Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 65

Θέμα: [Ερωτήσεις/Απορίες] Καλοκαιρινή έκδοση - Αρχεία Ευρώπη

Community Manager Το avatar του χρήστη ixydakis
    Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή [Ερωτήσεις/Απορίες] Καλοκαιρινή έκδοση - Αρχεία Ευρώπη

Αγαπητοί παίκτες,

δημιούργησα αυτό το θέμα ώστε να απαντήσω σε όσες απορίες μπορώ σχετικά με την ειδική καλοκαιρινή έκδοση του Travian, ΑΡΧΑΙΑ ΕΥΡΩΠΗ.

Φιλικά,
    ixydakis
    Customer Service Representative
    Travian: Legends Greece

Email: admin@travian.gr

Προεπιλογή

Καλημέρα
    Μετάφραση πότε θε έχετε έτοιμη;;
    Φωτογραφίες του νέου χάρτη;

Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλησπέρα,

έγραψα τις βασικές αλλαγές εδώ. Εικόνες από τον χάρτη μπορείτε να βρείτε στο Blog.

Φιλικά,
    ixydakis

Προεπιλογή

Καλησπέρα και από μένα,
    Διάβασα τα post σας και μπήκα απο περιέργεια στο μη λειτουργικό blog που έχει φτιάξει η travian μαμά...
    Αφού ψάχτηκα αρκετά σε ένα ξενόλγωσσο blog το παράτησα λόγω ασαφειών και ελλιπέστατης ενημέρωσης...

Διαφημίζετε ένα blog χωρίς μετάφραση όπου μέσα υπάρχουν έννοιες δυσνόητες για τους περισσότερους...
    Αν εννοείτε χάρτη την εικόνα που μας δείχνει στο link που μας παραθέσατε... εντάξει και εγώ μπορώ να σας δείξω παιδιά τον χάρτη... μπείτε στο google maps εστιάστε Ευρώπη και τον έχετε τον χάρτη...

Μας ρίχνετε στο άγνωστο... και υπάρχουν πολλές απορίες.. πχ τί είναι οι πόντοι νίκης και πως υπολογίζονται? πχ 86 χωριά δεν είναι πολλά για αντικείμενα?? Επίσης όποιος έχει φράγκα και φτιάξει γρήγορα στρατό - ανάπτυξη μπορεί να κατακτήσει τα χωριά - Αρχαίες πόλεις και να πάρει τα αντικείμενα? πόσα μπορεί να έχει ο κάθε παίκτης? όλα θα είναι ενεργά ή μόνο ένα και πως μπορεί να γίνεται η επιλογή του - ενεργοποίησή του?
    Αυτά είναι μερικά πρόχειρα ερωτήματα που προέκυψαν και από το blog... αλλά φυσικά και από την ελλιπέστατη ενημέρωσή σας... Ζητάτε να μπούμε να παίξουμε ένα εντελώς νέο προϊόν και δεν μας δίνετε τίποτα...

Και μετά λέμε γιατί υπάρχουν server όπως ο ts2 ή ο ts3 που παίζουν μόνο οι Νατάριοι... μεταξύ τους....

ΥΓ. Νομίζετε ότι θα προσελκύσετε παίκτες σε server που ξεκινάει τέλος Ιουλίου???? Ιδιώς σε νέο server με κανόνες που θέλουν μελέτη κλπ για όσους θέλουν να παίξουν σοβαρά?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mhatz : 04-07-14 στις 16:42
    ΤS2: Κένταυρος Kpr
    TS5: Ubides NLS
    S3 2,3: Makisa

Τους άλλους δεν τους θυμάμαι!!

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,

1.Πιστεύω πως θα έπρεπε να εξηγηθούν περισσότερο τα σημεία σχετικά με την ανυπαρξία των θαυμάτων, καθώς και τον τελικό αγώνα, ή ότι αγώνας είναι αυτός που καθορίζει τον νικητή.

2.Θα ήθελα να μάθω αν θα ισχύουν τα ίδια περί κατανάλωσης του χρυσού, όπως επίσης και
    3. των δημοπρασιών.

4.Έχει παρατηρηθεί στους Τ4.4 μια μικρή αύξηση της παραγωγής των χωριών σε όλες τις ταχύτητες αν δεν απατώμαι (χ3 δεν έχω παίξει και δεν είμαι σίγουρος), καλό θα ήταν να μας ενημερώσετε περι της παραγωγής εδώ, όπως επίσης και της κατανάλωσης των στρατευμάτων, στον προηγούμενο σ5 με την διπλή κατανάλωση μας βγάλατε την πίστη.

5.Καλό θα ήταν να μας ενημερώσετε περί των κτηρίων, αν θα αλλάξει κάτι, παράδειγμα αν θα συνεχίσει να υπάρχει το θησαυροφυλάκιο και αν ναι τι νόημα θα έχει αφού πλέον τα αντικείμενα δεν θα μπορούν να μετακινηθούν.

6.Σχετικά με τους ήρωες, θα αλλάξει κάτι? ως τώρα έχουν πάρει πολλούς ρόλους και υπάρχει η απορία για το αν θα ξανααλλάξουν (οι ρόλοι τους).

7.Θα θέλαμε αν γίνεται εναν πιο σαφή χάρτη, καθώς αυτός που υπάρχει στο blog δεν δείχνει κυριολεκτικά τίποτα.

8.Εφόσον όπως αναφέρετε τα αντικείμενα θα βρίσκονται σε συγκεκριμένα σημεία από την αρχή τότε δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μείνουν μυστικές οι πληροφορίες, και δεν αναφέρομαι στα αντικείμενα ανα τεταρτημόριο, αλλά γενικά στις μεταξύ τους αποστάσεις, καθώς και στην κατανομή των μεγάλων μικρών, πχ θα γίνεται δυο μικρά να είναι κοντά ή θα είναι εναλάξ κάπως. Επίσης υπολείπεται η εξήγηση για το αν θα αλλάζει η θέση των πόλεων σε κάθε σέρβερ.

9.Οι νατάριοι θα υπάρχουν??? και αν ναι τι ρόλο θα παίζουν??? αν όχι τα χωριά των παικτών που εγκαταλείπουν και τώρα τα παίρνουν οι νατάριοι μετά τι θα γίνονται?

10.Το χωριό στο (0/0) που τώρα είναι η πρωτεύουσα και το θαύμα των ναταρίων με τι θα αντικατασταθεί??? πχ με την Ρώμη?

Αυτές είναι κάποιες πρόχειρες απορίες που δημιουργήθηκαν πινοντας τον καφέ, από μια πρώτη άποψη όμως έχω να πω πως αυτό το καινούριο ''παιχνιδι'' ή καλύτερα σενάριο, έχει αρκετές ελείψεις, καθώς και από θέμα πληροφόρησης, ελπίζω όμως το θέμα της πληροφόρησης να διορθωθεί σύντομα και πριν την έναρξη του παιχνιδιού.

Επίσης καλό είναι να μεταφράσετε και το blog, μου βγήκε η πίστη να διαβάσω 3 σεντόνια στα αγγλικά.

Αυτά προς ώρας, ελπίζζω να υπάρξει και άλλη ενημέρωση αρκετά σύντομα.

P.S. sorry για την καθυστέρηση μόλις χτες τέλειωσε το endgame του RailNation
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,

καταρχήν πρόσθεσα ορισμένα στοιχεία που μου δόθηκαν από τα κεντρικά μας στην περιγραφή του νέου server.

Προς απάντηση των ερωτημάτων σας:

1. Δεν θα υπάρχει τελικός αγώνας. Η συμμαχία που θα έχει τους περισσότερους πόντους νίκης με την λήξη του server, θα κερδίσει τον server.

2. 3. και 4. θα παραμείνουν ως έχουν στην έκδοση Τ4.4.

5. Πιστεύω η απάντηση σας έχει δοθεί με τις περισσότερες λεπτομέρειες που έγραψα σχετικά με την χρήση των αντικειμένων.

6. Όχι δεν αλλάξει κάτι σχετικά με τους ήρωες.

7. Ο χάρτης θα είναι ίδιος με τον χάρτη της Ευρώπης όπως φαίνεται στην εικόνα, γεμάτος τετράγωνα με οάσεις και πεδία κτισίματος χωριών. Δυστυχώς δεν έχω κάποια εικόνα του διαθέσιμη.

8. Τα αντικείμενα θα είναι διασκορπισμένα όσο το δυνατόν με μεγαλύτερη ισονομία μεταξύ των τεταρτημορίων. Η καλοκαιρινή έκδοση είναι μια και γι αυτό δεν υπάρχει σχέδιο για μελλοντικούς server ώστε να γνωρίζω αν υπάρχει διαφορά στην διανομή των αντικειμένων.

9. Από όσο γνωρίζω, οι Νατάριοι θα αντικατασταθούν από τους Ρωμαίους αλλά θα ρωτήσω περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα χωριά ανενεργών παικτών και θα σας ενημερώσω.

10. Ναι στο (0,0) θα είναι η Ρώμη.

Φιλικά,
    ixydakis

Προεπιλογή

Καλησπέρα,
    Διαβασα τις νεες πληροφορίες αλλά είναι σχετικά ελλειπείς.
    Να εξηγήσω το γιατί:
    Μέχρι στιγμής δεν έχει εξηγηθεί ο τρόπος και ο ρυθμός με τον οποίο θα αυξάνονται οι πόντοι νίκης. Δηλαδή μας έχετε πει ότι θα υπάρχει η επιλογή πόντοι νίκης ή επίδραση αντικειμένου, αλλά δεν μας έχετε εξηγήσει τι ακριβώς θα αυξάνει και αν την παραγόμενη ποσότητα πόντων νίκης, καθώς και τι θα συμβαίνει σε περίπτωση που ο χρήστης δεν είναι μέσα όταν λήγει το 24ωρο και θα πρέπει να ξαναδιαλέξει. θα παραμένουν και οι δυο επιλογές αδρανείς ή θα συμβαίνει κάτι άλλο?
    Σχετικά με τον χάρτη τώρα, δεν έχει δοθεί καμια πληροφορία, καθώς η φωτογραφία στο blog είναι σαν να έχει φωτογραφίσει την ευρώπη κάποιος μετεωρολογικός δορυφόρος. Καλό είναι να ενημερώσετε τα κεντρικά ώστε να βγουν περισσότερες πληροφορίες στη δημοσιότητα.
    Σχετικά με τους ναταρωμαίους, πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να τους βάζατε ένα είδος τεχνητής νοημοσύνης, πχ να κάνουν επιθέσεις στα αντικείμενα με στρατούς ανάλογους των επιθετικών ή των αμυντικών του σέρβερ ή ένα συνδιασμό αυτών, και οι ναταρωμαικές επιθέσεις να φαίνονται σε όλους όπως φαινόταν στα ww του T3.6. Πιστεύω αυτό θα ομόρφαινε πολυ τον σέρβερ.

ΥΓ. Ασχετα με την καλοκαιρινή έκδοση θα πρότεινα στην εταιρεία να μεταφέρει το σύστημα των αντικειμένων και στο Τ5. (δεν ξέρω αν το έχει ήδη σκεφτεί, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την επόμενη έκδοση).
    Αυτά από εμένα.
    Πάντως κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι η πρώτη φορά τα τελευταία 4 χρόνια που η εταιρεία κάνει κάτι που θα βελτιώσει το παιχνίδι και όχι να το χειροτερέψει, καθώς από τότε που βγήκε το Τ4 έχει πάρει την κατιούσα.....
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Καλησπερα
    Αν και εχω αρκετες αποριες οπως ειναι λογικο σε καθε τι καινουργιο, θα σταθω μονο σε μια που νομιζω ειναι και η βασικοτερη για το αν θα παιξω . Αναφερατε οτι για να χρησιμοποιησω τους ποντους απο αποσταση μαλλον θα χρειαζεται να ξοδεψω 10 χρυσο. Αυτο θα συμβαινει καθε φορα που θα θελω να παρω ποντους απο παιχτη της συμμαχιας? Εαν πχ στη συμμαχια μου εχουν 10 παιχτες ενεργοποιησει την επιλογη των ποντων, θα μπορω να παρω και απο τους 10 ? και αν ναι θα πρεπει να χρησιμοποιησω 100 χρυσο?Αυτοι οι ποντοι ειναι για 24 ωρες , μετα¨? Τη δευτερη μερα ξανα 10 χρυσο ή θα πατησω 1 φορα και ειναι εφ απαξ για ολο το γυρο του server που θα ειναι 200 μερες?
    Ευχαριστω

Προεπιλογή

Καλησπέρα και από μένα!
    Διαβάζοντας τις πληροφορίες έχουν δοθεί μέχρι τώρα μου δημιουργήθηκαν οι εξείς απορίες και προβληματισμοί:

1. Θα υπάρχει διαφορά στην ποσότητα των αντικειμένων-αρχαίων πόλεων στα 4 τεταρτημόρια; Aν ναι, αυτή η ποσοτική διαφοροποίηση θα αντικατασταθέι ποιοτικά; Και με αυτό εννοώ ότι το τεταρτημόριο με τα λίγοτερα αντικείμενα, θα απαρτίζεται από αντικέιμενα πιο ''δημοφιλή'' και συνεπώς πιο προσιτά στους παίχτες; Aν συμβαίνει αυτό, τότε το τεταρτημόριο που θα επιλεγεί θα έχει καθοριστική σημασία για την εξέλιξη του παιχνιδιόυ και θα αποτελέι μέλος της στρατηγικής της συμμαχίας.

2. Ποιος είναι ο χρόνος που ενα αντικείμενο - αρχαία πόλη αφήνετε από την κατοχή ενός παίχτη και είναι έτοιμο να κατακτηθεί από τον επόμενο; Aναφέρατε οτι πλέον τα αντικείμενα δεν μπορούν να μεταφερθούν αλλά αν η μια πόλη μπορεί να περάσει από τον ένα παίχτη σε άλλον ίδια συμμαχίας τότε δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά διότι μπορεί να οργανωθεί έτσι ώστε η πολή να αφεθέι από την κατοχή ενός παίχτη την ώρα που ''σκάει'' η επίθεση του συμμαχού και να δημιουργηθεί έτσι ενα έμμεσο Θυσαυροφυλάκιο.

3. Αναφέρατε ότι ένας παίχτης έχει την ικανότητα να ωφεληθέι από ενα αντικείμενο πληρώνοντας 10 χρυσό ακόμα και όταν δεν το έχει στην κατοχή του με την προυπόθεση οτι το αντικείμενο ανήκει στην συμμαχία. Αυτό όχι μόνο δεν λύνει το αιώνιο πρόβλημα των παιχτών που χρησιμοποιόυν χρυσό αλλα το επιδεινώνει ακόμα περισσότερο. Για πιο λόγο ενα παίχτης που έχει και βάζει χρυσό χωρίς να κάνει τιποτα άλλο να απολαμβάνει τα ίδια πλεονεκτήματα με κάποιον άλλο που έχει ξοδέψει στρατό για να το κατακτήσει. Εμένα αυτό, πέρα από ότι μου δίνει την εικόνα πως για άλλη μια φορά ο μοναδικός στόχος της εταιρίας είναι το κέρδος, μου δημιουργεί την εντυπωση ότι θα δούμε έναν γύρο με πολλές ολιγομελείς συμμαχίες και με ακόμα περισσότερους παίχτες να παίζουν μόνοι τους.

Όπως και να έχει είναι θετικό που υπάρχει κάποια κινητοποίηση από την πλευρά της εταιρίας γιατί όπως φαίνεται σε λίγο θα παίζουν οι Νατάριοι μόνοι τους.

Ελπίζω στις επόμενες μέρες να δοθούν περισσότερες πληροφορίες για να λυθούν οι απορίες που έχουν προκύψει σε όλους μας.

Ευχαριστώ!

Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Διαβασα τις νεες πληροφορίες αλλά είναι σχετικά ελλειπείς.
    Να εξηγήσω το γιατί:
    Μέχρι στιγμής δεν έχει εξηγηθεί ο τρόπος και ο ρυθμός με τον οποίο θα αυξάνονται οι πόντοι νίκης. Δηλαδή μας έχετε πει ότι θα υπάρχει η επιλογή πόντοι νίκης ή επίδραση αντικειμένου, αλλά δεν μας έχετε εξηγήσει τι ακριβώς θα αυξάνει και αν την παραγόμενη ποσότητα πόντων νίκης, καθώς και τι θα συμβαίνει σε περίπτωση που ο χρήστης δεν είναι μέσα όταν λήγει το 24ωρο και θα πρέπει να ξαναδιαλέξει. θα παραμένουν και οι δυο επιλογές αδρανείς ή θα συμβαίνει κάτι άλλο?
    Σχετικά με τον χάρτη τώρα, δεν έχει δοθεί καμια πληροφορία, καθώς η φωτογραφία στο blog είναι σαν να έχει φωτογραφίσει την ευρώπη κάποιος μετεωρολογικός δορυφόρος. Καλό είναι να ενημερώσετε τα κεντρικά ώστε να βγουν περισσότερες πληροφορίες στη δημοσιότητα.
    Σχετικά με τους ναταρωμαίους, πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να τους βάζατε ένα είδος τεχνητής νοημοσύνης, πχ να κάνουν επιθέσεις στα αντικείμενα με στρατούς ανάλογους των επιθετικών ή των αμυντικών του σέρβερ ή ένα συνδιασμό αυτών, και οι ναταρωμαικές επιθέσεις να φαίνονται σε όλους όπως φαινόταν στα ww του T3.6. Πιστεύω αυτό θα ομόρφαινε πολυ τον σέρβερ.

ΥΓ. Ασχετα με την καλοκαιρινή έκδοση θα πρότεινα στην εταιρεία να μεταφέρει το σύστημα των αντικειμένων και στο Τ5. (δεν ξέρω αν το έχει ήδη σκεφτεί, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την επόμενη έκδοση).
    Αυτά από εμένα.
    Πάντως κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι η πρώτη φορά τα τελευταία 4 χρόνια που η εταιρεία κάνει κάτι που θα βελτιώσει το παιχνίδι και όχι να το χειροτερέψει, καθώς από τότε που βγήκε το Τ4 έχει πάρει την κατιούσα.....
    Οι Πόντοι νίκης που δίνονται εξαρτώνται από το την επιρροή του πολύτιμου αντικειμένου, έτσι έχουμε:

1. Μικρό ΠΑ: 10 Πόντοι νίκης/24 ώρες
    2. Μεγάλο ΠΑ: 30 Πόντοι νίκης/24 ώρες
    3. Μοναδικό ΠΑ: 50 Πόντοι νίκης/24 ώρες

Το αντικείμενο του ανόητου αλλάζει μεταξύ 10 και 30 Πόντων νίκης/24 ώρες ανάλογα με την επιρροή που θα έχει.

Επίσης ενημερώθηκα ότι ορισμένα χωριά διαγραμμένων παικτών θα μετατρέπονται σε χωριά Νατάριων, όπως στην κανονική έκδοση Τ4.4.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gloukop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα
    Αν και εχω αρκετες αποριες οπως ειναι λογικο σε καθε τι καινουργιο, θα σταθω μονο σε μια που νομιζω ειναι και η βασικοτερη για το αν θα παιξω . Αναφερατε οτι για να χρησιμοποιησω τους ποντους απο αποσταση μαλλον θα χρειαζεται να ξοδεψω 10 χρυσο. Αυτο θα συμβαινει καθε φορα που θα θελω να παρω ποντους απο παιχτη της συμμαχιας? Εαν πχ στη συμμαχια μου εχουν 10 παιχτες ενεργοποιησει την επιλογη των ποντων, θα μπορω να παρω και απο τους 10 ? και αν ναι θα πρεπει να χρησιμοποιησω 100 χρυσο?Αυτοι οι ποντοι ειναι για 24 ωρες , μετα¨? Τη δευτερη μερα ξανα 10 χρυσο ή θα πατησω 1 φορα και ειναι εφ απαξ για ολο το γυρο του server που θα ειναι 200 μερες?
    Ευχαριστω
    Για να χρησιμοποιήσετε την επίδραση του αντικειμένου θα πρέπει να δώσετε 10 χρυσό κάθε φορά που θέλετε να κάνετε κάτι τέτοιο. Να σημειώσω ότι η τιμή είναι υπό συζήτηση αυτήν την στιγμή. Επίσης, καλό είναι να έχετε υπόψιν ότι δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιείτε κάθε μέρα την ιδιότητα ενός αντικειμένου ή ότι αν ο ιδιοκτήτης της Αρχαίας πόλης έχει επιλέξει να παράγει πόντους νίκης, δεν έχει επίδραση το αντικείμενο. Τέλος, δεν υπάρχει περιορισμός κατάκτησης μιας Αρχαίας πόλης από συμμάχους (όπως ακριβώς και με τα πολύτιμα αντικείμενα στην παρούσα έκδοση). Απλά θα πρέπει οι παίκτες να εξετάσουν διάφορες στρατηγικές.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Gambler Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από μένα!
    Διαβάζοντας τις πληροφορίες έχουν δοθεί μέχρι τώρα μου δημιουργήθηκαν οι εξείς απορίες και προβληματισμοί:

1. Θα υπάρχει διαφορά στην ποσότητα των αντικειμένων-αρχαίων πόλεων στα 4 τεταρτημόρια; Aν ναι, αυτή η ποσοτική διαφοροποίηση θα αντικατασταθέι ποιοτικά; Και με αυτό εννοώ ότι το τεταρτημόριο με τα λίγοτερα αντικείμενα, θα απαρτίζεται από αντικέιμενα πιο ''δημοφιλή'' και συνεπώς πιο προσιτά στους παίχτες; Aν συμβαίνει αυτό, τότε το τεταρτημόριο που θα επιλεγεί θα έχει καθοριστική σημασία για την εξέλιξη του παιχνιδιόυ και θα αποτελέι μέλος της στρατηγικής της συμμαχίας.

2. Ποιος είναι ο χρόνος που ενα αντικείμενο - αρχαία πόλη αφήνετε από την κατοχή ενός παίχτη και είναι έτοιμο να κατακτηθεί από τον επόμενο; Aναφέρατε οτι πλέον τα αντικείμενα δεν μπορούν να μεταφερθούν αλλά αν η μια πόλη μπορεί να περάσει από τον ένα παίχτη σε άλλον ίδια συμμαχίας τότε δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά διότι μπορεί να οργανωθεί έτσι ώστε η πολή να αφεθέι από την κατοχή ενός παίχτη την ώρα που ''σκάει'' η επίθεση του συμμαχού και να δημιουργηθεί έτσι ενα έμμεσο Θυσαυροφυλάκιο.

3. Αναφέρατε ότι ένας παίχτης έχει την ικανότητα να ωφεληθέι από ενα αντικείμενο πληρώνοντας 10 χρυσό ακόμα και όταν δεν το έχει στην κατοχή του με την προυπόθεση οτι το αντικείμενο ανήκει στην συμμαχία. Αυτό όχι μόνο δεν λύνει το αιώνιο πρόβλημα των παιχτών που χρησιμοποιόυν χρυσό αλλα το επιδεινώνει ακόμα περισσότερο. Για πιο λόγο ενα παίχτης που έχει και βάζει χρυσό χωρίς να κάνει τιποτα άλλο να απολαμβάνει τα ίδια πλεονεκτήματα με κάποιον άλλο που έχει ξοδέψει στρατό για να το κατακτήσει. Εμένα αυτό, πέρα από ότι μου δίνει την εικόνα πως για άλλη μια φορά ο μοναδικός στόχος της εταιρίας είναι το κέρδος, μου δημιουργεί την εντυπωση ότι θα δούμε έναν γύρο με πολλές ολιγομελείς συμμαχίες και με ακόμα περισσότερους παίχτες να παίζουν μόνοι τους.

Όπως και να έχει είναι θετικό που υπάρχει κάποια κινητοποίηση από την πλευρά της εταιρίας γιατί όπως φαίνεται σε λίγο θα παίζουν οι Νατάριοι μόνοι τους.

Ελπίζω στις επόμενες μέρες να δοθούν περισσότερες πληροφορίες για να λυθούν οι απορίες που έχουν προκύψει σε όλους μας.

Ευχαριστώ!
    1. Φυσικά δεν μπορούν να υπάρχουν ακριβώς τα ίδια αντικείμενα σε όλα τα τεταρτημόρια καθώς έχουν διαφορετικό αριθμό. Πιστεύω ότι θα υπάρχει όσο το δυνατόν καλύτερος καταμερισμός. Επίσης, αν προσέξατε, στις αλλαγές αναφέρεται μια σημαντική αλλαγή για το Εμπορικό γραφείο και την Περιοχή αθλημάτων. Αυτή έγινε ώστε να υπάρχει γρηγορότερη πρόσβαση και υποστήριξη στις Αρχαίες πόλεις ακόμα και σε μεγάλες αποστάσεις.

2. Ισχύει ότι ισχύει και για τα Πολύτιμα αντικείμενα. Ένας παίκτης από την ίδια συμμαχία μπορεί να κατακτήσει μια Αρχαία πόλη. Φυσικά θα πρέπει να μειώσει την πίστη της Αρχαίας πόλης αν αυτή είναι 100% στο 0% ώστε να την κατακτήσει.

3. Σχετικά με αυτό αναφέρομαι στην απάντηση ακριβώς από πάνω.

Παρακαλώ, συνεχίστε τις ερωτήσεις σας.

Edit: Έκανα μια διόρθωση στις απαντήσεις μου γιατί δεν είχα κάνει την σωστή διατύπωση.

Φιλικά,
    ixydakis

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. [gr19] Νέος server - Αρχεία Ευρώπη - 08.12.2014
    By ixydakis in forum Πληροφορίες Server
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-14, 09:47
  2. Travian: Η Αρχεία Ευρώπη σε ακόμα έναν γύρο