Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: ΕΤΣΙ ΕΠΑΙΞΑ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ +

Προεπιλογή ΕΤΣΙ ΕΠΑΙΞΑ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ +

1/2
    Χαιρετώ όλους όσους μοιράστηκα για περισσότερο από ένα έτος, το χρόνο μου παίζοντας ένα παιχνίδι του οποίου η εξέλιξη και το τέλος δικαιώνει όλους εμάς που σε αντίθεση με ότι έχει γραφτεί κατά καιρούς στο forum υποστηρίζαμε ότι δεν πρόκειται για ΠΟΛΕΜΙΚΟ αλλά για ένα καθαρά ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ παιχνίδι με κύριο χαρακτηριστικό την υπομονετική προσπάθεια επίτευξης μακροχρόνιων στόχων και συστηματικής εργασίας πάνω σε αντικειμενικούς στόχους που όσο πιο νωρίς τεθούν από την ηγεσία της συμμαχίας τόσο πιο εύκολη είναι η επίτευξή τους ..
    Θέλοντας να βοηθήσω όσο γίνετε περισσότερο τους νεότερους συμπαίκτες μου (στο παιχνίδι) παραθέτω ένα ιστορικό του τρόπου ανάπτυξης του λογαριασμού μου, σχολιάζοντας παράλληλα και κάποια γεγονότα που έλαβαν χώρα καθώς και τον τρόπο που επηρέασαν το όλο παιχνίδι τόσο της συμμαχίας μου όσο και των υπολοίπων συμμαχιών .
    Όπως είναι εύκολο να διαπιστώσει ο καθένας από το http://travian-utils.com/?s=gr2&idu=542 μετά την δημιουργία του δεύτερου χωριού στο block 200/-100 κάθε εβδομάδα περίπου έφτιαχνα και ένα καινούργιο χωριό προσαρτώντας σε ελάχιστο διάστημα και τις Οάσεις που βρίσκονταν στο 7*7 του με αποτέλεσμα από τα μέσα Σεπτεμβρίου να τρέχω με ωριαία παραγωγή που άγγιζε τις 500.000 ύλες .
    Το πλεονέκτημα που μου έδινε αυτή η παραγωγή μου επέτρεψε όχι μόνο να μην χρειάζομαι στρατό για να παίρνω ύλες από γείτονες δημιουργώντας αντιπάθειες αλλά παράλληλα μπορούσα να βοηθώ όσους αποφάσιζαν να φτιάξουν χωριά στην περιοχή ώστε σε 2 ημέρες το πολύ και ανάλογα πάντα με την απόσταση που είχαν από τα χωριά μου να μπορούν να ανεβάζουν όλα τα πεδία παραγωγής των νέων χωριών σε επίπεδο 10
    Έτσι φτάσαμε στον Σεπτέμβριο και ήμουν ένας παίχτης που αν και βρισκόμουν μόνιμα σε θέσεις μεταξύ 3 και 7 δεν είχα ούτε μία απώλεια στρατού σε αντίπαλα χωριά και ουσιαστικά δεν είχα περισσότερους από 1000 ιδουανούς και έναν ήρωα ΤΟΥΜΠΑΝΟ που μου ήταν χρήσιμοι για να καθαρίζω με ευκολία οάσεις σε όλα τα μήκη και πλάτη του χάρτη και έτρεχαν δεξιά και αριστερά σε συνδρομή συμμάχων .
    Τον Σεπτέμβριο ξεκινώ να βγάζω επιθετικό στρατό από την πρωτεύουσα μου και αμυντικό πεζικό από ένα 15άρι κοντά της ενώ τον Δεκέμβριο ξεκίνησα και τον δεύτερο επιθετικό από το Λάθος. ( Να σημειώσω εδώ ότι το πλεόνασμα υλών που είχα από τόσο νωρίς στον σέρβερ μου επέτρεψε να έχω αναβαθμίσει σε όλα τα χωριά οπλοποιεία και πανοπλοποιεία στο 20 και να έχω εκπαιδεύσει παντού όλες τις στρατιωτικές μονάδες στο max ανεξάρτητα από το αν έβγαζα ή όχι στρατό από το συγκεκριμένο χωριό ) λάθος κίνηση αλλά περίσσευαν ρε παιδιά και δεν προλάβαιναν ούτε οι έμποροι ούτε οι επιθέσεις

