Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 38

Θέμα: Viva Espana

Προεπιλογή Viva Espana

Σήμερα, 7:30 ώρα Ελλάδος, τέλειωσε ένας από τους καλύτερους server που έχω συμμετάσχει τα τελευταία χρόνια.Μια παρέα Ελλήνων πέτυχε μια από τις ιστορικότερες επιτυχίες της, παίρνοντας την νίκη στην καρδιά του Ισπανικού travian, στον Ισπανικό Speed, μετά από 8 γεμάτους μήνες παιχνιδιού.

Ήταν 22/02/13 όταν ο καλός μου φίλος tasoszaf με προσκάλεσε να παίξω speed για 1η φορά μετά από 4 χρόνια (2ο ελληνικό speed), σε έναν server που δεν γνώριζα σχεδόν κανένα, εκτός από 3-4 παλιούς γνωστούς από YATA. Αν και δεν είχα ιδιαίτερη διάθεση για έναν ακόμα server, αποφάσισα να μπω και να παίξω dual με ένα άτομο που μετά βίας γνώριζα, τον Βασίλη (MADMAN).

Ο server λοιπόν ξεκίνησε πολύ δυνατά, με 7.800 εγγραφές την 2η ημέρα. Από τις πρώτες ημέρες, ξεκίνησαν απαξιωτικά μηνύματα των Ισπανών στο αντίστοιχο forum, αποκαλώντας τους Έλληνες "αγελάδες", ο δικός τους όρος για τις φάρμες. Ο βήχας τους κόπηκε όμως νωρίς, μιας και τα σπασίματα των αντιπάλων ξεκίνησαν μόλις από την 4η ημέρα του server (όπου και εξαφανίσαμε 3 νεο-ιδρυθέντα χωριά) αναγκάζοντας τους αντιπάλους στο τεταρτημόριο μας να μαζευτούν και να δημιουργήσουν 2 πυρήνες, έναν στο -150/150 και έναν στο -30/30, έχοντας προφανείς βλέψεις για endgame.

Ο server κυλούσε ήρεμα από διπλωματικής πλευράς (κάτι που ίσως και να ήταν απλά στην φαντασία μας, μιας και δεν γνωρίζαμε ούτε τους Ισπανούς αλλά ούτε και την προ-ιστορία τους, ούτε και μπορούσαμε να είχαμε spy όπως συνηθίζετε στους Ελληνικούς) μέχρι και την περίοδο των αντικειμένων, όπου κάναμε την έκπληξη, και άρχισαν για πρώτη φορά να μας παίρνουν στα σοβαρά. Εκπαιδευτές, δίαιτες, αποθήκες, πήραμε όλα τα αντικείμενα που χρειαζόμασταν, εκτός από αντικείμενο που χρειαζόταν για WW (x5, μοναδική δίατα κλπ) μιας και δεν είχαμε βλέψεις για endgame. Μετά, άρχισε αργά αλλά και μεθοδικά η καταστροφή των πυρήνων των αντιπάλων. Κάθε τους επιθετική κίνηση κατέληγε σε στούκα, και κάθε δική μας σε απόλυτη επιτυχία. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάκτηση επιθετικού χωριού 7 ημέρες μετά την εμφάνιση των αντικείμενων, που είχε μέσα πάνω από 80k ρόπαλα και 30k ιππότες.

Στην πορεία, προχωρήσαμε και σε κάποιες διπλωματικές κινήσεις, όλα πάνω στο τραπέζι. Κάποιοι από εμάς που έπαιζαν και στον προηγούμενο ισπανικό, πήραν στα χέρια τους την κατάσταση, και δημιουργήσαμε έναν συνασπισμό με άλλες 2 συμμαχίες, τους ΑΝΤ-R (Πορτογάλοι) και τους SEUR (Ισπανοί), ενώ παράλληλα συνεχίσαμε την καταστροφή των αντιπάλων, αναγκάζοντας τους εναπομείναντες να αποικήσουν πάνω από το -200/200. Εντυπωσιακή ήταν και η καταστροφή του "πρωτοπαλίκαρου" τους, ο οποίος έχασε πρωτεύουσα, 3 επιθετικά χωριά, και άλλα 8 απλά χωριά, σε 2 μόλις ημέρες.

