Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: TRAVIAN 5: Επιθυμίες και ιδέες

Το avatar του χρήστη alfa-romeo
    Περιοχή
    athens greece

Προεπιλογή ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

Ρε σεις , διαβαζω το φορουμ αρκετα χρονια , παντα εβρησκα κειμενα που αφορουσαν τη δομη του παιχνιδιου .
    Διαβαζα αναλυσεις επι αναλυσεων για το ποσο εχει αλλαξει το παιχνιδι , οτι οι αλλαγες αυτες εχουν διωξει κοσμο κτλ .(και εγω τα εγραψα κατα καιρους ... ναι )
    Τωρα που μας δινετε η "ευκαιρια" να "παρεμβουμε" κατα καποιο τροπο στη βελτιωση του παιχνιδιου ... γραφουμε αλλα αντι αλλων , ο καθε ενας βγαζει τα ενδοψυχα του ... γραψτε κατι ουσιαστικο που να συμβαλει στη βελτιωση του παιχνιδιου ...
    Γεια σας ελληνες .

ΥΓ.
    Για να ειμαι δικαιος ο ΝΕΚΡΟΜΑΝΤΙS και ο manos εγραψαν κατι ουσιαστικο .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alfa-romeo : 22-08-13 στις 12:32

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ixydakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για παράδειγμα: Τα χωριά των Νατάριων δεν έχουν καλή κατανομή στην αναβάθμιση πεδίων υλών και κτηρίων. Πρόταση: Θα μπορούσε να βελτιωθεί η τεχνιτή νοημοσύνη (ΑΙ) των Νατάρωιν.
    ixydakis
    ποια νοημοσυνη ???
    επίτηδες τα καταστρέφουν πλέον ....
    αν πάρεις ενα ναταροχωρι με του που γίνει ναταροχωρι ειναι μια χαρα , κανονικό χωριο ....
    οι ναταροι μηδενίζουν τα χωράφια ... οι ναταροι τα καταστρέφουν .
    ποια νοημοσύνη μου λες ?
    γράψανε κώδικα ώστε να τα καταστρέφουν ...
    δεν έχει να κάνει με νοημοσύνη ... αλλά με τις κεντρικές αποφάσεις για το τραβιαν ...
    οπότε αφού δεν τα θέλετε ... βγάλτε τα !

Edit by CM: Παρακαλώ, όπως ανέφερα και παραπάνω, μείνετε στο θέμα που έχει να κάνει με την δομή του παιχνιδιού και όχι με την εφαρμογή των κανόνων. Ευχαριστώ.

Προεπιλογή

1. Κάποτε μπορούσες με το γνωστό κόλπο στον Mozilla να στείλεις πχ 8πλό κύμα και να σκάνε οι επιθέσεις μέσα σε 2 δευτερόλεπτα. Κάτι έχουν κάνει και αυτό πλέον δεν γίνεται. Αποτέλεσμα είναι όλοι πλέον να στέλνουν τις επιθέσεις τους με τα μποτ και εγώ που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μποτ να είμαι πλέον ο άσχετος που σκάνε οι επιθέσεις του στην καλύτερη περίπτωση με 1-2 δευτερόλεπτα διαφορά. Γιατί δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό όπως ήταν πριν?
    2. Για να σταματήσει το γνωστό θέμα μεταφοράς ασημιού από τον ένα λογαριασμό στον άλλο και να βλέπυμε 1 αλοιφή να πουλιέται 20,000 ασήμια, θα έπρεπε κατά την γνώμη μου το παιχνίδι να βλέπει πχ τον μέσο όρο που πουλήθηκε ένα αντικείμενο την τελευταία εβδομάδα και να μην επιτρέπει παραπάνω από +50% από τον μέσο όρο. Έτσι κι αλλιώς προς το συμφέρον της εταιρείας είναι να σταματήσει αυτό το φαινόμενο.
    3. Κάτι πρέπει να γίνει με τα μποτ. Στον τελευταίο σέρβερ που έπαιζα (και ήταν αγγλικός) είχε κλειδωθεί ένας παίκτης της συμμαχίας για αρκετό καιρό (πάνω από βδομάδα). Ξαφνικά ξεκλειδώθηκε, και πριν το καταλάβουμε οι υπόλοιποι της συμμαχίας, παίκτης που ήταν στο τοπ 10 των κλεφτών με κοντά 50,000,000 ύλες στην τέταρτη εβδομάδα του σπιντ είχε στείλει ανγνωριστικές επιθέσεις σε αυτόν που μόλις είχε ξεκλειδωθεί από 100 τετράγωνα μακριά. Φως φανάρι οτι έστειλε τις επιθέσεις κάποιο μποτ. Το κατήγγειλα αλλά φυσικά δεν έγινε τίποτα.
    4. Πρέπει να κάνετε κάτι πολύ απλό με τις εμπορικές οδούς. Όποιος τις χρησιμοποιεί συνήθως στέλνει την συνολική παραγωγή από όλα τα τελειωμένα χωριά στο χωριό στο οποίο κόβει στρατό. Αν έχεις 50 χωριά και κάνεις τις εμπορικές κάθε 4 ώρες και όχι κάθε ώρα θέλεις 6 εμπορικές επί 50 χωριά ίσον 300 εμπορικές οδούς, πράγμα που απαιτεί πάρα πολύ χρόνο, ειδικά όταν πρέπει να τις αλλάζεις κάποιες φορές επειδή πχ έχεις εκπαιδευτή κλπ. Θα μπορούσε το παιχνίδι να σου δίνει τη δυνατότητα να φτειάχνεις μία εμπορική οδό σε ένα χωριό και να μπορείς να πεις ανά πόσες ώρες θέλεις επανάληψη και αν πχ πεις ανά 4, να φτειάχνει τις υπόλοιπες 5 ίδιες εμπορικές οδούς αυτόματα.
    5. Η μισή σίτηση στο θαύμα θα πρέπει να επανέλθει. Τα θαύματα πέφτουν σαν καρυδότσουφλα, πράγμα το οποίο παρατείνει πολύ την διάρκεια ενός σέρβερ, που επίσης δεν συμφέρει την εταιρεία, αφού με εξαίρεση λίγους φανατικούς που τρέχουν σαν τον Βέγγο και μπαίνουν σε 50 παρατημένους λογαριασμούς για να ταίσουν τον στρατό στο θαύμα οι υπόλοιποι έχουν βαρεθεί και τα έχουν παρατήσει. Για παράδειγμα και πάλι στον αγγλικό σπιντ που μόλις τέλειωσε είχα έναν λογαριασμό και έναν μικρό ανόητο ο οποίος άντε να γύρισε 4-5 φορές σε εκπαιδευτή. Δεν πουσαρίστηκα ποτέ και από κανέναν, δεν χρησιμοποίησα ποτέ κανένα μποτ, και μπόρεσα και έκανα 2 στρατούς, έναν από πρωτεύουσα και έναν από διπλανό χωριό και μόνος μου γκρέμισα το τείχος του χωριού του θαύματος (ενώ είχε το επί 3) και το θαύμα από το 96 στο 0 γιατί είχε μέσα 3,000,000 άμυνες μόνο. Ιδού και οι αναφορές: http://travian-reports.net/us/report...aa,2318388ad5d
    Κάποτε για να γκρεμίσεις θάυμα έπρεπε να συνεργαστούν τουλάχιστον 3 παίκτες και να πέσουν μαζί.
    6. Δεν έχω παίξει τράβιαν 4.2, μπήκα όμως μια φορά και είδα δυστυχώας οτι πλέον δεν σου δείχνει την λίστα των χωριών όταν πατάς πάνω στο όνομα του λογαριασμού σου. Εγώ δυστυχώς μέσω αυτής της λίστας πάντα διάλεγα το χωριό στο οποίο ήθελα να στείλω ύλες (και όχι μέσω συντεταγμένων). Γιατί άλλαξε αυτό?

Αυτά τα ολίγα σκέφτηκα...

Περιοχή
    Στα όρη, στ άγρια βουνά...

Προεπιλογή

Καλημέρα,

βρίσκω την ανάπτυξη των χωριών αρκετά βαρετή. Μετά τα 15 χωριά είναι σαν τιμωρία να τα κάνεις καλά. Για το λόγο αυτο θα πρότεινα στα απλά χωριά να ανεβαίνουν τα πεδία υλών λίγο παραπάνω (12 - 14 επίπεδο ας πούμε) με το αντίστοιχο κόστος σε πόντους πολιτισμού φυσικά ώστε να διατηρηθούν οι άλλες ισσοροπίες.
    Όσο για τα μποτ αν κάποια στοιχεία τους μπορούν να ενσωματωθούν στο παιχνίδι ας γίνει για να αποδυναμωθούν. Για παράδειγμα θα μπορούσε :ο αρχιμάστορας να εκτελεί μικρά job όπως πχ αναβαθμιση στρατοπέδου στο επίπεδο 5 κλτ.

Προεπιλογή

1.να επανέλθει η μισή σίτηση στο ww
    2.οι δημοπρασίες να φύγουν εντελώς (1Μ ασήμια στον πρώτο μήνα παιχνιδιού πόσα money έχασες??? για το καλό σας τα λέμε)
    3.τα νατάρια δεν έχουν καμία απολύτως χρησιμότητα στην σημερινή τους μορφή. ή πετάχτε τα ή φτιάχτε τα.
    4.να υπάρχει όριο στις πόσες επιθέσεις μπορεί να κάνει ο κάθε παίκτης στο ίδιο χωριό (βάζει ο άλλος το μποτ και κάθε 5 λεπτά φεύγει ατακ)
    5.οι επιθέσεις των ναταρίων στην γκρι ζώνη μόνο τα @@ σπάνε. το χωριό μένει ανέπαφο
    6.οι οάσεις να γίνουν όπως παλιά...όχι τωρα που θες 10κ στρατό για να καθαρίσεις μια.....
    7.να αυξηθούν τα πολυσίταρα με πολλές οάσεις.....στον τελευταίο 2 ο αριθμός των 125% και 150% του κέντρου ήταν για κλάματα.
    8.θέλετε να κοπουν τα μποτ? πολύ καλά κάντε κάτι απλό:
    α) ο αρχιμάστορας να μην έχει όριο
    β)να επανελαμβάνονται οι farmlist

αυτά...τα υπόλοιπα τα είπαν οι προηγούμενοι....και μην πεις ότι δεν επεμβαίνουμε στα θέματα ΜΗ και support κλπ.....γτ σε λιγάκι θα σε παρατήσουν και οι υπόλοιποι που μείνανε........από εμένα ούτως ή άλλως η εταιρεία έχει αποχαιρετιστεί από τον φλεβάρη.....
    αντε bye
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Εγω θα ηθελα σαν αλλαγη
    1) Τη μιση σιτηση στα θαυματα
    2) Την καταργηση αντικειμενων στον ηρωα , τα οποια πραγματικα δινουν πολυ μεγαλο αβανταζ σε αυτους που τα χωνουν π.χ. παπυροι,κουβαδες,καλλιτεχνηματα κ.α. ... Μεγαλωνουν την ψαλιδα ακομα και μεταξυ απλων γκολντακιδων με τους "παιζω με την πιστωτικη στο στομα" με αποτελεσμα να φευγει κοσμος
    3) Καποια ειδικα μεταλλια για τα μελη των συνασπισμων που κερδισαν τον σερβερ (οπως πχ τα παγκοσμια τουρνουα) , και με καποιο επαθλο γκολντ δε θα ηταν κ κακη ιδεα .........Οχι πολλα ρε αδερφε , απλα να λες κατι κερδισα
    4) Και τα πολυσιταρα ρε παιδια που λεει κ ο απο πανω τραβιανιστας....Εχω την αισθηση οτι μειωνονται ...Λιγα παραπανω στο κεντρο με καλο μπονους...Να γινεται παιχνιδι στο κεντρο...Μη φευγουμε στο πουθενα και βαριεται ο κασμος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EmCee : 05-09-13 στις 09:55

Προεπιλογή

Καλησπέρα και από μένα.
    Αν και πλέον λίγο με ενδιαφέρει το travian, όπως φαντάζομαι και το μεγαλύτερο ποσοστό (σχεδόν όλους) των παιχτών που παίζαμε κάποτε αυτό το παιχνίδι και τα δίναμε πραγματικά όλα, χρήμα, χρόνο, κούραση και προσωπική φθορά που έφτανε στα όρια της παράνοιας. Το παράδοξο βέβαια είναι ότι προσωπικά δεν το έχω μετανιώσει, γιατί γνώρισα αξιόλογους ανθρώπους και δημιούργησα φιλίες οι οποίες κρατάνε και θα κρατάνε. Μέσα σε αυτόν τον εικονικό κόσμο, δεν υπάρχουν νόμοι που να περιορίζουν την συμπεριφορά κανενός πάρα μόνο η ηθική του και σε συνδυασμό με την κάλυψη από την ανωνυμία, ο κάθΆ ένας μπορεί πολύ πιο εύκολα να εκδηλώσει των πραγματικό του χαρακτήρα, ηγέτης, ρουφίανος, εγωιστής – παρτάκιας, ομαδικός, φιλόδοξος, κακομοίρης, μαχητικός, γενναίος, εργατικός, οργανωτικός, γλύφτης, θρασύδειλος, δειλός, κουτοπόνηρος, ριψοκίνδυνος κτλ κτλ…. Οπότε μπορείς να έχεις και μια πολύ σοβαρή ένδειξη περί τίνος πρόκειται. Για αυτούς τους λόγους λοιπόν αποφάσισα να γράψω κάποια πράγματα που ίσως σας φανούν χρήσιμα κύριε διαχειριστά.
    Καταρχήν συγχαρητήρια που μετά από τόσα χρόνια travian.gr αποφασίσατε να ρωτήσετε την άποψη των παιχτών. Μόνο που τώρα πλέον είστε σχεδόν μόνος σας. Είναι κατάντια πιστεύω ένας παίχτης ΜΟΝΟΣ του να είναι 9η συμμαχία στον grx. Όσο για την συμμετοχή καλύτερα να μην το σχολιάσουμε. Και επειδή δεν μου αρέσει η αντιπολίτευση για την αντιπολίτευση ιδού και οι προτάσεις οι οποίες προέρχονται από προσωπικές εκτιμήσεις και ίσως να είναι και παντελώς λανθασμένες:
    1. ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
    Εδώ όλο το πρόβλημα έγκειται στους ΜΗ.
    Α. Ξεκινάμε από την λάθος επιλογή. Από ότι ξέρω επιλέγονται παίχτες με μικρή εμπειρία στο game για να μην έχουν μεγάλη συμμετοχή σε παλιούς servers και έχουν αποκτήσει γνωριμίες. Σωστή σαν αρχική σκέψη, δεν θα μπορούσα για παράδειγμα να είμαι ένας δίκαιος ΜΗ μετά από τόσους servers. Αλλά τελικά η απειρία τους φαίνετε, με τραγικά λάθη που επηρεάζουν αποτελέσματα, και εσείς, πολύ σωστά, αναγκάζεστε να τους καλύπτετε γιατί είναι οι επιλογές σας. Το αποτέλεσμα είναι να έχετε καταφέρει να γίνετε ιδιαίτερα αντιπαθής στο σύνολο των παιχτών (πιθανόν άδικα). Η πρόταση είναι να επιλέγονται εμπειρότεροι παίχτες να εκπαιδεύονται καλύτερα στα καθήκοντα του ΜΗ και να τους ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ! Με τα έσοδα τα οποία είχε παλιότερα η εταιρία δεν νομίζω ότι θα είχε τόσο μεγάλο πρόβλημα να εξασφαλίσει κάποια χρήματα για αυτούς και μετά οι απαιτήσεις οι δικές σας και της εταιρίας θα ήταν πολύ μεγαλύτερες και τα συνεχή και χοντρά λάθη θα τιμωρούνταν με απόλυση. Φυσικά ο αριθμός τους θα είναι πολύ μικρότερος από τον υπάρχον διότι θα είναι υποχρεωτική η παρουσία τους για συγκεκριμένες ώρες και όχι κατά την κρίση τους.
    Β. Εμφανίζονται μια φορά το 24ωρο, τηρώντας μεν τους «καλούς τρόπους συμπεριφοράς», αλλά με ύφος 100 καρδιναλίων, κάτι το οποίο ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ τον παίχτη που αγωνιά για το acc του και την συμμαχία του με αποτέλεσμα να αντιδρά με «μπινελίκια» και να έχουμε τον τελικό αποκλεισμό του από το παιχνίδι. Η πρόταση είναι να μην έχει την υποχρέωση να στέλνει ένα μήνυμα το 24ωρο αλλά να απαντά σε πολύ λίγο χρόνο (ότι ορίσετε εσείς, κάτι που μπορείτε να το απαιτήσετε από υπάλληλους και όχι από εθελοντές) και εντός 24ωρου (εφόσον ο παίχτες απαντά στα μηνύματα και δείχνει έντονο ενδιαφέρον) να παίρνεται η τελεσίδικη απόφαση για την ποινή και να μπορεί να συνεχίσει ο παίχτης το παιχνίδι του.
    Γ. Ποτέ δεν κατάλαβα την μυστικοπάθεια σας (της εταιρίας δηλαδή), για ποιο λόγω δεν έχετε ένα θέμα στο FORUM στο οποίο να γράφονται όλες οι ποινές, με όνομα λογαριασμού, αιτιολόγηση της ποινής από τα στοιχεία που δίνει το σύστημα και με την υπογραφή του ΜΗ που την επέβαλε. Δεν μπορούνε οι ΜΗ να είναι απρόσωποι, και αν κάποιος έχει εμμονή με κάποια συμμαχία ή παίχτη να φαίνεται και να μπορούν να το διαπιστώσουν όλοι! Διαφορετικά όλες οι συμμαχίες θα έχουν παράπονα στο τέλος του server από τον «ΜΗ», χωρίς ούτε καν θα ξέρουν για ποίον μιλάνε, ούτε να ξέρουν ότι στην ουσία πιθανόν να είναι ευνοημένες και όχι αδικημένες!
    2. ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙΣ
    Το Τ3 με το Τ4 έχει όση σχέση έχει το σκάκι με τον γκρινιάρη. Εγώ προσωπικά δεν έχω καν αγγίξει το Τ4 και δεν προτίθεμαι να το κάνω. Είναι ένα άλλο παιχνίδι. Ποίος σας είπε ότι οι παίχτες έχουν την διάθεση σε κάθε νέο server να μαθαίνουν από την αρχή το παιχνίδι? Υπήρχαν παίχτες παθιασμένοι με το Τ3, Τ2 κτλ και τους πήρατε το παιχνίδι, με αποτέλεσμα να εγκαταλείψουν. Και σε καμία περίπτωση δεν καλύπτεται το κενό κάνοντας έναν server σε μια παλιά έκδοση, γιατί οι παίχτες θα είναι ελάχιστοι, μιας και τους έχετε μοιράσει σε πολλούς servers και εκδόσεις. Ίσως θα έπρεπε κάποιοι να αναρωτηθούν γιατί το σκάκι δεν έχει κάνει αναβάθμιση τα τελευταία 3000 χρόνια. Επίσης σε κάθε αναβάθμιση θα έπρεπε να κάνετε κατΆ ελάχιστο μια έρευνα για το αν και κατά πόσο οι παίχτες θέλουν κάτι καινούργιου ή όχι. Και το χειρότερο από όλα, κάθε φορά που κάνετε αναβάθμιση πέφτει συνέχεια ο server και μέχρι να τον φέρετε εκεί που πρέπει κάνετε νέα αναβάθμιση! Αλλά όπως λέει και ο λαός μας « τα μεταξωτά …… θέλουν και επιδέξιους ………»
    3. ΧΡΗΜΑ
    Έχει εμπεδωθεί από όλους τους παίχτες ότι το μόνο που ενδιαφέρει την εταιρία είναι το κέρδος. Αυτό εκτιμώ είναι ότι χειρότερο για κάποιον πελάτη που νιώθει ότι σε κάποιο μαγαζί με το που μπαίνει τον κοιτάνε στο πορτοφόλι. Σίγουρα ή δεν θα αγοράσει ή αν αγοράσει (γιατί είναι άρρωστος με το game) θα ψάξει να βρει κάποια στιγμή άλλο μαγαζάκι….. Φροντίστε στην νέα έκδοση να περιορίσετε το παράγοντα χρήμα και να προάγεται την ικανότητα των παιχτών. Αν ένας νέος παίχτης ξέρει ότι με το χρήμα του μπορεί να αγοράσει τους στόχους του τότε θα το κάνει μια το πολύ δύο φορές, ενώ αν θα πρέπει να αγωνιστεί για να μάθει να τους κερδίσει κοντά σε κάλους παίχτες τότε το ενδιαφέρον του θα διατηρηθεί για πολύ μεγαλύτερο χρονικό διάστημα και θα δημιουργήσει τις φιλίες που έλεγα στην αρχή. Επίσης αυτοί που είναι σε θέση να αγοράσουν τους στόχους τους σήμερα στην πατρίδα μας είναι πολύ λίγοι, ενώ οι οικονομικές απαιτήσεις του game συνεχώς αυξάνονται. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι είστε εκτός τόπου και χρόνου.
    4. ΧΡΟΝΟΣ
    Όταν ξεκίνησα το game εκείνο που με γοήτευε περισσότερο από όλα ήταν το real time. Ξετρελαινόμουν να πιάνω τους άλλους στον ύπνο. ΠΟΛΥ ΞΕΝΥΧΤΙ. Αυτό όμως με τον καιρό κούραζε και τελικά έγινε μια από τις βασικότερες αιτίες που εγκατέλειψα. Δεν ήταν δυνατόν να είσαι 24/7 για 4, 5 μήνες έστω και αν είχες δυνατό dual και ακόμα πιο δυνατούς sitters. To σκέφτηκα πολλές φορές και η μόνη λύση που θα μπορούσε να υπάρχει είναι ο server να γινόταν διακεκομμένος. Δηλαδή να επιλεγόταν κάποιες ώρες που θα λειτουργούσε, πχ 16:00-24:00 και στην συνέχεια να πάγωνε, να μπορούσες να ανταλλάξεις μηνύματα ingame να ρυθμίσεις την παραγωγή κτηρίων, να προετοιμάσεις επιθέσεις άλλα όλα αυτά σε νεκρό χρόνο. Tην άλλη μέρα στις 16:00 να συνεχιζόταν από εκεί που πάγωσε. Οι ώρες θα μπορούσαν να επιλέγουν με γκάλοπ από τους παίχτες. Επίσης θα έπρεπε σίγουρα να υπάρχει τουλάχιστον ένας 24ωρος server. Οι ταχύτητες να είναι Χ3 γιατί αλλιώς θα χρειαζόταν 3 χρόνια να τελειώσει ένας server. Και οι διακεκομμένοι servers να δουλεύουν διαφορετικές ώρες (πχ S1 24ωρος, S2 08:00-16:00, S3 16:00-24:00, S4 24:00-08:00). Αυτήν την πρόταση βέβαια μπορεί να την θεωρήσετε τραβηγμένη αλλά ίσως αποτελέσει την αρχή μίας συζήτησης.
    Συνοψίζοντας, εκτιμώ ότι το παιχνίδι πήρε την κάτω βόλτα γιατί είναι ΑΔΙΚΟ λόγω του ότι οι κριτές είναι ανεκπαίδευτοι και ερασιτέχνες, ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ με τις συνεχής αναβαθμίσεις, ΑΚΡΙΒΟ λόγω τις αύξησης των οικονομικών απαιτήσεων, ΧΡΟΝΟΒΟΡΟ λόγω της συνεχής ροής του παιχνιδιού. Αυτά πιστεύω είναι τα θέματα τα οποία θα πρέπει να λύσετε στο Τ5 και όχι το τι χρώμα θα έχει το κράνος του ήρωα. Επίσης θα ήθελα να πω ότι θαυμάζω την προσπάθεια που κάνετε για να γεφυρώσετε το χάος της Ελληνική με την Γερμανική κουλτούρα (ελπίζω να σας αμείβουν ανάλογα). Επίσης ξέρω ότι για πολύ λίγα από αυτά που σας προσάπτω πιο πάνω είστε υπεύθυνος γιατί σας έχουν γραμμένο. Για αυτόν τον λόγω δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να προωθήσετε το μήνυμα μου αυτούσιο στους φωστήρες της Γερμανίας
    με υπογραφή
    FAULER GRIECHE
    ---------------------
    kartalos/George
    Chief of YATA™

Περιοχή
    Kefalonia

Προεπιλογή

Να γίνουν σερβερ με νόμιμα μποτ και σερβερ χωρίς χρήση μποτ.δεν ειναι δυνατόν ο "παράνομος" να επιβραβεβεται απο την αδυναμία του συστήματος να τον πιάσει. Με αυτόν τον τροπο ας μαζευτούν όλοι οι μποτακηδες μαζί και όλοι οι άλλοι μαζι. Ο κάρταλος έχει δίκιο σε όλα τα σημεία που αναφέρει.

Προεπιλογή

αυτο με τα μποτ ειναι λιγο ανεδαφικο.αυτος που εχει μποτ και νομιζει οτι ειναι πονηρος δεν θα παει εκει που θα ειναι και αλλοι μποτακηδες αλλα θα παει εκει που θα (πιστευει οτι θα) ειναι νομιμοι παικτες για να εχει το πλεονεκτημα

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-13, 16:37
  2. Αστείες Ιδέες
    By petterson in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-10, 17:21

Δικαιώματα - Επιλογές