Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 54

Θέμα: Κουίζ

Arrow Κουίζ

Οι ένδοξοι σέρβερς 1, στους οποίους δίδαξαν το τράβιαν στην Ελλάδα οι Ι και οι Μ ξέπεσαν σε ένα άλλο γραμματάκι. Και από εκεί που είχαν ενδιαφέρον, δράση και επικές μάχες, έφτασαν να είναι πιο άνοστοι και από νοσοκομειακή σούπα. Απλώς θα αναφέρω ότι επί τουλάχιστον ενα μήνα κατείχα πάνω από 20Κ φάλλαγες ως αμυντικός τις οποίες τις έστειλα σε μια μόλις ενίσχυση, κι αυτή σε φιλική συμμαχία!!! Για τους εκτός σέρβερ αναγνώστες να αναφέρω επίσης ότι μετά από 3 και πλέον ημέρες υπήρχαν ακόμη αντικείμενα αδιάθετα, αφου οι ίδιοι στρατοί ξαναγύρισαν για να τα καθαρίσουν...
    Και όλη αυτή η κατάντια κυρίως λόγω ενός άτολμου αρχηγίσκου, που αντί να παίζει τράβιαν παίζει τις κουμπάρες ολημερίς στο skype. Αλλά κι εκεί αποτυχία: Το δημόσιο κανάλι της συμμαχίας του είναι ένα καφενείο που βαράει μύγες. Έχει φτιάξει δεκάδες rooms τάχα ειδικού σκοπού στο skype στα οποία δεν μιλάει κανείς. Μόνο στα πριβέ που ανοίγει αυτός και ο υπαρχηγός του υπάρχει δράση. Χαϊδεύει τα αυτιά των λιγοστών ενεργών παικτών του προσπαθώντας να γεφυρώσει χάσματα που δεν θα είχαν δημιουργηθεί αν ήξερε να διατηρεί ένα επίπεδο στην συμμαχία του και αν ήταν σωστός και δίκαιος αρχηγός. Σε άλλους πάλι βάζει το πρωτοπαλίκαρό του να τάζουν λαγούς με πετραχείλια, με ατάκες του τύπου, "εσύ θα πάρεις τον εκπαιδευτή για όσο θες, οι άλλοι δεν θα δουν ούτε τις αποθήκες". Γι' αυτό και στα δημόσια ρουμς τεχνηέντως αποθαρρύνει έως απαγορεύει σοβαρές συζητήσεις περί του παιχνιδιού, για να μην βγουν στα άπλυτα στην φόρα. Δημιουργεί τις ιδανικές συνθήκες για την πιο σάπια συμμαχία του ελληνικού τράβιαν, με όλες αυτές τις ιδιωτικές ίντριγκες και δημόσια βγαίνει και μιλάει για παρέες και οικογένειες. Καμιά παρέα δεν είδα, παρά μόνο κλίκες και υποομάδες, ενώ τέτοιες οικογένειες καταλήγουν να τις γράφουν οι εφημερίδες όταν τρώγονται στο τέλος μεταξύ τους.
    Έχασε σε μια εβδομάδα τουλάχιστον 4 πρωτοκλασσάτους λογαριασμούς και έπονται κι άλλοι. Έχει μείνει με κάποιους μισοενεργούς, ενώ φημες λένε πως το πρωτοπαλίκαρό του έχει ήδη αρχίσει να αποστηθίζει κωδικούς λογαριασμών αντί για τα μαθήματά του, ώστε να είναι ετοιμος για το δύσκολο φθινόπωρο που θα ακολουθήσει.
    Τις τελευταίες ημέρες έμαθα έκπληκτος ότι ακόμα και άτομα του στενού του περιβάλλοντος έχουν να πουν τα χειρότερα για εκείνον, άτομα της διοίκησής του. Μιας διοίκησης 15μελούς η οποία δεν εμφανίζεται σχεδόν ποτέ στα δημόσια ρουμς, μιας αυλής πιστής στο δόγμα του βασιλέως: πριβέ, κλίκες και ξερό ψωμί. Μιας διοίκησης πάντως που οφείλω να ευχαριστήσω γιατί σε αρκετές περιπτώσεις χάρισε στιγμές ηχηρών γέλιων και την ευχαριστώ. Ενδεικτικά θα αναφέρω τον υπεύθυνο άμυνας με το παρατημένο account, εντελώς άδειο από άμυνες που προσπαθούσε επί δυο βδομάδες να κατακτήσει μάταια χωριό αντιπάλου κοντά στο πρώτο του χωριό αλλά μίλια μακριά από την πρωτεύουσά του. Και φυσικα τον υπεύθυνο sitting που κιτρίνιζε κάθε δυο μέρες!!!
    Δεν τα ισοπεδώνω όλα, κάποια παιδιά αξίζουν εκεί μέσα και προσπαθούν φιλότιμα. Δεν είναι βέβαια τυχαίο που τα άτομα αυτά παίζουν για πρώτη φορά με την σάπια συμμαχία...
    Δεν θα σας κουράσω άλλο. Προσωπικά ήδη αποχαιρέτησα τον μάταιο τούτο σέρβερ, αμολώντας επίθεση με τα αμυντικά μου σε ένα συγκεκριμένο άτομο που είναι τόσο αγενές και εμετικά προκλητικό ώστε να διώξει τους πάντες από το ρουμ. Εναν μεσηλικα β0υτυρ0μπ€μπ€ που έφευγε από το ρουμ για ψύλλου πήδημα, ενώ ο ίδιος αμόλαγε σωρηδόν χοντράδες και κακό χιούμορ. Έναν συμπλεγματικό που έφυγε από την συμμαχία όταν έμαθε ότι δεν θα έπαιρνε ύλες από την συμμαχια αφού δεν έβαζε gold και έπαιζε περιστασιακά, για να ξαναμπεί την επόμενη μέρα και δυο μέρες μετά να πάρει και ύλες. Γιατί έτσι κάνουν οι σοβαροί αρχηγοί, τρέχουν πίσω από τον κάθε μέτριο παίκτη και υποκύπτουν στους παιδιάστικους εκβιασμούς του. Και ειναι τοσο ανίδεοι από το παιχνίδι που ενώ ξέρουν ότι στέλνω επίθεση με αμυντικά πριν διαγράψω, σε χωριό με μάτια και χωρίς καταπέλτες, αντί να με αφήσουν να περάσω αναίμακτα και να διαγραφώ στήνουν άμυνες και χάνουν 7,5Μ σε ύλες!! Συγχαρητήρια, μεγάλε Διδάσκαλε, δίδαξες και πάλι τράβιαν. Αλλά βέβαια, το θέμα είναι η δημιουργία εντυπώσεων στην στάνη σου. Με κάθε κόστος.
    Δεν θα πω άλλα (προς το παρόν) γιατί φαντάζομαι σας κούρασα. Είμαι σίγουρος πως όλοι έχετε καταλάβει την απάντηση στο κουιζάκι. Πρόκειται για έναν "κύριο" που τον ξέρουν μέχρι και οι Νατάριοι και γελούν μαζί του ακόμα και τα ζώα στις οάσεις. Μόνο κάποια προβατάκια δεν τον έχουν καταλάβει και πείθονται ακόμα με τους γλυκανάλατους μονολόγους του που βρίθουν γενικοτήτων χωρίς να λένε κατ' ουσίαν τίποτα.
    Ο καθένας έχει αυτό που του αξίζει όμως και -όπως στην ζωή έτσι και στο τράβιαν- όλα εδώ πληρώνονται.

