Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 54

Θέμα: Κουίζ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Εξαλλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να είσαι σε μια παρέα και όταν κάποιος βρίζει γενικώς ή ειδικώς και προσβάλλει και ειρωνεύεται ειδικώς να τον βάζεις στην θέση του δεν λέγεται περιφρούρηση λέγεται αυτονόητη παντελονάτη συμπεριφορά. Κάτσε εσύ σε ένα καφενείο να ανέχεσαι τον κάθε πικραμένο να βγάζει τα κομπλεξ του σε κάθε ευκαιρία ανενόχλητος. Η σιωπή είναι συνενοχή είτε σου αρέσει είτε όχι.
    Αυτό λέγεται κάνω τον εισαγγελέα άμα είναι για μεγάλους, τον διευθυντή άμα είναι για παιδιά. Εμένα δεν με έβρισε κανένας. Επειδή εγώ πάω στο καφενείο, το πραγματικό-ξέρεις αυτό που χει ποτήρια που τα πιάνεις με το χέρι- και δεν βγάζω πούπουλα όταν μου μιλάνε για να κάνω μετά τον κονιόρδο στο φόρουμ, έχω να σου ανακοινώσω ότι ο πραγματικός κόσμος στην πραγματική ζωή (για μας που λες ότι θέλουμε θεραπεία) έχει και πολύ χειρότερα από αυτά που δεν είναι του επιπέδου σου. Αλλά ένας μεγάλος δημοκράτης σαν και εσένα , διαλεκτικός και καθόλου ελιτιστής που σιχαίνεται το ρατσισμό και είναι και μεγάλη καρδιά μάλλον θα πρεπε να ξέρει ότι το βασικό γνώρισμα της δημοκρατίας είναι η ΑΝΟΧΗ. Επειδή δεν σου αρέσουν τα αστεία του δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα σταματήσει να τα λέει. Ε, δημοκράτη μου;

αλλά εσείς οι πατριώτες θυμάστε μόνο τα πας μη έλλην βάρβαρος. Γελοίοι...
    Βγάλε με και Χρυσαυγίτη, έτσι να γουστάρουμε. Μ'αρέσει που κάθομαι και σε ακούω να κράζεις. Αλλά ξέχασα, αλλού σε πήραν με τις πέτρες. Σε όποιον ακούει βγάζεις τις "δημοκρατίες" σου. Έχεις χάσει τη μπάλα.

Καλά μυαλά και θα λεγα και καλό παιχνίδι , αλλά
    ξέχασα! έκανες DELETE! ουάου! αλλά μιλάμε γι'αυτό το παιχνίδι στο φόρουμ αυτού του παιχνιδιού από κάποιον που έφυγε απ'το παιχνίδι αλλά δεν θέλει ποτέ δικαίωση γι'αυτό γράφουμε σεντόνια!
    serotonino speaking: Nullum tempus occurrit regi
    ή πιο λαικά: http://www.youtube.com/watch?v=QVFr-hoD2oo

Προεπιλογή

Καμία δικαίωση δεν ψάχνω, απλώς δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω και όλες αυτές τις σοφιστείες που αράδιασες δεν θα μπορούσα να τις αφήσω να αιωρούνται αναπάντητες. Εντάξει όμως, τα κατάφερες, έχασα πάσα ιδέα πλέον. Με τα δύο τελευταία ποστ σου τερμάτισες τις έννοιες ελεεινός και γλοιώδης. Ελλείψει επιχειρημάτων κατέφυγες σε προσωπικές προσβολές και προκειμένου να μου την βγεις βάφτισες την θρασυδειλία,την ψευτομαγκιά του κίμπορντ και την χυδαία ειρωνία χιούμορ! Τι άλλο να πω. Όμοιος ομοίω αεί πελάζει...

Δεν θα πέσω στο επίπεδό σου αν και θα μπορούσα να πω πολλά για την προσωπική σου ζωή. Ο όποιος διάλογος μεταξύ μας τελειώνει, μπορείς να πεις πλέον ό,τι θέλεις χωρίς αντίλογο, όπως ονειρεύεσαι προκειμένου να παρουσιάσεις μια εντελώς διαστρεβλωμένη "αλήθεια". Στο καφενείο οι παντοφλάκηδες και τα λιγούρια κάνουν χιουμορ, η συμμαχία ακμάζει και προοδεύει θέτοντας υγιείς βάσεις για την κατάκτηση ενός αμφίρροπου σέρβερ και ζούμε σε έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο και γι' αυτό λέμε και καμιά χοντράδα να περάσει η ώρα...

Όσες μπαρούφες και να πεις μέσα και έξω σου, από τον οχετό που έχεις για ψυχή δεν θα ξεφύγεις ποτέ, είσαι καταδικασμένος να ζεις ισόβια μέσα του. Κι αυτό είναι η βαρύτερη τιμωρία και το ξέρεις.

Προεπιλογή

Όταν λες τους άλλους λιγούρια, παντοφλάκηδες και Αντωνάκηδες, Κωστάκη, είσαι ο ίδιος ελεεινός και γλοιώδης και σε αυτό το επίπεδο θα γίνεται ο διάλογος.
    Σου επιστρέφω όλους τους χαρακτηρισμούς και σε βεβαιώνω ότι τα αισθήματα είναι αμοιβαία.
    Ό,τι κατηγορείς τους άλλους το χεις κάνει. Όλα όμως.