Προεπιλογή 2/2

2/2
    Αποτέλεσμα της στρατηγικής αυτής στην ανάπτυξη του λογαριασμού μου ήταν :
    Α) Κανείς να μην μου κάνει επίθεση καθ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, φοβούμενος τις τεράστιες απώλειες που θα είχε, αφού οι καταπέλτες των αντίπαλων παιχτών χρειαζόντουσαν μέσο όρο πάνω από 24 ώρες για να έρθουν στα χωριά μου ενώ οι ενισχύσεις πεζικού από τα χωριά των συμμάχων μου max 8 ώρες  πράγμα που θα καθιστούσε κάθε πιθανή επίθεση σε Βατερλό του επιτιθέμενου
    Β) να φτιάξω 3 τεράστιους στρατούς για τα δεδομένα των περισσοτέρων παιχτών δηλαδή από Γειά σου (199/-104) υπήρξαν 75000 φάλαγγες που έπεσαν σχεδόν όλες στο θαύμα της donkey hote (γειά σου Δώρα και συγχαρητήρια για τον άψογο τρόπο του παιχνιδιού σου ) από την πρωτεύουσα μου 02.00 ΣΟΡΟΚΟΣ (210/-97)
    http://www.travian-reports.net/gr/ra...d18e,6bd718ab7 που έγινε όταν ήμουν στο νοσοκομείο και στάλθηκε από συμπαίχτη, και το αποτέλεσμα ήταν μια λάθος επιλογή με μονό στόχο ενώ θα μπορούσε να ρίξει 2 μεγάλες αποθήκες στο μηδέν την χρονική στιγμή που έγινε (δεν πειράζει όμως κανένα μας γιατί μαθαίνουμε από αυτά) και τέλος από το 07.00 ΤΟ ΛΑΘΟΣ με μία επίθεση που ήταν το κλείσιμο μίας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ που είχε σαν αποτέλεσμα ένα χωριό WW να εξαφανιστεί στην ουσία από το χάρτη αφού πήγαν στο ΜΗΔΕΝ με την σειρά που έγιναν :
    α) χωμάτινο τείχος
    β) 5 μεγάλες αποθήκες (ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΟΙ σωστά διαβάζεται ΠΕΝΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ )
    γ) κεντρικό
    δ) ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΤΟ…. ΜΗΔΕΝ … ολοστρόγγυλο (πείτε μου πια άλλη συμμαχία το έκανε ….. ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΥΤΕΡΗ )
    ε) πλατεία συνέλευσης
    ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΕ http://travian-reports.net/gr/raport...fd5e,9cdae3ed6
    Συνολικά λοιπόν παρουσίασα στο τέλος 85000 φάλαγγες, 86000 σπαθιά, 16000 ιδουανούς 3500κριούς και 12200 καταπέλτες . !!!!!
    Για την συντήρηση τους επιστρατεύθηκαν τα χωριά του Il padrino, του iron maiden και του panaitwlikos-6 (ευχαριστώ θερμά Πάνο Βαγγέλη και Παύλο για την βοήθειά σας ) αλλά το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ……. ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΙΤΤΕΡ που ακούραστα για όλο το διάστημα του παιχνιδιού φρόντιζαν τον λογαριασμό μου πολλές φορές εις βάρος του δικού τους ακόμα ακόμα και του προσωπικού ελεύθερου χρόνου τους … Γιώργο και Ευρυδίκη … Ευρυδίκη και Γιώργο ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ στην προσπάθειά σας και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ο AIGAIAS είναι σίγουρα περισσότερο δημιούργημα ΔΙΚΟ ΣΑΣ παρά δικό μου
    ΥΓ 1 Θα επανέλθω σήμερα αύριο το πολύ και με τον σχολιασμό της συμμαχίας μου
    Και των τακτικών που οδήγησαν στην ΝΙΚΗ
    ΥΓ 2 Για όποιον ενδιαφέρεται να δει το λογαριασμό μου από μέσα
    Όνομα : AIGAIAS
    Kωδικός : diahiristis