Καλή συνέχεια στον μακάριο ύπνο όσων αντέχουν να συνεχίζουν σε αυτήν την παρωδία.

Προεπιλογή

Φίλε μου έχω μια εντύπωση ότι αναφέρεσαι στον μεγάλο αρχηγό Vxen και την υπερσυμμαχία του φέτος Δρύοπες πέρυσι Δαφνί
    Κάθε χρόνο τα ίδια θα κάνει αυτός ακόμα δεν έβαλε μυαλό πέρυσι από την κουτοπονηριά του έχασε τον σέρβερ φέτος συνεχίζει να κάνει τα ίδια μετά πάλι θα τον φταίνε οι άλλοι που έφυγαν αν χάσει τον σέρβερ
    Είδα ότι ακόμα παιδιαρίζει κάθεται και γράφει ότι του κατεβεί στο προφίλ του υπονοώντας πολλά και διάφορα αναρωτιέμαι πολλές φορές αν το μυαλό του συμβαδίζει με την ηλικία του.
    ΙΔΡΥΤΗΣ ~ 3ΙE ~ (ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ) ~ PROUD ZGST MEMBER ~

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Εξαλλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα πω άλλα (προς το παρόν) γιατί φαντάζομαι σας κούρασα.
    Δεν κούρασες καθόλου φίλε T. Συνέχισε αν μπορείς. Και όλοι οι γνώστες της κατάστασης καταλαβαίνουν τι παίχτηκε. Ειδικά εμείς σαν B. που τα περάσαμε αυτά πέρσυ!

Προσωπικά θα ήταν ενδιαφέρον να μάθω τι άλλες φάσεις παίχτηκαν φέτος στο απέναντι στρατόπεδο!

Προεπιλογή

Ναι τελικά ήταν πανεύκολο το κουιζάκι, εδώ πρώην παίκτες του s1 που συνάντησα σε άλλους σέρβερς έχουν να λένε τα χειρότερα για το εν λόγω άτομο... Και μιας και αναφέρθηκε και το προφίλ του, έμαθα ότι πρόσθεσε τελευταία την εξής φράση:

Βαρεθηκα τις κλαψες και τα απωθημενα καποιων .
    Αρκετα. Ας κλαινε μονοι τους !

Να τονίσω λοιπόν ότι κλάψας είναι κάποιος που όταν τον στριμώχνεις με επιχειρήματα κάνει ότι δεν καταλαβαίνει ή ψάχνει να πιαστεί από καμιά άσχετη φράση για να αλλάξει την κουβέντα πετώντας τηνμπάλα στην εξέδρα. Κλάψας είναι κάποιος που πριβέ χαϊδεύει αυτιά και δημόσια βγάζει διαγγέλματα με ύφος καρδιναλίων με κεφαλαία περιστοιχισμένα απο γραμμές με ίσον. Κλάψας είναι κάποιος που τον ξεμπροστιάζουν δημόσια κι εκείνος κλαίγεται ότι οι ιδιωτικές συνομιλίες δεν πρέπει να βγαίνουν στην φόρα.
    Επίσης απωθημένα έχει κάποιος που ενώ έχει κανει ένα σωρό λάθη και έχει δημιουργήσει από μόνος του με τις πρακτικές του 10 υποομάδες στην υποτιθέμενη παρέα-οικογένεια-συμμαχία του, όταν κάποιος αναδεικνύει τα στραβά αμέσως τον βγάζει στασιαστή και συνωμότη, βλέπει παντού φαντάσματα του παρελθόντος και δολοπλοκίες με σκοπό την υπονόμευση και την συκοφάντησή του ως αρχηγού. Αλλά βέβαια, ό,τι έχεις μέσα σου βλέπεις κι έξω σου και όπως λειτουργείς νομίζεις ότι λειτουργούν κι οι άλλοι.
    Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια κύριε αρχηγέ των πριβέ...υπάρχουν και ντόμπροι άνθρωποι ακόμα στο ελληνικό τράβιαν...

Προεπιλογή Υπάρχει θέμα

Ναι τελικά ήταν πανεύκολο το κουιζάκι, εδώ πρώην παίκτες του s1 που συνάντησα σε άλλους σέρβερς έχουν να λένε τα χειρότερα για το εν λόγω άτομο... Και μιας και αναφέρθηκε και το προφίλ του, έμαθα ότι πρόσθεσε τελευταία την εξής φράση:

Βαρεθηκα τις κλαψες και τα απωθημενα καποιων .
    Αρκετα. Ας κλαινε μονοι τους !

Να τονίσω λοιπόν ότι κλάψας είναι κάποιος που όταν τον στριμώχνεις με επιχειρήματα κάνει ότι δεν καταλαβαίνει ή ψάχνει να πιαστεί από καμιά άσχετη φράση για να αλλάξει την κουβέντα πετώντας τηνμπάλα στην εξέδρα. Κλάψας είναι κάποιος που πριβέ χαϊδεύει αυτιά και δημόσια βγάζει διαγγέλματα με ύφος καρδιναλίων με κεφαλαία περιστοιχισμένα απο γραμμές με ίσον. Κλάψας είναι κάποιος που τον ξεμπροστιάζουν δημόσια κι εκείνος κλαίγεται ότι οι ιδιωτικές συνομιλίες δεν πρέπει να βγαίνουν στην φόρα.
    Επίσης απωθημένα έχει κάποιος που ενώ έχει κανει ένα σωρό λάθη και έχει δημιουργήσει από μόνος του με τις πρακτικές του 10 υποομάδες στην υποτιθέμενη παρέα-οικογένεια-συμμαχία του, όταν κάποιος αναδεικνύει τα στραβά αμέσως τον βγάζει στασιαστή και συνωμότη, βλέπει παντού φαντάσματα του παρελθόντος και δολοπλοκίες με σκοπό την υπονόμευση και την συκοφάντησή του ως αρχηγού. Αλλά βέβαια, ό,τι έχεις μέσα σου βλέπεις κι έξω σου και όπως λειτουργείς νομίζεις ότι λειτουργούν κι οι άλλοι.
    Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια κύριε αρχηγέ των πριβέ...υπάρχουν και ντόμπροι άνθρωποι ακόμα στο ελληνικό τράβιαν...
    Αγαπητέ μου φίλε τα περιγράφεις όπως ακριβώς είναι τα πράγματα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελεφαντάρχας : 25-09-14 στις 16:12

Cool οργή στη λιλιπούπολη

Άσχημα τα πράγματα στη Λιλιπούπολη. Έξαλλοι δυστροποπιγκικοί Λιλιπούα έβαλαν στο μάτι τον Χαρχούδα και τους χαρχουδικούς. Φήμες λένε ότι και το ίδιο το θαύμα θα πέφτει ένα λέβελ για κάθε ουρλιαχτό αγανάκτησης.

https://www.youtube.com/watch?v=dv_hAjdzxSs
    serotonino speaking: Nullum tempus occurrit regi
    ή πιο λαικά: http://www.youtube.com/watch?v=QVFr-hoD2oo

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kavour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχημα τα πράγματα στη Λιλιπούπολη. Έξαλλοι δυστροποπιγκικοί Λιλιπούα έβαλαν στο μάτι τον Χαρχούδα και τους χαρχουδικούς. Φήμες λένε ότι και το ίδιο το θαύμα θα πέφτει ένα λέβελ για κάθε ουρλιαχτό αγανάκτησης.

https://www.youtube.com/watch?v=dv_hAjdzxSs
    "...Κι οι Πιπινέζες τους παπαγάλους μ' ένα κλουβί κυνηγούν...."

https://www.youtube.com/watch?v=P6BXFBdAa_M

Αν το να μην ανέχομαι την κοροϊδία και την μεροληψία του Χαρχούδα σου με κάνει Δυστροπόπιγγα το δέχομαι μετά τιμης και χαράς.
    Καλύτερα Δυστροπόπιγγας παρά Πιπινέζα

Και μιας και σε έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση και το ρίξαμε και στα παιδικά τραγουδάκια σε χαιρετώ με μια αφιέρωση:

https://www.youtube.com/watch?v=YZfw912Yoks

Καλή συνέχεια, καλό κουράγιο στο μαρτύριο του s1...
    Τριαλαριλαριλαλοοοοο

Προεπιλογή

Καλύτερα Δυστροπόπιγγας παρά Πιπινέζα
    Η προσωπική μου γνώμη από αυτά που είδα είναι ότι είχες υπερβολικό ζήλο. Ως ένα σημείο ήσουν πρότυπο, από ένα σημείο και έπειτα σε έχασα.

Για τις σχέσεις κάποιων παικτών του σέρβερ με το Χαρχουδέικο δεν θα σχολιάσω γιατί ούτε ξέρω τι ακριβώς έγινε ούτε θέλω να κάνω το δικηγόρο. Πολύ συνοπτικά θα πω κάποια πράγματα για το σέρβερ που άφησες.

1)βλέπω πολλούς που λένε ότι θέλουν επιθέσεις γιατί το παιχνίδι είναι πολεμικό αλλά μόλις περάσει η πρώτη μπόρα ξεμένουν χειρότερα κ από το αρκουδάκι στη διαφήμιση με τις μπαταρίες ή παν και στουκάρουν σαν παλαβοί και ό,τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

2)βλέπω και άλλους που έχουν πολλές και ωραίες ιδέες που πιστεύουν ότι θα πετύχουν βάσει μιας εικόνας που χουν στο μυαλό τους, αλλά όταν αρχίζουν οι παίκτες και σαλεύουν, η πραγματικότητα τους διαψεύδει. Μακάρι να μπορούσαμε να συγκεράσουμε τα πιστεύω και τα θέλω όλων των παικτών αλλά δυστυχώς δεν τα ξέρουμε όλα. Για μένα οι υπερβολικές απαιτήσεις θέλουν και υπερβολικό τρέξιμο και δεν ξέρω πολλούς που θέλουν να καταναλώσουν τόση φαιά ουσία. Αντιθέτως, νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί πρόθυμοι να αναλάβουν θέσεις και να φύγουν μετά τις πρώτες τριβές (αυτό δεν είναι υπονοούμενο για σένα, γενικά μιλάω)

Υ.Γ κακά χταπόδια, χελώνα for the win. Στο κλουβί με τις τρελές ψηφίζω Δ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kavour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσωπική μου γνώμη από αυτά που είδα είναι ότι είχες υπερβολικό ζήλο. Ως ένα σημείο ήσουν πρότυπο, από ένα σημείο και έπειτα σε έχασα.

Για τις σχέσεις κάποιων παικτών του σέρβερ με το Χαρχουδέικο δεν θα σχολιάσω γιατί ούτε ξέρω τι ακριβώς έγινε ούτε θέλω να κάνω το δικηγόρο. Πολύ συνοπτικά θα πω κάποια πράγματα για το σέρβερ που άφησες.

1)βλέπω πολλούς που λένε ότι θέλουν επιθέσεις γιατί το παιχνίδι είναι πολεμικό αλλά μόλις περάσει η πρώτη μπόρα ξεμένουν χειρότερα κ από το αρκουδάκι στη διαφήμιση με τις μπαταρίες ή παν και στουκάρουν σαν παλαβοί και ό,τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

2)βλέπω και άλλους που έχουν πολλές και ωραίες ιδέες που πιστεύουν ότι θα πετύχουν βάσει μιας εικόνας που χουν στο μυαλό τους, αλλά όταν αρχίζουν οι παίκτες και σαλεύουν, η πραγματικότητα τους διαψεύδει. Μακάρι να μπορούσαμε να συγκεράσουμε τα πιστεύω και τα θέλω όλων των παικτών αλλά δυστυχώς δεν τα ξέρουμε όλα. Για μένα οι υπερβολικές απαιτήσεις θέλουν και υπερβολικό τρέξιμο και δεν ξέρω πολλούς που θέλουν να καταναλώσουν τόση φαιά ουσία. Αντιθέτως, νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί πρόθυμοι να αναλάβουν θέσεις και να φύγουν μετά τις πρώτες τριβές (αυτό δεν είναι υπονοούμενο για σένα, γενικά μιλάω)