Όταν λοιπόν πλησίαζε η ώρα για την εμφάνιση των WW (ή κατά Ισπανίαν μεριά, Maravilla), συζητήσαμε και αποφασίσαμε να πάρουμε ένα θαύμα, για να ολοκληρώσουμε την επιτυχημένη πορεία μας. Ακόμα και τότε, παρά τις συνεχείς επιτυχίες μας, δεν είχαμε μακρινές βλέψεις, αλλά αποφασίσαμε να πάρουμε το θαύμα περισσότερο "για το γαμώτο" όπως συνηθίζαμε να λέμε. Τότε δυστυχώς, πήραμε μια πολύ μεγάλη απογοήτευση και πίκρα. Ένας συγκεκριμένος άνθρωπος, πρόσφερε τον λογαριασμό του για το θαύμα, λέγοντας ότι θα έδινε κωδικό και mail του λογαριασμού, αλλά δυστυχώς όταν πήραμε το θαύμα, άλλαξε κωδικό στον λογαριασμό του και κράτησε το θαύμα για πάρτυ του και για την μικρή παρέα του. Τότε ήταν και η στιγμή που οι περισσότεροι από εμάς ξενερώσαμε, αλλά κάποιοι, έστω και λίγοι, είχαν την θέληση να συνεχίσουν. Και για αυτούς τους λίγους καθίσαμε παρέα. Πήραμε 2ο θαύμα, και λίγο καιρό μετά, μας επέστρεψαν πίσω και το 1ο θαύμα που είχαμε κατακτήσει (μιας και είδαν ότι χωρίς την στήριξη μας, το θαύμα θα τους έμενε στα χέρια). Οι σύμμαχοι μας ANT-R κατάκτησαν ένα θαύμα ακόμα, και τότε χριστήκαμε για πρώτη φορά το φαβορί.

Ο Server όμως ήταν τόσο δυνατός, που δεν έλεγε να τελειώσει. Οι στρατοί ήταν άφθονοι σε όλες τις συμμαχίες (300 hammer/rammer σε όλο τον server, δεν είναι υπερβολή αλλά μετριοφροσύνη). Κάθε θαύμα έπεφτε και ξανά σηκωνόταν σε αδιάκοπους ρυθμούς, έως ότου τα πράγματα μπήκαν σε μια καθημερινή και βαρετή ρουτίνα. Είχε μπει εξάλλου και το καλοκαίρι, και ο περισσότερος κόσμος ξεκίνησε τα μπάνια. Καμία διπλωματία, και καμία τακτική. Απλά σίτιση (όταν αυτή ήταν εφικτή, πολλές φορές οι φαντάροι πήγαιναν άκλαφτοι) στο θαύμα, και επίθεση στα αντίπαλα θαύματα. Με αυτόν τον ρυθμό, κάθε μέρα και οι συμμετέχοντες μειώνονταν, με αποτέλεσμα 5-6 άτομα να ασχολούνται ενεργά το τελευταίο δίμηνο.
    Παρόλα αυτά, αυτά τα 5-6 άτομα ήταν αρκετά για να πετύχουν μια από τις ιστορικότερες νίκες σε ξένο server, και να γραφτεί το όνομα των Ελλήνων και στην ιστορία του Ισπανικού travian...

Θα ήθελα λοιπόν να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλους τα παιδιά που έβαλαν το λιθαράκι τους αυτό το 8μηνο, και πρόσφεραν ότι μπορούσαν όχι μόνο για την νίκη, αλλά για την διασκέδαση.

Τεό (amor), Χρήστο & Κώστα (boul.1), Νίκο (foli), Μιχάλη (ManAris), Γιώργο (gthan07), Μαρία (Alma Libre), Μπάμπη τεράστιε (xabos), Μαρία & Γιάννη (olympous), Ανέστη (HaveAniceDay), Μιχάλη (Mike21),Βασίλη (Zaratoustra), Μιχάλη (miksam13), Στέλιο (talos),Βασίλη (krotaliass),Μιχάλη (Leggend), Σοφία (nirne), Ανδρέα (dream), είστε όλοι απίστευτα παιδιά, χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, και θα χαρώ πολύ να ξανά παίξουμε κάποτε παρέα. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα υπόλοιπα παιδιά που δεν αναφέρω, μιας και δεν είναι εύκολο να γράψω 300 ονόματα.