Το avatar του χρήστη tsiou77
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΡΗ......ΗΤΑΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΥΜΜΑΧΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΡΒΕΡ 1 ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΙΧΕς ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕς ΦΟΡΕς.....ΚΑΙ ΣΤΟΝ 2 ΠΑΝΤΩς ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

CITY7 S1 AIAS S2

Lightbulb Μερικές παρατηρησούλες αν επιτρέπετε

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opalos-paros Εμφάνιση μηνυμάτων
    που έγινε όταν ήμουν στο νοσοκομείο
    Πριν και πρώτα απ'όλα ελπίζω να είσαι καλά και οποιοδήποτε πρόβλημα με την υγεία σου να ήταν περαστικό, εύχομαι να είσαι γερός και δυνατός.

Με μία επίθεση που ήταν το κλείσιμο μίας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ που είχε σαν αποτέλεσμα ένα χωριό WW να εξαφανιστεί στην ουσία από το χάρτη αφού πήγαν στο ΜΗΔΕΝ με την σειρά που έγιναν :
    α) χωμάτινο τείχος
    β) 5 μεγάλες αποθήκες (ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΟΙ σωστά διαβάζεται ΠΕΝΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ )
    γ) κεντρικό
    δ) ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΤΟ…. ΜΗΔΕΝ … ολοστρόγγυλο (πείτε μου πια άλλη συμμαχία το έκανε ….. ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΥΤΕΡΗ )
    ε) πλατεία συνέλευσης
    ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΕ http://travian-reports.net/gr/raport...fd5e,9cdae3ed6
    Πρώτη παρατήρησούλα, έχω την εντύπωση πως πριν από αυτές τις επιθέσεις σας πήγαν κι άλλοι στρατοί και γκρέμισαν τόσο το τοίχος, όσο και τις αποθήκες και επίσης σκότωσαν και αρκετό στρατό, από ένα WW που τελικά φαίνεται πως το άδειαζαν...

Συνολικά λοιπόν παρουσίασα στο τέλος 85000 φάλαγγες, 86000 σπαθιά, 16000 ιδουανούς 3500κριούς και 12200 καταπέλτες . !!!!!
    Δεύτερη παρατηρησούλα, με 26 χωριά, απείραχτα όπως λες καθώς δεν σου έκαναν ποτέ επιθέσεις και επίσης δεν έκανες κι εσύ ποτέ επιθέσεις καθώς όπως ο ίδιος λες είχες μονο τον ήρωα και 1000 ιδουανούς και χτύπαγες οάσεις, τα νούμερα αυτά είναι αρκετά μικρά όταν μάλιστα έχεις και τρεις λογαριασμούς για πάρκινγκ.

αλλά το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ ……. ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΙΤΤΕΡ που ακούραστα για όλο το διάστημα του παιχνιδιού φρόντιζαν τον λογαριασμό μου πολλές φορές εις βάρος του δικού τους ακόμα ακόμα και του προσωπικού ελεύθερου χρόνου τους … Γιώργο και Ευρυδίκη … Ευρυδίκη και Γιώργο ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ στην προσπάθειά σας και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ο AIGAIAS είναι σίγουρα περισσότερο δημιούργημα ΔΙΚΟ ΣΑΣ παρά δικό μου
    Τρίτη παρατηρησούλα, τίποτα δεν γίνεται αν η προσπάθεια δεν είναι ομαδική, το travian είναι ένα ΟΜΑΔΙΚΟ παιχνίδι !

Και κάτι συνολικό, τα επιτεύγματα ενός λογαριασμού είναι ατομικά, ο καθένας θα μπορούσε να παρουσιάσει τον δικό του σαν πολύ καλό, τον καλύτερο κλπ.

- πολλοί εμφανίζουν 1 μεγάλο επιθετικό στρατό, στον s2 εμφανίστικαν 2 κατά πολύ μεγαλύτεροι σε αξία σιταριών από το σύνολο του στρατού που αναφέρεις και μάλιστα από ένα μόνο χωριό

- άλλοι όπως και εσύ εμφάνισαν 2 επιθετικούς στρατούς στον s2 όπως και οι δικοί σου και αρκετά μεγαλύτερους.

- άλλοι έκαναν επιθέσεις και έχασαν στρατό αρκετά μεγαλύτερο από τον μεγαλύτερο δικό σου λίγο πριν ή και κατά τη διάρκεια της περιόδου των natars σε άλλα χωριά και τελικά εμφάνισαν άλλον ένα μεγαλύτερο από τους δικούς σου και χτύπησαν χωριό θαύματος.

Όλα αυτά δεν τα λέω για να μειώσω την προσπάθεια ούτε και την ικανότητά σου στη δημιουργία στρατών απλά να υπενθυμίσω πως σε μία πρωτεύουσα σε περίοδο ενός μήνα μπορεί κανείς να φτιάξει αν είναι γαλάτης:

10808 μαχητές με ξίφος
    4988 ιδουανούς
    2162 καταπέλτες

Και σε χωριό που δεν είναι πρωτεύουσα πάλι σε περίοδο ενός μήνα:

21616 μαχητές με ξίφος
    9977 ιδουανούς
    2162 καταπέλτες

Προεπιλογή

1/2
    Χαιρετώ όλους όσους μοιράστηκα για περισσότερο από ένα έτος, το χρόνο μου παίζοντας ένα παιχνίδι του οποίου η εξέλιξη και το τέλος δικαιώνει όλους εμάς που σε αντίθεση με ότι έχει γραφτεί κατά καιρούς στο forum υποστηρίζαμε ότι δεν πρόκειται για ΠΟΛΕΜΙΚΟ αλλά για ένα καθαρά ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ παιχνίδι με κύριο χαρακτηριστικό την υπομονετική προσπάθεια επίτευξης μακροχρόνιων στόχων και συστηματικής εργασίας πάνω σε αντικειμενικούς στόχους που όσο πιο νωρίς τεθούν από την ηγεσία της συμμαχίας τόσο πιο εύκολη είναι η επίτευξή τους ..
    Θέλοντας να βοηθήσω όσο γίνετε περισσότερο τους νεότερους συμπαίκτες μου (στο παιχνίδι) παραθέτω ένα ιστορικό του τρόπου ανάπτυξης του λογαριασμού μου, σχολιάζοντας παράλληλα και κάποια γεγονότα που έλαβαν χώρα καθώς και τον τρόπο που επηρέασαν το όλο παιχνίδι τόσο της συμμαχίας μου όσο και των υπολοίπων συμμαχιών.
    Kαι κάτι ακόμα φίλε μου.

Το παιχνίδι το ευχαριστήθηκες ?

Γιατί όπως μας το περιγράφεις έπαιζες για έναν χρόνο και κάτι ένα ατελείωτο simcity και όχι travian

Ούτε έκανες επιθέσεις, ούτε έκανες άμυνες τίποτα

Loulas
    Guest

Αγαπητε Dimath,

Επειδη μονιμως φροντιζεις να σχολιαζεις τα παντα και να κρινεις αν καποιος κανει κατι σωστα ή λαθος, αν αυτο που εκανε ηταν ο,τι καλυτερο μπορουσε ή όχι, θεωρωντας παντα οτι η δικια σου αποψη ειναι η σωστη, ας μιλησουμε με αριθμους που ειναι μια κοινη γλωσσα.

Λοιπον το Τοπ 20 των πιο επιθετικων παικτων του S2 εχει ως εξης:

Οι καλύτεροι επιθετικοί παίκτες

Παίκτες Πληθυσμός Χωριά Βαθμοί
    1. Natars 1502 9 8701461
    2. geo 26636 28 463375
    3. jigsaw 25397 30 428594
    4. AIGAIAS 22146 28 359514
    5. paxican 24816 32 342378
    6. Gate-7 28498 35 321661
    7. crs 19425 25 308896
    8. had3s 25264 37 297260
    9. paradox 27043 33 295471
    10. dep0n 32798 37 287674
    11. bam 22366 30 283074
    12. Tiberius 24276 29 274808
    13. Loulas 20577 28 266729
    14. karafu 19488 25 262607
    15. Ananias 38773 44 259504
    16. Arkanoid 23288 28 257009
    17. Speedkiller 28308 38 255566
    18. UnstoppabLe 36905 40 255552
    19. niknot 29296 33 255124
    20. kalintor 20215 26 252751

