Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Μπράβο performer για την κατεδάφιση νέου χωριού χωρίς κτίρια και πεδία

Thumbs down Μπράβο performer για την κατεδάφιση νέου χωριού χωρίς κτίρια και πεδία

Καλημέρα και Καλό Μήνα σε όλους.
    Θα ήθελα να συγχαρώ προσωπικά τον performer της SLV για τη γενναιότατη επίθεση που έκανε στις 02:14:14 31/5/2013 εναντίον του νέου χωριού της rena.
    Η κακιά και μοχθηρή rena είχε το απύθμενο θράσος να στείλει τους αποίκους της να φτιάξουν Νέο Χωριό. Θα ήταν μια διαρκής απειλή για τη φοβερή και τρομερή συμμαχία των SLV, αν το άφηναν να μεγαλώσει, αφού από αυτό το χωριό η ύπουλη rena θα δημιουργούσε το μεγαλύτερο επιθετικό στρατό που έχει δει το τράβιαν και θα ισοπέδωνε καμιά 10αριά πρωτεύουσες των ατρόμητων SLV.
    Έτσι ο γενναίος ιππότης της στρογγυλής τουαλέττας performer, αποφάσισε να θυσιάσει το στρατό και τα υπεράριθμα κάτας του και τόλμησε επίθεση στο νέο χωριό.
    Μπράβο παλληκάρι μου. Σαν άλλος Ηρώδης διέλυσες το μωρό χωριό της rena.
    Έτσι: Πρέπει να τα πνίγουμε στην κούνια τους, να μην τα αφήνουμε ούτε το πρώτο γάλα να πιουν. Τούρκοι, Γότθοι, Ούννοι και άλλοι έτσι κάνουν αιώνες τώρα.
    Θαυμάστε αναφορά: Edit: Απαγορεύονται ονομαστικές αναφορές μάχης και δοξάστε τον performer.
    Την επόμενη φορά, όμως, να ζητήσεις και τη βοήθεια της έγκριτης συμμαχίας σου. Να καταστρώσετε σχέδιο επίθεσης. Γιατί τι θα γινόταν αν η υποχθόνια rena έβαζε άμυνες; Τι θα γινόταν αν είχε προλάβει να φτιάξει έστω και ένα κτίριο; Μπορεί οι 5 γενναίοι και άριστοι κάτας σου να μην κατάφερναν να γκρεμίσουν το ΚΚ στο 1 -που είχε φτιάξει το τράβιαν, όχι η απαίσια rena. Τριάντα τουλάχιστον επιθέσεις έπρεπε να είχατε στείλει...
    Και πάλι τα θερμότερα των συγχαρητηρίων μου.

Υ.Γ.1: Παρακαλώ τον spy να προωθήσει το μνμ στην SLV. Πρέπει όλοι να μάθουν τη γενναιότητα του παιδιού.
    Υ.Γ.2 Γενναίε μου, αν έχει μείνει καθόλου τσίπα στείλε όλες τις ύλες που χρειάζονται στη rena να το ξανακάνει το χωριό και θα ανακαλέσω τα παραπάνω..
    Υ.Γ.3 Ζητώ συγγνώμη από όλους τους παίκτες όλων των σέρβερ τραβιαν που πέρυσι ήμουν σύμμαχος με τον performer. Ντρέπομαι...
    ΥΓ.4 Αν είναι συνηθισμένο στους σέρβερ που έχετε παίξει να ισοπεδώνουν νέο χωριό στο οποίο δεν έχει φτιαχτεί ούτε ένα κτίριο ή πεδίο, ζητώ ταπεινά συγγνώμη και ανακαλώ όλα τα παραπάνω. Μόνο στείλτε μου την αναφορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nothsp : 01-06-13 στις 11:08

Προεπιλογή

Φιλαρακι ποτε άκουσες οτι στα 2 τετραγωνα απο καπ πας και κανεις νεο χωριο όταν δεν είσαι κάν στην ίδια συμμαχία ? Λογικό το βλέπω να το χαλάσει !
    Ετσι οπως το βλέπω φαίνεσαι εσύ ο κακός και το παιδάκι που του πήραν τις καραμέλες παρά ο κακός περφόρμερ που έτυχε στην περιοχή !!!!

