Σελίδα 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 157

Θέμα: τίτλοι τέλους

Προεπιλογή

Φιλε και πρωην συμμαχε kavour .... προσπαθωντας να επιχειρηματολογησεις ξεφυγες. Παλι συμπερασματα δικα σου και απο μονος σου βγαζεις . Και μαλιστα σε προσωπικα θεματα που κανεις σε σου ανελυσε αν εχει ή οχι προβλημα . Και μη σιγα μη σε κανουμε Μεγα Δικαστη Ολων μας . Νομιζω ξεφυγες . Οσο μπορεσαμε παιξαμε , καναμε και λαθη και ηρθε το αποτελεσμα . Εγω ειπα πως ξεφυγαμε σε πολλα εδω και ειδικα σε εκφρασεις . Βλεπω εσυ ομως βγαζεις συμπερασματα που αφορουν προσωπα και δινεις συνεχεια .
    Και αν δε καταλαβες οσα σου εχω πει και πολλα γραψαμε και εδω .... ας ξαναπω. Οι ΟΠΑΔ πηγαν με knights απλα επειδη καποιοι για μια οαση σε 6αρι και ενα λαθος που πηγαμε να διορθωσουμε σε ενα αντινειμενο δε δεχθηκαν και αποφασισαν να πανε καπου αλλου αλλα αρκει να χαει η Δ . Και φυσικα δεν ηταν παραπανω απο μια μικρη βοηθεια που εδωσαν και οχι η καθοριστικη. Βεβαια δυστυχως ως μελη ηγεσιας ειχαν πολλες πληροφοριες που εδωσαν αμεσα εκει και δημιουργησαν ενα θεμα . Απλα ηταν " φιλοτιμοι " απεναντι στους νεους φιλους απο τα παλια και επρεπε να κανουν οσα παραπανω μπορουσαν για ν περασει και αποτελεσματικα η βοηθεια τους. Αν ειχαν ή οχι αλλους στρατους οι ρεμπελς δε μπορω να ξερω . Μαλλον πρεπει να σε διαφωτισουν καποιοι που εκαναν μαζι επιθεσεις ακομη και λιγη ωρα πριν τελειωσει ο σερβερ σε εμας , και που πολλοι απο αυτους απο οσα εχω δει σου μιλανε συχνα. Αρα μαλλον εκεινοι θα σου δωσουν απαντησεις.
    Η εκθεση λοιπον δημοτικου τελειωνει με μια ...επαναληψη που κανω , πως η χρηση καποια στιγμη ολων των διαθεσιμων στρατων ηταν βασικο λαθος μας που ομως εγινε και ειχε κακο αποτελεσμα. Απλα επισημαινω για αλλη μια φορα πως ΟΣΟΙ παιζουν και ειναι ενεργοι κανουν και λαθη . Λαθη δεν κανουν μονο οσοι παρατηρουν και σχολιαζουν . Αλλωστε εσυ ξερεις καλα συμμετεχοντας καθημερινα ποσοι και ποιοι δουλευαν σε δυσκολες στιγμες .
    Θεμα ενεργων παικτων υπαρχει στο παιχνιδι και εχει πολλες ατυχεις εξελιξεις .
    Αυτα για αλλη μια φορα . Σε απλη εκθεση δημοτικου.
    Και μια ακομη επισημανση και δημοσιως .... για να μην υπαρξει κενο. Εμεις σα Δ δεν ειχαμε 2ο και 3ο και 4ο κοκ σε αλλη συμμαχια . Δεν ειχαμε κλασσικα σπαι acc και δε παιζουμε ετσι . Αν ειχαμε πληροφοριες ειναι ενας τομεας παιχνιδιου που υπαρχει εν γνωση ολων μας . Αλλα περι σπαι οπως υπηρξαν σε εμας ... και οπως δημιουργησαν αποδεδειγμενα προβλημα και εδωσαν αποδεδειγμενα πληροφοριες και αντικειμενα ΔΕΝ ειχαμε . Και αυτο επισης αποδεδειγμενο . Απλα αν ειχαμε θα καναμε οσα μας εκαναν . Αλλα εμεις δε παιζουμε ετσι. Ουτε κλεβουμε acc ... ουτε μηδενισουμε με χρυσο χωρια οπως εκαναν καποιοι με eragon , ουτε ε προσβαση σε γκετερ δινουμε πληροφοριες σε αλλες συμμαχιες αν δε μας κανουν χατηρια , δε δινουμε αντικειμενα σε αλλες συμμαχιες αν μας " χαλασουν " εκει που ειμαστε.
    Ελπιζω η εκθεση δημοτικου να σε καλυψει. Αλλιως παραπανω λεπτομεριες μπορουν να δωσουν οσοι ...."προθυμοι " πουλησαν τη συμμαχια και συχνα πυκνα σε ενημερωσουν !
    Κατα τα αλλα ....αγκαλιτσες μητσε ... και καλη σαρακοστη σε ολους !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xenvinio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε και πρωην συμμαχε kavour .... προσπαθωντας να επιχειρηματολογησεις ξεφυγες. Παλι συμπερασματα δικα σου και απο μονος σου βγαζεις . Και μαλιστα σε προσωπικα θεματα που κανεις σε σου ανελυσε αν εχει ή οχι προβλημα . Και μη σιγα μη σε κανουμε Μεγα Δικαστη Ολων μας . Νομιζω ξεφυγες . Οσο μπορεσαμε παιξαμε , καναμε και λαθη και ηρθε το αποτελεσμα . Εγω ειπα πως ξεφυγαμε σε πολλα εδω και ειδικα σε εκφρασεις . Βλεπω εσυ ομως βγαζεις συμπερασματα που αφορουν προσωπα και δινεις συνεχεια .