Εγω βλεπω τον Αρη στην θεση νουμερο 4 μετα τον Geo και τον Jigsaw (οι Ναταριοι μας φαγανε ολους σε αποδοση ) με 359.514 ποντους. Επισης πιο κατω στο 13 ειμαι και εγω. Αυτος ο πινακας δειχνει με απολυτους αριθμους την αποδοση (επιθετικα) του καθε παικτη κατα την διαρκεια του Server. Αυτα τα νουμερα μπορει να εχουν δημιουργηθει απο 2 επιθεσεις μεχρι 1002, αναλογα τον τροπο παιχνιδιου του καθενος. Για παραδειγμα το οτι εγω ειμαι στο 13 και ο Speedkiller ειναι στο 17 σημαινει οτι ημουν πιο επιθετικος παικτης απο εκεινον ως ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ και μονο. Φυσικα ο Speedkiller (διαλεγω τυχαιο παραδειγμα, δεν εχω προθεση να θιχθει κανεις) εχει κανει τις 20πλασιες επιθεσεις απο εμενα κατα την διαρκεια του Server. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι σκοτωσε περισσοτερα στρατευματα απο οτι εγω, ειτε μιλαμε για αμυνες σε WW, ειτε αμυνες σε πρωτευουσες ή οασεις. Εν ολιγης, παντα μετραει το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ και οχι οι εντυπωσεις, και θα δωσω ενα παραδειγμα:
    Εστω παικτης Α ο οποιος με το που φτιαχνει 15.000 επιθετικο πεζικο αρχιζει να πλακωνει τους παντες γυρω του, αμεσως αυτο-διαφημιζεται ως ο σουπερ επιθετικος παικτης, φαινεται στο εβδομαδιαιο Τοπ 10, κτλπ. Ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι καποια στιγμη θα τα χασει. Βγαζει αλλα 15.000 και αυτη η δουλεια κατα την διαρκεια ολου του σερβερ.
    Εστω τωρα παικτης Β ο οποιος φτιαχνει συνεχεια, ενω ο Α αλωνιζει την περιοχη, 50.000 επιθετικο πεζικο και στο τελος του σερβερ επιτιθεται σε ενα θαυμα και ριχνει μια Μ. Αποθηκη.
    Ο παικτης Α θεωρειται κατα κοσμον επιθετικοτατος και ικανοτατος ενω ο παικτης Β θεωρειται Simcity, και κατα κοσμον παλι "Δεν ευχαριστηθηκε το παιχνιδι". Αν ο παικτης Α ευχαριστιεται 12 μηνες και στον 13ο με 14ο ειναι θεατης, ο παικτης Β ειναι θεατης μεχρι τον 12ο και ευχαριστιεται τους 2 τελευταιους.
    Το ερωτημα ειναι το εξης:
    Ποιος θα εχει το καλυτερο ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ για την συμμαχια του? Αυτος που θα ριξει κατι απο ενα θαυμα ή αυτος που εχει το ονομα (επιθετικος παικτης - τουμπανο) αλλα του λειπει η χαρη την τελευταια στιγμη?

Και θα σε ρωτησω και κατι προσωπικο, εσυ ως παικτης (γιατι στον S2 δεν μπορω να σε βρω), ποσους επιθετικους ποντους εχεις φτασει ως προσωπικο ρεκορ? Ειναι ωραιο και ευκολο να κρινουμε τους παντες και να δηλωνουμε ο,τι θελουμε εξω απο τον χορο.
    Τελειωνοντας, η ευχαριστηση που παιρνει ο καθε παικτης οπως και ο τροπος που παιζει ειναι κατι το αυστηρως προσωπικο.
    Καλο απογευμα και καλο Σαββατοκυριακο,
    Loulas

