Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 76 από 76

Θέμα: Συζήτηση/ερωτήσεις για τις αλλαγες στον Server γενεθλίων (gr5)

Το avatar του χρήστη Lucifer
    Περιοχή
    Κόλαση

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ixydakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

η ανάλυση του el malo πιστεύω ήταν σωστή. Με αυτόν τον τρόπο σκέφτηκαν και οι developers και άφησαν την μείωση στο Μέρος ποτίσματος αλόγων ως έχει. Οι Ρωμαίοι έχουν την καλύτερη απόδοση σε κατανάλωσης σιταριού αλλά είναι πολύ ακριβοί. Με τον διπλασιασμό της παραγωγής στον server γενεθλίων, αυτό το μειονέκτημα μειώνεται. Αν, λοιπόν, έβαζαν και διπλάσια μείωση στο Μέρος ποτίσματος αλόγων, οι Ρωμαίοι θα ήταν πολύ ισχυροί. Αυτά τουλάχιστον μου ανέφεραν από την εταιρία.

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι οι αλλαγές αυτές με την διπλάσια παραγωγή εντάχθηκαν μόνο στον server γενεθλίων και δεν σημαίνει ότι θα ενταχθούν σε μια μελλοντική έκδοση.

Φιλικά,
    ixydakis
    Συμπερασματικά λοιπόν θέλετε να μας πείτε πως για να μην ενισχυθούν οι Ρωμαίοι αποφασίσατε να τους αποδυναμώσετε περισσότερο και απο κανονικό σέρβερ!

Τα συγχαρητήριά μου!

Επιπλέον έχετε κολήσει μόνο στους caesaris και όχι στους imperatoris, ακόμα και τους ανιχνευτές που είναι μια ακόμη επιβάρυνση!!

Η συνολική επιβάρυνση που επιφέρατε στους Ρωμαίους είναι πολύ μεγαλύτερη απο τα όποια οφέλη είχαν να κερδίσουν με μια ενδεχόμενη αναλογικά σωστή λειτουργία της ποτίστρας!

Τέλος θα το ξαναπώ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΗΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΛΧΗΜΕΙΑ...έτσι ώστε να λάβουμε τα μέτρα μας!

Τάσο δες λίγο ανάποδα αυτά που γράφεις και ξαναδιατύπωσε...
    Δες την κατάσταση ως έχει και όχι τι θα μπορούσε να είναι...!

Η κατάσταση τώρα μας λέει πως οι Ρωμαίοι είναι αποδυναμωμένοι σε σχέση με έναν κανονικό σέρβερ και εγώ αυτό κρατάω και επισημαίνω!
    --> Η τιμή τιμή δεν έχει <--
    Lucifer

Το avatar του χρήστη el malo
    Περιοχή
    chania

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lucifer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπερασματικά λοιπόν θέλετε να μας πείτε πως για να μην ενισχυθούν οι Ρωμαίοι αποφασίσατε να τους αποδυναμώσετε περισσότερο και απο κανονικό σέρβερ!

Τα συγχαρητήριά μου!

Επιπλέον έχετε κολήσει μόνο στους caesaris και όχι στους imperatoris, ακόμα και τους ανιχνευτές που είναι μια ακόμη επιβάρυνση!!

Η συνολική επιβάρυνση που επιφέρατε στους Ρωμαίους είναι πολύ μεγαλύτερη απο τα όποια οφέλη είχαν να κερδίσουν με μια ενδεχόμενη αναλογικά σωστή λειτουργία της ποτίστρας!

Τέλος θα το ξαναπώ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΗΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΛΧΗΜΕΙΑ...έτσι ώστε να λάβουμε τα μέτρα μας!

Τάσο δες λίγο ανάποδα αυτά που γράφεις και ξαναδιατύπωσε...
    Δες την κατάσταση ως έχει και όχι τι θα μπορούσε να είναι...!

Η κατάσταση τώρα μας λέει πως οι Ρωμαίοι είναι αποδυναμωμένοι σε σχέση με έναν κανονικό σέρβερ και εγώ αυτό κρατάω και επισημαίνω!
    όχι προφανώς, αλλά δεν θέλεις να καταλάβεις και δεν είσαι μόνος , έχεις και υποστηρικτές σε ολόκληρη την οικογένεια του travian διεθνές και δεν θα καταλάβεις ούτε αν έρθει το techsupport να σου τα εξηγήσει με τους δικούς του τρόπους γιατί πολύ απλά δεν θέλεις/τε να καταλάβεις..
    κάποια πράματα δεν μπορώ να τα εξηγήσω με τύπους και τα λέω με λόγια.
    "ΝΑΙ αντί να το κάνουν να έχει διπλάσια διάφορα από το κανονικό υπέρ των Ρωμαίων, το κάνανε να έχει λίγο λιγότερη διαφορά από όσο στην κανονική έκδοση κατά των Ρωμαίων, αλλά με το να είναι διπλάσια η παραγωγή εξομαλύνει αυτήν την διαφορά και στην ουσία την επιστρέφει στα πλαίσια την απλής έκδοσης πάλι υπέρ των Ρωμαίων."

πιο απλά δεν μπορώ να στο εξηγήσω συγνώμη.

Υ.Γ. Εγώ πάντως θα σε αγαπάω και ας μην καταλαβαίνεις , όπως αγαπάω και τα 90 account Ρωμαίοι που είναι στις VIPS και πίστεψέ με ότι αν υπήρχε πραγματικό θέμα εγώ θα ήμουν ο πρώτος που θα φώναζε για να εισακουστούν τα λόγια του.
    PAKRHTIA'S Community Manager

Το avatar του χρήστη Lucifer
    Περιοχή
    Κόλαση

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο el malo Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι προφανώς, αλλά δεν θέλεις να καταλάβεις και δεν είσαι μόνος , έχεις και υποστηρικτές σε ολόκληρη την οικογένεια του travian διεθνές και δεν θα καταλάβεις ούτε αν έρθει το techsupport να σου τα εξηγήσει με τους δικούς του τρόπους γιατί πολύ απλά δεν θέλεις/τε να καταλάβεις..
    κάποια πράματα δεν μπορώ να τα εξηγήσω με τύπους και τα λέω με λόγια.
    "ΝΑΙ αντί να το κάνουν να έχει διπλάσια διάφορα από το κανονικό υπέρ των Ρωμαίων, το κάνανε να έχει λίγο λιγότερη διαφορά από όσο στην κανονική έκδοση κατά των Ρωμαίων, αλλά με το να είναι διπλάσια η παραγωγή εξομαλύνει αυτήν την διαφορά και στην ουσία την επιστρέφει στα πλαίσια την απλής έκδοσης πάλι υπέρ των Ρωμαίων."

πιο απλά δεν μπορώ να στο εξηγήσω συγνώμη.

Υ.Γ. Εγώ πάντως θα σε αγαπάω και ας μην καταλαβαίνεις , όπως αγαπάω και τα 90 account Ρωμαίοι που είναι στις VIPS και πίστεψέ με ότι αν υπήρχε πραγματικό θέμα εγώ θα ήμουν ο πρώτος που θα φώναζε για να εισακουστούν τα λόγια του.
    Τρισαγαπημένε μου Τάσο, η αγάπη είναι αμφίδρομη αλλά αυτό είναι άσχετο με το θέμα μας, άσε που θα μας λογοκρίνουνε ενώ παράλληλα θα βγεί και ο Βαλιανάτος να υποστηρίξει το δικαίωμά μας στην αγάπη :P

Για να μην βγούνε οι κακεντρεχείς γλώσσες λοιπόν να μας πούνε gay ας παραλείψουμε τα αυτονόητα...

Επειδή όμως είμαι απο την ΧΑΟΣ και ως γνωστόν στην ΧΑΟΣ παίζουμε σφαλιάρες μεταξύ μας για να ξεμουδιάζουμε (παπαγάλε εγώ σε αγαπάω και ας μην μου δίνεις σημασία) τα είπα τσεκουράτα (τσεκουράτα--> τσεκούρια--> τεύτονες--> φτουουου) όπως έπρεπε.

Απο εκεί και πέρα μακάρι τα πράγματα να είναι όπως τα λές (για το οποίο επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω) και απο εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός και εσύ παρκαδόρος :P
    --> Η τιμή τιμή δεν έχει <--
    Lucifer

Προεπιλογή

Πραγματικά απελπίστικά όταν είδα ότι η διαφορά της ποτίστρας δεν ηταν όπως την φανταζόμουν...Θεωρώ ότι στον επετειακό σερβερ αυτοι που αδικούνται είναι οι Ρωμαίοι...διπλάσια παραγωγή έχουν όλοι, όποτε είναι για όλους το ίδιο...Στο κάτω-κάτω το πλεονεκτημα με την δύναμη των Ρωμαϊκών στρατευμάτων εξισοροπούνταν με τον χρόνο εκπαίδευσης που έχουν...χωρίς να υπολογίζω τις περισσότερες ύλες που απαιτούνταν...όλα τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσε και δεν θεωρω ικανοποιητικές τις εξηγήσεις που δίνονται...άλλωστε εάν ήταν σωστό αυτό που γίνεται σε αυτόν τον σερβερ, ας το εφάρμοσουν και στους επόμενους...αλλά εκεί δεν...

Προεπιλογή

Φίλιππε, όταν κόπηκε το bonus επιδρομής απο τους κλεφτοκοτάδες στην έκδοση Τ4, δεν είδα κανέναν Ρωμαίο να λέει κάτι. Αυτη τη στιγμή οι Ρωμαίοι (μαζί με την ποτίστρα) έχουν το καλύτερο πεζικό, ιππικό, κάτας, ανιχνευτές, απλά το χτιστίρι δεν σταματά ποτέ και άγιος ο θεός . Οπως εξισορρόπησαν το παιχνίδι με τους Τεύτονες, έτσι και τώρα με τους Ρωμά

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

εγω θα την γκρεμισω την ποτιστρα μη μου πιανει και χώρο. κατα τα αλλα ριχνω στο τραπεζι προταση να εχουν ιση καταναλωση κεσαρες , ιμπερατορις και ιππότες για να δουνε τα τευτονακια πόσα π...α πιανει ο σάκος.

τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου στους ρωμαίους. και μη μασατε τα αλογακια μας βγαζουν και αμυνα αλλα και σφήνες σε τυχον επιθεσούλες *μικρων* τευτόνων. τασούληηηηηηηηη ου ουυυυυυυυυ
    Life is a journey...Are you Ready for the Ride?

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Παρόμοια Θέματα

1. Τι γίνεται με τον ειδικό server γενεθλίων;
    By ixydakis in forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-15, 15:38
  2. Εκκίνηση [gr5] - Τ4.2 (Server γενεθλίων)
    By ixydakis in forum Πληροφορίες Server
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 15:26
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-10, 08:14
  4. ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΝ SERVER 4
    By papasuzas in forum Bugs και αναφορές λαθών
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-10, 08:03
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-10, 20:08

Δικαιώματα - Επιλογές