Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 54

Θέμα: Κουίζ

Προεπιλογή

Βρε καλέ μου άνθρωπε, εξακολουθείς να λες αερολογίες με το συμπάθειο. Μεγάλο φροντιστήριο τελικά ο Χαρχούδας για την διαλεκτική μέθοδο Πετάω την Μπάλα στην Εξέδρα ...

Τα αίσχη τα είδατε ΟΛΟΙ και δεν μίλησε ΚΑΝΕΙΣ. Έγιναν ΠΟΛΛΑ και στο δημόσιο καφενείο-τσαντίρι σας. Οπότε μια χαρά τα ξέρεις απλώς επιλέγεις να μην δίνεις σημασία. Είπαμε η σιωπή είναι συνενοχή. Εγώ ξέρω σε μια παρέα όταν κάποιος ξεφεύγει ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ όλο και κάποιος θα βγει να του πει "τι λες ρε μαζέψου". Αναλογίσου τι θα γινόταν αν αυτά που έλεγε κι έκανε τόσο καιρό ο βουτυρομπεμπές ο παντοφλάκιας τα έλεγε κάποιος από τους καινούριους. Θα έβγαινε ο Χαρχούδας και ο Μπιξ Μπιξ του και δεν ξέρω κι εγώ ποιοι άλλοι να κάνουν θέμα ΑΜΕΣΩΣ.

Τον σέρβερ θα τον πάρετε απλούστατα γιατί πέτυχε η τακτική της ύπνωσης, κάντε-τους-να-βαρεθούν-μέχρι-τελικής-πτώσεως. Αν είναι έτσι να τον χαίρεστε. Τώρα τα υπόλοιπα θεωρητικά που λες περνούν και δεν ακουμπούν γιατί η ουσία είναι αλλού και την κατέδειξα πιστεύω αναλυτικότατα σε όλο το νήμα. Και δεν είναι τυχαίο που με αυτά που λέω συμφωνεί μια τεράστια πλειοψηφία ανθρώπων, ακόμα και εκτός σέρβερ που έχει τύχει να γνωρίσουν τι εστί Χαρχούδας (και Μπιξ Μπιξ).

Όλα τ' άλλα που λες είναι να 'χαμε να λέγαμε. Συμπεραίνω ότι σου ταιριάζει το σκεπτικό της υπνηλίας, της χαλαρότητας και της νίκης ως μοναδικού αυτοσκοπού που θα γεμίσει ψυχολογικά κενά και προσωπικές αποτυχίες. Αυτό δεν είναι τράβιαν όμως, είναι γκρουπ θέραπυ επούλωσης απωθημένων. Και αν λέει κάτι σε κάποιον που τρέχει μόνος του η πρωτιά, τότε υπάρχουν ακόμα βαθύτερα προβλήματα...

Αντε βρε και με τη νίκη!

Ελπίζω πλέον να κατέστην σαφής και να μην δω κανένα άσχετο ακόμα που να με αναγκάσει να βγω από την σιωπή μου.

Ινάφ σεντ.

Τσάο!

Unhappy

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Εξαλλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε καλέ μου άνθρωπε, εξακολουθείς να λες αερολογίες με το συμπάθειο. Μεγάλο φροντιστήριο τελικά ο Χαρχούδας για την διαλεκτική μέθοδο Πετάω την Μπάλα στην Εξέδρα ...
    Kανένα φροντιστήριο, με τον Χαρχούδα είναι ζήτημα να χουμε μιλήσει 7-10 φορές όλο αυτό το διάστημα με 3-4 γραμμές skype και αυτό σε στυλ τι κάνεις, όλα καλά, ή πήγαινε εδώ ή πήγαινε εκεί και σε κάποιες ήσουν παρών. Η μεγάλη πλάκα είναι ότι ήσουν πριν από εμένα στη συμμαχία και τον Χαρχούδα τον είχες κάνει Θεό. Μόνο όπλα δεν παρουσιάζαμε όταν έμπαινε. Μετά άλλαξες γνώμη.

Τα αίσχη τα είδατε ΟΛΟΙ και δεν μίλησε ΚΑΝΕΙΣ. Έγιναν ΠΟΛΛΑ και στο δημόσιο καφενείο-τσαντίρι σας. Οπότε μια χαρά τα ξέρεις απλώς επιλέγεις να μην δίνεις σημασία. Είπαμε η σιωπή είναι συνενοχή. Εγώ ξέρω σε μια παρέα όταν κάποιος ξεφεύγει ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ όλο και κάποιος θα βγει να του πει "τι λες ρε μαζέψου". Αναλογίσου τι θα γινόταν αν αυτά που έλεγε κι έκανε τόσο καιρό ο βουτυρομπεμπές ο παντοφλάκιας τα έλεγε κάποιος από τους καινούριους. Θα έβγαινε ο Χαρχούδας και ο Μπιξ Μπιξ του και δεν ξέρω κι εγώ ποιοι άλλοι να κάνουν θέμα ΑΜΕΣΩΣ.
    Αν μιλάμε για το ίδιο περιστατικό λίγο πριν φύγεις, για τα αίσχη που λες κανονικά θα έπρεπε να παραπονεθεί ο Οράτιος. Εσένα απλά σε διέκοψε, δεν μιλούσε σε εσένα. Εσύ όμως τον έχεις στολίσει κανονικά, χαρακτηρισμούς που αν αν τους έλεγαν σε εσένα, ειδικά αν έπαιρνες φόρα, μπορεί να κοπάναγες κιόλας

Τον σέρβερ θα τον πάρετε απλούστατα γιατί πέτυχε η τακτική της ύπνωσης, κάντε-τους-να-βαρεθούν-μέχρι-τελικής-πτώσεως. Αν είναι έτσι να τον χαίρεστε. Τώρα τα υπόλοιπα θεωρητικά που λες περνούν και δεν ακουμπούν γιατί η ουσία είναι αλλού και την κατέδειξα πιστεύω αναλυτικότατα σε όλο το νήμα. Και δεν είναι τυχαίο που με αυτά που λέω συμφωνεί μια τεράστια πλειοψηφία ανθρώπων, ακόμα και εκτός σέρβερ που έχει τύχει να γνωρίσουν τι εστί Χαρχούδας (και Μπιξ Μπιξ).
    Μήπως δεν τους έκανε τα χατίρια; Με το χέρι στην καρδιά πες. Μήπως ζήτησαν κάτι ή ήθελαν κάτι και δεν το πήραν όπως και όταν το θελαν; Όσο για το δεύτερο σκέλος' και η νίκη και η ήττα μέσα στο πρόγραμμα είναι. Για χαρά δεν ξέρω, πιο πολύ ικανοποίηση αισθάνομαι όσο κάνουμε ομαδικά βήματα προς τη νίκη και υπάρχει η βάση να φτάσουμε εκεί.

Όλα τ' άλλα που λες είναι να 'χαμε να λέγαμε. Συμπεραίνω ότι σου ταιριάζει το σκεπτικό της υπνηλίας, της χαλαρότητας και της νίκης ως μοναδικού αυτοσκοπού που θα γεμίσει ψυχολογικά κενά και προσωπικές αποτυχίες. Αυτό δεν είναι τράβιαν όμως, είναι γκρουπ θέραπυ επούλωσης απωθημένων. Και αν λέει κάτι σε κάποιον που τρέχει μόνος του η πρωτιά, τότε υπάρχουν ακόμα βαθύτερα προβλήματα...
    Δικαίωμά σου να βγάζεις ό,τι συμπεράσματα θέλεις.

Το σκεπτικό της χαλαρότητας , ως ένα σημείο, ναι με εκφράζει. Πάντως είναι λίγο αστείο να μιλάμε για υπνηλία και να βάζουμε κοντραστ το τραβιαν. Να μου λεγες να ρθω Παλλήνη να παίξουμε μπάσκετ να το καταλάβω. Να σου πω έλα στο ιντερνετ καφέ να παίξουμε μπούφλες με τα πληκτρολόγια και να πιούμε δέκα καφέδες, κάτι πάει και έρχεται. Αλλά τραβιαν και ζωντάνια; Σε λίγο θα φωνάξουμε αυτούς που μετράνε την πρόσληψη οξυγόνου στην άσκηση να μας βάλουν μάσκες να μας μετρήσουν μην πάθουμε τίποτα. Σιγά μην φτιάξουμε και ειδική διατροφή για το τράβιαν ρε συ Κώστα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kavour : 06-11-14 στις 17:04
    serotonino speaking: Nullum tempus occurrit regi
    ή πιο λαικά: http://www.youtube.com/watch?v=QVFr-hoD2oo

Προεπιλογή

ο σέρβερ μπορεί να κοιμάται, το φόρουμ όμως πήρε φωτιά.
    πολύ καλύτερα από το να κοιμούνται και τα δυο....
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Η κουβέντα αυτη δεν θα τελειώσει ποτέ γιατί κανετε οτι και οι πολιτικοί. Εχετε δίκιο, αλλα σε επιμέρους μέρη και τα χρησιμοποιείτε για να δώσετε δίκιο σε ολα τα λεγόμενα σας. Φαυλος κύκλος λοιπόν, αφου κανείς δεν ακουει τον αλλο . Και αφύσικο να συμφωνούν ολοι.

"Ο καθένας μπορεί να θυμώσει, είναι εύκολο. Αλλά να θυμώσεις με το σωστό άνθρωπο, στο σωστό βαθμό, για το σωστό λόγο, τη σωστή στιγμή και με το σωστό τρόπο, αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο."

Προεπιλογή

Κοίτα να δείς Οράτιε που θέλω να ηρεμήσω και δεν μ' αφήνουν... Φταίω εγώ τώρα που απαντώ ξανά;

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kavour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεγάλη πλάκα είναι ότι ήσουν πριν από εμένα στη συμμαχία και τον Χαρχούδα τον είχες κάνει Θεό. Μόνο όπλα δεν παρουσιάζαμε όταν έμπαινε. Μετά άλλαξες γνώμη.
    Μήπως λέω μήπως οι χαιρετούρες στο skype ήταν λιιιιγο ειρωνικές; Μήπως;;

Αν μιλάμε για το ίδιο περιστατικό λίγο πριν φύγεις, για τα αίσχη που λες κανονικά θα έπρεπε να παραπονεθεί ο Οράτιος. Εσένα απλά σε διέκοψε, δεν μιλούσε σε εσένα. Εσύ όμως τον έχεις στολίσει κανονικά, χαρακτηρισμούς που αν αν τους έλεγαν σε εσένα, ειδικά αν έπαιρνες φόρα, μπορεί να κοπάναγες κιόλας
    Φυσικά και δεν μιλάμε (ΜΟΝΟ) για το τελευταίο περιστατικό. Οι προκλήσεις, οι ειρωνίες και οι χυδαιότητες του συγκεκριμένου πάνε πολύ πίσω και είχαν κι άλλους αποδέκτες. Ακόμα όμως και για το τελευταίο περιστατικό μην κάνετε το άσπρο-μαύρο βρε παιδιά. Εδώ είναι ο Οράτιος ας μας πει κι ο ίδιος αν αντιλήφθηκε ότι το όλο υφάκι και η πρόκληση απευθυνόταν ΜΟΝΟ σε αυτόν. Τέλος πάντων, επειδή δεν ήσουν από την αρχή στην στοά δικαιολογείσαι ως έναν βαθμό αν και σίγουρα θα ήσουν μέσα στο καφε της χαράς σε καποια απο τις αμετρητες φορές που ο παντοφλάκιας έλεγε αίσχη...
    Και ξαναλέω -φυσικά δεν θα απαντήσεις ούτε τώρα- αναλογίσου τι αντιδράσεις θα υπήρχαν αν όλα αυτά τα έκανε καποιος καινούριος και όχι ο πρώην sitter του χαρχούδα. Ούτε φυσικά είδα να σχολιάζεις την γελοιότητα με τα μπες-βγες σε ρουμς και συμμαχία από τον υπερφυσικό μπεμπέ, τον φλούφλη που προσβάλλει αλλά με το παραμικρό προσβάλλεται και φεύγει από ρουμς, του άμπαλου που επειδή δικαίως δεν θα έπαιρνε ύλες από την συμμαχία αποχώρησε και μετά από δυο-τρεις μέρες επέστρεψε και πήρε και ύλες (!!!). Και μιλάμε για έναν λογαριασμό άχρηστο, χωρίς γκολντ για npc, που ακόμα και τώρα ζήτημα αν θα έχει 4ψήφιο αριθμό πεζικών. Ψιλά γράμματα όμως αυτά, το παν ειναι να μην δυσαρεστηθούν τα παλιά μέλη της "οικογένειας" (χαχαχαχα).

Μήπως δεν τους έκανε τα χατίρια; Με το χέρι στην καρδιά πες. Μήπως ζήτησαν κάτι ή ήθελαν κάτι και δεν το πήραν όπως και όταν το θελαν;
    Δεν ήμουν παρών για να ξέρω τι έκανε στα πρώην μέλη του, αλλά δεν είναι μόνο αυτοί που λένε τα χειρότερα. Είναι και νυν σύμμαχοί σου και μάλιστα ηγετικά στελέχη, είναι και άτομα που έπαιζαν στον σέρβερ σε άλλες συμμαχίες. Όλοι τα ίδια λένε, αυτά που γίνονται και φέτος: στους συμμάχους χάιδεμα αυτιών και μυστικοπάθεια, στους αντιπάλους παρακάλια και γλύψιμο για να μην φάει επιθέσεις.

Όσο για το δεύτερο σκέλος' και η νίκη και η ήττα μέσα στο πρόγραμμα είναι. Για χαρά δεν ξέρω, πιο πολύ ικανοποίηση αισθάνομαι όσο κάνουμε ομαδικά βήματα προς τη νίκη και υπάρχει η βάση να φτάσουμε εκεί.

Πόσο πιο λιανά να στο κάνω για να το καταλάβεις; Έχετε κερδίσει ήδη, μην ασχολείσαι καν, γιατί απλούστατα όλοι οι υπόλοιποι βαρέθηκαν. Πέτυχε λοιπόν η τακτική του χαρχούδα σου. Συγχαρητήρια βρε και να τον χαίρεστε!

Δικαίωμά σου να βγάζεις ό,τι συμπεράσματα θέλεις.
    Εσύ βγάζεις συμπεράσματα για πράγματα που είτε δεν ξέρεις είτε δεν θες να καταλάβεις. Εγώ τα έζησα από πρώτο χερι οπότε δεν συμπέρανα κάτι...

Το σκεπτικό της χαλαρότητας , ως ένα σημείο, ναι με εκφράζει. Πάντως είναι λίγο αστείο να μιλάμε για υπνηλία και να βάζουμε κοντραστ το τραβιαν. Να μου λεγες να ρθω Παλλήνη να παίξουμε μπάσκετ να το καταλάβω. Να σου πω έλα στο ιντερνετ καφέ να παίξουμε μπούφλες με τα πληκτρολόγια και να πιούμε δέκα καφέδες, κάτι πάει και έρχεται. Αλλά τραβιαν και ζωντάνια; Σε λίγο θα φωνάξουμε αυτούς που μετράνε την πρόσληψη οξυγόνου στην άσκηση να μας βάλουν μάσκες να μας μετρήσουν μην πάθουμε τίποτα. Σιγά μην φτιάξουμε και ειδική διατροφή για το τράβιαν ρε συ Κώστα.
    Άλλα αντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα...αλλά οκ δικαιολογείσαι και σε αυτό, αφού το τραβιαν πλέον έχει γινει πιο βαρετό κι από το φαρμεράμα. Και φυσικά δεν έγινε μόνο του, οι ίδιοι οι παίκτες το κάνατε έτσι. Χτίστε κτιριάκια και κάντε μασουράκια τους στρατούς σας για το τέλος, να ρίξετε τα πελώρια χάμμερ σας σε 200.000 αμυντικά. Συ-ναρ-πα-στι-κό!

Άντε μην με προκαλέσεις άλλο σε παρακαλώ, άσε με να ηρεμήσω, δεν προσπαθώ να σε πείσω για τίποτα, απλώς δεν θα επιτρέψω να μείνουν αναπάντητες άλλες ανακρίβειες. Όπως είδες απάντησα στο κάθε τι που έγραψες. Εσύ αφήνεις αναπάντητα πολλά και επίμαχα σημεία και προσπαθείς με γλαφυρές γενικότητες να περιγράψεις μια συμμαχία επιτυχημένη που κάνει σίγουρα και μεθοδικά βήματα για τη νίκη, αποσιωπώντας τους παρατημένους λογαριασμούς, τα delete, την νεκρική σιγή στα ρουμς, την δυσαρέσκεια της πλειοψηφίας κλπ κλπ.

Για τον εξαφανισμένο χαρχούδα ούτε λόγος φυσικά, έγραψε στο προφίλ του μια κουταμάρα και θα βγει να πανηγυρίσει στο τέλος την μεγαλειώδη νίκη του. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι ξοδεύετε άδικα τον χρόνο και το χρήμα σας.

Άντε γεια και καλά μυαλά!

Προεπιλογή

Κώστα, μην μου λες σε παρακαλώ τι να κάνω, ούτε πώς να παίξω ούτε ότι σε προκαλώ. Δυο σχόλια για το σέρβερ έκανα και εσύ θες να περάσουμε τον Χαρχούδα λαικό δικαστήριο.

Πήγαινα λάου λάου και ήθελα απλά να ακουστεί μια φωνή που λέει ότι υπάρχουν και άλλα μέλη της Δ που συνεχίζουν να παίζουν και παίζουν αξιοπρεπώς και χωρίς να ουρλιάζουν ότι είναι υπερπαίκτες που τους έφαγε το κατεστημένο. Επειδή όμως έχεις αραδιάσει πολλούς χαρακτηρισμούς, από βουτυρομπεμπέδες , μπιξ μπιξ, ότι λέω αερολογίες, βγάζω συμπεράσματα, έχω ψυχολογικά, λέω άλλα ντα άλλα και τα συναφή, θες να πιάσουμε και λίγο εσένα;

1)Πώς περιγράφεις ένα άτομο που του μιλάνε απότομα και εκείνη τη στιγμή στα μούτρα του άλλου δεν λέει λέξη, αλλά θυμάται μετά από ένα μήνα να τον μπει βουτυρομπεμπε και παντοφλάκια έμμεσα και δημοσίως;
    Σε ρωτάω το συγκεκριμένο γιατί βλέπω ότι αναπολείς με νοσταλγία την εποχή που το τράβιαν ήταν αντρίκειο...

2)Πώς ακριβώς αποκαλείς ένα άτομο που κρίνει την απόδοση πρώην συμμάχων του ενώ έχει πατήσει DELETE και ο σέρβερ παίζει ακόμα? Τελικά νοιαζόταν για το καλό τους τόσο πολύ που όχι απλά τους παράτησε αλλά επιχειρεί να συσπειρώσει και τον σέρβερ εναντίον τους στο πιο κρίσιμο σημείο;

3)Στη δική σου λογική με τους ψυχικά υγειέστατους, πώς ακριβώς λέμε αυτόν που μπαίνει μετά από ένα μήνα ως έξαλλος να βρει δικαίωση, περιμένει ότι ΣΤΑΝΤΑΡ θα μπούνε όλοι οι εχθροί του εχθρού του να πάρουν το μέρος του και μετά θέλει και χρόνο να ηρεμήσει; Επίσης, είσαι τόσο σίγουρος ότι αν πήγαινες στους εχθρούς του εχθρού σου και τους έλεγες τι να κάνουν θα σε αντιμετώπιζαν καλύτερα απ'τον Χαρχούδα; Πιστεύεις ότι όλα τους τα ακάουντ είναι ενεργά 24/24 και όλοι με τον σταυρό στο χέρι; Στο απαντάω εγώ εδώ: Μόνο μπράβο εδώ θα σου πούνε. Άμα πας με το ίδιο ύφος και εκεί πόρτα θα εισπράξεις

4)Πώς χαρακτηρίζουμε κάποιον που λέει ότι παίζει το παιχνίδι για χαρά και διασκέδαση αλλά θέλει όλη η συμμαχία να πηγαίνει σαν καλοκουρδισμένη μηχανή και με τον τρόπο που θέλει αυτός γιατί αν δεν παίζουν ΌΛΟΙ όπως θέλει , τότε το παιχνίδι δεν είναι πια του γούστου του;

Θες να πάρω το μέρος σου και να κράξουμε όλοι μαζί τη Δ;
    Όχι, εγώ δεν θα την κράξω γιατί αν δεν παινέσω το σπίτι μου θα πέσει να με πλακώσει. Κράξτην εσύ που την εγκατέλειψες. Κράξτην εδώ γιατί εδώ θα βρεις κάποια ευήκοα ώτα.

Σου φταίει ο Χαρχούδας; εκεί είναι, το skype του το χεις. Αν μου βάλει Plus να του κάνω το δικηγόρο , ευχαρίστως να σου κουβεντιάσω για τον Χαρχου όσο θες. Και θα τον χρεώσω και με τη λέξη, για να φχαριστηθείς ότι κάπου πόνεσε. Μέχρι να δω όμως το φραγκάκι να στάζει ζεστό, εγώ για το Χάρχου -και αφρούς να βγάλεις- δεν θα πω λέξη.

Λες ότι σ'αρέσει το ομαδικό παιχνίδι. Δεν σ'αρέσει. Απλά θες να σαι ομαδάρχης. Και μάλιστα ομαδάρχης σε ομάδα άλλου. Γιατί τη δική σου δέκα μέρες την άφησες και στην πήρανε. Ούτε στη δική σου μπόρεσες να επιβληθείς και έχεις λόγο για του γείτονα
    Λες ότι είσαι υπεράνω, δεν είσαι. Απλά φοβάσαι.
    Λες ότι σε νοιάζει. Δεν σε νοιάζει, τη ζαχαρένια σου κοιτάς και θες να περάσει το δικό σου.
    Λες ότι κάνω τα στραβά μάτια. Ναι, όπως και εσύ σε άλλα θέματα που μετράνε πολύ παραπάνω. Δικά σου λόγια ότι χέστηκες για τη γριά που την κλέβουν. Εσύ όμως επειδή σε αποπήρε ο παντοφλάκιας που αν του μίλαγες εκείνη τη στιγμή θα άκουγες το τρελό καντήλι, να τον κάνουμε οι υπόλοιποι ντα. Η αστυνομία σε ενοχλεί αλλά θες εγώ και οι άλλοι να κάνουμε έρευνα και περιφρούρηση σε ένα ρουμ 50+ ανθρώπων. Και μου λες ότι εγώ λέω άλλα ντα άλλα.

Όσο γι'αυτό που λες "κρίμα τα λεφτά", τα χουμε φίλε και τα βάζουμε. Έτσι τη βρίσκω. Να κάνω κατάθεση στην τράβιαν μπανκ και να βλέπω άτομα να κλαίνε επειδή δεν γίνονται επιθέσεις. Εγώ θέλω να κάνω τον ζητιάνο στη μονόπολη. Πού ακριβώς σε πείραξα; Μήπως επειδή τα δικά σου τα ολόσωστα σε άφησαν στην απέξω και τώρα γκρινιάζεις;

Θες να φτιάξουμε ένα σέρβερ να σου λέμε ναι; Μήπως εσύ ενσαρκώνεις αυτά που κράζεις;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο minoan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κουβέντα αυτη δεν θα τελειώσει ποτέ γιατί κανετε οτι και οι πολιτικοί. Εχετε δίκιο, αλλα σε επιμέρους μέρη και τα χρησιμοποιείτε για να δώσετε δίκιο σε ολα τα λεγόμενα σας. Φαυλος κύκλος λοιπόν, αφου κανείς δεν ακουει τον αλλο . Και αφύσικο να συμφωνούν ολοι.

"Ο καθένας μπορεί να θυμώσει, είναι εύκολο. Αλλά να θυμώσεις με το σωστό άνθρωπο, στο σωστό βαθμό, για το σωστό λόγο, τη σωστή στιγμή και με το σωστό τρόπο, αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο."
    Το τελευταίο σου απόφθεγμα πολύ σωστό και εύστοχο. Στα παραπάνω διαφωνώ, δεν κάνω σαν πολιτικός, ξέρω ότι εκφράζω υποκειμενική άποψη, αλλά ακούω τι μου λένε και απαντώ σε κάθε σημείο όπως βλέπεις, σε αντίθεση με τον κύριο κάβουρα που λέει άλλα αντ' άλλων και στην τελευταία του απάντηση πέρασε και στην αντεπίθεση από πάνω και τώρα θα τα ακούσει...

Προεπιλογή

Πάλι με δικαίωσες, τόσο καιρό περίμενα πότε θα αφήσεις τις γενικότητες και τις σάλτσες και θα πεις τα σώψυχά σου, Σωσώκα... Άκου τα λοιπόν βήμα βήμα να μην ξεχάσω κάτι:

Κώστα, μην μου λες σε παρακαλώ τι να κάνω, ούτε πώς να παίξω ούτε ότι σε προκαλώ. Δυο σχόλια για το σέρβερ έκανα και εσύ θες να περάσουμε τον Χαρχούδα λαικό δικαστήριο.
    Δεν σου είπα ούτε τι να κάνεις, ούτε πώς να παίξεις και φυσικά με προκαλείς, με αποκορύφωμα αυτό το αίσχιστο ποστ. Κάνε ό,τι θέλεις και παίξε όπως θέλεις. Οι πράξεις σου σε προσδιορίζουν. Όσο για τα δυο σχόλια για τον σέρβερ έκατσες κι έγραψες την αγιογραφία της Δ ως άλλος Λέο Μπουσκάλια, είστε μια ωραία ατμόσφαιρα και Ζείτε, Αγαπάτε, Μαθαίνετε. Τον χαρακτηρισμό του Χαρχούδα εσύ τον έδωσες και δεν σου ζήτησα να συμμετέχεις σε κανένα δικαστήριο. Απλώς έχω γνώμη και την λέω και ας σας καίει τι να κάνουμε; Εδώ, δημόσια, να τα βλέπουν όλοι, όχι στα πριβέ που μάθατε χαρχουδομασόνοι της συμφοράς. [/QUOTE]

Πήγαινα λάου λάου και ήθελα απλά να ακουστεί μια φωνή που λέει ότι υπάρχουν και άλλα μέλη της Δ που συνεχίζουν να παίζουν και παίζουν αξιοπρεπώς και χωρίς να ουρλιάζουν ότι είναι υπερπαίκτες που τους έφαγε το κατεστημένο. Επειδή όμως έχεις αραδιάσει πολλούς χαρακτηρισμούς, από βουτυρομπεμπέδες , μπιξ μπιξ, ότι λέω αερολογίες, βγάζω συμπεράσματα, έχω ψυχολογικά, λέω άλλα ντα άλλα και τα συναφή, θες να πιάσουμε και λίγο εσένα;
    Πήγαινες λάου λάου για να το παίξεις τάχα μετριοπαθής και συμβιβαστικός, σχολές χαρχούδα είπαμε, με μελιστάλαχτες γενικότητες ωραιοποιώ καταστάσεις κι από μέσα πανούκλα. Σίγουρα υπάρχουν παιδιά στην Δ που είναι και σωστοί άνθρωποι και σωστοί παίχτες, άνοιξε τα ματακια σου και δες με να το λέω από τα πρώτα κιόλας ποστ, μην μένεις μόνο εκεί που νομίζεις ότι σε συμφέρει.

Δεν είπα ΠΟΤΕ ότι είμαι υπερπαίκτης, δεν παίζω τράβιαν για να επουλώσω την πληγωμένη μου αυτοεκτιμηση και να τονώσω τον εγωισμούλη μου, λέω όμως ότι είμαι άνθρωπος και μάλιστα τίμιος και ντόμπρος. Και το κατεστημένο δεν με έφαγε ως παίκτη, μόλις είδαν τι αξίζω τεμενάδες βαράγανε και ο χαρχούδας και ο μπιξ μπιξ (ξαναλέω εσύ εισήγαγες τον παραλληλισμό της λιλιπούπολης, το ποιος είναι ο μπιξ μπιξ θα επρεπε να το εχεις καταλαβει). Το κατεστημένο με εξόργισε ως άνθρωπο που επέτρεπε τόσο καιρό σε έναν ΠΑΝΤΟΦΛΑΚΙΑ (που ξεσπάει την καταπίεση του σε αγνώστους μέσω κίμπορντ) ΒΟΥΤΥΡΟΜΠΕΜΠΕ (που μόλις του αντιμιλήσεις φεύγει από τα ρουμ και κάνει νάζια για να πάρει ύλες και να του κάνουν τα χατίρια), να προσβάλλει αρκετούς ανθρώπους.

1)Πώς περιγράφεις ένα άτομο που του μιλάνε απότομα και εκείνη τη στιγμή στα μούτρα του άλλου δεν λέει λέξη, αλλά θυμάται μετά από ένα μήνα να τον μπει βουτυρομπεμπε και παντοφλάκια έμμεσα και δημοσίως;
    Σε ρωτάω το συγκεκριμένο γιατί βλέπω ότι αναπολείς με νοσταλγία την εποχή που το τράβιαν ήταν αντρίκειο...
    Τώρα ξαφνικά τι έγινε, απέκτησες σφαιρική άποψη για το τι έχει γίνει; Τι κουραφέξαλα είναι αυτά που λες εδω; Δεν είπα λέξη; Θυμήθηκα μετά από ένα μήνα να τον πω βουτυρομπεμπέ; Έμμεσα;; Δημοσίως;;; Γελοιοποιείσαι με αυτήν την παράγραφο Αντωνη, εννοείται ότι στην αρχή μέχρι να καταλάβω το επίπεδο βόθρου του συγκεκριμένου ατόμου του απάντησα πολλές φορές, άμεσα και στα μούτρα. Όχι όπως εκείνος που ειρωνευόταν άλλο παλικάρι ερήμην και δεν έλεγε κανείς τίποτα! Ούτε όταν έγραψε την λέξη π0υ...@ ορθά κοφτά στο καφέ της χαράς σας δεν βγήκε ένας (μόνο μια κοπέλα που έφυγε κι αυτή από το μαντρί σας). Μην λες ανακρίβειες λοιπόν εκτίθεσαι. Ξέρω πολύ καλά τι λέω, πότε θυμώνω και με ποιους... Ρώτα και τον μπιξ μπιξ όταν καταλάβεις ποιος είναι τι μου έλεγε πριβέ για τον βουτυρομπεμπέ σας...

2)Πώς ακριβώς αποκαλείς ένα άτομο που κρίνει την απόδοση πρώην συμμάχων του ενώ έχει πατήσει DELETE και ο σέρβερ παίζει ακόμα? Τελικά νοιαζόταν για το καλό τους τόσο πολύ που όχι απλά τους παράτησε αλλά επιχειρεί να συσπειρώσει και τον σέρβερ εναντίον τους στο πιο κρίσιμο σημείο;
    1) Έκρινα την απόδοση των συμμάχων μου και όσο ήμουν στην συμμαχία. Υπεύθυνος άμυνας με 500 φάλαγγες στην καπ, υπεύθυνος σίττινγκ που κιτρίνιζε κάθε βδομάδα, κεντρικό ρουμ καφενείο, μυστικοπάθεια και απουσία των 15 διοικητάδων, τα έλεγα ή δεν τα έλεγα κύριε καβούρη; Μάλλον έχετε εξαιρετικά επιλεκτική μνήμη...
    2) Ποιον σέρβερ να συσπειρώσω βρε έρμε, δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω τόσες μέρες; Ο σέρβερ τελείωσε έχετε μείνει σχεδόν ολομόναχοι. Κρύψου πίσω από το δάχτυλό σου για να βγεις να πανηγυρίσεις εσύ κι ο Χαρχ...

3)Στη δική σου λογική με τους ψυχικά υγειέστατους, πώς ακριβώς λέμε αυτόν που μπαίνει μετά από ένα μήνα ως έξαλλος να βρει δικαίωση, περιμένει ότι ΣΤΑΝΤΑΡ θα μπούνε όλοι οι εχθροί του εχθρού του να πάρουν το μέρος του και μετά θέλει και χρόνο να ηρεμήσει; Επίσης, είσαι τόσο σίγουρος ότι αν πήγαινες στους εχθρούς του εχθρού σου και τους έλεγες τι να κάνουν θα σε αντιμετώπιζαν καλύτερα απ'τον Χαρχούδα; Πιστεύεις ότι όλα τους τα ακάουντ είναι ενεργά 24/24 και όλοι με τον σταυρό στο χέρι; Στο απαντάω εγώ εδώ: Μόνο μπράβο εδώ θα σου πούνε. Άμα πας με το ίδιο ύφος και εκεί πόρτα θα εισπράξεις
    Μάλλον δεν βλέπεις καλά τις ημερομηνίες. Επειδή εσύ απάντησες μετά από ένα μήνα δεν σημαίνει ότι το θέμα ξεκίνησε όταν το είδες εσύ... Δεν περιμένω καμιά δικαίωση, έχω μιλήσει με πολύ κόσμο από όλα τα "στρατόπεδα" και έχω σφαιρική άποψη πλέον. Και δεν έχω εχθρούς, σιγά μην είναι εχθρός μου ο βηξεν δείξεν έλεος... Και στους εχθρούς του δεν θα πήγαινα ποτέ και ας μου έγινε πρόταση. Δεν ξέρω τι κάνουν κι εκείνοι και δνε με αφορά, με αφορά αυτό που έζησα και αυτό καταθέτω. Όσο για το ύφος μου ξέρω ότι ενοχλεί, οι πιο πολλοί θέλετε να βλέπετε ότι και οι άλλοι είναι ανθρωπάκια σαν του λόγου σας. Αμ δε...

4)Πώς χαρακτηρίζουμε κάποιον που λέει ότι παίζει το παιχνίδι για χαρά και διασκέδαση αλλά θέλει όλη η συμμαχία να πηγαίνει σαν καλοκουρδισμένη μηχανή και με τον τρόπο που θέλει αυτός γιατί αν δεν παίζουν ΌΛΟΙ όπως θέλει , τότε το παιχνίδι δεν είναι πια του γούστου του;
    Μπαρούφες. Απλώς το παιχνίδι όταν παίζεται ΛΑΘΟΣ αντίγια διασκέδαση γίνεται αγγαρεία. Δεν ζήτησα να παίξουν όλοι όπως θέλω, ζήτησα από αυτούς που την είδαν αρχηγοί να διοικήσουν ΣΩΣΤΑ. Και ο αρχηγός φαίνεται πρώτα από όλα στην ισοτιμία και την αμεροληψία να ξέρεις. Σταμάτα να με αδικείς γιατί ακόμα και μέσα στα καφενεία σας τα είπα ξεκάθαρα. Στο παιχνίδι καλούτσικοι είναι οι διοικητές σας, στη διαχείριση των μελών είναι άσχετοι έως απαράδεκτοι. Ξέρω πολύ καλά τι λέω ανά πάσα στιγμή πώς το λέω και πού το λέω...

Θες να πάρω το μέρος σου και να κράξουμε όλοι μαζί τη Δ;
    Όχι, εγώ δεν θα την κράξω γιατί αν δεν παινέσω το σπίτι μου θα πέσει να με πλακώσει. Κράξτην εσύ που την εγκατέλειψες. Κράξτην εδώ γιατί εδώ θα βρεις κάποια ευήκοα ώτα.
    Αν έπαιρνες το μέρος μου θα ανησυχούσα, αλήθεια σου λέω... Μείνε στο σπιτάκι σου και παίνεψε το καλά κανεις. Δεν με απασχολούν τα ώτα. Και όλοι να διαφωνούσαν μαζί μου, η άποψή μου και αυτά που έζησα δεν θα άλλαζαν.

Σου φταίει ο Χαρχούδας; εκεί είναι, το skype του το χεις. Αν μου βάλει Plus να του κάνω το δικηγόρο , ευχαρίστως να σου κουβεντιάσω για τον Χαρχου όσο θες. Και θα τον χρεώσω και με τη λέξη, για να φχαριστηθείς ότι κάπου πόνεσε. Μέχρι να δω όμως το φραγκάκι να στάζει ζεστό, εγώ για το Χάρχου -και αφρούς να βγάλεις- δεν θα πω λέξη.
    Του Χαρχουδακου του τα ειπα και στο σκαιπ και σε μηνύματα και πριβέ και δημοσίως. Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Και βλέπω πως κι εκείνος το ίδιο. Τάχα αδιαφορεί, αλλά απλώς φοβάται την δημόσια αντιπαράθεση. Είναι εκτός έδρας το δημόσιο για κάποιον που ζειμεσα στα πριβέ. Κι εσύ τάχα δεν λες λέξη, όμως έχεις γράψει τόσα ποστ υπερασπιστικά, δήθεν γενικόλογα και είστε μια ωραία ατμόσφαιρα. Άσε μας Αντωνάκη.

Λες ότι σ'αρέσει το ομαδικό παιχνίδι. Δεν σ'αρέσει. Απλά θες να σαι ομαδάρχης. Και μάλιστα ομαδάρχης σε ομάδα άλλου. Γιατί τη δική σου δέκα μέρες την άφησες και στην πήρανε. Ούτε στη δική σου μπόρεσες να επιβληθείς και έχεις λόγο για του γείτονα
    Αν ήθελα να είμαι ομαδάρχης θα έμενα υπεύθυνος ανάπτυξης και θα το παιζα πουλ μουρ κι εγώ μην λες ανακρίβειες πάλι. Και ποια ομάδα μου πήρανε; Και πότε δεν μπόρεσα να επιβληθώ; Ακόμα ένα ρεσιτάλ ανακρίβειας και κουταμάρας σε θέμα το οποίο δεν γνωρίζεις. Να 'χαμε να λέγαμε δηλαδή...

Λες ότι είσαι υπεράνω, δεν είσαι. Απλά φοβάσαι.
    Ναι τρέμω. Τον Χαρχούδα, εσένα, την ήττα σε εναν σέρβερ, την μοναξιά, τον θάνατο. Πολύς φόβος ρε γαμώτο και με έχει παρει από κάτω και δεν ξέρω τι λέω...το ψυχογράφημά σου τσακίζει κόκκαλα!

Προεπιλογή

Λες ότι σε νοιάζει. Δεν σε νοιάζει, τη ζαχαρένια σου κοιτάς και θες να περάσει το δικό σου.
    Αν κοίταγα τη ζαχαρένια μου θα καθόμουν να με γλύφουν για να έχουν πρόσβαση στις αμυνούλες μου, να μου δώσουν αποθηκούλες, διαιτούλα κι εκπαιδευτάκο και να το παίζω υπερπαίχτης σε έναν σέρβερ ακατοίκητο. Και ναι είμαι ισχυρογνώμων όταν έχω δίκιο δεν το χανω από κανεναν. Δεν το έχασα ποτέ. Δεν θα το χάσω από σένα και τους χαρχουδικούς της συμφοράς.

Λες ότι κάνω τα στραβά μάτια. Ναι, όπως και εσύ σε άλλα θέματα που μετράνε πολύ παραπάνω. Δικά σου λόγια ότι χέστηκες για τη γριά που την κλέβουν. Εσύ όμως επειδή σε αποπήρε ο παντοφλάκιας που αν του μίλαγες εκείνη τη στιγμή θα άκουγες το τρελό καντήλι, να τον κάνουμε οι υπόλοιποι ντα. Η αστυνομία σε ενοχλεί αλλά θες εγώ και οι άλλοι να κάνουμε έρευνα και περιφρούρηση σε ένα ρουμ 50+ ανθρώπων. Και μου λες ότι εγώ λέω άλλα ντα άλλα.
    Μπαρούφας συνέχεια εδώ, φέρνεις άλληκουβέντα στο άσχετο, ποιος εσύ που θεωρείς την κλοπή σοβαρότερη από τον φόνο. Κάτσε να ασχολείσαι με το πρόβλημά σου λοιπόν και φτάσε και μέχρι τον φόνο. Όπως βλέπεις δνε δημοσιοποιώ ούτε τα προσωπικά σου, ουε το που μένεις κλπ σε αντίθεση με σένα που ψάχνεις απελπισμένα ΕΝΑ θέμα να μου την βγεις και δεν τα καταφέρνεις... Δεν θέλω καμια ερευνα και καμια περιφρούρηση μην λες άλλες γελοιότητες. Το να είσαι σε μια παρέα και όταν κάποιος βρίζει γενικώς ή ειδικώς και προσβάλλει και ειρωνεύεται ειδικώς να τον βάζεις στην θέση του δεν λέγεται περιφρούρηση λέγεται αυτονόητη παντελονάτη συμπεριφορά. Κάτσε εσύ σε ένα καφενείο να ανέχεσαι τον κάθε πικραμένο να βγάζει τα κομπλεξ του σε κάθε ευκαιρία ανενόχλητος. Η σιωπή είναι συνενοχή είτε σου αρέσει είτε όχι.

Όσο γι'αυτό που λες "κρίμα τα λεφτά", τα χουμε φίλε και τα βάζουμε. Έτσι τη βρίσκω. Να κάνω κατάθεση στην τράβιαν μπανκ και να βλέπω άτομα να κλαίνε επειδή δεν γίνονται επιθέσεις. Εγώ θέλω να κάνω τον ζητιάνο στη μονόπολη. Πού ακριβώς σε πείραξα; Μήπως επειδή τα δικά σου τα ολόσωστα σε άφησαν στην απέξω και τώρα γκρινιάζεις;
    Αφού τα 'χεις για το τραβιαν καλά κανει και σου τα τρωει κι ο αλλος ξερεις εσυ... Βγάλε τα απωθημένα σου στην κατακλείδα, αλλά να κλαίω δεν θα με δεις ποτέ. Δεν με άφησε κανενας στην απεξω, μονος μου επέλεξα τον δρόμο μου και είμαι περήφανος γι' αυτό. Ούτε κληρονόμος είμαι, ούτε φίλησα κατουρημένες ποδιές, ούτε μέσο έβαλα ποτέ μου και για τίποτα. Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή είπε κάποτε κάποιος, αλλά εσείς οι πατριώτες θυμάστε μόνο τα πας μη έλλην βάρβαρος. Γελοίοι...

Θες να φτιάξουμε ένα σέρβερ να σου λέμε ναι; Μήπως εσύ ενσαρκώνεις αυτά που κράζεις;
    Δεν θέλω άλλους σέρβερς. μπούχτισα από κάτι αρχηγίσκους σαν τον χαρχούδα σου και κάτι ανθρωπάκια σαν εσένα.

Τα 'θελες και τ άκουσες, που με μπλόκαρες στο σκάιπ επειδή δεν θυμόμουν τον λογαριασμό σου πριν από 5 χρόνια και βγήκες στο φόρουμ να μαζέψεις τα ασυμμάζευτα του Χαρχ και του Μπιξ. Άιντε θύμα άιντε ψώνιο...

Question ok

Έξαλλε,

γράφουμε στο φόρουμ του τραβιαν για τον σερβερ 1 και έχουμε 2014.

Γράφουμε για το σέρβερ που ΔΕΝ είσαι πλέον. Γιατί δεν πέρασε το δικό σου και έφυγες.

Επαναλαμβάνω. Γράφουμε στο φόρουμ του τραβιαν για το παιχνίδι που λέγεται τράβιαν, ΔΕΝ γράφουμε για να
    αισθανθεί καλύτερα κάποιος Κώστας που δεν παίζει πλέον. Κοίτα το πρώτο σου ποστ και ίσως πάρεις μπρος.

Απ'το skype σ'έβγαλα γιατί ΔΕΝ μπορώ ούτε έχω χρόνο να ακούω τις παλαβωμάρες σου. Έτσι και πηγαίναμε παρέα σε ζωντανούς ανθρώπους να τους τα πεις αυτά, τώρα στην καλύτερη θα σου έβαζα πάγους γιατί θα σε είχανε κάνει τόπι στο ξύλο και με το δίκιο τους. Αν με έθρεφε και εμένα η γυναίκα μου ίσως να τα παπαγάλιζα αυτά που λες και να κανα και χαβαλέ με το καλάμι σου. Όπου πας τρως πόρτα. Άσε εμάς να φάμε κανα κομμάτι ψωμί και να χουμε και κανα πλας.

Εσύ είσαι αυτός που απέτυχε και γκρινιάζεις μην σου πω καλύτερα σαν τι. Καλύτερα που φυγες. Όλο φιγούρα ήσουν και τώρα είσαι και ζημιά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kavour : 08-11-14 στις 21:34

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές