Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 157

Θέμα: τίτλοι τέλους

Προεπιλογή

Μπορούσες απλά να γράψεις ότι δεν ήθελες να ζοριστείς. Χωρίς ζόρι όμως δεν γίνεται τίποτα. Όχι γιατί δεν μπορεί, αλλά γιατί παρεμβάλλονται και απόψεις άλλων.

Μπορούσες επίσης να γράψεις ότι ξεκίνησες μια προσπάθεια και την άφησες στη μέση. Όταν ξεκινάς κάτι και δεν το τελειώνεις μια ζωή μισό θα ναι. Είτε είναι δουλειά, είτε δίαιτα είτε τραβιαν είτε μινιατούρα που δεν ταιριάζει το ένα κομμάτι και πετάμε όλη την κατασκευή.

Για τη μικρότητα που λες θυμήσου ότι σε άκουγα και σου μιλούσα παρόλο που έχουμε εντελώς διαφορετικές απόψεις. Απλά μας προέκυψες φασίστας. Θυμήσου όλους τους χαρακτηρισμούς και τα κοσμητικά και τις κρίσεις και τις επικρίσεις που έκανες. Πώς απαιτούσες. Τι ενέργειες έκανες εντός και εκτός παιχνιδιού. Δεν θα στα θυμίσω γιατί θα πεις ότι μιλάω για την προσωπική σου ζωή. Θυμήσου τα όμως.

Το ξέρω ότι θες να πληγώσεις αλλά απλά άστο. Δεν έχεις το ειδικό βάρος για να το κάνεις. Ούτε το μέταλλο για να το αντέξεις. Θα αρχίσεις πάλι μια συζήτηση που δεν οδηγεί πουθενά. Πες τα σε καναν άλλο.
    serotonino speaking: Nullum tempus occurrit regi
    ή πιο λαικά: http://www.youtube.com/watch?v=QVFr-hoD2oo

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα

Παρα πολλα λαθη Βασιλη απο την πρωτη μερα ως την τελευταια παρολο που στα λεγαμε και εν αντιθεσει με εσενα βγηκαμε αληθινοι.

Καταρχας πρωτο λαθος η μη βοηθεια στους μικρους παικτες στην αρχη του παιχνιδιου με τους αποικους.
    Δημιουργηθηκαν με αυτον τον τροπο δυο ομαδες παικτων, οι ανεπτυγμενοι και οι "μικροι" αυτοματως αναγκαζοντας την συμμαχια να διαλεξει με ποιων το ρυθμο θα κινηθει.

Δευτερο λαθος αμεσως ηταν το λαθος πουσαρισμα των παικτων βγαλαν καποια ατομα κατας με μοναδικο σκοπο να μηδενιστει ενας Vxen πλαστος. Περιττο να πω πως αυτοι οι λογαριασμοι δεν υπηρχαν στα αντικειμενα.

Επισης λαθος η υποστηριξη παικτων οι οποιοι ειχαν μονιμως κοκκινες αποθηκες, με την δικαιολογια της συγγενειας. Χανεται με λιγα λογια η ισοτιμια των μελων και δημιουργειται η κλικα, η παρεα.

Παρ' ολη την κλικα ομως και παρολο που στην 100στη μερα υπηρχαν 15 ενεργα ατομα στο πανελ της μητρικης, ο σχεδιασμος των επιθεσεων στα αντικειμενα γινεται απο3 ατομα (ετσι ειπες).
    Το αποτελεσμα?? Αχρηστες μποτες και ματια να γεμιζουν θησαυροφυλακια ενω δεν εγινε καμια σοβαρη προσπαθεια για εκπαιδευτες. Βαλε και τον εκπαιδευτη του ΚΑΠΗ που σας περιμενε μια βδομαδα και φοβοσασταν τις 40κ φαλαγκες. Τις υποσχεσεις του Θαναση " εσυ εισαι ο σαρ θα παρεις εκπαιδευτη οι αλλοι δε θα δουν ουτε αποθηκες" δεν τις σχολιαζω καν, δεν ασχολουμαι με γλοιωδεις ατιμιες.

Κερασακι στην τουρτα??? Χανεις κορυφαιο αμυντικο (tyrion) και νιωθεις περηφανος γιατι εκανες τη σωστη επιλογη αναμεσα σε αμυντικο με 50κ αμυντικα και ανενεργο επιθετικο με 5κ ιμπεριανους. Αντι να πεις ενα ευχαριστω που σου αφησε την διαιτα ενω κανονικα επρεπε να την παρει μαζι του σαν ευχαριστω για ολα τα καλα που του εκανες.

Μετα τα αντικειμενα ακολουθει μια περιοδος κατα την οποια αντι για τραβιαν παιζαμε μπουζουκι παρ' ολες τις κινητοποιησεις δεν μπορουσατε να καταλαβετε οτι επρεπε να επιτεθειτε. Η δικαιολογια??? Δεν ειχατε χερια γιατι η μιση ηγεσια δεν ηξερε να βγαζει επιθεσεις!
    Παραλληλα καταδικαζοντας και δινοντας οποιον ειχε το θρασος να αμφισβητησει την κριση σας και να επιτεθει (βλεπε ΣΠΙΘΑ) απο φοβο αντιποινων. Απλα τραγικο.

Οποιεσδηποτε προσπαθειες βοηθειας απο μελη γινονταν τις γειωνατε και με το παραπανω. Γιατι δε μπορει ενας απλος στρατιωτης να ξερει καλυτερα απο την ηγεσια βεβαιως βεβαιως!!!!

Παρα πολλα λαθη ακομα που βαριεμαι να γραψω και για τα οποια σας ειχαμε προειδοποιησει και εγω και ο Κωστας και ο Χαρης και πολλοι αλλοι οδηγησαν στο αποτελεσμα του σερβερ.
    Κριμα για τον κοπο των παιδιων που θελανε να παιξουν σοβαρα. Θα ευχηθω να μην ξανακανεις τα ιδια λαθη Βασιλη, παρολο που φοβαμαι οτι θα τα κανεις πολλες φορες ακομα.
    Βρε τελικά αυτά τα παιδία είναι πολύ νορμάλ....
    Καλά πως μπλέξατε εκεί πραγματικά απορώ...
    ΕΔΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΕΡΣΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟΝ 1 ΑΠΟΙΚΟ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΥΛΩΝ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΣΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΜΕΓΑΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΙΚΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 15ΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΓΙΑ 40 ΛΕΠΤΑ...
    ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΓΩ!!!!
    Και ένα κουίζ επί της ευκαιρείας....
    ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΥΣ ΡΕΜΠΕΛΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ (ΣΠΙΘΑΣ) ΣΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ ΣΠΙΘΑ ΣΤΟΥΣ ΡΕΜΠΕΛΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΑΝΤΙΠΟΙΝΩΝ???

