Σελίδα 2 από 64 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 634

Θέμα: So We Are Together

Προεπιλογή

Mad διαβασές κάποιο απο τα παραπάνω post ???
    Η απλα μιλησές για να μιλήσεις ? ?
    Αφήστε αυτά περί 3ον πόλων δεν σας παίρνει ειδικά μετα από το συνασπισμό τόσων allies....
    Εσεις κανατε την αρχή εμείς το συνεχίσαμε απλά...

Φιλικά Γιάννης

Το avatar του χρήστη vk..
    Περιοχή
    didimoteixo

Προεπιλογή

μαλίστα.......
    επισκευτητε το προφιλ μου!

Το avatar του χρήστη Arian
    Περιοχή
    Πειραιάς

Προεπιλογή

1ον δεν ειμαι mad doyz αυτη την εποχη
    2ον ξερω μια χαρα να διαβαζω, αποφευγω ομως τα quote για να μη μπαινω σε προσωπικες διαμαχες
    3ον εχω την αισθηση οτι καποιοι κανουν τοσο "κρα" για να βρεθουν με τους νικητες ενος σερβερ, που ειναι διατεθειμενοι να συμμετασχουν στη μεγαλυτερη φαρσα που εχω δει στο ελληνικο travian

θες να κατσουμε να μετρησουμε π.χ. ποσα χωρια εχει ο ενας συνασπισμος σε σχεση με τον αλλον ?
    απλα μαθηματικα ειναι, δεν ειναι πυρηνικη φυσικη το game
    s3: Arian / WC-300
    spd1: Arian / TF
    spd2: Reservoir Dogs / ARTEMIS
    spd4: Galatakos ~ Arian / RESPECT
    spd6: Guest ~ l2p
    spd7: tarantino / ML
    s4: Mad Doyz / M.M.
    s5: Galatakos / Rence

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Arian Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω να παμε ολοι μαζι σε μια συμμαχια και να δουμε ποιος χτιζει πιο γρηγορα
    τι λετε εσεις ?
    next time παιδες ολοι μαζι, μη χαλαμε και gold μωρε
    Οτι ναναι....
    δεν ακουσα τα ιδια οταν GgG πηγε με TGR-SOL
    οποτε καλα τα ελεγα..
    αρχισαμε τις δικαιολογιες παλι...
    ειστε πολλοι..ενωθηκατε..κτλ κτλ..
    αν ειχατε παρει 6σχεδια,τωρα θα το παιζατε μαγκες..
    κ θα λεγατε "τι να τα κανετε τα χωρια,χωρις σχεδια"
    τουλ να βλεπω μια συνεπεια στα λογια σας...

Δηλ πιστευατε ειστε εσεις ενωμενοι μεταξυ σας..και εμεις θα καθομαστε να σφαζομαστε...
    με αυτα π λετε..δειχνετε μονο ηττοπαθεια..
    Ο καθενας,οπως στρωνει κοιμαται....

αλλα τα βλεπω οπως ειχα πει στον cesk
    βρηκατε τροπαρι...
    αν νικησετε..μαγκια σας,π τα βαλατε κοντρα σε ολους..
    αν χασετε...θα λετε οτι παιζατε εναντια σε ολον το σερβερ
    ενω εννοειται δεν ισχυει....τα πραγματα ειναι στα ισα,απλα δν εχετε θαυματα,και σχεδια
    λογω κακης στρατηγκης

ουσιαστικα...δεν θα εχετε κανει λαθος εσεις...ΠΟΤΕ...φταινε οι αλλοι
    π εκαναν το σωστο...

κριμα γιατι θαυμασα την προσπαθεια της revenge, και ελεγα οτι θα εκανε την εκπληξη αποτελωντας εναν ωραιοτατο 3ο πολο στο WW race...
    Σωστα...θα παρατουσαμε τους συμμαχους μας στα +,+
    που παντα ηταν σε ολα ενταξει απεναντι μας
    για να παρουμε μονοι μας τον σερβερ...
    Μαλλον εχετε ξεχασει οτι το τραβιαν ειναι ομαδικο παιχνιδι..
    κ οτι τα παντελονια π φοραμε...πρεπει να τα τιμαμε..

παντως..οπως κ να εχει...ετσι οπως το γραφεις..μαλλον για φαντασιωση μοιαζει
    συγγνωμη που σας χαλασαμε το ονειρο...

Προεπιλογή

@val:Ποιο πλανο χασαμε μεσα απο τα χερια μας αν οχι αυτο του Baron;

Στα θυσαυροφυλακια βλεπω οτι ο συνασπισμος So-Wat εχει 7 πλανα αυτη τη στιγμη. Μετραω κατι λαθος;

Ασχετο:
    Πολυ φοβαμαι οτι σε επομενο σερβερ θα επιβεβαιωθει ο Arian και ολοι θα παιζουμε παρεα...
    Hfaistos / O-GnG, S4 #1
    Bic / BG, S5 #1 (WW holder)
    Hfaistos / GnG, S5 #2

Το avatar του χρήστη Arian
    Περιοχή
    Πειραιάς

Προεπιλογή

λοιπον θες να μετρησω χωρια το απογευμα με το φραπεδακι μου ?
    γιατι οτι να ναι μου φαινεται λεμε

ειλικρινα στο λεω, εχασα πολυ απο την εκτιμηση που ειχα στα παιδια απο την S.E. (που ηταν ουσιαστικοι μου αντιπαλοι), γιατι ειδα οτι στο τελος επιλεξαν τον ευκολο δρομο...
    s3: Arian / WC-300
    spd1: Arian / TF
    spd2: Reservoir Dogs / ARTEMIS
    spd4: Galatakos ~ Arian / RESPECT
    spd6: Guest ~ l2p
    spd7: tarantino / ML
    s4: Mad Doyz / M.M.
    s5: Galatakos / Rence

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hfaistos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @val:Ποιο πλανο χασαμε μεσα απο τα χερια μας αν οχι αυτο του Baron;

Στα θυσαυροφυλακια βλεπω οτι ο συνασπισμος So-Wat εχει 7 πλανα αυτη τη στιγμη. Μετραω κατι λαθος;

Ασχετο:
    Πολυ φοβαμαι οτι σε επομενο σερβερ θα επιβεβαιωθει ο Arian και ολοι θα παιζουμε παρεα...
    Οι TGR ειναι μαζι σας?
    αν ναι...εκεινοι εχασαν ενα...απο τοτε σκεφτομαστε,οταν τελειωσει ο σερβερ, να κανουμε δωρο διακοπες στον bagioko!!
    (ειχε στειλει ενα ωραιο μηνυμα στην συμμαχια του)
    φαγαμε στα 3 τετραγωνα απο το σχεδιο,20κ ιμπεριανα...κ ουσιαστικα βγηκαν εκτος σχεδιου...

Συντομα θα δεις κ τα 9...

πειτε κ κανενα ονομα...μην μιλαμε με τα nickname!
    Αλεξ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη val_ : 04-11-09 στις 15:20

Προεπιλογή

Το έχω πει και αλλού, πιο συγκαλυμμένα, αλλά θα το πω κι εδώ λίγο πιο καθαρά.
    Εγώ, που ναι μεν είμαι εντός του server αλλά εκτός των κέντρων αποφάσεων, βλέπω μια απέλπιδα προσπάθεια από τα μέλη του ενός μεγάλου συνασπισμού να διασπαστεί ο άλλος μεγάλος συνασπισμός (δε θα κάτσω να μετρήσω ποιός από τους δύο "την έχει μεγαλύτερη", αυτά είναι παιδιάστικα πράγματα).
    Αυτή δε την προσπάθεια τη βλέπω να γίνεται με διάφορους τρόπους:

- Είτε χλευάζοντας: "την άλλη φορά να έχουμε μια συμμαχία όλοι μαζί, αυτός είναι ο χειρότερος server"
    - Είτε προσπαθώντας να σπείρουν διχόνοια: "να δούμε αν μείνουν μέχρι το τέλος οι τάδε, χαρίσατε πλάνο στους δείνα για να χτυπάνε και αυτούς και να τη βγάλετε εσεις καθαρή, περιμέναμε από τους άλλους να παλέψουν μόνοι τους"
    - Είτε προσπαθώντας να μειωθεί η νίκη (αν επιτευχθεί βέβαια): "είστε όλοι μαζί κι εμείς μόνοι μας"

Εφόσον όλοι συμφωνούμε πως είναι ένα πολεμικό παιχνίδι στρατηγικής, γιατί δεν κάνετε κι εσείς το παιχνίδι σας ακολουθώντας το σχέδιο σας (αν υπάρχει) αφήνοντας τους άλλους να κάνουν το δικό τους ακολουθώντας το δικό τους σχέδιο (αν υπάρχει).
    Αν θα δουλέψει καλύτερα το ένα ή το άλλο (αν και κατά την ταπεινή μου άποψη δε βλέπω και πολλές διαφορές γιατί στην ουσία έχουμε 2 μεγάλους συνασπισμούς), αν θα αλληλοφαγωθούν ή όχι οι τωρινοί σύμμαχοι και αν θα είναι ενδιαφέρων ο server αφήστε το να φανεί στην πορεία μέχρι το τέλος.

Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bixlibidias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω πει και αλλού, πιο συγκαλυμμένα, αλλά θα το πω κι εδώ λίγο πιο καθαρά.
    Εγώ, που ναι μεν είμαι εντός του server αλλά εκτός των κέντρων αποφάσεων, βλέπω μια απέλπιδα προσπάθεια από τα μέλη του ενός μεγάλου συνασπισμού να διασπαστεί ο άλλος μεγάλος συνασπισμός (δε θα κάτσω να μετρήσω ποιός από τους δύο "την έχει μεγαλύτερη", αυτά είναι παιδιάστικα πράγματα).
    Αυτή δε την προσπάθεια τη βλέπω να γίνεται με διάφορους τρόπους:

- Είτε χλευάζοντας: "την άλλη φορά να έχουμε μια συμμαχία όλοι μαζί, αυτός είναι ο χειρότερος server"
    - Είτε προσπαθώντας να σπείρουν διχόνοια: "να δούμε αν μείνουν μέχρι το τέλος οι τάδε, χαρίσατε πλάνο στους δείνα για να χτυπάνε και αυτούς και να τη βγάλετε εσεις καθαρή, περιμέναμε από τους άλλους να παλέψουν μόνοι τους"
    - Είτε προσπαθώντας να μειωθεί η νίκη (αν επιτευχθεί βέβαια): "είστε όλοι μαζί κι εμείς μόνοι μας"

Εφόσον όλοι συμφωνούμε πως είναι ένα πολεμικό παιχνίδι στρατηγικής, γιατί δεν κάνετε κι εσείς το παιχνίδι σας ακολουθώντας το σχέδιο σας (αν υπάρχει) αφήνοντας τους άλλους να κάνουν το δικό τους ακολουθώντας το δικό τους σχέδιο (αν υπάρχει).
    Αν θα δουλέψει καλύτερα το ένα ή το άλλο (αν και κατά την ταπεινή μου άποψη δε βλέπω και πολλές διαφορές γιατί στην ουσία έχουμε 2 μεγάλους συνασπισμούς), αν θα αλληλοφαγωθούν ή όχι οι τωρινοί σύμμαχοι και αν θα είναι ενδιαφέρων ο server αφήστε το να φανεί στην πορεία μέχρι το τέλος.

Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος....
    Δεν ειπα ποτε οτι ειναι ο χειροτερος σερβερ, εχω περασει αψογα εδω. Ο 3 ηταν πολυ χειροτερος.
    Το "δωσατε το πλανο" το ειπα ως αναγνωριση σωστης στρατηγικης. Αν επιμενεις να το βλεπεις αλλιως δεν φταιω εγω.
    Το "Ολοι εσεις και εμεις μονοι μας" το ειπε αλλος αλλα μου αρεσει και λεω να το υιοθετησω κι ας μην ισχυει!
    Ετσι για το χαβαλε του πραγματος.

Αφου λοιπον το παιχνιδι ειναι στρατηγικης, γιατι πρεπει η στρατηγικη μας να ειναι τετοια που να αφηνει τους αλλους ησυχους να εφαρμοσουν τη δικη τους. Πειραζει να προσπαθησουμε να τα κανουμε λιγο μπαχαλο;

Τωρα αν σε μια προσπαθεια να παρει λιγο φωτια το φορουμ εσυ βλεπεις υστεροβουλιες και υπουλα πολιτικα παιχνιδια so be it. Δεν μπορω να κανω κατι. Εμενα παντως μου αρεσε που σημερα ανταλλαξα αποψεις με καποιους που θεωρω αξιους αντιπαλους.
    Hfaistos / O-GnG, S4 #1
    Bic / BG, S5 #1 (WW holder)
    Hfaistos / GnG, S5 #2

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hfaistos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειπα ποτε οτι ειναι ο χειροτερος σερβερ, εχω περασει αψογα εδω. Ο 3 ηταν πολυ χειροτερος.
    Το "δωσατε το πλανο" το ειπα ως αναγνωριση σωστης στρατηγικης. Αν επιμενεις να το βλεπεις αλλιως δεν φταιω εγω.
    Το "Ολοι εσεις και εμεις μονοι μας" το ειπε αλλος αλλα μου αρεσει και λεω να το υιοθετησω κι ας μην ισχυει!
    Ετσι για το χαβαλε του πραγματος.

Αφου λοιπον το παιχνιδι ειναι στρατηγικης, γιατι πρεπει η στρατηγικη μας να ειναι τετοια που να αφηνει τους αλλους ησυχους να εφαρμοσουν τη δικη τους. Πειραζει να προσπαθησουμε να τα κανουμε λιγο μπαχαλο;

Τωρα αν σε μια προσπαθεια να παρει λιγο φωτια το φορουμ εσυ βλεπεις υστεροβουλιες και υπουλα πολιτικα παιχνιδια so be it. Δεν μπορω να κανω κατι. Εμενα παντως μου αρεσε που σημερα ανταλλαξα αποψεις με καποιους που θεωρω αξιους αντιπαλους.
    Για σενα εγω δεν μπορω να πω κατι..
    εχεις συνεπεια..κ υποστηριζεις εκεινα π λες..
    Απλα θελω το ιδιο απο ολους...
    Οταν λεγατε οτι εμεις ετσι παιζουμε,κ δεν θελουμε πολλους συμμαχους..
    δεν γινεται ο ιδιος να παραπονεθεις,οτι οι αντιπαλοι ειναι πολλοι..

Εγω παλι βλεπω εναν σερβερ πολυ καλο...
    ισως δεν εχει τοση εμπειρια,αλλα εχει πολλη στρατηγικη..
    κ παικτες π παιζουν εξυπνα..κ απο τις 2 πλευρες..
    s4:val-Revenge
    s1:dorinaki- CB
    grx4 alokotes_meres Μ.Λ
    grx5 Clyde ΕΛΛΑΣ
    grx6 alokotes_meres/LoT/Bonnie Μ.Λ
    s2 v4 Bonnie & Clyde

Σελίδα 2 από 64 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές