Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 124

Θέμα: FTW STRATEGY

Το avatar του χρήστη sofitsa
    Περιοχή
    Barcelona

Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από μένα.
    Συγχαρητήρια στους FTW με όση θέρμη μπορεί να έχει μια τέτοια δήλωση από την αντίπαλη πλευρά!
    Κανείς δεν αμφισβητεί αυτό που είπες πόντικα (RΑΤ) για το οτι η συμμαχία FTW και ZSR ήταν πλασματική και συμφεροντολογική και από τις δύο πλευρές και δε νομίζω οτι υπάρχει κάτι ιδιαίτερα κακό σε αυτό.

Όμως η ερώτηση ακόμη του τραλαλά είναι ενδιαφέρουσα και δεν έχει απαντηθεί πιστεύω. Το ζητούμενο λοιπόν είναι το εξής: εάν οι Μ δεν κτυπούσαν τους ZSR όταν τους κτύπησαν (level 96) τι θα συνέβαινε; Ποιός θα τους σταματούσε; Δε θα αναγκαζόντουσαν οι FTW να επέμβουν; Και τι συνέπειες θα είχε αυτό στην έκβαση του παιχνιδιού;

Η ιστορία δεν αλλάζει, η ανάλυσή της όμως είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα..

Ευχαριστώ
    sofitsa
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sofitsa : 23-01-09 στις 16:01

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπειτα και από τη δεύτερη επίθεση εναντίον μας δεν είχα κανέναν ενδιασμό για το αν θα χτυπήσουμε τον ntatoura, θα τον χτυπούσαμε εφόσον ήταν εμπόδιο στη νίκη μας...

Όπως χτυπήσαμε και όποιον άλλον προσπάθησε να ανακόψει την πορεία μας και μην ξεχνάτε οτι οι στρατοί μας δεν είχαν τελειώσει...
    Νομίζω έχω απαντήσει ήδη

Προεπιλογή

καλησπερα και απο μενα αν κανω και εγω μια μικρη παρεμβαση γιατι αναφερθηκαν και οι ZSR καταρχην ειναι ατοπο να καθεσαι να λες dimath οτι οι zsr χτυπησαν 2 φορες τα θαυματα σας
    καθως και τα 2 εγιναν απο προσωπικους χειρισμους παικτων οι οποιοι μετα απο αυτο βγηκαν εκτος και μαλιστα ο ενας μπηκε αμεσως eex οταν εγινε η επιθεση
    μιλατε εσεις για μικροεπιθεσεις σε θαυματα? να θυμησω οτι ο Ντατουρας μεχρι και κατας εφαγε απο μελος της συμμαχιας σας σε απλο χωριο που ειχε και εσυ μας εκανες παραπονα επειδη τα ζωνιανα σας κανανε σκαουτ ... αλλα ειχες παρει την καταλληλη απαντηση τοτε απο μενα
    οταν ξεκινισατε να κανετε παραπονα για τις μικροεπιθεσεις αυτες σε εμενα σας ελεγα πως θα μιλισω για να σταματησει αυτο και το καταφερα σε ενα βαθμο
    οταν σας ελεγε το ιδιο ο ντατουρας οι απαντησεις ηταν του στυλ "ο σιττερ μου το εκανε, ο μικρος αδελφος του τον χακαρανε βαρεθηκαν να παιζουν γολντ κλπ τα γνωστα
    τωρα αν στις επιθεσεις που κανανε οι Ι στον ντατουρα εβαλαν στοχο σιταραποθηκη δεν φταιει κανενας αλλος
    Οσο για τον μεγαλο αρμυ που λες οτι ειχατε και παλι ειναι λαθος να παινευεσαι για αυτο καθως ο ιδιος θεωρουσες οτι οi east ειχαν πατησει το λεβελ 100 και σε μενα αλλα και στο φορυμ αλλα αρκουσε μια συζητηση μαζι μου στο skype για να καταλαβεις πως δεν ειναι εχει βαλει ακομα το τελευταιο αν το πιστευες αυτο θα τον ειχες στειλει ηδη και δεν θα το κραταγες να σου μεινει στα χερια με τον κινδυνο να χασετε
    αυτα απο μενα για να ακουστουν ολες οι πλευρες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blade : 23-01-09 στις 15:50

Προεπιλογή

κι εγώ είχα ένα στρατό 213κ Χ 2 σιταρι διπλάσιο του devilsnake κρυμμένο αλλά δε το εμφανίζω γιατί θέλω να αποφύγω τη δημοσιότητα και να τα ξαναφτιάξω σε άλλο σέρβερ χωρίς να δουνε οι αντίπαλοι μου τις απίστευτες αναλογίες πεζικού/ιππικού και κατας ικανές να διαμορφώνανε από μόνες τους το τελικό αποτέλεσμα της απολύτου αρεσκείας μου οποτεδήποτε το επιθυμούσα. Απλά μη μου ζητάτε παρακαλώ να σας το δείξω έστω και τώρα για ευνόητους λόγους.

Σορρυ δε πόσταρα και πολλά τόσο καιρό αλλά τάιζα το στρατό ακόμα και μετά το τελείωμα του σέρβερ.

θα το μεταφέρω όμως σε άλλο σέρβερ σα το gold !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harkait : 23-01-09 στις 16:25

Προεπιλογή

Oι επιθέσεις που έγιναν στα χωριά μου, στο θαύμα και στα υπόλλοιπα μέλη της FTW οι περισότερες ήταν από μέλη των ZONIANA δεν ασχολήθηκα παρά μόνο με επιθέσεις που είχαν καταστροφές στα θαύματα, το ότι κάποιοι έκαναν επιθέσεις με λάθος στόχο ή επιθέσεις χωρίς ουσία δεν είναι άξιες αναφοράς καθώς κανένα ρόλο δεν έπαιξαν στο τελικό αποτέλεσμα.

Για τον στρατό πίστευε και μη ερεύνα

Όσο για τις επιθέσεις που λες δηλαδή τότε για ποιό λόγο διαμαρτύρεσαι για την επίθεση που τελικά χτύπησε σιταποθήκη ? νομίζω ότι το παιδί που την έκανε είχε φύγει από Hellas....

Βαγγέλη σου είχα πει πολλές φορές ότι η μία επίθεση οκ θα την περάσω by την δεύτερη όμως όχι, το ότι τα παιδιά που τις έκαναν έφυγαν από τα smurfs δεν αποτελεί δικαιολογία. Με τον ίδιο τρόπο εσύ δεν δικαιολογείς την επίθεση στο θαύμα του ntatouras

Και όσο για την ZSR νομίζω ότι κάνατε οι RATM ένα τεράστιο λάθος, τραβήξατε τον ntatoura πίσω στη RATM μη τιμόντας πλέον κανέναν από όσους βοήθησαν και στήριξαν το θαύμα του ntatoura, καθώς επίσης σβήσατε μονομερώς όλες τις συμμαχίες σας... μέγα σφάλμα στη σελίδα που θα μείνει στην ιστορία δεν υπάρχει θαύμα ZSR...

http://forum.travian.gr/showthread.php?t=4219

Aυτό θα φαίνεται μετά από λίγες μέρες και τίποτα άλλο...

Για λίγες μέρες ακόμα θα φαίνεται επίσης και αυτό: http://s1.travian.gr/allianz.php?aid=146

Δικαίωμά σας να κάνετε ότι θέλετε αλλά αν νομίζετε ότι το θαύμα του ntatouras ανήκει μόνο στη RATM κάνετε τεράστιο λάθος.

Και εδώ οι τελευταίες επιθέσεις (από συμμαχίες) που φαίνονται στις αναφορές της FTW

τι έπρεπε δηλαδή να βγω και να φωνάζω για όλες αυτές τις επιθέσεις οι οποίες δεν έκαναν την παραμικρή καταστροφή σε WW αλλά σκότωσαν λίγο στρατό ή γκρέμισαν ένα κτήριο σε απλό χωριό, ίσως στην αρχή να το έκανα αλλά μετά βαρέθηκα...

ZONIANAX - FTW 20.01.09 03:20
    MAGES - FTW 20.01.09 03:05
    MAGES - FTW 20.01.09 03:01
    MAGES - FTW 20.01.09 03:01
    BB- EEX - FTW 20.01.09 02:50
    EEX3 - FTW 20.01.09 02:21
    H-I+KOD - FTW 20.01.09 01:53
    proin melos Hellas-W - FTW 20.01.09 01:44
    ZONIANA8 - FTW 20.01.09 01:36
    CDF=GR=M - FTW 20.01.09 01:18
    ZONIANAX - FTW 20.01.09 00:44
    ZONIANAX - FTW 19.01.09 23:45
    -=M=- - FTW 19.01.09 23:03
    EEX3 - FTW 19.01.09 23:00
    EEX3 - FTW 19.01.09 22:56
    -=M=- - FTW 19.01.09 22:46
    -=M=- - FTW 19.01.09 22:45
    BB- EEX - FTW 19.01.09 22:22
    BB- EEX - FTW 19.01.09 22:21
    EEX3 - FTW 19.01.09 21:56
    EEX 2 - FTW 19.01.09 21:42
    DimAth BB- EEX - FTW 19.01.09 21:24
    Nantes - FTW 19.01.09 20:51
    CDF=GR=M - FTW 19.01.09 20:41
    ZONIANA - FTW 19.01.09 20:34
    EEX3 - FTW 19.01.09 20:23
    ZONIANA - FTW 19.01.09 20:22
    ZONIANA8 - FTW 19.01.09 20:21
    EEX3 - FTW 19.01.09 20:17
    ZONIANA - FTW 19.01.09 20:17
    ZONIANA - FTW 19.01.09 20:17
    -=M=-² - FTW 19.01.09 20:08
    -=M=-² - FTW 19.01.09 19:38
    EEX3 - FTW 19.01.09 19:20
    EEX3 - FTW 19.01.09 18:54
    proin melos Hellas-W - FTW 19.01.09 18:54
    ZONIANAX - FTW 19.01.09 18:44
    proin melos Hellas-W - FTW 19.01.09 18:43
    EEX - FTW 19.01.09 18:08
    EEX3 - FTW 19.01.09 17:56
    ZONIANA - FTW 19.01.09 17:35
    ZONIANA - FTW 19.01.09 17:33
    EEX - FTW 19.01.09 17:32
    ZONIANA - FTW 19.01.09 17:27
    EEX3 - FTW 19.01.09 17:23
    ZONIANA - FTW 19.01.09 17:23
    proin melos Hellas-W - FTW 19.01.09 17:05
    EEX3 - FTW 19.01.09 17:05
    BB- EEX - FTW 19.01.09 16:21
    BB- EEX - FTW 19.01.09 16:20
    BB- EEX - FTW 19.01.09 16:20

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sofia Panagiotidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κι από μένα.
    Συγχαρητήρια στους FTW με όση θέρμη μπορεί να έχει μια τέτοια δήλωση από την αντίπαλη πλευρά!
    Κανείς δεν αμφισβητεί αυτό που είπες πόντικα (RΑΤ) για το οτι η συμμαχία FTW και ZSR ήταν πλασματική και συμφεροντολογική και από τις δύο πλευρές και δε νομίζω οτι υπάρχει κάτι ιδιαίτερα κακό σε αυτό.

Όμως η ερώτηση ακόμη του τραλαλά είναι ενδιαφέρουσα και δεν έχει απαντηθεί πιστεύω. Το ζητούμενο λοιπόν είναι το εξής: εάν οι Μ δεν κτυπούσαν τους ZSR όταν τους κτύπησαν (level 96) τι θα συνέβαινε; Ποιός θα τους σταματούσε; Δε θα αναγκαζόντουσαν οι FTW να επέμβουν; Και τι συνέπειες θα είχε αυτό στην έκβαση του παιχνιδιού;

Η ιστορία δεν αλλάζει, η ανάλυσή της όμως είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα..

Ευχαριστώ
    sofitsa
    Όσο ήθελαν οι Μ να χάσει η ΖΣΡ άλλο τόσο ήθελε και η FTW. To θέμα είναι ποιός ενέδωσε στο trigger-ich πρώτος

Που είναι οι Mixalhs_reth και άλλοι ιδεολόγοι ζωνιανοί να σχολιάσουν το ότι το θαύμα ήταν ΡΑΤΜ και όχι ZSR????

Μήπως τελικά τα ζωνιανά δεν θα κέρδιζαν ποτέ ακόμα και αν ο Νταουράς σήκωνε lvl100? (τα σμερφ λένε δεν ενδιαφέρονταν για νίκη)..

Είπαμε ξανά... την προδοσία πολλοί αγάπησαν, τον προδότη κανείς...

Πρωσοπικές απόψεις πάντα..
    Dark Skies

periptero
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rainbowpower Εμφάνιση μηνυμάτων
    (τα σμερφ λένε δεν ενδιαφέρονταν για νίκη)..
    χαχα φίλε το καλύτερο αστείο που διάβασα σ αυτό το σέρβερ ποτέ... πραγματικά....

Πάντως το έθεσες σωστά "λένε"

paramithaki
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rainbowpower Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο ήθελαν οι Μ να χάσει η ΖΣΡ άλλο τόσο ήθελε και η FTW. To θέμα είναι ποιός ενέδωσε στο trigger-ich πρώτος

Που είναι οι Mixalhs_reth και άλλοι ιδεολόγοι ζωνιανοί να σχολιάσουν το ότι το θαύμα ήταν ΡΑΤΜ και όχι ZSR????

Μήπως τελικά τα ζωνιανά δεν θα κέρδιζαν ποτέ ακόμα και αν ο Νταουράς σήκωνε lvl100? (τα σμερφ λένε δεν ενδιαφέρονταν για νίκη)..

Είπαμε ξανά... την προδοσία πολλοί αγάπησαν, τον προδότη κανείς...

Πρωσοπικές απόψεις πάντα..

Λογικά μέσα στους "ιδεολόγους" Ζωνιανούς είναι και η αφεντιά μου. Και για να προλάβω τον Μιχάλη που λείπει και διακοπές (Μιχάλη αν δε γυρίσεις θα φαρμακωθώ ) θα πω λίγα λόγια. Ελπίζω να μην βγούνε όλοι οι φανατικοί θαυμαστές μου να αρχίσουν πάλι τις ειρωνίες, πάρτε το χαμπάρι, το παιχνίδι τελείωσε και αυτή η κουβέντα φαντάζομαι οτι σκοπό της έχει να αναλύσει την στρατηγική των νικητών κι οχι να παρατείνει το ξεκατίνιασμα.

Να τα πάρω ένα- ένα γιατί τελείωσε το παιχνίδι και έχω χάσει τη φόρμα μου. Διαβάζοντας την ανάλυση της στρατηγικής μπορώ να πω οτι ήταν καλοστημένη και δεν το λέω αυτό μόνο επειδή σας χάρισε τη νίκη αλλά γιατί ήταν ολοκληρωμένη από κάθε άποψη. Μπράβο σε όλους όσους την σκέφτηκαν και σε όλη την ομάδα που μπόρεσε να την υλοποιήσει!

Οι επιθέσεις dimath που είχες στο θαυμα σου από τους Ζωνιανούς μάλλον ήταν αποτέλεσμα αγανάκτησης για τις επιθέσεις που δεχόμασταν τον τελευταίο καιρό κυρίως από ~Ι~, όπως είπες κι εσύ νομίζω, ήσουν αποφασισμένος να απαντήσεις σε κάθε πρόκληση, αυτό έκαναν και τα ζαγάρια μου. Για να μην πούμε για τα απειλητικά μηνύματα που έπαιρναν μέχρι και την τελευταία ημέρα, ούτε για τα υβριστικά μηνύματα που δεχόμασταν συχνά πυκνά και οχι μόνο από τον γνωστό παίκτη
    Και δεν χτυπούσαν μόνο εσένα, χτυπούσαν και Μ, ΕΕΧ και αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσουν τα παιδιά.

Όντως η RATM πάρα πολλές φορές μας ζήτησε να μην χτυπάμε ~Ι~ και hellas γιατί σας θεωρούσαν φίλους (με κάποιους από εσάς αν δεν κάνω λάθος γνωρίζοναι και προσωπικά). Αυτό προσπαθούσαν τα παιδιά να το τηρήσουν αλλά όταν βλέπανε επιθέσεις από εσάς όπως είναι φυσικό ξεφευγανε (εγώ η ίδια πολλές φορές έστειλα ομαδικό για επιθέσεις σε συγκεκριμένους παίκτες σας όταν δεχόταν παίκτης μου αδικαιολόγητη επίθεση). Δεν φταίει η RATM για τις επιθέσεις μας προς το θαυμα σας. Και θα μου επιτρέψεις να πω οτι τα μέλη της RATM δεν ήταν πρώην μέλη "σας" αλλά και "μας". Dikoumes, Ntatouras, hornet, giostounintja, Krhtikos, vaios (τα σέβη μου) ήταν δικά μας μέλη, οπως και κάποιοι που έφυγαν, να μην ξεχνιόμαστε.

Τώρα για το όνομα του θαυματος. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου που ο Ντάτουρας θέλησε να τελειώσει το παιχνίδι μέσα στη συμμαχία του, και εγώ στη θέση του το ίδιο θα έκανα. Με ενόχλησε το οτι χάλασαν όλες τις συμμαχίες αλλά και αυτό από τη στιγμή που έγινε με όλους ίσως να μην είναι τόσο κακό. Δε νομίζω οτι ακυρώνει αυτή του η πράξη το γεγονός οτι όλοι μαζί RATM, strumfs και Ζωνιανά ήταν μια ομάδα. Θα την ακύρωνε αν ονόμαζε το θαυμα του FTW!!!
    Και στο προφίλ του ο Ντάτουρας ακόμη έχει την μαντινάδα μου

Εμείς όπως έχουμε πει εδώ και καιρό γουστάραμε το ταξίδι, ο προορισμός δεν μας ενδιέφερε και τόσο. Δε θα μας χαλούσε η νίκη αλλά δεν τα βάφουμε και μαυρα επειδή δεν το σηκώσαμε το τιμημένο (εικονικό είναι εξάλλου και αυτό όπως και ο ήρωας του χωριού μου, ασχετα αν μου το είπε αργά)

Κλείνοντας προτείνω να απολαυσετε τη νίκησας και να μην σκάτε για το αν τα Ζωνιανά ή οι Μ ή οι ΕΕΧ ήταν προδότες, πουλημένοι κτλ. Κανένας δεν θα οφεληθεί αν μειώσει τον αντίπαλό του και ειδικά ο νικητής θα έπρεπε να τιμήσει τους αντιπάλους του και οχι να προσπαθήσει να τους μειώσει. Αυτόματα μειώνετε και η αξία της νίκης ... προσωπική μου άποψη!!!

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς στον devilsnake. Επί ένα χρόνο ήταν ο μόνο κατα την άποψή μου από τους αρχηγούς που κράτησε ψηλά το επίπεδό του (τουλάχιστον στις δημόσιες κουβέντες). Σταύρο, είδα στον ύπνο μου ψάρια... λαχτάρα θα πάρω;;;;

Προεπιλογή

Δημητρη μην κανεις εδω περα copy τα τελευταια attacks που δεν εχουν κανενα νοημα
    με εμενα μιλας οχι με κανεναν ασχετο οταν σας εκανα τα αντιστοιχα στον Ντατουρα που κανατε σφυριζατε αδιαφορα ολοι σας και κανατε πως δεν ξερατε τιποτα οπως και η περιφημη απαντηση "δεν ξερω ρωτιστε τους ιδιους"
    για το θεμα που λες με το θαυμα που ειχαμε το θεμα ειναι απλο δεν θελει πολυ μυαλο
    απο την στιγμη που το παιχνιδι ηταν τελειωμενο και ηθελε 2 ωρες για να ληξει ο Ντατουρας ηθελε να περασει τις τελευταιες ωρες με τους συμμαχους του και να ανταλλαξουμε τα τελευταια πμ
    απλα και ξαστερα
    οσο για τις συμμαχιες που λες υπαρχει μια συμμαχια στο προφιλ οι zsr που αντιπροσωπευει ολα αυτα που περασαμε 2 μηνες μαζι με ζωνιανα και σμυρφς τωρα αν οι Ι και οι Μ το θεωρητε λαθος δεν μας καιγετε καρφι
    Τελειωσε ο σερβερ ειμαστε απολυτα ικανοποιημενοι με την πορεια μας σαν συμμαχια και πιστευω αυτο να εκφραζη τους περισσοτερους απο την συμμαχια
    η συνεχεια στον σερβερ 2 πλεον καλα να περνατε

Προεπιλογή

Δε νομίζω πως η μετακίνηση του Ntatouras σε RATM αποτελεί καπέλωμα της ZSR. Πολλοί παίκτες άλλαξαν συμμαχία και wing την τελευταία στιγμή για συναισθηματικούς κυρίως λόγους. Τώρα αν έπρεπε να ενημερώσει γι αυτή του την κίνηση τους αρχηγούς των ZWNIANA και Smurfs, δεν ξέρω, ίσως και να το έκανε πάντως.

Σχετικά με το χρονικό των WW τις τελευταίες μέρες. Θεωρώ πως η FTW θα χτυπούσε Ntatouras έτσι όπως είχαν έρθει τα πράγματα και απλά έψαχνε μια καλή δικαιολογία γι αυτό. Τα Smurf φρόντισαν να δώσουν την αφορμή χτυπώντας 2 WW της FTW και προσωπικά το επιχείρημα του Blade δεν μου στέκει και πολύ. Σίγουρα είναι δύσκολο να ελέγξεις 1000 παίχτες (ίσως και παραπάνω να είχε η ZSR) στα fakes και τις μικροεπιθέσεις σε WW της FTW αλλά όταν μιλάμε για crush army που κατεβάζει αρκετά level αποθηκών στα ομολογουμένως αδύναμα WW της FTW είναι καπως σοβαρό.

Όσο αφορά τη στρατηγική των M/ΕΕΧ πιστέυω πως κινήθηκαν βιαστικά. Το WW του devilsnake είχε δεχτεί καίριο χτύπημα απο luisiana στις αρχές που τον άφησε αρκετά πίσω, όσο και να μην φαινόταν αυτό, όμως έχω την αίσθηση οτι η εγκατάληψη του WW του thor127 ήταν κάπως πρώιμη και διορθώστε με αν κάνω λάθος. Έπεσαν στην παγίδα της FTW και χτύπησαν δυνατά τον Ntatouras κάνοντας σπατάλη δυνάμεων ενώ δεν φύλαξαν έστω και ένα στρατό έσχατης ανάγκης ωστε να φέρουν έστω και λίγο πίσω τον Dimath εφόσον αποφάσισαν να στηρίξουν τον oOaRisOo και γνώριζαν καλά οτι μερικές ώρες μόνο ήταν αυτες που θα κρίνουν το νικητή. Ο Thiou αποδείχτηκε ασπίδα για τον Dimath ανοίγοντάς του το δρόμο για δεύτερη φορά ενώ προσωπικά διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το αν όντως προπορευόταν του τελευταίου.

Πάντως περίμενα περισσότερους crush armies απ όλες τις πλευρές και ειδικότερα απο RATM, I, EEX. Αν ισχύει βέβαια και ο ισχυρισμός του Dimath για την ύπαρξη του mega-crush army τότε η FTW δύσκολα έχανε το server.

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. < U strategy >
    By N00bzor in forum Αρχείο Speed 1
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-09, 18:22

Δικαιώματα - Επιλογές