
    μην μου στείλετε τπτ από τα κεντρικά, τεχνικό τμήμα θέλω
    τα αντικείμενα βγαίνουν σε εντελώς συγκεκριμένες τοποθεσίες
    ιδού και η απόδειξη
    http://www.vfthis.net/forum.48204665...ocations-Guide
    εδώ είναι όλοι οι τύποι κλπ πως βγαίνουν τα αντικείμενα και μην πείτε όχι, σε όσους σέρβερ έχει δοκιμαστεί έχει ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, ο τύπος που υπάρχει Οράτιε, είναι για την εμφάνιση των αντικειμένων.
    Ο κ. ixydakis, αναφέρει για την επαν-εμφάνιση.
    Όταν δηλαδή κάποιο αντικείμενο διαγράφετε και το τεχνικό τμήμα το επαναφέρει, τότε ο τύπος δεν ισχύει. εμφανίζετε εντελώς τυχαία στον χάρτη...

Αυτό τουλάχιστον κατάλαβα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NEKROMANTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, ο τύπος που υπάρχει Οράτιε, είναι για την εμφάνιση των αντικειμένων.
    Ο κ. ixydakis, αναφέρει για την επαν-εμφάνιση.
    Όταν δηλαδή κάποιο αντικείμενο διαγράφετε και το τεχνικό τμήμα το επαναφέρει, τότε ο τύπος δεν ισχύει. εμφανίζετε εντελώς τυχαία στον χάρτη...

Αυτό τουλάχιστον κατάλαβα
    Κι ετσι να ειναι νεκρομαντη, γιατι επελεξε να τα βγαλει την ιδια μερα που βγηκαν τα σχεδια και γιατι δεν εβγαλε καμια ανακοινωση μια δυο μερες πριν. Μα πανω απολα, γιατι εβγαλε τα μοναδικα στους απο κειθε που ειναι 900 νοματαιοι και οχι στους απο δωθε που ειμαστε 100. Πατησε το κουμπι "random" ο γερμανο-τραβιαναρχης και βγηκαν οντως ετσι?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Danny_Kaye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ετσι να ειναι νεκρομαντη, γιατι επελεξε να τα βγαλει την ιδια μερα που βγηκαν τα σχεδια και γιατι δεν εβγαλε καμια ανακοινωση μια δυο μερες πριν. Μα πανω απολα, γιατι εβγαλε τα μοναδικα στους απο κειθε που ειναι 900 νοματαιοι και οχι στους απο δωθε που ειμαστε 100. Πατησε το κουμπι "random" ο γερμανο-τραβιαναρχης και βγηκαν οντως ετσι?
    πιο rantom δεν γίνεται.....
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Φυγή των Κυκλώνων. Γιατί?
    By openminded in forum Αρχείο Server 4 (2)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 10:53
  2. Γιατί όχι ένας τέτοιος server?
    By Kuriak0s in forum Ιδέες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-10, 23:22
  3. νέο σύστημα pushing , γιατί;
    By book in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-10, 20:54
  4. D.X - φοβάμαι να σου πω οτι Σ' αγαπώ γιατί...?
    By Timakos in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-09, 12:18
  5. Γιατί???
    By Dr Cosmos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-09, 13:31

Δικαιώματα - Επιλογές