Τέλος, Βασίλη, dual μου, είσαι από τα πιο γαμάτα παιδιά που έχω γνωρίσει εντός και εκτός travian. Είσαι απίστευτος χαρακτήρας και απίστευτος παίκτης, έκανα την καλύτερη τραβιανική μου επιλογή όταν αποφάσισα να παίξω dual μαζί σου, και από εδώ και πέρα, όπως σου υποσχέθηκα, μόνο speed, και μόνο μαζί σου !!! Δεν νομίζω να πιάσω ποτέ ούτε 87 μηδενισμένα χωριά, ούτε 3,4 εκατομμύρια επιθετικούς πόντους χωρίς εσένα !

http://img203.imageshack.us/img203/9031/j9jm.png

Και πάλι μπράβο λοιπόν σε όλους για αυτό το απίστευτο 8μηνο, σας ευχαριστώ για όλα.
    Πάμε γερά λοιπόν, στον επόμενο server για repeat !!!! Viva Espana !!!!!!

Πέτρος
    Destroyer 1/2
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NEKROMANTIS : 21-09-13 στις 11:17

Το avatar του χρήστη nirne
    Περιοχή
    Thassos

Προεπιλογή

Συγχαρητήρια σ' όλα τα παιδιά της ελληνικής συμμαχίας του ισπανικού σέρβερ και κυρίως στους σίττερς που όπως πάντα τράβηξαν το μεγάλο κουπί!!!! Η αλήθεια ήταν ότι στον ισπανικό είχε μαζευτεί η dream team του ελληνικού TRAVIAN κι αν δεν είχαμε τις συνήθεις ελληνικές φαγωμάρες και παρτακισμούς, θα τον είχαμε κάνει περίπατο το σέρβερ! Τέλος καλό όμως όλα καλά και πάλι μπράβο σε όλους!
    Fly away to a rainbow in the sky
    gold is at the end for each of us to find
    There the road begins where another one will end
    here the four winds know who will break and who will bend

http://www.youtube.com/watch?v=44Rbs...eature=related

Προεπιλογή

Maravilla
    Jugadores Nombre Alianza Grado
    1. gthan07 HELLAS-SEUR-ANT-PLIK HSAP 100
    Contracciσn: HSAP
    Nombre: HELLAS-SEUR-ANT R

έτσι παίζουν οι μάγκες , αυτό για τους πολέμαρχους των συμμαχιών στους gr , που κάνει 125 acc ο καθένας , σπέρνουν ρουφιάνους παντού , και μετά καμαρώνουν πως κέρδισαν , σε server του εξωτερικού να σας δω παικταράδες

Las mejores alianzas(def)
    Alianza Jugadores Ψ Puntos
    1. HSAP 4 30588949 122355797
    122 μύρια αμυντικοί πόντοι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη omorfos : 21-09-13 στις 11:49
    First comes smiles, then lies. Last is gunfire.

Προεπιλογή

Ιστορικη Νικη παιδια!!!
    Συγχαρητήρια σε ολους που βοηθησαν στο θαυμα με εκκατομυρια αμυνες & σιταρια & εννοειτε στους σιττερ!!!
    Αλλα και μη ξεχναμε & τους επιθετικους.....ειδαν τα ματια μου πολλα μεγαλα ραμμερ & χαμμερ 1.2 μυρια....που κατεδαφηζαν για πλακα τα θαυματα των αντιπαλων!!!
    Σε ξενη χωρα....με ολο το σερβερ να μας βαραει.....?
    αλλα εμεις εκει επιμεναμε,να παρουμε το θαυμα & ΝΑΙ,ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!

Προεπιλογή

Συγχαρητήρια παίδες με τέτοιο υλικό είσασταν υπολογίσιμη δύναμη και όπως πάντα τα καταφέρατε.....
    Μόνο μην κάνετε για 3η φορά το ίδιο λάθος.....ο γκριτζης δεν είναι για να παίζει συμμαχικά.....λάθος σας που τον εμπιστευτήκατε εξαρχής λάθος και των fml περισσότερο που τον γνωρίζαν.....

Μπράβο και πάλι

ΥΓ. Είχατε την Σοφία σίττερ και αμφιβάλατε?
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Το avatar του χρήστη nirne
    Περιοχή
    Thassos

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια παίδες με τέτοιο υλικό είσασταν υπολογίσιμη δύναμη και όπως πάντα τα καταφέρατε.....
    Μόνο μην κάνετε για 3η φορά το ίδιο λάθος.....ο γκριτζης δεν είναι για να παίζει συμμαχικά.....λάθος σας που τον εμπιστευτήκατε εξαρχής λάθος και των fml περισσότερο που τον γνωρίζαν.....

Μπράβο και πάλι

ΥΓ. Είχατε την Σοφία σίττερ και αμφιβάλατε?
    Δεν ήμουν σίττερ, καλέ μου Γιάννη! Αυτή τη φορά έπαιξα πραγματικά χαλαρά!
    Fly away to a rainbow in the sky
    gold is at the end for each of us to find
    There the road begins where another one will end
    here the four winds know who will break and who will bend

http://www.youtube.com/watch?v=44Rbs...eature=related

Προεπιλογή

α γιαυτό αργήσατε τόσο πολύ να τον πάρετε?
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Τα είπαμε στο skype ας τα πούμε και από εδώ

Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά και ειδικότερα στους ανθρώπους που άντεξαν κυρίως ψυχικά αλλά και σωματικά μέχρι τέλους για να νοιώθουμε όλοι υπερήφανοι.

Δεν θα τους ονομάσω όχι μόνο για να μην αδικήσω κανέναν αλλά και γιατί όλοι όσοι έπαιξαν στον Iσπανικό ξέρουν ποιους εννοώ και φυσικά δεν νομίζω ότι τους ενδιαφέρει να αναφερθούν τα ονόματα τους .

Δικαιώθηκαν εκεί που ήθελαν και στα μάτια αυτών που ήθελαν

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι ακόμη και τώρα μετά από αυτήν τη φοβερή επιτυχία της ελληνικής συμμαχίας κάποιοι ξύνουν παλιές πληγές στοχεύοντας συγκεκριμένο άτομο που έχει φυσικά τις ευθύνες του αλλά δεν είναι ούτε η ώρα ούτε ο κατάλληλος χώρος για να ξανασυζητηθεί αυτό το θέμα στο κάτω κάτω δεν είναι και ο μονός που δημιούργησε στρεβλώσεις στη συμμαχία αρκετοί έβαλαν το χεράκι τους

Καλό θα ταν να κρατήσουμε μόνο τις θετικές αναμνήσεις απ αυτό το σέρβερ που ήταν παρά πολλές και ας αφήσουμε τις αρνητικές να τις σβήσει ο χρόνος που θα περάσει

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη didis : 21-09-13 στις 13:32
    grx.johnik-teras

Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Προεπιλογή

τα λογια ειναι λογια τα μακαρονια ειναι φαι...
    με μεγαλη προσοχη διαβασα ολο το κειμενο , και ολη την λασπη βεβαια που εκτοξευτηκε στο προσωπο μου ,θα ηθελα να κανω μερικες "διορθωσεις"
    1. για το περιβοητο θαυμα δεν εβαλα απλα τον λογαριασμο μου , αλλα οργανωσα την καταληψη του συγκεκριμενου θαυματος απο τους ναταριους , και μαλιστα κατα κυριο λογο με τους στρατους μου (3 στρατοι δικοι μου και ενας απο την *hellas*)
    2.το θαυμα αναπτυχθηκε και με την συμετοχη ολων των hellas αλλα και με 12ωρη ενασχοληση δικια μου προσωπικα
    3. ποτε δεν υποσχεθηκα να δωσω email του λογαριασμου μου και ποτε δεν μου ζητηθηκε μεχρι τον καυγα που εγινε
    4. οταν ηρθα σε συγκρουση με καποιους παικτες επειδη εβγαλα τον δευτερο λογαριασμο μου απο την *hellas*
    και εφτιαξα την -hellas+ , γτ η συμπεριφορα προς τον ιδιοκτητη του λογαριασμου του θαυματος , που μαλιτσα το ειχε καταλαβει και αναπτυξει και εχωντας φτασει μαλιστα το θαυμα ηδη στο 35 lebel (και με την βοηθεια πολλων παικτων απο ολες τις hellas) , ηταν επιεικως απαραδεκτη , οταν βγηκε ξαναλεω λοιπον ο δευτερος λογαριασμος μου απο εκει και ιδρυσε την -hellas+ (με συμετοχη 40 λογαριασμων ολων ελληνικων) , το θαυμα δεν το πειραξαμε και δεν αλλαξαμε κανεναν κωδικο , αντιθετα συνεχισαμε να το βοηθαμε , παρολο που μας ειχαν αφαιρεσει ουσιαστικα καθε ηεγτικο ρολο σε αυτο , παντα με τον γνωμονα οτι το θαυμα ηταν της hellas ολης και οχι δικο μου , ομως δεν σταματησανε εκει μου κανανε επιθεση ξαναλεω για τον δευτερο λογαριασμο μου , φτανωντας στο σημειο να πουνε κιολας οτι αποσυρονται απο το ελληνικο θαυμα και να τραβηξουν μαλιστα τις αμυνες τους . ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΗΛΩΣΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΟΙ ΑΜΥΝΕΣ ΚΑΙ Η ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ , ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΗΔΗ ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΑ ΧΑΜΕΡ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ , ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΜΕΡ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΡΥΦΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ (ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ) ΑΡΑΓΕ ΠΟΙΑΝΟΥ ΗΤΑΝ ΠΕΤΡΟ ?
    και συνεχιζαμε να παιζουμε και να σιταρουμε το θαυμα και με μεγαλη επιτυχια και μαλιστα το φτασαμε 2 φορες στο 75 πριν το ριξουν (απο λογαριασμο που σιταριζοτανε απο ελληνα παικτη) , δεχτηκαμε επιθεσεις , βρισιες , λασπη ακομα και προσωπικες απειλες σε ολα τα ρουμ απο γνωστες ομαδουλες αμπαλων και μπαχαλακιδων , ρουφιανιες απιστευτες και πολλες προσπαθεις παραβιασης του λογαριασμου , αποτελεσμα ηταν να αποσυρθω απο ολα τα ρουμ και να παραμεινω μονο στο ρουμ του wing moy (-hellas+) , oxi ασφαλως απο φοβο , αλλα ελπιζωντας να ηρεμησουν τα πραγματα και επιτελους να ειμασε ενωμενοι , αυτο φυσικα δεν αρκουσε και συνεχισανε τις ανανδρες επιθεσεις με πρωτοστατορα τον νεκρομαντη ασφαλως , παρολα αυτα το θαυμα το στηριζε το 75% των ελληνικων παικτων , για αυτο και ακριβως ανεβηκε 1 φορα μεχρι το 80 (οπου και επεσε απο χαμερ που το χειριζοταν ελληνας παικτης) 1 φορα μεχρι το 77 και μια στο 40 στο τεταρο ανεβασμα καπου στο λεβελ 11 αν θυμαμαι καλα δεχτηκαμε την προταση να μετβιβασουμε το θαυμα στον λογαριασμο του ghan07 προκειμενου ενωτικα ολοι μαζι οι ελληνες παικτες μα φτασουμε στην κορυφη , καθοτι οι "κυριοι" δεν δεχοντουσαν οτι ο λογαριασμος μου ηταν ελληνικος , χωρις δευτερη σκεψη καναμε ενα κοινο ρουμ που συμετειχαν ο ghan07, o koyrsaros . o σακης , ο νικος και εγω και απολχερα (προκειμενου για την ενοτητα ) συμφωνησαμε να το δωσουμε και να το στηριξουμε , μαλιστα βγηκε και κοινη ανακοινωση που ελεγε οτι ολοι οι συμετεχοντες στο θαυμα θα συμετειχαν και στην καινουρια συνθεση , μαλιστα μου εγινε και προταση απο τον ghan (γιωργο) να μου δωσουν τον εκπειδευτη προκειμενου να ξαναφτιαξω στρατο , καθως ο λογαριασμος μου με το θαυμα ειχε μενει πολυ πισω επιιετικα (ενας λογαριασμος που απο την αρχη μεχρι και το τελος ηταν στην 1η δεκαδα των επιθετικων του σερβερ των 7500 παικτων , φτανοντας μαλιστα με την κατακτηση του θαυματος και στην 1η θεση η 2η δεν ειμαι σιγουρος) ενας λογαριασμος με πολλα επιθετικα και αμυντικα μεταλλια , ωστοσο ο εκπειδευτης δεν δοθηκε ποτε , γτ εβαλε βετο μεταξυ των αλλων και ο νεκρομαντης , ουτε οι υποσχεσεις ασφαλως τηρηθηκαν για συμετοχη μας να βοηθησουμε στο σιταρισμα του θαυματος , κανωντας μου μαλιστα και αποκλεισμο απο οποιαδηποτε πληροφορια περι θαυματος , ωστοσο εμεις και μεχρι τελος βοηθησαμε με οποιον τροπο μπορουσαμε και με χαμερ που ριξαμε και με αμυνες που βαλαμε και με σιταρια γτ πανω απο ολα βλεπαμε πως ηταν ενα θαυμα ελληνικο και μια διακριση για την ελλαδα . χαρην λοιπον σε αυτο το θαυμα που τοσο επικρηθηκε και τοσο κατακριθηκε και τοσος πολεμος εγινε και τοσες κλωτσιες κατω απο την ζωνη πεσανε ειναι περηφανοι ολοι οι ελληνες παικτες σημερα , και αναρωτιεμαι αν ακουγε αυτες τις φωνες και ακολουθουσα και εγω τον δρομο της διασπασης της ρουφιανιας και της προσωπικης ματαιοδοξιας (ακους πετρακι ?) τι θα συναιβενε αραγε , εμεις ειμασταν εκει μεχρι την τελευταια στιγμη και παιξαμε μεχρι την τελευταια στιγμη αφανεις μεν περηφανοι δε ...