Υ.Γ.2 Γενναίε μου, αν έχει μείνει καθόλου τσίπα στείλε όλες τις ύλες που χρειάζονται στη rena να το ξανακάνει το χωριό και θα ανακαλέσω τα παραπάνω.. αν ήμουν στην θέση του περφόρμερ θα της χαλούσα και το άλλο χωριο !!! Θέλεις να πείς εσυ που ξέρεις το παιχνήδι οτι δεν το κάνατε επίτιδες εκει το χωριό αλλα ήταν τυχαίο και η rena δεν ξέρει οτι δεν είναι σοφό να κάνει τα χωριά της το ένα δίπλα στο αλλο ?
    ( 0|-43 )
    rena 1 457
    ( -15|-32 )
    rena 2 154
    ( 20|-18 )
    Νέο χωριό 2
    το ένα στην ανατολή το άλλο στην δύση !!! μήπως άκουσε οτι θα εχουμε έλιψη νερού φέτο το καλοκαίρι και ψάχνει για οάσεις με λιμνούλες?

ΥΓ.4 Αν είναι συνηθισμένο στους σέρβερ που έχετε παίξει να ισοπεδώνουν νέο χωριό στο οποίο δεν έχει φτιαχτεί ούτε ένα κτίριο ή πεδίο, ζητώ ταπεινά συγγνώμη και ανακαλώ όλα τα παραπάνω. Μόνο στείλτε μου την αναφορά.
    σε πόσους σερβερ εχεις παίξει και έχεις δεί αλλο λογαριασμό να κάνει νέο χωριό 2 ΤΕΤΡΆΓΩΝΑ απο την πρωτεύουσα αλλου παίκτη !?

Κακέ PERFORMER !!!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Anargiros : 01-06-13 στις 16:39 Αιτία: Συμπλήρωση

Προεπιλογή

Με φώναξε κανείς???

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο performer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με φώναξε κανείς???

Bad Performer ! send him back his candies

χαχαχαχαχαχαχαχαα noobs must die hard

Προεπιλογή

Καλημέρα
    Όταν το έγραψα δεν ήξερα που ήταν το χωριό, γιατί το τράβιαν δεν δίνει τις συντεταγμένες. Τώρα που το έλεγξα από το γκέτερ βλέπω ότι η πιο κοντινή καπ είναι αυτή του ss και όχι του perfomer, που απέχει 3,5 πεδία.
    Ανάργυρε:
    1)Δίκιο έχεις πάντως ότι υπάρχει άγραφος κανόνας να μην πηγαίνουμε κοντά στην καπ αντιπάλου. Υπάρχει όμως και η πιθανότητα να μας πει σύμμαχος να πάμε κοντά στην δική του καπ.
    2) Το τεταρτημόριο αυτό είναι περίεργο. Μπήκατε μαζί μας στο +/- και μετά επιλέξατε να αποσχιστείτε. Και δεν πήγατε σε άλλο τεταρτημόριο να αποικήσετε, αλλά μείνατε σε αυτό και αποικήσατε κοντά σε δικούς μας παίκτες, σε περιοχές που όταν μπήκαμε όλοι μαζί θα ανήκαν στις will. Δεν μπορείτε λοιπόν να επικαλείστε τους κανόνες ενός νορμάλ 4μορίου, αφού το κάνατε... παρανόρμαλ
    3) Υπάρχει ο άγραφος κανόνας που αναφέρεις, αλλά ο άγραφος κανόνας ότι δεν ισοπεδώνεις χωριό 2 κατοίκων είναι νομίζω ισχυρότερος.