Άσε την ψυχή μου και κοίτα τα δικά σου, που μας έχεις πάρει τα αυτιά επειδή δεν πέρασε το δικό σου. Επίσης μάθε να διαβάζεις, είναι το φόρουμ για "ΠΟΛΙΤΙΚΗ και ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ" του σερβερ 1 για το παιχνίδι τραβιαν. Δεν είναι ο Χίος. Αν δεν δικαιωθείς και εδώ, υπάρχει και ο ζούγκλας να σου εκμπομπή. Ή μπορείς να πας στη "δίκη" και βουρκωμένος να λες "ο Χαρχούδας δεν βγήκε στο τηλέφωνο, κλαψ". Ή άνοιξε μια σελίδα στο ιντερνετ να μαζεύεις υπογραφές. Ουρλιάζεις λες και σου φάγανε τη γκόμενα και το λουκούμι, μιλας σαν οχετός, είσαι εκτός θέματος, το χεις γυρίσει εξαρχής σε προσωπικό και θες και κυριλίκια; Άσε μας Κωστάκη και πήγαινε βρες καμια δουλειά.

Υπερσυμπάντιε καλάμι
    έχουμε τα δικά μας, θα κάνουμε το λοχία και το δικηγόρο στον Κωστάκη; Αφού η συμμαχία λες ότι είναι ρετάλι, τι σε κόβει τόσο πολύ που δεν πέρασε η δική σου η γραμμή; Δεν έφυγες από τους άχρηστους, τα νεκρά ρουμ και τη μπόχα; Ανακουφισμένος έπρεπε να σουνα. Θα μείνουν τα παιδιά στην Αφρική χωρίς νερό άμα δεν μας ενημερώσεις;

Παρεπιπτόντως τα ρετάλια χθες έφαγαν δυο καλούς στρατούς. Είναι γιατί η στοά απεργούσε...

Προεπιλογή

Πιο γραφικός κι απ' την Αράχωβα... Άκου βρε καημένε που συνεχίζεις κιόλας, το θέμα ξέρω πολύ καλά ποιο είναι και δεν βγήκα καθόλου εκτός, παρά μόνο επειδή με παρέσυρες. Και αυτό είναι το μόνο σου κατόρθωμα σε αυτόν τον διάλογο. Παρ' όλ' αυτά το δίκιο μου δεν το έχασα σε καμία περίπτωση, κάτσε ξαναδιάβασε προσεκτικά και θα το διαπιστώσεις.

Δεν σε αποκάλεσα λιγούρη και παντοφλάκια, εσύ ταυτίζεσαι μαζί τους. Από το θέμα βγήκες εσύ όταν άρχισες να υπερασπίζεσαι τους βήξεν και τους χελλμποηδες, ότι τάχα είστε παρέα και η ξεφτίλα του τελευταίου είναι πλάκα. Την αντιπαράθεση εσύ την ξεκίνησες όταν το γύρισες στο προσωπικό, ανέφερες πού μένω ενώ δεν έχεις κανένα δικαίωμα να δημοσιοποιείς προσωπικά μου δεδομένα και κατέληξες πλέον ελλείψει επιχειρημάτων σε φτήνιες τύπου με ταϊζει η γυναίκα μου και άλλα τέτοια χυδαία. Τα κόμπλεξ σου ξεχειλίζουν σε κάθε ποστ και απορώ, αφού δεν έχεις τι να πεις γιατί συνεχίζεις. Αυτά που έχω πει εδώ και μέρες βγαίνεις και τα πανηγυρίζεις. Φάγατε δυο καλούς στρατούς γιατί πάνε για ντιλίτ βρε λέμε! Ξύπνα, κέρδισες!!! Τα συγχαρίκια στα έχω δώσει εδώ και μέρες αλλά εσύ ακόμα τον ύπνο τον βαθύ...

Και επιτέλους καταλαβε γιατι έφυγα από την μπόχα: ούτε είχα κάποια γραμμή ούτε και με έκοφτε να κάνω τον αντάρτη. Απλώς θίχτηκα ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΑ ως άνθρωπος από έναν ανάγωγο κομπλεξικό και δεν με υπερασπίστηκε κανείς ως όφειλε, αντιθέτως όλοι σιωπήσατε ως καλοί συνενοχοι και οι διοικητάδες σας τον έγλειφαν κιόλας πριβέ κάθε φορά που έκανε πόζες σαν υπερφυσικός μπεμπές που είναι. Τώρα τα υπόλοιπα που λες είναι να 'χαμε να λέγαμε Αντωνάκη και το υποκοριστικό το κέρδισες επάξια με την γλίτσα που αμόλησες σε τόσα ποστ. Άιντε γιατί παράγινε το αστείο με το συνάφι σας. Ανθρωπάκια ε ανθρωπάκια!

Κι αν ξανασχολιάσεις την προσωπική μου ζωή θα το πάμε αλλού να ξέρεις. Δεν ξέρεις πόση τρέλλα κουβαλάω και δεν θέλεις να μάθεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εξαλλος : 11-11-14 στις 01:07

Προεπιλογή

Πιο γραφικός κι απ' την Αράχωβα... Άκου βρε καημένε που συνεχίζεις κιόλας, το θέμα ξέρω πολύ καλά ποιο είναι και δεν βγήκα καθόλου εκτός, παρά μόνο επειδή με παρέσυρες. Και αυτό είναι το μόνο σου κατόρθωμα σε αυτόν τον διάλογο. Παρ' όλ' αυτά το δίκιο μου δεν το έχασα σε καμία περίπτωση, κάτσε ξαναδιάβασε προσεκτικά και θα το διαπιστώσεις.
    Το παρασύραμε το παιδάκι. Σιγά μη σου φαγα και τα καλύτερά σου χρόνια...
    Εσύ είσαι ο καημένος που το συνεχίζει και δεν ακούς κιόλας. Το πες, χαρήκατε, σου απάντησα και τώρα το πάμε μπαλάκι για να περάσει με το ζόρι το δικό σου.
    Μόνο το δίκιο σου (αυτό που νομίζεις εσύ ότι έχεις), ο εαυτούλης, σου , η πάρτη σου και το πετσάκι σου σε νοιάζουν. Τη μια λες ότι δεν ψάχνεις να δικαιωθείς, την άλλη λες ότι δεν χάνεις το δίκιο σου, τελικά τι γίνεται; Γιατί γράφεις; Και γιατί γράφεις σε ένα μέρος που δεν παίζεις πλέον; Σε νοιάζει ή δεν σε νοιάζει; Μας ζάλισες, μας πήρες τα αυτιά. Δεν θέλω να σε ακούσω. Μαθήματα δημοκρατίας από φασίστες δεν θα πάρω, ευχαριστώ. Ούτε να κουβεντιάσεις βγήκες ούτε να βρεις το δίκιο σου. Έβγαλες συμπέρασμα εξαρχής, δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα άλλο και ήρθες εδώ να μοιραστείς την ανημπόρια σου. Να ακούσεις μπράβο από τους άλλους, γι'αυτό τα γραψες και μάλιστα ένα μπράβο , όχι για κάτι καλό που έκανες στο παιχνίδι, αλλά γιατί βγήκες να "ξεμπροστιάσεις" τη "στοά", λες και ανακάλυψες καναν βαρόνο ναρκωτικών. Φτιάξε μια δική σου συμμαχία άμα δεν σ'αρέσει. Οι άλλοι που έφυγαν αποφάσισαν να κάνουν κάτι δικό τους. Εσύ τι αποφάσισες; Να μπεις εδώ, να πεις τα εσώψυχά σου, τα ψυχολογικά σου, πόσο σε αδίκησαν γιατί δεν σου καναν όλα τα χατίρια, τι κακοί άνθρωποι που είναι και εμείς να σε κάνουμε αγκαλίτσες και φιλάκια κ έχεις δίκιο Κωστάκη που μας ήρθες ως στρατηλάτης και στο πρώτο όχι που ακουσες άερισες δυο μαντρότοιχους.