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arkan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΔΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΕΡΣΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟΝ 1 ΑΠΟΙΚΟ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΥΛΩΝ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΣΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΜΕΓΑΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΙΚΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 15ΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΓΙΑ 40 ΛΕΠΤΑ...
    ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΥΣ ΡΕΜΠΕΛΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ (ΣΠΙΘΑΣ) ΣΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΩΝ ΡΕΜΠΕΛΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ ΣΠΙΘΑ ΣΤΟΥΣ ΡΕΜΠΕΛΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΑΝΤΙΠΟΙΝΩΝ???
    Δυστυχως ναι οπως εδειξε η ιστορια.
    Εκρεμει το αν καρφωθηκε και η δευτερη επιθεση του, η οποια εγινε μετα απο δυο αναβολες μαζικου.
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Βλεπω για αλλη μια φορα , μαζευτηκατε ΟΛΟΙ μαζι οι " φιλοι " της Δ και Δαφνι.
    Ολοι μαζι σε μια περιεργη συμπλευση αποψεων .
    Βεβαια ΔΕ γεμιζετε ουτε ... 5θεσιο ποδηλατο . Απλα γεμιζετε ανοησιες σε ενα φορουμ. Με οσες ανοησιε μπορειτε να μπείτε και με οσες " ρουφιανιες " προσπαθουν καποιοι να περασουν με " δηθεν " αποριες . Ετσι ειναι " φιλε " αρκαν . Ξαφνικα ο Χρισττοδουλος εγινε .... φιλος σου και γνωστης κρυφων στρατων της BAR !!!!! Ασε βρε ... εκπληξη μου προκαλει για αλλη μια φορα η προσπαθεια σου και η προσπαθεια μια παρεας να προσκολληθει σε οποιον εβριζε και εφτυνε , αρκει να ειναι απεναντι απο εμας ... και αρκει να καταφερει καποια επιτυχια εναντιον μας , εφοσον εσυ και οι αλλοι ακομη ... πορτα σε οσα προσπαθησατε εχετε φαει 2 χρονια. Οσο για ΣΠΙΘΑ , το κουβαδακι σου ( βαρελακι να πω ευγενικα ) και σε .... αλλη παραλια ! Εχω εξηγησει και στον ιδιο παικτη πως για επιθεσεις που εκανε ΑΓΝΟΙΑ ειχαμε και συνεχισαμε μεχρι τελους. Και ο παικτης τουλαχιστον το καταλαβε και συνεχισε να προσφερει μεγαλη βοηθεια σε Δ.
    Για την ταμπακιερα ... ξερεις εσυ ... λογαριασμο eragon κουβεντα ε ? Μια ανοησια περι στουκας . Αλλα για το τυχαιο ... γελαμε .... να καταστραφει ο λογαριασμος και να ακολουθησει ταυτοχρονα η δικη σου μονη επιθεση ... αλλα λογια να αγαπιομαστε εισαι !!!!
    Στο φιλο tyrion , δεν εχω σκοπο να πω παραπανω απο οσα ειπα . Οι διαφωνιες που ειχαμε σε σ2 απλα συνεχισαν και σε σ1 . Παλι ομως δε θα παραγνωρισω πως ξερει το παιχνιδι , αρκει να μαθει πως ειναι και ομαδικο . Δεν πρεπει ΟΛΟΙ μας να ακολουθησουμε οσα λεει . Και αν οχι ..απλα αποχωρει . Ετσι ειναι φιλε . Ακομη και λαθος να ειναι καποιοι , αν ειναι παραπανω αριθμητικα , ακολουθεις αν θελεις . Αν οχι αποχωρεις χωρις φασαριες και αλλες ....προφασεις !!!!
    Και ενημερωτικα για να μην ακους και εσυ διαφορες φαντασιωσεις σαρ κλπ. Εγω σε σ2 ΔΕΝ ημουν ηγεσια . ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ. ΔΕΝ επαιξα εγω παρα μονο για να βοηθησω σε καποια στιγμες . ΔΕΝ αλλαξα συμμαχια ... δεν πηγα σε αντιπαλους. Εμεινα εκει που ημουν απλα να βοηθησω οσο μπορεσα. Ο σαρ πηγε Tgr και πουλησε ακομη και ελενα . Μολις εφυγες ΚΑΙ απο εκει εμειναν σα Διοικηση και μαλωσαν μεταξυ τους . ΟΧΙ εγω ... αλλοι μαλωσαν και αλλαξαν συμμαχιες. Οποτε παλι μαλλον καποιοι βλεπουν ονειρα και προσαρμοζουν ανοησιες για μενα αρκει να πουν οσα εχουν φαντασιωθει με καλο περιτυλιγμα .
    Ειναι σαν αυτο που λεει και ο ... κουμανταδορος αρκαν ... ειχε αποικο ετοιμο και εγω εκανα ολοκληρη ιντριγγα για να μη παιξει αυτος αλλα ο ...θανασης . Τοσο σοβαρο κινητρο και ομαδικο για να κανει μπαχαλο 2 χρονια ενα σερβερ. Κατα τα αλλα βλεπει αλλου θεματα . Οχι βρε ....δεν ειναι προσωπικο και ταπεινα εγωιστικο το θεμα του .... για γενικο καλο μιλαει ... γελασαμε παλι . Θελει η .... να κρυφτει ... και η χαρα δεν ( εδω απλα η χαζη ειλικρινεια ) δεν την αφηνει . Καλα βρε μητσο . Αν ειναι να σου μεινει απωθημενο ... μπες αλλη μια φορα μαζι μας και θα σου δωσουμε το καλυτερο 15αρι σε σερβερ ...εσενα το καλυτερο ... και στο σαρ το καλυτερο εξοχικο .
    Ο αλλος φιλος Ορατιος. Η αληθεια ειναι πως σε φορουμ εισαι πολυ συχνοτερος απο οσο μετα την αποχωρηση tyrion στο παιχνιδι. Αν εγινα πολλα λαθη σε αναπτυξη και γενικα σε παιχνιδι δεν υπαρχει κανεις να μη διαφωνησει. Εγιναν. Οσα μπορουσαμε καναμε . Οσο καλυτερα μπορουσαμε . Με ΟΣΗ βοηθεια μας προσεφεραν οι " ενεργοι " παικτες. Προσφορες πολλες . Ουσια ομως ? Συνηθως , ή αποχωρηση αν διαφωνουσαν , ή απλα προσφορα και μετα ... πολλες δουλειες .
    Δε θα μιλησω αλλο για την " ευγενικη " προσφορα καποιων σε θεσεις ηγεσιας .... που απλα εδωσαν " αντικειμενα " σε αντιπαλες συμμαχιες ή πληροφοριες μολις δεν εγιναν οσα ηθελαν και εφυγαν απο εμας ! Δεν ειναι υποθεσεις . Ειναι αποδειξεις της πορεια πολλων που απλα στελνουν τη μπαλλα σε εξεδρα με αλλα θεματα για να κρυψουν οσα εκαναν και οσα εγιναν .
    Και σιγουρα σε θα ανοιξουν πριβε για να δειξουμε οσα ελεγαν . Εγω δε θα ανοιξω αλη φορα πριβε σε σκαιπ για να βαλω εδω ! Αν εβαζα σιγουρα καποιοι θα ελεγαν και πολλα που ειχαν δει θετικα .... αλλα ξεχασαν στην πορεια και μπηκαν ΠΑΛΙ στην ΟΜΑΔΟΥΛΑ που απλα με βριζει και μας βριζει οσους παιζουμε μαζι σε Δ ή Δαφνι.
    Στην τελευται και καλυτερη θεση ... παλι ο φιλαρακος kavour. Αν σε ενοχλει η εκφραση " παιδακι " .... καλο θα ειναι να μη σε ενοχλει παραπανω απο οσα ενοχλουν να αναφερεις με " χιουμορ " εσυ για προσωπικα θεματα αλλων εδω . Κατα φαντασια βεβαια ... διοτι πολλα απο αυτα ειναι στο μυαλο καποιων και μονο. Οπως και πολλα αλλα που γραφουν καποιοι εδω . Οκ φιλε ? Ουτε χιουμορακι με " κιλα " και φαρμακα ειναι χιουμορ ...αν και κανενα θεμα δεν υπαρχει .... και σιγουρα δεν ειναι χειροερο απο μια λεξη ...παιδακι !!
    Για ολα τα υπολοιπα που επιμενεις μετα απο .... πολλες πολλες εργατοωρες πριβεδιασματος με ΟΛΟΥΣ οσους επαιξαν εναντιον και απεναντι μας σα Δ ... δε θα ερχεσαι να μου μεταφερεις οσες ανοησιες λενε και να πρεπει εγω να απολογηθω και να σου απαντησω. Και οταν μου ζητας να απαντησω και αυτο ειναι γενικο θεμα να ξερεις .... η απαντηση που σου δινω ΔΕΝ ειμαι υποχρεωμενος να ειναι αυτη που εχει εσυ αποφασισει πως ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ . ΑΝ εχεις απαντησεις μη ζητας αλλες . Αποδεξου ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ... και μη μπαινεις σε διαδικασια απλα για τα ματια να σου απανταω. Οσα σου ειπαν και δεχτηκες , δικαιωμα σου αλλα δε σημαινει πως θα σε επιβεβαιωσω εγω για να εισαι καλα . ΟΧΙ λοιπον. Οσα καποιοι σου ειπαν και λενε ΔΕΝ ειναι αληθεια σε πολλα θεματα . Και ΔΕ θα γινουν αληθεια επειδη εσενα σε επεισαν .
    Και για να κλεισει και επιτελους αυτο το θεμα εδω .
    ΚΑΝΕΙΣ δε θα σας παρακαλεσει να ξαναμπειτε σε Δ ή Δαφνι. Κανεις βασικα ΔΕ σας παρακαλεσε να μπειτε. Αν δε σας κανει η συμμαχια , απλα δεν ακολουθειτε . Αλλαζετε. Κανετε μια δικη σας . Αλλαζετε σερβερ . Εντασσεστε σε αυτους που εχουν την ΑΛΗΘΕΙΑ που πιστευετε.
    Θα συνεχισω να λεω πως ΟΣΟΙ παιξατε μαζι μας μεχρι τελος σας ευχαριστουμε για οσα προσφερατε . Και αυτο δε θα αλλαξει. Και ΟΣΟΙ απλα μας αφησαν δικαιωμα τους και ευχαριστουμε παλι για οσα προσεφεραν . Φυσικα δεν ανηκουν σε αυτη την κατηγορια οσοι για προσωπικους και μονο λογους δε μας αφησαν απλα .... επαιξαν βρωμικο παιχνιδι με αποδειξεις και πηγαν απεναντι. Απλα και μονο για προσωπικους λογους .
    Παιχνιδι ειναι . Διαλεγεις παρεες που σου κανουν και προσπαθεις να περασεις καλα.
    Μη μου κανετε λοιπον εμενα μαθηματα για αυτο . Εσεις δειχνετε να εχετε κολλημα και οχι εγω και η παρεα που παιζουμε . Δε σας κανουμε ? Δικαιωμα σας . Μη παιξετε μαζι μας . Σας κανουμε ? Παιξτε μαζι μας . Απλα και ομορφα . Ολα τα αλλα με αμεσο και εμμεσο τροπο , εμπαθεια δειχνουν και μονο . Μεινετε με οσα λοιπον απωθημενα σας εχουν μεινει .... και κοψτε τα διδαγματα σε εμενα και σε οσους παιζουμε μαζι . Οπως θελουμε θα παιξουμε και δε θα δωσουμε σε μια παρεα απλα αντιπαλων και εμπαθων δικαιωμα να μας πουν πως ... ας παιξουν αλλου και με αλλους που συμφωνουν. Χειραγωγηση απο εσας ΟΧΙ . Οπως θελουμε και αν σας κανουμε . Αν οχι δε θα μπορεσουμε . !!!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arkan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα περισσότερα παιδιά μια χαρά ήταν. Απλώς όπως οι περισσότεροι σε αυτόν τον τόπο θες από βαρεμάρα, θες από απροθυμία, ή όποιον άλλο προσωπικό λόγο μπορεί να έχει ο καθένας, συνήθισαν σε μια άρρωστη κατάσταση και την συντήρησαν με την σιωπή και την ανοχή τους. Κάποιοι βέβαια όπως θα είδες και σε αυτό το νήμα την υπερασπίστηκαν αυτήν την αρρώστια.

Τελικά είναι σχολή η φάση "τα κάνω όλα στραβά κι ανάποδα, όποιος πάει να μιλήσει τον βγάζω εγωιστή, προδότη, φασίστα (το πιο επικίνδυνο με αυτήν την λέξη είναι ότι όσο πολυφοριέται τόσο χάνει το νόημά της, ευνοώντας τους πραγματικούς φασίστες), τον διώχνω ή τον εξαναγκάζω σε φυγή κι όταν πάει να μιλήσει δημόσια βγαίνω και για να μην παραδεχτώ ότι έχει δίκιο αρχίζω τις προσωπικές επιθέσεις, τις (γνωστές και μη εξαιρετέες) γενικότητες και για την ταμπακιέρα άκρα του τάφου σιωπή.

Καλό είναι να βγαίνει η αλήθεια στη φόρα για όσους έχουν μυαλό να την καταλάβουν και καρδιά να την παραδεχτούν, αλλά μάλλον αρκετά ασχολήθηκαμε όλοι με 2-3 γραφικούς no-lifers που κατέστρεψαν επί χρόνια την όποια διασκέδαση μπορεί να βγάλει αυτό το παιχνίδι.

Θα σχολιάσω μόνο το τελευταίο που αναφέρεις (και για να το επιβεβαιώνει και ο Οράτιος μάλλον ισχύει). Πρόκειται περί αίσχους πραγματικά, τέτοια χαμερπή συμπεριφορά δεν έχω ξαναδεί ποτέ και πουθενά, κρίμα και πάλι κρίμα για τα παιδιά που άντεξαν μέχρι τέλους να συμμετέχουν σε αυτήν την παρωδία-συμμαχίας-"παρέας"-"οικογένειας"...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Oratios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως ναι οπως εδειξε η ιστορια.
    Εκρεμει το αν καρφωθηκε και η δευτερη επιθεση του, η οποια εγινε μετα απο δυο αναβολες μαζικου.
    Βλεπω ορατιε ολοκληρωσες την ανοησια .
    Απο που εδειξε η ιστορια τετοιο θεμα ? Ντροπη σου και μονο που συμφωνεις με οσα λενε καποιοι . Ολα μπορεις να ισχυριστεις ... δικαιωμα σου . Αλλα αθλιοτητες πως πουλησαμε συμμαχο ΟΧΙ . Αν εσυ ετσι παιζεις και οσοι παιζεις μαζι τους ετσι ξερουν κακως μας συγκρινεις . Μη μας μπερδευεις λοιπον απλα και μονο για να βρεις ακομη ενα θεμα εναντιον μας .
    Ολα εχουν οριο . Οι ανοησιες καποιων δεν ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ . Οι ανοησιες ομως οσων τις αναπαραγουν ακριτα ... τους κανουν αυτοματα ψευτες και οχι απλα " παρασυρμενους "

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xenvinio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο φιλο tyrion , δεν εχω σκοπο να πω παραπανω απο οσα ειπα . Οι διαφωνιες που ειχαμε σε σ2 απλα συνεχισαν και σε σ1 . Παλι ομως δε θα παραγνωρισω πως ξερει το παιχνιδι , αρκει να μαθει πως ειναι και ομαδικο . Δεν πρεπει ΟΛΟΙ μας να ακολουθησουμε οσα λεει . Και αν οχι ..απλα αποχωρει . Ετσι ειναι φιλε . Ακομη και λαθος να ειναι καποιοι , αν ειναι παραπανω αριθμητικα , ακολουθεις αν θελεις . Αν οχι αποχωρεις χωρις φασαριες και αλλες ....προφασεις !!!!
    Και ενημερωτικα για να μην ακους και εσυ διαφορες φαντασιωσεις σαρ κλπ. Εγω σε σ2 ΔΕΝ ημουν ηγεσια . ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ. ΔΕΝ επαιξα εγω παρα μονο για να βοηθησω σε καποια στιγμες . ΔΕΝ αλλαξα συμμαχια ... δεν πηγα σε αντιπαλους. Εμεινα εκει που ημουν απλα να βοηθησω οσο μπορεσα. Ο σαρ πηγε Tgr και πουλησε ακομη και ελενα . Μολις εφυγες ΚΑΙ απο εκει εμειναν σα Διοικηση και μαλωσαν μεταξυ τους . ΟΧΙ εγω ... αλλοι μαλωσαν και αλλαξαν συμμαχιες. Οποτε παλι μαλλον καποιοι βλεπουν ονειρα και προσαρμοζουν ανοησιες για μενα αρκει να πουν οσα εχουν φαντασιωθει με καλο περιτυλιγμα .
    Πάνω που είπα οκ το κλείσαμε το κεφάλαιο τράβιαν για τα καλά, δημοσιεύω το τελευταίο μου σχόλιο και βλέπω τούτο εδώ. Άντε πάμε πάλι μια τελευταία γύρα αποχαιρετιστήρια λοιπόν.

Το να μου λες να μάθω ότι το παιχνίδι είναι ομαδικό ξεπερνάει τα όρια της γελοιότητας. Κι αυτό γιατί ομαδικότητα σημαίνει ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ και ΙΣΟΤΙΜΙΑ και όσο γίνεται ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ και ΑΛΗΘΕΙΑ. Σε πλείστες περιπτώσεις λοιπόν μερολήπτησες και αδίκησες και δεν μιλάω μόνο για μένα. Όπως διαβάζει κανείς σε αυτό το νήμα, παρέβης κάθε γραπτό και άγραφο κανόνα μιας συμμαχίας, πάντοτε με το σκεπτικό να μην δυσαρεστήσεις τον πυρήνα των υπηκόων σου. Ένα σαθρό δήθεν παρεάκι από αγαλματάκια ακούνητα κι αμίλητα, εμποτισμένα με το δόγμα -δεν μιλάμε "σοβαρά" στο κεντρικό, θέλουμε απλώς ένα καφενείο.
    Να πάτε να παίξετε πρέφα λοιπόν και όχι τράβιαν. Για την διαφάνεια και την αλήθεια τι να λέμε, εκτός από το κεντρικό-παρωδία να θυμίσω απλώς τα δεκάδες ακατοίκητα ρουμς και τους δεκάδες απόντες διοικητές. Τα άλλα λέω πριβέ παρακαλώντας και άλλα λέω δημόσια κάνοντας τον αρχηγό που πετάει την μπάλα στην εξέδρα;
    Ακόμα και σε μια παράγραφο πάλι ανακρίβειες αναφέρεις. Φυσικά και εμφανίστηκες ως αρχηγός στον σ2, συμμετείχες σε ρουμ συνασπισμού τριών συμμαχιών, στο οποίο οι δύο συμφωνούσαν μέσες άκρες και εσύ (γιατί η Έλενα δεν μιλούσε και ο άλλος ο τραμπούκος του κίμπορντ που βάλατε μόνο να απειλούσε με ψευτομαγκιά ήξερε) όταν μας έκανες την τεράστια τιμή να εμφανιστείς, ειρωνευόσουν και απέρριπτες αυτά ου έλεγα και τελικά όταν τα παράτησα άρχισες να τα υποστηρίζεις. Τέτοιος είσαι Βασίλη δυστυχώς, καρεκλοκένταυρος ακόμα και σε σέρβερς που δεν πολυέπαιζες όπως λες, δεν ανεχόσουν άλλον στο τιμόνι. Και προκειμένου να πετύχεις τον σκοπό σου έκανες το άσπρο-μαύρο, ειρωνευόσουν, μέχρι που επέτρεψες και στον άλλον τον οχετό να με απειλήσει real life. Και φυσικά αντί μετά να τον μαζέψεις, έκανες το άσπρο-μαύρο ότι δεν έγινε και τίποτα σοβαρό. Μπούληδες 50φεύγα χρονών. Και μωροσυμπεριφορές και bullying, δύο σε ένα η λέξη.
    Και να πω ότι ήξερες από διοίκηση, ευχαρίστως θα έκανα πίσω και θα ήμουν πιστός στις επάλξεις μέχρι τέλους κι ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Που πάνε τα 4 δεν ξέρεις όπως φαίνεται, από πάντα διαστρέβλωση κανόνων και αλήθειας προς το συμφέρον των δικών σου παιδιών. Προτεραιότητα για πολυσίταρα, μανούρες για οάσεις, συντήρηση στην επισκόπηση ατόμων που εξαφανίστηκαν χωρίς ένα αντίο, δικαιολόγηση του κάθε τραχανά να βγαίνει και να απαιτεί παράλογα για κάθε στρατηγική πράγματα, να ειρωνεύεται και να προσβάλλει διώχνοντας τουλάχιστον δύο καλούς παίκτες και πολλά άλλα που προφανώς δεν γνωρίζω.
    Και αφού κατηγορείς άλλους ότι αποφεύγουν την ταμπακιέρα, σε ρωτώ ευθέως: ορθώς καταλογίζεις στον Sar ότι απαίτησε άκομψα και με λάθος τρόπο την βοήθεια της συμμαχίας (άσχετα αν ο Θανάσης αποδείχτηκε ότι πριβέ του υποσχέθηκε λαγούς με πετραχείλια), ο Hellboy δεν απαίτησε εκβιαστικά και βγαίνοντας από την συμμαχία βοήθεια ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΝ; Και μόνο από αυτό φάνηκε τι σόι "ηγέτης" είσαι και απορώ με τους υπόλοιπους που δεν σε γνώριζαν και βλέποντας τέτοια αίσχη δεν διαμαρτυρήθηκαν στο ελάχιστο. Τι να πω, ας πρόσεχαν, όσοι άντεξαν να μείνουν στο καφενείο σου μέχρι τέλους τουλάχιστον πήραν ένα μάθημα ζωής: η σιωπή είναι συνενοχή.

Προεπιλογή

Ντροπη μου που λεω την αληθεια????? Ησουν ο μονος που ειχε κινητρο για να το κανει την δεδομενη στιγμη. Και οπως φανηκε και αποτελεσμα. Οσο για τις αλλες συμμαχιες, δεν νομιζω οτι πρεπει να τις αναφερεις. Στις συμμαχιες που εχω παιξει ως τωρα ποτε δεν ημουν φαβορι και να ερθω δευτερος. Μπορει να κερδισα το 80% του σερβερ, μπορει να επαιξα σε συμμαχια που οργανωσε 25 μαζικα σε 4 μηνες αλλα ποτε δεν λειτουργησα οπως εσυ.

Τα σχολια μου στο προηγουμενο post, που σου υποδυκνυω τα βασικοτερα λαθη που εκανες, ειναι καλοπροαιρετα, μια ευκαιρια για να νικησεις τον εγωισμο σου και να μαθεις απο τα λαθη σου. Δεν αναφερθηκα με κριτηρια προσωπικα, αλλα με κριτηρια των απαιτησεων του παιχνιδιου.

Οσο για το αν εγινα πιο λιγομιλητος απο τη στιγμη που εφυγε ο Κωστας, περιμενω δημοσια ή πριβε τη συγνωμη σου. Μπορεις να δεις το καφενειο, τα πριβε μας, ή αν βαριεσαι τελος παντων, να ρωτησεις τους συμμαχους. Τον Αντωνη, τον Νικο, τον Θαναση, τη Βασω, τον zoria και οσους αλλους παρακολουθουσαν. Μη βγαινεις ομως να λες οτι δεν συμμετειχα, οταν μεχρι και την τελευταια στιγμη προσφερθηκα να βοηθησω μπαινοντας στο ρουμ του θαυματος. Δεν περιμενα βεβαια να δω ενα δευτερο καφενειο πρεπει να το ομολογησω. Πες ενα ευχαριστω που εμεινα μεχρι τελους παρ' ολο που γειωνες καθετι που ελεγα. Αυτο τουλαχιστον μου το χρωστας.
    Οποτε καταριπτεται και ο δρακος των λιγοστων ενεργων παικτων.

Σου το ειπα και παραπανω, τα σχολια μου ηταν καλοπροαιρετα, και ανεφερα μονο τα λαθη για τα οποια σε ειχαμε προειδοποιησει. Ειμαι ενοχος που τα επανελαμβανω??? Αν ειμαι τοτε εσυ τι εισαι που σου δειξαμε που ειναι το ντουβαρι και εσυ πηρες φορα????
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    Προσωπική Ιστοσελίδα:

Προεπιλογή

Αγαπητε tyrion.
    Οσα και να λες κεφαλαιο τραβιαν για εσενα δεν θα κλεισει
    Και δε θα κλεισει απλα επειδη θελεις να επιβληθουν οσα νομιζεις και θα προσπαθεις εως που να μπορεσεις. Καλο ειναι να προσπαθεις . Αλλα με οσους πεισεις . Δεν μπορεις να επιβληθεις με αλλες μεθοδους. Ουτε να αποχωρεις οποτε απλα δε συμφωνουν μαζι σου . Και εσυ απλα φευγεις οποτε διαφωνουν αφου πρωτα κανεις και το σχετικο ...μπαχαλο !
    Δεν λειτουργεις βεβαια με την αθλιοτητα αλλων . Αυτο ειναι η αληθεια. Αλλα λειτουργεις απλα λαθος.
    Και οσο για σ2 ...συνεχιζεις να πλαθεις την ιστορια που σε ικανοποιει και εφτιαξες μονος. Σε σ2 ΔΕΝ ημουν ηγεσια . ΔΕΝ επαιξα για καιρο. Βοηθησα σε θεματα που ειχαν να κανου ν με μια ομοσπονδια επειδη μου ζητηθηε απο αυτους που αναφερεις. Και ως εκει. Εμεινα εως να κλεισει. ΔΕΝ εφυγα , ΔΕΝ διεγραψα , ΔΕΝ πηγα σε αλλη συμμαχια . Οποτε καλα ειναι να μιλας για εκεινους !
    Και για τα υπολοιπα που λες .... φιλε εμας μας αρεσει να παιζουμε παιχνιδι με κανονες που εχουμε πολυ καιρο . Και βεβαια αν αρεσουν . Αν δεν αρεσουν δεν πιεσαμε ποτε και κανενα να παιξει μαζι μας . Σε οσους αρεσουμε οπως σου ξαναειπα. Αν θελεις καποιος οκ ..αν δε θελει ας κανει αλλη επιλογη . Να μας επιβληθει ενας δικος σου τροπος παιχνιδιου ΔΕ θα γινει . Οσο και να παλευεις ΔΕ μπορεις να κανεις οσα εσυ νομιζεις ... να προτεινεις ναι ... αλλα αν δε συμφωνουν μαζι σου δε θα μπαχαλοποιεις και θα ριχνεις ευθυνες . Απλα δε θα παιζεις με οσους διαφωνεις.
    Και για εσενα Ορατιε ... σου ειπα πως εμεινες . Δε διαβασες καλα . Ξαναδιαβασε . Και ευχαριστησα οσους εμειναν . Αλλα μη μου κανεις και θεμα πως ησουν σε ρουμ και ηθελες απλα εγω ο κακος δε σε χρτησιμοποιησα . Κριμα ειναι . Αν ηθελες δε θα ειχαμε θεμα . Απλα να θυμασαι πως και τι εθεσες σα θεμα οταν σε εψαξα για να ενεργοποιηθεις . Ασε πριβε κατατ μερος . Δεν κανουν καλο να λεμε οσα αναφερθηκαν εκει .
    Απλα για να τελειωνει . Παιδια.
    Ειναι παιχνιδι . Υπαρχουν παρεες και λογικες .
    Οποιος θελει κανει επιλογη και μπαινει στην παρεα που τον εκφραζει. Δε μπαινει για να επιβαλλει . Μπαινει για να συν - διαμορφωση αν μπορτει . Αν παλι οχι .... απλα ή παιζει ...ή φευγει . Δε θα επιβαλλει σε ολους τους αλλους αυτο που θελει. Δε γινετε .
    Και μια απλη συμβουλη.
    Μεγαλοι κριτες και Δικαστες ολων ...ειναι απλη επαρση και επιφαση υποκρισιας . Δε μπορει κανεις λοιπον να κρινει αν δεν ...κριθει . Δεν ισχυριστηκα ποτε πως ειμαι καλος ή πολυ καλος .... ή αξιος ή ο καλυτερος. Παιζω με ενα δικο μου τροπο. Αν θελετε δε σας ειπα να παιξετε μαζι ουτε σας επιβληθηκα με ζορτι και πιεση . Θελατε να μπειτε και ειδικα καποιοι ξεροντας μπηκαν με αιτημα τους. Μην ερχεστε εκ των υστερων να κρινετε . Αρχιστε αυτοκριτικη πρωτα. Εγω λαθη που εκανα ξερω καλα . ΚΑι ειπα οσα πιστευα . Μπορει να μην ειπα και οσα επρεπε σε ενα φορουν διοτι απλα αφορουν μεσα σε συμμαχια και οχι σε κοινη θεα . Αν εσεις εδω θεωρειτε πως δινετε εξετασεις σε ...αντιπαλους με οσα λετε .... εγω δε θα ακολουθησω αλλο. Εχει γινει κουραστικο.
    Αλλωστε πολλοι και διαφοροι πριν ακομη τελειωσει ο σ1 ...επαιζαν ηδη αλλου με συνεργασιες με αντιπαλους σε αλλους σερβερ. ΚΑι καλα εκαναν . ΠΑιχνιδι ειναι . Αλλα ειναι θεμα να παιζεις αλλου συμμαχος και φιλος και σ1 αντιπαλος και εχθρος . ΕΙναι ενα θεμα . Οποτε ας κλεισει εδω.
    Ειπαμε . Ολοι παιξαμε . Για καποιους και για πολλους υπαρχουν συμπερασματα . Ο καθενας μπορει να κανει νεες επιλογες σε αλλο σερβερ ... απλα καλο ειναι να περιοριστει εδω η " ασκηση " επιβολης αποψης και νεων αλληλοαγαπησιαρικων δηθεν συμφωνιων .... εκτιθεστε . Απλα σε αλλο σερβερ παιξτε παρεα ... και θα φανουν ολα , δεν ειναι αναγκη να δινετε μεταξυ σας εξετασεις !!!!!!

Προεπιλογή

Μεσα ημουν μεχρι και λιγες μερες μετα την εισοδο μου στο καναλι του θαυματος.
    Οταν ειδα οτι ακομα και εκεινο ηταν ενα πριβε καφενειο τα παρατησα. Μπλοκακι για τα σταρια δεν ειδα. Excel με τους χρονους του καθε παικτη παλι δεν ειδα. Να ρωτησω τον nickaz η τον ζορια η τον χελλμπου η τους υπολοιπους ενεργους (μιας που λες οτι εγω ημουν ο κακος και εξαφανισμενος) αν ειχαν μπλοκακι?????
    Προσωπική Ιστοσελίδα:

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. R & S - Τίτλοι τέλους
    By Woobly! in forum Αρχείο Server 1 (2)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-10, 02:40

Δικαιώματα - Επιλογές