Προεπιλογή

Έτσι φτάσαμε στον Σεπτέμβριο και ήμουν ένας παίχτης που αν και βρισκόμουν μόνιμα σε θέσεις μεταξύ 3 και 7 δεν είχα ούτε μία απώλεια στρατού σε αντίπαλα χωριά και ουσιαστικά δεν είχα περισσότερους από 1000 ιδουανούς και έναν ήρωα ΤΟΥΜΠΑΝΟ που μου ήταν χρήσιμοι για να καθαρίζω με ευκολία οάσεις σε όλα τα μήκη και πλάτη του χάρτη και έτρεχαν δεξιά και αριστερά σε συνδρομή συμμάχων .
    Τον Σεπτέμβριο ξεκινώ να βγάζω επιθετικό στρατό από την πρωτεύουσα μου και αμυντικό πεζικό από ένα 15άρι κοντά της ενώ τον Δεκέμβριο ξεκίνησα και τον δεύτερο επιθετικό από το Λάθος.
    Mην βγάζεις συμπεράσματα αγαπητέ Loula αν δεν διαβάσεις πρώτα και όσα γράφει ο ίδιος ο Opalos-paros πιο πάνω, μάλον δεν το διάβασες και γι αυτό στο ξανά κάνω Quote για να το διαβάσεις.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Loulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητε Dimath,

Επειδη μονιμως φροντιζεις να σχολιαζεις τα παντα και να κρινεις αν καποιος κανει κατι σωστα ή λαθος, αν αυτο που εκανε ηταν ο,τι καλυτερο μπορουσε ή όχι, θεωρωντας παντα οτι η δικια σου αποψη ειναι η σωστη, ας μιλησουμε με αριθμους που ειναι μια κοινη γλωσσα.

Λοιπον το Τοπ 20 των πιο επιθετικων παικτων του S2 εχει ως εξης:

Οι καλύτεροι επιθετικοί παίκτες

Παίκτες Πληθυσμός Χωριά Βαθμοί
    1. Natars 1502 9 8701461
    2. geo 26636 28 463375
    3. jigsaw 25397 30 428594
    4. AIGAIAS 22146 28 359514
    5. paxican 24816 32 342378

Και θα σε ρωτησω και κατι προσωπικο, εσυ ως παικτης (γιατι στον S2 δεν μπορω να σε βρω), ποσους επιθετικους ποντους εχεις φτασει ως προσωπικο ρεκορ? Ειναι ωραιο και ευκολο να κρινουμε τους παντες και να δηλωνουμε ο,τι θελουμε εξω απο τον χορο.
    Τελειωνοντας, η ευχαριστηση που παιρνει ο καθε παικτης οπως και ο τροπος που παιζει ειναι κατι το αυστηρως προσωπικο.
    Καλο απογευμα και καλο Σαββατοκυριακο,
    Loulas
    Μην διαβάζεις μόνο το ποιος το γράφει αλλά μπες στην ουσία του κειμένου και της απάντησής μου.

Δεν κατακρίνω κανέναν απλά αναφέρω μερικά πράγματα γιατί ο Opalos-paros στο κείμενό του μιλάει για να μαθαίνουν οι νεώτεροι.

Και ξανά γράφω το τελευταίο μέρος του post μου.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι συνολικό, τα επιτεύγματα ενός λογαριασμού είναι ατομικά, ο καθένας θα μπορούσε να παρουσιάσει τον δικό του σαν πολύ καλό, τον καλύτερο κλπ.

- πολλοί εμφανίζουν 1 μεγάλο επιθετικό στρατό, στον s2 εμφανίστικαν 2 κατά πολύ μεγαλύτεροι σε αξία σιταριών από το σύνολο του στρατού που αναφέρεις και μάλιστα από ένα μόνο χωριό

- άλλοι όπως και εσύ εμφάνισαν 2 επιθετικούς στρατούς στον s2 όπως και οι δικοί σου και αρκετά μεγαλύτερους.

- άλλοι έκαναν επιθέσεις και έχασαν στρατό αρκετά μεγαλύτερο από τον μεγαλύτερο δικό σου λίγο πριν ή και κατά τη διάρκεια της περιόδου των natars σε άλλα χωριά και τελικά εμφάνισαν άλλον ένα μεγαλύτερο από τους δικούς σου και χτύπησαν χωριό θαύματος.

Όλα αυτά δεν τα λέω για να μειώσω την προσπάθεια ούτε και την ικανότητά σου στη δημιουργία στρατών απλά να υπενθυμίσω πως σε μία πρωτεύουσα σε περίοδο ενός μήνα μπορεί κανείς να φτιάξει αν είναι γαλάτης:

10808 μαχητές με ξίφος
    4988 ιδουανούς
    2162 καταπέλτες

Και σε χωριό που δεν είναι πρωτεύουσα πάλι σε περίοδο ενός μήνα:

21616 μαχητές με ξίφος
    9977 ιδουανούς
    2162 καταπέλτες
    Τώρα για το προσωπικό που με ρώτησες αν και πόσους επιθετικούς πόντους έχω αν και πως παίζω μπορείς να ρωτήσεις όσους είχαν δεχτεί επιθέσεις από εμένα στον προηγούμενο s1.

Απλά να σε ενημερώσω πως το μεγαλύτερο διάστημα του server ήμουν στο top10 της συνολικής λίστας των επιθετικών παικτών, σε όλο τον server στο top20 και τον περισσότερο καιρό ο πρώτος επιθετικός εκ των συμμάχων ~I~ & Hellas.

Και αυτό δεν αποδεικνύει τίποτα, έχω ξαναπεί πως κρίνω τον εαυτό μου σαν μέτριο παίκτη και όχι σαν καλό, υπάρχουν πάρα πολλοί που είναι πολύ καλύτεροι από εμένα.

jim
    Guest

Προεπιλογή

Κριτικη απο εναν παικτη που δεν μας λεει τι εχει κανει αυτος στον s2...

Προεπιλογή για τον DimAth

Πρώτα και πάνω από όλα σε ευχαριστώ για τις ευχές σου
    στις παρατηρήσεις τώρα :
    1) Είναι αλήθεια ότι προηγήθηκαν στρατοί των doom είναι στην διακρητική ευχαίρια των παιδιών να βγάλουν όλες τις αναφορές μαζί ώστε να δούμε όλοι και τις άμυνες που υπήρχαν στο κατα την γνώμη σου υπο εγκατάληψη WW, όσο και το τι ζημιά θα προκαλούσαν οι επιθέσεις μας από μόνες τους .
    2) Πραγματικά όπως και εσύ λες σε επόμενο σου post δεν νιώθω καλός παίχτης μαθαίνω συνέχεια και αν μου έλεγε μερικά μυστικά και ο χρίστος όταν συναντιώμαστε ίσως να ήμουν καλύτερος Aλλά μαθαίνω γρήγορα και στον επόμενο σου δίνω τον λόγο μου θα είμαι καλύτερος (ειλικρινά και παρακαλώ να μην παρεξηγηθεί)
    3) Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ για την ομαδική συμμετοχή στην δημιουργία του συνόλου αλλά ένιωσα και νιώθω βαθιά υποχρέωση σε αυτά τα δύο παιδιά και την εξέφρασα δημόσια στο forum αποδίδοντας τους τα εύσημα .
    3α) δεν υποστηρίζω ότι είναι το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά δεν είναι και άσχημο για νεό παίχτη με εμπειριά μισού σέρβερ πριν τον ς2
    3β) είμαι ο πρώτος παίχτης χωρίς WW χωριό που βγάζω τον κωδικό μου στο forum ώστε να μπορούν νέοι παίχτες να δουν από μέσα τα χωριά μου και να διαλέξουν τα στοιχεία αυτά που ταιριάζουν στο δικό τους στιλ παιχνιδιού και να τα εφαρμόσουν στο μέλλον .Άρα ανοίγομαι στην κρητική όλων περιμένω να κάνουν το ίδιο και άλλοι .
    3γ) το πρόβλημα της σίτησης το έλυσα μόλις στο τέλος του γενάρη και με έναν απόλυτα τίμιο τρόπο και όχι στέλνοντας μπινελίκια δεξιά και αριστερά από δεύτερους λογαριασμούς ώστε να κλειδώνονται (ξέρεις σίγουρα και τι και ποιούς εννοώ) και είχε και θετικά και αρνητικά αποτελέσματα αφού 3 λογαριασμοί δεν έβγαζαν στρατό για να εξυπηρετούν τις ανάγκες του δικού μου
    Όσο για την το αν έπαιξα, εάν ευχαριστήθηκα το παιχνίδι, αν έπαιξα σιμ κ.λ.π.
    θα σου πω ότι είχα πει και στον Γιάννη speed προ καιρού σε μία αντιπαράθεση σχετικά με κάποιον/κάποια παίχτη/παίχτρια και για την μαχητικότητα του/της . Λοιπόν δεν υπάρχει μετάλλιο για την μαχητικότητα ο καθένας από την θέση του επιλέγει τον τρόπο που θα παίξει και οι υπόλοιποι απλά τοπν δεχόμαστε .ΤΕΛΟΣ.
    Στο τέλος όλοι κάνουν ταμείο, κρίνουν και κρίνονται, κυρίως όμως το αποτέλεσμα δείχνει ποιοί κάνανε τις καλύτερες επιλογές, τα λιγότερα λάθη και αν θέλεις είχαν και την τύχη με το μέρος τους
    Κάνοντας το δικό μου ταμείο βάζω στα συν
    α) ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΜΟΥ http://s2.travian.gr/spieler.php
    α1) υπήρξα μέλος της 2ης συμμαχίας του σέρβερ http://s2.travian.gr/statistiken.php?id=4
    β) την 3η θέση των επιθετικών http://s2.travian.gr/statistiken.php?id=31
    γ) την 5η θέση του ηρωά μου ΜΠΡΑΒΟ sarkaki τους δάγκωσες γερά http://s2.travian.gr/statistiken.php?id=8
    δ) την 71η θέση στην κατάταξη των παιχτών στην οποία με έριξε η frabala από την συμμαχία των sxmx και μπράβο στην Ανθη αφού μου πήρε την τελευταία εβδομάδα ένα χωριό και μου έσπασε 4-5 είχα και εγώ βέβαια τις επιτυχίες μου αλλά δεν είναι της ώρας
    ε) όταν με το καλό ξαναπαίξω την ίδια τακτική θα ακολουθήσω άρα μπορείς να συμπεράνεις ότι ευχαριστήθηκα από αυτό τον τρόπο παιχνιδιού
    στ) ΚΕΡΔΙΣΑ και καμιά 25αρια φίλους με σάρκα και οστά που βγένουν έξω για καφέ, τρώνε πίτσες και σουβλάκια, πίνουν ουίσκια και μπύρες σαν τρελλοί, συντροφεύουν εμένα στο νοσοκομείο όταν αρρώστησα και τον γιάννη στο σπίτι όταν έπεσε με την μηχανή, και θα πάρουν αύριο τα αμάξια τους να πάνε στην Πάτρα σε ένα κομβόι νίκης και πανηγυρισμών
    ζ) όπως βλέπεις μέτριος παίχτης και εγώ σίγουρα μετριότερος από εσένα που στον ς1 μου είχες κάνει και μιά επιθεσούλα με κατς ( εγώ το θυμάμαι ) αλλά ύστερα από ένα και μόνο μνμ μου με ένα μόνο ? από μόνος σου μου είπες ότι δεν θα ξαναστείλεις πράγμα που τήρησες μέχρι τέλους . Αυτά κάνουν τους μεγάλους παίχτες κατά την γνώμη μου και όχι τα μετάλια
    Στα μείον βάζω τις ώρες που έκαψα και ότι δεν μπόρεσα να βοηθήσω όσο θα ήθελα και εγώ και αρκετοί συμμαχοί μου στην πιό έγκαιρη ένωση των +/- σε έναν ενιαίο συνασπισμό
    ΥΓ χαλαράαααα και την πλάκα μας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opalos-paros : 05-06-09 στις 17:57

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κριτικη απο εναν παικτη που δεν μας λεει τι εχει κανει αυτος στον s2...
    Καλοπροαίρετη είναι η κρητική του και ως εκ τούτου καλοδεχούμενη Είναι άλλωστε από τους καλύτερους παίχτες που υπάρχουν στο παιχνίδι ανεξάρτητα από το τι λέει ο ίδιος και συνεπώς έχει κερδίσει το δικαίωμα να λέει την γνώμη του αντίθετα με μερικούς άλλους/άλλες που έχουν άποψη επί παντώς επιστητού χωρίς όμως η πορεία τους να τους δίνει αυτό το δικαίωμα . Δεν είναι υποχρεωμένος άλλωστε να βγάλει τον λογαριασμό του μπροστά παρα μόνο όταν και αν θα νιώσει αυτός έτοιμος . Οπότε σε παρακαλώ χαλαράαααααα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Οπως παντου ετσι και εδω!!!!!!
    By maria1 in forum Αρχείο Server 4 (3)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 18:07
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-09, 14:08

Δικαιώματα - Επιλογές