Υ.Γ κακά χταπόδια, χελώνα for the win. Στο κλουβί με τις τρελές ψηφίζω Δ

1) Το παιχνίδι χωρίς δράση είναι μια βαρετή διεκπεραίωση. Μπαίνεις πατάς κτιριάκια και (στο τσακίρ κέφι) φανταράκια και βγαίνεις. Καλύτερα πασιέντζα αν είναι έτσι.
    2) Σίγουρα κάποιοι το παίζουν για να γεμίζουν τον ελεύθερο χρόνο τους και κάποιοι το ψυχολογικό κενό τους. Ο συνδυασμός και των δύο εξηγεί γιατί οι ελληνικοί σέρβερς έχουν γίνει άντρο συνταξιούχων που κάνουν μια απέλπιδα προσπάθεια να πετύχουν σε κάτι στη ζωή τους, έστω κι αν αυτό είναι η κατάκτηση ενός σέρβερ...
    3) Οι παίκτες δεν κάνουν την συμμαχία, αλλά οι αρχηγοί. Κι αν οι παίκτες την κρατάνε πίσω τους αλλάζεις. Τα παλιά τα χρόνια που το τράβιαν ήταν πιο "αντρίκιο" οι αδιάφοροι-ανενεργοί σύμμαχοι γίνονταν πιο χρήσιμοι ως φάρμες παρά ως βαρίδια. Σκληρό αλλά ντόμπρο. Τώρα οι προαναφερθέντες συνταξιούχοι αν θα μπορούσαν θα έστελναν πρόσκληση ένταξης μέχρι και στους ΜΗ...
    4) Δεν μίλησα ποτέ για υπερβολικές απαιτήσεις αλλά για τα αυτονόητα: στοιχειώδης οργάνωση, ενημέρωση και συμμετοχή της βάσης, ΙΣΟΤΙΜΙΑ, σεβασμός και διασκέδαση. Χωρίς αυτά τα περί παρέας και οικογένειας ακούγονται επιεικώς φαιδρά.
    5) Καλά έκανες και βγήκες να υπερασπιστείς το Χαρχουδέικο, έτσι για να υπάρξει και ο αντίλογος, όμως για την ταμπακιέρα δεν είδα να λες κουβέντα: πώς σχολιάζεις την τακτική πριβέ - ίντριγκα - διάκριση "ημετέρων" - χάιδεμα αυτιών και άγιος ο θεός; Πώς σχολιάζεις τα αίσχη ενός συγκεκριμένου ατόμου στα skype rooms υπό την αιγίδα του αρχιμάγιστρου (βλ. 8);
    6) Ούτε κι εγώ γνωρίζω πολλά για το τι έγινε παλιότερα, είδα τι γίνεται τώρα και κατάλαβα...
    7) Αν σε ικανοποιήσει να κερδίσεις έναν σέρβερ στα χαρτιά με την τακτική Θα τους Κοιμήσουμε Μέχρι Τελικής Πτώσης δικαίωμά σου, αν μου επιτρέπεις μια κριτική θα πω κρίμα τα λεφτά που ξοδεύετε...
    8) Ο όλος παραλληλισμός με την Λιλιπούπολη θα είχε ενδιαφέρον αν αντί για μια παιδική φανταστική χώρα η συγκεκριμένη συμμαχία δεν προσομοίαζε με κακέκτυπο μασονικής στοάς, με επίπεδα ιεραρχίας και πρόσβαση σε μυστικιστική (sic) γνώση, ενδότερα δωμάτια και κέντρα λήψης αποφάσεων (lol).
    9) Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και η σιωπή είναι συνενοχή.

Καλή συνέχεια σε όλους, μόλις τελειώσει ο 5 (μια ακόμη παρωδία συνταξιούχων, αλλά με πιο ενδιαφέρον σενάριο και κάποιες πιο δραστήριες συμμαχίες που τονώνουν κάπως το ενδιαφέρον τουλάχιστον) δεν θα με ξαναδείτε σε κανέναν σέρβερ.

Όβερ εντ άουτ.

Προεπιλογή

Τη συμμαχία υπερασπίζομαι και προσφέρω στήριξη στα στελέχη της που τρέχουν με το χειρόφρενο ανεβασμένο και ακούνε κάθε μέρα ό,τι μπορεί να φανταστεί ανθρώπου νους. Εκτιμώ τη στήριξη που μου δόθηκε. Σέβομαι την προσπάθεια να πετύχουμε σταδιακά στόχους ως ομάδα ακόμα και σε σημεία που η συνεννόηση είναι δύσκολη.

1) Το παιχνίδι χωρίς δράση είναι όντως βαρετό κάποιες στιγμές, αλλά το συγκεκριμένο παιχνίδι απαιτεί και διάρκεια. Ειδικά οι αργοί σέρβερ θέλουν υπομονή ελέφαντα και μνήμη καμήλας και πρέπει να κρατήσεις και στρατούς για το τέλος που δεν βγαίνουν και τόσο γρήγορα

5) Για την ταμπακιέρα δεν είπα κουβέντα γιατί ούτε ξέρω όλα όσα έγιναν ούτε ήθελα να κάνω το δάσκαλο. Ο καθένας έχει το στυλ του. Από την πλευρά μου προσπάθησα να είμαι όσο πιο κόσμιος γίνεται. Η γνώμη μου είναι ότι όσο εγωιστής είναι ο ένας άλλο τόσο εγωιστής είναι και ο άλλος και δεν τρελαίνομαι να παίζω με τις ανασφάλειες κάποιου, εκτός και αν μου ξεκαθαρίσει ότι είναι εχθρός μου. Αν θυμάσαι και εσύ είχες πάρει φόρα και προσπάθησα να σε επιβραδύνω με όμορφο τρόπο λέγοντας σου κράτα μικρό καλάθι γιατί υπήρχαν όντως κάποια πλάνα που επίτηδες έμεναν κρυφά και γι'αυτό ήσουν τόσο σίγουρος ότι δεν υπήρχαν. Και έμεναν κρυφά γιατί τα χα ετοιμάσει και τα έκρυβα εγώ που είμαι Πουτινικός, μυστικοπαθής και εκδικητικός μέχρι αηδίας, αλλιώς θα τα ξεραν όλοι στο σέρβερ και όλοι οι σέρβερ. Κάποιες κόντρες καλό είναι να γίνονται για να φανεί πού υπάρχει η διαφορά, αλλά αν το γυρίσουμε σε βεντέτα ή ανένδοτο τότε ο εχθρός θα είναι από μέσα. Επίσης, αυτές οι κόντρες ξενερώνουν και φθείρουν. Τώρα για τα αίσχη, μάλλον εννοείς ότι δεν ήταν κομψός ο τρόπος έκφρασης. Ούτε εγώ ενθουσιάζομαι αλλά αν έρθεις στο καφενείο ή στο ιντερνετ καφέ που καλαμπουρίζω και ανοιχτείς με τόση ενέργεια, είμαι σίγουρος ότι θα ανακηρύξεις το ρουμ της Δ εκκλησία της αγάπης

7)Εγώ βλέπω ότι η συμμαχία έχει κυριαρχήσει στο τεταρτημόριο. Βλέπω ότι οι ήδη δυνατοί παίκτες προχωράνε και οι λογαριασμοί που μπήκαμε αργότερα δυναμώνουμε. Βλέπω ότι έχουμε βάσιμες ελπίδες να διεκδικήσουμε θαύμα. Μου αρέσει η σύνεση και η απροθυμία γιατί η ευκαιριακή χαρά με επιθέσεις στο βρόντο το μόνο που θα κάνει είναι να μπούμε σαν κορόιδα στο πλάνο όσων θα θελαν να δουν στρατούς της Δ να στουκάρουν χωρίς νόημα. Βλέπω ότι βγαίνουν άμυνες και καλές άμυνες. Βλέπω ότι ήρθαν νέοι σύμμαχοι. Βλέπω ότι σε ένα σέρβερ με λίγους παίκτες και τεράστιους εγωισμούς κάποιοι προσπαθούν να κρατήσουν ισορροπίες έστω και χαϊδεύοντας κάποιες φορές αυτιά αντί να ρίχνουν καντήλια. Εμένα αυτό μου δείχνει ενωτική διάθεση, παρόλο που κατανοώ ότι αν το βλεπα από τη θέση σου και είχα πάρει φόρα ίσως μου φαινόταν και ως μεροληψία.

Το κομμάτι με τις ίντριγκες, αν εξαιρέσεις κάτι προσπάθειες ψαρέματος από παίκτη που με εξέπληξε γιατί είχε μεγαλύτερο εγωισμό και από εμένα, δεν το έζησα, ίσως γιατί όντως δεν ήθελα να το ζήσω.

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές