Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 157

Θέμα: τίτλοι τέλους

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sar1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα λοιπον αυτο το παιχνιδι ειναι τελειως ξενο με την ελληνικη νοοτροπια. Οι περισσοτεροι κατ επιφαση λενε πως παιζουν ομαδικα. Στην πραγματικοτητα παιζουν για παρτη τους. Εξαλλου και μονο που υπαρχει η βαθμολογια και το εβδομαδιαιο τοπ10,αναιρει τον οποιον ισχυρισμο καποιων αθεραπευτων ρομαντικων,περι της ομαδικοτητας του παιχνιδιου.
    Ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι μπουζούκι.
    Για την πάρτη μας παίζουμε, όντως, αλλά μέχρι ενός ορίου. Επίσης δεν σχολιάζεις ότι η όαση σε ένα πολυσίταρο θα δώσει περισσότερες ύλες. Ενώ το ξεκινάς καλά, αν το συνεχίσουμε με τη δική σου λογική και ο Ζορια θα πρεπε να πατήσει ντιλιτ άμα βαριόταν και δεν ήθελε να παίξει άλλο.

Πανω σ αυτη την λογικη λοιπον στηριζομενος θα πω,πως πολυ καλα εκανε ο Σατιβαριους και δεν δεχτηκε να δωσει την οαση που με κοπο κατελαβε αυτος,σε καποιον αλλον,που τις ωρες που αυτος παιδευοταν για να την κατακτησει,ο αλλος πιθανον να επινε το προσφιλες "ελληνικο" αφεψημα σε καποια καφετερια.
    Άλλοι πρέπει να ήταν οι λόγοι. Έχω πέσει ανάποδα και γελάω, άκου παιδευόταν να την καθαρίσει μετά από τόσους μήνες. Ξανθόπουλος, Μάρθα Βούρτση και Βασιλάκης Καΐλας 3 σε 1. Το πιο εύκολο ήταν να πάρει μια όαση, το θέμα είναι τι "άλλο" είδε και τα συχτήρισε όλα.

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως εδω καποιοι δηθεν παλιοι αρχηγοι και παρατρεχαμενοι αυτων εχουν φτιαξει δικους τους αγραφους κανονες.Κι απαιτουν απο τους αλλους να τους σεβονται. Οι μονοι κανονες που επιβαλλεται να σεβομεθα σαν παικτες ειναι οι κανονες του παιχνιδιου και μονο αυτοι.
    Ισχύει. Αλλά και πάλι, αν κάτι έχει νόημα γιατί να μην κάνεις τα στραβά μάτια; Μάλλον το καπέλωμα σε έχει ενοχλήσει.

Μπορει καπου εδω να υπαρχει ενα δικιο αλλα δυστυχως οπως εχω ξαναπει. Ετσι ειναι αυτο το παιχνιδι. Απο την στιγμη που σου προσφερει εξαγοραζομενα πλεονεκτηματα,θα εισαι ηλιθιος να μην τα χρησιμοποιησεις γιατι καποιοι αλλοι δεν μπορουν να το κανουν .
    Ισχύει 100%. Το γκολντ είναι τα στεροειδή αναβολικά του τραβιαν με βλάβες μόνο στην τσέπη. Όσο περισσότερο , τόσο καλύτερο. Όμως, αν δεν ξέρεις να παίξεις , η γρήγορη ανάπτυξη δεν θα κεφαλαιωθεί σε κάτι ουσιώδες. Γι'αυτό αντί να κράζεις τον Οράτιο, άκου τον, έχει ωραια πράγματα να πει αλλά άμα τον ακυρώσεις μουλαρώνει και σε κράζει και με το δίκιο του.

Οποτε ερχομαστε πια στο δια ταυτα.
    Πρεπει να ξερουμε τι παιχνιδι μπαινουμε να παιξουμε.Και αν αυτο το παιχνιδι ειναι μεσα στις δυνατοτητες μας ειτε τις οικονομικες ειτε τις χρονικες εχει καλως. Αν δεν ειναι ομως αντι να καταφερομαστε εναντιον αλλων και να τους φθονουμε επειδη μπορουν αυτα που δεν μπορουμε εμεις,πρεπει να το εγκαταλειψουμε και να ασχοληθουμε με καποιο αλλο απο τα τοσα που υπαρχουν,που θα ταιριαζει πιο πολυ στην ιδιοσυγκρασια μας και την εν γενει κατασταση που βρισκομαστε.
    Σωστός 1000%

Και κατι για το μικρο κακομαθημενο που ανεφερε σαν παραδειγμα τους συνταξιουχους.
    Απο πολυ νωρις ειχα πει πως οταν επιτεθουν οι συνταξιουχοι θα κλαψουν μανουλες.
    Εγώ κατάλαβα ότι στο είπε στα πλαίσια του ότι είναι εφικτό απλά εσύ φοβόσουν και το πήγαινες στο περίπου. Εσύ το αναφέρεις για να τονίσεις ότι είναι ριψοκίνδυνο. Άλλο το εφικτό, άλλο το επικίνδυνο. Στο ένα λες "γράψτε κανονικά τη συμμαχία και τους συμμάχους", δεν μας νοιάζει το αποτέλεσμα παίζουμε για την πάρτη μας, στο άλλο λες γιατί να διακινδυνεύσω το αποτέλεσμα, θέλω κάτι πιο σίγουρο και θέλω και συμμάχους να με στηρίζουν. Τα χεις κάνει αχταρμά

Πολυ περισσοτερο,οταν αυτοι οι κακομοιροι τιμιοι,για να μπορεσουν να επιβιωσουν εν μεσω απατεωνων,αναγκαζονται να ματωνουν κι οικονομικα,επ ωφελεια σας.
    Κλάααααααψα, έχει ραίσει η καρδούλα μου. Κάπου έχω κρυμμένο ένα δίφραγγο να συνδράμω τον τίμιο αγώνα σου, αγνέ κακόμοιρε βιοπαλαιστή, παιδί του μόχθου και της καταφρόνιας! Ρε συ Σαρδόνιε, μας τρολάρεις ανηλεώς ή είναι ιδέα μου; Ούτε εμένα μ'αρέσει να με καπελώνουν αλλά σε λίγο θα μας πεις ότι είσαι και ο Μόγλης σε απεργία πείνας. Στα συσσίτια έτρωγες και κρινόταν η ζωή σου αν δεν έβγαζες το χάμερ που ποτέ δεν είδαμε;
    serotonino speaking: Nullum tempus occurrit regi
    ή πιο λαικά: http://www.youtube.com/watch?v=QVFr-hoD2oo

Προεπιλογή

Κατι ειπε ο Βασιλακης για μια οαση που εγινε αφορμη να αποχωρησει ο Σατιβαριους κι οι συν αυτω λογαριασμοι του.
    Πανω σ αυτο λοιπον Βασιλακη.
    Σε ποιο ακριβως σημειο των κανονων του παιχνιδιου λεει πως ο εχων δυο οασεις υποχρεουται να δωσει την μια για χαρη της συμπνοιας και της ομαδικοτητας της συμμαχιας ?
    Μου φαινεται πως εχετε μπερδεψει την βουρτσα με το ξεσκονοπανο.
    Ολοι λετε πως το παιχνιδι ειναι ομαδικο. Πολυ σωστα. Ομως τα ατομα που συμμετεχουν σ αυτο το παιχνιδι πρωτιστως παιζουν ατομικα. Θα μπορουσα επ αυτου ν αναφερω και με ονοματα παικτων,πλειστα οσα παραδειγματα.Το παιχνιδι αυτο ειναι γερμανικης εμπνευσεως . Σε σερβερς της Γερμανιας αλλα και αλλων χωρων μπορει να επικρατει το ομαδικο πνευμα. Εξαλλου μην ξεχναμε πως οι Γερμανια δυο φορες κατεστρεψε την Ευρωπη και καταστραφηκε κι αυτη αλλα παλι σημερα κυβερνα την Ευρωπη. Αυτα για να συμβουν απαιτουσαν εκ μερους του Γερμανικου λαου πειθαρχια κοινο στοχο η αν θελεις κοινο οραμα και ομαδικοτητα. Πραγματα που το γερμανικο εθνος με την ανακαμψη του απεδειξε πως τα εχει στο πετσι του. Εδω ομως μιλαμε για Ελλαδα. Απο την απελευθερωση του 21 κι εντευθεν οι μισοι ηταν μονιμως εναντιoν των αλλων μισων.Για να μην πω οτι ο καθενας εκανε του κεφαλιου του. Το ελληνικο εθνος οπως πολυ σωστα το ειχε χαρακτηρισει κι ο Σαρτζετακης ειναι εθνος αναδελφον.Η ζηλεια κι ο φθονος ειναι κυριο χαρακτηριστικο γνωρισμα των νεοελληνων. Γι αυτο φτασαμε και στα χαλια αυτα που ειμαστε τωρα.
    Αρα λοιπον αυτο το παιχνιδι ειναι τελειως ξενο με την ελληνικη νοοτροπια. Οι περισσοτεροι κατ επιφαση λενε πως παιζουν ομαδικα. Στην πραγματικοτητα παιζουν για παρτη τους. Εξαλλου και μονο που υπαρχει η βαθμολογια και το εβδομαδιαιο τοπ10,αναιρει τον οποιον ισχυρισμο καποιων αθεραπευτων ρομαντικων,περι της ομαδικοτητας του παιχνιδιου.
    Πανω σ αυτη την λογικη λοιπον στηριζομενος θα πω,πως πολυ καλα εκανε ο Σατιβαριους και δεν δεχτηκε να δωσει την οαση που με κοπο κατελαβε αυτος,σε καποιον αλλον,που τις ωρες που αυτος παιδευοταν για να την κατακτησει,ο αλλος πιθανον να επινε το προσφιλες "ελληνικο" αφεψημα σε καποια καφετερια.
    Αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως εδω καποιοι δηθεν παλιοι αρχηγοι και παρατρεχαμενοι αυτων εχουν φτιαξει δικους τους αγραφους κανονες.Κι απαιτουν απο τους αλλους να τους σεβονται. Οι μονοι κανονες που επιβαλλεται να σεβομεθα σαν παικτες ειναι οι κανονες του παιχνιδιου και μονο αυτοι. Τα υπολοιπα που πατε να περασετε σαν αγραφους κανονες ειναι εκ του πονηρου φτιαγμενα,σκοπον εχοντα,να οφελησουν καποιους που ειτε δεν πολυενδιαφερονται για το παιχνιδι και συνηθως απεχουν,ειτε καποιους που δεν μπορουν να ακολουθησουν αλλους,που με την αγορα χρυσου διαμορφωνουν ειδικες συνθηκες,πολυ δυσκολα αντιμετωπισιμες απο τους υπολοιπους.
    Μπορει καπου εδω να υπαρχει ενα δικιο αλλα δυστυχως οπως εχω ξαναπει. Ετσι ειναι αυτο το παιχνιδι. Απο την στιγμη που σου προσφερει εξαγοραζομενα πλεονεκτηματα,θα εισαι ηλιθιος να μην τα χρησιμοποιησεις γιατι καποιοι αλλοι δεν μπορουν να το κανουν .
    Οποτε ερχομαστε πια στο δια ταυτα.
    Πρεπει να ξερουμε τι παιχνιδι μπαινουμε να παιξουμε.Και αν αυτο το παιχνιδι ειναι μεσα στις δυνατοτητες μας ειτε τις οικονομικες ειτε τις χρονικες εχει καλως. Αν δεν ειναι ομως αντι να καταφερομαστε εναντιον αλλων και να τους φθονουμε επειδη μπορουν αυτα που δεν μπορουμε εμεις,πρεπει να το εγκαταλειψουμε και να ασχοληθουμε με καποιο αλλο απο τα τοσα που υπαρχουν,που θα ταιριαζει πιο πολυ στην ιδιοσυγκρασια μας και την εν γενει κατασταση που βρισκομαστε.