Το τράβιαν είναι ένα πολεμικό παιχνίδι. Και ξέρω τη ρήση "στον πόλεμο όλα επιτρέπονται". Η ρήση αυτή όμως δεν είναι κανόνας, είνα σχήμα καθ' υπερβολήν. Σε κάθε πόλεμο πραγματικό ή παιχνιδιού υπάρχουν κανόνες, ενώ και από τις γενικές παναναθρώπινες αρχές και αξίες προκύπτουν και άλλοι άγραφοι κανόνες.
    Μία από αυτές είναι η αταβιστική παρόρμηση του ανθρώπου να προστατεύει τα νεογέννητα, έστω και αν είναι εχθροί. Το αντίθετο το λέμε γενοκτονία και ακόμη και αυτοί που έχουν διαπράξει γενοκτονίες δεν ισχυρίζονται ότι έκαναν κάτι σωστό, αλλά ότι δεν έκαναν γενοκτονία. Θα έχεις δει την τιτάνια προσπάθεια των Τούρκων να αρνηθούν τις γενοκτονίες Αρμενίων, Ποντίων και άλλων. Δεν λένε ότι η γενοκτονία βασίζεται σε κάποιο κανόνα του πολέμου, ούτε ότι ο πόλεμος δεν έχει κανόνες. Αναγνωρίζοντας ότι η γενοκτονία είναι κάτι το αποτρόπαιο, αρνούνται ότι έγινε, ότι έκαναν γενοκτονία.
    Και δεν λέω ότι ο performer έκανε αποτρόπαιο έγκλημα, αλλά πάντως έκανε κάτι που απαγορεύεται από το fair play και τους άγραφους κανόνες του παιχνιδιού.
    Πράγμα που έμμεσα παραδέχεται με τη σιωπή του, αφού δεν έσπευσε να επιχειρηματολογήσει υπέρ της πράξης του.
    Την παράβαση αυτή άγραφου κανόνα και fair play στηλίτευσα με ένα δηκτικό, αλλά όχι υβριστικό μνμ.

Στην όλη υπόθεση θα πρέπει να ληφθεί υπόψη και ότι ήσασταν σύμμαχοι και αποχωρήσατε γιατί είμαστε σύμμαχοι με ... πολλές συμμαχίες. (Μήπως να ξαναδείτε τα προφίλ ;;; ) Και το ότι το χωριό δεν ήταν στην γκρίζα.
    Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν θα έπρεπε να κάνει απροειδοποίητη επίθεση ισοπέδωσης.
    Ή μήπως φοβήθηκε ότι θα έμπαιναν ... άμυνες σε ένα χωριό δύο κατοίκων;;; (δεν το νομίζω)

Ναι, αποσχιστήκατε από τη συμμαχία, αλλά με πολλά παιδιά είμαστε φίλοι και αύριο ίσως να ξαναπαίξουμε αλλού σαν σύμμαχοι. Τέτοιες ενέργειες αφήνουν μια πικρή γεύση και αποτρέπουν όλους τους παίκτες από το να χαρούν το παιχνίδι (όπως λέγατε, όταν φύγατε). Τηρήστε, λοιπόν, το επίπεδο που ξέρω ότι έχουν πολλοί σύμμαχοί σας και από την ηγεσία σας και μην παρασύρεστε από παρορμήσεις που καταλήγουν σε λάθος αποφάσεις.
    Κερδίστε τον σέρβερ και θα είμαι ένας από αυτούς που θα σας συγχαρώ, αν "έχετε δώσει τον αγώνα τον καλό", πράγμα για το οποίο δεν αμφιβάλλω. Αν πίστευα ότι η λάθος ενέργεια του performer θα είναι προοίμιο του γενικού τρόπου αντιμετώπισης του σέρβερ από τους SLV, να είστε σίγουροι ότι δεν θα έγραφα το αρχικό μνμ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nothsp : 02-06-13 στις 12:38

Προεπιλογή

Αν μπερδεύεις την ζωη με το τραβιαν τοτε καλύτερα αστο το θεμα μην το παλεύεις αδικα ! αλλο η γενοκτονιες και αλλο το τραβιαν !!!

Απροειδοποίητη επίθεση ισοπέδωσης ? γιατί να προειδοποιήσει για το οτι θα χαλάσει το χωριο για να πέσετε σε διάλογο η μεσο παιχνιδιού ή απο σκυπε ? απο οτι ξέρω μήνυμα δεν στέλνεις αλλα κατας και μετά μπαινεις στον "κοπο" να πεις το γιατι χάλασες ένα χωριο τόσο κοντά στο 7χ7 σου !!!!

Δεν ειναι πρώτη φορά που γίνεται κατι τέτοιο αλλα δεν θα είναι και η τελευταία στο τραβιαν που χωριο των 2 ποπ πέφτει γιατι ειναι μεσα στο 7χ7 συμμαχου ή αντιπάλου !
    Noobs Must Die Hard

Προεπιλογή

Τώρα ένας φίλος μου λέει ότι υπήρξε ίδια επίθεση εναντίον νεότευκτου χωριού της SLV.
    Δεν έχει αναφορά, αλλά θεωρώ ότι δεν μου λέει ψέμματα.
    Για κάθε τέτοια επίθεση, ισχύουν εννοείται τα ίδια.
    Δεν είναι προσωπικά στον περφόμερ. Όποιος το έκανε τα ίδια ισχύουν.
    Θεωρώ unfair όποια απροειδοποίητη ισοπέδωση νεότευκτου χωριού.

Περιοχή
    πτολεμαιδα

Προεπιλογή

Καλησπέρα και από εμάς & Καλό Μήνα

1.Το μήνυμα σου είναι υβριστικό και πέρα για πέρα ειρωνικό απλώς εσύ δεν το καταλαβαίνεις
    ( ιππότες της στρογγυλής τουαλέτας και παρομοιώσεις με " βάρβαρους " δεν ταιριάζουν σε μήνυμα για ένα παιχνίδι )

2.Αναφορές από το παιχνίδι κανονικά δεν επιτρέπονται στο φόρουμ , απορώ πως εμφανίζεται ακόμα το κείμενό σου

3.Μιλώντας για spy ρώτα τους συμπαίκτες σου που εκδιώχθηκαν μια ωραία μέρα από την συμμαχία μας και όλος τυχαίως μπήκαν στην Niatwill

4.Στείλτε ύλες εσείς στους λογαριασμούς σας που κάνουμε επιθέσεις , δεν είναι δική μας υποχρέωση

5.Τους άγραφους κανόνες και τα άγραφα ήθη και έθιμα τα θυμάστε όποτε σας βολεύει
    ( ρώτα πάλι τους συμπαίκτες σου να σου θυμίσουν πόσες επιθέσεις έκαναν σε χωριά στην γκρί ζώνη και έξω από αυτήν σε μικρούς και μεγάλους λογαριασμούς _ και καλά έκαναν έτσι είναι το παιχνίδι )

6.Γιατί το τεταρτημόριο το κάναμε εμείς περίεργο και όχι εσείς ? Δεν αποσχιστήκαμε από κάποια συμμαχία .Διαφωνήσαμε με τον τρόπο παιχνιδιού των υπευθύνων και επιλέξαμε άλλο τρόπο παιχνιδιού και άλλη Πρεσβεία
    Ούτε αυτό είναι σωστό ?
    Και γιατί να φύγουμε εμείς και να πάμε σε άλλο τεταρτημόριο να κάνουμε αποικία ? Είναι κι αυτός κάποιος άγραφος κανόνας δικός σου?

7.Επιτίθεσαι προσωπικά σε έναν παίκτη της συμμαχίας μας με τα μηνύματά σου και κρίνεις ανθρώπους και ομάδες ανθρώπων για τον τρόπο παιχνιδιού τους
    Όπως εσείς έχετε κάνει την διπλωματία της συμμαχίας σας έτσι και εμείς προασπίζουμε τα συμφέροντά μας .

Σε προτρέπω να σταματήσεις να κρίνεις λοιπόν και να σου θυμίσω ότι οι φιλίες μέσα στο παιχνίδι δοκιμάζονται και όταν είμαστε αντίπαλοι . Οι φίλοι δεν κρίνουν άτομα ελαφρά τη καρδία και δημόσια.
    Προσωπικά πιστεύω ότι η φιλία όπως την ορίζετε εσείς απέχει από την πραγματικότητα οπότε μάταιο θα είναι να συνυπάρξουμε σε άλλον σέρβερ .
    Σταματήστε να γράφετε μηνύματα στο φόρουμ και να βομβαρδίζετε με μηνύματα όλο τον σέρβερ για να υπενθυμίζετε στον κόσμο πόσο σατανάδες είμαστε και ότι άλλο έχει πει το στόμα σας για εμάς , γιατί μια ωραία μέρα θα γράψουμε κι εμείς την πραγματική αλήθεια και τότε θα πατήσεις διαγραφή γιατί θα ντρέπεσαι για τους συμπαίκτες σου πάλι !

Δεν υπάρχει αλήθεια μονόπλευρη - αυτό για αυτούς που θα διαβάσουν και δεν ξέρουν τι πραγματικά έχει συμβεί
    Μπορεί να είστε πολλοί αλλά η αλήθεια δεν έχει πλειοψηφία .

Προεπιλογή

Αν γινόταν ετσι φίλε μου θα στέλναμε και μήνυμα για το 0pop σε πρωτεύουσες ! "Ξέρεις θα έρθω σε 2 μερες να σου μηδενίσω την cap σου " το χωριό των 2 pop το ξανά βγάζεις αλλά την cap που παλεύεις ολο το χρόνο να την κάνεις όπως νομιζεις για τα στάνταρ σου δεν είναι άδικο να στην χαλάνε ? ! game ειναι και μάλιστα πολεμικό οχι παιχνίδι διαπραγματεύσεων !

το θέμα της κατεδάφισης ενος χωριού 2ποπ δεν είναι αξιο αναφοράς ! ίσως και η rena να έχει παραπάνω ευθύνη μιας και είναι ο παίκτης που έστειλε να κάνει χωριό κοντά η μέσα στο 7*7 "αντιπάλου" χωρίς να ρωτίσει τους leader της ή να μιλίσει με τον ίδιο τον Περφορμερ γι αυτο !!!
    Noobs Must Die Hard

Προεπιλογή

"παλικαρε" καταρχήν δεν μιλάω με "αμπαλους" "γιαυτο" δεν μίλησα μετά επειδή είναι δειλος ο s.s. και θέλει όλη την συμμαχία του κοντά του για να τα βάλει μαζί μου δεν πάει να πει ότι θα αφήνω οποιον θέλει εδώ να κάνει χωριο εγώ είμαι εδώ μονος και να σου πω και εξάλλου? πρώτος ήρθα εδώ έκανα χωριο ήρθε μετά και πρώτος έκανε επίθεση και σε οάσεις παρακαλώ οποτε δεν φταίω εγώ και είσαι τυχερός που δεν είσαι κοντά μου να σε έκανα φάρμα αν και θα σε κάνει ο φίλος μου ο αγνοια!!! πρέπει να είναι κοντά σου !!!!! και κάτι άλλο οποιος κάνει εδώ χωριο διπλα μου πρόβλημα του γτ σε λίγο εδώ την περιοχή θα την κάνω οικολογική!! α και αν θέλεις κάρτα μου να ξερεις λέγομαι (καταστροφές κατεδαφίσεις ο νικήτας) xaaxxaxaaxax και κατι για να με σπασετε πρεπει να ερθει η σημαχια ολη γτ ο σ.σ. αδυνατει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη performer : 02-06-13 στις 19:01

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μπορώ να μετακινήσω κτίρια?
    By MaRiJuaNa in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-15, 19:43
  2. Αλλαγή Ονόματος Νέου Χωριού
    By vasdim in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-11, 15:33
  3. και λίγες αλήθειες. όχι μόνο μπράβο
    By corto maltese in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-10, 13:22
  4. Κατεδάφιση κτηρίων
    By kolovarix in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-09, 15:21
  5. κατεδάφιση μύλου
    By marko in forum Αρχείο Ερωτήσεων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-08, 10:34

Δικαιώματα - Επιλογές