    Και αν δε καταλαβες οσα σου εχω πει και πολλα γραψαμε και εδω .... ας ξαναπω. Οι ΟΠΑΔ πηγαν με knights απλα επειδη καποιοι για μια οαση σε 6αρι και ενα λαθος που πηγαμε να διορθωσουμε σε ενα αντινειμενο δε δεχθηκαν και αποφασισαν να πανε καπου αλλου αλλα αρκει να χαει η Δ . Και φυσικα δεν ηταν παραπανω απο μια μικρη βοηθεια που εδωσαν και οχι η καθοριστικη. Βεβαια δυστυχως ως μελη ηγεσιας ειχαν πολλες πληροφοριες που εδωσαν αμεσα εκει και δημιουργησαν ενα θεμα . Απλα ηταν " φιλοτιμοι " απεναντι στους νεους φιλους απο τα παλια και επρεπε να κανουν οσα παραπανω μπορουσαν για ν περασει και αποτελεσματικα η βοηθεια τους. Αν ειχαν ή οχι αλλους στρατους οι ρεμπελς δε μπορω να ξερω . Μαλλον πρεπει να σε διαφωτισουν καποιοι που εκαναν μαζι επιθεσεις ακομη και λιγη ωρα πριν τελειωσει ο σερβερ σε εμας , και που πολλοι απο αυτους απο οσα εχω δει σου μιλανε συχνα. Αρα μαλλον εκεινοι θα σου δωσουν απαντησεις.
    Η εκθεση λοιπον δημοτικου τελειωνει με μια ...επαναληψη που κανω , πως η χρηση καποια στιγμη ολων των διαθεσιμων στρατων ηταν βασικο λαθος μας που ομως εγινε και ειχε κακο αποτελεσμα. Απλα επισημαινω για αλλη μια φορα πως ΟΣΟΙ παιζουν και ειναι ενεργοι κανουν και λαθη . Λαθη δεν κανουν μονο οσοι παρατηρουν και σχολιαζουν . Αλλωστε εσυ ξερεις καλα συμμετεχοντας καθημερινα ποσοι και ποιοι δουλευαν σε δυσκολες στιγμες .
    Θεμα ενεργων παικτων υπαρχει στο παιχνιδι και εχει πολλες ατυχεις εξελιξεις .
    Αυτα για αλλη μια φορα . Σε απλη εκθεση δημοτικου.
    Και μια ακομη επισημανση και δημοσιως .... για να μην υπαρξει κενο. Εμεις σα Δ δεν ειχαμε 2ο και 3ο και 4ο κοκ σε αλλη συμμαχια . Δεν ειχαμε κλασσικα σπαι acc και δε παιζουμε ετσι . Αν ειχαμε πληροφοριες ειναι ενας τομεας παιχνιδιου που υπαρχει εν γνωση ολων μας . Αλλα περι σπαι οπως υπηρξαν σε εμας ... και οπως δημιουργησαν αποδεδειγμενα προβλημα και εδωσαν αποδεδειγμενα πληροφοριες και αντικειμενα ΔΕΝ ειχαμε . Και αυτο επισης αποδεδειγμενο . Απλα αν ειχαμε θα καναμε οσα μας εκαναν . Αλλα εμεις δε παιζουμε ετσι. Ουτε κλεβουμε acc ... ουτε μηδενισουμε με χρυσο χωρια οπως εκαναν καποιοι με eragon , ουτε ε προσβαση σε γκετερ δινουμε πληροφοριες σε αλλες συμμαχιες αν δε μας κανουν χατηρια , δε δινουμε αντικειμενα σε αλλες συμμαχιες αν μας " χαλασουν " εκει που ειμαστε.
    Ελπιζω η εκθεση δημοτικου να σε καλυψει. Αλλιως παραπανω λεπτομεριες μπορουν να δωσουν οσοι ...."προθυμοι " πουλησαν τη συμμαχια και συχνα πυκνα σε ενημερωσουν !
    Κατα τα αλλα ....αγκαλιτσες μητσε ... και καλη σαρακοστη σε ολους !
    Ρε Βασίλη μου λές ότι δεν είχατε σπάι σε άλλες συμμαχίες??
    Ντροπή ρε (φίλε)...
    Όταν το θέμα με την όαση στο 6ρι που έγινε σε σάς είπες στο Γίωργο ότι θα πρέπει να την πάρει το ακκ που έπαιζε (κάποιος Κώστας.... ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ) λέω εγώ για τον λόγο ότι είχε σπάι στους BAR και στους REBELS....
    Ακόμη κάτι άλλο είναι πιο χυδαίο να μπαίνετε με τον κωδικό του Γίωργου (tsiou) στον προσωπικό λογαριασμό σκάιπ του παιδιού και να βλεπεται το τι λέμε στο σκάιπ...
    Αυτό με κάνει να σας λυπάμαι και να σας βάζω στις πίο βρώμικες και σιχαμερές συμμαχίες που πέρασαν ποτέ!!!
    Αν το πίασω πάλι απο την άλλη σε σένα δεν πδώσανε κάποιοι τον μοναδικό ανόητο απο εμάς?? Άρα σύμφωνα με την λογική σου και αυτοί ήτανε σπάι δικοί σου σε μάς...
    Όσο για τον ακκ του eragon που λες... Θες να σου πώ την αλήθεια???
    Πραγματικά πιστεύω ότι εσύ ο ίδιος έκανες ότι έγινε ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ να δημιουργήσεις για άλλη μια φορά ίντρικα...
    Ακούγεται τρελό όμως το πιστεύω πραγματικά!!!
    Α! και για την απορία του κάβουρ να του απαντήσω ότι εγώ είχα ένα ακόμη στρατό που τον κράταγα να σας τον ρίξω σε περίπτωση που ρίχνατε το θαύμα των knights...

Προεπιλογή

Και μη σιγα μη σε κανουμε Μεγα Δικαστη Ολων μας . Εγω ειπα πως ξεφυγαμε σε πολλα εδω και ειδικα σε εκφρασεις . Βλεπω εσυ ομως βγαζεις συμπερασματα που αφορουν προσωπα και δινεις συνεχεια .
    Πού ακριβώς σε έκρινα για προσωπικά θέματα και ποιο συμπέρασμα έβγαλα; Αν σου μίλαγα εγώ έτσι θα με φώναζες ψεύτη και λασπολόγο! Μόνοι σας τα είπατε. Η απορία μου ήταν γιατί να μας λέτε αυτά και να μην μιλάτε για θέματα σχετικά με το παιχνίδι.

.
    Και αν δε καταλαβες οσα σου εχω πει και πολλα γραψαμε και εδω .... ας ξαναπω. Οι ΟΠΑΔ πηγαν με knights απλα επειδη καποιοι για μια οαση σε 6αρι και ενα λαθος που πηγαμε να διορθωσουμε σε ενα αντινειμενο δε δεχθηκαν και αποφασισαν να πανε καπου αλλου αλλα αρκει να χαει η Δ .
    Μήπως αυτό το περιστατικό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι; Έχει γραφτεί και αλλού ότι κάποιοι από οπατπ δεν ήταν μόνο μέλη ηγεσίας αλλά και ιδρυτικά και μάλιστα πριν από εσένα. Κ έφυγαν για μια όαση; Δεν έγινε τίποτα άλλο;

Λαθη δεν κανουν μονο οσοι παρατηρουν και σχολιαζουν . Αλλωστε εσυ ξερεις καλα συμμετεχοντας καθημερινα ποσοι και ποιοι δουλευαν σε δυσκολες στιγμες
    Το θυμάμαι αλλά επίσης θυμάμαι και τα Τορ, Μορ, Μορ, Βορ, ονόματα δε λέμε οικογένειες δεν θίγουμε

Δεν ειχαμε κλασσικα σπαι acc και δε παιζουμε ετσι
    Αυτό ρε φίλε ποτέ δεν το κατάλαβα. Εδώ βγήκαν συνομιλίες, τις οποίες ποτέ δεν αμφισβήτησες ως προς την αυθεντικότητά τους και λες ότι ο δικός μας είχε πρόσβαση σε άλλες συμμαχίες.

Μετά, την πρόσβαση την ερμηνεύεις όπως θες και καταλήγεις εκεί που θες εσύ.
    Αλλά αλήθεια, τι σημαίνει "κλασικό σπάι"; Δηλαδή υπάρχει ροκ, προγκρεσιβ, μοντερν και ποστ-μοντερν σπαι? Το βγάζουν και σε χρώματα ή παίρνεις τη χριστουγεννιάτικη έκδοση με τις γιρλάντες; Είναι ο καλός και ο κακός σπάι? Άλλο πράγμα να μαθαίνεις πληροφορίες άλλο να παίζεις με τη νοημοσύνη μας. Στο λέω φιλικά το τελευταίο γιατί ξέρω ότι δεν θα το παραδεχτείς.

ουτε μηδενισουμε με χρυσο χωρια οπως εκαναν καποιοι με eragon
    Έχω ακούσει 3 διαφορετικές εκδοχές πάνω σε αυτό το θέμα.

Αν θες να ακούσεις την μοναδική άποψη που έχω σχηματίσει και το μοναδικό συμπέρασμα που κατέληξα είναι ότι τους καπέλωσες όλους. Τους ξενέρωσες, τους έδιωξες με τη στάση σου, στο τέλος τα κανες θάλασσα και τώρα παίζουμε την κολοκυθιά λες και θα πας μέσα ισόβια αν αποκαλύψεις κάτι. Πολύ φοβάμαι ότι στο κομμάτι αυτό ο Σαρ είχε δίκιο , δεν θα αλλάξεις με κανενός είδους κουβέντα
    serotonino speaking: Nullum tempus occurrit regi
    ή πιο λαικά: http://www.youtube.com/watch?v=QVFr-hoD2oo

Προεπιλογή

Βλεπω εχετε πολυ διαθεση και καλη ....δυναμη σε κουβαδες με λασπη .
    Αρχικα με αρκαν .... ωραιο παραμυθι αλλα ΔΕΝ εχει δρακο " φιλε " . Οπως και περυσι κλεψατε με κωδικους acc και μαλιστα με χρυσο μεσα ...ετσι και φετος απλα χρησιμοποιησατε κωδικο eragon που δεν ειχε αλλαξει κακως .
    Για tsioy ομολογω ειναι ΝΕΑ εφευρεση . Αν σκεφτεις πως τον συγκεκριμενο παικτη δεν ΕΧΩ ουτε σκαιπ .... και δεν ειχα ποτε απλα διοτι οσο παιξαμε παρεα , δεν επαιζε ο ιδιος μαλλον. Με αλλον μιλουσαμε .
    Οι συμμαχιες που αναφερθηκαν σε συνομιλια μου που βλεπω εχει μοιραστει απο καλο ρουφιανο σε ολους σε κοινο μετωπο ... και που δεν αρνηθηκα ως συζητηση ποτε ... μιλουσε για προσβαση σε 2 συμμαχιες και οχι σε acc . Προσβαση σημαινει ελληνικα μπορω να μαθαινω και να εχω πληροφοριες . Οχι να εχω 2πλα και 3πλα acc μεσα.
    Οσο για Κωστα λυπαμαι που δεν ξερεις τον παικτη απλα δεν επαιξε μαζι σας ποτε.
    Και οι συμμαχιες που αφορουσε ηταν οι ..αλλες 2 ...οχι η BAR ..... δεν ειχαμε καποιο αγχος με εσας .
    Εκτος αν εσεις οταν λετε προσβαση και ρουφιανους θεωρειτε και πχ την σχεση που ειχατε με knights οταν αρχικα ειχατε κρυφα εκει τον ελιξιρ που πριν σας καταλαβει ...ηταν μαζι αλλα αθορυβα ετοιμαζε την συμπραξη για να σας βοηθησουν ...εστω να βοηθησουν οποιον βρουν αρκει να μην ειναι Δ .
    Αν δε σας εκατσε το σχεδιο να γινουν ολοι "γιουσουφακια " σε θαυμα BAR ...εσας πειραξε . Κανεναν αλλο. Οποτε με αυτο τον πονο λογικο ειναι να λετε και οσα σας κατεβουν ... οπως πχ για κρυφους στρατους κοκ.
    Οσο για φιλο kavour
    Μιλησα για αναφορες με ...χιουμορ σε διαφορα που αφορουν κιλα και ηρεμιστικα ... κακο χιουμορ απλα !
    Δεν ξερω ποσο και ποιο ποτηρι ξεχειλισε ...ξερω απλα ποτε ενα μελος ηγεσιας που ηταν μεσα σε ολες τις αποφασεις και με προσβαση σε ολα ...εφυγε ενω πριν δεν ειχε διαφωνησει σε τιποτα . Απλα . Ισα ισα ...διαφωνησε και μαλωσε και με σαρ για ολα οσα ελεγε τ. Πολυ εντονοτερα και απο καθενα μας . Μονο οταν αισθανθηκε προσωπικα θιγμενος ...εφυγε απλα και μας " εδωσε ". Σε καμμια περιπτωση πριν . ΑΝ εχεις εστω και ενα προηγουμενο να σου εχει πει , να μας πεις και εμας !
    Πως λειτουργουμε για πληροφοριες δεν ειναι κρυφο . Απλα δεν ειναι με 2α και 3α acc μεσα σε αλλες συμμαχιες . Οσο και να επιμενεις ...σε αυτο δε θα μας αλλαξεις αποψη.τ Δεν ειχαμε 2α και 3α μεσα σε αλλες συμμαχιες .
    Και ελικα νομιζω οτι η διαστροφη εχει και ΟΡΙΑ . Να χαλασουμε 1ο αμυντικο λογαριασμο συμμαχιας απλα για να δημιουργησουμε κλιμα ... και τυχαια να εχει μπει και επιθεση απο αρκαν την ιδια ωρα ... μαλλον ερχεται σε συγκρουση με οσα σεναρια σου εχουν πει . Διοτι απλα κατασραφηκε ο καλυτερος αμυντικος ΔΙΠΛΑ σε θαυμα ...εφαγαν αδιαντροπα το χρυσο του παικτη .... και εβαλαν και επιθεση με ΟΛΟ τον εξοπλισμο ηρωα ... για να ερθουν εγκαιρως ! Απλα για αλλη μια φορα ...στουκαραν παρα την προσπαθεια. Αν απο αυτα βγαινει συμπαρασμα πως εμεις στησαμε και την διαλυση acc ..και μαλιστα ειδοποιησαμε και αρκαν να κανει επιθεση ωστε να γινουμε ακομη ποιο αληθινοι ...μονο σεναριο BAr θα μπορουσε να ειναι . Για να καλυψει αλλη μια φορα μεθοδους και αθλιοτηες που ακολουθει .
    Οσο για αν καπελωσα ...ολους ... για αλλη μια φορα εχεις τη μοναδικοτητα να θεωρεις πως εισαι ο μονος ..εξυπνος ... ευστροφος ....κτλ
    Αυτα

Προεπιλογή

Βλεπω εχετε πολυ διαθεση και καλη ....δυναμη σε κουβαδες με λασπη .
    Αρχικα με αρκαν .... ωραιο παραμυθι αλλα ΔΕΝ εχει δρακο " φιλε " . Οπως και περυσι κλεψατε με κωδικους acc και μαλιστα με χρυσο μεσα ...ετσι και φετος απλα χρησιμοποιησατε κωδικο eragon που δεν ειχε αλλαξει κακως .
    Για tsioy ομολογω ειναι ΝΕΑ εφευρεση . Αν σκεφτεις πως τον συγκεκριμενο παικτη δεν ΕΧΩ ουτε σκαιπ .... και δεν ειχα ποτε απλα διοτι οσο παιξαμε παρεα , δεν επαιζε ο ιδιος μαλλον. Με αλλον μιλουσαμε .
    Οι συμμαχιες που αναφερθηκαν σε συνομιλια μου που βλεπω εχει μοιραστει απο καλο ρουφιανο σε ολους σε κοινο μετωπο ... και που δεν αρνηθηκα ως συζητηση ποτε ... μιλουσε για προσβαση σε 2 συμμαχιες και οχι σε acc . Προσβαση σημαινει ελληνικα μπορω να μαθαινω και να εχω πληροφοριες . Οχι να εχω 2πλα και 3πλα acc μεσα.
    Οσο για Κωστα λυπαμαι που δεν ξερεις τον παικτη απλα δεν επαιξε μαζι σας ποτε.
    Και οι συμμαχιες που αφορουσε ηταν οι ..αλλες 2 ...οχι η BAR ..... δεν ειχαμε καποιο αγχος με εσας .
    Εκτος αν εσεις οταν λετε προσβαση και ρουφιανους θεωρειτε και πχ την σχεση που ειχατε με knights οταν αρχικα ειχατε κρυφα εκει τον ελιξιρ που πριν σας καταλαβει ...ηταν μαζι αλλα αθορυβα ετοιμαζε την συμπραξη για να σας βοηθησουν ...εστω να βοηθησουν οποιον βρουν αρκει να μην ειναι Δ .
    Αν δε σας εκατσε το σχεδιο να γινουν ολοι "γιουσουφακια " σε θαυμα BAR ...εσας πειραξε . Κανεναν αλλο. Οποτε με αυτο τον πονο λογικο ειναι να λετε και οσα σας κατεβουν ... οπως πχ για κρυφους στρατους κοκ.
    Οσο για φιλο kavour
    Μιλησα για αναφορες με ...χιουμορ σε διαφορα που αφορουν κιλα και ηρεμιστικα ... κακο χιουμορ απλα !
    Δεν ξερω ποσο και ποιο ποτηρι ξεχειλισε ...ξερω απλα ποτε ενα μελος ηγεσιας που ηταν μεσα σε ολες τις αποφασεις και με προσβαση σε ολα ...εφυγε ενω πριν δεν ειχε διαφωνησει σε τιποτα . Απλα . Ισα ισα ...διαφωνησε και μαλωσε και με σαρ για ολα οσα ελεγε τ. Πολυ εντονοτερα και απο καθενα μας . Μονο οταν αισθανθηκε προσωπικα θιγμενος ...εφυγε απλα και μας " εδωσε ". Σε καμμια περιπτωση πριν . ΑΝ εχεις εστω και ενα προηγουμενο να σου εχει πει , να μας πεις και εμας !
    Πως λειτουργουμε για πληροφοριες δεν ειναι κρυφο . Απλα δεν ειναι με 2α και 3α acc μεσα σε αλλες συμμαχιες . Οσο και να επιμενεις ...σε αυτο δε θα μας αλλαξεις αποψη.τ Δεν ειχαμε 2α και 3α μεσα σε αλλες συμμαχιες .
    Και ελικα νομιζω οτι η διαστροφη εχει και ΟΡΙΑ . Να χαλασουμε 1ο αμυντικο λογαριασμο συμμαχιας απλα για να δημιουργησουμε κλιμα ... και τυχαια να εχει μπει και επιθεση απο αρκαν την ιδια ωρα ... μαλλον ερχεται σε συγκρουση με οσα σεναρια σου εχουν πει . Διοτι απλα κατασραφηκε ο καλυτερος αμυντικος ΔΙΠΛΑ σε θαυμα ...εφαγαν αδιαντροπα το χρυσο του παικτη .... και εβαλαν και επιθεση με ΟΛΟ τον εξοπλισμο ηρωα ... για να ερθουν εγκαιρως ! Απλα για αλλη μια φορα ...στουκαραν παρα την προσπαθεια. Αν απο αυτα βγαινει συμπαρασμα πως εμεις στησαμε και την διαλυση acc ..και μαλιστα ειδοποιησαμε και αρκαν να κανει επιθεση ωστε να γινουμε ακομη ποιο αληθινοι ...μονο σεναριο BAr θα μπορουσε να ειναι . Για να καλυψει αλλη μια φορα μεθοδους και αθλιοτηες που ακολουθει .
    Οσο για αν καπελωσα ...ολους ... για αλλη μια φορα εχεις τη μοναδικοτητα να θεωρεις πως εισαι ο μονος ..εξυπνος ... ευστροφος ....κτλ
    Αυτα

Πάλι τις γνωστές γενικότητες και πίπες...
    τι να σου πω ρε δεν έχεις γιατρειά...
    Σου είπα είναι χυδαίο και πρόστυχο να μπαίνεις σε σκάιπ άλλου μην θέλεις να βγείς και λάδι!!!
    Μου έβγαλες μεγάλη άμυνα μπράβο, μονή επίθεση σε ένα στόχο, στο θάυμα στο οποίο θαύμα είχες και μάτια και πανηγυρίζεις για αυτή την άμυνα...
    Ρε στο έχω πεί γελάνε και νατάριοι μαζί σου...
    Δεν σε χάλασε αλλά δυστυχώς για σένα δεν σου έγινε μάθημα ούτε και η φετινή σφαλίαρα...
    Δεν είχα σκοπό να ξαναπαίξω σε σ1 αλλά σκέφτομαι να το κάνω γιατί είναι κρίμα να χάσω τόσο γέλιο...
    Όσο για το άν είχα και άλλο στρατό... Ρώτα τον Χριστόδουλο!!!
    Τα περαστικά μου και φέτος!!!!

Προεπιλογή

ΑΝ εχεις εστω και ενα προηγουμενο να σου εχει πει , να μας πεις και εμας !
    Αν υπήρχε έστω και μισή περίπτωση να μου έλεγες όλη την αλήθεια και να μην μου μιλούσες βαφτίζοντάς με παιδάκι θα το έκανα, να σαι σίγουρος.

Κουτοπόνηρος δεν είμαι σίγουρα. Αν πιστεύεις ότι δεν είμαι έξυπνος αλλά βλάκας τότε γιατί δεν μου λεγες μια εκδοχή που να ταιριάζει με τα γεγονότα αλλά περίμενες να δεις πρώτα τι ξέρω; Γιατί πήγες να με μανιπουλάρεις; Γιατί αυτά που λες δεν ταιριάζουν; Γιατί επιμένεις να το κάνεις χειρότερο;

Επειδή εγώ ΔΕΝ είμαι τσόγλανος, κύριος ήρθα κύριος φεύγω. Με Κ κεφαλαίο. Σε ρώτησα αν ισχύει για να μην εκτεθώ και μου απάντησες ψε-μα-τα. Στα παπαράκια σου δηλαδή αν θα παραπληροφορήσω. Σε ρώτησα γιατί μου πες ψέματα και μου απάντησες α-σά-φει-ες. Σου είπα να μην με ξαναπεις παιδάκι και παρερμήνευσες μάλλον την καλοσύνη και τον σεβασμό μου. Σου μιλάω γλυκά για να μην μου μείνεις στα χέρια, όπως και στον Σαρ μιλούσα γλυκά λόγω ηλικίας, σε παίρνω με το καλό για να μη σε στείλω στον αγύριστο και σε πάρει καμια κατάρα ξώφαλτσα και αρχίσεις τα κλάματα, κάθομαι να σε βλέπω να κάνεις τη μια κουταμάρα μετά την άλλη που μείναμε τρεις και ο κούκος και μπαίνατε 5 άνθρωποι σε 100 ακάουντ , σου λέω και μπράβο για την προσπάθεια και έρχεσαι να μου βγάλεις τη νύχτα μέρα;

Οπότε ας σου απαντήσω όπως θες εσύ να το ακούσεις.
    Μάλιστα ΣΕΡ! Γιες ΣΕΡ! Έχετε δίκιο ΣΕΡ! Ήμουν ο πιστός σας στρατιώτης ΣΕΡ! Όμως τώρα απολύθηκα και κάνω μπούκλες. Πες τα στην επόμενη εσσο, εγώ δεν προλαβαίνω

Προεπιλογή

Καλημερα

Παρα πολλα λαθη Βασιλη απο την πρωτη μερα ως την τελευταια παρολο που στα λεγαμε και εν αντιθεσει με εσενα βγηκαμε αληθινοι.

Καταρχας πρωτο λαθος η μη βοηθεια στους μικρους παικτες στην αρχη του παιχνιδιου με τους αποικους.
    Δημιουργηθηκαν με αυτον τον τροπο δυο ομαδες παικτων, οι ανεπτυγμενοι και οι "μικροι" αυτοματως αναγκαζοντας την συμμαχια να διαλεξει με ποιων το ρυθμο θα κινηθει.

Δευτερο λαθος αμεσως ηταν το λαθος πουσαρισμα των παικτων βγαλαν καποια ατομα κατας με μοναδικο σκοπο να μηδενιστει ενας Vxen πλαστος. Περιττο να πω πως αυτοι οι λογαριασμοι δεν υπηρχαν στα αντικειμενα.

Επισης λαθος η υποστηριξη παικτων οι οποιοι ειχαν μονιμως κοκκινες αποθηκες, με την δικαιολογια της συγγενειας. Χανεται με λιγα λογια η ισοτιμια των μελων και δημιουργειται η κλικα, η παρεα.

Παρ' ολη την κλικα ομως και παρολο που στην 100στη μερα υπηρχαν 15 ενεργα ατομα στο πανελ της μητρικης, ο σχεδιασμος των επιθεσεων στα αντικειμενα γινεται απο3 ατομα (ετσι ειπες).
    Το αποτελεσμα?? Αχρηστες μποτες και ματια να γεμιζουν θησαυροφυλακια ενω δεν εγινε καμια σοβαρη προσπαθεια για εκπαιδευτες. Βαλε και τον εκπαιδευτη του ΚΑΠΗ που σας περιμενε μια βδομαδα και φοβοσασταν τις 40κ φαλαγκες. Τις υποσχεσεις του Θαναση " εσυ εισαι ο σαρ θα παρεις εκπαιδευτη οι αλλοι δε θα δουν ουτε αποθηκες" δεν τις σχολιαζω καν, δεν ασχολουμαι με γλοιωδεις ατιμιες.

Κερασακι στην τουρτα??? Χανεις κορυφαιο αμυντικο (tyrion) και νιωθεις περηφανος γιατι εκανες τη σωστη επιλογη αναμεσα σε αμυντικο με 50κ αμυντικα και ανενεργο επιθετικο με 5κ ιμπεριανους. Αντι να πεις ενα ευχαριστω που σου αφησε την διαιτα ενω κανονικα επρεπε να την παρει μαζι του σαν ευχαριστω για ολα τα καλα που του εκανες.

Μετα τα αντικειμενα ακολουθει μια περιοδος κατα την οποια αντι για τραβιαν παιζαμε μπουζουκι παρ' ολες τις κινητοποιησεις δεν μπορουσατε να καταλαβετε οτι επρεπε να επιτεθειτε. Η δικαιολογια??? Δεν ειχατε χερια γιατι η μιση ηγεσια δεν ηξερε να βγαζει επιθεσεις!
    Παραλληλα καταδικαζοντας και δινοντας οποιον ειχε το θρασος να αμφισβητησει την κριση σας και να επιτεθει (βλεπε ΣΠΙΘΑ) απο φοβο αντιποινων. Απλα τραγικο.

Οποιεσδηποτε προσπαθειες βοηθειας απο μελη γινονταν τις γειωνατε και με το παραπανω. Γιατι δε μπορει ενας απλος στρατιωτης να ξερει καλυτερα απο την ηγεσια βεβαιως βεβαιως!!!!

Παρα πολλα λαθη ακομα που βαριεμαι να γραψω και για τα οποια σας ειχαμε προειδοποιησει και εγω και ο Κωστας και ο Χαρης και πολλοι αλλοι οδηγησαν στο αποτελεσμα του σερβερ.
    Κριμα για τον κοπο των παιδιων που θελανε να παιξουν σοβαρα. Θα ευχηθω να μην ξανακανεις τα ιδια λαθη Βασιλη, παρολο που φοβαμαι οτι θα τα κανεις πολλες φορες ακομα.
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Τσα! Να 'μαι κι εγώ, είδα τζέρτζελο και μπήκα!
    Με αρκετό ενδιαφέρον κάθισα και διάβασα αυτό το νήμα και το πρώτο μου σχόλιο είναι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!
    Κατόρθωσε κι έχασε η Δ!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πραγματικά θέλει μεγάλο ταλέντο να τρέχεις μόνος και να βγαίνεις δεύτερος........

ΟΚ σοβαρεύομαι...προφανώς από τότε που διέγραψα κάποια πράγματα άλλαξαν και κάποια έμειναν ίδια. Τις όποιες κατηγορίες και συκοφαντίες ακούστηκαν και πάλι για μένα τις αφήνω ασχολίαστες, τα είπαμε σε άλλο νήμα αυτής της πολύπαθης πρεσβείας. Το θέμα είναι όπως φαίνεται ξεκάθαρα και σε αυτήν την συζήτηση πως σε αυτήν την έρμη -ο αντμιν να την κάνει- συμμαχία Δ, το μόνο που υπήρχε ήταν ίντριγκα, διχόνοια, μουρμούρα και κόντρες. Και απ' ότι λένε οι ιστορικοί των σέρβερς τα ίδια πάνω κάτω συνέβαιναν και στην Δαφνί. Και ο πλέον αδαής λοιπόν συμπεραίνει πως κάτι δεν πήγαινε, δεν πήγε και δεν πρόκειται να πάει καλά σε οποιαδήποτε συμμαχία λειτουργεί με πριβέ, με 45 ρουμς και δήθεν υπεύθυνους διοίκησης. Και φυσικά η ευθύνη ανήκει δικαιωματικά στον αρχηγό. Το ψάρι ως γνωστόν βρωμάει απ' το κεφάλι.

Βασίλη τα είπαμε και στον 2, στα είπα και στον 1, είσαι εντελώς λάθος στον τρόπο που λειτουργείς ως ηγέτης. Συμφωνώ πως το παιχνίδι χρειάζεται έναν αρχηγό και για αυτό όπως ανέφερες κοντραριστήκαμε και στον 2. Ήθελες να κάνεις τον αρχηγό συνομοσπονδίας και εκεί, και φάνηκε αμέσως η λανθασμένη αντίληψή σου για τον τρόπο οργάνωσης. Στα είπα και τότε στα είπα και στον 1. Και δημόσια και κατ' ιδίαν. Μπορεί να ξέρεις κάποια πράγματα για το game αλλά στο πώς να οργανώνεις ανθρώπους και στρατηγική είσαι πολύ κάτω από την βάση. Έμαθα λοιπόν από εδώ από ένα σχόλιο του Sar ότι και στον 2 τα έκανες ρόιδο. Όσο το τι έκανες στους 1 φαίνεται ξεκάθαρα από την πλειοψηφία των σχολίων και εδώ και σε όλους τους σέρβερς που έχεις λάβει μέρος.

ΥΓ: Για την ιστορία, τον kaptis τον κληρονόμησα στην πορεία επειδή τον σίτταρα και τον άφησα στον Γιάννη για πάρκινγκ. Δεν ξαναμπήκα ποτέ στον σέρβερ ούτε από περιέργεια.

Νίκο, αφού δηλώνεις υπεράνω τραβιανικών και μη καταστάσεων, μην χαλάς την ζαχαρένια σου με αντιπαραθέσεις. Με τον βήξεν τα έχεις, βρες τον και μιλήστε. Με τον Γιάννη δεν ξέρω τι παίχτηκε και είδα τέτοια κόντρα αλλά μιας και έβαλες μόνος σου την παράμετρο ηλικία στην κουβέντα, δεν ταιριάζει σε κάποιον με τα χρόνια σου να μιλάει έτσι σε ένα νέο παιδί.

Αντωνάκη, βλέπω ότι έστω και στο τέλος δεν διστάζεις να αναγνωρίσεις τα λάθη του στρατηλάτη που με τόσο μένος υπερασπίστηκες και στην αρχή αυτού του νήματος αλλά και στο θέμα που είχα ανοίξει όταν έφυγα. Αν και εκεί εσύ ξεκίνησες τις προσωπικές αναφορές και επιθέσεις να ξέρεις δεν κρατάω κακία. Απλώς εξακολουθώ να διαφωνώ 1000% με τον τρόπο που σκέφτεσαι και λειτουργείς εντός και εκτός τράβιαν.

Γιάννη, όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες. Αν μου επιτρέπεις μια συμβουλή, μην ασχοληθείς άλλο με το τράβιαν, όπως βλέπεις είναι ένας κόσμος που ως επί το πλείστον δεν έχει κάτι να σου προσφέρει. Έχεις κοφτερό μυαλό και την ζωή μπροστά σου, ασχολήσου με κάτι που σε γεμίζει και βρες νέα ενδιαφέροντα για να γεμίσεις τον χρόνο και την ψυχή σου.

Προ τέλους, επειδή είδα αρκετές αναφορές στον Γιώργο, κι ας μην συμμετείχε στην συζήτηση, να αναφέρω πως τον θεωρώ τελικά τον πιο αξιόλογο άνθρωπο από όλους στην Δ. Και μιλάω εκτός παιχνιδιού, το τι έκανε ακριβώς στο παιχνίδι επειδή δεν το γνωρίζω δεν είμαι σε θέση να το κρίνω, με εξαίρεση το ότι συμμετείχε κι αυτός με την απουσία του στο όλο κλίμα των πριβέ και της μυστικοπάθειας.

Τέλος, στους εκτός Δ δεν έχω κάτι να πω μιας και δεν ασχολήθηκα ουσιαστικά με τον σέρβερ, με εξαίρεση τον κατά τα φαινόμενα "ηγέτη" των νικητών, ο οποίος καταφέρνει να κάνει τον βήξεν να μοιάζει να έχει δίκιο (!!!) όταν λέει ότι δεν ξέρει να κερδίζει.

Αφήστε τα μίση και ασχοληθείτε με τα πιο σοβαρά που ταλαιπωρούν την ζωή μας και θα ταλαιπωρήσουν και τα δισέγγονά μας...
    Η ζωή είναι εδώ έξω. Το μισό τσαγανό να δείχναμε από αυτό που βγάζουμε στην ανωνυμία του τράβιαν, δεν θα είχαμε καταντήσει δουλοπάροικοι ως "λαός".

Καλή συνέχεια σε όλους!

Κώστας - Tyrion

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Εξαλλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντωνάκη, βλέπω ότι έστω και στο τέλος δεν διστάζεις να αναγνωρίσεις τα λάθη του στρατηλάτη που με τόσο μένος υπερασπίστηκες και στην αρχή αυτού του νήματος αλλά και στο θέμα που είχα ανοίξει όταν έφυγα. Αν και εκεί εσύ ξεκίνησες τις προσωπικές αναφορές και επιθέσεις να ξέρεις δεν κρατάω κακία. Απλώς εξακολουθώ να διαφωνώ 1000% με τον τρόπο που σκέφτεσαι και λειτουργείς εντός και εκτός τράβιαν.

Πρώτα απ'όλα μην με λες Αντωνάκη. Δεν είσαι η γιαγιά μου ούτε σε αναγνωρίζω ως καλύτερο , μεγαλύτερο ή τι άλλο θες να εννοήσεις.

Δεύτερον, εκείνη την περίοδο που έπιασες την πένα σου ο μισός σέρβερ ήθελε να μας φάει το λαρύγγι και εσύ πάτησες ντιλιτ από πείσμα. Αυτό σε κάνει αυτομάτως στα μάτια μου ανεύθυνο, προδότη και εγκαταλειψία.

Τρίτον, παρόλο που τους χαρακτηρισμούς τους άρχισες εσύ (απλά ξαναδες το πρώτο ποστ που έγραψες), εγώ στην αρχή σου μίλησα όμορφα και όταν είδες ότι δεν παίρνω το μέρος σου γιατί παίζουμε ακόμα το συνέχισες μέχρι τελικής πτώσης. Εσύ πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη που τη στιγμή που εγώ κινδύνευα εσύ ήθελες να μείνω χωρίς συμμαχία για να ικανοποιηθεί ο εγωισμός σου.

Η ζωή είναι όντως έξω και κάποιοι το χουμε το τσαγανό αυτό. Δουλοπάροικοι γίναμε γιατί έχουμε ανθρώπους με τεράστια στόματα που δεν μπορείς να τους εμπιστευτείς γιατί τα παρατάνε και όταν κάποιος αναφέρει την περιοχή που μένουν σε ακτίνα μιλίου , αυτούς τους λούζει κρύος ιδρώτας και σκάβουν οχυρωματικά έργα. Ό,τι έκαναν και οι πολιτικοί μας δηλαδή. Άρχιζαν κάτι που δεν μπορούσαν να τελειώσουν , τους ένοιαζε μόνο να ναι στην καρέκλα, χέστηκαν αν με τις κινήσεις τους οι άλλοι θα χουν πρόβλημα και στο τέλος πέταγαν την καυτή πατάτα στον επόμενο. Δεν ξέρω αν σου θυμίζει τίποτα. Εμένα μου θυμίζει πάντως κάποιον συγκεκριμένο που θα μου φώναζε την αστυνομία.

Προεπιλογή

[QUOTE=kavour;154466]Πρώτα απ'όλα μην με λες Αντωνάκη. Δεν είσαι η γιαγιά μου ούτε σε αναγνωρίζω ως καλύτερο , μεγαλύτερο ή τι άλλο θες να εννοήσεις. [QUOTE]

Αντωνάκης είσαι για μένα και έτσι σε αποκαλώ. Το υποκοριστικό καταδεικνύει την μικρότητα και την μικροψυχία σου.

[QUOTE=kavour;154466]Δεύτερον, εκείνη την περίοδο που έπιασες την πένα σου ο μισός σέρβερ ήθελε να μας φάει το λαρύγγι και εσύ πάτησες ντιλιτ από πείσμα. Αυτό σε κάνει αυτομάτως στα μάτια μου ανεύθυνο, προδότη και εγκαταλειψία.[QUOTE]

Ακόμη συνεχίζεις το αβάσιμο τροπάριό σου. Ούτε πείσμα, ούτε ανευθυνότητα, ούτε προδοσία, ούτε εγκατάλειψη. Βρέθηκα σε ένα πλοίο που πήγαινε στο παγόβουνο. Το είπα στο πλήρωμα και μου είπαν να μου δώσουν και μένα στολή. Την φόρεσα και προσπάθησα να αλλάξω την πορεία. Δεν τα κατάφερα. Ξαναείπα ότι δεν πάμε καλά και στο πλήρωμα και στους συνεπιβάτες. Οι περισσότεροι με άκουγαν αμίλητοι. Κάποιοι με ειρωνεύτηκαν και δεν με υπερασπίστηκε κανείς. Δεν μου άρεσε πια το ταξίδι. Μπήκα στην λάντζα κι έφυγα. Και τώρα μαθαίνω πως το ταξίδι ήταν ακριβώς όπως το περίμενα. Θεωρώ πως γλίτωσα πάρα πολύ χαμένο χρόνο και ενέργεια. Λυπάμαι που αισθάνεσαι εκνευρισμό επειδή είχα δίκιο.

[QUOTE=kavour;154466]Τρίτον, παρόλο που τους χαρακτηρισμούς τους άρχισες εσύ (απλά ξαναδες το πρώτο ποστ που έγραψες), εγώ στην αρχή σου μίλησα όμορφα και όταν είδες ότι δεν παίρνω το μέρος σου γιατί παίζουμε ακόμα το συνέχισες μέχρι τελικής πτώσης. Εσύ πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη που τη στιγμή που εγώ κινδύνευα εσύ ήθελες να μείνω χωρίς συμμαχία για να ικανοποιηθεί ο εγωισμός σου. [QUOTE]

Δεν σκοπεύω να ξαναρχίσω την κολοκυθιά μαζί σου. Και ίσως κακώς σου απαντώ αλλά μιας και μπήκα στο τριπάκι ας απαντήσω και στα αυτονόητα: απλώς εξέφρασα την άποψη και την κριτική μου στα πλαίσια του παιχνιδιού, τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και την επίθεση στην προσωπική ζωή την ξεκίνησες εσύ, όταν είδες πως δεν είχες και δεν έχεις τα επιχειρήματα να αντικρούσεις αυτά που έλεγα και φάνηκαν τελικά και στην πορεία. Τα περί εγωισμού τα απάντησα πιο πάνω και δεν με αγγίζουν κιόλας στην τελική μιας και δεν μου καίγεται καρφί για την άποψή σου για μένα. Όσο για τον τάχα κίνδυνο που λες ούτε καν καταλαβαίνω σε τι απευθύνεσαι. Αν υπαινίσσεσαι κίνδυνο εντός τράβιαν, χαλάρωσε, οι καταπέλτες δεν βγαίνουν από την οθόνη, ήσουν και είσαι ασφαλής.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kavour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ζωή είναι όντως έξω και κάποιοι το χουμε το τσαγανό αυτό. Δουλοπάροικοι γίναμε γιατί έχουμε ανθρώπους με τεράστια στόματα που δεν μπορείς να τους εμπιστευτείς γιατί τα παρατάνε και όταν κάποιος αναφέρει την περιοχή που μένουν σε ακτίνα μιλίου , αυτούς τους λούζει κρύος ιδρώτας και σκάβουν οχυρωματικά έργα. Ό,τι έκαναν και οι πολιτικοί μας δηλαδή. Άρχιζαν κάτι που δεν μπορούσαν να τελειώσουν , τους ένοιαζε μόνο να ναι στην καρέκλα, χέστηκαν αν με τις κινήσεις τους οι άλλοι θα χουν πρόβλημα και στο τέλος πέταγαν την καυτή πατάτα στον επόμενο. Δεν ξέρω αν σου θυμίζει τίποτα. Εμένα μου θυμίζει πάντως κάποιον συγκεκριμένο που θα μου φώναζε την αστυνομία.
    Η επιδερμική πολιτική σου ανάλυση δεν με εμπνέει για διάλογο τέτοιου επιπέδου. Η απάντησή μου σε αυτήν σου την παράγραφο είναι ότι η περιοχή που μένω και κάθε άλλη πτυχή της προσωπικής μου ζωής είναι κάτι που θα περιχαρακώνω όσο μπορώ από ανθρώπους που ζουν σε μια ελώδη μικρότητα. Με απλά λόγια, δεν σου έδωσα και δεν σου δίνω κανένα δικαίωμα να ξαναμιλήσεις για μένα. Και ούτε πρόκειται να ξαναμπώ σε οποιοδήποτε είδος διαλόγου μαζί σου. Καλά μυαλά δεν σου λέω, καλή ψυχή θα σου ευχηθώ μιας και γι' αυτό ποτέ δεν είναι αργά...

Κλείνοντας την παρένθεση καβουράκιας να ξαναχαιρετίσω την ομήγυρη και να ξαναευχηθώ καλή συνέχεια!

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. R & S - Τίτλοι τέλους
    By Woobly! in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-10, 01:40

Δικαιώματα - Επιλογές