Και κατι για το μικρο κακομαθημενο που ανεφερε σαν παραδειγμα τους συνταξιουχους.
    Απο πολυ νωρις ειχα πει πως οταν επιτεθουν οι συνταξιουχοι θα κλαψουν μανουλες.Πραγμα που εγινε. Για να γινει ομως βοηθησε και η λανθασμενη αναγνωση του σερβερ και του χαρτη του απο καποιους. Αν τους ειχαν χτυπησει αντι να χτυπανε αλλους ανευ ουσιας στοχους τοτε δεν θα ειχαν φτασει σ αυτα τα επιπεδα .Το πραγμα φωναζε απο την αρχη του σερβερ. Μονιμως καθε βδομαδα πρωτοι στις κλοπες υλων.Και μαλιστα με τεραστιες διαφορες απο τους υπολοιπους.Τι θα γινοντουσαν αυτες ολες οι υλες ? Τις μαζευαν για να επενδυσουν σε ακινητα σε τιμη ευκαιριας λογω της κρισης ? Οχι βεβαια. Στρατος θα γινοτανε. Τους αφησαν ανενοχλητους και φυσικα κι αυτοι το επωφεληθηκαν στο επακρο και εκριναν τον σερβερ.
    Αν μικρο μου κακομαθημενο ηξερα πως εχω να κανω με τετοιους μπαρμπαγιωργηδες που λεει κι ο αλλος φυσικα και θα καθομουν κατω να φτιαξω με την ησυχια μου το χαμερ.Επισης καλο θα ηταν να αναφερεις ποσοι παιζανε τον λογαριασμο αυτον και επισης καλο θα ηταν καποια στιγμη να μην κοροιδευομαστε εδω μεσα μεταξυ μας.
    Να βγει καποιος υπευθυνος και να μας πει πως γινεται μεσα σε μια βδομαδα καποιος να κλεβει τοσα εκατομμυρια υλες χωρις μποτ και χωρις πενταπλους και δεκαπλους λογαριασμους που χρησιμευουν σαν αποκλειστικες γι αυτον φαρμες.Γιατι καπου εχει παρατραβηξει το πραγμα. Εγραφε καποτε ο κυριος Ξυδακης πως πλεον κανεις δεν θα μπορει να κλεβει με μποτ. Θα ελεγχονται ολοι με τα νεα συστηματα που απεκτησε το τεχνικο προσωπικο.Αλλα μετα το γυρισαν πως οι ελεγχοι θα ειναι....τυχαιοι κι ενδεικτικοι !!!
    Μπραβο σας !!! Εχετε ενα τοπ10 που προκαλει,με τα τοσα εκατομμυρια υλων που κλεβονται εβδομαδιαιως . Αντι να ελεγχετε πρωτα απ ολους αυτους,εσεις το γυρισατε στο τυχαιο.Εξοχα !!! Και μετα λεμε γιατι οι σερβερς με το ζορι μαζευουν 500 ατομα !
    Οι μισοι κυριε Ξυδακη εδω μεσα παιζουν με μποτ.Εχετε υποχρεωση να σεβαστειτε καποιους που πανε ακομα με τον σταυρο στο χερι και να αποπεμψετε ολους αυτους,που δια της απατης,απομακρυνουν καθε μερα ολο και πιο πολυ,καποιους τιμιους παικτες,απο το Τραβιαν.Πολυ περισσοτερο,οταν αυτοι οι κακομοιροι τιμιοι,για να μπορεσουν να επιβιωσουν εν μεσω απατεωνων,αναγκαζονται να ματωνουν κι οικονομικα,επ ωφελεια σας.
    και δώστου κλάμα.....
    και μια όαση να εχει κάποιος, αν δεν είναι βλήμα σαν και εσενα και βλέπει χωράφι με περισσότερα στάρια, την παραχωρεί.
    Το τοπ τεν το έχεις παρεξηγήσει. Δεν σου λέει γράφω στα τρυφερά μου τη συμμαχία μου, σου λέει αυτος ο παίκτης δούλεψε περισσότερο και του το αναγνωρίζω. Για εσένα βέβαια δεν έχει κανένα νόημα, αφού στο μοναδικό πράμα που αναλώνεσαι 23 ώρες το 24ωρο, είναι να πατάς αυτόματες.

Πανω σ αυτη την λογικη λοιπον στηριζομενος θα πω, πως αν μετά από 7-8 μήνες χρειάζεται κάτι παραπάνω από ενας ήρωας για να καθαρίσει μια όαση, κάτι δεν κάνεις καλά. Όσο για κόπο, μην το συζητάς καθόλου. Ξέρεις τι ζόρι είναι να καθεσαι σε αναμένα κάρβουνα για 15 λεπτά και να λες θα περάσει ο ήρωας? θα στουκάρει? θα ζησει? θα πρέπει να βάλω καινούρια paysafe για κουβά? ή θα μου φτάσουν οι 56456346 αλοιφές που τον έχω φορτώσει? γμτ δεν μπορώ να ακυρώσω και να στείλω και 40κ ιμπεριανούς μαζί....

Όσο για τους κανόνες, σου ζητάω ΕΥΓΕΝΙΚΑ να μου πεις σε ποιο σημείο γράφει ότι το κάθε αντικείμενο ανοίκει σε αυτον που το κατέκτησε. ΜΗΝ μου πεις ότι είναι άγραφος κανόνας και ότι εξυπηρετεί παίκτες που δεν πολυμπαίνουν σε παρακαλώ!

Όσον αφορά τους συνταξιούχους, πράγματι ήταν οι καλύτεροι με διαφορά. Συμφωνώ σε ότι λες για την αδράνεια, αλλά δεν αναιρεί το γεγονός ότι τα κατάφεραν πολύ καλύτερα από ότι θα τα κατάφερνες εσύ. Το παραμυθάκι με τους μπαρμπαγιωργηδες αλλού. Εκτός και αν είσαι τόσο μπάζο που πραγματικά πίστευες ότι θα έχει ξύλο και ρίσκα.

Όσο για τους πολλαπλούς, βεβαια. Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Τελικά για τα μποτ αναγκάζεσαι να μένεις με ψωμί και νερό? Α τους άτιμους τους μποτάκιδες δε ντρέπονται να ξεπαραδιάζουν τους τιμιους πλην φτωχούς παίκτες........
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Αλί και τρισαλί, Οϊμέ τω παναθλίω...
    Από την εισαγγελική διάλεκτο του Τσάρου περάσαμε σε άπταιστη πεζοδρομιακή και κατά το μάλλον και ήττον και το κολέγιο του Ήτον, αρχίσαμε του Ξεχέσματος το ανάγνωσμα, μέρος δεύτερο

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τους πολλαπλούς, βεβαια. Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Τελικά για τα μποτ αναγκάζεσαι να μένεις με ψωμί και νερό? Α τους άτιμους τους μποτάκιδες δε ντρέπονται να ξεπαραδιάζουν τους τιμιους πλην φτωχούς παίκτες........
    E όχι μόνο με ψωμί και νερό ολόκληρος Τσάρος! Έχει και ξερό κρεμμύδι. Κάπου πρέπει να έχει κρύψει και κάτι ελιές Προσφορά από Σκαι και Εκκλησία
    Οράτιε, είδες τελικά που δεν ξέρεις; Τις αλοιφές δεν τις κρατάς ποτέ σε ζυγό αριθμό, είναι γρουσουζιά!

Σαρδόνιε, εγώ στο είπα ότι θα σε κράξει όπως το πας. Ρώτησες. Έμαθες. Πάντως πρέπει να παραδεχθείς, όπως λέει και ο θειος του Σκρουτζ, πως σου μίλησε άψογα στη γλώσσα των Καπεταναίων. Αν δεν προσπαθούσε να σε φάει ζωντανό θα ταν σαν να σε προσβάλει!

Προς Βασίλειο Βιξεν 1. Καλά ρε συ Μπος, έχεις θέμα με το βάρος σου και τόσο καιρό δεν είπες τίποτα; Θα σου χα βγάλει πρόγραμμα, από τα αντικείμενα μέχρι τώρα θα χες γίνει στυλάκι. Σπαλιάρας και θα το χαν βουλώσει όλοι με τα κάλλη σου.

ΥΓ. Ο φίλος σου ο Σατιβάριους μου ζήτησε να ποστάρω εδώ αυτό το τραγούδι εκ μέρους του , στο αφιερώνει:
    https://www.youtube.com/watch?v=r6UvXnOO1u4

Κύριοι, πάω σφαίρα για ποπ κορν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kavour : 12-02-15 στις 17:47

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kavour Εμφάνιση μηνυμάτων
    E όχι μόνο με ψωμί και νερό ολόκληρος Τσάρος! Έχει και ξερό κρεμμύδι. Κάπου πρέπει να έχει κρύψει και κάτι ελιές Προσφορά από Σκαι και Εκκλησία
    Οράτιε, είδες τελικά που δεν ξέρεις; Τις αλοιφές δεν τις κρατάς ποτέ σε ζυγό αριθμό, είναι γρουσουζιά!

Κύριοι, πάω σφαίρα για ποπ κορν
    ωχ ρε συ μην τα λες ετσι αυτα εδώ θα με κράξουνε για αμπαλο μετά!!!
    φέρε και από δω τπτ.....
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    Προσωπική Ιστοσελίδα:

Προεπιλογή

Βλεπω πως γενικα συμφωνεις Καβουρ.
    Απ οτι βλεπω και καταλαβαινω ,η κοκκινη γραμμη για σενα μπαινει ,στο μικρο,μη ποσοστωμενο εγκεφαλικα.Φυσικο ειναι.. Εδω και καιρο εψαχνες να βρεις το alter ego σου εδω μεσα. Στην αρχη νομισες πως το βρηκες με τον Τυριον. Μετα ειδες πως τελικα ειχατε αποκλινουσες αποψεις. Μετα προσπαθησες με μενα. αλλα ειδες κι εκει πως εκανες λαθος. Τωρα σου προεκυψε Ορατιος.Μεχρι να καταλαβεις παλι,οτι δεν ανηκετε στην ιδια συνομοταξια Ομως εμενα θα μου επιτρεψεις να συνεχισω να διατηρω την μεγιστη απεχθεια σε ανεγκεφαλα,αναιδεστατα και κακομαθημενα παιδακια που συν τοις αλλοις ειναι επιδειξιομανη,κατι που παντα μου προξενουσε αλγεινη εντυπωση.Πραγμα που ξεκαθαρα υποδηλωνει πως ειναι συμπλεγματικα.Αν πατησεις στα λινκς που κι εδω αλλα και στο προφιλ του βαζει κι αν διαβασεις κι αυτα που γραφει,θα καταλαβεις τι σου λεω .Σκετη επιδειξη και φιγουρα.
    Τωρα οσον αφορα την οαση σε πολυσιταρο σιγουρα εδω εχεις δικιο. Αυτο ομως που εγω ηθελα να πω ειναι,πως πρωτα απ ολα οι οασεις που καποιος κατακτα ειναι περιουσιακο του στοιχειο,εφ οσον φυσικα τις κατακτα ανευ συμμαχικης βοηθειας. Κι εγκειται στην διακριτικη του ευχερεια,αν θα τις παραχωρησει,εστω και σε συμμαχικο πολυσιταρο.Πραγμα που δεν θα συμβει,αν εχει συσσωρευμενα παραπονα απο την συμμαχια του.Κι επειδη μιλαμε για συγκεκριμενο ατομο,που ετυχε να το γνωρισω αρκετα καλα,θα σου πω πως για να φτασει ο συνηθως συγκρατημενος και μειλιχιος Σατιβαριους,να "τα παρει στο κρανιο" και μετα τοσα χρονια να σηκωθει να φυγει,πρεπει να εγιναν σημεια και τερατα. Καλο θα ηταν να ζητησεις απο τον ιδιο να σου πει γιατι εφτασε στα ακρα.
    Και ξεκολλα απο το καπελωμα. Μετρα ποσες φορες ανεφερες την λεξη. Δεν ειχα προβλημα καπελωματος οπως λες. Γιατι πολυ απλα δεν δεχτηκα καμια θεση κι ετσι το απεφυγα.Εχοντας ομως δυστυχως παρει μια γευση στον περσινο 2 που παιζαμε κι εκει μαζι.Και για μενα ισχυει το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.Ετσι δεν ξανακανα και φετος το ιδιο λαθος.Ομως δεν το απεφυγα στον προηγουμενο σερβερ2 που παιζαμε κι εκει μαζι κι ακομα δεν ειχα καταλαβει μερικα πραγματα. Κι ετσι εχοντας την εμπειρια του περσινου 2 απεφυγα τις ιδιες κακοτοπιες στον 1 αρνουμενος καθε "δηθεν" θεση ευθυνης που μου επροταθη,φυσικα για το θεαθηναι.,και μονο γι αυτο.Ασε που η θεση ευθυνης που μου επροταθη καποια στιγμη προφανως για να σκασω και να μην κανω επικινδυνη για την κλικα κριτικη,ηταν του υπευθυνου σιττινγκ. Δηλαδη η χαμαλοδουλεια,κατι σαν τις τουαλετες στον στρατο που τις αναθετουν στα νεουδια. Τα ιδια εκανε και στo Mαιστραλι. Την εβαλε υπευθυνη επικοινωνιας στην δευτερη πτερυγα και μετα απο ελαχιστο διαστημα την καπελωσε βαζοντας και τον δευτερο λογαριασμο του Τζουνιορ ,τον Ρατιτο, υπευθυνο επικοινωνιας. Τριτος υπευθυνος επικοινωνιας μιας κι υπηρχε και η Παραμυθενια. Και στην δικη σου πτερυγα τα ιδια εκανε. Σας εβαλε δηθεν να ασχολεισθε με κατι για να σας εχει του χεριου του και μεσα εκει υπηρχαν διπλοι λογαριασμοι του ιδιου και των υπολοιπων της κλικας που αυτοματως ακυρωναν την οποια αναγκαιοτητα αναθεσης θεσης "δηθεν" ευθυνης σε αλλους.
    Πιασε μαθε ποιος επαιζε τον Αμπεμπεου τον Γκαν την Μπουμπου και κατι αλλα νικνειμ με το 13 διπλα.
    Γι αυτο σταματα να αισθανεσαι κι υποχρεωμενος .
    Γι αυτο σε ρωτησα τι λετε στο ρουμ που σας εφτιαξε για να σας κανει να πιστευετε πως ειχατε καποια "δηθεν" συμμετοχη στα δρωμενα της συμμαχιας.Πολυ απλα ηθελα να δω με τι "παραμυθια" σας ειχε βαλει ν ασχολεισθε.
    Και μην επηρρεαζεσαι τωρα που δηθεν ζητησε συγνωμη που παραφερθηκε.
    Τον μαθαμε πια. Ελιγμος ειναι,γιατι καταλαβε πως δεν πειθει κι αντιθετως,αν συνεχισω περισσοτερο θα τον κανω να μην βρισκει λαγουμι να κρυφτει. Γιατι βγηκε πρωτα ειπε ενα σωρο ψεμματα για να δημιουργησει εντυπωσεις κατα μου και υπερ του,ειδε πως δεν επιασε αυτο,δεν περιμενε προφανως τον μεχρι τοτε ηρεμο κι ευγενικο Σαρ να μεταμορφωθει σε δημοσιο κατηγορο κι αναγκαστηκε ν αναδιπλωθει. Γιατι βλεπεις θελει να περισωσει και κατι,ουτως ωστε να μπορει να ξαναπαιξει εδω και να παραμυθιαζει αυτους που δεν τον ξερουν. Ειδικη προτιμηση τα σχολιαροπαιδα αντε και πρωτοετη η νεοεισελθοντα στην τριτοβαθμια εκπαιδευση. Ατομα που λογω ηλικιας διατηρουν ακομα την αφελεια τους και την ρομαντικοτητα τους. Ομως ευεπηφορα να εξαπατηθουν απο καθε επιτηδειο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sar1 : 13-02-15 στις 11:35

Προεπιλογή

Κι επειδη ,ως γνωστον,οποιος πολυασχολειται με τα πιτουρα στο τελος τον τρωνε οι κοτες, καπου εδω εγω...τελειωσα,οπως λεει κι ο μεγαλος Βουλαρινος. Ελπιζω το αυτο και δι υμας.

Συντροφια,καλη ανταμωση στα....ιντερνετ καφε

Προεπιλογή

Εδω και καιρο εψαχνες να βρεις το alter ego σου εδω μεσα. Στην αρχη νομισες πως το βρηκες με τον Τυριον. Μετα ειδες πως τελικα ειχατε αποκλινουσες αποψεις. Μετα προσπαθησες με μενα. αλλα ειδες κι εκει πως εκανες λαθος. Τωρα σου προεκυψε Ορατιος.Μεχρι να καταλαβεις παλι,οτι δεν ανηκετε στην ιδια συνομοταξια
    ??? Αυτά, μόνο εσύ μπορούσες να τα σκεφτείς . Δεν ψάχνω γνωστούς Σαρδόνιε, έχω. Τους οποίους αποφεύγω γιατί αυτήν την περίοδο θέλουν δανεικά ή τους παράτησε η γκόμενα. Και με κάνεις και μετανοιώνω που σου μιλούσα επειδή ήσουν ενεργό μέλος στο skype της συμμαχίας (μέχρι να αρχίσεις τα παλαβά σου δηλαδή), γιατί και αυτό ακόμη ήσουν ικανός να το παρεξηγήσεις.

Τωρα οσον αφορα την οαση σε πολυσιταρο σιγουρα εδω εχεις δικιο.
    Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι έχω αρχίσει εγώ και αμφιβάλλω. Επειδή μίλησα με την άλλη πλευρά, ο άνθρωπος είπε ότι το χωριό που είχε την όαση ήταν ήδη ανεπτυγμένο με ικανή άμυνα και χρειαζόταν/εκμεταλλευόταν καλύτερα τις ύλες. Αν δεν μου έλεγε αυτή τη λεπτομέρεια και εγώ για το πολυσίταρο θα επέμενα να πάει η όαση, αλλά να που τα δεδομένα αλλάζουν.

Και ξεκολλα απο το καπελωμα. Μετρα ποσες φορες ανεφερες την λεξη. Δεν ειχα προβλημα καπελωματος οπως λες. Γιατι πολυ απλα δεν δεχτηκα καμια θεση κι ετσι το απεφυγα.Εχοντας ομως δυστυχως παρει μια γευση στον περσινο 2 που παιζαμε κι εκει μαζι.
    Ε, αφού σε καπέλωσε. Δεν αισθάνθηκες παραγκωνισμένος; Με τις λέξεις θα παίζουμε; Το λες και μόνος σου, σου πρότεινε θέση για τα μάτια του κόσμου. Σαν κοροϊδία δεν ακούγεται;

Και στην δικη σου πτερυγα τα ιδια εκανε.
    Πιασε μαθε ποιος επαιζε τον Αμπεμπεου τον Γκαν την Μπουμπου και κατι αλλα νικνειμ με το 13 διπλα.
    Κ εδώ το κατάλαβες λάθος. Δεν αισθάνομαι υποχρεωμένος απέναντι στον αμπεμπέου και τον γκαν που ούτε είδα ούτε τους άκουσα ποτέ. Αλλά απέναντι στους ζωντανούς ανθρώπους που έμπαιναν και λέγαμε κανα δυο κουβέντες και ελπίζω να μην το παρεξήγησαν και αυτοί ότι ψάχνω για φίλους -όπως εσύ. Τέρμα, αν ξαναπαίξω δεν θα μιλάω σε κανένα γιατί κυκλοφορούν και Σαρδόνιοι που θέλουν μέλη στη συμμαχία, τους θέλουν ενεργούς παίκτες για να μην πέσει κουμπάκι, θέλουν και τα μέλη αυτά να ρίχνουν πλας, θέλουν και να μη μιλάμε αλλά απλά να ακολουθούν. Το χεις πάρει πρέφα ότι εσύ είσαι χειρότερος από τον Βασίλη, έτσι;

Ειδικη προτιμηση τα σχολιαροπαιδα αντε και πρωτοετη η νεοεισελθοντα στην τριτοβαθμια εκπαιδευση. Ατομα που λογω ηλικιας διατηρουν ακομα την αφελεια τους και την ρομαντικοτητα τους. Ομως ευεπηφορα να εξαπατηθουν απο καθε επιτηδειο.
    Εντάξει, δεν πουλάει και ναρκωτικά έξω από τα σχολεία ούτε γυρίζει στα πάρκα μόνο με καμπαρντίνα. Το ξεφτίλισες κ εσύ. Εκεί που λες για τα μποτάκια έχεις δίκιο και είναι ακραίο να παίζουν τόσο λίγοι άνθρωποι τόσα πολλά ακάουντ. Αλλά άλλο αυτό και άλλο να μπαίνει ο Σαρ ο Τιμωρός να καυτηριάσει τα κακώς κείμενα και να Σώσει τη μαθητιώσα νεολαία! Κάπου το χάσαμε, έτσι;
    Έκανε πολλά, αλλά δεν είναι και ο Ρωχάμης. Απλά έκανε αυτά που δεν κάνεις εσύ. Και οι δύο ψευταράκοι είσαστε απλά με άλλο στυλ. Να σου πω και την αλήθεια χαίρομαι που σε καπέλωσε, ακόμα και αν δεν το παραδεχτεί ούτε ο ίδιος. Χαίρομαι γιατί φανήκατε και οι δύο πώς αντιδράτε και για ποιο λόγο.

Κι επειδη ,ως γνωστον,οποιος πολυασχολειται με τα πιτουρα στο τελος τον τρωνε οι κοτες
    Όταν το παίζεις υπεράνω, γίνεσαι άλλος άνθρωπος! Ως τι φεύγεις και μας εγκαταλείπεις, ως Σαρ ο Τιμωρός , Σαρ ο αδικημένος ή Σαρ πολυτεχνίτης ερημοσπίτης και παλικάρι το λες εσύ αυτό;

Συντροφια,καλη ανταμωση στα....ιντερνετ καφε
    Απλά όχι. Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Προς Θεού και προς νερού. Δείξει έλεος στο λαό σου
    Λευτεριά στα Ζωνιανά και στο Ρουμελί!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kavour : 12-02-15 στις 21:29

Προεπιλογή Συγχαρητήρια

Πολλά συγχαρητήρια στη συμμαχία nights για την νική τους!!!
    Μια μεγάλη νίκη απέναντι στη πίο βρώμικη συμμαχία του σέρβερ (παλία Δαφνί και τώρα Δ).

