Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: παράνομο;

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα

Περιοχή
    athens

Question παράνομο;

ένας παίχτης στον σπιντ γείτονας μου έχει τευτονες και όποτε του κάνουν επίθεση μου στέλνει οι ύλες έχει για να μην του τις πάρουν και μετά απο λίγο επιτίθετε για να τα πάρει πισω..
    Καθώς όμως στέλνει παραπάνω απο την ωριαία του δεν είναι παράνομος;¨εχω σστειλει μύνημα στο MH εδώ και 40 ώρες και δεν το χει διαβάσει καν,,,
    giannisdar

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη 4ever

Φίλε μου αυτή είναι μια υπέροχη στρατιγική.Εσυ όμως μπορεις να την εκμεταλευτείς.ΠΩΣ?Απλό,όταν σου στέλνει εκείνες τις ύλες εσυ θα της χρησιμοποιήσεις για εσένα.Απο εκεί και πέρα αυτό που κάνει δεν νομίζω να είναι παράνομο

Φιλικά,
    ΠΕΤΡΑΡΑΣ
    Δεν ξέρετε πως να αποφύγετε το φάρμινγκ.Πατήστε http://forum.travian.gr/showthread.p...E4%E7%E3%FC%F2 για να μάθετε.

Το avatar του χρήστη paparap
    Περιοχή
    Θες

Προεπιλογή

§3.1 Γενικά
    Σε μια περίοδο 24 ωρών, μονομερείς μεταφορές σε άλλον παίκτη μπορούν μόνο να ισοδυναμούν με την ωριαία παραγωγή πρώτων υλών συμπεριλαμβανομένων των συναλλαγών μέσω Αγοράς. Ωριαία παραγωγή είναι το σύνολο όλων των πρώτων υλών που παράγεται από το σύνολο των χωριών, χωρίς να υπολογίζουμε την κατανάλωση των στρατευμάτων σε σιτάρι.
    Αμα δεν τις δινεις πίσω τοτε ειστε κ οι 2 παρανομοι... Ετσι τ βλέπω εγω. Αν εννοει κατι αλλο ο ποιητης, να μας το διευκρινησουν οι μοδς/αδς
    W.C. MPENEIS ETSIGINESE ETSIKAI VGENEIS ETSI

Περιοχή
    athens

Προεπιλογή

δεν προλαβένω να τα στείλω..
    τα κλέβει αμέσως
    giannisdar

Το avatar του χρήστη paparap
    Περιοχή
    Θες

Προεπιλογή

Κανε τν πρωτη εβδομαδα στρατο(αμυντικο) αλλα να μην το ξερει... Κ μετα αστα στο χωριο να του φας τους στρατιωτες. ουτε θα χαλασεις υλες, ουτε θα ξαναεπιτεθει....
    W.C. MPENEIS ETSIGINESE ETSIKAI VGENEIS ETSI

Προεπιλογή

Αμα του στελνει ομως πανω απο την ωριαια παραγωγη δεν ειναι παρανομο ?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paparap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα δεν τις δινεις πίσω τοτε ειστε κ οι 2 παρανομοι... Ετσι τ βλέπω εγω. Αν εννοει κατι αλλο ο ποιητης, να μας το διευκρινησουν οι μοδς/αδς
    ναι αλλα γιατι να ειναι και οι δυο παρανομοι ? το παιδι δεν κανει τιποτα!!! απλα περνει υλες κ μετα του τις κλεβουν...το μονο που εχει να κανει ειναι οταν του στελνει υλες να τις χρησιμοποιει...θα δεις τον αλλον να πεταει φωτιες
    otan hmoun mikros h mana m m elege na faw olo to faghto gia na paw sxoleio...! k egw o m$%#%#s to etrwga...

Το avatar του χρήστη BMW M3 GTR
    Περιοχή
    βλακειας115

Προεπιλογή

xaxaxaxa ωραιο αυτο!αλλα ναι ειναι να εχεις κρυψωνες 10000και να στειλει 8900απο ολα και..να τις κρυβεις και να μην μπορει να τις παρει...χααααααααααααχαχαχαχαχαχα εκει θα δεις γελιο..και αν δεν τις παρει να μην εκνευριστει..ας μην τις εστελνε :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ
    ...προσοχη τρελος...

Το avatar του χρήστη Augustus nick
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paparap Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που λες δεν ισχυει. οι δυο παιχτες δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους. αλλα ακομα και σε συμμαχια να ηταν και να ειχαν συμφωνησει να στειλει τις υλες πισω και τελικα δεν τις εστειλε παλι δεν ειναι παρανομο. αν στειλεις μηνυμα στον ΜΗ γι αυτο, θα σου πει το ιδιο. το θεμα ειναι μεταξυ των δυο παιχτων και στην περιπτωση με την συμμαχια θα μπορουσε να τιμωρειθει απο την συμμαχια, αλλα δεν ειναι κατι που αντιτιθεται στους κανονες του τραβιαν. τωρα οι δυο παιχτες δεν εχουν καμια σχεση, οποτε μπορει απλα να την κρατησει καθαρα και νομιμα. και το που τον επιτιθεται παλι δεν ειναι παρανομο, οποτε τζαμπα εστειλε μηνυμα στον ΜΗ. καλυτερα να χρησιμοποιεισεις τις υλες πριν στις παρει, να φτιαξεις μεγαλες κρυψωνες που να τις καλυπτει ή να φτιαξεις στρατο.

Υ.Γ. για τις αγγλικες λεξεις (mods, admins) μπορειτε να χρησιμοποιησετε και αγγλικους χαρακτηρες. δεν θεωρουνται greeklish αλλα english
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Augustus nick : 21-06-09 στις 15:15
    Plaudite, amici, comedia finita est.
    Αύγουστος, 63 π.Χ-14 μ.Χ.
    μτφρ: Χειροκροτήστε φίλοι, η κωμωδία τελείωσε. (τα τελευταία του λόγια)

Τραβιανος σε απεξαρτηση...
    ΘΑ ΦΥΓΩ ΡΕ! ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ! (τουλαχιστον μεχρι τις Πανελληνιες!)

Το avatar του χρήστη ifaistos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη.

Προεπιλογή

ΡΕ φιλαρακι... πραγματικα εισαι πολυ τυχερος...!!! μακαρι να μου εκαναν και εμενα τετοια κολπα...
    Αντι να το εκμεταλευτεις, το αναφερεις σαν προβλημα????

Λογικα εχει υπολογισει ποση ωρα θελει ο εμπορας να φτασει στο χωριο σου και ποση ωρα 8ελει ο στρατος ( κατα πασα πιθανοτητα :ροπαλα) κ ετσι σου στελνει επιθεση... και αφου περασει καποια ωρα (υπολογισμενη) στελνει κ τον εμπορα σαν αποτελεσμα φτανουν μαζι με 1-2 sec. διαφορα...
    [εκτος απο φαρμα του σε εκανε και τραπεζα - κρυψωνα του]
    Αρα χτισε μια κρυψωνα (απορω που δεν εχεις δηλ. - τι στο καλο πως παιζετε ετσι?)
    αναβαθμισε την και κρατα τις υλες...

ΣΗΜΕΙΩΣΗ
    99% αυτο θα γινει μονο μια φορα γιατι δεν θα σου ξαναστειλει ξανα.
    http://i48.tinypic.com/ka1w9f.png

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές