Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 124 από 124

Θέμα: FTW STRATEGY

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Remind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω πως γκρεμίζεται πιο εύκολα. Όλα τα κτήρια σε δεδομένο level και άμυνα πέφτουν το ίδιο.
    Πάντως έχω τις αμφιβολίες μου για το πόσο επιπλέον ζημιά θα έκανε ο devilsnake αν δεν έβρισκε τοιχος.
    Το θέμα είναι οτι ο Ntatouras δεν ήξερε πότε θα του ξαναέρθουν και με πόσο στρατό & rams οπότε έπραξε το καλύτερο κατα τη γνώμη μου.
    Ο Devilsnake θα εριχνε αλλα 2-3 level σε καθε κτυπημα και οι υπολοιποι που ακολουθησαν αλλο ενα level ο καθενας....μικροπραγματα δηλαδη....μην φανταστεις τιποτα συνταρακτικο....αντε το πολυ οι 200 ωρες να γινονταν 300.

mazestix
    Guest

Προεπιλογή

Καλημέρα από μένα... Συγγνώμη που δε διάβασα όλα τα προηγούμενα... Κάπου είδα κάποιους να λένε τα κλασσικά παράπονα και ήρθα κατευθείαν στο τέλος. Για όσους "έκλεψαν την παράσταση" και ότι άλλο παράσημο δίνουν στον εαυτό τους να υπενθυμίσω ότι ο πίνακας λέει "FTW winner of S1.gr" και πραγματικά το κάναμε με ψηλά το κεφάλι! Όλα τα άλλα είναι ιστορίες, μύθοι και δικαιολογίες! Η καλύτερη ομάδα στον S1.gr ήταν οι Myrmidones και η καλύτερη διπλωματία παίχτηκε από την FTW. Αυτά είναι τα real facts και καλό να τα δεχθείτε όλοι, ειδικά οι ZSR.

Όσον αφορά το θέμα, κάτι που μάλλον δεν πρέπει να πω αλλά ας το γράψω εν συντομία:

-Μόλις παίρναμε τα Θαύματα, οι της Ελλάς είχαν οδηγίες να γκρεμίζουν όλα τα fields εκτός των cropfields. Ο λόγος ήταν ο πληθυσμός! Λιγότερο pop, κέρδος λίγων ορών για τους τεύτονες-γαλάτες κτίστες αλλά κυρίως, στο τέλος φθάνεις στο lvl95 με λιγότερο πληθυσμό, σε χτυπάνε και μετά χάνουν το μέτρημα αν δεν είναι προσεκτικοί... Όπως και έγινε. ο Thiou ήταν ΠΙΣΩ από τον Dimath και κατά λίγες ώρες ΠΙΣΩ και από Ntatouras όμως τράβηξε τα φώτα και τις επιθέσεις

-Παίξαμε με λίγες σιταποθήκες και φουλ αποθήκες. Έως και το ένα λεπτό καθυστέρησης το μετρούσαμε για να το γλυτώσουμε από την πρώτη στιγμή!! Το πληρώσαμε στην έλλειψη τοίχους βέβαια αλλά αυτό οφείλεται περισσότερο στον τρόπο διοίκησης της συμμαχίας παρά στον τρόπο κτισήματος από τον κτίστη. Θέλαμε να βγούμε μπροστά και να σας αφήσουμε να κυνηγάτε. Πολλοί διαφώνησαν με τη στρατηγική. Θεωρώ ότι ο πρώτος θέτει τους κανόνες και ο πρώτος υπαγορεύει στον δεύτερο το πότε θα χτυπήσει! Έτσι εμείς θα δίναμε το τελευταίο χτύπημα (κοινώς θα ήμασταν ο τελευταίος όρθιος) αν είχαμε ίσο αριθμό στρατών (είχαμε παραπάνω θαύματα ήδη, άρα και με τους μισούς στρατούς πάλι εμείς θα δίναμε το τελευταίο χτύπημα). Αν οι αντίπαλοι ήταν κατά τόσο πολύ ανώτεροί μας τότε θα χάναμε. Αλλά θα χάναμε στο Photo finish!

-Λόγω μικρών σιταποθηκών χάσαμε τρελά νούμερα ενισχύσεων σε Thiou. Η στρατηγική δεν ήταν τέλεια, είχε πάρα πολλά δευτερεύοντα λάθη που μπορούμε να διορθώσουμε. Ευτυχώς στα βασικά ήταν σωστή! Ήταν καλύτερη από τον ανταγωνισμό βέβαια αλλά υπάρχουν πολλά σημεία βελτίωσης. Το καλό είναι ότι καταγράφηκε αναλυτικά και βρίσκεται στο φόρουμ της Hellas για να βοηθήσει την ομάδα στον S1.com που αγωνίζεται. Προσωπικά θεωρώ ότι παίξαμε με περισσότερα Θαύματα από όσα έπρεπε, αλλά αυτά τα θαύματα δεν έπρεπε να πέσουν σε αντίπαλους! Εκ των υστέρων πιστεύω ότι έπρεπε να είχαμε δώσει τα 2 από τα 4 θαύματά μας σε συμμάχους! πχ οι eTNT ήταν ιδανική ομάδα, πάντα στο πλευρό μας, για κάτι τέτοιο! Αν παίζαμε με 2 θαύματα και τα άλλα 2 "συμμαχικά" ως μπαλαντέρ, τότε δεν θα υπήρχαν ελπίδες στα αντίπαλα στρατόπεδα. Πλέον πιστεύω ότι το παιχνίδι έπρεπε να μοιραστεί πολύ καλύτερα από ότι πίστευα πριν τα Θαύματα... Ανεβάζεις το ρίσκο του λάθους, αλλά κερδίζεις σε ενέργεια, ουσία, και παίκτες!!! Η προετοιμασία για το τέλος πρέπει να ξεκινά 3 μήνες πριν από αυτό. Όχι μόνο με στρατούς αλλά κυρίως με έμψυχο υλικό και οργανωτές!!! Καλός ο σκόρερ, αλλά με ανόητο 10ρι ότι κάνεις στην επίθεση είναι τυχαίο

-Τέλος, τώρα που όλα έχουν ηρεμήσει και βλέπουμε πιο καθαρά, πιστεύω ότι ποτέ δεν έπρεπε να γίνει αλλαγή ηγεσίας στην Hellas και τόσο μεγάλη αλλαγή πολιτικής. Φυσικά κάποιοι σύμμαχοι εξελίχθηκαν λάθος και καλά που έφυγαν από το γκρουπ μας, όμως είναι πιο σωστό να έχεις ένα κεντρικό άτομο που ξέρει από την πρώτη μέρα ως το τέλος τα πάντα για την συμμαχία και τα κουμάντα της, και γύρω του να υπάρχουν ως δορυφόροι παίκτες που βοηθούν όποτε βρίσκουν χρόνο! Η στρατηγική του τέλους μπορεί να ήταν κάποιου μέλους και όχι του leader. το παιχνίδι πρέπει να μοιράζεται καλύτερα και να παίζεται πιο ομαδικά. Δίνει χρόνο στην ηγεσία και ενέργεια στα μέλη! Και φυσικά... στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα

Μεγάλο ευχαριστώ σε Μ και στην παρουσία τους, πολλά ερωτηματικά για ΕΕΧ (ρε γμτο, αφού το είχατε το παιχνίδι και είχατε και το υλικό... γιατί τόσο πεσμένοι?), κρίμα για zsr (όπου φτωχός και η μοίρα του λένε και ας ήταν πλούσιοι χαρακτήρες τα στρουμφάκια), keep it modest για τους δυνατούς Ι και πολλά μα πολλά συγχαρητήρια στους "φοίνικες" της hellas!!! Τα αξίζετε

Τις επόμενες 5 εβδομάδες δεν θα έχω επαφή με διαδίκτυο, επομένως όταν ξανασυνδεθώ θα έχει γίνει το reset. Μην μπείτε στον κόπο να απαντήσετε στο μήνυμά μου, δεν θα δω τις απαντήσεις! Ελπίζω όλοι να μάθαμε κάτι τελειώνοντας που θα είναι χρήσιμο σε RL. Αν όχι, και αν παίζοντας δεν το ευχαριστηθήκατε, τότε κλείστε τώρα τη σελίδα και μην ασχοληθείτε ξανά!!! χάνετε το χρόνο σας
    ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

mazestix

PS: Gios, 3rd time in a row... Είτε βρίσκεσαι μόνιμα σε λάθος μεριά είτε μόνιμα βρίσκονται άλλοι λάθος στην μεριά σου

paramithaki
    Guest

Προεπιλογή

QUOTE=mazestix;37893]Καλημέρα από μένα... Συγγνώμη που δε διάβασα όλα τα προηγούμενα... Κάπου είδα κάποιους να λένε τα κλασσικά παράπονα και ήρθα κατευθείαν στο τέλος. Για όσους "έκλεψαν την παράσταση" και ότι άλλο παράσημο δίνουν στον εαυτό τους να υπενθυμίσω ότι ο πίνακας λέει "FTW winner of S1.gr" και πραγματικά το κάναμε με ψηλά το κεφάλι! Όλα τα άλλα είναι ιστορίες, μύθοι και δικαιολογίες! Η καλύτερη ομάδα στον S1.gr ήταν οι Myrmidones και η καλύτερη διπλωματία παίχτηκε από την FTW. Αυτά είναι τα real facts και καλό να τα δεχθείτε όλοι, ειδικά οι ZSR.

Μazestix ξεκόλλα και ξαναδιάβασε το μήνυμά μου για το οτι κλέψαμε την παράσταση.

"Συγγνώμη που δε διάβασα όλα τα προηγούμενα... " Αυτό εννοούσα οταν το έλεγα. Και ακόμη κι εσύ το επιβεβαιώνεις. Στα τόσα μηνύματα που γράφτηκαν το δικό μου σχολίασες και το δικό μου το διάβασες.

Όλα τριγύρω αλλάζουνε, μα εσύ ο ίδιος μένεις!!! ωπα!!!

Και κάτι ακόμη (αναλαμπή). Βλέποντας τέτοιους χαρακτήρες ακόμη και ένα μήνα μετά το τέλος του παιχνιδιού να μη μπορούν να απαρνηθούν τον εγωκεντρισμό και την ανοησία τους το μόνο που έχω να πω είναι οτι χαίρομαι πραγματικά που ήρθαν έτσι τα πράγματα και ξεκόψαμε τα δυό μας. Με εσένα αγόρι μου δεν γίνεται χωριό. Το έχεις καβαλήσει το καλάμι και ακόμη πηγαίνεις. Να σου θυμήσω το τί έλεγες για τα στρουμφάκια μήπως; Τώρα γίνανε καλά παιδιά, ε;
    Και ας μου απαντήσει κάποιος ρε παιδιά, ο mazestix έχει ακυρώσει εντελώς τον kopria ή κάνω λάθος; Πουθενά δεν τον είδαμε τον αρχηγό των ~Ι~, διαβάσαμε και κάτι για μια συγνώμη που χρωστάει στον mazestix....

Αν δεν ήσουν ο νικητής πόση ακόμη χολή είχες να βγάλεις άραγε;;

Ξέρω, δεν θα τα διαβάσεις.. γιαυτό τα γραφω....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paramithaki : 04-02-09 στις 11:50

Προεπιλογή

Για όνομα του Θεού Σαν Παιδάκια κάνεται.
    Μπου χου χου αυτοί έκαναν αυτό. Μπου χου χου εμεις ειχαμε μεγαλύτερο στρατο εμείς καλύτερη ομαδα αρα εμεις κερδισαμε κτλ κτλ .
    Παιχνίδι είναι, νικητής είναι όποιος τον απόλαυσε τον γύρο και σταματήστε τις γρίνιες σας.

Τέσπα ευχαριστώ για τον χαβαλέ που μου προσφέρατε στο παιχνίδι

Καλή συνέχεια σε όλους.

Τάσος

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213

Παρόμοια Θέματα

1. < U strategy >
    By N00bzor in forum Αρχείο Speed 1
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-09, 18:22

Δικαιώματα - Επιλογές