5. με κατηγορει εμενα λοιπον ο νεκρομαντης οτι ημουν η αιτια της απογοητευσης και ουτε πολυ ουτε λιγι οτι ημουν μονος μου και απομονωμενος εγω θα απαντησω με εικονες και οχι με αερα κοπανιστο

η θεση μας σαν -hellas+
    http://prntscr.com/1sl62i

16h θεση στον σερβερ στην γενικη καταταξη

η επιθετικη μας θεση 18η

http://prntscr.com/1sl6e4

η αμυντικη μας θεση

http://prntscr.com/1sl6mx

και οι δικες μου θεσεις στον σερβερ

14ος επιθετκος (μετα απο απουσια 2 μηνων εξαιτιας θαυματος)
    http://prntscr.com/1sl6tu
    11ος αμυντικος

http://prntscr.com/1sl71i
    και τα μεταλια που κατεκτησα
    http://prntscr.com/1sl7aa

ποσο απομωνομενος παικτης σου φαινομαι ?

6. μιλαει για την hellas σαν ειναι κατι αυλο που δημιουργηθηκε αυτοματα και απο μονο του ας παει στο geter tools να δει ποιος την ιδρυσε , ετσι λοιπον για την ιστορια η hellas δημιουργηθηκε απο τον chrisg2 στον προηγουμενο σερβερ και στον προηγουμενο σερβερ δημιουργηθηκε και στηθηκε και η υποδομη της και ο σεβασμος απο τους ισπανους , με την μαχητικοτητα μας την εξυπνη και οργανωμενη τεχνικη μας , απο εκει προεκυψαν οι συνθηκες να μας ζητανε οι μεγαλυτερες ισπανικες συμμαχιες συνεργασια
    ........

σαν τελος σε ολα αυτα θα πω πως οι παικτες του τραβιαν αν ειναι καλοι η κακοι , οι συμμαχιες τους και οι ηγεσιες τους κρινονται απο πραγματικα περιστατικα και οχι απο παιδαριωδεις αερολογιες του καθε αμπαλου παρτακια παικτη ....

chrisg2 ακομα ορθιος και δυνατος και παντα περηφανος που το θαυμα που κατεκτησα αναπτυξα μεγαλωσα ανεδειξα καταφερε τελικα να κατακτησει και τον σερβερ , εστω με λιγη πικρια μεσα μου για τον αποκλεισμο και την χλεβη που υποβληθηκα απο ορισμενους ... αλλα και συχρονως ευχαριστημενος που μεσα απο αυτες τις συγκρουσεις κερδισα και τον σεβασμο και την αγαπη αυτων που πραγματικα χρειαζομουν

ραντεβου στα πεδια των μαχων του travian

Προεπιλογή

Είσαι από τους πιο γελοίους και γλοιώδες τύπους που έχω συναντήσει όλα αυτά τα χρόνια. Δημιουργείς πράγματα από το μυαλό σου που ούτε καν στέκουν !

Γιατί δεν λες ότι όλοι οι επιθετικοί σου πόντοι ήταν είτε από τους νατάριους (αντικείμενο-θαύμα) είτε από στούκες ; Νομίζεις ότι στουκάροντας είσαι καλός επιθετικός ;

ΤΟ 75% των Ελλήνων παιχτών που αναφέρεις, όχι μόνο δεν σε στήριξε ποτέ, αλλά αηδιάζει και μόνο που ακούει το όνομα σου. Το θαύμα το έφτασες μέχρι το lvl 70 που αναφέρεις, γιατί παρόλη την αλαζονεία σου τα παιδιά συνέχιζαν και στήριζαν έστω και με λίγες δυνάμεις το θαύμα, και αυτό ύστερα από εντολές για το Ελληνικό πνεύμα, και όχι από την θέληση τους. Αυτό φάνηκε όταν και μετά τις τελευταίες σου πράξεις, αποχώρησαν όλες οι άμυνες όλων των Ελλήνων παικτών, και έμεινες σε μια συμμαχία 15 λογαριασμών (οι 5 εκ των οποίων δικοί σου) και έφτασες σε σημείο να σου ρίχνουν το θαύμα στο μηδέν με στρατούς της τάξης των 80kk crop.
    Είχαμε πληροφορηθεί από την 1η στιγμή, κάτι που αποδείχτηκε αλήθεια, ότι ήθελες απλά να φαίνεται ο λογαριασμός σου και να πουλάς μούρη. Σε καθημερινή βάση έβγαινες στα room και περηφανευόσουν για τους επιθετικούς σου πόντους (που είχες πάρει από στούκες) και για τα μετάλλια σου, ενώ άλλοι παίκτες σαν τον foli, τον Sfakianaki και τον boul έκαναν αθόρυβη δουλειά. Έτρεξαν όλοι, όταν πρόσφερες τον λογαριασμό σου για το θαύμα, να προειδοποιήσουν ότι το έκανες απλά για να αναδειχθεί ο λογαριασμός σου κι άλλο, αλά δυστυχώς δεν τους άκουσε κανείς
    Στο τέλος του server, αφού έδωσες πίσω το θαύμα μιας και δεν μπορούσες να το στηρίξεις, μπήκαν στο wing σου (όχι γιατί ήθελαν να σε στηρίξουν, αλλά για άλλους λόγους) ο boul και η παρέα του, οι οποίοι από την αρχή του server μέχρι το τέλος έκαναν σπασίματα μόνοι τους με την αξία τους, και τώρα καπηλεύεσαι την προσπάθεια τους αυτήν, μιλώντας για τους επιθετικούς πόντους της συμμαχίας σου. Πότε θα καταλάβεις πόσο μόνος είσαι ;

Ακόμα και σε αυτό το σημείο, βγαίνεις στο forum και περηφανεύεσαι για τα επιθετικά σου μετάλλια. Φαίνεται δεν ξεπέρασες ακόμα την ανάγκη να δειχτείς. Μπορεί βέβαια να οφείλετε στο ότι δεν έχεις φίλους (και ούτε είχες ποτέ, αυτοί που έχασες δεν ήταν φίλοι σου, απλά άτομα που σε ανέχονταν) και δεν υπήρξε κάποιος να σου πει ένα μπράβο για τους ψευτο-επιθετικούς σου πόντους. A, ξέχασα, έχεις τον Σάκη, και άλλο ένα παιδί το οποίο σου φερόταν φιλικά για τον βοηθούσες στην πραγματική ζωή (ας μην πω πως και τον προσβάλλω χωρίς λόγο, καλό παιδί είναι).

Όπως και να έχει, αυτό που ξέρω είναι ότι τα παιδιά έκαναν την καλύτερη κίνηση τους, όταν σε απομόνωσαν και από room, και από την παρέα και καταφέραμε να παίξουμε τον υπόλοιπο server ήρεμα. Αν νομίζεις ότι είναι τυχαίο το γεγονός ότι, άτομα από 10 διαφορετικές (και ανά καιρούς, αντίπαλες) συμμαχίες των Ελληνικών speed, τα πήγαιναν όλοι καλά μεταξύ τους χωρίς κανένα πρόβλημα από τότε που εξαφανίστηκες, τότε κακός νομίζεις.

Άντε γεια λοιπόν από εμένα, τελευταία φορά που ασχολούμαι με τιποτένιους ανθρώπους, δυστυχώς για εσένα, όλο το Ελληνικό travian γνωρίζει πλέον με τι άνθρωπο έχει να κάνει. Το πιο πιθανόν είναι όπως σε απέβαλλε σιγά σιγά η παρέα μας, να σε αποβάλλει και η κοινωνία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NEKROMANTIS : 21-09-13 στις 18:32

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές