Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 28

Θέμα: Ιδανικός Ήρωας

Το avatar του χρήστη Ulagrand
    Περιοχή
    Δυτική Αττική

Προεπιλογή Ιδανικός Ήρωας

Θέλω να κατονομάσετε τον ιδανικό ήρωα κατα την άποψή σας, απο οποιοδήποτε genre, το alter ego σας αν θέλετε.... Αναφέρετε το λόγο που επιλέξατε τον χαρακτήρα σας και το game απ' το οποίο τον εμπνευστήκατε... Ξεκινώ.

Dwarf Master Engineer στεγνά.....Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα απ' το να προκαλείς D6 Wounds με το κανόνι και να βλέπεις την έκφραση τρόμου στην μούρη του αντιπάλου σου, όταν ο Δράκος του πέφτει στον πρώτο γύρο.... Α και με Rune of Forging το κανονάκι. Μην σκάσει και στην μάπα μας....

Warhammer Fantasy

Elcynic
    Guest

Προεπιλογή

Εγώ είμαι του D&D, προτιμώ λοιπόν έναν Dwarven warpriest, στο NWN θα χρησιμοποιούσα τις εξής κλάσεις για να τον φτιάξω (cleric, monk, dwarven defender με greataxe).

Περιοχή
    Κολοπετινιτσα Παρανασιδος το νόμιμον, Μαστακλανιον Πινδου το αυθαίρετον

Προεπιλογή

Ιδουανός επίπεδο 16, μαμεί και γδέρνει

Προεπιλογή

Travian: X-Gourouneitor! Zei kai vasilevei sto server 2!

DnD: Forsaker (Prestige Class apo to Dm;s guide (?) i to Masters of the wild). Human Barbarian. Every forsaker lvl adds a +1 inheret bonus to any desired attribute. Lvl 16 me 38 Constitution,1400 hp ki elate na ta poume

Warhammer: Ellorian Thennaide (enallaktiko onoma Marie-Juanna):
    Wood Elf Highborn on Great Eagle.
    Gear: Bow of Loren, Arcade Bodkins, Stone of the crystal Mere, enchanted shield)
    non magic armour: Light Armor, Spear.

verwolf
    Guest

Προεπιλογή

απο τους χιλιαδες χαρακτηρες που εχω παιξει στο DnD μπορω να πω πως δυο ξεχωριζω Ο Antzo human evoker με το τρομερο familiar την Ζηνα την νηφιτσα που εφαγε και δυο goblins ( μιλαμε για τρελα ζαρια) και ο Seth, druid half-ORC Η καφριλα της φυσης.....

Elcynic
    Guest

Προεπιλογή

Να συμπληρώσω ότι παίζω και ένα dwarven Automaton τον "M.I.D.A.S. V7.7b" (Mithrillheart Internal Defence Automaton System)? Δυστυχώς το NWN δεν σου δίνει διαθέσιμη αυτή τη φυλή, αλλά με monk-dwarven defender, το έχω πετύχει αρκετά καλά....

Περιοχή
    Δυτική Αττική

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topaxygourouni Εμφάνιση μηνυμάτων

DnD: Forsaker (Prestige Class apo to Dm;s guide (?) i to Masters of the wild). Human Barbarian. Every forsaker lvl adds a +1 inheret bonus to any desired attribute. Lvl 16 me 38 Constitution,1400 hp ki elate na ta poume

Cheaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat!!!!!!!!!!!!

Niphrentil
    Guest

Προεπιλογή

About the Forsaker... Καλά, για PvP δε λέει και πολλά το 1400HP, υπάρχουν πολλοί τρόποι να κάνεις immobilize έναν χαρακτηρα χωρίς να αγγίξεις καν τα HP του. Αλλά οκ, μετράει!!! Το παλικάρι μπορεί να κρατήσει τα τείχη της Waterdeep μόνος του!!!

D&D:
    Nodeldiir (NWN) Elf Arcane Archer... Απλά λέω ότι το μόνο πράγμα που με δυσκόλεψε στο Hordes of the Underdark ήταν οι γρίφοι!!
    Melcalanyie (PnP) Elf Wizard... Custom Spell "Animate Dragon" @ lvl 3!!! Σύμφωνα με τους κανόνες πάντα! Επίσης, το πρώτο Elf που έκανε Multirace (αντι για multiclass) σε Human!!! (και μετά αυτοκτόνησε!! )

Final Fantasy:
    Εντάξει... Γίνομαι στερεοτυπικός αλλά τι να κάνουμε... Ο Sephiroth γ@μ@ει!!!!!

Comics:
    DareDevil... Ο μόνος ήρωας της Marvel ο οποίος με άγγιξε (παρόλο που λατρεύω όλα τα comic της Marvel)

Cartoons:
    Wylie Coyote... Τα σχόλια είναι περιττά!

TV:
    Ο Hiro Nakamura από την (ομόνυμη) σειρά Heroes!!!

Manga/Anime:

Lucy/Nuu από Elfen Lied καθώς και Hyuuga Neji από Naruto. Αλλά δε νομίζω να σας λένε και πολλά τα ονόματα αυτά!

Προεπιλογή

Ξέχασα να αναφέρω ότι ο Forsaker παίρνει spell resistance, slippery mind και έχει μεγάλα will saves! Επίσης ότι παίρνει damage reduction 11/- και είναι και barbarian, οπότε έχει uncanny dodge και rage Το μόνο που τον σκίζει είναι το force cage, αλλά αυτό πρέπει να φτάσει close range για να το σκάσει ο wizard. Και στο close range να το συζητήσουμε πρώτα το θέμα...

Υ.γ.: Η Nyu μαμάει και δέρνει σα χαρακτήρας... αλλά ο Neji είναι βλάκας... Χίλιες φορές Haku ή kimimaro!

Περιοχή
    Δυτική Αττική

Προεπιλογή

Παίδες δεν θέλω να σας στεναχωρίσω αλλά ένας είναι ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ made-in-japan χαρακτήρας: Καμπαμαρού (Πάλι καλά που κάναν upload μεταγλωτισμένα videos στο youtube και κατάφερα επιτέλους να το δω όλο!!!!)

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΧΑϊΤΕΕΕΕΕ!!!!!!!

Υ.γ Καλά γουρούνι, δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι ο DM σου... Το ξέσκισες το θέμα... :P
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ulagrand : 08-09-08 στις 12:19
    Live to win
    'till you die 'till the light dies in your eyes....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Τ4: Ήρωας (Συζήτηση)
    By NEKROMANTIS in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 110
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-12, 19:56
  2. Ήρωας σε όαση
    By dx4 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-11, 07:22
  3. Τ4: Ήρωας
    By NEKROMANTIS in forum Πληροφορίες και Οδηγοί