Προεπιλογή

Βλεπω πως γενικα συμφωνεις Καβουρ.
    Απ οτι βλεπω και καταλαβαινω ,η κοκκινη γραμμη για σενα μπαινει ,στο μικρο,μη ποσοστωμενο εγκεφαλικα.Φυσικο ειναι.. Εδω και καιρο εψαχνες να βρεις το alter ego σου εδω μεσα. Στην αρχη νομισες πως το βρηκες με τον Τυριον. Μετα ειδες πως τελικα ειχατε αποκλινουσες αποψεις. Μετα προσπαθησες με μενα. αλλα ειδες κι εκει πως εκανες λαθος. Τωρα σου προεκυψε Ορατιος.Μεχρι να καταλαβεις παλι,οτι δεν ανηκετε στην ιδια συνομοταξια Ομως εμενα θα μου επιτρεψεις να συνεχισω να διατηρω την μεγιστη απεχθεια σε ανεγκεφαλα,αναιδεστατα και κακομαθημενα παιδακια που συν τοις αλλοις ειναι επιδειξιομανη,κατι που παντα μου προξενουσε αλγεινη εντυπωση.Πραγμα που ξεκαθαρα υποδηλωνει πως ειναι συμπλεγματικα.Αν πατησεις στα λινκς που κι εδω αλλα και στο προφιλ του βαζει κι αν διαβασεις κι αυτα που γραφει,θα καταλαβεις τι σου λεω .Σκετη επιδειξη και φιγουρα.
    Τωρα οσον αφορα την οαση σε πολυσιταρο σιγουρα εδω εχεις δικιο. Αυτο ομως που εγω ηθελα να πω ειναι,πως πρωτα απ ολα οι οασεις που καποιος κατακτα ειναι περιουσιακο του στοιχειο,εφ οσον φυσικα τις κατακτα ανευ συμμαχικης βοηθειας. Κι εγκειται στην διακριτικη του ευχερεια,αν θα τις παραχωρησει,εστω και σε συμμαχικο πολυσιταρο.Πραγμα που δεν θα συμβει,αν εχει συσσωρευμενα παραπονα απο την συμμαχια του.Κι επειδη μιλαμε για συγκεκριμενο ατομο,που ετυχε να το γνωρισω αρκετα καλα,θα σου πω πως για να φτασει ο συνηθως συγκρατημενος και μειλιχιος Σατιβαριους,να "τα παρει στο κρανιο" και μετα τοσα χρονια να σηκωθει να φυγει,πρεπει να εγιναν σημεια και τερατα. Καλο θα ηταν να ζητησεις απο τον ιδιο να σου πει γιατι εφτασε στα ακρα.
    Και ξεκολλα απο το καπελωμα. Μετρα ποσες φορες ανεφερες την λεξη. Δεν ειχα προβλημα καπελωματος οπως λες. Γιατι πολυ απλα δεν δεχτηκα καμια θεση κι ετσι το απεφυγα.Εχοντας ομως δυστυχως παρει μια γευση στον περσινο 2 που παιζαμε κι εκει μαζι.Και για μενα ισχυει το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.Ετσι δεν ξανακανα και φετος το ιδιο λαθος.Ομως δεν το απεφυγα στον προηγουμενο σερβερ2 που παιζαμε κι εκει μαζι κι ακομα δεν ειχα καταλαβει μερικα πραγματα. Κι ετσι εχοντας την εμπειρια του περσινου 2 απεφυγα τις ιδιες κακοτοπιες στον 1 αρνουμενος καθε "δηθεν" θεση ευθυνης που μου επροταθη,φυσικα για το θεαθηναι.,και μονο γι αυτο.Ασε που η θεση ευθυνης που μου επροταθη καποια στιγμη προφανως για να σκασω και να μην κανω επικινδυνη για την κλικα κριτικη,ηταν του υπευθυνου σιττινγκ. Δηλαδη η χαμαλοδουλεια,κατι σαν τις τουαλετες στον στρατο που τις αναθετουν στα νεουδια. Τα ιδια εκανε και στo Mαιστραλι. Την εβαλε υπευθυνη επικοινωνιας στην δευτερη πτερυγα και μετα απο ελαχιστο διαστημα την καπελωσε βαζοντας και τον δευτερο λογαριασμο του Τζουνιορ ,τον Ρατιτο, υπευθυνο επικοινωνιας. Τριτος υπευθυνος επικοινωνιας μιας κι υπηρχε και η Παραμυθενια. Και στην δικη σου πτερυγα τα ιδια εκανε. Σας εβαλε δηθεν να ασχολεισθε με κατι για να σας εχει του χεριου του και μεσα εκει υπηρχαν διπλοι λογαριασμοι του ιδιου και των υπολοιπων της κλικας που αυτοματως ακυρωναν την οποια αναγκαιοτητα αναθεσης θεσης "δηθεν" ευθυνης σε αλλους.
    Γι αυτο σε ρωτησα τι λετε στο ρουμ που σας εφτιαξε για να σας κανει να πιστευετε πως ειχατε καποια "δηθεν" συμμετοχη στα δρωμενα της συμμαχιας.Πολυ απλα ηθελα να δω με τι "παραμυθια" σας ειχε βαλει ν ασχολεισθε.
    Και μην επηρρεαζεσαι τωρα που δηθεν ζητησε συγνωμη που παραφερθηκε.
    Τον μαθαμε πια. Ελιγμος ειναι,γιατι καταλαβε πως δεν πειθει κι αντιθετως,αν συνεχισω περισσοτερο θα τον κανω να μην βρισκει λαγουμι να κρυφτει. Γιατι βγηκε πρωτα ειπε ενα σωρο ψεμματα για να δημιουργησει εντυπωσεις κατα μου και υπερ του,ειδε πως δεν επιασε αυτο,δεν περιμενε προφανως τον μεχρι τοτε ηρεμο κι ευγενικο Σαρ να μεταμορφωθει σε δημοσιο κατηγορο κι αναγκαστηκε ν αναδιπλωθει. Γιατι βλεπεις θελει να περισωσει και κατι,ουτως ωστε να μπορει να ξαναπαιξει εδω και να παραμυθιαζει αυτους που δεν τον ξερουν. Ειδικη προτιμηση τα σχολιαροπαιδα αντε και πρωτοετη η νεοεισελθοντα στην τριτοβαθμια εκπαιδευση. Ατομα που λογω ηλικιας διατηρουν ακομα την αφελεια τους και την ρομαντικοτητα τους. Ομως ευεπηφορα να εξαπατηθουν απο καθε επιτηδειο.
    και δώστου κλάμα πάλι......

Είτε το θες είτε όχι κλαψιάρη η μηδενική ποσόστωση βρίσκεται σε εσένα μόνο. Βέβαια θα μου πεις ότι είναι λιγάκι άτοπο να συγκρίνεις ενα κακομαθημένο επιδειξία με εναν βλαμενο γερο που τον βρίζει η ίδια του η οικογένεια και θα έχεις δίκιο.

Παρεμπιπτόντως, οι οάσεις πάνε στο Ε9 ή δεν δηλώνονται καθόλου??

Όσο για το επιδειξίας και τη φιγούρα, εγώ είμαι ενας μέτριος παίκτης και το παραδέχομαι. Εσένα που δεν ξέρεις ούτε τα βασικά εκτός από το πως βάζεις χρυσό και θεωρείσαι δήθεν ''υπεράνω'' πως θα έπρεπε να σε πούμε??? καβαλημένο?? κρίμα για τους καβαλημένους να τους υποτιμάω ετσι.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμπιπτόντως, οι οάσεις πάνε στο Ε9 ή δεν δηλώνονται καθόλου??
    Τα μισά είναι εκτός σχεδίου. Ο Σαρ ειδικά είχε καταπατήσει εκτάσεις διπλανού σέρβερ και δεν υπολογιζόταν στο κτηματολόγιο του σέρβερ1.

Τώρα αν ρωτάς τι είναι σωστό, κανονικά θα πρεπε να φορολογούνται παραπάνω. Δεν μπορεί κύριε με 150άρα όαση σε 15ρι και πισίνα λίμνη, μέσα στο δάσος και θέα βουνά με λατομεία να πληρώνεις το ίδιο με έναν φουκαρά που έχει 25% όαση σε 9ρι και με το ζόρι. Δεν βγαίνει, πώς να το κάνουμε;

Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. R & S - Τίτλοι τέλους
    By Woobly! in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-10, 01:40

Δικαιώματα - Επιλογές