Δεν σε αποκάλεσα λιγούρη και παντοφλάκια, εσύ ταυτίζεσαι μαζί τους. Από το θέμα βγήκες εσύ όταν άρχισες να υπερασπίζεσαι τους βήξεν και τους χελλμποηδες, ότι τάχα είστε παρέα και η ξεφτίλα του τελευταίου είναι πλάκα. Την αντιπαράθεση εσύ την ξεκίνησες όταν το γύρισες στο προσωπικό, ανέφερες πού μένω ενώ δεν έχεις κανένα δικαίωμα να δημοσιοποιείς προσωπικά μου δεδομένα και κατέληξες πλέον ελλείψει επιχειρημάτων σε φτήνιες τύπου με ταϊζει η γυναίκα μου και άλλα τέτοια χυδαία. Τα κόμπλεξ σου ξεχειλίζουν σε κάθε ποστ και απορώ, αφού δεν έχεις τι να πεις γιατί συνεχίζεις. Αυτά που έχω πει εδώ και μέρες βγαίνεις και τα πανηγυρίζεις. Φάγατε δυο καλούς στρατούς γιατί πάνε για ντιλίτ βρε λέμε! Ξύπνα, κέρδισες!!! Τα συγχαρίκια στα έχω δώσει εδώ και μέρες αλλά εσύ ακόμα τον ύπνο τον βαθύ...
    1)μάλιστα, τους αντίπαλους στρατούς τους έκοψε η συμμαχία στον αυτόματο; επειδή πήγαιναν για ντιλιτ; Δηλαδή, δεν ξενύχτησε κανένας, οι φάλαγγες και τα δρουίδια και οι ήρωες πήγαν μόνα τους και τυχαία στο σωστό μέρος με τη χάρη του Αγίου Πνεύματος, οι αντίπαλοι έδωσαν και συντεταγμένες πριν πατήσουν οκ ή είχαν βάλει ζάχαρη στους καταπέλτες και μείνανε στο δρόμο; Γιατί εξακολουθείς και μειώνεις τη δουλειά των άλλων; Άμα ήταν για κανα δικό σου ακάουντ θα παίρναμε κάμψεις άμα δεν σου λέγαμε 7 μπράβο.
    Και δεν μειώνεις μόνο τη δουλειά της Δ αλλά και την επιθετική δεινότητα των αντιπάλων που τα στειλαν. Μήπως τους λες φάρμες που ούτε στη στούκα του ντιλιτ δεν έχουν δύναμη να καταστρέψουν; Κ αυτοί σου λένε το μπράβο; Ούτε για πιπινέζα δική τους δεν κάνεις, που θα ταν οι μόνοι που θα ωφελούνταν αν διαλυόταν η Δ με τέτοιες παλαβωμάρες.
    2) το δικό σου επίπεδο δεν σε ενόχλησε, όταν βρίζεις εσύ είναι καλά. Δημοκράτη μου!
    3)Μιλάς για άλλο ποστ, ανέφερα μια περιοχή που μπορεί να είναι και λάθος και δεν νομίζω ότι έχει μόνο ένα σπίτι. Επίσης δεν μύρισα τα νύχια μου για να το μάθω, εσύ το δημοσιοποίησες πρώτος σε ένα ρουμ με τόσα άτομα και αν κρίνω από την "γενναία" αντίδρασή σου μάλλον είπες αλήθεια. Επιτέλους και μια αλήθεια. Επίσης, δεν έδωσα τη διεύθυνσή σου ή το τηλέφωνό σου, δεν τα ξέρω και δεν θέλω να τα μάθω, ούτε έβγαλα τη φωτογραφία σου. Ούτε καν στο skype δεν θέλω παρτίδες μαζί σου γιατί σε διαβάζω και ξερνάω, γι'αυτό σε έβγαλα. Και γι'αυτό θα σε βγάλουν και οι άλλοι. Την προδοσία πολλοί την αγάπησαν, τον προδότη ΚΑΝΕΝΑΣ. Ειδικά τον ιδεολόγο που ούτε καν ιδεολογία δεν έχει, μόλις τον ζορίσεις λίγο δείχνει το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ του πρόσωπο. Αυτό που ο εγωισμός δεν τον αφήνει, αλλά θέλει να πάρει μαζί του και τους άλλους στον ΒΟΥΡΚΟ.
    4) Άμα σε ταίζει η γυναίκα σου ρε μπουγάτσα τι μας το παίζεις μεγαλέξαντρος και ναπολέοντας; Να ψαρώσουμε και να διαλύσουμε μια συμμαχία που πάει καλά για να ικανοποιηθείς ότι έκανες ζημιά; Τον κόπο των άλλων δεν τον σέβεσαι; Για να ικανοποιηθεί το μικροσκοπικό εγώ σου με τα απίστευτα ψυχολογικά και κόμπλεξ που κουβαλάς, κακομοίρη, θα κάνουμε ζημιά στους λογαριασμούς ανθρώπων που δεν σε ξέρουν καν, επειδή εσύ θες να το παίξεις μπρούκλης και όταν μας βρει το κακό εσύ να κατηγορείς τους άλλους αντί να αναλάβεις τις ευθύνες σου; Δεν πας να πιεις τα φάρμακά σου;
    Δεν πας να βάλεις κανα φακιόλι καλύτερα να κάνεις κανα σφουγγάρισμα που λες τους άλλους παντοφλάκηδες και είσαι η νούμερα 1 παντόφλα; Ό,τι κράζεις τους άλλους το ενσαρκώνεις και σε ενοχλεί όταν στο λένε. Μήπως να αφήναμε τις μαγκιές και να ακούσεις επιτέλους τις τρέλες που λες γιατί εσύ είσαι ο καρπαζοεισπράκτορας που θέλει να τον βλέπουν οι άλλοι μεγάλο ενώ ο ίδιος είναι μηδεν και κατηγορεί τους άλλους για αποτυχίες; Άντε Ωνάση μου που θες να παραστήσεις και τη λέρα που θα κυβερνήσει τη γαλέρα. Αγαπούλας είσαι και μετά έγινες κατίνα. Άκου τις κατινιές λοιπόν και όταν σου λένε τι είσαι μη φουσκώνεις, γιατί αυτό είσαι.

Και επιτέλους καταλαβε γιατι έφυγα από την μπόχα: ούτε είχα κάποια γραμμή ούτε και με έκοφτε να κάνω τον αντάρτη. Απλώς θίχτηκα ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΑ ως άνθρωπος από έναν ανάγωγο κομπλεξικό και δεν με υπερασπίστηκε κανείς ως όφειλε, αντιθέτως όλοι σιωπήσατε ως καλοί συνενοχοι και οι διοικητάδες σας τον έγλειφαν κιόλας πριβέ κάθε φορά που έκανε πόζες σαν υπερφυσικός μπεμπές που είναι. Τώρα τα υπόλοιπα που λες είναι να 'χαμε να λέγαμε Αντωνάκη και το υποκοριστικό το κέρδισες επάξια με την γλίτσα που αμόλησες σε τόσα ποστ. Άιντε γιατί παράγινε το αστείο με το συνάφι σας. Ανθρωπάκια ε ανθρωπάκια!
    Ακριβώς , παράγινε. Ανθρωπάκι του αισχίστου είδους. Προδότη εγκαταλειψία και φαρμακόγλωσση οχιά που όλα τα σφάζεις και όλα τα μαχαιρώνεις. Ευτυχώς που εσύ δεν πούλησες αντικείμενα, μόνο τη γελειότητα και τη μικρότητα να κάνεις επίθεση στους συμμάχους που κατά τα άλλα ήθελες να απογειώσεις επέλεξες αλλά δεν εκτίμησαν το μεγαλείο σου. Ανθρωπάκι.
    Κωστάκη,συνεχίζεις και λες βλακείες. Μια χαρά γραμμή είχες και η μπόχα ήσουν εσύ. Ποτέ όσο ήσουν παρών δεν βγάλαμε άκρη αν δεν αισθανόσουν εντάξει ότι δεν θα σε κόντραρε κανένας, αλλά δεν σου περνάει απ'το μυαλό ότι μπορεί να φταις και εσύ κάπου. Δεν τον σηκώνεις τον αντίλογο. Λες ότι θες να περάσεις καλά. Να περάσουν καλά και οι υπόλοιποι; Δεν έχεις μόνο εσύ εγωισμό, ανθρωπάκι, έχουν και οι άλλοι. Με λες και Σωσώ, εγώ ρε καραγκιοζάκο ακούω και καταπίνω, αλλά μέχρι ενός σημείου. Δεν απειλώ όπως εσύ, αλλά ούτε θα κάτσω να βλέπω καραγκιοζάκια να βλάπτουν το σύνολο επειδή αισθάνθηκαν για λίγο ασφαλείς. Εγώ όταν πρέπει μιλάω, εσύ είσαι ο χέστης που θέλει παρέα. Εγώ όταν πρέπει γίνομαι συμβιβαστικός ακόμα και με καβαλημένους ψυχοπαθείς σαν και τους λόγου σου που πέφτουν σαν λύκοι πάνω σε κάτι που δεν τους ανήκει. Εσύ απειλείς μόλις αισθανθείς ότι κάποιος σε έθιξε όσο ασελγούσες σε δημιούργημα άλλου.

Απλά τώρα το παίζεις αθώος. Όταν μιλάγαμε για τα σαπορτ χωριά και σε άκουγα πρισεκτικά ούτε ο παπάς να λεγε το ευαγγέλιο , τότε με είχες σε εκτίμηση. Εσύ βέβαια από αυτό εισπράττεις ότι δικαίως σε άκουγα με σεβασμό γιατί είσαι ο υπερπαίκτης και αξίζεις τρελά. Δεν σου περνάει απ'το μυαλό ότι δεν έχεις μεταδοτικότητα και σιωπούσα για να σε ακούσω μπας και καταλάβω τι λες. Όταν δεν πήρα το μέρος σου έγινα ο κακός. ΕΣΥ θες κακομοίρη μου ανθρώπους να σε γλύφουν. Και μπράβους και κολλητάρια να σου λένε μόνο μπράβο. Βεζίρης στη θέση του Βεζίρη ήθελες να γίνεις, καβαλημένε. Απλά ούτε ο ίδιος δεν το πίστευες και ξεσάλωνες μόνο όταν σε έπαιρνε.

Κι αν ξανασχολιάσεις την προσωπική μου ζωή θα το πάμε αλλού να ξέρεις. Δεν ξέρεις πόση τρέλλα κουβαλάω και δεν θέλεις να μάθεις.
    Τι έγινε τώρα; Του Κωστάκη δεν του λένε ναι και έγινε τραμπούκος; Ρε μπας και ήσουν σε καμια οργάνωση και μας δούλευες τόσο καιρό; Κάνε ό,τι νοιώθεις. Εσύ είσαι αυτός που δεν αντέχει γιατί έχει ψυχολογικά. Θα στο πω και άλλη μια τελευταία: ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ. ΜΑΣ ΤΑ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ. Δεν έφυγες αδικημένος, αλλά έφαγες χυλόπιτα και επειδή το φυσάς και δεν κρυώνει έχεις μπει σαν το κλαμένο αιδίνιο και λες κουταμάρες, μπουρδολογίες, αερολογίες και αηδίες. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ,ΟΧΙ,ΟΧΙ και πάλι ΟΧΙ και ύψωσέ το και στη δευτέρα. Οκ; Άμα θες εσύ βγάλε και μαχαίρια, τέτοιος ψυχοπαθής είσαι. Χιτλεράκος, φασιστάκος και δήθεν ιδεολόγος. Επίτρεψέ μου να λέω ό,τι θέλω δημοκράτη του κώλου που δεν αντέχεις ούτε μια κουβέντα από φόρουμ ενώ εσύ την ξεκίνησες. Ουστ.

Υ.Γ έχε υπόψιν πως ό,τι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σου. Και θυμάμαι τα πάντα. Και τα βυζγια. Εσύ έχεις άπλυτα. Τράβα για τα πιάτα τώρα. Θα γυρίσει ο άντρας του σπιτιού και θα βρει τα αίματα από την κετσαπ και το τραβιαν, στρατηλάτη. Επαναλαμβάνω, καλύτερα που έφυγες. Ήσουν ζημιά. Πριν πιάσεις την ψυχή μου, δεν πιάνεις καναν άλλο , άλλον έναν που σε εμπιστεύτηκε, να του εξηγήσεις τα ανεξήγητα;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kavour : 11-11-14 στις 09:22

Προεπιλογή

Ή είσαι εντελώς στόκος και δεν καταλαβαίνεις, ή μετρίως κουτοπόνηρος και κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Παραφράζεις κατά το δοκούν και πας την κουβέντα εκεί που νομίζεις ότι σε συμφέρει. Μου βάζεις λόγια στο στόμα, βγάζεις λανθασμένα συμπεράσματα και επιμένεις ώστε να τα μεταμορφώσεις σε μείζονα ζητήματα. Για αυτά και πολλά ακόμα σταματώ να απευθύνομαι σε σένα και κλείνω απευθυνόμενος στην όποια τραβιανική κοινότητα έχει απομείνει.

Για να καταλάβουν λοιπόν όσοι έχουν βγάλει ποπ κορν και παρακολουθούν το ξεκατίνιασμα στο οποίο με έχει παρασύρει, ένα τυπάκι που μπήκε στον σέρβερ δυο μήνες αφού ξεκίνησε, πετάχτηκε και σε ένα θέμα στο φόρουμ ένα μήνα αφού γράφτηκε και είχε ολοκληρωθεί, για να προβοκάρει και να ρίξει λάσπη με τα τσουβάλια.

Όλες του οι αναρτήσεις βρίθουν ανακριβειών και προσβολών, χυδαίων προσωπικών χαρακτηρισμών και γελοιοτήτων. Και όλα αυτά από ένα άτομο με το οποίο μίλησα 10 φορές σε διάστημα ενός-δυο μηνών. Το πόσο κακεντρεχής είναι κάνει μπαμ από χιλιόμετρα, για τα επίμαχα ζητήματα της μεροληψίας, της ανοχής προσβολών και ύβρεως εις βάρος μου, εις βάρος ενός γνωστού παίκτη που έφυγε απ' την συμμαχία εξαιτίας του ίδιου ατόμου (φυσικά για όλα αυτά δεν έχει ιδέα, αλλά βγαίνει και μιλά ως βασιλικότερος του βασιλέως), εις βάρος της όλης παρέας στην τελική. Προκαλώ τον οποιονδήποτε έχει αντέξει να διαβάζει αυτό το θέμα μετά από όλο αυτό το παραλήρημα να μας πει τι θα έκανε αν σε ένα κεντρικό ρουμ κάποιος ειρωνευόταν και προσέβαλλε συνέχεια, και σαν κερασάκι στην τούρτα έριχνε την εξής απάντηση στον εξής διάλογο:

"Λαμόγιο"-κολλητός-παλιοσειρά της Δ: Μαντέψτε τι μου έφερε ο ήρωάς μου από την περιπέτεια.
    Παντοφλάκιας-βουτυρομπεμπές: Π..τσ@

Τι θα έκανε αν κάθε φορά που πήγαινε να πιάσει μια απλή γενική κουβέντα περί του παιχνιδιού, πετάγονταν οι παλιοσειρές της συμμαχίας προεξάρχοντος του βουτυρομπεμπέ-παντοφλάκια-ανεκδοτάκια και έλεγαν αφήστε τα αυτά, εδώ είναι καφενείο!!!

Για όλα αυτά η απάντηση του κυρίου είδα φως και μπήκα, του δικηγορίσκου της Δ, που επειδή έχει προσωπικά μαζί μου (μόνος αυτός ξέρει γιατί, προφανώς τον ενόχλησε το στυλ μου, προτιμά τις αμοιβάδες που σιωπούν), βγήκε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα και να με προσβάλλει κι από πάνω, που δήθεν εξανέστη με τους χαρακτηρισμούς Χαρχούδα (εκείνος τον εισήγαγε στην κουβέντα), του Μπιξ Μπιξ (είναι ξεκάθαρο πιστεύω ποιον εννοώ), βουτυρομπεμπέ-παντοφλάκια (εξήγησα σε αρκετά σημεία γιατί αποκαλώ έτσι τον απαράδεκτο Χελλμπόυ), η απάντηση του είναι ότι το να βάλεις κάποιον που χαλάει την παρέα και την ατμόσφαιρα σε ένα δημόσιο ρουμ στην θέση του και να του κοψεις τον αέρα είναι καταπάτηση ελευθερίας. Όταν βέβαια γινόταν αυτό εις βάρος μας -που τι κάναμε; κουβέντα για το παιχνίδι θέλαμε να πιάσουμε...- ήταν δικαιολογημένο!!! Ρε παιδιά αλήθεια τα γράφω και φορτώνω πρωινιάτικα με το αίσχος, κι έχουν το θράσος να μιλάνε κιόλας.

Στα καλά καθούμενα λοιπόν ο κύριος τα πήρε με τους χαρακτηρισμούς, τους οποίος εκείνος εισήγαγε στην κουβέντα με το πρώτο ειρωνικό του ποστ περί Λιλιπούπολης, όπου ο Βήξεν είναι ο Χαρχούδας και εγώ δήθεν ο Δυστροπόπιγγας. Με το ζόρι δηλαδή να με βγάλει ότι έφυγα επειδή ήθελα να γίνω αρχηγός!!! Γελάνε και οι πέτρες πραγματικά. Και ακόμα μέχρι τέλους το πιστεύει και το λέει, έφυγα γιατί δεν πέρασε η γραμμή μου. Τραγικό...

Και ενδιάμεσα, προκειμένου να θολώσει την έλλειψη επιχειρημάτων και να με παρασύρει σε λογομαχίες άρχισε τις εντελώς προσωπικές και real life προσβολές, λες και με ξέρει κι από χθες και ειρωνεύεται την ανεργία μου, την οικονομική μου κατάσταση για την οποία φυσικά δεν έχει ιδέα, την οικογένειά μου που προφανώς ζηλοφθονεί, σε λίγο θα αρχίσει να προσβάλλει και τα πεθαμένα μου, τι να πω. Αλλά μετά από όλα αυτά εγώ είμαι ο φασίστας, ο τραμπούκος, ο οχετός και ο βούρκος. Όλα αυτά ειλικρινά με ξεπερνούν,κάθε φορά λέω δεν θα ξαναγράψω, άστο να πάει στην ευχή, αλλά ο τύπος επιμένει να λέει το παραμύθι του.

Πίσω στα του παιχνιδιού, με ψιλοτίμησε που τους έδωσα μια δίαιτα που ήταν στα χερια μου πριν διαγράψω το ακκάουντ, όχι όπως άλλοι... Όμως ήταν άνανδρο που έστειλα επίθεση τις φάλαγγες μου στον παντοφλάκια, με φέικ στον "κολλητό" του και τον βήξεν. Τονίζω και πάλι, τις φάλαγγες! Σε πρωτεύουσα με ΜΑΤΙΑ!!! Χωρίς καταπέλτες!!!!! Και σκίστηκαν να βγάλουν άμυνα!!!!! Έχασαν κοντά 8 εκατομμύρια ύλες για να αμυνθούν σε 20.000 φάλαγγες που θα πέρναγαν και μετά θα σβήνονταν...τόσο άχτι με είχαν.

Και φυσικά για το ότι οι ίδιες φάλαγγες την προηγούμενη μέρα είχαν σταλεί ενίσχυση σε ένα από τα πολλά αξιόλογα άτομα της συμμαχίας ούτε λόγος. Δεν λέει κάτι αυτό. Ούτε το ότι είχα κι εγώ ταυτόχρονες επιθέσεις.. Όχι, δεν έκανα τίποτα καλό, ένα διπρόσωπο φίδι είμαι, βεζύρης στη θέση του βεζύρη θέλω να γίνω και βγαίνω να κράξω στο φόρουμ για να διαλύσω την συμμαχία. Αυτή είναι η άποψη του εκπροσώπου τους! Και δεν βγαίνει ένας να τον βάλει στην θέση του. (Όχι ότι περίμενα να γίνει βεβαια, εδώ δεν το έκαναν στο σκάιπ σιγά μην εκτεθούν στο φόρουμ...)

Η σκόπιμη παρερμηνεία των λεγομένων μου δεν έχει τέλος και δεν μπορώ άλλο να ασχοληθώ, ειλικρινά κουράστηκα. Μόνο ένα τελευταίο να διευκρινίσω (που σιγά που δεν το κατάλαβε αλλά σκόπιμα το παρερμήνευσε κι αυτό για να δημιουργήσει εντυπώσεις). Το μην με ξαναπιάσεις στο στόμα σου γιατί θα έχουμε άλλα είναι προφανές από τα συμφραζόμενα ότι είναι μια σαφής προειδοποίηση: αν ξαναμιλήσει για την προσωπική μου ζωή θα πέσουν μηνύσεις. Και σε αυτόν και στον διαχειριστή του θέματος που το επιτρέπει. Απλά τα πράγματα. Τσαμπουκάς του πληκτρολογίου ποτέ δεν υπήρξα και δεν θα γίνω τώρα στα γεράματα για τον κάθε κομπλεξικό, που στην τελική είναι και ο πλέον αναρμόδιος να μιλήσει. Απλώς είχε απωθημένα με την πάρτη μου και βγήκε να ρίξει λάσπη στον ανεμιστήρα. Πες πες κάτι θα μείνει. Είμαι κι εγώ περίεργος δεν αφήνω κάτι να πέσει κάτω, και φτάσαμε να χαρίσουμε στιγμές απείρου κάλλους στο φιλοθεάμον κοινό. Ελπίζω τουλάχιστον να διασκεδάσατε...

Καλή συνέχεια στο παιχνίδι σας και καλή δύναμη στην ζωή σας!

Με τέτοιους τύπους να ζουν ανάμεσά μας θα την χρειαστείτε...

Προεπιλογή

Επος! Συνεχιστε ακαθεκτοι παιδες!
    Aris - R.A.T.M. - S1#1
    Aris17n - O-GnG - S4#1
    Aris17n - BG - S5#1
    Aris17n - RIP NW - S1#3
    Aris17n - GnG S5#2

Community Manager Το avatar του χρήστη ixydakis
    Περιοχή
    Ελσίνκι, Φιλανδία

Προεπιλογή

Καλημέρα σας,

θα παρακαλούσα να σταματήσουν άμεσα οι προσωπικές αντιπαραθέσεις. Αν θέλετε να συζητήσετε για θέματα του παιχνιδιού και της πολιτικής του server, ευχαρίστως αλλά αποφύγετε τις αναφορές στην προσωπική ζωή του καθενός.

Ευχαριστώ.

Φιλικά,
    ixydakis
    Customer Service Representative
    Travian: Legends Greece

Email: admin@travian.gr

Προεπιλογή

Για να καταλάβουν λοιπόν όσοι έχουν βγάλει ποπ κορν και παρακολουθούν

εκείνος εισήγαγε στην κουβέντα με το πρώτο ειρωνικό του ποστ περί Λιλιπούπολης, όπου ο Βήξεν είναι ο Χαρχούδας και εγώ δήθεν ο Δυστροπόπιγγας. [B]
    Αυτό λέγεται χιούμορ. Λιλιπούπολη, παιδικό τραγούδι. Πάλι καλά, που δεν έβαλα το χοντρό μπιζέλι

Πίσω στα του παιχνιδιού, με ψιλοτίμησε που τους έδωσα μια δίαιτα που ήταν στα χερια μου πριν διαγράψω το ακκάουντ, όχι όπως άλλοι... Όμως ήταν άνανδρο που έστειλα επίθεση τις φάλαγγες μου στον παντοφλάκια, με φέικ στον "κολλητό" του και τον βήξεν. Τονίζω και πάλι, τις φάλαγγες! Σε πρωτεύουσα με ΜΑΤΙΑ!!! Χωρίς καταπέλτες!!!!! Και σκίστηκαν να βγάλουν άμυνα!!!!! [U][B]
    Αυτό λέγεται πάτησα delete, δεν παίζω πια στο σέρβερ και έχω κάνει επίθεση εκδίκησης σε μέλος της συμμαχίας και επειδή δεν κατάλαβαν τι ακριβώς συνέβη κάλυψαν κάτι που για τη συμμαχία συνήθως είναι πολύτιμο, αλλά είναι τραγικοί γιατί πού να φανταστούν ότι αυτός που μέχρι χθες ήταν αδερφός και είχε και πολύτιμο ξαφνικά στέλνει ριαλ;

Και φυσικά για το ότι οι ίδιες φάλαγγες την προηγούμενη μέρα είχαν σταλεί ενίσχυση σε ένα από τα πολλά αξιόλογα άτομα της συμμαχίας ούτε λόγος. Δεν λέει κάτι αυτό. Ούτε το ότι είχα κι εγώ ταυτόχρονες επιθέσεις.. Όχι, δεν έκανα τίποτα καλό,
    τη μια μέρα τους αγαπώ και τους βοηθώ, την άλλη πατάω delete και τους εκδικούμαι. Τρου Στορυ

και επειδή μπορεί να μην παίζω πια στο σέρβερ1, αλλά έχω γράψει μυθιστόρημα μαζί με τον καβούρη στο φόρουμ του σέρβερ 1 και μου χει σπάσει τα νεύρα

Το μην με ξαναπιάσεις στο στόμα σου γιατί θα έχουμε άλλα είναι προφανές από τα συμφραζόμενα ότι είναι μια σαφής προειδοποίηση: αν ξαναμιλήσει για την προσωπική μου ζωή θα πέσουν μηνύσεις.
    Μόλις παρατήρησα ότι κάτω από το αβαταρ του διαχειριστή γράφει ότι βρίσκεται στη Φιλανδία. Υπάρχει περίπτωση να με μηνύσει και αυτός άμα πω ότι μένει σε αυτή τη χώρα; Θα μου τα φάνε όλα οι χασοδίκες μου φαίνεται (χιούμορ, οκ?)

Για το παιχνίδι δυστυχώς δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε γιατί πάτησες delete. Ό,τι άλλο θες να κουβεντιάσουμε για το παιχνίδι -και μιας που μας βάλαν και χέρι , χωρίς χαρακτηρισμούς- σαν καλά παιδιά με λιλιπούπολη και μπιζέλια, εδώ είμαι. Να πούμε για τη δίαιτα που όπως λες -πάλι καλά που- την άφησες στη συμμαχία, πώς εκδικήθηκες κάνοντας επίθεση με τα αμυντικά διδάσκοντας ήθος. Πώς μας αγαπάς και μας στηρίζεις όλους στο παιχνίδι, αλλά κατά ένα μυστήριο τρόπο από τη μια μέρα στην άλλη κάτι άλλαξε και για δυο άτομα μπήκαμε και εμείς -που μας είχες σε εκτίμηση- στο ίδιο τσουβάλι.
    Πάντως επιθέσεις τρέχουν και άλλες στο παιχνίδι. Δεν έχει τελειώσει όπως λες. Αυτοί οι ψόφιοι αντίπαλοι που διακτινίστηκαν και μας άφησαν να κερδίσουμε μόνοι μας, με κάποιο μαγικό τρόπο ζουν ακόμα ανάμεσά μας. Θα ρωτήσω τον Χαρχούδα, αυτός με τη μυστικιστική γνώση της στοάς μπορεί να ξέρει πώς τα φαντάσματα στέλνουν ριαλ και στοχεύουν θησαυροφυλάκια και 19ρια στάρια. Δεν ξέρω αν ξέρει αν έχουν και τζάμπα σύνδεση από υπερπέραν γιατί αυτό με ενδιαφέρει.

Προεπιλογή

keep going, εγώ το βρίσκω απολαυστικό
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές