Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 35

Θέμα: Ερχονται οι Ναταρς?

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή Ερχονται οι Ναταρς?

Χμμ και σκεφτομαι τώρα ...πως πρεπει να νιώθουμε ως σέρβερ ντροπή ή υπερηφάνεια !??Ειμαστε καλοί σαν παίχτες η όχι?
    Η τελικά ειμαστε ολοι ισοδυναμοι σαν συμμαχιες που μενουμε παντα στη ισοπαλια ακομα και αν φτασουμε στα πεναλτυ?

Εγω ενα εχω να πω πάντως προλαβετε να βγάλετε τα αποθημενα σας
    Στουκάρετεεεεεεεεε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ και σκεφτομαι τώρα ...πως πρεπει να νιώθουμε ως σέρβερ ντροπή ή υπερηφάνεια !??Ειμαστε καλοί σαν παίχτες η όχι?
    Η τελικά ειμαστε ολοι ισοδυναμοι σαν συμμαχιες που μενουμε παντα στη ισοπαλια ακομα και αν φτασουμε στα πεναλτυ?

Εγω ενα εχω να πω πάντως προλαβετε να βγάλετε τα αποθημενα σας
    Στουκάρετεεεεεεεεε

για ολες αυτες τις αποριες , καλο θα ηταν να απαντησει ο κυριος ιξιδακις , και μας εξηγησει τονμηχανισμο με τον οποιο αποφασιστηκε να βγουν οι ναταριοι να παρουνε θυυμα και να κλεισουνε τον σερβερ , βεβαιως ειναι κατι που σε θεωρητικο επιπεδο προβλεπεται , αλλα εχω παιξει σε σερβερ που κρατησανε ακομα και 8 μηνες , χωρις να βγουν οι ναταριοι , αρα το κριτηριο δεν πορει να ειναι ο χρονος , και επειδη παιζουμε με κανονες απο πριν δηλωμενους , θα ηθελα πραγματικα μια απαντηση γι σε εκεινους τους σερβερ δεν εγινε και γινεται σε αυτον , οσο για το επιπεδο του ελληνικου speed , σιγουρα εχει πεσει τα τελευταια 2 χρονια και οι παικτες οδηγουντε και παιζουν σε διεθνεις σερβερ , που αισθανονται ποιο ασφαλεις και σιγουροι οτι δεν θα πεσουν θυματα της υποκειμενικης κρισης η και αντιπαθειας καποιων , παρολα αυτα ο ελληνικος speed θεωρω πως ακομα και σημερα κατεχει υψηλα στανταρ και οι παικτες του ειναι πολλοι καλοι , παρατηρησα πως προς το τελος του παιχνιδιου εκει που ειχαμε μεινει περιπου 500 λογαριασμοι , ξαφνικα εκτιναχθηκαμε στους 1100 αν δεν κανω λαθος , βεβαια δεν μπορω να ξερω αν αυτο σημαινει νεοι πραγματικοι παικτες η καποιοι ανοιξανε τοσους πολλους λογαριασμους για να βοηθησουν τα θαυματα τους , αν ομως οντως ανοιξανε τοσοι νεοι λογαριασμοι αρα και νεοι παικτες πραγματι δεν καταλαβαινω γτ κοβουν τον σερβερ με αυτον τον τροπο ,και στην πραγματικοτητα διωχνουν και τους νεους παικτες που ανοιξανε και τους απογοητευουν , σε παλαιοτερους σερβερ δεν μπορουσες να ανοιξεις λογαριασμο μετα απο καποια χρονικη στιγμη και ηταν πραγματι και ηθικο και δικαιο .

Community Manager Το avatar του χρήστη ixydakis
    Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Η απόφαση για ολοκλήρωση του server με αυτόν τον τρόπο πάρθηκε σε συνεργασία με τα κεντρικά της εταιρίας.

Το παιχνίδι είναι πολεμικό και γι αυτό θα πρέπει να γίνονται μάχες και να υπάρχουν αντιπαλότητες, ώστε να έχει ενδιαφέρον για όλες τις πλευρές. Στην έκδοση Τ4.4, που θα υπάρχει στους μελλοντικούς server υπάρχει ήδη ένα αυτόματο σύστημα που θα ξεκινάει την αυτόματη κατασκευή ΠΘ από τους Νατάριους μετά από ένα προκαθορισμένο χρονικό διάστημα. Αυτή τη δυνατότητα προστέθηκε μετά από αιτήματα πολλών παικτών από όλο τον κόσμο, καθώς το παιχνίδι καταντούσε κουραστικό στην τελική φάση του και πολλοί παίκτες απλά το παρατούσαν αντί να κάνουν μάχες και να χαίρονται το παιχνίδι.

Βάση όλων αυτών πάρθηκε και η παρούσα απόφαση.

Σχετικά με τις εγγραφές: Δυστυχώς στην έκδοση Τ4/Τ4.2 δεν σταματούν αυτόματα οι εγγραφές. Οι περισσότεροι λογαριασμοί που ανοίχθηκαν το τελευταίο χρονικό διάστημα ήταν δυστυχώς από bot που ανοίγουν λογαριασμούς και έχουν κλειδωθεί. Αυτό το φαινόμενο έχει πάρει παγκόσμιες διαστάσεις και προσπαθούμε να βρούμε μια λύση, όπως αναφέρω και σε μια πρόσφατη ανακοίνωση.

Φιλικά,
    ixydakis
    Customer Service Representative
    Travian: Legends Greece

Email: admin@travian.gr

Προεπιλογή

κ. ιξυδάκη αν και δεν παίζω πλέον, έχω μια απορία αν μπορείτε να μου την λύσετε....οι νατάριοι εδώ μπορούν να χτυπηθούν και αυτοί και να πέσει το θαύμα τους οπως είχε γίνει στον πρώτο Τ4 σέρβερ που κυκλοφόρησε στην ελλάδα, στον σ5 πριν 2 χρόνια?
    ευχαριστώ
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Το ξερουμε οτι ειναι πολεμικο,εσεις διωξατε τους παικτες και κανατε το παιχνιδι σχεδον ανιαρο και πανακριβο.Πολλοι αναμενουν την νεα εκδοση και αν ειναι σαν αυτες που παιζουμε,θα πανε για φαρμεραμα............
    PROUD MEMBER OF BEARS
    Proud Member of E.R grx 2011-12 win. 2012-13 win.2013-14 win.
    http://www.youtube.com/watch?v=HGE19...ature=youtu.be

Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ. ιξυδάκη αν και δεν παίζω πλέον, έχω μια απορία αν μπορείτε να μου την λύσετε....οι νατάριοι εδώ μπορούν να χτυπηθούν και αυτοί και να πέσει το θαύμα τους οπως είχε γίνει στον πρώτο Τ4 σέρβερ που κυκλοφόρησε στην ελλάδα, στον σ5 πριν 2 χρόνια?
    ευχαριστώ
    Καλημέρα,

όχι σε αυτήν την περίπτωση το ΠΘ κτίζεται στην πρωτεύουσα των Νατάριων και δεν μπορεί να καταστραφεί. Έχει προγραμματιστεί από τους τεχνικούς έτσι ώστε να φτάσει το επίπεδο 100 την ημερομηνία και ώρα που αναφέρω στην ανακοίνωση, εκτός βέβαια αν κάποιος παίκτης φτάσει το επίπεδο 100 νωρίτερα και ολοκληρωθεί ο server.

Φιλικά,
    ixydakis

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ixydakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

όχι σε αυτήν την περίπτωση το ΠΘ κτίζεται στην πρωτεύουσα των Νατάριων και δεν μπορεί να καταστραφεί. Έχει προγραμματιστεί από τους τεχνικούς έτσι ώστε να φτάσει το επίπεδο 100 την ημερομηνία και ώρα που αναφέρω στην ανακοίνωση, εκτός βέβαια αν κάποιος παίκτης φτάσει το επίπεδο 100 νωρίτερα και ολοκληρωθεί ο server.

Φιλικά,
    ixydakis
    η οποια ανακοίνωση που βρίσκεται?
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Στο φόρουμ η ανακοίνωση βρίσκεται εδώ:

http://forum.travian.gr/showthread.php?t=30369

Επίσης, έχει σταλεί μαζικό μήνυμα μέσα στο παιχνίδι.

Φιλικά,
    ixydakis

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisg2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . οσο για το επιπεδο του ελληνικου speed , σιγουρα εχει πεσει τα τελευταια 2 χρονια και οι παικτες οδηγουντε και παιζουν σε διεθνεις σερβερ , που αισθανονται ποιο ασφαλεις και σιγουροι οτι δεν θα πεσουν θυματα της υποκειμενικης κρισης η και αντιπαθειας καποιων , π..
    Διεθνη σερβερ σαν τον tournament ενα πραγμα που κλειδωσαν αρκετα ελληνικα account μερικα απο τα οποια παραμενουν κλειδωμενα και οσοι αποδεχθηκαν την ποινη τραβουσαν τα μαλλια τους.Για αυτους τους διεθνεις σερβερ μιλας?Αν ναι δεν νομιζω να διαφερουν και πολυ απο τους εδω σερβερ.
    grx BeyondLimits

Προεπιλογή

Όλα καλά και όλα ωραία, μήπως όμως αυτή τη μικρηηή λεπτομερειούλα με τα νάταρς που σηκώνουν ww σε προκαθορισμένο χρόνο θα ήταν καλό να την γνώριζαν οι παίκτες από την αρχή??? Κυριώς διότι δεν μπορούμε και να ρίξουμε το Θαύμα τους σε αντίθεση με τις παλιότερες εκδόσεις.
    Μήπως αυτό το εκβιαστικό τέλος του σέρβερ (όχι ότι όλοι δεν κουραστήκαμε και ότι είναι απαραίτητα κακό να ανεβάζουνε ww τα νάταρς) θα έπρεπε να ήταν γνωστό με την έναρξη του σέρβερ?
    Μήπως θα χρησιμοποιούσαν διαφορετική στρατηγική οι συμμαχίες σε ένα παιχνίδι καθαρά "στρατηγικής"??
    Λέω εγώ τώρα.....
    me anagkasate na kano account sto forum
    http://www.youtube.com/watch?v=1n1qL...eature=related

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΝΤΑΙ.........
    By tiberios in forum Γενική συζήτηση
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-10, 14:36
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-09, 16:29
  3. προστασία από Ναταρς?