Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: ΠΡΟΔΟΣΙΑ - ΕΦΙΑΛΤΕΣ

Dionyss
    Guest

Προεπιλογή ΠΡΟΔΟΣΙΑ - ΕΦΙΑΛΤΕΣ

Ευτυχώς είναι μόνο ένα παιγνίδι αλλά τέτοιες συμπεριφορές είναι απαράδεκτες και καταδικαστέες από όπου και αν προέρχονται. Είμαι στην κοινότητα του Τραβιαν πάνω από 3 χρόνια αλλά τέτοια συμπεριφορά δεν έχει προηγούμενο.

Η μόνη λέξη που αρμόζει είναι ΠΡΟΔΟΣΙΑ.

Δεν είχαν κανένα δικαίωμα όποιες και αν ήταν οι διαφορές τους να κάνουν ότι έκαναν. Η λέξη ΕΦΙΑΛΤΗΣ θα πρέπει να αντικατασταθεί με τα ονόματα τους.
    ΠΟΥΛΗΣΑΝ όλους αυτούς που μοιράστηκαν το παιγνίδι για έναν ολόκληρο χρόνο και με πολλούς ήταν μαζί και από τον server 1.
    Καλά τι ήταν αυτό που τους οδήγησε να ενεργήσουν κρυφά μέσα στην νύχτα, χωρίς να πούν το οτιδήποτε σε όλους εμάς? Αν έχεις διαφορές και έχεις @@ τότε βγαίνεις και καταγγέλεις το τι γίνεται και άμα δεν γουστάρεις αποχωρείς με ψηλά το κεφάλι και όχι ενεργείς μουλωχτά και κρυφά από ολους. ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ.

Φαντάζομαι ότι επίσης δεν έχετε τα @@ να βγείτε και να πείτε ένα ΣΥΓΝΩΜΗ για όλους αυτούς που ΠΡΟΔΩΣΑΤΕ....

Διονύσης (Nemessis)

Προεπιλογή

διονυση αν κοιταξεις στην ιστορια του εθνους μας θα δεις οτι συνεχεια γινεται αυτο το πραγμα!!!!!ειναι στην φυση του Ελληνα.........

Προεπιλογή

tsanis7 μαλλον δεν εχεις ιδεα σε ποιο εθνος βρισκεσαι η δεν εχεις συγκρινει ποτε τη γινετε εξω απο μας..

ναι μεν πολυ χοντρο αυτο αλλα ασ περιοριστουμε στο παιχνιδι.. γουσταρε και το κανε... μαμακια ναι μεν στον τραβιανικο κοσμο αλλα περιοριζεται και τελειωνει σε αυτων..

σταματιστε ολοι οσοι δουλευτε ακουμποντας τον κωλο σας σε καρεκλα ενος ζεστου γραφειου, να παριστανετε τους ξερωλες , του ψυχολογους και τους κριτες !!

Προεπιλογή

μπαμπη διαβασε λιγο ιστορια!

Agogon
    Guest

Προεπιλογή

Με έκπληξη διαβάσω τόσα πόστ και ομολογώ πως τέτοιο κλάμα από τους Doom δεν το περίμενα.
    Με λίγα λόγια...
    Δώσατε χωριό θαύματος σε παίχτη που κιτρίνιζε.
    Δώσατε χωριό θαύματος σε παίχτη που αφιέρωνε λιγότερο χρόνο από άλλους.
    Δώσατε χωριό θαύματος σε παίχτη που έβαζε λιγότερο gold από σας
    Γίνατε έρμαιο των διαθέσεών του
    Ανακαλύψατε το λάθος σας και ζητήσατε το account.
    Δεν σας φταίει κανείς.... Ηθελέστα και παθέστα.

Thou
    Guest

Προεπιλογή

Σωστά. Με την ίδια λογική, ψηφίσαμε (ένα παράδειγμα, υποθετικό) έναν βουλευτή του οποίου το παρελθόν υποδείκνυε έφεση στην παραβατικότητα (αλλά δεν το διακρίναμε εξαρχής), κι όταν βγήκε λοιπόν και μας έκλεψε συλλήβδην, δεν έχουμε τότε το δικαίωμα να τον κρίνουμε, αυτόν και την πράξη του, και ούτε πρόκειται να προσαχθεί και στη δικαιοσύνη, αφού το λάθος προσδιορίζεται αποκλειστικά και μόνον στην ίδια μας την ψήφο. Αυτό λες. Με εκπληξη διαβάζω κι εγώ με τη σειρά μου το κείμενό σου αγαπητέ

Agogon
    Guest

Προεπιλογή

Τελείως άστοχο το παράδειγμα. Εδώ πρόκειται για παιχνίδι και από την περιορισμένης διάρκειας παρουσία μου σ αυτόν το σέρβερ έμαθα το εξής:
    Ημουνα σε μια συμμαχία όπου ο δικός μου χρόνος και το χρήμα δίνανε ασυλία σε όσους δεν διαθέτανε τίποτα από τα δύο, ή έστω το ένα από τα δύο. Εσπαγα το κεφάλι μου να βλέπω επιθέσεις και να προσπαθώ να σώσω κάποιον. Ημουνα συνεπέστατος σε όλες τις αποστολές σιταριών όπου υπήρχε στρατός μου. Δεν χρειάστηκε να επιβλέψει κανείς το λογαριασμό μου ποτέ πλην μιας βραδυάς για 3 ώρες και όσο υπήρχε βαριά άμυνα στην πρωτεύουσά μου.
    Ασυλία δεν πρόκειται να ξαναδώσω σε κανένα εστω κι αν αναγκαστώ να παίξω ατομικά και εκτός οποιασδήποτε συμμαχίας.
    Παίζατε το παιχνίδι σε κορυφαίο επίπεδο, είχατε εμπειρία σ αυτό.
    Ας πούμε πως εμμέσως εξαναγκαστήκατε να δώσετε στο συγκεκριμένο παίχτη να παίξει WW. Για ποιο λόγο? Αντιλαμβάνεστε πως θα ήταν χίλιες φορές καλλίτερα να τον είχατε διώξει από νωρίς και πριν σας δημιουργήσει το όλο μπάχαλο.
    Εκ των υστέρων επιβεβαιώνετε τις όποιες υπόνοιες είχατε από την αρχή.
    Είναι σαν να λέτε: ναι ψηφίσαμε το συγκεκριμένο βουλευτή γιατί θα μας εξυπηρετούσε και θα μας έκανε τα ρουσφέτια.
    Θύματα ανθρώπινων συμπεριφορών πάντα θα υπάρχουν. Η ηγεσία των doom έπεσε θύμα της αλαζονείας που διαφαινόταν πως υπήρχε εντός της (τουλάχιστον σε όσα έβλεπα ο ίδιος μέχρι κάποια περίοδο). Οι υπόλοιποι παίχτες ξέρουν να κρίνουν με ποιους απ αυτούς θα παίζουν σε άλλους servers. Είπαμε. Στο travian υπάρχει πάντα κάτι να κάνεις... Αν δεν σου βγαίνει κάποιος server μπορείς να μεταπηδήσεις σε κάποιον άλλο. Ο γράφων είναι ένα παράδειγμα.
    Στο παιχνίδι ενεργοποιούνται κάποια συναισθήματα απ τα οποία μόνο τα ευχάριστα θα πρέπει να μένουν και όχι ο αυτοσκοπός που μπορεί να θεωρεί επιβεβλημένη τη νίκη κάποιας συμμαχίας σ αυτό.

Υ.Γ. Πόσοι από αυτούς που συμμετέχουν με άμυνες στα WW σας τώρα αμελούν να στείλουν σιτάρια? Πόσοι κάνουν npc για να τους καλύψουν και να μην ψοφάνε τα στρατεύματα? Αν βαρεθούν κάποιοι και κάνουν delete το ίδιο δεν είναι? Δεν σας προδίδουν?

Thou
    Guest

Προεπιλογή

Αγαπητέ, καταρχήν μη χρησιμοποιείς πληθυντικό Ούτε είχα προσωπικά εμπειρία στο παιχνίδι, ούτε συμμετείχα με οποιονδήποτε τρόπο στις επιλογές που αναφέρεις.
    Κατόπιν, το παράδειγμά μου παραμένει έγκυρο, αφού δεν βλέπω να καταρρίφθηκε. Επιχειρείς να το περιθωριοποιήσεις εμφανίζοντας «τον βουλευτή» ως «βαλτό για τα ρουσφέτια», αλλά το επαναφέρω στο προσκήνιο λέγοντας πως, τουναντίον, ήταν εκλεγμένος «να υπηρετεί τους πολλούς» Και στο ίδιο το παιχνίδι, δεν μπορούμε να το ονομάσομε ρουσφέτι αυτό που ζητά μια συμμαχία από έναν keeper, μόνο και μόνο επειδή συνήθως αυτός καταναλώνει περισσότερο χρόνο και plus (σιγά το Plus, μην το παρακάνουμε κιόλας). Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να αισθάνομαι τον εαυτό μου ως τουλάχιστον κάθαρμα, που κάνω τα ρουσφέτια όλων των υπόλοιπων, επειδή ασχολούμαι περισσότερο κατά το μάλλον από αυτούς. Και, όχι, δεν είναι το ίδιο να βαρεθεί ένας από όσους βοηθάνε με ύλες (και σε μας βοηθάνε σχεδόν όλοι παρεμπιπτόντως), με αυτό που τώρα έγινε, διότι ο πρώτος δεν προέβη σε ανάληψη ευθύνης, και μάλιστα τόσο μεγάλης, όπως το έκανε ο δεύτερος.
    Τέλος πάντων, θεωρητικολογούμε απλώς εδώ, η αλήθεια είναι ότι ο ίδιος θα πήρε την απόφαση πολύ ελαφρύτερα και δεν θα έκατσε να τα ζυγίσει και πολύ τα πράγματα, κάτω από το κράτος του θυμού. Πράγμα που μπορεί μερικώς να δικαιολογηθεί αν δεχτούμε αυτό στο οποίο συχνά καταφεύγουμε: Πως είναι «ένα παιχνίδι». Το οποίο χωρά πολλή κουβέντα αλλά θα βγούμε εκτός θέματος

Περιοχή
    Paros

Προεπιλογή

Σιγα ρε παλικαρια που μου βλεπετε παντου προδοσιες και εφιαλτες και σουξου μουξου μανταλακια.Ενα παιχνιδι ειναι αραξτε λιγο.Πρεπει να ομολογησω πως και εγω οταν ειχα ξεκινισει το παιχνιδι το επερνα πολυ σοβαρα και οταν εβλεπα τετοιες συμπεριφορες η εστω παρομοιες χαλιομουνα και αρχιζα τα ιδια με τον τυπο που ξεκινισε το τοπικ.Αυτο που μενει ομως μαντεψτε τι ειναι.Αν γουσταρες γουσταρες.τωρα το αν θα ειναι η συμαχια σου αυτη που θα κερδισει το σερβερ η οχι ελαχιστα μετραει.Στο κατο-κατο το ξαναλεω παιχνιδι ειναι.Μαθετε να χανετε.

Thou
    Guest

Προεπιλογή

Χθες έπαιξα ένα 5χ5 ποδοσφαιρικό παιχνίδι, σε μια ομάδα με φίλους, σε ένα τοπικό πρτάθλημα. Λίγο πριν το τέλος γυρνά ο αμυντικός μου (τέρμα ήμουν), μου κάνει ένα τσαλιμάκι, μου πιάνει και το σορτσάκι να μην μπορώ να πηδήξω και μου χώνει με κεφαλιά ψαράκι γκολ. Έδωσε βέβαια τη νίκη στους αντίπαλους και το πανηγύρισε έξαλλος ο αμυντικός μας, νομίζω επειδή στο διάλλειμα του ήπια την κόκα κόλα που είχε στο τραπεζάκι. Και τότε θυμήθηκα τις κουβέντες σου και ηρέμησα. Του έδωσα κι εγώ συγχαρητήρια για το ωραίο γκολ και του είπα: Μπράβο πανεπιστήμονα, το έπιασες το νόημα, ένα παιχνίδι ήταν μόνο και εύχομαι να το διασκέδασες.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές